افتتاح حساب ترکیه
دهکده آپنزل

دهکده آپنزل یکی از زیباترین جاهای دیدنی سوئیس است که هر گردشگری علاقمند به دیدن این زیبایی ها است ولی به دلیل هزینه هایش معمولا از لیست تور ها کنار گذاشته می شود. گروه سفر شادمگ در این مطلب شما را با دیدنی های دهکده آپنزل آشنا میکند.

دهکده آپنزل

آپنزل . سفر به سوئیس به عنوان یکی از گران‌ ترین کشورهای حوزه شینگن و قاره اروپا، جزو گزینه‌ های بسیار جذابی است که معمولا بخاطر عدم توانایی در مدیریت هزینه‌ های سفر توسط گردشگران ایرانی کنار گذاشته می ‌شود. تنوع فعالیت ‌های گردشگری، بهشت روی زمین یعنی سوئیس آنقدر زیاد است که در تصور هیچ توریستی پیش از سفر به این کشور نمی‌ گنجد.

کشور سرسبز و زیبای سوییس در رشته کوه های آلپ قرار دارد، طبیعت سرسبز سوئیس مانند جنگل‌ ها، مراتع زیبا و دریاچه‌ های آبی هستند، که این مناظر برای عکاسی از مکان ‌های فوق العاده مناسب و زیبا به شمار می ‌روند.

دهکده آپنزل

آب و هوای سوئیس یکنواخت نیست و هر منطقه ای از آن با منطقه ی دیگر متفاوت است. در فصل تابستان، هوا معمولا گرم و مرطوب است و زمستان های سردی در این کشور مخصوصا در مناطق کوهستانی وجود دارد.

کشور سوئیس را خیلی ها با فرصت های اسکی زیاد آن می شناسند، طوری که چند تا از بهترین پیست های اسکی دنیا در آن قرار دارد.

بهترین زمان سفر به سوئیس کاملا بستگی به هدف شما از سفر دارد. برای مثال اگر به ورزش های زمستانی علاقه مند باشید، ماه های سرد سال را باید انتخاب کنید؛ اما سوئیس یکی از بهترین آب و هواها را در فصل تابستان دارد، به همین دلیل این فصل، فصل شلوغ و پر گردشگری است.

آب‌و‌هوای کشور سوئیس

آب‌و‌هوای این کشور تا حد زیادی معتدل است، اما به‌دلیل ارتفاعات، از مناطق بارش برف تا آب‌و‌هوای مدیترانه‌ای متفاوت است. چهار اقلیم عمده اروپا بر سوئیس تأثیر می‌گذارند. از غرب، تحت تأثیر رانش اقیانوس اطلس شمالی، توده‌های هوای ملایم و مرطوب می‌آیند. هوای خشک و سرد از نواحی شمال قطب شمال می‌رسد. این هوای قاره‌ای از شرق، هوای خشک سردتر در زمستان و هوای گرم‌تر در تابستان به‌ارمغان می‌آورد. هوای نسبتاً مرطوب و گرم از مدیترانه به سمت شمال جریان دارد. در ادامه روستای آپنزل سوئیس را معرفی می‌کنیم.

معرفی دهکده آپنزل

شهر آپنزل یکی از شهرهای بسیار سرسبز و بکر کشور سوئیس است. آپنزل یک شهر است. اما بیشتر به روستا شبیه است چرا که به دلیل گردشگری همان بافت قدیمی با کلبه های چوبی را حفظ کرده است.

این شهر حدود شصت و شش مایل مربع مساحت دارد و در ایالت سن گال واقع شده است. این شهر زیبا در اواخر قرن شانزدهم به دو نیم ایالت پروتستان و کاتولیک تقسیم بندی شد.

دهکده آپنزل

آپنزل روستایی کوچک و خوش‌ منظره با ساختمان‌هایی نقاشی‌ شده و کوچه ‌هایی باریک است و قرارگیری آن در نزدیکی دامنه کوه های آلپستین Alpstein از آن یک دروازه عبور عالی برای شرکت در فعالیت ‌های فضای باز تابستانی و زمستانی نظیر کوه‌ نوردی و اسکی ساخته است. همچنین شما می‌ توانید سوار بر راه‌آهن اپنزل به Wasserauen رفته و به کاوش و گشت و گذار در غارهای جذاب و ماقبل تاریخ Wildkirchli بپردازید (که دارای ساکنینی در ۴۰٫۰۰۰ سال پیش بوده است).

آپنزل اوسررودن (Appenzell Ausserrhode)

در شمال شرقی سوئیس و در مجاورت کانتون‌های سنت گالن و آپنزل اینرودن قرار دارد. آپنزل (Appenzell) به‌معنای سلول یا ملک ابوت است. این نام به کلیسای سنت گالن اشاره دارد که تأثیر زیادی بر این منطقه داشته است. قلمرو آپنزل یک نهاد جغرافیایی به‌عنوان آپنزل لند شناخته می‌شود؛ درحالی‌که در زمینه‌های سیاسی، این دو کانتون (تا سال 1999 نیمه کانتون) به‌عنوان Beide Appenzell (هر دو آپنزل) شناخته می‌شوند. سلول به کلیسای سنت گال اشاره می‌کند که بر این منطقه بسیار مؤثر بوده است.

رهبران سنت گال قدرت خود را در اواسط قرن یازدهم در سرزمینی که بعدها آپنزل نامیده شد، تثبیت کردند که در آن زمان کاملاً آلمانی بود. در حدود سال 1360، درگیری‌ها بر سر حقوق و مالیات سبب نگرانی رئیس و کشاورزان آپنزل شد. هر دو طرف می‌خواستند با پیوستن به لیگ جدید سوابین از حقوق و منافع خود محافظت کنند.

در سال 1377 آپنزل با حمایت شهرهای کنستانز و سنت گالن اجازه یافت به لیگ بپیوندد (شهر سنت گالن اغلب با صومعه همسایه سنت گال در تضاد بود). با حمایت اتحادیه، آپنزل از پرداخت بسیاری از هدایا و دهک‌هایی که ابوت کونو فون استوفلن درخواست می‌کرد، خودداری کرد. کونو در پاسخ به ازدست‌دادن درآمد از املاک خود، به خانه اتریشی هابسبورگ برای کمک نزدیک شد.

هر آنچه در خصوص سفر به قبرس باید بدانید ؛ از گرفتن ویزا تا هزینه‌های سفر به قبرس

دهکده آپنزل

در سال 1392 نیز قراردادی با هابسبورگ‌ها منعقد و در سال 1402 آن را تمدید کرد. در پاسخ، در سال 1401 آپنزل برای حفظ حقوق و آزادی آن‌ها با شهر سنت گالن توافق کرد.

دهکده آپنزل در سوئیس

دهکده آپنزل و کانتون آپنزل اینرهودن در منظره‌ای زیبا از تپه‌های غلتشی واقع شده‌اند. این منطقه به‌خاطر آداب و رسوم و سنت‌های روستایی، از جمله رویدادهای فرهنگی مانند موسیقی محلی و رقص‌های روستایی و همچنین تورهای پیاده‌روی در منطقه آلپستین معروف است. آپنزل با حدود 7000 سکنه، مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و کوچک‌ترین کانتون سوئیس است.

در این دهکده‌ هیچ ماشینی وجود ندارد. همچنین تعداد بی‌شماری از فروشگاه‌ها و بوتیک‌های کوچک برای خرید و گشت‌وگذار ایده‌آل در این مکان قرار دارد؛ از این‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً از روستای آپنزل دیدن کنید. ساختمان‌ها با نقاشی‌های دیواری تزیین شده‌اند. موزه آپنزل که در تالار شهر قرار دارد، مقطعی از تاریخ و فرهنگ آپنزل را نشان می‌دهد.

پنیرهای دهکده آپنزل

شهرتی دیگری که این منطقه دارد به خاطر پنیر هایش است. در شهر آپنزل پنیرهایی ساخته می شود که شهرت جهانی دارد. پنیرهایی که خوشمزگی آن بیش از حد است و همین خوشمزگی پنیر باعث شده تا این منطقه به شهرت جهانی برسد.

عکاس‌ های حرفه‌ای برای به تصویر کشیدن زیبایی ‌هایی طبیعت سوئیس به مناطق بکری مانند آپنزل می‌ روند و هنر خود را با زیبایی خلقت خداوند تلفیق می‌ کنند. آپنزل از مناطقی‌ است که عاشقان طبیعت می ‌توانند از پیاده روی در دامان آن لذت ببرند و با قدم گذاشتن در هر گوشه این شهر، زیبایی ‌های جدید آن را کشف کنند.

روستای آپنزل از مناطقی‌ است که عاشقان طبیعت می ‌توانند از پیاده روی در دامان آن لذت ببرند و با قدم گذاشتن در هر گوشه این روستا، زیبایی‌های جدید آن را کشف کنند. در آپنزل مسیرهای بسیاری برای پیاده روی طراحی شده که می‌ توانید از آن راه‌ها برای گشت و گذار در روستا استفاده کنید، اما اگر پیاده روی به مدت طولانی برای شما سخت است.

می ‌توانید از ماشین‌های کابلی که به قله ‌های بلند کوه ‌های اطراف می ‌روند، استفاده کنید. راه های پیاده روی که طراحی شده باعث شده گردشگران تجربه های بیشتری کسب کنند، با مردم روستا آشنا شوند و از مسیر لذت ببرند و ورزشی هم انجام دهند.

شکل طبیعی منطقه به نوعی است که در بین تپه ماهورها و مزارع وسیع مردم پراکنده شده اند. با دیدن این مناظر خاطرات کارتون های دهه ۶۰ در ذهن ما ایرانی ها تجلی می کند. کوه های آلپ که برای همه ما خاطره ای در کارتون های دهه ۶۰ هستند را در این منطقه می توان مشاهده کرد.

دهکده آپنزل

در این روستا فقط پیاده روی کنید!

روستای آپنزل آنقدر جذاب و زیبا است که برای بیرون رفتن و در روستا دوری زدن، پیاده روی بهترین گزینه است! اگر روزی به این روستا رفتید پیشنهاد می شود که پیاده به قسمت های مختلف بروید.

در این روستا می توانید ساختمان‌های قدیمی با رنگ‌های متفاوت است که اکثر آن‌ها به کافه، نانوایی، شیرینی پزی، رستوران و فروشگاه‌های مخصوص پنیر تعلق دارند را ببینید. آپنزل به انواع پنیر‌هایش شهرت دارد. پس در سفر به این کانتون، حتما از کارخانه‌ های محلی تولید پنیر و مراحل تهیه ‌ی آن دیدن کنید. می ‌توانید از تور‌های محلی نیز برای این بازدید جالب، کمک بگیرید.

طبیعت سوئیسروستای آپنزل بهترین مکان هم برای عاشقان طبیعت و هم برای علاقه‌مندان به غذا است. روستایی با چشم انداز هایی بسیار زیبا و شب هایی پر از آرامش و لحظاتی به یاد ماندنی برای شما خلق کند. آپنزل که بهترین مکان برای به تصویر کشیدن زیباترین چشم‌اندازهای روستایی است و با کوه‌پایه‌های آلپ احاطه شده، بهشتی برای علاقه‌مندان به پیاده‌گردی یا Hiking است.

در این روستا نساجی وگل دوزی پیشرفت خوبی داشته است؛ اما این روستا در زمینه های دیگر مدرن، سرعت زیادی نداشته است.

در روستای آپنزل مردم محلی و بومی روستا از لباس های محلی خود به طور زیاد استفاده نمی کنند و فقط در جشن ها این لباس های زیبا و جذاب محلی پوشیده می شود؛ اما گاهی هم دیده می شود که بعضی از زنان لباس محلی را پوشیده اند و جلوی درب خانه خود در حال بافندگی هستند.

سفر شاد و مفرح به طبیعت بکر تنگ دار نوشهر را از دست ندهید

معماری قدیمی اما سرزنده دهکده آپنزل

با اینکه معماری و ساختمان های روستا بسیار قدیمی و کهنه است اما بسیار تمیز است. از نظر سکوت و آرامش می توان گفت این روستا بهتر از هر شهر و روستای دیگری در سوئیس است.

دهکده آپنزل

شاید برایتان جالب باشد که که آپنزل، شهر است اما بعضی از افراد به دلیل مساحت کوچکش به آن روستا می گویند. شاید شنیده باشید که به کانتون آپنزل نیز بگویند، در کشور سوئیس به تقسیمات کشوری کانتون گفته می شود که تقریبا معادل شهرستان در کشور ماست.

طبیعت آپنزل کوه ها و کوهپایه ها و سرسبزی آن بهشتی بی نظیر ساخته است. قطعا سفر به آپنزل فراموش نشدنی خواهد بود. مردم آپنزل به خاطره هوشمندی و علاقه به موسیقی مشهور هستند. ساکنان آپنزل از خوشبخت ترین ساکنان سوئیس هستند.

هزینه های حمل و نقل دهکده آپنزل

بهترین راه حمل و نقل در کشور سوییس به خصوص در شهرهای بزرگ آن، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی است.

استفاده از اتوبوس تقریبا ۵ فرانک هزنیه دارد که البته بستگی به مدت سفر و مسافت دارد. سرویس های Uber هم برای حمل و نقل در شهر در دسترس هستند. در بسیاری از شهرها و روستاهای سوییس از جمله آپنزل ماشین تردد نمی کند.

آپنزل، دهکده ای بدون ماشین و شهرداری

دهکده ای بدون ماشین با خطوط زیبا و تعداد بی شماری فروشگاه و بوتیک کوچک که برای خرید و گشت و گذار ایده آل هستند.

دهکده آپنزل

این شهر، شهرداری ندارد و قسمت های مختلف آن توسط شهرداری های دیگر ایالت مدیریت می شود.

با رفتن به این منطقه از سوئیس به زیبایی های طبیعت و کوه های آلپ پی می برید. در منطقه اقامتگاه هایی هم برای اسکان توریست ها در نظر گرفته شده است. رستوران های آپنزل غذایی به مسافرین می دهند که تا مدتها مزه اش در دهان آنها باقی می ماند آماده پذیرایی از گردشگران و مهمانان هستند. از هر نظر سوئیس مقصد خوبی برای گردشگری است.

آپنزلسوئیس، بکرترین کشور حوضه آلپ

هرچند کشور های دیگری که کوهستان آلپ از آن ها می گذرد، چنین مناظری دارند؛ اما به جرات می توان گفت سوئیس تمیزترین و بکرترین آنهاست. پنیر یکی از خوراکی‌های محلی روستای آپنزل است و شهرت آن باعث شده تا مردم به کارگاه‌ های تولید پنیر بروند و طرز تهیه‌ ی آن را تماشا کنند.

سوئیس از هر نظر برای گردشگران مقصد مناسبی است، چرا که طبیعت بکر، غذاهای خوش طعم و اقامتگاه‌های بوم گردی تمیز و لوکس آن شما را از سفر به این کشور خشنود می ‌کند.

اپنزل را نمونه ای از یک دهکده ی بسیار زیبا و رنگین است که رنگ اصلی آن سبز است. دهکده ای که پر از حیوانات اهلی مختلفی است. سرسبزی و دشت ها و کوه های شیب دار باعث جذب هزاران توریست در سراسر جهان به سوئیس است. شاید جالب باشد اما یکبار سفر به آپنزل شما را ورزشکار می کند به این دلیل که بخاطر جاذبه های دیدنی بسیار زیبا و شهرهای بدون ماشین، شما پیاده روی می کنید.

بهترین تفریحات در دهکده آپنزل

بهترین تفریحات آپنزل، رفتن به کوهستان و پیاده روی است، تلکابین سوار شدن ممکن است برای کسانی که اولین بار است سوار این وسیله می شوند، هیجان انگیز و جذاب باشد، قطار سواری نیز در این روستا بسیار جالب و هیجان انگیز است، مسیر قطاری که در دل کوه و در میان سبزه و برف می رود و می رود تا به مقصد نهایی می رسد.

دهکده آپنزل

حتی اگر یکبار در هر شهری از سوئیس سوار قطار شدید، دیگر دوست ندارید از قطار پیاده شوید. سفر به آپنزل آنقدر مزه می دهد و سوئیس آنقدر جاذبه دیدنی و شهرهای بسیار زیبا و بناهای تاریخی و خانه ها و ساختمان های جذاب و کوه ها و منظره های شگفت انگیز دارد که سفرتان به سوئیس تا آخر عمر فراموشتان نمی شود. سفری که هرجا بروید از آن سخن می گویید.

کوه آلپستین در دهکده آپنزل

آلپستین زیرگروهی از کوه‌های آلپ آپنزل در سوئیس است که متراکم‌ترین شبکه مسیرهای پیاده‌روی در سوئیس را دارد. دوست‌داران طبیعت می‌توانند مسیرهای پیاده‌روی بی‌شماری را انتخاب کنند؛ از یک پیاده‌روی ساده تا یک کوه‌پیمایی چالش‌برانگیز.

قله گبریس روستای آپنزل

گابریس ارتفاعی در کانتون آپنزل اوسررودن، با ۱۲۴۷ متر ارتفاع شمالی‌ترین کوهپایه‌های سوئیس آلپ را نشان می‌دهد. به‌دلیل قرارگرفتن در وسط چشم‌انداز، تپه آپنزل به‌عنوان یک کوه پانوراما زیبا و مقصدی برای کوهنوردان و دوچرخه‌سواران متعدد شناخته می‌شود. Gasthaus Oberer Gabris در نزدیکی قله قرار دارد.

آلتر راین (Alter Rhein)

بستر رودخانه قدیمی آلپاین راین در سنت گالن و فورارلبرگ که در دره آلپاین راین است، با صاف‌شدن راین در قرن بیستم قطع شد. این مکان یکی از مکان‌های زیبا در آپنزل سوئیس و همچنین مکانی خوب برای پیک‌نیک است.

حمام خرم سلطان استانبول + آدرس ، اطلاعات و تصاویری از معماری زیبایش

هوخ هیرشبرگ

این مکان یکی از زیباترین کوه‌های پانوراما در مقابل آلپستین است. از اینجا دید وسیعی از چشم‌انداز اطراف و چشم‌انداز توده آلپستین وجود دارد. به‌راحتی می‌توان با پای پیاده از گیز، محل تجمع یا Eggerestand به Hohe Hirschberg رسید. از محل تجمع، جاده‌ای باریک به‌سمت هوخ هیرشبرگ منتهی می‌شود که می‌توان از این راه باریک به‌سمت رستوران کوهستانی در ارتفاع 1168 متری رفت.

هوندویلر هوهی

Hundwiler Höhi کوهی از کوه‌های آلپ آپنزل است که در مرز بین کانتون‌های سوئیس آپنزل اوسررودن و آپنزل اینرودن قرار دارد. قله از هر طرف کوه به‌راحتی قابل دسترس است. یک نقطه دیدنی محبوب روی Säntis، توده آلپستین و دریاچه کنستانس است. یک کلبه کوهستانی در نزدیکی قله قرار دارد که می‌توانید آن‌جا استراحت کنید.

دهکده آپنزل

موزه هنری دونانت در دهکده آپنزل

موزه هنری دونانت به شخصیت و آثار زندگی هنری دونانت زمانی که در هایدن زندگی می‌کرد، اختصاص دارد. این موزه تنها خاطرات بنیان‌گذار صلیب سرخ را زنده نگه نمی‌دارد. یک اتاق نیز به دیدگاه‌های او درباره جهانی بدون جنگ اختصاص دارد.

کوه زیبا و باشکوه کرونبرگ

کرونبرگ کوهی از کوه‌های آلپ آپنزل است که در غرب آپنزل در کانتون آپنزل اینررودن قرار دارد. قله 1663 متری آن با تله‌کابین در دسترس است. کرونبرگ کوهی است که به‌راحتی می‌توان از آن بالا رفت و یک مقصد گردشگری محبوب است. از ایستگاه Valley برای رسیدن به این کوه باشکوه می‌توانید استفاده کنید این ایستگاه از 28 ژوئن 1999 فعالیت خود را آغاز کرده است.

کوه سانتس

کوه سانتس بلندترین کوه در توده آلپستین در شمال شرقی سوئیس و همچنین نقطه اوج کل آلپ آپنزل، بین دریاچه والن و دریاچه کنستانس است. چشم‌انداز قله فوق‌العاده تماشایی است. اگر آب‌و‌هوا اجازه دهد، می‌توان کشور اتریش آلمان را دید.

گذرگاه شوگالپ

شوگالپ یکی از زیباترین و محبوب‌ترین گذرگاه‌های کوهستانی کنفدراسیون سوئیس است که در ارتفاع 1298 متری واقع شده است. مناظر از اینجا واقعاً چشم‌گیر است.

گذرگاه استوس

گذرگاه Stoss یک گذرگاه کوهستانی بین کانتون‌های آپنزل اینرهودن و آپنزل اوسررودندر سوئیس است. در 17 ژوئن 1405، در طول جنگ‌های آپنزل، نبردی در گذرگاه استوس، بین 400 سرباز آپنزل و 1200 سرباز هابسبورگ و آبباتیال روی داد. آپنزلرها پیروز شدند و بدین‌وسیله استقلال خود را از صومعه سنت گال به‌دست آوردند. این گذرگاه یک بنای تاریخی در آپنزل محسوب می‌شود.

بهترین هتل‌ها در دهکده آپنزل

در زیر به معرفی برخی از هتل‌های معروف آپنزل اشاره می کنیم:

دهکده آپنزل

بوتیک هتل بارن گونتن

در این هتل، سرعت و سروصدای زندگی روزمره را پشت سر بگذارید. اتاق‌ها دارای بالکن هستند. این مکان بهترین مکان برای گذراندن تعطیلات و استراحت است. همه اتاق‌ها مجهز به تلویزیون صفحه تخت، رادیو، سشوار، دوش/WC و کتری، با دسترسی رایگان Wi-Fi هستند.

از آنجا که پیاده‌روی در این منطقه بسیار محبوب است، در هر اتاق یک کوله‌پشتی راحت نیز خواهید یافت. صبحانه گسترده بارن بهترین راه برای شروع یک روز با نشاط فراوان است.

هتل هریسائو در دهکده آپنزل

مسافرانی که از هریسائو بازدید می‌کنند، باید بدانند هتل هریسائو انتخابی عالی برای استراحت و تجدید قواست. هتل هریسائو به‌دلیل محیط خانوادگی دوستانه و نزدیکی به رستوران‌های عالی شهرت دارد. اتاق‌ها مینی‌بار دارند و وای‌فای رایگان در دسترس است.

هتل رمانتیک سانتیس

مهمان‌نوازی آپنزلی‌ها در هتل رمانتیک سانتیس واقعاً عالی است. نمای بزرگ آن منظره‌ای باشکوه از تپه‌ها و کوه‌های اطراف را ارائه می‌دهد. منطقه جالب آپنزل لند همه سنین را با تاریخ و سنت‌های خود سرگرم می‌کند. بازدید از دهکده جذاب آپنزل با بوتیک‌های جذاب آن هنگام اقامت در کشور سوئیس امری ضروری است.

هتل آپنزل

پیداکردن یک هتل ایده‌آل مناسب برای خانواده در آپنزل کار سختی نیست و این هتل گزینه خوبی برای مسافرانی مانند شماست. با اقامت در این هتل، از اتاق‌های آرامش‌بخشی که دارای مینی‌بار، نشیمن و حمام اضافی هستند، لذت خواهید برد. همچنین می‌توانید در طول اقامت با دوستان خود در ارتباط باشید؛ زیرا هتل آپنزل وای‌فای رایگان را به مهمانان ارائه می‌دهد.

این هتل دارای دربان و خدمات اتاق است. به‌علاوه، یک رستوران در محل ارائه می‌دهد که استراحت دل‌پذیری را برای شما فراهم می‌کند. برای مهمانانی که وسیله نقلیه دارند، پارکینگ رایگان در دسترس است. اگر به‌دنبال یک رستوران ایتالیایی هستید، از رستوران رنک که فاصله چندانی با هتل آپنزل ندارد، دیدن کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

4 خرداد 1401

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *