چطور قهرمان شدن

قهرمانی که در میدان مسابقه عملکرد بی نظیری از خود نشان می دهد، نتیجه ی هزاران ساعت تمرین را به نمایش می گذارد. شما نیز می توانید همین کار را با تغذیه، خواب، ورزش، تفکر و کار خود انجام دهید و قهرمان زندگی خود شوید. این مطلب از گروه موفقیت شادمگ توصیه های مفیدی برای چطور قهرمان شدن به شما ارائه کرده است.

چطور قهرمان شدن

ورزشکاری را در نظر بگیرید که در استادیوم برگزاری مسابقات المپیک پا به میدان می گذارد. او سرش را بالا می گیرد، چند نفس عمیق می کشد و عضلاتش را تکان می دهد. هزاران تماشاچی حاضر در ورزشگاه با شنیدن صدای او از بلندگوهای استادیوم او را تشویق می کنند، اما چشمان او هیچگاه از مسیری که قرار است در آن بدود منحرف نمی شود.

چطور قهرمان شدن

وقتی تپانچه ی شروع مسابقه به صدا در می آید، او از جای خود شلیک می شود و با بیشترین توان ممکن شروع به دویدن می کند. اما ما چگونه می توانیم این سناریو را در موقعیت کسب و کار خود به کار ببندیم؟ تکنیک هایی که ورزشکاران برای فعالیت تحت فشارهای بزرگ روحی و جسمی به کار می گیرند، به رهبران کسب و کار نیز اجازه می دهند در فضای رقابتی حوزه ی فعالیت خود به برتری دست پیدا کنند.

زندگی‌تان برای خودتان است

یک روز که در یک کلاس خدمات مشتریان درس می‌دادم، زنی را به یاد دارم که پشت سر هم از بدبختی‌هایی که سر کارش داشت شکایت می‌کرد.

درمورد اینکه چقدر از همکارانش متنفر است، از رئيسش متنفر است. از خدمت کردن به مشتری‌ها متنفر است، و از همه مهمتر اینکه فکر می‌کرد چطور اینکه مجبور است صبح تا شب دور و بر آدم‌های خنگ و احمق باشد سال‌های عمرش را تلف می‌کند.

وقتی غر زدن‌هایش تمام شد، یک سوال خیلی مشخص از او پرسیدم، سوالی که باید خیلی سال پیش از خودش می‌پرسید:

«اگر در این شغلت احساس بدبختی می‌کنی، به نظرت نباید یک کار دیگر که شادترت کند پیدا کنی؟»

با سوال من حسابی شوکه شده بود ولی بالاخره جواب داد.

«خوب، کلی قبض هست که باید پرداخت کنم، من به این کار نیاز دارم. ولی موضوع این نیست. مشکل من اینه که نمیدونم چرا این شرکت اینهمه احمق تو خودش جمع کرده. اونها باید از کارشون استعفا بدن نه من.»

و همینطور ادامه داد. گوش کردن به حرفهایش واقعاً ناراحت‌کننده بود.

چطور قهرمان شدن

او تصور می‌کرد که مسئولیت برطرف کردن نارضایتی و ناراحتی در کارش بر گردن شرکتی که در آن کار می‌کند، همکارانش و رئیسش است.

واقعیت این است که هیچکس او را از کاری که از آن متنفر است نجات نخواهد داد، حداقل آن احمق‌هایی که از آنها تنفر داشت نمی‌توانند این کار را بکنند. ولی من می‌دانم چه کسی می‌تواند.

بهترین روز زندگی‌تان روزی است که تصمیم می‌گیرید زندگی‌تان برای خودتان است. بدون هیچ عذرخواهی و بهانه‌ای. هدیه زندگی برای شماست. این یک سفر فوق‌العاده است و خودتان به تنهایی مسئول کیفیت آن هستید.

 40 قانون برای ابر قهرمان شدن

1. دیگران را بالا ببرید .

شما باید در زندگی به گونه ای رفتار کنید که افرادی مثل رئیس ، رهبر گروه ، مدیر و در کل همه بالادستی هایتان احساس قدرتمند بودن و قهرمان شدن داشته باشند و طوری وانمود نکنید که مثلا از آن ها بهتر و استاد تر هستید و در عوض طوری رفتار کنید که آن ها احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند.

2. بیش از حد به دوستان خود اعتماد نکنید و از دشمنان خود در راه درست استفاده کنید.

نسبت به رفتار دوستان خود آگاه باشید و هیچ گاه به دلیل نزدیکی بیش از حد به دوستان متوجه خیانت آن ها نخواهید شد. دوستانتان می توانند در بعضی از مواقع از دشمنان شما نیز ضربه سنگین تری را به زندگی تان وارد کنند. دشمنان نیز گاهی اوقات از یک دوست وفادارترند و پس گاهی اوقات دشمن داشتن یک مزیت محسوب می شود ، پس از وجود آن ها نهراسید زیرا چیزهای زیادی را در مورد خودتان به شما می آموزند.

3. برای چطور قهرمان شدن اهداف خود را پنهان کنید.

این کار دقیقا مانند بازی است ، هرگز اهداف پشت اقدامات خود را نشان ندهید و همیشه دور و بری ها را در پرده ای از ابهام نگه دارید. زمانی که افراد هیچ ایده ای نداشته باشند که در حال انجام چه کاری و تلاش برای چه هدفی هستید ، نمی توانند حالت تدافعی بگیرند و سد راه شما شوند .

چطور قهرمان شدن

4. همیشه کمتر از حد نیاز سخن بگویید.

اگر می خواهید که دیگران را تحت تاثیر قرار دهید ، کمتر حرف بزنید. هرچقدر بیشتر صحبت کنید ، انسان معمولی تری به نظر خواهید رسید.

افراد قدرتمند کسانی هستند که مکالمه های زیادی ندارند و همیشه ابهامی در مورد آن ها وجود دارد. هرچقدر که بیشتر صحبت کنید ، نشان می دهید که کمتر می دانید.

آداب معاشرت ؛ برگ برنده افراد موفق | اصول مهم معاشرت را یاد بگیرید !

5. خوشنامی خود را با زندگی کردن صحیح حفظ کنید اما به داشتن شهرت معتاد نشوید.

خوشنامی یکی از کلید های اصلی موفقیت است و این کار باعث برنده شدن شما می شود اما نباید بیش از حد برای این کار تلاش کنید و خودتان را در معرض دید دیگران قرار دهید و در کل شهرت زیاد باعث حملات زیاد می شود.

6. در همه زمینه ها مورد توجه باشید.

مورد توجه بودن یکی دیگر از عوامل موفقیت است و هر چیزی با ظاهر خود سنجیده می شود ، پس هیچ گاه به خود اجازه ندهید که در شلوغی های زندگی خودتان را گم کنید.

باید ارزش های زندگی خود را حفظ کنید و به تمام آن ها توجه داشته باشید. با رازآلود بودن خودتان را مرکز توجه قرار دهید و قدرتمندی بیشتری را احساس کنید.

7. ازدیگران کمک بگیرید و به آن ها اعتبار دهید.

هیچ گاه نمی توان به تنهایی به موفقیت های بزرگ دست پیدا کرد پس ، از هوشیاری و اطلاعات خود استفاده کنید تا بتوانید دیگران را نیز به کار بگیرید. این کار نه تنها باعث ذخیره زمان و انرژی شما می شود ، بلکه شما را به یک انسان تاثیرگذار تبدیل می کند. هرگز سعی نکنید که کاری را که وظیفه شما نیست ، خودتان انجام دهید.

چطور قهرمان شدن

8. برای چطور قهرمان شدن کاری کنید که دیگران به سمت شما بیایند.

سعی کنید که دیگران را مجبور به فعالیت کنید ، این کار باعث می شود که افراد را تحت کنترل داشته باشید و از طرفی دشمنانتان نیز با این کار به سمت شما جذب می شوند . زمانی که دیگران کار خود را ترک می کنند و به سمت شما می آیند ، یعنی این که برگ برنده دست شماست.

9. با فعالیت هایتان خود را برنده کنید ، نه با دعوا و جر و بحث

همیشه بهتر است با اقدامات مثبت نشان دهید که برنده هستید. زمانی که در جر و بحثی پیروز نمی شوید ، باعث می شود که خشمگین شوید و همین امر باعث آسیب بیشتر به خودتان می شود ، پس سعی کنید با اقدامات و رفتارتان طوری عمل کنید که دیگران چاره ای جز موافقت با شما نداشته باشند.

10. از افراد ناموفق و غمگین دوری کنید.

هرگز نباید با افراد بیچاره و بدبدخت معاشرت داشته باشید. این مورد باعث می شود که وضعیت عاطفی شما درگیر شود و احساسات بد به شما انتقال یابد. زمانی که سعی دارید به دیگری برای برطرف کردن مشکلات و بدبختی ها کمک کنید ، در واقع خودتان نیز با آن سختی ها درگیر شده اید.

پس به جای آن سعی کنید معاشرت تان را با افراد شاد و موفق افزایش دهید.

11. یاد بگیرید که افراد را وابسته به خود نگه دارید.

انسان ها تا حد زیادی به افراد قدرتمند وابسته می شوند و همیشه باید طوری رفتار کنید که دیگران به شما نیاز داشته باشند و شما را بخواهند. زمانی که افراد به دلیل موفقیت و شادی وابسته شما باشند ، هیچ چیزی برای ترسیدن تان وجود ندارد ، پس هیچ گاه برای آن ها کافی نباشید ، تا همیشه به کمک شما نیاز داشته باشند .

چطور قهرمان شدن

12. با مهربانی و بخشندگی دشمنان را خلع سلاح کنید.

با ظاهر مهربان و بخشنده می توان سنگ ترین ها را نیز آرام کرد. این کار باعث می شود که افراد از موضع خود کوتاه بیایند ، پس در مواقع بیش از حد بحرانی از طبع آرام و ملایم خود استفاده کنید تا دیگران در مقابل شما جبهه نگیرند. کادو دادن هر چند وقت یکبار در این موارد ایده خوبی است.

13. زمانی که افراد از شما درخواستی دارند ، درخواست ان ها را برای شاد شدنشان اجابت کنید ، نه برای منت یا تشکر آن ها

در نم نمک چندین بار اشاره داشتیم که شما به عنوان یک انسان قوی هیچ نیازی برای اثبات خود ندارید ، پس کمی در کمک کردن به دیگران محتاط باشید و بیش از حد خود را به درد سر نیاندازید و از طرفی کمک به دیگران را تنها برای میل و رضایت قلبی خود انجام دهید .

14. با دیگران دوستانه رفتار کنید اما در محل کار حواس جمع باشید.

دانستن برنامه های رقیب در محل کار بسیار مهم است ، حتما از حس ششم خود استفاده کنید و با پیگیر بودن متوجه برنامه ها رقیب خود بشوید. سعی کنید که این کار را با پرسیدن سوالات غیر مستقیم انجام دهید و زمانی که از برنامه رقیبان و دشمنان خود اگاهی داشته باشید ، راحت تر برای مقابله با آن ها برنامه ریزی می کنید اما رفتار دوستانه را فراموش نکنید .

15. دشمنان خود را در تنگنا قرار دهید و ساکت ننشینید.

تمام یافته ها حاکی از آن است که باید دشمنان را به طور کامل تحت فشار قرار داد. زمانی که اجازه مانور دادن به دشمن خود می دهید ، حتی یک جرقه کوچک از سمت او می تواند زندگی شما را به آتش بکشد. پس حتما مراقب او باشید و طوری رفتار کنید که دشمنان شما از هر جهت چه ذهنی و چه فیزیکی تحت فشار باشند.

تحول در زندگی با تمرین سکوت ذهن + راهکار های موثر برای آرام کردن ذهن

16. گاهی حضور نداشته باشید تا احترام و افتخار دیگران را بربیانگیزید.

کمیاب بودن همیشه انسان ها را با ارزش و قیمتی می کند. زمانی که هر جایی دیده و شنیده شوید ، معمولی تر خواهید شد. سعی کنید زمان هایی را به طور موقتی غایب باشید تا دیگران علاقه بیشتری به حضور شما داشته باشند اما همیشه باید زمان صحیح ترک کردن و ماندن را بدانید.

17. غیر قابل پیش بینی باشید.

برای چطور قهرمان شدن باید یاد بگیرید که چگونه غیر قابل پیش بیینی باشید. انسان ها مخلوقاتی هستند که به انجام کارهایی خو می گیرند. زمانی که قابل پیش بینی باشید ، احساس تحت کنترل بودن را به دیگران القا می کنید اما با غیر قابل پیش بینی و مرموز بودن ، حس تعادل را در دیگران به هم می زنید .

 

چطور قهرمان شدن

18. دور خوددتان دیوار تنهایی نکشید.

گاهی اوقات افراد برای امنیت داشنتن سعی می کنند که از دیگران فاصله بگیرند و تنها باشند اما این روش همیشه جواب نمی دهد. جهانی که در آن زندگی می کنیم ، پر از خطر است و زمانی که تنها باشید ، بیش از همیشه در معرض خطرات مختلف قرار می گیرید ، پس حتما در جمع افراد باشید و از کنار آن ها لذت ببرید و هرگز منزوی بودن را پیشه نکنید .

19. همیشه افراد دور و بر خودتان را بشناسید.

باید بدانید که با جه کسانی رفت و آمد می کنید و زمانی که افراد مخربی را اطراف خود داشته باشید ، از موفقیت دور خواهید ماند .

20. به هرکسی تعهد ندهید.

در این دنیا باید هر لحظه در حال تصمییم گیری در مورد موارد مختلف باشید اما هیچ گاه خودتان را مجبور به تعهد دادن به چیزی یا کسی نکنید و به هیچ کس جز خودتان تکیه نکنید.

زمانی که انسان مستقلی باشید ، می توانید بر دیگران پیروز شوید و کنترل زندگی خود را به دست بگیرید ، پس اجازه ندهید که هیچ کس شما را مجبور به انجام کاری کند .

21. تنبلی و ضعف را با قدرت جایگزین کنید.

باید یاد بگیرید که از قدرت تسلیم شدن برای قوی تر شدن استفاده کنید.

چطور قهرمان شدن

زمانی که تنبل هستید ، بیش از حد با ایین واقعیت نجنگید و این ضعف را قبول کنید ، این کار باعث می شود که راحت تر بر معایب خود غلبه کنید .

22. برای چطور قهرمان شدن روی نیرو های خود تمرکز کنید.

باید یاد بگیرید که چگونه روی انرژی و نیروی خود تمرکز کنید . متخصصان روانشناس عقیده دارند که سخت گیری درونی از راحت گیر بودن بهتر جواب می دهد و در نتیجه باعث افزایش نیرو و قدرت شما در هر زمینه ای می شود و از طرفی باید نیروهای جسمی خود را افزایش دهید.

23. مدیرانه رفتار کنید.

سرگذشت افراد موفق و بانفوذ را مطالعه کنید. این حس گرانبها را نیز در خودتان پرورش دهید و باور کنید که دیگران شما را دوست می دارند و مانند مدیران رفتار کنید و از موضع ضعف رفتار نکنید.

24. خودتان را دوباره خلق کنید.

همیشه سعی کنید که چیزی را در خودتان کشف کنید که باعث جذب دیگران می شود.هرگز اجازه ندهید که جامعه شما را به عنوان یک انسان معمولی بپذیرد و همیشه چیزی برای رو کردن و شگفت زده کردن دیگران داشته باشید و از این کار دست نکشید.

چطور قهرمان شدن

25. پاک دست باشید.

برای جلب اعتماد دیگران و محبوب بودن باید انسان پاک دستی باشید و اعتبار خود را با جفا کردن در حق دیگران خدشه دار نکنید که آن گاه شاهد قدرت و نفوذ خود خواهید بود .

26. با اطمینان کاری را انجام دهید.

مطمئن باشید که انجام دادن کاری با شک و تردید هیچ گاه باعث موفقیت شما نمی شود ، پس اگر به کاری مشکوک هستید ، بیش از حد برای آن تلاش نکنید که شک داشتن از انجام کاری نشان دهنده ضعف و ترس است و افراد ترسو هیچ گاه جذابیت ندارند.

27. حساب و کتاب داشته باشید.

قبل از انجام هرکاری تا نقطه نهایی آن را بسنجید و تمام احتمالات را در نظر بگیرید و موانع و مشکلات و نتایج آن ها را بسنجید.

28. بیش از حد هیجان زده نشوید.

زمانی که به موفقیتی دست پیدا می کنید ، بیش از حد خودتان را هیجان زده نشان ندهید و طوری رفتار کنید که انگار یک اتفاق کاملا طبیعی برای شما رخ داده است. صبوری ، تلاش و شکست های شما باید رازی محفوظ نزد خودتان باشد.

با ایجاد انگیزه در خودتون دنیا رو متحول کنید ؛ چطوری ؟ ما بهتون می گیم !

29. انتخاب گر باشید .

طوری رفتار نکنید که دیگران بخواهند شما را انتخاب کنند و از موضع ضعف برخورد نکنید و همیشه انتخاب گر باشید و به دیگران اجازه دهید که خودشان را به شما اثبات کنند .

30. به جایگاه و منش خودتان وفادار باشید .

طوری رفتار نکیند که دیگران اجازه آسیب به شما را داشته باشند و با اعتماد به نفس تمام رفتار کنید و قدرت خود را بالا ببرید و هرگز از موضع قدرت خود پایین نیایید.

31. هنر زمان بندی خود را بالا ببرید.

افرادی که یکسره در عجله هستند ، نشان می دهند که هیچ کنترلی روی رفتار خود ندارند ، پس همیشه سعی کنید که هر چیزی را سر زمان و وقت معین خود انجام دهید.

32. برای چطور قهرمان شدن نادیده گرفتن بهترین انتقام است.

زمانی که با مشکلی مواجه می شوید ، نباید بیش از حد به آن شاخ و برگ بدهید و در مورد آن صحبت کنید که با این کار قدرت آن مشکل را افزایش می دهید.

چطور قهرمان شدن

هرچقدر که به هر کسی یا هر چیزی توجه بیشتری داشته باشید ، قدرت بیشتری را به او می بخشید . گاهی اوقات بهترین کار ترک کردن و نادیده گرفتن است و زمانی که دیگران چیزی را که شایسته آن هستید را به شما نمی دهند ، خودتان را تحقیر نکنید و هرچقدر که هیجان و شادی خود را کمتر در مورد چیزی نشان دهید ، قدرتمند تر خواهید بود .

33. برای چطور قهرمان شدن آرام باشید

آرامش داشتن و حفظ خونسردی به شما کمک می کند که کمتر به دیگران وابسته باشید و از طرفی با این کار دشمنان را در ناراحت کردن و ضربه زدن به شما نا امید می کنید .

34. خسیس نباشید

از پول خرج کردن نهراسید و از طرفی به این نکته توجه کنید که هیچ چیز ارزان قیمتی نمی تواند ارزش کافی را داشته باشد پس بخشندگی و لارج بودن را سر لوحه خود قرار دهید .

35. به اعتبار خانواده خود تکیه نکیند.

اگر خانواده موفقی دارید ، هرگز به خوش نامی آن ها تکیه نکیند و سعی کنید که با اقدامات خودتان به فردی مهم تبدیل شوید .

36. ریشه مشکلات را پیدا کنید.

با به وجود آمدن هر مشکلی سعی کنید که آن را ریشه یابی کنید تا دفعه بعد از همان جا آسیب نبینید که این کار احتمال مشکلات بعدی را پایین می آورد و شما را به یک فرد دانا و قدرتمند تبدیل می کند.

37. روی قلب و ذهن افراد تاثیر بگذارید.

اجبار هیچ گاه جواب نمی دهد و بباید یاد بگیرید که چگونه بدون درخواست کردن دیگران را به جهت و مسیر خود فرا بخوانید و به احساسات تان پایبند باشید و در واقع کاری کنید که بدون تلاش به قلب و ذهن آن ها نفوذ کنید .

چطور قهرمان شدن

38. از تغییر کردن نترسید.

انسان ها بنده عادت هسستند اما یک انسان قوی هرگز از تغییر نمی ترسد.این انسان ها از اشتباهات گذشته خود در کمال آرامشش درس می گیرند. هرگز خود را برای آن اشتباهات سرزنش نمی کنند اما سعی می کنند که با تغییر کردن پیشرفت خود را افزایش دهند.

39. بیش از حد عالی به نظر نرسید.

بی عیب و نقص به نظر رسیدن در همه حالات کار خطرناکی است و این کار حسادت افراد را در مورد شما برمی انگیزد ، پس گاهی اوقات ذره ای آسیب پذیر بودن خود را نشان دهید اما فقط گاهی اوقات.

40. منعطف باشید .

یکی از راه های مهم برای رسیدن به موفقیت و قدرتمند بودن این است که مانند آب به هر شکلی در بیایید ، پس منعطف بودن و تغییر پذیر بودن را یاد بگیرید. پس فکر نکنید که همه چیز ثابت خواهد ماند و خودتان را برای هر تغییری در زندگی آماده کنید ، حتی این تغییرات می تواند اتفاقات ناخوشایندی باشد که یک انسان قدرتمند از پس آن ها برخواهد آمد .

قهرمان خودت باش

کسی که بیشترین کنترل و قدرت را روی زندگی ما دارد همیشه همان کسی خواهد بود که هر روز صبح در آینه به ما نگاه می‌کند.

ما کسی هستیم که تصمیمات زندگی‌مان را می‌گیریم.ما کسی هستیم که مسئول فکرها و حرف‌ها و اعمالمان هستیم. و از همه اینها مهمتر این ما هستیم که بیشترین استفاده را از شادی و سلامتی‌مان می‌بریم.

برخلاف باورهای عموم، هیچوقت رئیس، عزیزان، والدین یا هیچ کس دیگری نیست که روی ما قدرت داشته باشد. البته مگر اینکه خودمان تصمیم بگیریم این قدرت را به آنها بدهیم. ولی اشتباه نکنید، این قدرت به ما تعلق دارد و ما ابرقهرمان هستیم.

و ازآنجا که انسان مدام در حال اشتباه است، بزرگترین اشتباهی که می‌تواند در کل زندگی‌اش بکند .این است که تصمیم بگیرد این قدرت را به فردی دیگر بدهد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *