افتتاح حساب ترکیه
استایل تابستانی

تابستان فصلی است که گردش و تفریح در آن بسیار بیشتر از سایر فصل ها است. به همین علت، داشتن یک استایل تابستانی مناسب و راحت در تمام اوقات تفریح مسئله مهمی است که باید به آن توجه کنیم. نکته های مهمی در این مطلب از گوه استایل شادمگ در خصوص یک استایل تابستانی شیک در اختیارتان قرار گرفته است.

استایل جذاب تابستانی

همه ما در فصل تابستان لباس‌های نازک، سبک و خنک را جایگزین لباس‌های ضخیم و زمستانه می‌کنیم. بنابراین شاید بهتر باشد که جنس پارچه های مناسب در استایل تابستانی از جنس نخ، کتان و پنبه باشند.

استایل تابستانی

بجز جنس پارچه، رنگ لباس در استایل تابستانی نیز باید روشن باشد. چرا که رنگ های روشن گرمای کمتری را به خود جذب می‌کنند. با ما در پریتی استایل همراه باشید تا هفت پیشنهاد جذاب برای داشتن جذاب‌ترین استایل تابستانی یک از بهترین استایل دخترانه را بشناسید.

مانتوهای گشاد در استایل تابستانی دخترانه

مانتوهای گشاد یکی از انواع مانتوهای تابستانه ای است که باید توجه خاصی به آن‌ها داشته باشید. یک مدل از این مانتوها، مانتوهای عبایی هستند. این مانتوها مانند عبا بلند و جلو باز هستند. بنابراین از لحاظ سبکی و خنکی برای فصل تابستان و استایل تابستانی دخترانه یکی از گزینه های همیشگی پیش روی شیک‌پوشان است.

استایل تابستانی

مدل دیگری که در مانتوهای پر طرفدار استایل تابستانی دخترانه پیشنهاد می‌شود، مانتوهای کیمونو است. مانتوهای کیمونو در طرح های کوتاه و بلند هستند اما جنس اغلب همه‌ی آنها نخ است. این نوع مانتو از نوعی لباس ژاپنی الهام گرفته شده است . ویژگی متمایز این نوع مانتوها گشاد بودن آستین های آن است. درست مشابه لباس های رسمی زنان و مردان ژاپنی.

مدل مانتوی دیگری که در فصل تابستان و استایل تابستانی دیده می‌شود، مانتوهای جلو بسته ای است که اولا جنس سبک و خنکی دارند، ثانیا تراکم پارچه به اندازه ایست که دیگر نیازی به پوشیدن لباس در زیر مانتو نیست. این مانتوها اغلب کوتاه و تا روی زانو هستند. اغلب این مانتوها برای پوشیدن راحت‌تر و دارای 2 یا 3 دکمه با فواصل کم نسبت به هم و در بالا تنه مانتو هستند.

مانتو جلو بسته

چهارمین مدل، از مجموعه مدل های مانتوهای گشاد در استایل تابستانی دخترانه، مانتوهای جلو بسته قزن دار است. قد این مانتوها هم بلند و هم کوتاه است. اما آستین این مانتوها اغلب کمی کوتاه است و مقداری از مچ دست دیده می‌شود.

استایل تابستانی

مانتوهای حریری، جزو آن دسته از مانتوهای مخصوص تابستان و بهار هستند که نسبت به مانتوهای نخی از سبکی و خنکی بیشتری برخوردارند، اما نیاز به مراقبت بیشتری هم دارند. این مانتوها در دو مدل جلو باز و جلو بسته در بازار وجود دارد. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، رنگ لباس ها در تابستان بهتر است روشن باشد. حال اگر در فصل تابستان، دوست دارید رنگ تیره بپوشید، بهتر است از مانتوهای با جنس حریر انتخاب کنید.

 استفاده از لباس های ساحلی برای داشتن استایل تابستانی جذاب

در فصل تابستان، گاهی آنقدر هوا گرم و یا شرجی است که پوشیدن شلوار باعث عرق سوز شدن و بیماری های پوستی می‌شود. در این شرایط می‌توان از لباس‌های ساحلی در زیر مانتوهای جلو باز و خنک خود استفاده کنید. اغلب مانتوهایی که بر روی لباس ساحلی پوشیده می‌شوند، از جنس حریر هستند، اما اگر از جنس نخ با تراکم کم هم باشد مشکلی ندارد. مهم این است که لباس های ساحلی، شما را از پوشیدن شلوار در فصل تابستان راحت کرده اند.

لباس های ساحلی بلند را حتی در داخل منزل و مهمانی‌ها نیز می‌توانید بپوشید. ویژگی جالب این لباس‌ها، طرح‌های شاد و رنگارنگی است که بر روی پارچه آنها وجود دارد. جنس پارچه این لباس ها، نخی و حریر است.

استایل تابستانی

با اینکه این لباس های ساحلی در ابتدا به صورت بلند به جامعه مد ایران معرفی شدند، اما کم کم نوع کوتاه‌تر آنها که قد آن همچنان پایین‌تر از زانو است، به بازار وارد شد. به این گونه لباس ها در بازار، پیراهن ساحلی گفته می‌شود.

استفاده از شلوارهای گشاد در استایل تابستانی

یکی دیگر از استایل های تابستانی دختران، پوشیدن شلوارهای گشاد (استایل با شلوار بگ) است. این شلوارها به قدری گشاد هستند که از دور مشابه دامن هستند. به همین علت به آنها شلوار دامنی نیز می‌گویند. شلوارهای دامنی در دو نوع عادی و مجلسی در بازار به فروش می‌رسد. نوع مجلسی آن گشادتر، نازکتر و دارای چین بیشتری است.

آشنایی با مدل های گردنبند طلا ظریف دخترونه و شیک | نکات مهمی که باید هنگام خرید گردنبند بدانید

استایل تابستانی

اخیرا شلوار دامنی های طرح لی نیز به بازار آمده است که شما می‌توانید با آن استایل اسپرت تری داشته باشید. همچنین در مدل های جدید‌تر، شلوار دامنی‌های کوتاه هم دیده می‌شود اما همچنان نوع بلند آن از طرفداران بیشتری برخوردار است.

 پوشیدن صندل در استایل تابستانی

تقریبا همه دختران عاشق پوشیدن صندل در فصل تابستان و بهار هستند. پوشیدن صندل به جای کفش، چنان زیبایی و راحتی برای دختران به حساب می‌آید که هر ساله طراحان مد، مدل های جدیدی از انواع صندل را به بازار عرضه می‌کنند. صندل‌ها می‌توانند بدون بند، دارای بند کوتاه و یا دارای بند بلندی باشند که به دور پا پیچیده می‌شود. اغلب صندل‌ها بدون پاشنه هستند اما نوع پاشنه‌دار آنها نیز تولید می‌شود.

صندل تابستانی دخترانه

صندل زنانه

انواع صندل‌های دخترانه و زنانه شیک در جنس‌های چرمی، پارچه‌ای و پلاستیکی هستند. جنس صندل‌ها پارامتری تاثیرگذار بر روی دوام و قیمت صندل‌هاست. رنگ و طرح صندل ها نیز از تنوع بالایی برخوردار است و تقریبا می‌تواند سلیقه های مختلفی را با خود همراه کند.

 دامن های بلند نخی یک انتخاب جذاب برای استایل تابستانی

گزینه دیگری که می‌توانید بجای پوشیدن شلوار و برای داشتن یک استایل تابستانی دخترانه از آن استفاده کنید، دامن زنانه است.

برای هماهنگی بهتر در استایل تابستانی شما، بهتر است همراه با دامن از یک شومیز زنانه جذاب استفاده کنید. دامن هایی که در بازار وجود دارند، از انواع پلیسه‌ای، دکمه‌دار و ساده تشکیل شده‌اند. برای داشتن استایلی متفاوت در فصل تابستان، می‌توانید از دامن به همراه کفش اسپرت استفاده کنید.

استایل تابستانی

سارافون های تابستانی و استایل تابستانی

سارافون‌ ها با جنس های مختلف الیاف پنبه و یا نخ در بازار وجود دارند. سارافون‌های صد‌ در صد پنبه، مناسب فصل پاییز است اما سارافون‌های نخی که می‌توانید براحتی آنها را با شلوار و پیراهن‌های مختلف ست کنید، مخصوص فصل تابستان و بهار است.

سارفون‌ها در واقع همان مانتو‌های بدون آستین هستند. به همین علت که نبود آستین باعث خنک‌تر شدن آن‌ها می‌شود، مناسب برای استایل تابستانی دخترانه هستند و باعث جذاب‌تر شدن استان تابستانی شما می‌شوند. تکه دیگری که معمولا همراه با سارافون خریداری می‌شود، زیر سارافونی‌هایی هستند که اغلب به صورت تک‌رنگ در بازار پیدا می‌شوند.

استایل تابستانی

اما همانطور که گفته شد، سارافون را می‌توانید همراه با پیراهن بپوشید و حتما نیاز به خرید زیر سارافونی ندارید.

استفاده از پترن‌های مختلف

فصل تابستان زمانی‌است که معمولا استایل‌ها به سمت ماکسیمال شدن پیش می‌روند یعنی پترن‌ها و طرح های شلوغ جایگزین سادگی و یکنواختی لباس‌های زمستانی می‌شوند. پارچه‌ها و لباس‌های تابستانی معمولا شلوغ و رنگانگ هستند و همین باعث افزایش تنوع و جذابیت آیتم‌های تابستانی می‌شود. برای ساخت استایل‌های تابستانی، از پترن‌های جذابی مثل توپ توپی٬ راه راه٬ میوه‌ای و پلنگی استفاده کنید. نتیجه‌اش شگفت‌انگیز خواهد بود!

استایل تابستانی

نکات مهم تکمیلی که برای داشتن جذاب‌ترین استایل تابستانی باید بدانید

برای داشتن یک استایل تابستانی جذاب در روزهای گرم تابستان باید هوشمندانه عمل کنید تا علاوه بر شیک بودن، گرمای تابستان برایتان آزاردهنده نباشد. اما چه لباسی را انتخاب کنیم تا هردو ویژگی بالا را داشته باشد؟ برای این امر واجب است برای انتخاب لباس‌تان نکات زیر را مدنظر بگیرید:

لباس های نخی و پارچه های خنک بپوشید

لباس‌هایی که از جنس نخ پنبه، لنین و ژرسه هستند می‌توانند انتخاب مناسب تری برای تابستان باشند. این جنس پارچه ها تار و پود با تراکم کم دارند و از این رو نفوذ و گردش هوا درون لباس به راحتی صورت می‌گیرد.

اما لازم است هنگام خرید این نوع لباس مطمئن شوید پلی استر در جنس پارچه های آن‌ها به کار نرفته باشد. چرا که پلی استر باعث ایجاد تعریق بیشتر در بدن شده و از از گردش هوا در بدن جلوگیری می‌کند.

استایل تابستانی

لباس‌های رنگ روشن بپوشید

رنگ لباس یکی از نکات کلیدی هنگام خرید است که باید برای انتخاب آن فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. رنگ لباس علاوه بر اینکه باید به شما بیاید باید متناسب با فصل مورد نظر انتخاب گردد.

معرفی چند مدل تاج عروس شیک و لاکچری + راهنمای انتخاب

لباس‌های رنگ روشن گرما و انرژی خورشید را کمتر به خود جذب می‌کنند و ازین‌ رو کمتر احساس گرما می‌کنید. در مقابل لباس‌های رنگ تیره تمام نور خورشید را به خود جذب می‌کنند و موجب تعریق و احساس گرمای بیشتر می‌گردند.

لباس هایی با رنگ سرد بپوشید

رنگ های سرد مثل خانواده‌ی آبی‌ها، می‌تواند انتخاب مناسبی برای تابستان باشد. رنگ‌های سرد حس خنکی را تداعی می‌کنند و اگر در کنار یک رنگ گرم قرار بگیرند یکی از جذاب‌ترین استایل‌ تابستانی را برایتان رقم می‌زنند.

استایل تابستانی

چگونه استایل تابستانه خنک و شاد داشته باشیم؟

برای ایجاد یک استایل تابستانه خنک و شاد، بیش از هر چیز باید خصوصیات فصل را در نظر بگیرید. هوا بسیار گرم است؛ بنابراین استفاده از پوشش‌های چند لایه مگر در موارد رسمی و ضروری به کار نمی‌آید.

گاهی تابش آفتاب کلافه‌تان می‌کند؛ پس لازم است از اکسسوری‌های مناسب مثل عینک آفتابی هم استفاده کنید. باید فکری هم به حال تعریق‌های شدید تابستانه کنید؛ پس هر جنس پارچه‌ای هم مناسب این فصل نیست.

زیورآلات کم

زیورآلات در عین تکمیل استایل شما، موجب می شوند استایل شما بدرخشد و تک باشید ولی در تابستان تعداد زیادی گردنبند یا دستبند می توانند در اثر گرما به پوست شما بچسبند و راحتی را از شما بگیرند.

اگر ست زیورآلات کامل خریدید به معنای آن نیست که همه را با هم آویزان کنید. گردنبند و گوشواره را ست نکنید بلکه هماهنگ کنید؛ ست کامل تنها زمانی مجاز است که ظریف باشد.

در تابستان چه رنگ‌ها و پارچه‌هایی بپوشیم؟

برای ایجاد حس خنکی، استفاده از رنگ‌های روشن در این فصل مناسب‌تر است. سفید مثل همیشه در ابتدای این لیست قرار می‌گیرد. سفید یک رنگ مادر است و به خوبی با تمام رنگ‌های دیگر، ست می‌شود؛ اما رنگ‌های گرم و شاد دیگر مثل آبی، نارنجی، صورتی، زرد، سبز و حتی قرمز هم می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

استایل تابستانی

برای همسویی با طبیعت، استفاده از رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز که یادآور رنگ خورشید هستند، برای تابستان بسیار مناسب است. ترکیب هوشمندانه زرد و بنفش را هم فراموش نکنید. ترکیب رنگ‌های سرد و گرم، یک استایل تابستانه فوق‌العاده شیک برای شما می‌سازد.

استفاده از رنگ سبز هم برای تابستان انتخاب فوق‌العاده‌ای است. بسته به اینکه کدام طیف سبز را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید در کنار آن از زرد و آبی استفاده کنید.

تناژ رنگی

تناژهای مختلف طوسی را از یاد نبرید. طوسی را به عنوان یک رنگ خنثی، به راحتی می‌توانید با رنگ‌های متنوع فراوانی ست کنید و استایل‌هایی جذاب بسازید. این رنگ‌ها به خوبی نور خورشید را بازتاب می‌دهند و شما احساس بسیار خوبی را تجربه خواهید کرد.

پس در فصل تابستان باید رنگ‌های روشن و شاد را انتخاب کنید. برای داشتن تیپ تابستانه ایده آل لباس‌ها را براساس اصول ست کردن رنگ بپوشید.

برای انتخاب جنس پارچه‌ها هم اولویت با پارچه‌های نخی، کتان و پنبه است. این پارچه‌ها، سبک و خنک هستند و مانع تجمع رطوبت و عرق روی پوست شما می‌شوند. این لباس‌ها در واقع مثل حوله عمل می‌کنند و به خاطر انسجام اجزا، رطوبت و عرق را به خود جذب کرده و مانع مشکلات پوستی می‌شوند.

استایل تابستانی

این جنس از پارچه‌ها در برابر گرمای تابستان، یک عایق حرارتی فوق‌العاده کارآمد هستند، نرمی و دوام قابل توجهی هم دارند و به علاوه آلرژی‎زا هم نیستند و به سلامت پوست شما کمک می‌کنند. در اینجا لازم است یادآوری کنیم که لباس‌های زیر هم حتما باید نخی یا پنبه‌ای باشند.

اصول ست کردن استایل تابستانه برای خانم‌ها و آقایان

در هر فصلی لباس‌های مشخصی پرکاربرد هستند. در ادامه با این لباس‌ها و روش‌های ست کردن آن‌ها آشنا می‌شویم.

اصول ست کردن استایل تابستانه برای خانم‌ها

مهم‌ترین چیزی که یک خانم در یک استایل تابستانه باید به آن توجه کند، داشتن حس خنکی و سبکی است. زیباترین لباس‌ها هم در فصل تابستان اگر از الیاف مصنوعی و پلاستیک ساخته شده باشند، بسیار آزاردهنده و نامطلوب خواهند بود. با هم متداول‌ترین استایل‌های تابستانه زنانه را می‌بینیم.

پیراهن‌های بلند گل گلی

شاید این مورد را بتوان یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها در یک استایل‌ تابستانه دخترانه و زنانه دانست. این پیراهن‌ها کاملا گشاد و خنک هستند و در آن‌ها احساس راحتی می‌کنید. می‌توانید یک پیراهن بلند گل گلی را با یک شال ساده و کفش‌های دخترانه ست کنید. به رنگ زمینه پیراهن دقت کنید و سایر اجزا را با آن هماهنگ کنید.

عینک آفتابی زنانه اصل چی بخریم ؟ راهنمای خرید عینک آفتابی زنانه

استایل تابستانی

مانتوهای گشاد
مانتوهای گشاد مدل‌های متنوعی دارند؛ مثل مانتوهای کلوش و کیمونو. این مانتوها به شما آزادی عمل زیادی می‌دهند و بسیار سبک و خنک هستند. مانتوهای گشاد معمولا تک‌رنگ و روشن هستند. شما می‌توانید مجموعه‌ای از اکسسوری‌های متنوع مثل کیف، کفش و شال خود را با آن‌ها ست کنید.

سرهمی‌های تابستانه

معمولا بانوان خاص‌پسند به این مورد علاقمندند. یک سرهمی تابستانه، لباسی کامل و خنک است و می‌تواند یک استایل تابستانی منحصر به فرد برای شما باشد.

استفاده از سرهمی می‌تواند یک استایل تابستانه دخترانه و اسپرت برای شما بسازد. همچنین یک سرهمی شیک با یک کت بلیزر خنک تابستانی، تیپی فوق‌العاده برای مهمانی‌های دوستانه شما خواهد بود.

شلوارهای گشاد
این هم یک المان پرطرفدار در میان لباس‌های تابستانی است. بسته به سایر اجزای پوشش خود، می‌توانید همراه یک شلوار گشاد و خنک تابستانی، تیپی نسبتا رسمی یا غیر‌رسمی داشته باشید.

کت‌های بلیزر تابستانی

اگر قصد شرکت در یک موقعیت رسمی را دارید، استفاده از کت‌های بلیزر تابستانی انتخاب مناسبی است. برای این کت‌ها حتما باید از پارچه‌های خیلی سبک و خنک استفاده کنید. یک جفت کفش پاشنه‌بلند، یک کیف کوچک رسمی و یک شلوار کلاسیک را با کت بلیزر ست کنید. این یک تیپ رسمی و تابستانه زیبا است که در عین حال می‌توانید در آن احساس راحتی کنید.

استایل تابستانی

دامن‌های بلند تابستانه
دامن‌های بلند هم یکی از لباس‌های مناسب برای فصل تابستان هستند. این دامن‌هامی‌توانند گل گلی یا ساده باشند؛ به علاوه می‌توانند مدل‌های متنوعی داشته باشند.

انواع دامن‌های چین‌دار، دکمه‌دار، ترک و پیلی‌دار برای این منظور مناسب‌اند. برای داشتن یک استایل تابستانه دخترانه یا زنانه می‌توانید آن‌ها را با انواع شومیزها و تیشرت­‌های تابستانه ست کنید. استفاده از انواع کمربندها و کیف‌های کمری و دوشی می‌توانند به جذابیت بیشتر استایل شما کمک کنند.

کت و شلوارهای تابستانی

این استایل هم بیشتر مناسب موقعیت‌های رسمی است که بهتر است از رنگ‌های شاد و تک‌رنگ استفاده کنید.

استایل تابستانی

صورتی، سبز یا آبی ملایم انتخاب‌های خوبی هستند. در این صورت، کیف، کفش و شال خود را از رنگ‌های تیره‌تر و خنثی انتخاب کنید.

سارافون‌های تابستانی

سارافون از محبوب‌ترین لباس‌های یک استایل تابستانه دخترانه هستند. این لباس‌ها مدل‌های متنوعی دارند؛ مثلا مدل‌های کلوش، پیلی‌‌دار، دکمه‌دار با طرح‌های مختلف یقه مثل یقه‌های شکاری و هفت. شما می‌توانید از انواع شلوارها، دامن‌ها و شومیزهای تابستانه در کنار این سارافون‌ها استفاده کنید. با رنگ‌ها و اکسسوری‌های مختللف بازی کنید و استایل‌های متفاوت و زیبا بسازید.

اصول ست کردن استایل تابستانه برای آقایان

آقایان هم در تابستان می‌توانند استایل‌های راحت، خنک و بسیار شیکی داشته باشند. با هم چند آیتم متداول را ببینیم.

استایل تابستانی

پیراهن‌های کژوال مردانه
استفاده از این پیراهن‌ها برای تمام فصول سال رایج است؛ اما در فصل تابستان، پیراهن‌های نخی بپوشید. بسته به موقعیت، از انواع طرح‌های راه راه، چهارخانه، توپ توپی و گل‌دار می‌توانید استفاده کنید. بدیهی است که برای موقعیت‌های رسمی، پیراهن‌های ساده‌تر و برای محیط‌های روزمره، طرح‌های شلوغ‌تر مناسب‌ترند.

برای یک استایل مردانه برای تابستان بهتر است از انواع رنگ‌های روشن و مناسب استفاده کنید؛ مثلا برای موقعیت‌های رسمی رنگ‌های سفید و طوسی ملایم مناسب‌ترند. برای انتخاب رنگ پیراهن حتما تناژ رنگی پوست خود را هم در نظر بگیرید.

شلوارهای کتان تابستانی

استفاده از شلوارهای خنک و سبک کتان، گزینه‌ای بسیار مناسب برای فصل تابستان است. سعی کنید شلوارهایی را انتخاب کنید که کمی آزادتر و گشادتر باشند. رنگ شلوارهای مردانه معمولا از میان رنگ‌های خنثی و طبیعی انتخاب می شود؛ مثلا طیف‌های مختلف رنگ طوسی انتخاب‌های مناسبی هستند و به راحتی با رنگ‌های دیگر ست می‌شوند.

استایل تابستانی

کت و شلوارهای تابستانی مردانه
گاهی برای شرکت در موقعیت‌های رسمی، ناگزیرید که تیپ رسمی‌تری داشته باشید. هیچ اشکالی ندارد که در فصل تابستان از کت و شلوارهای خنک با رنگ‌های روشن و ملایم استفاده کنید. کت‌های بلیزر خنک تابستانی هم گزینه‌های خوبی هستند.

کفش‌های کتانی

کفش‌های کتانی به خاطر سبکی و راحتی، انتخاب خوبی برای تابستان هستند. با آن‌ها می‌توانید انواع تیپ‌های کژوال، اسپرت و خیابانی را تجربه کنید و از تابستان لذت ببرید.

استایل تابستانی

مدل‌های کالج، ونس و لوفر هم انتخاب‌های خاص تابستانه هستند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

30 خرداد 1401

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *