تاتو موقت

تاتو موقت از گذشته های دور به روش های مختلف انجام می شده که علاوه بر داشتن برخی عوارض ها، بسیار وقت گیر هم بودند. اما امروزه با پیشرفت های صورت گرفته این کار ساده شده است. ما در گروه زیبایی شادمگ روش های مختلف برای کشیدن تاتو در خانه به صورت موقت را به شما آموزش میدهیم.

تاتو چیست؟

تتو عبارت است از ایجاد یک طرح یا نقش خاص روی ناحیه ای از پوست. اغلب افراد خالکوبی یا تتو را روی دست، شانه یا گردن یا اندام دیگر بدن انجام می دهند.

تاتو موقت

تتو موقت و تتو دائمی

همین طور که از اسم هر کدوم از این ها مشخصه، تتو دائمی، همون تتویی هستش که قرن هاست داره مورد استفاده قرار می گیره و وقتی کسی طرحی رو با این روش (از طریق تزریق و وارد کردن جوهر به زیر پوست فرد که می تونه عمیق یا سطحی باشه) روی پوست بدنش می زنه، تا آخر عمر باهاشه و پاک نمیشه.

اما تتو موقت که عمر خیلی کوتاه تری داره، یه تتوی غیر دائمی و پاک شونده هستش که بسته به نوع حک شدن اون روی پوست، از چند روز تا چند ماه دوام داره. البته درباره تتو موقت، بحث هایی هم وجود داره که در ادامه بهش می پردازیم.

انواع تتو موقت

هر طرحی و با هر نوع جوهری که روی پوست یا زیر اون زده میشه و به طور خود به خودی پاک میشه و از بین میره رو میشه گفت که تتو موقت هستش که انواع مختلفی رو در بر می گیره، مثل:

1. نقش حنا (یک تا 4 هفته)

2. عکس برگردان (یک روز تا یک هفته)

3. اسپری های خالکوبی موقت یا رنگ های ضدآب که با کرم های روغنی پاک میشن (دوام تا یک هفته یا کمتر)

4. استفاده از رنگ های سبزیجات (دوام تا 3 هفته که بسیار طبیعی و شبیه به تتو واقعی به نظر میرسه)

5. تتو و تزریق جوهر به زیر پوست به روش تتوی دائمی البته با رنگ و جوهر جذب و محو شونده!

چه افرادی میتوانند از تاتوی موقت استفاده کنند؟

هیچگونه محدودتی ندارد و همه افراد می توانند از این روش زیبایی استفاده کنند البته کسانی که حساسیت پوستی دارند باید با پزشکان پوست مو زیبایی مراجعه کنند.

گام به گام با آموزش ساخت بهترین کانسیلر دور چشم

تاتو موقت

مزیت ها و کابرد استفاده از تاتوی موقت

مزیت های استفاده از تاتوی موقت این است که باعث زیبایی و جذابیت پوست میشود در مدت زمان کوتاهی پاک می شود و می توان برای مدتی جای سوختگی و زخم را پوشاند فرد درصورتی که از طرح تاتوی خودخسته شود تا چندماه بعدبه صورت کامل محو وپاک میشود.

مراحل تاتوی موقت

  • انتخاب طرح و روش انتخاب تاتوی موقت
  • پاکسازی و ضد عفونی کردن پوست
  • ایجاد طرح تاتو موقت

عوارض تاتو موقت

تاتوی موقت به دلیل اینکه به لایه های عمیق پوست و سوزن می کند هیچگونه عارضه و خطری وجود ندارد ممکن است افرادی که پوست حساس و نازک داشته باشند با سوزش و خارش پوست مواجه شوند

چکونه تاتو موقت درست کنیم؟

روش های مختلفی برای ساخت تاتو با کاغذ وجود دارد. شما می توانید اشکال و طرح های مختلف را روی بدن خود به طور موقت اجرا کنید. در ادامه با ۷ روش ساخت تاتو موقت با ماندگاری بالا با ما همراه باشید.

روش اول – آموزش زدن تاتو موقت با اسپری

ایتدا طرح مورد نظر خود را پرینت بگیرید و آن را برش بزنید. روی آن را با چسب شیشه ای کاور کنید و دور آن را قیچی کنید. در مرحله بعد با استفاده از ماژیک مخصوص نقاشی روی پوست نوک تیز طرح را از دوباره بر روی چسب بکشید. محلی که می خواهید تتو بزنید را اسپری بدن بزنید و پاک کنید.

برچسب تاتو موقتی که ساخته اید را به مدت ۳۰ ثانیه بر روی دستتان بچسبانید. سپس به دلخواه می توانید با استفاده از ماژیک های رنگی مناسب طراحی بدن، طرح را زیباتر کنید. بعد از اتمام کار کمی پودر بچه بر روی طرح بزنید و از فاصله ۳۰ سانتی متری اسپری مو بزنید تا کاملا فیکس شود.

تاتو موقت

از این روش می توانید برای زدن تاتو روی دست، پا و تمام قسمت های بدن خود استفاده کنید.

روش دوم – آموزش تاتو موقت با خودکار

مانند روش قبل طرح را بر روی کاغذ پرینت کنید و چسب شیشه ای بچسبانید ولی با اندازه ای بزرگ تر ببرید. سپس طرح را دوباره با ماژیک بر روی چسب هم بکشید.

با استفاده از یک پاک کننده قسمت خالی برگه را تمیز کنید و طرح را بر روی آن قسمت تا بزنید. بعد از اینکه طرح مورد نظر آن طرف کاغذ هم افتاد، کاغذ را برش بزنید و طرح را پر رنگ کنید.

با استفاده از اسپری پاک کننده بدن محل مورد نظر را تمیز کنید و برچسب را به مدت ۳۰ ثانیه روی پوست نگه دارید. طرح را با ماژیک مناسب پوست پر رنگ کنید و سپس ۳ بار پودر بچه بزنید و پاک کنید و در آخر با یک دستمال مرطوب روی طرح را کاملا تمیز کنید.

آموزش مرحله به مرحله رنگ کردن مو در خانه به صورت حرفه ای + نکات مهم

روش سوم – آموزش تاتو موقت با پرینت

طرح مورد نظر خود را روی کاغذ پرینت روغنی چاپ کنید، مقداری ایپری بدن روی آن بزنید و سپس به مدت یک دقیقه در داخل آب قرار دهید. روی قسمتی از پوست خود که قرار است تاتو را بچسبانید اسپری بدن بزنید و با پد پنبه ای پاک کنید. کاغذ را از آب خارج کنید و به مدت یک دقیقه روی پوست خود بچسبانید. کاغذ را جدا کنید و بقایای کاغذ را از روی پوستتان با پد پنبه ای خیس پاک کنید. تاتوی زیبای شما آماده است.

روش چهارم – ساخت تاتو موقت با طرح دلخواه

اگر امکان پرینت طرح مورد نظر خود را ندارید، می توانید کاغذ را روی طرح بگذارید و دور تا دور آن را با مداد بکشید. سپس، با چسب شیشه ای آن کاور کنید و با استفاده از ماژیک طرح را دوباره بر روی چسب نیز بکشید. پوست خود را با اسپری بدن تمیز کنید و برچسب تاتو را به مدت ۳۰ ثانیه روی ناحیه مورد نظر بچسبانید.

تاتو موقت

پس از برداشتن کاغذ، طرح شما روی پوستتان می افتد. در مرحله بعد، طرح را پر رنگ و به دلخواه رنگ آمیزی کنید. در آخر نیز برای فیکس کردن کار، پودر بچه بزنید و بعد از پاک کردن پودر بچه از اسپری مو استفاده کنید.

روش پنجم – فیلم آموزش زدن تاتو موقت

بر روی یک مقوا و با استفاده از مدادهای خطاطی نوشته ای بنویسید. مقوا را از وسط تا کنید تا طرح تاتو نوشته شما در طرف مقابل کپی شود. نوشته را پررنگ و قیچی کنید. طرح بر روی محل مورد نظر بچسبانید و یک دقیقه صبر کنید. سپس طرحی که روی پوست شما افتاده را با ماژیک مخصوص پر رنگ کنید و پودر بچه بزنید.

روش ششم – کشیدن تاتو موقت با ماژیک

طرح دلخواه را روی بدن خود با ماژیک دائمی طراحی کنید. رنگ این ماژیک ها ثابت است و به راحتی پاک نمی شود. همچنین بدون اسید، با بوی کم و رنگ غلیظ و شفاف هستند. به راحتی روی پوست کشیده می شوند و مقاومت بالایی دارند. بنابراین، نیازی به استفاده از پودر بچه و اسپری مو برای فیکس کردن آن ندارید.

روش هفتم – زدن تاتو موقت روی انگشت

با ماژیک مخصوص طرح را بر روی بدن خود طراحی کنید و پودر بچه و اسپری مو بزنید تا فیکس شود. این مراحل را دوباره از اول تکرار کنید تا ماندگاری طرح شما بیشتر شود.

روش های فوق العاده موثر برای از بین بردن چروک صورت با ماساژ

برای نگهداری برچسب ها برای استفاده دوباره روی طرح را به خوبی تمیز کنید. پشت طرح را چسب شیشه ای بزنید و داخل بسته بندی مناسبی نگهداری کنید.

تاتو موقت

توصیه هایی برای قبل و بعد از انجام تاتو موقت

به طرحی که انتخاب می کنید توجه خاص داشته باشید که مناسب سن، جنسیت و روحیه و سلیقه شما باشد.
قبل از انجام تاتوی موقت محل موردنظر را به آرامی با یک پنبه و الکل ضدعفونی نمائید.
حتی بعد از تمام شدن مراحل تاتو نیز باید از کرمهای ضدعفونی کننده برای تمیز شدن پوست خود استفاده نمائید.
بعد از زدن تاتوی موقت سعی کنید از زدن آب به محل موردنظر خودداری کنید تا طرح و نقش زیبای تاتو روی پوست تثبیت شود.

نکات مهم

مهم نیست که از چه تکنیک تاتو موقت استفاده می کنید، ابتدا در یک ناحیه کوچک پوست تست کنید تا مطمئن شوید که به آن حساسیت ندارید.
استفاده از اسپری مو یکبار کافی است.
یک لایه یا دو لایه پودر بچه را روی تاتو موقت بمالید و ازاسپری مو استفاده کنید تا عمر خال کوبی طولانی تر شود.

تاتو موقت
خال کوبی را با کمک باند مایع پوشش دهید طول عمر این روش طولانی تر از اسپری مو است.
اگر از یک ماژیک استفاده کنید، یک خط کوچک دور از دید روی پوست بکشید تا ببینید به آن حساسیت دارید یا نه؟
ماژیک ها مواد شیمیایی دارند. اگر روی پوست بچه استفاده می کنید، از قلم هایی استفاده کنید که “برای استفاده روی پوست” امن است.
اگر میخواهید یک خال کوبی طولانی مدت داشته باشید، خال کوبی حنا انجام دهید.

نكته مهم

قبل از لمس کردن طرح، صبر کنید تا خشک شود.
اطمینان حاصل کنید که آن را بر روی پوست استفاده کنید که زخم باز ندارد.
اطمینان حاصل کنید که هنگام استفاده ازاسپری مو، آن را به آرامی اسپری کنید، بنابراین طراحی (ها) از بین نمی روند.
هرگز برای کودکان از حنا استفاده نکنید. آنها می توانند به شدت حساسیت نشان دهند و دچار زخمهای دائمی شوند.
اسپری مو را یکبار در زمان طراحی استقاده کنید اما اگر طرح تان شروع به کمرنگ شدن کرد می توانید دوباره استفاده کنید.

تاتو موقت
بجای پودر بچه از جوش شیرین استفاده نکنید.
دوش گرفتن با آب گرم باعث کم رنگ شدن طرح شما می شود .بعد از دوش گرفتن می توانید روی طرح اسپری مو بزنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.