افتتاح حساب ترکیه
نکات لباس پوشیدن

نکات لباس پوشیدن را حتما باید در استایل خود مدنظر قرار دهید تا یک خانم شیک پوش و خوش استایل دیده شوید. این نکات کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

اصول لباس پوشیدن

لباسی که شما می‌پوشید پر است از نشانه‌های مخفی؛ وقتی در اولین برخورد بلوز و شلوار جین و کفش‌ ورزشی می‌پوشید زبان لباس شما می‌گوید:«من آدم بی‌تفاوتی هستم و نتیجه این قرار چندان برای من مهم نیست.» وقتی آشفته و نامرتب لباس می‌پوشید زبان لباس شما می‌گوید:«این قرار اهمیتی برای من ندارد و علاقه‌ای هم به فهمیدن حرف‌های شما ندارم.»…. می‌بینید که لباس‌ها قبل از خودتان شما را به دیگران معرفی می‌کنند!

لباس شیک - نکات لباس پوشیدن

شما با سبکی که در لباس پوشیدن‌تان برای حاضر شدن در یک قرار رسمی، خانوادگی یا دوستانه انتخاب می‌کنید به دیگران علائمی نشان می‌دهید که خواه‌ناخواه می‌تواند به تصمیم‌گیری آنها در مورد شما جهت بدهد و آینده یک رابطه یا یک قرار کاری را مشخص کند.

پس بهتر است نشانه های اشتباه در لباس پوشيدن را بشناسید و این نشانه‌های مخفی را دست‌کم نگیرید و در اولین برخورد تصویری درست از خودتان ارائه دهید. ما به شما می‌گوییم چطور لباس بپوشید تا در همان اولین نگاه در ذهن دیگران بهترین و ماندگارترین تصویر را از خودتان به جا بگذارید؛ تصویری مصمم مطمئن و تاثیرگذار.

بلوز و شلوارک نکات لباس پوشیدن

نکات مهم لباس پوشیدن خانم های با کلاس

ترفندهای زیادی در زمینه‌ی لباس وجود دارد. هر وقت یکی از این نکات لباس پوشیدن را می‌شنویم با خودمان می‌اندیشیم «چطور این به ذهن خودم نرسیده بود». پس چه بهتر که تلاش کنیم تمام ترفندهایی را که بلدیم با یکدیگر به اشتراک بگذاریم.

 تا زدن پاچه‌ های شلوار جین

حتما شما هم دوست دارید که در فصل زمستان شلوار جین یا کتانتان را داخل بوت خود قرار دهید ولی متوجه شده‌اید که این کار باعث ضخیم شدن ساق پای شما می‌شود. این مشکل وقتی پیش می‌آید که بوت ساق بلند را روی شلوارهای پاچه گشاد یا راسته می‌پوشید و اصلا ظاهر جذابی ندارد. حتی باعث می‌شود زیب بوت به سختی بالا بیاید یا حتی خراب شود.

بوت بلند - نکات لباس پوشیدن

برای حل این مشکل می‌توانید ابتدا پاچه‌ی شلوار خود را به دو جهت تا بزنید، سپس روی آن جوراب بلند بپوشید و بعد کفش را پای خود کنید.

 بالا نگه داشتن زیپ شلوار

احتمالا شما هم در کمدتان شلوارهایی دارید که زیپ آن‌ها مدام به سمت پایین سر می‌خورد و باز می‌شود. علت این موضوع ممکن است تنگی شلوار یا کهنه شدن زیپ باشد، اما در هر صورت راه حل آن ساده است. یک حلقه جاسوییچی یا کلید پیدا کنید و دسته زیپ را مثل کلید به آن بیاندازید. وقتی شلوار خود را پوشیدید حلقه را به دکمه شلوارتان بیاندازید و بعد دکمه را ببندید. به این شکل حلقه زیر شلوار شما مخفی می‌شود.

 لباس‌های آب رفته را به حالت قبل برگردانید

همه لباس‌ها قابلیت شسته شدن در ماشین لباسشویی را ندارند ولی گاهی هرچقدر هم حواسمان باشد که آن‌ها را در ماشین لباسشویی نشوریم، باز هم ممکن است این اتفاق بیفتد. اما خوشبختانه ترفندی برای برگرداندن این لباس‌ها به حالت اول وجود دارد. برای این کار نیاز به یک تشت آب یا سینک ظرفشویی خالی، شامپو بچه و ۲ حوله‌ی بزرگ و تمیز دارید. یک پیمانه شامپو بچه را داخل تشت یا سینک پر از آب ولرم بریزید و هم بزنید و لباس خود را در آن خیس کنید و بعد با دست به آرامی چنگ بزنید.

سپس لباس را از آب خارج کنید و خیلی آرام آب آن را بگیرید. بدون فشار زیاد و بدون آبکشی لباس را روی حوله بزگ و خشک پهن کنید و بعد شروع به لوله کردن حوله به همراه لباس کنید. حالا حوله را آرام فشار دهید تا رطوبت اضافی لباس را جذب کند. در مرحله‌ی بعد لباس نم‌دار را روی حوله‌ی خشک دوم بکشید و پهن کنید. کشیدن لباس را تکرار کنید تا لباس به اندازه‌ای واقعی خود برسد و بعد اجازه دهید که همانجا خشک شود. برای سرعت بخشیدن به روند خشک شدن، می‌توانید یک پنکه جلوی لباس قرار دهید.

 برای لاغر و مرتب به نظر رسیدن یک لایه به لباس خود اضافه کنید

یک ترفند برای لاغرتر نشان دادن! در روزهای سرد که زیر پلیورتان یک لباس دیگر می‌پوشید، معمولا لباستان پف می‌کند و ظاهر چندان خوبی پیدا نمی‌کند. برای رفع این مشکل می‌توانید یک تاپ جذب بین لباس زیری و پلیور خود بپوشید. با این کار به هم ریختگی و پف زیر پلیور از بین می‌رود و لباس روی بدن شما بهتر می‌خوابد.

تاپ تنگ - نکات لباس پوشیدن

رسمی بپوشید!

در اولین برخوردها باید رسمی بپوشید. لباس‌های شسته رفته و بدون حواشی اضافه! وقتی سبک لباس پوشیدن رسمی را برای خودتان انتخاب می‌کنید به طرف مقابل‌تان نشان می‌دهید که قواعد بازی را بلدید. البته هستند افرادی که معتقدند بهتر است در اولین برخورد خود واقعی‌تان را نشان دهید یعنی اگر اهل اسپرت پوشیدن هستید با همان لباس اسپرت همیشگی سر قرار حاضر شوید؛ اما فراموش نکنید که احترام به آداب و قواعد پوشش اصلا به معنای پنهان کردن شخصیت واقعی شما نیست.

بدون شک شما با تمام علاقه‌ای که برای پوشش اسپرت قائلید با یک جفت کفش کتانی در یک مراسم عروسی حاضر نمی‌شوید!

آشنایی با ویژگی های خاص و متمایز کفش کالج ؛ راحت ، شیک و لاکچری

گشاد کردن شلوار جین

دل کندن از شلوار جین محبوب‌ برای کسانی که دچار اضافه وزن شده‌اند، کار سختی است. از طرفی هم گاهی این شلوارها آنقدر تنگ نشده‌اند که بخواهید یک شلوار جین با سایز جدید برای خود بخرید. برای این شرایط ترفندی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید شلوار جین تنگ شده خود را کمی گشادتر کنید.

شلوار تنگ - نکات لباس پوشیدن

برای این کار شلوار جین، خصوصا جاهایی را که بیشتر تنگ شده، خوب مرطوب کنید. سپس آن را بپوشید و برای ۳۰ دقیقه دور خانه قدم بزنید، بنشینید و حرکات کششی انجام دهید. سپس آن را در بیاورید و اجازه دهید تا خشک شود و بعد از خشک شدن هم دوباره این حرکت را انجام دهید.

 انتخاب گردنبند مناسب نسبت به فرم یقه

هماهنگ کردن گردنبند با فرم یقه به‌شدت در ظاهر شما تاثیرگذار است. فرم یقه‌ی تیشرت یا پیراهن مهم‌ترین قسمتی است که باید به آن توجه کنید. وظیفه‌ی گردنبند کامل کردن ظاهر شماست.

 پاک کردن اثر دئودورانت از روی پیراهن

یکی از رایج‌ترین اتفاقات هنگام پوشیدن لباس، برخورد لباس با پوست زیر بغل و لک شدن آن با دئودورانت است. صحیح پوشیدن لباس بعد از استفاده از دئودورانت یا ضد عرق، یک هنر است؛ اما برای از بین بردن این لک می‌توانید از دستمال مرطوب پاک‌کننده استفاده کنید. به طور کل، بد نیست همیشه یک بسته دستمال مرطوب دم دست خود داشته باشید تا در این لحظات شما را نجات دهد.

 تا کردن تیشرت

تا کردن و مرتب کردن تیشرت‌ها به ترتیب، پیدا کردن آن‌ها را خیلی ساده‌تر می‌کند و باعث می‌شود کمتر چروک شوند. همچنین با این کار لباس‌ها جای کمتری در کشوی شما می‌گیرند. برای این کار باید به این نکته دقت کنید که قسمت چاپ‌شده‌ی تیشرت همیشه رو قرار گیرد تا تشخیص آن‌ از دیگر تیشرت‌ها ساده باشد.

رنگی بپوشید!

رسمی پوشیدن به معنای فراموش کردن طرح و رنگ نیست! قرار نیست وقتی رسمی می‌پوشید لباس‌های خوش طرح و نقش را کنار بگذارید. قواعد رسمی پوشیدن به شما می‌گوید که بروید سراغ لباس‌های برش‌دار؛ از کت و دامن گرفته تا شلوارهای راسته خط اتو دار.

پیراهن گلدار - نکات لباس پوشیدن

اما هرگز به شما نمی‌گوید که رنگ را از ظاهرتان حذف کنید. اتفاقا بهتر است در انتخاب رنگ همان‌قدر دقت کنید که در انتخاب مدل لباس‌تان. چون رنگ به شما کمک می‌کند به تصویر دلخواه‌تان در ذهن طرف مقابل برسيد. اتفاقا بهتر است سراغ رنگ‌های شاد و روشن بروید تا در نگاه طرف مقابل فردی سرزنده، توانمند و پر انرژی از خودتان بسازید نه گرفته و درهم!

 گشاد کردن کفش‌ ها

خیلی از خانم‌ها کفش‌های زیبایی در کمد خود دارند که به دلیل تنگی و اذیت کردن پا نمی‌توانند آن‌ها را بپوشند. فراموش نکنید هرشخصی فرم پای مختص به خود را دارد؛ بعضی‌ها پاهای باریک و برخی پاهای پهن‌تری دارند، برخی انگشت‌های کشیده و ناهمسطح و برخی دیگر انگشت‌های کوتاه و تخت دارند.

این موضوع نباید باعث شود که کفش محبوب‌تان پای شما را بزند یا احساس ناراحتی در پای شما ایجاد کند. برای حل این مشکل، خیلی ساده می‌توانید چند کیسه‌ی زیپ‌لاک یا زیپ‌بگ با کیفیت تهیه، آن‌ها را تا نیمه آب و هوای اضافی را خالی کنید. سپس کیسه را درون کفش‌های خود قرار دهید و کفش‌ها را درون یک کیسه‌ی تمیز، داخل فریز خود بگذارید. اجازه دهید کفش‌ها یک شب در فریزر بمانند و صبح روز بعد آن‌ها را امتحان کنید؛ در صورت نیاز می‌توانید این کار را تکرار کنید.

کفش تنگ - نکات لباس پوشیدن

از اکسسوری‌هایی که رنگ برجسته و جذاب دارند استفاده کنید

استفاده از اکسسوری در حقیقت چیزی است که به استایل، ظاهری شخصی می‌بخشد. روش استفاده از اکسسوری‌ها بخش مهمی از استایل است. بسیاری از پارچه‌ها بهتر است به رنگ‌های خنثی باشند. در این صورت می‌توانید آن‌ها را به شیوه‌ای مناسب ترکیب کنید.

بنابراین هنگام خرید اکسسوری باید در خرید آن‌ها در رنگ‌های جیغ آزاد باشید. همچنین از ترکیب جنس‌های مختلف با هم نترسید. یک افزونه‌ی جالب که بسیاری از افراد آن را فراموش می‌کنند، دکمه است. سعی کنید دکمه‌های لباستان را با دکمه‌های دلخواهتان جایگزین کنید. این کار به مهارت خیاطی خاصی هم نیاز ندارد.

 برای پلیورهای قدیمی کاربرد جدید پیدا کنید

استفاده از ساق‌های پشمی در زمستان بسیار شیک، کاربردی و گرم است. ولی اگر امسال نتوانستید ساق بافتنی یا پشمی مورد نظر خودتان را پیدا کنید، می‌توانید با بریدن آستین‌های یک پلیور قدیمی که دیگر آن را نمی‌پوشید، یک جفت ساق بافتنی جدید برای خود تهیه کنید؛ به همین سادگی.

شال‌های زیادی بخرید

حال که از اکسسوری صحبت کردیم باید بگوییم که شیک‌ترین اکسسوری‌ای که می‌توانید استفاده کنید شال است. شال‌ها در شکل‌ها، رنگ‌ها، اندازه‌ها، جنس‌ها و نوع‌های مختلفی وجود دارند و به احتمال زیاد مدل مورد علاقه‌ی خود را پیدا خواهید کرد. استفاده از شال سریع‌ترین روش برای استفاده از اکسسوری است و می‌تواند هر استایلی را بسیار تغییر دهد.

 از بین بردن لک عرق

قطعا لکه‌های زرد عرق روی لباس یکی از زشت‌ترین اتفاق‌هایی است که ممکن است برای لباس‌های ما بیفتد. برای پاک کردن لک عرق از روی لباس یک بطری اسپری آب را با آب لیموی طبیعی پر و مستقیما روی قسمت‌های لک‌شده‌ی لباس خشک اسپری کنید. سپس لباس را در ماشین لباسشویی بیندازید.

معرفی جدید ترین انواع صندل تابستانی دخترانه + راهنمای خرید بهترین و راحت ترین صندل

عرق لباس - نکات لباس پوشیدن

 ایده‌ای جدید برای کمربندهای لباس

علاقه‌مندان به مد و استایل‌های متفاوت از چنین ایده‌هایی استقبال می‌کنند. با کمی بازی با مدل‌های مختلف می‌توانید مدل‌های جدیدی برای استایل خود پیدا و تیپ خود را شخصی‌تر کنید.

نرم کردن تیشرت‌ها با استفاده از نمک

برخی از تیشرت‌های نخی خیلی خشک هستند و پوشیدن آن‌ها احساس خوشایندی به ما نمی‌دهد. برای برطرف کردن این مشکل تکنیکی وجود دارد که البته زمان و حوصله‌ی زیادی می‌طلبد. برای این کار تیشرت نخی خود را برای ۳ روز داخل آب نمک قرار دهید و سپس با آب بشویید.

 به کفش‌های خود استایل جدید بدهید

یکی از مدل‌های جدید و جذاب کفش‌ مدل Cap Toe است که قیمت ارزانی هم ندارد. اما شما می‌توانید با یک تکنیک ساده استایل کفش‌های خود را عوض کنید و یک کفش Cap Toe داشته باشید. برای این کار می‌توانید  یک چسب نواری که زیاد هم قوی نباشد، روی کفش خود قرار دهید و بعد با اسپری روی نوک کفش خود را رنگ کنید.

اسپری ضد آب کننده کفش

کفش‌های پارچه‌ای در فصل‌های بهار و تابستان خیلی پرطرفدار می‌شوند. این کفش‌ها سبک و خنک‌اند، اما از طرفی خیلی زود خیس و لک می‌شوند. یک ترفند ساده برای جلوگیری از این اتفاق استفاده از «موم زنبور عسل قالبی» برای ضد آب کردن کفش‌ها به‌شکل بالا است.

کمربند را فراموش نکنید

یک کمربند مناسب می‌تواند باعث شود هر استایلی بهتر به نظر برسد. در صورتی که کمربند به شیوه‌ی صحیح استفاده شود، با باریک‌تر نشان دادن کمر ظاهر را برجسته‌تر می‌سازد. بنابراین باید روش مناسبی برای بستن کمربند پیدا کنید و بهترین روش برای انجام این کار این است که جنس کمربند با جنس پارچه متفاوت باشد.

کمربند - نکات لباس پوشیدن

برای این ترفند فقط به درب قوطی نوشابه نیازدارید! با این ترفند هم می‌توانید لباس‌های ست را کنار هم آویزان کنید و هم لباس‌های بیشتری در کمد جا بدهید. فقط کافیست مانند عکس هر چوب لباسی را از یک حلقه رد و یکی را به میله‌ی کمد آویزان کنید.

پیشگیری از در رفتن جوراب شلواری

حتما شما هم شنیده‌اید که می‌توانید با استفاده از لاک ناخن بی‌رنگ از گسترش دررفتگی جوراب شلواری‌های نازک جلوگیری کنید؛ اما آیا می‌داسنتید با استفاده از اسپری تافت مو می‌توانید از پارگی و سوراخ شدن جوراب شلواری‌های شیشه‌ای و نازک در وهله‌ی اول جلوگیری کنید. کافی است جوراب‌های خود را بپوشید و بعد روی پاهای خود را کمی تافت مو اسپری کنید.

 تکه‌دوزی‌های خلاقانه

با استفاده از این ترفند می‌توانید شلوار جین پاره خود را جذاب‌تر و منحصربه‌فردتر کنید. برای شروع یک تکه پارچه‌ی رنگی انتخاب کنید، شلوار را پشت و رو کنید و با استفاده از لایی چسب، پارچه را به پشت قسمت پاره‌شده بچسبانید. حالا شلوار را به حالت اول برگردانید و با استفاده از نخ‌های رنگی دور قسمت تکه‌دوزی شده را گلدوزی کنید. با این کار هم شلوارتان زیباتر می‌شود و هم پارچه تکه‌دوزی‌شده را محکم‌تر کرده‌اید.

کیف‌هایی در اندازه‌های کوچک، متوسط و بزرگ داشته باشید

کیف دستی یکی از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین اکسسوری‌هایی است که یک خانم می‌تواند داشته باشد. فقط باید توجه داشته باشید که کدام نوع کیف دستی مناسب است. البته درست است که برای موقعیت‌های مختلف به کیف‌های متفاوتی نیاز است؛ اما در ابتدا سه مدل مختلف کیف باید داشته باشید: کوچک، متوسط و بزرگ. پس از آن باید باید روی مدلی که بیشتر استفاده می‌کنید متمرکز شوید. دلیل اینکه باید چندین کیف داشته باشید این است که در صورت تعویض مداوم عمر طولانی‌تری خواهند داشت.

هنگام خرید کت هوشمندانه عمل کنید

خرید کت فقط یک قانون دارد که باید متناسب با شانه‌هایتان باشد. در صورتی که کت خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد، باید از خرید آن صرف نظر کنید زیرا کت لباسی است که تغییر آن حتی توسط یک خیاط ماهر هم دشوار است.

 از بین بردن پرزهای لباس

پرزهای گلوله‌شده روی لباس‌های بافتنی خیلی وقت‌ها باعث می‌شود به طور کل قید آن لباس‌ها را بزنیم و گوشه‌ی کمد رهایشان کنیم. اما راه حل مفیدی برای از بین بردن این پرزها وجود دارد که لباس‌های بافتنی شما را دوباره نو می‌کند. برای این کار کافیست یک سنگ پا با بافت ریز را به صورت خشک روی پرزهای لباس بکشید و سپس با استفاده از پرزگیرهای کاغذی چسبی، آن‌ها را جمع کنید. برای بافتنی‌های ضخیم‌تر، از تیغ اصلاح یک بار مصرف هم می‌توانید استفاده کنید.

 ترمیم بوت‌های چرمی

اگر روی بوت‌ و نیم‌بوت چرم شما هم لکه‌های سفید ظاهر شده نگران نباشید، این لکه‌ها تاثیر نمک‌هایی هستند که در زمستان برای باز کردن راه‌ها در سطح خیابان و پیاده‌رو می‌ریزند. برای ترمیم کفش‌ها ابتدا با استفاده از یک فرچه کفش را تمیز و سپس با محلول آب و صابون آن را پاک کنید.

کمی سرکه سفید را با آب ترکیب کنید و روی آن اسپری کنید. سپس روی کفش را دستمال مرطوب بکشید و کمی نرم‌کننده‌ی مو به سطح آن بمالید تا رطوبت چرم از بین نرود. در نهایت روی کفش یک لایه اسپری ضدآب‌کننده‌ی کفش بپاشید.

یک مدل جذاب برای گره زدن شال گردن

راه‌های زیادی برای گره زدن شال گردن وجود دارد اما مدلی که ما به شما معرفی می‌کنیم هم شیک است و هم با مدل‌های مختلف لباس هماهنگ می‌شود. این مدل را هم می‌توان با شال‌های بافتنی و هم با شال‌های پارچه‌ای امتحان کرد. با استفاده از این مدل شال گردن شما همیشه محکم و مرتب روی گردنتان می‌ماند.

نحوه ست کردن لباس با رنگ سال 1401

بستن شال - نکات لباس پوشیدن

 یک راه هوشمندانه برای آویزان کردن لباس

کسانی که هر بار زمان زیادی برای آویزان کردن لباس‌های خود به جارختی صرف می‌کنند، از این ترفند به شدت استقبال خواهند کرد. بعد از استفاده از این روش احساس می‌کنید تمام عمر لباس‌های خود را اشتباه در کمد آویزان می‌کردید. برای این کار دست خود را از یقه لباس داخل و از انتها خارج کنید. سپس یک جارختی در همان دست بگیرید و لباس را به جارختی انتقال دهید.

آموزش تا زدن آستین لباس

برای خانم‌ها و آقایانی که دوست دارند آستین لباس خود را بالا تا بزنند اما نمی‌‌خواهند ظاهر آن خیلی رسمی و اتو کرده به نظر برسد. بسیاری از طراحان لباس از این روش برای ایجاد استایل روزمره در لباس‌های کژوال استفاده می‌کنند.

تا کردن آستین - نکات لباس پوشیدن

تعویض بند هودی و سویشرت

با شست‌وشو یا استفاده‌ی طولانی مدت، بند برخی لباس‌ها مثل هودی و سویشرت خراب می‌شود یا بیرون می‌آید و گم می‌شود. برای پیشگیری از این مشکل بهتر است سر هرکدام از این بندها را یک گره بزنید. اما وقتی برای گره زدن دیر شده و در حال حاضر بند لباستان گم شده است، می‌توانید یک سنجاق قفلی به انتهای یکی از بندهایی که باید وارد لباس شوند، وصل کنید و بعد توسط انگشتتان بند را به داخل لباس هدایت کنید و از قسمت دیگر خارج کنید. با این کار شما یک جسم سخت به بند اضافه کردید که بتوانید آن را برای حرکت دادن در دست بگیرید.

طول عمر پارچه‌ی کشمیر خود را افزایش دهید

اولین گام در افزایش طول عمر پارچه‌ی کشمیر این است که هنگام خرید نوع با کیفیت آن را انتخاب کنید. این پارچه می‌تواند به روش‌های مختلف پردازش شود؛ بنابراین ممکن است به آسانی هزینه‌ی بسیار زیادی را صرف لباس بی‌کیفیت از جنس کشمیر کنیم. اگرچه، برخی نشانه‌ها می‌توانند کیفیت پارچه را مشخص کنند.

در ابتدا، باید به دنبال پارچه‌های بافتنی ضخیم بوده و سپس سعی کنید آن را بکشید اگر پارچه به حالت عادی برگشت یعنی پارچه‌ی کشمیر با کیفیتی است. این احتمال وجود دارد که پول خوبی را برای هر نوع پارچه‌ی کشمیر پرداخت کنید، بنابراین باید به خوبی از آن مراقبت کرده و آن را با آب سرد و با دست بشویید.

کفش‌های جدید را بدون درد بپوشید

روش‌های مختلفی برای جلوگیری از پینه زدن و پوسته شدن پا وجود دارند. بسیاری از این مشکلات مربوط به پینه زدن پا از کفش‌های پاشنه بلند ناشی می‌شوند. برای از بین بردن این مشکل راهکارهای زیادی وجود دارد و موثرترین آن‌‌ها به این صورت است که چند کیسه‌ی فریز را از آب پر کرده و داخل کفش قرار داده سپس آن‌ها را یک شب در فریزر قرار دهید. صبح روز بعد تفاوت بسیاری را مشاهده خواهید کرد.

لباس جین - نکات لباس پوشیدن

هوشمندانه‌ترین روش آویزان کرن شلوار

برای کسانی که می‌خواهند شلوارهای خود را خوب و مرتب نگهداری کنند این روش بهترین گزینه است. با استفاده از این ترفند هوشمندانه شلوارهای شما چروک نمی‌شوند و از جارختی لیز نمی‌خورند. شلوار را نسبت به جارختی سروته نگه دارید و ابتدا یک پاچه را روی آن تا کنید و بعد پاچه دیگر شلوار را روی آن قرار دهید. در نهایت شلوار را با دست مرتب کنید.

 مخفی کردن بند لباس زیر

این ترفند نه‌‌تنها از معلوم شدن بند لباس‌زیر شما جلوگیری می‌کند، بلکه کمک می‌کند لباس‌های یقه باز از شانه‌ی شما پایین نیفتند. فقط باید نوار باریکی از یک پارچه ظریف ببرید و دو سر آن یک جفت دکمه قابلمه‌ای بدوزید. سپس یک سر این نوار را به داخل لباس‌تان، همان‌ جایی که بند لباس زیر عبور می‌کند، بدوزید. حال فقط کافیست بند سوتین را بین آن قرار دهید و دکمه را ببندید.

لباس‌های کهنه و قدیمی را دور بریزید

این همان نقطه‌ی آغاز کار است. در صورتی که خودتان تغییر را ایجاد نکنید هیچ فضایی برای آن وجود نخواهد داشت. کمد لباس‌ را باز کرده و لباس‌های خود را بررسی کنید. در این مرحله باید از خودتان یک سوال ساده بپرسید که اگر اکنون در یک مغازه بودید کدام یک از لباس‌های کمد لباس خود را می‌خریدید؟

بارونی - نکات لباس پوشیدن

این یک بازی بسیار ساده و موثر است که باید هر چند مدت یک‌بار باید بازی کنید. در صورتی که دیگر نمی‌خواهید ساعت‌ها در مقابل کمد لباس خود بایستید، باید لباس‌های خود را مرتب کرده و بر اساس رنگ بچینید. لباس‌های انباشته همواره منجر به آشفتگی و نامنظم بودن می‌شوند. همه‌ی لباس‌هایی که به نظر شما باید دور انداخته شوند را مشخص کرده و آن‌ها را وقف افراد نیازمند کنید.

سخن آخر

نکته های مهم  این مقاله برای لباس پوشیدن خانم‌ها گفته شد و به شما کمک می‌کند تا در هر موقعیتی با بهترین لباس و خوش‌پوشی هرچه تمام‌تر حضور پیدا کنند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

20 دی 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *