افتتاح حساب ترکیه
خرید خودرو در سامانه یکپارچه

خرید خودرو در سامانه یکپارچه نتیجه چالش های بسیاری است که صنعت خودرو از مدت‌ها پیش درگیر آن است. در چند سال اخیر نامتعادل بودن عرضه و تقاضای خودرو در بازار باعث شد تا رد پای دلالان بیش از گذشته در بازار خودرو دیده شود. نتبجه این اختلاف باعث می شد که اختلاف بسیاری بین قیمت خودرو کارخانه ای و بازار بوجود بیاید. در نتیجه دولت به این مسئله ورود کرد و با تشکیل سامانه یکپارچه فروش خودرو به فکر ساماندهی بازار خودرو افتاد. با معرفی این سامانه یکپارچه فروش  عرضه خودروهای داخلی از هر روشی ممنوع اعلام شد. حال اگر شما هم به فکر خرید خودرو با قیمت مناسب هستید به شما پیشنهاد می کنیم که شرایط خرید خودرو در سامانه یکپارچه را در این مطلب از شادمگ دنبال کنید.

فهرست محتوا نمایش

خودرو - شرایط خرید خودرو در سامانه یکپارچه

مهدی تقدسی مدیر سامانه یکپارچه گفت: برای تمام مشتریان سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی که در اسفند ۱۴۰۱ ثبت نام اولیه انجام داده اند پیامک انتخاب خودرو ارسال شده است.

او گفت: در این بین بخشی از مشتریان خرید خودرو را تکمیل کرده اند و برخی دیگر منتظر خودروهای دیگری هستند.

تقدسی گفت: با این وجود ظرفیت خالی برای تعدادی از خودروهای وارداتی وجود دارد و برنامه داریم تا پایان آذرماه شرایط خرید خودروهای وارداتی مازاد را برای متقاضیان جدید فراهم کنیم.

او گفت: دیگر نیازی به بلوکه کردن مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان نیست و مشتریان می‌توانند بدون پرداخت وجه اولیه نسبت به خرید خودروهای خارجی اقدام کنند.

مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: باید به این نکته توجه داشت که اولویت با مشتریان اولیه سامانه همچنان برقرار است و صرفاً خودروهای مازاد در سامانه به مشتریان جدید تخصیص داده می‌شود./ باشگاه خبرنگاران جوان،

اعلام نتایج مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه

با توجه به ظرفیت جذب نشده خودروسازان و نیز محصولات جدید، برای سه درصد باقی‌مانده از ثبت‌نام کنندگان مرحله دوم ششم شهریور ماه سامانه یکپارچه فروش خودرو تا روز پنجشنبه فعال شد.

بر همین اساس با اتمام زمان ثبت نام اولیه متقاضیان در سامانه یکپارچه خودرو امروز ۱۱ شهریورماه نتایج اعلام شده و خریداران می‌توانند با مراجعه به سامانه از جزئیات ثبت نام خود مطلع شوند.

گفتنی است، از شرکت کرمان موتور چهار مدل خودروی جک J4 ،J7 ،S3 ،S5 و از شرکت مدیران‌خودرو پنج خودروی آریزو 6، FX، تیگو 7، X22 و X55 برای متقاضیان در نظر گرفته شده بود. همچنین تحویل این خودروها نیز حداکثر سه ماهه خواهد بود و به نوعی فروش فوق‌العاده محسوب می‌شود.

این محصول صفر کیلومتر ایران خودرو ۳۴۵ میلیون شد ؛ زودتر اقدام کنید

این محصول صفر کیلومتر ایران خودرو ۳۴۵ میلیون شد.  قیمت پژو ۴۰۵ SLX صفر ۵۲۰ میلیون شده است. پژو ۴۰۵ GLX بنزینی کارکرده ۳۱۴ میلیون است و پژو ۴۰۵ GLX دوگانه سوز صفر مدل ۱۴۰۰ در بازار کاهش یافت و به ۳۴۵ میلیون تومان رسید.

قابل توجه مادران متقاضی ساینا ؛ زودتر اقدام کنید

از امروز (سه‌شنبه) امکان واریز وجه پیش‌پرداخت برای منتخبان طرح جوانی جمعیت متقاضی محصول ساینا S و همچنین منتخبان عادی متقاضی دو محصول کوییک‌ R دنده‌ای و ساینا S که اولویت دریافت (هر دو طرح) زمستان ۱۴۰۲ اخذ کرده و روز گذشته (دوم مرداد ماه) پیامک دریافت کرده‌اند، فراهم شده است.

برای مادران شرکت‌کننده در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، بخش ششم موعد تحویل اسفند ۱۴۰۲ که متقاضی خودروی ساینا S بوده و روز گذشته (دوشنبه دوم مرداد ماه) پیامک دریافت کرده‌اند، از صبح امروز (سوم مرداد ماه) می‌توانند برای واریز وجه علی‌الحساب پیش‌پرداخت مطابق بخشنامه اقدام کنند.

خرید خودرو در سامانه یکپارچه

همچنین این امکان واریز وجه پیش پرداخت برای متقاضیان عادی شرکت‌کننده در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، بخش هفتم که برای خرید دو محصول کوییک‌ R دنده‌ای و ساینا S اقدام کرده و نوبت دریافت زمستان ۱۴۰۲ کسب کرده‌اند، در صورت دریافت پیامک می‌توانند از صبح امروز (سه‌شنبه ۳ مرداد ماه) وجه پیش پرداخت خودروی خود را مطابق مبالغ مندرج در بخشنامه واریز کنند.

هر دو گروه متقاضیان می‌توانند به منظور واریز وجه صرفاً از طریق سامانه فروش اینترنتی به نشانی saipa.iranecar.com اقدام کنند.

گفتنی است که موعد تحویل هر دو طرح، هفته چهارم اسفند ماه سال جاری است.

قیمت کوییک بدون قرعه کشی

گروه خودروسازی سایپا طی اطلاعیه‌ای از آغاز تکمیل مراحل  ثبت نام بدون قرعه کشی کوییک 1402  خبر داد. در ادامه شرایط شرکت در پیش فروش سایپا آورده شده است.

این دوره از ثبت نام سایپا مربوط به پیش فروش کوییک اس است. قیمت کوییک عرضه شده ۱۳۴ میلیون تومان است که البته این رقم به عنوان پیش پرداخت باید واریز شود و مابقی مبلغ هنگام تحویل یعنی آذر و اسفند سال جاری طبق قیمت روز کارخانه سایپا محاسبه می‌شود و سپس فراخوان واریز وجه دوباره صادر خواهد شد.

سایت ثبت نام سایپا بدون قرعه کشی کوییک

سایت ثبت نام سایپا بدون قرعه کشی کوییک

متقاضیان عادی برای  ثبت نام بدون قرعه کشی کوییک 1402  از شنبه 31 تیرماه می‌توانند به منظور واریز وجه از طریق سایت فروش فوق العاده سایپا به نشانی saipa.iranecar.com اقدام کنند.

ثبت نام کوییک بدون قرعه کشی تا کی ادامه دارد؟

طبق اطلاعیه جدید پیش فروش سایپا، ثبت نام کوییک بدون قرعه کشی از روز شنبه هفته آینده به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

شرط مهم ثبت نام کوییک ۱۴۰۲

متقاضیان عادی شرکت‌کننده در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، برای خودروی کوییک اس که نوبت دریافت پاییز و زمستان سال جاری را دریافت کرده و روز پنجشنبه (29 تیر ماه) پیامک واریز دریافت کرده‌اند، از  31 تیرماه می‌توانند به منظور واریز وجه صرفاً از طریق سایت فروش اینترنتی سایپا برای تکمیل مراحل  ثبت نام کوییک  اس اقدام کنند.

واردات خودروهای کارکرده آغاز شد

طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح واردات خودرو‌های کارکرده خبر داد و بیان داشت: لایحه الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو مصوب جلسه مورخ بیست و هشتم خرداد ماه ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

روز سیاه خریداران دنا ایران خودرو

بر اساس قیمت محصولات ایران خودرو، قیمت دنا نسبت به روز گذشته ریزشی شد. اگرچه ریزش قیمت دنا طی یک روز اندک و تقریبا ۵ میلیون تومان بود اما قیمت این خودرو نسبت به اول خردادماه ریزش سنگینی داشته است.

بر این اساس قیمت دنا پلاس اتوماتیک از ۹۲۰ میلیون تومان به ۸۳۰ میلیون تومان رسیده است که به معنای کاهش ۸۵ میلیون تومانی است. همچنین قیمت دنا ساده پلاس دنده ای از ۶۹۰ میلیون به ۶۳۰ میلیون رسیده است و ۴۰ میلیون تومان نسبت به اول خرداد ارزان شده است.

خرید خودرو در سامانه یکپارچه

خبر خوش برای متقاضیان این خودروی خاص + جزییات

خریداران خودروی شاهین در سامانه یکپارچه که اولویت آنها پاییز و زمستان سال ۱۴۰۲ است امکان واریز وجه و ثبت نام پیدا کرده‌اند.

تسنیم: پیرو اعلام نتایج در دومین طرح سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی به اطلاع نمایندگی‌ها و متقاضیان حائز شرایط طرح عادی که در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی در خرداد ماه امسال نسبت به انتخاب خودروی شاهین اقدام نموده و اولویت آنها پاییز و زمستان سال ۱۴۰۲ تایید و در تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ پیامک به آنها ارسال شده می‌رساند، امکان واریز وجه و ثبت نام فراهم شده است.

بر همین اساس متقاضیان حائز شرایطی که پیامک امکان واریز وجه در تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ برای آنها از طریق سامانه گروه سایپا ارسال شده می‌توانند از روز پنج شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ بمدت ۳ روز با مراجعه به سایت فروش اینترنتی سایپا نسبت به ثبت نام خودرو و پیش پرداخت ۲۱۲ میلیون و ۵۸۳ هزار تومانی اقدام کنند

پیش بینی قیمت خودرو

به نقل از روزگار خودرو با این حال، برخی از تحلیلگران با توجه به شرایط فعلی بازار ، پیش‌بینی‌هایی درباره قیمت خودرو در سال ۱۴۰۲ ارائه کرده‌اند. به طور کلی، برخی از این پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که قیمت خودرو در سال ۱۴۰۲ به دلیل شرایط اقتصادی نامطلوب، افزایش قیمت خواهد داشت. با این حال، نباید فراموش کرد که هرگونه پیش‌بینی درباره قیمت خودرو در سال ۱۴۰۲، نیازمند تحلیل دقیق و جامع شرایط بازار و عوامل تأثیرگذار مختلف است و نمی‌توان به صورت دقیقی پیش‌بینی کرد.

با توجه به این که پیش‌بینی قیمت خودرو در سال‌های آینده بسیار پیچیده است و نمی‌توان به صورت دقیقی پیش‌بینی کرد، در ادامه به بررسی عواملی که بر قیمت خودرو تأثیر می‌گذارند، می‌پردازیم:

تاریخ دقیق انتخابات ریاست جمهوری 1403 ؛ زمان مناظره انتخاباتی

نرخ ارز: نرخ ارز یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر قیمت خودرو تأثیر می‌گذارد. زیرا بسیاری از قطعات خودرو و مواد اولیه برای تولید خودرو از خارج از کشور وارد می‌شوند و در نتیجه، نرخ ارز به طور مستقیم بر قیمت خودرو تأثیر می‌گذارد.

قیمت مواد اولیه: مواد اولیه مورد استفاده در تولید خودرو، از جمله فولاد، آلومینیوم و پلاستیک، نیز بر قیمت خودرو تأثیر می‌گذارند. افزایش قیمت مواد اولیه منجر به افزایش قیمت خودرو خواهد شد.

قیمت سوخت: قیمت سوخت نیز یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر قیمت خودرو تأثیر می‌گذارد. افزایش قیمت سوخت باعث افزایش هزینه‌های حمل و نقل و در نتیجه افزایش قیمت خودرو خواهد شد.

رقابت در بازار خودرو: رقابت در بازار خودرو نیز بر قیمت خودرو تأثیر می‌گذارد. در صورت وجود رقابت شدید، شرکت‌های خودروسازی ممکن است به کاهش قیمت خودرو پرداخته و این موضوع نیز به تأخیر افزایش قیمت خودرو منجر خواهد شد.

سیاست‌های دولت: سیاست‌های دولت نیز می‌تواند بر قیمت خودرو تأثیر بگذارد. در صورتی که دولت با هدف حمایت از صنعت خودروسازی، تخفیف‌های مالی و مالیاتی اعمال کند، قیمت خودرو کاهش خواهد یافت.

در کل، باید توجه داشت که پیش‌بینی قیمت خودرو در سال‌های آینده به دلیل تأثیرگذاری عوامل بسیار متنوع، بسیار پیچیده است و نمی‌توان به صورت دقیقی پیش‌بینی کرد.

خودرو بخریم یا صبر کنیم؟

تصمیم گیری بین خرید خودرو و صبر برای ارزان شدن قیمت بستگی به شرایط شخصی شما دارد. در برخی موارد، صبر کردن برای ارزان شدن قیمت خودرو می‌تواند به صرفه باشد، اما در برخی موارد دیگر، خرید خودرو در حال حاضر ممکن است بهترین گزینه باشد. در ادامه به برخی عوامل مهمی که در تصمیم گیری بین خرید خودرو و صبر برای ارزان شدن قیمت تأثیرگذار هستند، اشاره می‌کنیم:

شرایط بازار: قیمت خودروها تحت تأثیر شرایط بازار مانند تقاضا و عرضه، تحریم‌های اقتصادی و سیاسی، نرخ ارز، قیمت نفت و… قرار می‌گیرد. بنابراین، قبل از تصمیم گیری باید شرایط بازار را به دقت بررسی کنید.

نیاز شخصی: اگر نیاز شما به خودرو برای استفاده شخصی یا کاری فوری است، خرید خودرو در حال حاضر ممکن است بهترین گزینه باشد. اما اگر نیاز شما به خودرو برای یک زمان آینده است، صبر کردن برای ارزان شدن قیمت ممکن است به صرفه باشد.

پیش‌بینی ارزش خودرو در آینده: در برخی موارد، پیش‌بینی ارزش خودرو در آینده می‌تواند به تصمیم‌گیری در خرید آن کمک کند. برای مثال، اگر توقع دارید که ارزش خودرو شما در آینده کاهش پیدا کند، خرید آن در حال حاضر ممکن است بهترین گزینه نباشد.

امکانات و خصوصیات خودرو: در تصمیم گیری بین خرید خودرو و صبر برای ارزان شدن قیمت، باید به امکانات و خصوصیات خودرو توجه کنید. ممکن است خودرویی که در حال حاضر خریداری می‌کنید، امکانات و خصوصیات بیشتری نسبت به خودرویی با قیمت کمتر داشته باشد.

در نهایت، تصمیم گیری بین خرید خودرو و صبر برای ارزان شدن قیمت بستگی به شرایط شخصی شما دارد و باید با توجه به عوامل مهمی که در بالا ذکر شد، تصمیم درستی را اتخاذ کنید.

۷ خودرو گران شد + لیست خودروهای پرفروش

در بازار خودروهای ایرانی قیمت پژو پارس ۵ میلیون تومان گران شد قیمت دنا اتوماتیک و سمند نیز افزایش ۵ میلیونی داشت همچنین در خودروهای سایپا نیز قیمت شاهین ۱۰ میلیون و کوییک اس و کوییک دنده ای نیز ۵ میلیون تومان افزایش داشت. و قیمت هایما نیز در بازار ۱۰ میلیون تومان گران شد.

حرکت معکوس قیمت‌ها / ۷ خودرو گران شد + لیست خودروهای پرفروش

  با مطالعه جدول زیر اطلاعات کاملی درباًره  قیمت روز خودروهای ایرانی  در بازار به دست خواهید آورد.​

قیمت روز انواع خودرو ایرانی در بازار ، مدل خودرومدل (سال ساخت) کارکرد، قیمت (تومان)

سمند LX EF7 دوگانه سوز ۱۴۰۱ صفر ۵۳۰,۰۰۰,۰۰۰
سمند (EF7) ۱۴۰۱ صفر ۵۴۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس سال (LX ) ۱۴۰۲ صفر ۵۹۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۱۴۰۱ صفر ۴۷۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما ۱۴۰۲ صفر ۵۲۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU5P ۱۴۰۲ صفر ۸۷۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ دنده ای (فرمان برقی) ۱۴۰۲ صفر ۶۰۵,۰۰۰,۰۰۰
تارا اتوماتیک ۱۴۰۲ صفر ۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰
رانا پلاس سقف شیشه ای ۱۴۰۲ صفر ۵۳۰,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس اتوماتیک توربو ۱۴۰۲ صفر ۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس دنده ای ساده ۱۴۰۲ صفر ۶۰۵,۰۰۰,۰۰۰
هایما S7 1.8 لیتر توربو پلاس ۱۴۰۲ صفر ۱,۳۹۰,۰۰۰,۰۰۰
پراید SE ۱۵۱ صفر ۲۶۰,۰۰۰,۰۰۰
ساینا اس ۱۴۰۲ صفر ۳۴۰,۰۰۰,۰۰۰
ساینا EX دنده ای ۱۴۰۱ صفر ۳۲۵,۰۰۰,۰۰۰
تیبا صندوق دار sx بنزینی ۱۴۰۱ صفر ۳۳۰,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲ (رینگ فولادی) ۱۴۰۱ صفر ۳۴۰,۰۰۰,۰۰۰
شاهینG ۱۴۰۲ صفر ۵۴۵,۰۰۰,۰۰۰
کوییک R پلاس اتوماتیک ۱۴۰۱ صفر ۳۹۵,۰۰۰,۰۰۰
کوییک دنده ای ۱۴۰۲ صفر ۳۲۵,۰۰۰,۰۰۰
کوییک S ۱۴۰۲ صفر ۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰
زامیاد وانت نیسان بنزینی آپشنال ۱۴۰۲ صفر ۵۳۰,۰۰۰,۰۰۰
زامیاد وانت نیسان دوگانه سوز آپشنال ۱۴۰۲ صفر ۵۴۵,۰۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 اتوماتیک اسپرت لاکچری ۱۴۰۱ صفر ۸۹۰,۰۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 دنده ای اسپرت لاکچری ۱۴۰۱ صفر ۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰
منبع: باما

فراخوان پیش فروش خودرو برای مادران: تیر 1402

همزمان با عرضه خودرو ويژه متقاضيان عادی، در راستای ابلاغ قانون حمايت از خانواده و جوانی جمعيت در تاريخ 1400/08/24 از سوی مجلس شورای اسلامی، برای مادرانی كه فرزند دوم و مابعد آنها پس از تاريخ قانون مذكور متولد شده‌اند و از طريق اولويت بندی وزارت صمت انتخاب شده‌اند، امكان ثبت نام در طرح پيش فروش ایران خودرو (فراخوان) صرفا جهت بخش اول اولويت پاييز 1402 با موعد تحويل مهر 1402 و بخش سوم اولويت تابستان 1402 با موعد تحويل شهريور 1402 به شرح ذيل فراهم شده است:

متقاضياني كه در سامانه يكپارچه ثبت نام نموده‌اند و اسامی ايشان به عنوان بخش اول اولويت پاييز 1402 و بخش سوم تابستان 1402 به اين شركت اعلام شده است و برای ايشان توسط شركت ايران خودرو پيامك ارسال گرديده، میتوانند از روز پنجشنبه مورخ یکم تیرماه تا روز دوشنبه مورخ 12 تیرماه در اين بخشنامه ثبت نام نمايند.

خرید خودرو در سامانه یکپارچه

اعلام شرایط دقیق خرید قسطی کوییک + جدول قیمت ها

براساس جدیدترین پیش فروش سایپا امکان خرید قسطی کوییک صفر ۱۴۰۲ فراهم شد و باید حدود ۱۳۴ میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت شود.

قیمت کوییک اتوماتیک پلاس و کوییک R طی یک ماه گذشته به ترتیب ۸۵ و ۳۵ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است، در این شرایط سایپا اطلاعیه برای تکمیل ثبت نام پیش فروش کوییک صفر را منتشر کرده است.

جدیدترین پیش فروش سایپا امکان خرید قسطی کوییک صفر ۱۴۰۲ را فراهم کرده است، اما قیمت کوییک طی ماه گذشته کاهش چشم‌گیری داشته است و انتخاب برخی از برندگان سامانه یکپارچه را برای تکمیل فرایند ثبت نام سخت کرده است.

ارتباط باروانشناسان متخصص به صورت تلفنی باهزینه مناسب در زمینه موردنظر

فروش قسطی کوییک در طرح سایپا مربوط به مدل کوییک S دنده‌ای و کوییک اتوماتیک (پلاس و R) است که همانطور که اشاره شد مربوط به پیش فروش سایپا از طریق سامانه یکپارچه است.

برندگان سامانه یکپارچه برای تکمیل ثبت نام کوییک S فعلا باید حدود ۱۳۴ میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت بپردازند. قیمت این خودرو نسبت به اول خرداد ۵۰ میلیون ریزش داشته است.

همچنین قیمت پیش فروش کوییک اتوماتیک مدل R حدود ۱۶۹ میلیون تومان و کوییک اتوماتیک پلاس نیز در همین حوالی است. قیمت این خودرو نیز نسبت به اول خرداد ۸۵ میلیون کاهش داشته است.

پس از پرداخت پیش پرداخت باید منتظر زمان تحویل خودرو بمانید. گروه خودروسازی سایپا در این زمان قیمت نهایی کوییک را طبق روز محاسبه می‌کند تا مرحله بعدی واریز را انجام دهید.

در ادامه قیمت روز انواع خودروی کوییک صفر را در بازار مشاهده می‌کنید.

خرید خودرو در سامانه یکپارچه

ارزان ترین محصول ایران خودرو چقدر است ؟

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۲ در بازار ۴۹۰ میلیون شد که افزایش ۲۰ میلیونی نسبت به روز قبل داشت قیمت مدل ۱۴۰۱ این نیز با افزایش ۲۰ میلیونی ۴۸۰ میلیون تومان شد رانا پلاس پانوراما نیز در بازار ۲۰ میلیون تومان گران شد و به ۵۵۰ میلیون تومان رسید.

با مطالعه جدول زیر اطلاعات بیشتری درباره قیمت روز خودروهای رانا  به دست خواهید آورد.​

قیمت انواع خودرو رانا برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)

پلاس ۱۴۰۲ صفر ۴۹۰,۰۰۰,۰۰۰
پلاس ۱۴۰۱ صفر ۴۸۰,۰۰۰,۰۰۰
پلاس ۱۴۰۰ صفر ۴۷۰,۰۰۰,۰۰۰
پلاس ۱۴۰۲ صفر (نمایندگی) ۳۲۲,۲۳۵,۰۰۰
پلاس پانوراما ۱۴۰۲ صفر ۵۵۰,۰۰۰,۰۰۰
پلاس پانوراما ۱۴۰۱ صفر ۵۴۰,۰۰۰,۰۰۰
پلاس پانوراما ۱۴۰۲ صفر(نمایندگی) ۳۴۳,۵۵۵,۰۰۰
منبع: باما

۱۶ خودروی ایرانی گران شد / ۲۰۷ با افزایش ۴۵ میلیون تومانی در اوج

در بازار خودروهای ایرانی قیمت ها صعودی شده است که بر این اساس قیمت سمند ۱۰ میلیون، پژو پارس ۱۵ میلیون ۲۰۷ اتوماتیک ۴۵ میلیون و هایما ۳۰ میلیون تومان افزایش یافت در خودروهای سایپا هم قیمت قیمت ساینا ۵ میلیون، شاهین ۲۰ میلیون و کوییک ۵ میلیون تومان رشد کرد.

۱۶ خودروی ایران خودرو و سایپا در بازار گران شد/ ۲۰۷ با افزایش ۴۵ میلیون تومانی در اوج

  با مطالعه جدول زیر اطلاعات کاملی درباره  قیمت روز خودروهای ایرانی  در بازار به دست خواهید آورد.​

قیمت روز انواع خودرو ایرانی در بازارمدل خودرو

مدل (سال ساخت) کارکردقیمت (تومان)

سمند LX EF7 دوگانه سوز ۱۴۰۱ صفر ۵۳۰,۰۰۰,۰۰۰
سمند (EF7) ۱۴۰۱ صفر ۵۴۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس سال (LX ) ۱۴۰۲ صفر ۶۰۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۱۴۰۱ صفر ۵۱۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما ۱۴۰۲ صفر ۵۶۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU5P ۱۴۰۲ صفر ۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ دنده ای (فرمان برقی) ۱۴۰۲ صفر ۶۲۵,۰۰۰,۰۰۰
تارا اتوماتیک ۱۴۰۲ صفر ۸۱۵,۰۰۰,۰۰۰
رانا پلاس سقف شیشه ای ۱۴۰۲ صفر ۵۵۰,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس اتوماتیک توربو ۱۴۰۲ صفر ۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس دنده ای ساده ۱۴۰۲ صفر ۶۳۵,۰۰۰,۰۰۰
هایما S7 1.8 لیتر توربو پلاس ۱۴۰۲ صفر ۱,۴۸۰,۰۰۰,۰۰۰
پراید SE ۱۵۱ صفر ۲۷۰,۰۰۰,۰۰۰
ساینا اس ۱۴۰۲ صفر ۳۴۵,۰۰۰,۰۰
ساینا EX دنده ای ۱۴۰۱ صفر ۳۳۰,۰۰۰,۰۰۰
تیبا صندوق دار sx بنزینی ۱۴۰۱ صفر ۳۳۵,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲ (رینگ فولادی) ۱۴۰۱ صفر ۳۴۰,۰۰۰,۰۰۰
شاهینG ۱۴۰۲ صفر ۵۶۵,۰۰۰,۰۰۰
کوییک R پلاس اتوماتیک ۱۴۰۱ صفر ۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰
کوییک دنده ای ۱۴۰۲ صفر ۳۳۰,۰۰۰,۰۰۰
کوییک S ۱۴۰۲ صفر ۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰
زامیاد وانت نیسان بنزینی آپشنال ۱۴۰۲ صفر ۵۶۵,۰۰۰,۰۰۰
زامیاد وانت نیسان دوگانه سوز آپشنال ۱۴۰۲ صفر ۵۸۰,۰۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 اتوماتیک اسپرت لاکچری ۱۴۰۱ صفر ۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 دنده ای اسپرت لاکچری ۱۴۰۱ صفر ۷۹۰,۰۰۰,۰۰۰
منبع: باما
بهترین خودرو های ایرانی 1403 که ارزش خرید دارند

خبر خوب برای خریداران خودرو ؛ سامانه یکپارچه هفته آینده با خودروهای جدید باز می شود

مهدی تقدسی مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو گفت: به ۹۷ درصد نفراتی که در مرحله دوم ثبت نام شرکت کرده بودند  ، طبق برنامه زمان بندی تا پایان سال ۱۴۰۳ بر اساس برنامه تولید خودروسازان داخلی، خودرو تعلق می‌گیرد.

به گفته او، با توجه به ظرفیت جذب نشده خودروسازان و نیز محصولات جدید در شهریور برای سه درصد باقی مانده ضمن حفظ اولویت آنان امکان انتخاب خودروی جدید و جایگزین فراهم می‌شود.

تقدسی اظهار کرد: جزئیات طرح جایگزینی و مهلت انصراف از طرح دوم سامانه یکپارچه برای شرکت در طرح سوم سامانه این هفته پس از جلسه با وزارت صمت اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو بیان کرد: در شهریور ماه هم به متقاضیانی که خودروسازان ظرفیت خالی دارند می‌توانند خودرو جایگزین را انتخاب کنند و لیست خودروهای تکمیلی هم در هفته پیش رو اعلام می‌شود.

افت شدید قیمت محصولات ایران خودرو ؛ کدام خودرو ارزانتر شد ؟

بر این اساس قیمت محصولات پرفروش ایران خودرو حداقل ۳۵ میلیون تومان کاهش یافت. ریزش قیمت خودروهای این شرکت به ۸۵ میلیون تومان در یک هفته نیز رسید که مربوط به تارا اتوماتیک ۱۴۰۲ است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ به ۴۷۵ میلیون رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۲۰ میلیون تومان ارزان شده است. این خودرو طی دوماه گذشته گذشته ۱۴۰میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۱ این خودرو ۵۰۰ میلیون تومان است که نسبت هفته گذشته ۵۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۲۰ میلیون تومان رسیده است که ۴۵ میلیون طی هفته گذشته ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۰۵ میلیون تومان است که نسبت به هفته گذشته ۶۰ میلیون تومان کاهش داشته است و طی ۵۳ روز گذشته ۱۹۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۳۵ میلیون تومان است که نسبت به هفته روز گذشته ۶۵ میلیون ارزان شده است.
قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۷۵ میلیون تومان است که ۸۵ میلیون تومان طی هفته گذشته ارزان شده است. این خودرو تقریبا ۲۶ روز گذشته ۱۶۰ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو ۸۲۰ میلیون تومان است که ۸۵ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است این مدل طی یک ماه گذشته ۱۱۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک ۱۴۰۱ ، ۷۷۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۷۰ میلیون ارزان شده است. تارا اتوماتیک صفر ۱۴۰۲ هم ۷۹۰ تومان قیمت خورده است که ۸۵ میلیون تومان ارزان شده است. این خودروها طی ۵۰روز گذشته ۲۸۵میلیون ارزان شدند.

قیمت تارا دنده ای۱۴۰۲ هم به ۶۳۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو هفته گذشته ۶۵ میلیون ارزان شده است و طی ۴۰ روز گذشته ۱۸۰میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۸۱۰میلیون تومان رسیده است که به معنای کاهش ۶۵میلیونی طی هفته گذشته و کاهش ۱۷۵ میلیونی طی ماه گذشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۵۷۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به هفته گذشته ۶۰ میلیون ارزان شده است اما طی یک ماه گذشته ۲۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۲۰ میلیون تومان رسیده است که طی هفته گذشته 35 میلیون کاهش یافته است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۲۰میلیون تومان که در این مدت 45میلیون تومان ارزان شده است.

قیمت رانا پلاس مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۴۵ میلیونی شده است که نسبت به هفته گذشته ۳۰ میلیون کاهش داشته است.۱۴۰۱ هم نسبت به هفته گذشته ۴۵ میلیون تومان کاهش قیمت را ثبت کرده است و ۴۵۰ میلیون تومان است. این خودرو طی دو هفته گذشته ۷۰ میلیون و طی یک ماه گذشته ۱۰۵میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۲۰میلیون تومان است که طی هفته گذشته 45میلیون تومان ارزان شده است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۴۵ میلیونی شده است که نسبت به هفته گذشته ۳۰ میلیون کاهش داشته است.

قیمت پژو پارس LX مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۸۰ میلیون اعلام شده است که طی هفته گذشته ۶۰ میلیون تومان کاهش داشته است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۸۵ میلیون تومان شده است که نسبت به هفته گذشته ۳۵ میلیون ریزش را ثبت کرده است.

قیمت پژو ۴۰۵ SLX مدل ۱۴۰۰ نیز با کاهش ۳۵ میلیون تومانی طی دو روز گذشته به ۴۹۰ میلیون تومان رسیده است./ اقتصاد 100

سایپا فراخوان داد ؛ ثبت نام کوییک با ۱۳۴ میلیون تومان + جدول فروش

برای دومین بار برای متقاضیانی که در مرحله اول فروش یکپارچه خودروها، نوع خودرو مورد درخواست خود را از سایر خودروسازان به محصولات گروه سایپا تغییر داده‌ و نوبت تحویل در پاییز ١۴٠٢ دریافت کرده‌اند، امکان واریز وجه فراهم شده است.

متقاضیانی که در مرحله نخست فروش یکپارچه خودروها در اردیبهشت ماه سال جاری، سفارش درخواست خرید خودرو خود را از سایر خودروسازان به محصولات گروه سایپا تغییر داده‌اند و درخواست تحویل خودرو آن‌ها با  اولویت پاییز سال ١۴٠٢ تایید  و از سوی گروه سایپا روز گذشته (چهارشنبه ٢۴ خرداد ماه) پیامک دریافت کرده‌اند، می‌توانند برای ادامه فرآیند ثبت‌نام و واریز وجه اقدام کنند.

سایپا در اطلاعیه خود اعلام کرده برای این دست مشتریان مذکور، علاوه بر امکان واریز وجه و ثبت‌نام خودروی اشاره شده در این بخشنامه، امکان واریز وجه برای خودروی کوییکS در قالب طرح پیش‌فروش برای تحویل در هفته چهارم آذر ماه امسال با مبلغ پیش پرداخت ١٣۴ میلیون و ۴٠٠ هزار تومان، مطابق جدول زیر فراهم  شده است.

خرید خودرو در سامانه یکپارچه

متقاضیانی حائز شرایط که پیامک واریز وجه در تاریخ ١۴٠٢/٠٣/٢۴ توسط گروه سایپا دریافت کرده‌اند، از روز گذشته برایشان این امکان فراهم شده که با مراجعه به سایت فروش اینترنتی به آدرس  saipa.iranecar.com،  نسبت   به واریز وجه و تکمیل ثبت‌نام خودروی پیشنهادی اقدام کنند./اقتصادآنلاین

نتایج نوبت‌ دهی دور دوم عرضه یکپارچه خودرو امروز مشخص می شود ؛ زمان آزادی پول‌ های بلوکه شده

براساس برنامه اعلامی در سامانه یکپارچه عرضه خودرو، چهارشنبه ۲۴خرداد نتایج نوبت دهی دور دوم عرضه یکپارچه خودرو اعلام و بر این اساس مشتریان از موعد تحویل خودروهایشان مطلع می‌شوند.

مهدی تقدسی در این زمینه به فارس گفت: در هفته جاری با حضور نهادهای نظارتی، اولویت بندی دور دوم عرضه یکپارچه خودرو انجام شده است.

وی افزود: براساس اعلام قبلی در سامانه یکپارچه بعد از اعلام نتایج نوبت دهی در روز ۲۴خرداد، بانک‌ها مکلفند پول‌های بلوکه شده متقاضیان خرید خودرو را آزاد کنند تا مردم بتوانند این پول را از حسابشان برداشت کنند.

فرآیند دور دوم طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی برمبنای فرآیند نوبت دهی از۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲آغاز شد به‌طوری که متقاضیان خرید خودرو از طریق این سامانه در فاصله زمانی۲۰ تا ۲۹ اردیبهشتفرصت داشتند تا نسبت به افتتاح حساب وکالتی به نام سازمان حمایت نزد بانک ها اقدام کنند.

بعد از این مرحله و پایش اطلاعات مشتریان، متقاضیان که شرایط لازم را داشتند می‌توانستند در بازه زمانی ۳ تا ۱۰ خرداد نسبت به انتخاب خودرو در سامانه اقدام کنند.

هدف از این طرح؛ عرضه گسترده و شفاف خودروهای داخلی با توجه به افزایش و تثبیت جریان تولید خودرو در سال جاری و همچنین برنامه‌ریزی انجام شده برای افزایش مستمر تولید است.

این گزارش می‌افزاید: در دوره اول عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه بیش از۹۰۰هزار نفر برای خرید خودرو ثبت نام کردند و براساس قولی که فاطمی ایمین وزیر سابق صمت درباره حذف قرعه کشی داده بود، در دوره اول بدون قرعه کشی و فقط براساس نوبت دهی به تمام متقاضیان خرید خودرو در سامانه براساس نوبت خودرو داده می‌شود.

محصولات ایران‌ خودرو از اول تیر گرون میشه ؛ این 3 خودرو از همه ارزون ترند !

لیست قیمت جدید محصولات ایران‌خودرو برای اجرا از اول تیرماه 1402 از سوی این شرکت منتشر شد. در این لیست قیمت بهای کارخانه درج شده است که به آن مبالغ مالیات، بیمه، شماره‌گذاری و سایر موارد قانونی اضافه می‌شود.

قیمت ایران خودو 20 خرداد - خرید خودرو در سامانه یکپارچه

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت، تغییر قیمت ۲۸ محصول ایران‌خودرو را تایید کرد و آن را ناشی از اعمال استانداردهای اجباری، نصب آپشن‌ها و امکانات جدید و همچنین تغییرات فنی این خودروها برشمرد.

«سپهر دادجوی توکلی» افزود: این قیمت‌ها به هیچ عنوان جدید نیستند، بلکه اصلاحیه‌ای بر نرخ‌ها به دلیل تغییرات اجباری و اختیاری محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو بوده است.

وی بیان‌داشت: با توجه به لزوم رعایت استانداردهای ۸۵گانه از سوی خودروسازان، ایران‌خودرو محصولات خود را با رعایت این استانداردها و در برخی موارد اعمال تغییرات فنی و همچنین نصب آپشن‌ها و امکانات جدید ارائه کرد که در ۲۵ محصول منجر به افزایش قیمت و در سه محصول منجر به کاهش قیمت شده است.

دادجوی توکلی خاطرنشان‌کرد: این قیمت‌ها از ابتدای تیر اعمال خواهد شد.

برپایه این گزارش، مطابق جدول یاد شده خودروی دنا توربوشارژ جوانان با افزایش ۴۶ میلیون تومانی بیشترین رشد قیمت را در بین محصولات این گروه صنعتی داشته است.

پس از آن، تارا اتوماتیک V4 رشد ۳۴ میلیون تومانی، پژو ۲۰۷ دنده دستی ۶ سرعته پانوراما رشد ۲۶ میلیون تومانی و پژو پارس با موتور TU5 رشد ۱۸ میلیون تومانی داشته‌اند.

همچنین مطابق این جدول سه محصول نیز کاهش قیمت داشتند که به ترتیب، بیشترین افت قیمت مربوط به دنا پلاس رینگ فولادی- اکسل کاسه‌ای با ۴۳.۸ میلیون تومان بوده است و پس از آن پژو ۲۰۷ دنده دستی با موتور TU3 به میزان ۱۰.۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ دنده دستی با کاهش ۶ میلیون تومانی بوده است.

ساعت تحویل سال ۱۴۰۳ ؛ حیوان و رنگ سال

شرایط خرید خودرو در سامانه یکپارچه

صنعت خودرو از مدت‌ها پیش با چالش‌های متفاوتی دست به گریبان بوده است. در چند سال اخیرهم نامتعادل بودن عرضه و تقاضا باعث شد تا رد پای دلالان بیش از گذشته در بازار خودرو دیده شود و اختلاف بسیاری بین قیمت روز خودرو صفر در کارخانه و بازار به وجود بیاید.

بازار خودرو - شرایط خرید خودرو در سامانه یکپارچه

این چالش‌ها و مشکلات دست به دست هم دادند تا نارضایتی مردم از خودروسازان داخلی بالا بگیرد و دولت هم به مسئله ورود کند. در همین راستا، ۱۱ اسفند ماه سال ۱۴۰۰ رئیس‌جمهوری با صدور ۸ فرمان خواستار تحول در عرضه و خرید خودرو شد. ابراهیم رئیسی ضمن تاکید بر افرایش ۵۰ درصدی تولید خودرو، بر حذف تدریجی روند عرضه خودرو به صورت قرعه‌کشی و اصلاح و شفاف‌سازی فروش سریع خودرو به مردم تاکید کرد.

در نتیجه به همین دلیل ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱، سیدرضا فاطمی امین، وزیر وقت صمت، با معرفی سامانه یکپارچه فروش خودرو خودروهای داخلی را از طرق دیگر ممنوع اعلام کرد.

سامانه یکپارچه فروش خودرو چیست ؟

«سامانه یکپارچه فروش خودرو» یا سامانه متمرکز قرعه کشی خودرو ، بستری است که وزارت صمت برای ساماندهی بازار خودرو و ایجاد شفافیت دستور راه اندازی آن را در اسرع وقت داده است.

طرح یکپارچه - شرایط خرید خودرو در سامانه یکپارچه

تمامی خودروسازان داخلی موظف هستند به جای فروش خودرو از طریق فروش فوق‌العاده یا پیش فروش، محصولات‌شان را از طریق این سامانه به نشانی esalecar.ir عرضه کنند.

در سامانه یکپارچه فروش ماشین بازه زمانی مشخصی برای عرضه خودرو تعیین می‌شود.
عرضه همزمان محصولات شرکت‌های خودروسازی در یک بازه مشخص خواهد بود.
فروش محصولات همه خودروسازان دولتی و خصوصی تنها از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو صورت می‌گیرد.

زمان، شرایط و مراحل ثبت نام در سامانه

متقاضیان خودرو، برای ثبت‌نام در سامانه یکپارچه فروش، باید شرایط مشخصی را داشته باشند. این شرایط در هر مرحله تغییراتی خواهد داشت. در این بخش می‌توانید از مراحل، شرایط و زمان آغاز ثبت‌نام در سامانه مطلع شوید.

زمان ثبت نام اولیه مرحله دوم خرید خودرو در سامانه

گام دوم، عرضه در سامانه یکپارچه فروش خودرو از ۳ خردادماه ۱۴۰۲ فعال شد و تا ۱۰ خردادماه ادامه داشت.

شرایط ثبت‌نام و خودروهای قابل عرضه در مرحله دوم

متقاضیان در این مرحله می‌توانند ۵ درخواست را برای خرید خودرو ثبت کنند.
متقاضیان باید حداقل ۱۸ سال داشته باشند (به جز طرح مادران).
داشتن گواهینامه معتبر (دارای تاریخ) الزامی است (به جز طرح مادران).
متقاضیان نباید در ۴۸ ماه گذشته از سایپا و ایران خودرو و در ۲۴ ماه گذشته از سایر خودروسازان خودرو خریداری کرده باشند.
محدودیت داشتن پلاک فعال انتظامی اعمال می‌شود (به جز طرح مادران).
نقل و انتقال حقوق ناشی از خرید خودرو و فروش حواله به صورت وکالتی ممنوع است.
امکان صلح خودرو به غیر وجود ندارد.
خودروهای اطلس، کوییک مدل GX، کوییک اتوماتیک، ساینا S اتوماتیک، کوییک R مدل GX، شاهین، شاهین اتوماتیک، ساینا مدل GX، سایناS ، آریزو ۶ پرو، آریزو ۸ پرو، X55 پرو، X22 پرو اتوماتیک، X22 پرو دنده‌ای، آریزو ۵ توربو، فردا SX5، فردا T5، سوبا M4، جک S3، جک J4، جک J7 عرضه می‌شوند.

ایران خودرو - شرایط خرید خودرو در سامانه یکپارچه

آدرس سامانه فروش یکپارچه خودرو

برای اطلاع از آخرین شرایط فروش خودروسازان در سامانه ثبت نام خودرو داخلی، به نشانی اینترنتی ، چه به روش قرعه کشی و چه به روش غیرقرعه کشی، باید به آدرس سامانه فروش یکپارچه خودرو به نشانی esalecar.ir مراجعه کنید.

شرایط ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو

هر کد ملی مجاز به خرید یک دستگاه خودرو از مجموع شرکت های خودروسازی است.
حداقل سن مجاز متقاضیان خرید خودرو در سامانه یکپارچه، 18 سال است.
دارا بودن گواهینامه رانندگی برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.
متقاضیانی که طی 48 ماهه گذشته در شرکت ایران خودرو و سایپا و همچنین طی 24 ماهه گذشته از سایر شرکت‌های خودروسازی، نسبت به ثبت نام و یا صدور فاکتور (تمامی روش های فروش سامانه خودروسازان، بورس کالا و …) اقدام نموده‌اند، امکان ثبت نام و خرید خودرو از سامانه یکپارچه تخصیص خودرو را ندارند.
متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.
انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی به صورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو به صورت وکالتی ممنوع است.

ادامه شرایط

امکان صلح خودروی خریداری شده به غیر وجود ندارد.
شرکت خودروساز موظف است روش‌های بازدارنده برای جلوگیری از انتقال سند (حداقل به مدت یک سال)، از جمله رهن گرفتن سند خودرو را اتخاذ و اجرا کند.
امکان ثبت نام و خرید خودرو برای اشخاص حقوقی وجود ندارد.
در صورتی که در هریک از مراحل و فرآیند ثبت نام مشخص شود که متقاضی حائز شرایط ثبت نام نیست، ثبت نام وی کان لم یکن تلقی و وجه واریزی (بدون پرداخت سود مشارکت و …) عودت خواهد شد.
در صورت بروز هرگونه تاخیر احتمالی در تحویل خودرو برابر ضوابط مندرج در قرارداد، خسارت جبران تاخیر در تحویل، پرداخت خو اهد شد.

ثبت نام خودرو - شرایط خرید خودرو در سامانه یکپارچه
سایر موارد و شرایط براساس بخشنامه‌های صادره توسط شرکت های خودروسازی و قرارداد منعقده فی مابین با مشتریان خواهد بود.

اقدامات سامانه یکپارچه فروش خودرو

فرایند عرضه محصولات داخلی در سامانه یکپارچه خودرو، شامل سه مرحله زیر است:

  • پیش ثبت نام متقاضیان برای لیست نوبت دهی
  • نوبت دهی و اعلام زمان بندی به ازای هر خودرو
  • قطعی نمودن ثبت نام متقاضیان براساس فراخوان خودروسازان

در ادامه این مقاله، هرکدام از مراحل فوق را، بیشتر توضیح می‌دهیم.

نحوه پیش ثبت نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

در این مرحله متقاضیان واجد شرایط، که وجه لازم را در حساب وکالتی خودرو مسدود نموده‌اند، امکان ثبت نام اولیه برای قرارگرفتن در لیست نوبت دهی و (حق تقدم خرید خودروهای داخلی) برمبنای لیست انتظار را خواهند داشت بنابراین پیش نیاز ثبت نام متقاضیان برای لیست نوبت دهی، وکالتی نمودن حساب شخصی متقاضی (به نفع سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان) و مسدود نمودن وجه اعتبار است.

1- موجودی لازم برای انجام ثبت نام در لیست نوبت دهی کلیه خودروهای داخلی “صد میلیون تومان” بوده و این وجه، صرفا لازم است تا زمان اعلام نتایج نوبت دهی در حساب شخصی وکالتی مشتریان وجود داشته باشد. وجود وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی صرفاً به منظور شناسایی مشتریان واقعی درنظر گرفته شده است و برای کلیه متقاضیان خرید خودرو (شامل طرح‌های فروش عادی و طرح جوانی جمعیت) الزامی است.

2- وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی شخص متقاضی، از زمان ثبت نام اولیه تا اعلام اولویت‌های تخصیص، مسدود گردیده و قابل برداشت نیست. انصراف از حساب وکالتی و یا برداشت وجه توسط متقاضی در طی این مدت، به منزله انصراف از خرید خودرو تلقی می‌گردد و متقاضی، از لیست انتظار حذف خواهد شد.

نکته مهم

3- امکان ثبت نام صرفا برای یک خودرو وجود دارد و ثبت نام از کسانی که پیش از این در لیست نوبت دهی ثبت نام خودرو وارداتی نام‌نویسی کرده‌اند، وجود نداشته و در صورت ثبت نام مجدد، فرد متقاضی از لیست افراد واجد شرایط، حذف می‌گردد.

خودروی خارجی - شرایط خرید خودرو در سامانه یکپارچه

4- ثبت نام مرحله اول در لیست نوبت دهی، هیچگونه حقی را برای متقاضی برای دریافت خودرو ایجاد نمی‌کند. بنابراین تعهد خودروساز، صرفا براساس قطعی نمودن ثبت نام توسط خودروساز در مرحله سوم اجرای طرح، شکل می‌گیرد.

5- ضروری است علاوه بردارا بودن حساب شخص وکالتی با وجه اعتبار لازم، کلیه شرایط طرف تقاضا، توسط متقاضیان رعایت گردیده و چنانچه در هر مرحله تا قطعی نمودن ثبت نام توسط خودروساز، مشخص گردد که متقاضی حایز شرایط ثبت نام نبوده، ثبت نام وی ملغی می‌گردد.

نحوه نوبت دهی در سامانه ثبت نام خودرو

پس از نوبت دهی لیست متقاضیان واجد شرایط در ثبت نام اولیه، براساس برنامه تولید اعلام شده از سوی خودروسازان داخلی، زمان برنامه ریزی شده برای تحويل خودروی مدنظر به متقاضی، در سامانه یکپارچه فروش خودرو، اعلام می گردد.

1- قرارگرفتن متقاضی در لیست انتظار براساس زمانبندی اعلامی، تعهدی را برای خودروساز به منظور تحویل خودرو ایجاد نمی‌نماید و این تعهد صرفاً پس از انجام مرحله سوم و براساس انعقاد قرارداد فروش متقاضی با خودروساز، شکل می‌گیرد.

2- در این مرحله و پس از اعلام نتایج زمانبندی، متقاضی می‌تواند نسبت به برداشت وجه اعتبار از حساب وکالتی اقدام نماید. همچنین وی می‌تواند برای قطعی نمودن ثبت نام براساس فراخوان خودروساز (با تکمیل وجه درحساب خودروساز و براساس قیمت روز) اقدام کند.

3- متقاضی در صورت تمایل، می‌تواند با اعلام انصراف از خرید خودرو پس از اعلام نتایج زمانبندی، از لیست انتظار خودروی مدنظر خارج گردد.

نحوه قطعی نمودن ثبت نام متقاضیان در سامانه یکپارچه

در این مرحله و پس از اعلام زمانبندی وعده فروش به متقاضیان و شکل گیری لیست انتظار برای هر محصول، خودروساز موظف است تا هرگونه فراخوان برای طرح‌های فروش خودرو را براساس نوبت دهی انجام شده، اعلام نماید. بنابراین خودروسازان به مرور زمان و صرفا برمبنای لیست اولویت بندی مذکور برای هرمحصول، نسبت به فراخوان و قطعی نمودن ثبت نام و انعقاد قرارداد فروش بر مبنای قیمت روز خودرو اقدام خواهند نمود.

1- قطعی نمودن ثبت نام توسط خودروسازان در این طرح، براساس لیست نوبت دهی شده بر مبنای قیمت روز منطبق بر دستور العمل شورای رقابت است.

قیمت کارخانه - شرایط خرید خودرو در سامانه یکپارچه

2- در صورتی که در طول فراخوان مشتری در زمان تحویل و یا انجام ثبت نام قطعی مشخص گردد که مشتری از خودروسازان داخلی خودرو خریداری نموده است، ثبت نام متقاضی لغو می‌گردد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

11 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *