افتتاح حساب ترکیه
ویژگی افراد موفق

ویژگی افراد موفق معمولا آنقدر منحصر به فرد است که نمی توان به کسی تجوبز کرد ولی تعدادی ویژگی هم وجود دارد که در همه افراد موفق مشترک است که با شناختن این ویژگی ها، برنامه ریزی و تلاش برای به دست آوردن آنها، ما هم می توانیم جزو افراد موفق قرار بگیریم. این ویژگی ها را در این مطلب از گروه موفقیت شادمگ بخوانید.

افراد موفق چه کسانی هستند؟

به نظر شما به چه چیزی موفقیت می‌گویند ؟ خب، هر کسی برای این سؤال جواب مخصوص خودش را دارد. همانطور که در مقاله نقشه راه بزرگان دنیا گفتیم، موفقیت از دید هر کسی تعریف متفاوتی دارد. مثلاً بیل گیتس موفقیت را در دنیای فناوری و تکنولوژی می‌دید و دوست صمیمی او وارن بافت موفقیت را در پول و سهام. هر کسی با توجه به هدفی که از زندگی کردن دارد، تصویری از موفقیت را در ذهن خودش به وجود می‌آورد و تلاش می‌کند به آن چیزی که می‌خواهد برسد.

ویژگی افراد موفق

به طور کلی موفقیت از دو مرحله تشکیل شده است، مرحله اول پیدا کردن هدف، و مرحله دوم حرکت در مسیر هدف است.

مرحله اول را می‌توان نسبتاً ساده پشت سر گذاشت، اما مرحله دوم را نه. این مرحله دقیقاً همان جایی است که فرق بین افراد موفق و نا موفق آشکار می‌شود، چرا که مسیر موفقیت پر از تله‌هایی است که ممکن است ما را در چاه شکست بیندازد و یک پله عقب‌تر بفرستد. البته در برابر این مشکلات می‌توان ایستاد و با آن‌ها مقابله کرد، اما آیا هر کسی می‌تواند در برابر شکست‌ها بایستند و با دو یا سه بار شکست خوردن خسته نشود؟ امکان این کار وجود دارد، اما باید آموزش‌های زیادی ببینیم.

پس به طور کلی افراد موفق کسانی هستند که هدف خودشان از زندگی کردن را می‌دانند و برای طی کردن مسیر آن برنامه ریزی مناسبی کرده‌اند. در ادامه ویژگی‌هایی را خواهید که اکثر زنان و مردان موفق از آن‌ها برای طی کردن مسیر موفقیت استفاده کرده‌اند.

قوانین زندگی ویژگی افراد موفق

طی کردن مسیر موفقیت، راه و رسم‌های خودش را دارد؛ اگر نمی‌خواهید با قوانین آن بازی کنید، شکست شما حتمی است. افراد موفق از این قوانین در زندگی خود استفاده کردند تا توانستند به نتایج درخشان برسند. این قوانین نقش سوخت در مسیر موفقیت را دارند و باعث می‌شوند که شما در مدت زمان کمتری به نتیجه دلخواه خود برسید. بهتر است زیاد وقت شما را نگیرم و سریع بروم سراغ موضوع اصلی، به طور خلاصه قوانین زندگی زنان و مردان عبارت اند از:

 • هر روز یک درصد بهتر می‌شوند
 • از شکست‌ها درس می‌گیرند
 • طبق برنامه ریزی روزانه پیش می‌روند

1.هر روز یک درصد بهتر می‌شوند

طبق گفته برایان تریسی برای اینکه به موفقیت برسید، کافی است که هر روز یک دهم درصد بهتر از دیروز خودتان باشید. بله با همین مقدار خیلی کوچک می‌توانید تغییرات خیلی بزرگی را در زندگی خود ایجاد کنید. اگر مثال زیر را بخوانید بهتر منظورم را متوجه می‌شوید.

فرض کنید که شما فروشنده یک سوپر مارکت هستید و هر روز حدود 150 هزار تومان فروش دارید. یک روز تصمیم می‌گیرید که تلاش کنید سه درصد فروش خود را بالا‌تر ببرید؛ یعنی حدود 5 هزار تومان بیشتر از روز قبل بفروشید. فردای آن روز تلاش می‌کنید 10 هزار تومان بیشتر فروش کنید، روز سوم 15 هزار تومان و هر روز سعی کنید سه درصد به این مبلغ اضافه کنید.

ویژگی افراد موفق

اگر همین روال را ادامه بدهید، پس از گذشت سی روز، درآمد شما دو برابر می‌شود و یک سال بعد، حدود یک میلیون و هشت صد هزار تومان فقط در یک روز در می‌آورید. تصور کنید شمایی که ماهانه، 5 میلیون تومان درآمد داشته‌اید، اگر از این قاعده پیروی کند، یک سال بعد حدود 54 میلیون تومان درآمد خواهید داشت!

پساگر هر روز بهتر از دیروز خودتان باشیم، خوشبختی‌ها خودشان را به شما نشان می‌دهند و زندگی بر وفق مراد شما پیش خواهد رفت. گام به گام پیش بردن کارها فرایندی طولانی است، اما پایان خوشی برای شما خواهد داشت.

راه باورنکردنی پولدار شدن | فوت و فن هایی که ثروتمندان از یاد نمی برند !

2. از شکست‌ها درس می‌گیرند

همه افراد موفق شکست‌های بزرگی را در زندگی خود تجربه کرده‌اند تا توانسته‌اند به موفقیت‌های بزرگ برسند. مثلاً توماس ادیسون هزار بار در اختراع لامپ شکست خورد و بالاخره در بار هزار و یکم به موفقیت رسید. جالب است بدانید که او هزار بار شکست خودش را پیروزی می‌داند، چرا که او باور داشت هزار راهی را پیدا کرده است که به موفقیت نمی‌رسد.

از نظر افراد موفق، موفقیت مثل یک بازی است. وقتی که شما در این بازی شکست می‌خورید؛ دفعه بعد با دقت بیشتر و راهکارهای بهتر روی کار می‌آیید و با تمام وجودتان تلاش می‌کنید تا بازی را به پایان برسانید. هر چقدر که بیشتر شکست می‌خورید، عطش شما برای دست پیدا کردن به موفقیت بیشتر و بیشتر می‌شود، به طوری که حاضر هستید ساعت‌ها وقت صرف رد کردن آن مرحله کنید.

فراموش نکنید، برای رسیدن به موفقیت از هیچ تلاشی نباید دریغ کنید، در حقیقت باید طوری تلاش کنید که یک درصد هم احتمال شکست خوردن به دلتان راه ندهد؛ اما اگر هم خدایی ناکرده شکست خوردید، اصلاً ناراحت نشوید؛ گاهی برای صعود به قله موفقیت، باید راه‌های مختلف را امتحان کرد تا به نتیجه برسیم.

ویژگی افراد موفق

3.طبق برنامه ریزی روزانه پیش می‌روند

سومین ویژگی افراد موفق ، داشتن برنامه ریزی است. در حقیقت برنامه ریزی روزانه چارچوبی را برای شما تعیین می‌کند که در مسیر اهدافتان است، اگر در راستای این چهارچوب حرکت کنید، یک پله به سمت هدف خود نزدیک‌تر خواهید شد.

افراد موفق برای که بتوانند در راستای اهداف خودشان باشند از چک لیست برای سازماندهی کارهای خود استفاده می‌کنند. لیستی که شامل کارهای روزانه آن‌ها است و همیشه باید همراه شما باشد تا وقتی کاری را انجام دادید، آن را یادداشت کنید. استفاده از چک لیست‌ باعث می‌شود زمان خود را به طور شگفت انگیزی مدیریت کنید و از 24 ساعتی که در اختیار دارید بهترین استفاده را ببرید. برای همین است که اپلیکیشن‌هایی مثل wunder list, to do list, trello, Quality Time برای مدیریت کارها به سبک چک لیست ساخته شده است.

ممکن است در برنامه ریزی روزانه به مشکل بربخورید. مثلاً ندانید که چطور کارها را اولویت بندی کنید و چه حجمی از کارها را در برنامه ریزی روزانه خود قرار دهید؟ ناراحت نشوید، چرا که این مشکل فقط مشکل شما نیست، حتی ثروتمندترین و موفق‌ترین افراد دنیا هم روز اول نمی‌دانستند که چه کار باید بکنند! اما آن‌ها دست روی دست نمی‌گذاشتند تا مشکلات سوار آن‌ها شوند. وقتی مشکلی را می‌دیدند سریع دنبال راه درمان آن می‌گشتند و سراغ آموزش‌های تخصصی در آن زمینه می‌رفتند.

چه چیزی باعث موفقیت فرد می شود؟

خود را با افراد مثبت احاطه کنید و سعی کنید محیط پیرامونی خود را با افراد موفق و رو به رشد پر کنید. به دلایل مختلف با افرادی که آنها را تحسین می کنید، ارتباط دوستانه برقرار کنید زیرا آنها به احتمال زیاد افرادی خوشحال، مهربان، سخاوتمند موفق در کار هستند. با کسانی که به مواردی که شما می خواهید برای دستیابی به آنها برسید یا کسانی که در راه رسیدن به یک هدف مشترک هستند ارتباط خودتان را تنگا تنگ کنید.

ویژگی افراد موفق و تفاوت آنها با دیگران

همه انسان ها دوست دارند که به موفقیت دست پیدا کنند. تا به حال هیچ کس در مورد چگونگی موفق نشدن مقاله ای ننوشته است زیرا همگی به دنبال موفقیت هستند اما بعضی در این امر تلاش می کنند و در نهایت به آن دست پیدا می کنند و بعضی دیگر نمی دانند برای موفق شدن باید چه رفتارهایی را در پیش بگیرند. در این قسمت از نمناک قصد داریم که چندین ویژگی خاص و برتر افراد موفق را به شما معرفی کنیم.

ویژگی افراد موفق

1. آن ها دوست ندارد که اطراف یک انسان منفی نگر باشند

ویژگی افراد موفق همیشه نگاهی مثبت به آینده دارند. آن ها منتظر اتفاقات و نتایج خوبی از کارهایشان هستند. آنها همیشه موارد احتمالی را در موقعیت مناسب مشاهده می کنند و هیچ‌گاه به مشکلات حاشیه ای فکر نمی کنند. آنها عقیده دارند که لایق بهترین ها هستند و جهان نیز می تواند آنها را به عنوان برنده به دیگر انسان ها معرفی کند.

روش های فوری و تضمینی برای رسیدن به آرزو | چطور رویا هاتون رو محقق کنید ؟

2. قدرت خیال پردازی بالایی دارند

این افراد همیشه روی ایده ها و پروژه های خود کار می کنند. آنها علاوه بر کار کردن در دنیای واقعی قبل از هر کاری ذهن خود را نیز به کار می گیرند و تمام پروسه را در ذهن طی می کنند. آن ها همیشه در حال سؤال پرسیدن هستند.

رویا پردازی می کنند و همیشه به این فکر می کنند که اگر فلان کار را انجام دهند، در نهایت به چه موفقیتی دست پیدا می کنند. این افراد ذهن بازی دارند و همیشه مشتاق کشف دنیای اطراف خود می باشند. کنجکاوی آن ها باعث می شود که همیشه دشمنان را شکست دهند.

3. باور دارند که دستیابی به موفقیت آسان نیست

اگر موفقیت راحت بود، هر کسی می توانست به آن دست پیدا کند. افراد موفق بعد از زمین خورن به سرعت از جا برمی خیزند و گرد و غبار روی بدن خود را می تکانند و دوباره قدم های بزرگتری برمی دارند. افراد موفق هیچ‌گاه جا نمی زنند.

ویژگی افراد موفق

4. سخت کوش هستند

رهبران موفق همیشه بیرون از خانه هستند یا زمانی که به خانه می آیند ، نیز در حال تفکر برای کار کردن می باشند. آنها از هیچ تلاشی برای رسیدن به اهداف خود فروگذار نمی کنند. آنها می‌دانند که باید در این پروسه شادی و هیجان را نیز به زندگی وارد کنند. آن ها نه تنها زمان خوبی را در کنار اعضای خانواده سپری می کنند، بلکه از احساسات، جسم، روح و روان خود از مراقبت می کنند.

5. از لحاظ احساسی بالغ هستند

رهبران موفق انسان های آرامی هستند، حتی اگر استرس و اضطراب آن ها غلبه کرده باشد. آن ها ارزش تلاش های خود را می‌دانند و همیشه از دیگران نیز قدردانی می کنند. آن ها از احساسات خود با خبر هستند و آن را کنترل می کنند و سعی می کنند که استراتژی های خوب را تمرین کنند.

6. شخصیتی جذاب دارند

این افراد معمولاً کاریزماتیک، گرم، قابل احترام، روشنفکر و جذاب می باشند. معمولاً افراد دیگر دوست دارند که دورو بر چنین افراد موفقی جمع شوند و زمانی را در کنار آن ها سپری کنند زیرا این افراد به دیگر انسان ها حس ارزش می دهند و کاملا به حرف های آنها گوش می دهند. این افراد با دقت و قدرت به انجام کار خود می پردازند و سعی می کنند که مهارت نقد پذیری را در خود افزایش دهند.ویژگی افراد موفق

7. با دیگران روابط خوبی دارند

افراد موفق به کار گروهی اهمیت می دهند، زیرا می‌دانند که ذهن هر کس در گروه می تواند کل گروه را چند قدم به جلو ببرد. پس همیشه با روی باز و گشاده از نظر های دیگران استقبال می کنند. اطلاعات خود را نیز به راحتی در اختیار آن ها قرار می دهند.

8. ویژگی افراد موفق  مسئولیت اشتباهات خود را می پذیرند

این افراد هیچ‌گاه از پذیرفتن اشتباهات خود خجالت نمی کشند. آن ها برای کارهایشان بهانه پیدا نمی کنند. آن ها همیشه راه حل دارند و به همین دلیل به خوبی اشتباهات خود را قبول می کنند و سعی در اصلاح آن دارند تا از آن یاد بگیرند.

9. آنها عوامل دور کننده از موفقیت را به خوبی می شناسند

اگر می خواهید موفق شوید، باید به دنبال کارهایی باشید که شما را از موفقیت دور می کنند و سعی کنید که آنها را کنار بگذارید. افراد موفق به خوبی می‌دانند که چه چیزی حواس آنها را پرت می کند و به همین دلیل آن را بی اهمیت جلوه می دهند و خودشان را درگیر آن نمی کنند.

افراد موفق مایل هستند تا مهارت های متفاوتی را تجربه کنند. آنها همیشه به دنبال تنوع در کارهای خود می باشند. به سادگی می توانند از چیزهایی که مخصوص آنها نیست و در سرنوشت آنها وجود ندارد، عبور کنند. از دیگران یاد می گیرند و سعی می کنند که همیشه در هر زمینه مهارت خود را افزایش دهند و اطلاعات خود را به روز کنند.

راههای تقویت اعصاب و حفظ آرامش | 5 راهکار موثر برای تقویت سیستم عصبی

10. همیشه لیستی برای انجام کارهای روزمره خود دارند

این افراد کارهایی که باید در طول روز انجام دهند را می نویسند و طبق اولویت بندی انجام می دهند. نوشتن باعث می شود که به آنها توجه کنند و درصد انجامشان بیشتر خواهد شد. معمولا هر شب این کار را انجام میدهند و خود را مقید به انجام آن ها خواهند کرد.

ویژگی افراد موفق

11. ذهنشان را درگیر مسائلی که ضروری نیست، نخواهند کرد

افراد موفق تمام تمرکز خود را بر روی اتفاقات بد نمی گذارند و بلکه از آنها درس خواهند گرفت. محققان به این نتیجه رسیده اند که فکر نکردن به افکار منفی، بهترین عملکرد برای رسیدن به موفقیت است.

12. ویژگی افراد موفق ریسک پذیر هستند

افراد موفق می پذیرند که شکست هم گاهی لازمه کار ها است و با توجه به این دیدگاه مسیری را انتخاب می کنند و سعی می کنند که از اشتباهات خود نیز درس بگیرند. آنها تا حد ممکن موانع را از مسیرشان بر میدارند و برای پیشرفتشان تلاش می کنند.

13. سخاوتمندند هستند

آنها به مفهموم کارما اعتقاد دارند. دست دیگران را برای رفع مشکلاتشان می گیرند و معتقدند که شاید روزی آنها به کمکشان بیایند و این انرژی در زندگیشان نمود پیدا کند.

14. هر روز ورزش می کنند

همه افراد موفق به سلامتی خود اهمیت می دهند. افرادی مثل مارک کوبان، ایلان ماسک و تیم کوک هر روز زمانی را برای تمرین های هوازی و غیرهوازی صرف می کنند. آنها درک کرده اند که با پیروی از یک برنامه منظم برای تناسب اندام قادر هستند تا استرس را از خود دور کنند و ذهنشان توانایی پاک کردن افکار منفی را دارد و به حل مشکلاتشان کمک خواهد کرد.

15. مثبت نگرند

افراد خوش شانس همیشه منتظر بهترین اتفاقات هستند و مدام هم برایشان اتفاقات خوب رخ می دهد. انتظارات مثبت در زندگی به مقاومت ما در برابر مشکلات کمک می کند و به سمت اتفاقات بی نظیر سوق خواهند داد.

16. هر روز مراقبه می کنند

چنانچه در این بخش از نمناک می خوانید افراد موفق هر روز زمان مشخصی را به آرامش ذهن خود از طریق مراقبه می پردازند. این کار، تصویری بزرگ و جامع از زندگی به آن ها خواهد داد و باعث می شود تا برای مدتی با حس آرامش و سکوت، از دنیای مدرن دور باشند.

17. شکرگذارند

افراد موفق، بهترین شکرگزاران محسوب می شوند. افرادی که همیشه از شرایطشان شکایت دارند، موفق نخواهند شد. حتما باید 5 تا 10 دقیقه اول صبح را بابت توانایی ها و نعماتی که دارید، شکرگزار باشید. افرادی که شاکر نعمات هستند همیشه شاد هستند. شادی بخش مهمی از موفقیت است و افراد شاد در کارهایشان موفق تر خواهند بود.

ویژگی افراد موفق

18. مدام در حال یادگیری هستند

افراد موفق به طور مداوم در حال یادگیری دانش و اطلاعات جدید هستند و خود را بروز رسانی می کنند. از روش های مختلف تصمیم گیری استفاده می نمایند. تاریخ پر از افراد موفقی است که دنیا را با استفاده از تخیلات خود تغییر داده اند.

ویژگی افراد موفق جهان

بعد از خواندن زندگینامه بسیاری از افراد موفق، به نکات مشترکی رسیدم، حالا هم این ویژگی‌ها را برای شما نوشته‌ام تا از آن‌ها استفاده کنید. ویژگی های افراد موفق عبارت‌اند از:

 • مشاور دارند
 • درگیر حاشیه ها نیستند
 • خود را ارزیابی می‌کنند
 • به روابط خود توجه دارند
 • باور دارند که موفق می‌شوند
 • سحرخیز هستند
 • نظم بسیاری دارند
 • پشتکار و سرسختی دارند
 • عملگرا هستند
 • هدف محور هستند
 • مثبت اندیش هستند
 • شکرگزاری می‌کنند

ویژگی افراد موفق

آیا شما هم جزو افراد موفق هستید؟

بیشتر افراد موفق برای رسیدن به موفقیت عادت های مناسبی داشته اند. معمولا عادت افراد موفق بخش زیادی و ۹۵ درصد از رفتار آن ها را شکل می دهد. می گویند هر چیزی که تاکنون هستید و هر آنچه در آینده خواهید شد، بسته به عادت هایی است که در خودتان شکل می دهید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

5 تیر 1401

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *