چیدمان سبک بوهو

گروه دکوراسیون شادمگ در این مطلب یکی از سبک های زیبای دکوراسیون را به شما معرفی میکند. چیدمان سبک بوهو یا همان سبک زندگی کولی وار شما را در عین سادگی در راحتی و بی دغدغه گی غرق میکند.

چیدمان سبک بوهو

سبک بوهمیان (Bohemian) یا دکوراسیون بوهمیانی یا در اصطلاح ” بوهو ” نوعی دکوراسیون است که در آن افراد خانه‌ها را پر از فرهنگشان کرده و بوی زندگی از در و دیوار به مشام می‌رسد.

در خانه‌های بوهمیان ابزار و لوازمی خواهید دید که با تمام وسایلی که تا به امروز دیده‌اید تفاوتی خاصی دارند که این تفاوت هم از فرهنگ و سبک زندگی آن‌ها نشأت می‌گیرد. کمتر کسی است که با دیدن تزیینات و دکوراسیون بوهمیان، به آن علاقمند نشود.

چیدمان سبک بوهو

در دوره‌ای که نگاه‌ها به سمت چیدمان به سبک دکوراسیون مدرن پرواز می‌کند، و در پس زیبایی‌های فریبنده آرامش کمی موج می‌زند، این دکوراسیون بوهمیان است که شما را در راحتی و بی دغدغگی غرق می‌کند.

با اینکه سبک دکوراسیون بوهمیان سعی می‌کند به سبک‌های امروزی شباهت داشته باشد تا از یکنواختی و روزمرگی جلوگیری کند، اما با قدرت درونی خود، مانع از یکی شدن با متد روز می‌شود و به هیچ وجه دو وجهی نبوده و نخواهد بود.

اشتراک کلی با همه و تفاوت بزرگ با تک تک سبک‌های دکوراسیون از ویژگی‌های چیدمان سبک بوهو است.

شاید در نگاه اول سبک و سیاق زندگی بوهمیان شما را به یاد سلایق سرخ پوست‌ها و یک زندگی کولی وار بیاندازد. اما جالب است بدانید که بوهمیان یا همان ساکنین بوهمیا، منطقه‌ای که در جمهوری چک واقع شده، افرادی هستند که در زمان پادشاه سابق آن منطقه در قرن بیستم می‌زیسته‌اند.

با این توضیحات به سراغ دکوراسیون بوهمیان می‌رویم تا ببینیم آن‌ها در مورد رنگ‌ها، دکوراتیو خانه، مبلمان و اکسسوری‌های منزل چه فکری می‌کنند و در این سبک دکوراسیون چگونه عمل می‌کنند.

تاریخچه سبک بوهمی و بوهمین ها

بوهمی ها به عنوان یک جامعه ضد فرهنگ، پس از انقلاب فرانسه در فرانسه ظاهر شدند. این جامعه محروم از سیستم سابق حمایت دولتی و سرمایه داری، جایی که افراد ثروتمند از هنر حمایت می کردند بودند.

بنابراین هنرمندان در فقر فرو رفتند. بسیاری از آنها سبک زندگی عشایری را انتخاب می کردند، ارزان زندگی می کردند و لباس هایی فرسوده، غیر مد و یا دست دوم می پوشیدند.

یپش از این دوران، یک هنرمند به عنوان یک صنعتگر ماهر و با استعداد دیده می شد. اما جنبش رمانتیک در اواخر قرن هجدهم فضایی که برای پذیرش تخیل محدودیت های زندگی بورژوازی و اهمیت قبلی را که برای عقل قائل بود را رد کرد.

در دهه 1830، جمعیت هنری بوهمی فرانسوی و رومانتیک ها با پارچه های رنگارنگ، موهای بلند و کلاه های لبه باز از سبک های لباس قرون وسطایی استقبال کردند و سبک جدید چیدمان سبک بوهو در فرانسه ایجاد شد. این سبک از لباس و فشن آغاز شد و به طراحی داخلی، سبک دیزاین، سبک گل آرایی و … گسترش پیدا کرد.

سبک بوهمین ساده یا پایه ای

برای ایجاد یک پایه برای چیدمان سبک بوهو با یک رنگ پایه ساده برای هر اتاق به سبک بوهمی شروع کنید. رنگ های گرم و خاکی پالت کاملی را در اختیار شما می گذارند.

انتخاب رنگ پایه خنثی به شما امکان می دهد رنگ و الگوی های چشمگیر را برای یک ترکیب بندی بی نقص جمع آوری کنید. بدون اینکه طرح و رنگ ها بیش از حد شود و اتاق را شلوغ به نظر برساند.

با انتخاب رنگ پایه خاموش و خنثی، می توانید در نقاطی از رنگ اشباع استفاده کنید تا واحه ای هماهنگ و آرام بخش با دکوراسیون مدرن بوهمی ایجاد شود.

چیدمان سبک بوهو

اگر به دنبال یک رنگ پایه خیلی خالص یا روشن بروید، مطمئناً با یک نقطه شروع رنگی تا حدودی آشفته خسته خواهید شد. اگر به دنبال رنگی برای طول عمر هستید، یک پالت رنگی خنثی همیشه عاقلانه است.

رنگ‌های مورد استفاده در دکوراسیون بوهمیان

در حالی که برای چیدمان سبک بوهو هیچ دستور و قاعده‌ای برای رعایت رنگ وجود ندارد، اما چیزی که در اغلب آن‌ها قابل مشاهده است استفاده از رنگ‌های گرم و خاکستری است.

رنگ‌هایی که می‌توان از شباهت به ترکیب فلزات و جواهرات با هم تشکیل می‌شوند. این صحبت‌ها شما را به فکر در مورد رنگ‌هایی می‌اندازد که شامل؛ قهوه ای تیره – استفاده از چوب‌های روغن خورده در خانه – قهوه ای روشن – طیف‌های دیگر چوب – سبز و خاکستری است و با نارنجی اشباع شده، پرتقالی روشن و آبی یخی ترکیب می‌شوند.

جاکفشی کم جا شیک ، مدرن و جدید رو چطور انتخاب کنیم ؟

ترکیب کردن و ست کردن این رنگ‌ها با هم و ایجاد لایه‌های رنگی همان چیزی است که شما را از دیگران متمایز می‌کند و باعث می‌شود خاص به نظر برسید. پس آن‌ها را دست کم نگیرید.

چیدمان سبک بوهو

اصول بوهمیان برای شما دست و پاگیر نیست و یه راحتی می‌توانید طرح‌ها و الگوهایتان را بهم بیامیزید و از این که ممکن است این‌ها با هم هماهنگ نباشند بهراسید.

پارچه‌های رنگی و شلوغ

استفاده از پارچه‌های رنگی و شلوغ که نمونه‌های آن را در کامبوج یا آسیای مرکزی می‌توانید بیابید به فضای منزلتان حس عجیب و غریب بودن خواهد داد.

وجود لایه لایه‌های رنگی در بالای مبلمان طوری خود نمایی می‌کند که فرش‌ها و حتی دیوارکوب‌ها نیز شما را به وجد می‌آورند و چشمان شما چیز دیگری را نگاه نخواهند کرد.

اگر با تمام این ها و تا به اینجا این رنگ‌ها شما را اقناع نکرده است که آیا باید از چیدمان سبک بوهو استفاده کنید یا نه، بایستی بدانید که سلطان رنگ‌های بوهمیان که به صورت پیوسته و نه کلی محیط را متحول خواهد کرد هنوز وارد گود نشده است. سفید.

بله درست است؛ رنگ غالبی که همه جا دیده می‌شود، اما به چشم نمی‌آید، با اضافه شدن این رنگ به دکوراسیون همه چی درست همان جایی که باید باشد قرار می‌گیرد. معادله این همه مجهولات درست با پس زمینه سفید به آسانی حل خواهد شد.

چیدمان سبک بوهو

جنس لوازم در چیدمان سبک بوهو

بر خلاق علاقمندان سبک دکوراسیون مینیمال و مدرن پسندها، بوهمیان عاشق فلزات هستند و بیش‌تر از حد متعارف به استقاده از فلز در دکوراتیوها علاقه نشان می‌دهند.
کلید استفاده صحیح از مواد تزیینی در اتاق‌های بوهوها ترکیب و مطابقت آن‌ها با یکدیگر است که باعث می‌شود مخاطب دچار روزمرگی نشده و از این سبک دکور متفاوت دلزده نشود.

استفاده از مواد طبیعی در خانه مانند پارچه‌های ساخته شده کیسه مانند و همین طور فایبرهای جنگلی مکزیکی که با ابریشم و پارچه‌های دست دوز ترکیب می‌شوند یک غافلگیری برای کسی محسوب می‌شود که برای اولین بار چنین چیزی را مشاهده می‌کند. حتی برای افرادی که با این سبک آشنایی طولانی دارند نیز جدید و تازه به نظر می‌رسد.

کوسن‌های خلاقانه و بالش‌های قلاب دوزی شده نیز از عناصر جدایی ناپذیر این دکوراتیوها هستند که بر روی تخت‌های سراسر چوبی و قاب‌های فلزی اتاق خود نمایی می‌کنند.

افرادی که در این فضا‌ها به دور یکدیگر جمع می‌گردند محو تماشای گلدان‌ها و گل‌های شلوغی شده‌اند که تا چشم برمی‌گردانند، پرده‌ها نگاهشان را می‌دزدند. پویایی در این محیط فریاد می‌کشد که به آغوش آرامش بشتابید. سایبان‌ها را فراموش نکنید که در زیر سقف نیز حس امنیت و راحتی برای شما می‌آفرینند.

مبلمان به سبک بوهمیان

اگر انتظار دارید در این قسمت تعریف کنیم که مثلا فلان مبل در بین انواع مبلمان مربوط به چیدمان سبک بوهو است، اشتباه حدس زده‌ای.

اصلا بوهو ها معمولا مبلمان مورد استفاده خود را از فروشگاه خاصی تهیه نمی‌کنند که سبک خاصی داشته باشد و یا بهتر است بگوییم مبلمان مورد علاقه آن‌ها در هیچ فروشگاهی یافت نمی‌شود!

آن ها تمایل دارند اتاق‌هایشان با مبلمانی پر شود که مدت زمانی از عمرشان گذشته باشد، آن‌ها به مبل های کارکرده و دست دوم قدیمی و متفاوت علاقه زیادی دارند.

 

چیدمان سبک بوهو

از نگاه آن‌ها هر بخش از یک مبل باید خاص بوده و هر کدام داستان مخصوص به خود را برای بازگو کردن داشته باشند. اگر دوست دارید به سبک بوهمیان مبلمان بچینید، باید به سمت یک سمساری رفته و در درون آن شروع به گشت و گذار کنید، آنقدر بگردید تا ناخودآگاه روبروی مبلی که شما را در آنجا میخکوب کرده و می‌خواهد داستانش را برایتان تعریف کند بایستید.

اگر در همان لحظه عاشقش شدید بی‌درنگ آن را برداشته و به منزل ببرید و با یک لیوان چای به استقبال داستان زندگیش بروید…

فضای بوهمیانی

هم شما و هم کسی که به عنوان میهمان وارد فضای بوهمیانی شده است باید این حس را از مبل‌های شما بگیرد که چقدر رنگ اشباع شده در این محیط قابل حس کردن است و چقدر این مبل‌ها و رنگ محیط به هم می‌آیند. چه مبل‌ها از جنس پلاستیک باشند و چه پارچه‌های رنگی با روکش مخمل سرخ و چه مبل‌های گلدار و یا ساده.

احساسی که در محیط با چیدمان سبک بوهو فراگیر می‌شود حس بشین و تا آخر بمان است. با نشستن روی مبل‌ها در درون آن‌ها غرق می‌شوید و درگیری‌های ذهنیتان به باد فراموشی سپرده می‌شوند؛ یعنی هنگامی که در محل قرار گرفتید باید بی قید و شرط آرامش را با تمام وجود دریابید.

این حس ممکن است از فرش‌های زیر پایتان به شما منتقل شود و یا تابلو فرش‌هایی که بالای سرتان نصب شده‌اند. با این انتخاب‌هایی که کرده‌اید رسما به پیشواز آرامش و راحتی رفته‌اید، گویی که پروانه وار در دشتی پر گل، آزادانه برای خود پرواز می‌کنید و ادامه می‌دهید تا ابد…

نقوش تزئینی در سبک بوهمیان

تنوع نقش‌مایه‌ها بسیار است که در این سبک، بسیار به کار طراح می‌آید. تنها شرط آن، اصالت نقوش و جزئیات نقش‌مایه‌هاست؛ مانند طرح‌های هندسی در گلیم یا جاجیم، نقوش قلم کار پارچه‌ها و پته‌دوزی‌ها.

آشنایی با بشقاب دیوارکوب و کاربرد شگفت انگیز آن در دکوراسیون خانه

این‌گونه پارچه‌ها و منسوجات به‌عنوان تزئین‌کننده دیوار (تاپستری) و یا به‌عنوان پتو یا پارچه‌های نازک‌تر که بر روی مبلمان انداخته می‌شوند، موردتوجه و اقبال طراحان این سبک قرار می‌گیرند و هم‌چنین به‌عنوان پوشش کف و یا فرش و رومیزی نیز در دکوراسیون حضور دارند.

چیدمان سبک بوهو

نورپردازی و اکسسوری‌های بوهمیان

گوشه‌ای دنج و آرام، کمی تاریک اما امید بخش، پرده‌ای پر نقش و نگار که در پسِ آن دنیای آشفتگی‌ها را از تو دور نگه می‌دارد، همگی نشانه‌های یک اتاق بوهمیانی هستند.

برای رسیدن به چنین فضای دل پذیری لازم نیست دیوار کوب‌های نورانی داشته باشید، احتیاجی نیست از سقف لوستر یا لامپ آویزان کنید، کافیست کمی نورها را در اتاق پخش کنید، روی زمین یا میز شمع روشن کنید و رومانتیک بودن را در اتاق رنگ آمیزی کنید.

دکوراتورهای جهانی این کارها را برای شما آسان کرده‌اند. به راحتی به نزدیک‌ترین فروشگاه دکوراسیون محل زندگی خود بروید و تا می‌توانید چشمه‌های نور ضعیف و شمع تهیه کنید.

پذیرش دنیای طبیعی با چیدمان سبک بوهو بسیار راحت خواهد بود، از هیاهو دور خواهید شد و برای مدت کمی هم که شده آرامش واقعی را تجربه خواهید کرد. در اتاق از گیاهان خانگی پربرگ استفاده کنید، بهتر است آن‌ها را از دیوار آویزان کنید.

با این کار اتاق را به یک ریه پاکسازی شده تبدیل کرده‌اید که طروات و تازگی را در رگ‌های محیط به جریان می‌اندازد. برای اینکه طبیعی بودن را در این محیط‌ها حس کنید از اضافه کردن و استفاده از گل‌ها و گلدان‌های بیشتر اِبایی نداشته باشید، هر چه رنگ‌های این گیاهان متنوع‌تر باشند اتاق طبیعی‌تر جلوه خواهد کرد.

صنایع دستی بوهمین

در انتها اتاق را با صنایع دستی که در سفرها تهیه کرده‌اید، لوازمی که به صورت دست ساز خودتان ساخته‌اید و همین طور ارثیه‌هایی که نسل به نسل به شما رسیده بیارایید.

هر کدام از آن‌ها که در محل خودشان قرار می‌گیرند باید رو به شما کرده و داستانشان را تعریف کنند. از طرفی همان طور که دکوراسیون بوهمیان به عدم تقلید و پیروی از سبک خاصی اعتقاد دارد، می‌تواند دست مایه سلیقه شخصی شما هم شود. در نهایت این شما هستید که تشخیص می‌دهید کجا رنگ و لعابش را بیشتر کرده و کجا ترمز احساساتی بودن و افراط را بکشید.

برای چیدمان اتاق و منزل به روش بوهمی چه باید کرد؟

قلب چیدمان بوهمی ترکیب است. اجزای خانه در ترکیب با یکدیگر به‌کار می‌روند و رنگ و استایل اجزا محدودیتی برای ترکیب آن‌ها ایجاد نمی‌کند.

چیدمان سبک بوهو
ترکیب اجزایی که بافت، شکل و طرح‌های مختلفی دارند در کنار هم زیبایی خاصی به چیدمان سبک بوهو اتاق شما می‌دهد.
رنگ‌ها و نقش‌ها جز جدانشدنی چیدمان بوهو هستند. از رنگ‌های تند و شاد نترسید. طرح‌های شلوغ جلوه‌ای خاص به چیدمان منزل شما می‌دهند و احساس رهایی را با خود به‌همراه دارند.
نقاشی‌های دیواری بزرگ، پارچه‌های طرح‌دار، گالری انواع عکس‌ها روی دیوار از کوچک تا بزرگ، همگی منزل شما را به دکوراسیون بوهمی نزدیک می‌کند.
در سبک بوهو هیچ قانونی وجود ندارد. میتوانید یک تم رنگی را در ذهن نگه دارید و اجزا را با توجه به آن در کنار یکدیگر قرار دهید.

رنگ چیدمان اتاق و منزل

رنگ‌ها در دنیای بوهمین از زیبایی یکسان و بی‌نظیری برخوردارند، پس در استفاده از آن‌ها احتیاط نکنید، رنگ‌ها معجزه دکوراسیون بوهمین هستند.
اگر به رنگ‌های تند روی دیوار اتاق علاقه‌ای ندارید؛ لازم نیست نگران باشید، دیوار سفید منزل شما می‌تواند با انواع طرح‌ها و نقوش بوهمی پوشیده شود که زیبایی آن را دوچندان می‌کند.

چیدمان سبک بوهو
در کنار طرح‌ها و نقش‌ها، پارچه و منسوجات از ویژگی‌های بارز معماری بوهمین است. پارچه‌های سوزن‌دوزی شده یا آینه‌کاری، پارچه‌های گلدوزی‌شده و انواع منسوجات دیگر، منزل شما را به یک بوهمین واقعی تبدیل می‌کند.

پارچه در چیدمان سبک بوهو چه نقشی دارد؟

پارچه‌ها و منسوجات در سبک بوهمیان جایگاه ویژه‌ای دارند. پارچه‌ها اثر هنری شما را تکمیل می‌کنند. البته بهتر است به فکر هماهنگ‌بودن آن‌ها نباشید.
ویژگی اصلی چیدمان Bohemian که از کولیان شروع شد و به سراسر جهان رفت؛ سادگی و راحتی در ترکیب رنگ‌ها و جنس‌هاست. در واقع هر جزئی از اتاق شما باید از نقطهای از دنیا به این اتاق کوچک سفر کرده‌باشد.
در این سبک از معماری داخلی هر گوشه از اتاق یادآور نقطه‌ای از دنیاست. پس پارچه‌های کوسن‌ها می‌تواند متفاوت باشد.
برای تزئین خانه به شیوه Bohemian می‌توان ۱۰ کوسن با پارچه‌های مختلف داشت که هرکدام جنس، رنگ و اندازه متفاوتی دارند.

پارچه‌ها نقشی اساسی در سبک بوهم دارند و به نوعی بیشتر آن‌ها کهنه و قدیمی به نظر می‌رسند چرا که مسافری از دیار دور هستند.
همانطور که گفتیم سبک بوهمیان سبک معماری داخلی است که باید اجزا را هنرمندانه و جسورانه انتخاب کنید. پس به سمت پارچه‌ها و منسوجات دست‌ساز بروید.
مکرومه‌دوزی، آینه‌کاری، سوزن‌دوزی، گلدوزی، نقاشی روی پارچه، چاپ‌دستی و هزاران هنر دیگری که روی پارچه‌ها انجام می‌شود؛ ایده‌ای مناسب برای استفاده از پارچه در این سبک است.
پارچه‌هایی که نقش‌های فرهنگی و هنری نقاط دنیا را یادآوری می‌کنند؛ بهترین انتخاب برای دکوراسیون بوهمیان است.
علاوه بر این پارچه‌ها به عنوان پس زمینه یا تابلو هم روی دیوارها به کار می‌روند. نکته مهم در استفاده از پارچه‌ها در سبک بوهو ترکیب جسورانه آن‌ها با یکدیگر است.

نکات کاربردی برای انتخاب ساعت دیواری شیک و با کلاس

کاربرد رنگ در سبک بوهمی

سبک بوهو سبک دکوراسیون داخلی است که رنگ‌ها را به بازی می‌گیرد. رنگ‌ها جز جدانشدنی از این معماری داخلی هستند.
رنگ‌های پر جنب و‌جوش و جسورانه در این سبک حرف اول را می‌زنند و اگر می‌خواهید یک بوهمین واقعی باشید نباید در استفاده از رنگ‌ها وسواس داشته‌باشید.

چیدمان سبک بوهو
با این حال بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند دیوارهای اتاق سفید باقی بماند. دیوارهای سفید در کنار اجزای دیگر مثل مبلمان و اکسسوریهایی که رنگ‌های تند و روشن دارند؛ نمایی جذاب به منزل بوهمی شما می‌دهد.
چیدمان سبک بوهو شما را در به‌کار بردن رنگ‌ها محدود نمی‌کند، پس لازم نیست؛ نگران ترکیب رنگ‌ها باشید. با این حال رنگ‌های گرم محبوبیت بیشتری در این دکوراسیون دارند.
قرمز، نارنجی و قهوه‌ای روشن را نمی‌توان از معماری Bohemian گرفت. رنگ‌های گرم به طبیعت سرزنده و شاداب بوهم نزدیک تر هستند و انرژی زیادی را به خانه شما می‌آورند.
معمولاً رنگ قرمز را برای فرش‌ها در نظر می‌گیرند و با مبلمان قهوه‌ای و نارنجی ترکیب می‌کنند، اما ترکیب رنگ‌ها بر عهده ذوق هنری شماست. در این دکوراسیون قانونی وجود ندارد.

در کنار رنگ‌های گرم، رنگ‌های تیره‌تر آبی و خاکستری نیز در کنار رنگ‌های روشن و تند جلوه‌ای خاص ایجاد می‌کنند.
آبی، سبز و زرد در کنار یکدیگر از ترکیب رنگ‌های محبوب سبک بوهمیان است و آن را در بیشتر اتاق‌های این دکوراسیون می‌توان دید.

چیدمان سبک بوهو

علاوه بر رنگ‌های روشن و گرم، رنگ‌های خنثی نیز در این سبک جایی برای خود باز کردهاند. ترکیب رنگ‌های خنثی با جزئی که رنگی گرم‌تر دارد مثل کرم یا قهوه‌ای، ظاهری جذاب و منحصربه‌فرد به منزل بوهمین شما می‌دهد.

سبک بوهو مدرن چیست؟

با توجه به اینکه خانه های بوهمیانی کمی شلوغ می باشند، به همین دلیل ممکن است با سلیقه برخی از افراد سازگار نباشد. اما سرزندگی و روح زندگی که در این سبک وجود دارد چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت.

چیدمان سبک بوهو مدرن با کمی تغییر ف شرایط را استفاده از این سبک در خانه های امروزی فراهم نموده است. استفاده از رنگ های خنثی برای دیوار و سایر وسایل باعث میشود تا نشانه هایی از خانه های مدرن در آن ها دیده شود.

اتاق خواب بوهمیانی

در اتاق خواب سبک بوهو می توانید روتختی های سفید و کرم، بالشت و کوسن های رنگی با دیوارکوب های تزئینی استفاده کنید.

چیدمان سبک بوهو

در این اتاق خواب ها می توانید از ریسه های روی دیوار و شمع های قرار گرفته در شمعدان های قدیمی استفاده کنید.

آشپزخانه به سبک بوهو

در آشپزخانه سبک بوهو تا حد امکان از شلف به جای کابینت استفاده میشود.

قرار دادن شلف و پایه های تخت چوبی روی دیوار، چیدن لیوان و ماگ با طرح های مختلف، در کنار گلدان هایی با گیاهان برگ پهن و انجیری؛ همگی ایده هایی برای چیدمان آشپزخانه بوهمیان هستند.

چیدمان سبک بوهو چیدمان سبک بوهو چیدمان سبک بوهو

سرویس بهداشتی و حمام چیدمان سبک بوهو

این بخش از خانه را نیز می توانید با توجه به ترکیب رنگ های و اصولی دیزاین کنید.

طرح و نقش ایرانی در سبک چیدمان بوهمین

لایه بندی الگوهای مشابه باید یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین روش های بر سبک بوهمین باشد. در حالی که یک یادداشت منحط به هر منطقه اضافه می کند.

استفاده از فرشهای طرح دار ایرانی، بالشتک ها و کوسن های رنگارنگ، الگوهای مختلف فرهنگی در سبک بوهمی نکته ای اساسی است.

به همین دلیل در خانه های ایرانی، از فرش و گلیم ها در طرح های مختلف از سبک های عشایری تا خراسانی و .. الهام می گیرند تا چیدمان سبک بوهو را اجرا کنند.

چیدمان سبک بوهو

صنایع دستی به دلیل ترکیب های زیبا و تضادهایی که در الگوها، اشکال، سبک و مقیاس دارند، عنصر انرژی دهنده سبک بوهمیایی هستند. اما در چیدمان کلی نباید تم رنگی را فراموش کنید تا اتاق شما احساس شلوغی القا نکند.

چیدمان سبک بوهو چیست؟

سبک بوهمیان (Bohemian) یا دکوراسیون بوهمیانی یا در اصطلاح ” بوهو ” نوعی دکوراسیون است که در آن افراد خانه‌ها را پر از فرهنگشان کرده و بوی زندگی از در و دیوار به مشام می‌رسد.

رنگ‌های مورد استفاده در دکوراسیون بوهمیان چیست؟

در حالی که برای چیدمان سبک بوهو هیچ دستور و قاعده‌ای برای رعایت رنگ وجود ندارد، اما چیزی که در اغلب آن‌ها قابل مشاهده است استفاده از رنگ‌های گرم و خاکستری است. همچنین قهوه ای تیره – استفاده از چوب‌های روغن خورده در خانه – قهوه ای روشن – طیف‌های دیگر چوب – سبز و خاکستری است و با نارنجی اشباع شده، پرتقالی روشن و آبی یخی ترکیب می‌شوند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

1 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *