درآمدزایی از یوتیوب

درآمدزایی از یوتیوب به دلیل تحریم یوتیوب و فیلترینگ ایران ممکن است مقداری سخت به نظر برسد، اما غیر ممکن نیست. شادمگ در این مقاله به شما کمک میکند تا راههای درآمدزایی از یوتیوب را آموزش ببینید.

آیا می توان از یوتیوب درآمد کسب کرد ؟

آیا می توانیم در یوتیوب کسب درآمد کنیم؟ پاسخ مثبت است! هزاران نفر در حال انجام آن هستند و جالب اینکه همه آنها میلیون ها سابسکرایبر و فالوور ندارند. برخلاف تصور رایج، کسب درآمد از یوتیوب تنها به تعداد دنبال کننده بستگی ندارد.

پتانسیل کسب درآمد شما به جایگاهی که می‌خواهید، سطح تعاملی که ایجاد می‌کنید و جریان های درآمدی که از آن استفاده میکنید نیز بستگی دارد. البته این بدان معنا نیست که تعداد دنبال کننده و بازدیدها مهم نیستند.

درآمدزایی از یوتیوب

چرا یوتیوب؟

می دانید که ویدئوها نقشی حیاتی در کسب‌وکار و بازاریابی شما دارند.قبلا در مورد راه های کسب درآمد با موبایل مطلبی را با شما به اشتراک گذاشتیم. بنابراین، مهم است که آن ویدیوها را در کجا منتشر کنید. بله؛ وبسایت ها و پلتفرم های زیادی برای انتشار ویدیوهای آنلاین وجود دارد؛ اما آیا ارزش همه آنها ارزش وقت گذاشتن و هزینه کردن را دارند؟

همه مردم در سرتاسر دنیا از هر رنگ و نژاد و زبانی از یوتیوب به عنوان پلتفرم اصلی برای تماشای ویدیوهای آنلاین استفاده می کنند، ویدیوهای حیوانات خانگی، مد، کلیپ های ورزشی، کارتون ها، بررسی های فنی، آنباکسینگ محصولات، نکات آشپزی و انواع ویدیوهای آموزشی. به یاد داشته باشید، یوتیوب سال ها است که در این بازی حضور داشته و به طور مداوم برای رفع نیازهای ما، بهبودها و به ‌روزرسانی هایی را منتشر می کند.

چرا یوتیوب بهترین پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو است؟

گوگل پادشاه موتورهای جستجو است و همه ما این را می دانیم. گوگل مالک یوتیوب است! و همین نکته کافی است و توضیح می دهد که چرا باید یوتیوب را بین همه پلتفرم ها انتخاب کنیم.

 میلیون ها بیننده

این شوخی نیست! هزاران نفر ویدیوهای یوتیوب را به طور منظم تماشا می کنند. اگر شما به دنبال کسب درآمد از یوتیوب هستید، به همه این بازدیدها نیاز دارید.

 بازاریابی رایگان

همه عاشق بازاریابی رایگان هستند. هنگامی که شروع به آپلود ویدیوها در یوتیوب می کنید، خواهید دید که درج لینک ها و افزایش ترافیک وب سایت چقدر آسان است.

درآمدزایی از یوتیوب

تبلیغات

YouTube به شما امکان می دهد بدون هزینه کردن یک دلار تبلیغات کنید.

اکنون، همه اینها واقعا عالی به نظر می رسد، اما چگونه می توان یک کانال YouTube راه اندازی کرد و درآمد کسب کرد؟ برای اینکه بدانید چگونه یک کانال YouTube ایجاد کنید، نیازی به دانش فنی ندارید. فقط کافی است به YouTube.com بروید، به حساب Google خود وارد شوید. اکنون کانال رسمی YouTube خود را دارید!

کسب درآمد از یوتیوب چگونه است؟ برای پاسخ به آن، ابتدا باید بدانید که چه چیزی یک یوتیوبر موفق را می سازد.

روش های جذاب درآمدزایی از یوتیوب

راه های مختلفی برای کسب درآمد از یوتیوب وجود دارد که بیشتر آنها حول محور ایجاد محتوای ویدیویی جذاب می چرخند.

 به برنامه YouTube Partner بپیوندید

برای کسب درآمد از یوتیوب ابتدا باید در برنامه YouTube Partner عضو شوید. تا زمانی که در این برنامه پذیرفته نشده اید، نمی توانید از محتواهای یوتیوبی خود کسب درآمد کنید. وقتی کانال YouTube شما از مرز ۱۰۰۰ دنبال کننده و ۴۰۰۰ بازدید عمومی گذشته باشد، درخواست شما برای عضو شدن در YouTube Partner بررسی می شود. تا زمانی که به این اعداد دست یابید، نمی توانید درآمدی کسب کنید.

نحوه فعال کردن گزینه کسب درآمد از یوتیوب به شرح زیر است:

 •  به حساب YouTube خود وارد شوید.
 •  روی نماد حساب خود در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید، سپس YouTube Studio را انتخاب کنید.
 •  از منوی سمت چپ، گزینه Other Features > Monetization را انتخاب کنید.
 • شرایط (terms) را بررسی کرده و روی گزینه agree کلیک کنید.
 • یک حساب AdSense جدید بسازید یا اگر دارید، آن را به کانال خود کانکت کنید.
 • اولویت های کسب درآمد خود را مشخص کنید.
 • درآمدزایی از یوتیوب

برای کسب درآمد از یوتیوب به چند بازدید نیاز دارید؟

تعداد بازدیدهایی که ویدیوهای شما دریافت می کنند با درآمد YouTube شما ارتباطی ندارد. اگر هزاران بازدید داشته باشید؛ اما هیچکس روی تبلیغات شما کلیک نکند یا به اصطلاح سئوکاران و بازاریاب ها، محتوا را مصرف نکند، هیچ درآمدی کسب نخواهید کرد.

یوتیوب حتی معیارهایی برای پرداخت به ناشرینی دارد که در کانالشان تبلیغات دارند: بیننده باید روی تبلیغ کلیک کند یا آن را به طور کامل تماشا کند تا شما کسب درآمد کنید. با این حال، خبر خوب این است که دیگر برای کسب درآمد از یوتیوب صرفاً به تبلیغ کنندگان وابسته نیستید. اکنون برنامه‌هایی مانند YouTube Premium وجود دارند که به شما کمک می‌کنند بدون کلیک یا مصرف روی تبلیغات درآمد کسب کنید.

در YouTube Premium برجسته شوید

YouTube Premium یک سرویس عضویت پولی است که به افراد امکان می دهد ویدیوهای بدون آگهی را تماشا کنند. سازندگان کار اضافی انجام نمی دهند، اعضای YouTube Premium ویدیوهای خود را پخش می کنند و به‌طور خودکار یک جریان درآمدی ایجاد می شود.
مانند قوانین درآمدزایی YouTube برای درآمد مبتنی بر تبلیغات، بیشتر درآمد حاصل از حق عضویت Premium به سازندگان تعلق می‌گیرد (توزیع درآمد کل بر اساس میزان تماشای اعضای Premium محتوای شما است). اعضای Premium همچنین این فرصت را خواهند داشت که ویدیوهای شما را به صورت آفلاین بارگیری و تماشا کنند که به افزایش زمان تماشای شما کمک می‌کند. برای کسب درآمد از یوتیوب حتماً این گزینه را در نظر بگیرید.

یادگیری زبان جدید ؛ چرا و چگونه ؟!

 پیشنهاد عضویت در کانال برای درآمدزایی از یوتیوب

وقتی کانال YouTube شما بیش از ۳۰ هزار دنبال کننده دارد، می‌ توانید با استفاده از عضویت های کانال، جریان درآمد دیگری به دست بیاورید. اینجا است که طرفداران ۴.۹۹ دلار در ماه برای بسته عضویتی که شامل هدیه‌ هایی مانند دسترسی زودهنگام به ویدیوها، چت زنده فقط اعضا، شکلک‌ و استیکرهای انحصاری و غیره می پردازند.از ویدیوهای خود استفاده کنید تا به افراد یادآوری کنید که می توانند با کلیک کردن روی دکمه Join در صفحه شما، عضو انحصاری کانال شوند.

برای کسب درآمد از یوتیوب، محصولات برندها را در ویدیوهای خود تبلیغ کنید

کسب‌وکارها به خوبی از پتانسیل کانال های یوتیوب با فالوورهای زیاد آگاه بوده و همیشه به دنبال بهره برداری از آن برای رشد کسب‌وکار خود هستند. هنگامی که تعداد فالورهایتان بالا رفت، برندهای مختلف با شما تماس می گیرند و از شما درخواست می کنند محصولاتشان را در ازای پول نقد تبلیغ کنید.

درآمدزایی از یوتیوب

 کسب درآمد از یوتیوب از طریق Super Chat در استریم های زنده

Super Chat یک راه محبوب جدید برای کسب درآمد از YouTube است. این ویژگی به مخاطبان شما امکان می دهد پیام های چت را بخرند و در موارد خاص، آنها را به بالای بخش نظرات یک استریم زنده Pin کنند. بنابراین، وقتی در YouTube به صورت زنده استریم می کنید، می‌توانید از Super Chat برای کسب درآمد استفاده کنید. نرخ درآمدزایی YouTube برای Super Chat از ۱ تا ۵۰۰ دلار متغیر است.

 یک اینفلوئنسر یوتیوب شوید

با افزایش اینفلوئنسر مارکتینگ، فرصت بزرگی برای شما وجود دارد که وارد عمل شده و از یوتیوب درآمد کسب کنید؛ اما شما از کجا شروع می کنید؟ به گفته کارشناسان بازاریابی یوتیوب، سازندگان محتوا و کانال ها باید با در نظر گرفتن تعداد بازدیدهایی که معمولاً ویدیوهایشان دریافت می کنند و ضرب آن در ۱۵ سنت در هر بازدید، هزینه ثابتی را تعیین کنند.

چگونگی افزایش درآمدزایی از یوتیوب

برای کسب درآمد از یوتیوب نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 •  ویدیوهایی با مدت زمان بیشتر از ۱۰ دقیقه بسازید
 •  با سایر یوتیوبرها همکاری کنید
 •  محتوای جذاب و آموزنده ایجاد کنید
 • از توضیحات خود نهایت استفاده را ببرید
 •  با حضور مداوم و منظم، بینندگان و دنبال کنندگان را به ویدیوهای خود عادت دهید

تعرفه درآمد از یوتیوب به ازای فاکتورهای مشخص

یوتیوب به ازای هر بازدید چقدر پول می دهد؟ یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن شما به وجود بیاید همین است. ممکن است افرادی را در یوتیوب دیده باشید که از امکانات حرفه ای و زندگی مرفه خود فیلم می گذارند و این سوال برایتان پیش بیاید که این افراد چه مقدار درآمد دارند.

 درآمد از یوتیوب به ازای هر 1000 بازدید

به طور دقیق نمیتوان گفت دقیقا چند دلار یوتیوب پول می دهد؛ یوتیوب به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید حدودا بین 1 تا 3 دلار به شما پول می دهد. اما به این موضوع دقت کنید که یوتیوب در ازای دیدن تبلیغ های ویدئو شما پول می دهد. برخی از یوتیوبرها تخمین زده اند که به ازای هر 1000 بازدید ویدیو شما، به ازای تبلیغات بیشتر، حتی ممکن است تا 18 دلار نیز از یک ویدیو درآمد کسب کنید.

نکته مهم: گاهی اوقات بیننده هنگام نمایش تبلیغ چند ثانیه فیلم را رد می کند تا تبلیغ نمایش داده نشود، یا از ابزارهای مسدودکردن تبلیغ استفاده می کنند و یا از نسخه premium یوتیوب استفاده می کنند، در این صورت یوتیوب برای این بازدیدها به شما پولی پرداخت نخواهد کرد.

درآمدزایی از یوتیوب

 درآمد از یوتیوب به ازای هر دنبال کننده (Subscriber)

در موضوع کسب درآمد از یوتیوب بهتر است بدانید که این شبکه اجتماعی به ازای هر Subscriber هیچ مبلغی را برای شما در نظر نمیگیرد. در نتیجه به فکر افزایش تعداد دنبال کننده برای کسب درآمد بیشتر نباشید. البته درست است که یوتیوب برای این موضوع درآمدی در نظر ندارد، اما این موضوع به صورت غیرمستقیم بر روی درآمد شما اثرگذار است.

هر چه تعداد دنبال کننده شما بیشتر باشد، بازدید شما بیشتر شده، کامنت ها بیشتر می شوند، تعداد لایک افزایش پیدا کرده و به دنبال آن تبلیغات شما بازدید بیشتری می گیرد. در نتیجه درآمد شما از یوتیوب نیز افزایش پیدا می کند.

 درآمد از یوتیوب به ازای تعداد ویدیوها

تعداد ویدیو بیشتر همانند تعداد Subscriber بیشتر تاثیر غیرمستقیم روی درآمد شما از یوتیوب دارد. تصور کنید شما به از هر 1000 بازدید از یک ویدیو حدود 3 دلار دریافت می کنید. اگر تعداد بازدیدهای شما از ویدیوها 1.000.000 شود، درآمد شما هم 1000 برابر یعنی 3000 دلار می شود. این یعنی یک اینفلوئنسر یوتیوب در لحظه درآمدی بیشتر از یک دکتر یا مهندس خبره و باتجربه کسب می کنند. (چیزی فراتر از درآمد یک اینفلوئنسر در اینستاگرام)

چه نوع محتوایی در YouTube محبوب تر است؟

شما می توانید با ساختن هر ویدیویی در یوتیوب مشهور شوید، به شرطی که در مورد کاری که انجام می دهید خلاق و پرشور باشید. مردم ویدئوهای متنوعی را در یوتیوب تماشا می کنند. لیستی از دسته بندی ویدیوهای محبوب YouTube به شرح زیر است:

 • خوانندگی
 •  آموزش
 •  مشاوره مد
 • حوزه مراقبت‌های شخصی، آرایشی و بهداشتی
 •  آشپزی
 • ویدیوهای حیوانات خانگی
 • ویدیوهای طنز
 •  ویدئوهای فنی و تکنولوژی

درآمدزایی از یوتیوب

شرایط اصلی درآمدزایی از یوتیوب

نکات آموزش کسب درآمد از یوتیوب خیلی ساده است و یوتیوب یکسری شرایط دارد برای اینکه یک کانال بتواند کسب درآمد کند. اگر شما قصد کسب درآمد از یوتیوب را دارید باید این شرایط را داشته باشید:

شما باید ۱۰۰۰ مشترک (Subscriber) و ۴۰۰۰ ساعت نمایش فیلم داشته باشید

در ۱ سال اخیر شما باید این آمار را داشته باشید و ۱۲ ماه گذشته برای یوتیوب ملاک است، یعنی برای فعال شدن قابلیت کسب درآمد از یوتیوب باید در ۱۲ ماه اخیر، هزار سابسکرایب و ۴ هزار ساعت نمایش داشته باشید. به دست آوردن ۴ هزار ساعت نمایش راحت تر از ۱۰۰۰ مشترک است، شما باید تمرکز اصلی تان را بر روی رسیدن به هزار مشترک بگذارید.

معیار های اصلی و فرعی مجرد ها برای انتخاب همسر مناسب

بعد از اینکه شرایط بالا را داشتید، می توانید به یوتیوب استودیو خود مراجعه کنید و درخواست بررسی دهید، بعد از بررسی و تایید کانال شما توسط یوتیوب، شما می توانید کسب درآمد خود را آغاز کنید و برای فیلم های خود تبلیغ بگیرید.

آنچه درباره بازدید و سابسکرایب فیک باید بدانید!

یکی از موضوعاتی که خیلی در رابطه با کسب درآمد از یوتیوب مطرح می شود بازدید و سابسکرایب جعلی و یا همان فیک است. این اتفاق امکان پذیر است و شما می توانید این کار را برای کانال خود انجام دهید، اما همانطور که بالاتر نیز گفته شد، یوتیوب بازدید و سابسکرایب شما را بررسی می کند. این بررسی فقط مخصوص زمان کسب درآمد (Monetization) نیست و مدام این کار را انجام می دهد. یوتیوب بازدید و Subscribe فیک را به راحتی تشخیص می دهد و آن را کم می کند.

بنابراین فکر دور زدن یوتیوب را از سر خود بیرون کنید چرا که ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.

6 استراتژی کلی برای درآمدزایی از یوتیوب

داشتن استراتژی برای درآمد از یوتیوب همانند استراتژی سئو می تواند اثرگذار و کاربردی باشد، در صورتی که به بهترین شکل ممکن، آماده سازی شود. در این بخش از مقاله می خواهیم استراتژی هایی را برای کسب درآمد در موتور جستجوی یوتیوب ارائه کنیم که حالت کلی داشته و ممکن است برای پیاده سازی آن ها در ایران، مشکلاتی سد راه شما باشد.

1- تبدیل شدن به یک یوتیوب پارتنر

برنامه YouTube Partner به این صورت است که به طور منظم یوتیوبرها به ​​ویژگی های ویژه موجود در این پلتفرم دسترسی پیدا می کنند.

برای کسب درآمد در یوتیوب نیازی به یوتیوب پارتنر شدن ندارید (فقط راه‌اندازی یک حساب AdSense و گرفتن بازدید برای انجام این کار کافی است)؛ اما بهتر است بدانید که یوتیوب پارتنر بودن این کار را بسیار آسان تر می کند.

یوتیوب پارتنرها به چندین روش کسب درآمد دسترسی دارند: نه فقط تبلیغات، بلکه حق اشتراک Premium و ویژگی هایی خاص دیگر.

چگونگی تبدیل شدن به یک یوتیوب پارتنر:

1: ساخت کانال در یوتیوب
2: کانال خود را به اندازه کافی رشد دهید که مطابق با شرایط YouTube Partner Program باشد.
3: حساب AdSense خود را راه اندازی کنید.
4: تحقیق در مورد ویژگی های کسب درآمد جدید خود.
5: تمرکز ویژه بر روی رعایت کردن قوانین یوتیوب.

درآمدزایی از یوتیوب

2- فروش کالاهای کسب و کار خود برای درآمدزایی از یوتیوب

همیشه یادتان باشد که شما قبل از یک کارآفرین، یک تولید کننده محتوا هستید؛ همچنین همواره به یاد داشته باشید که قبل از اینکه یک تولید کننده ویدئو باشید، یک کارآفرین هستید که این یعنی شما در حال حاضر یک محصول یا خدمات برای ارائه دارید یا در حال چیدمان استراتژی بازاریابی یوتیوب خود برای به فروش رساندن محصولتان هستید.

اگر با این نگاه بخواهید محصولات و خدمات خود را در یوتیوب به فروش برسانید، مطمئن باشید یک استراتژی با دوام را برای خود و کسب و کارتان انتخاب کرده اید.

مراحل به فروش رساندن یک محصول در یوتیوب:

1: محصول خود را تصور و طراحی کنید.

2: محصول خود را بسازید.

3: یک لندینگ پیج برای محصولتان در سایت خود ایجاد کنید.

4: قفسه کالایی یوتیوب پارتنر خود را فعال کنید.

5: محصول خود را در ویدئوهایی که منتشر می کنید، تبلیغ کنید.

6: کاربران را کانال یوتیوب خود را به لندینگ پیج سایتتان دعوت کنید.

نکته

از منظر سئو، لندینگ پیج ها به صفحاتی از سایت گفته می شود که در آن به نوعی cta اتفاق بیفتد. یعنی با دادن اطلاعات خوب به کاربر او را به سمت خرید خدمات یا محصولات خود سوق دهید تا تبدیل به مشتری شود. شما وقتی آموزش سئو می بینید دقیقا متوجه می شوید که چگونه یک صفحه از سایت خود را باید تبدیل به لندینگ پیج قوی کنید.

البته سئو در این بخش هم برتری هایی نسبت به یوتیوب دارد! چراکه تعداد صفحاتی که می تواند برای شما در هر شرایطی (حتی خواب و مسافرت) پول دربیاورد بسیار زیاد خواهد بود و از طرفی روند تبدیل کاربر به مشتری هم در سایتی که سئو شده است بسیاااار ساده تر از هر جایی، حتی دنیای واقعی است.

3- تولید محتواهای تبلیغاتی برای درآمدزایی از یوتیوب

یکی از مزیت هایی که یوتیوب در مقایسه با اینستاگرام دارد، این است که لزومی ندارد که شما حتما یک اینفلوئنسر باشید تا بتوانید تبلیغات بگیرید. اگر شما به هر نحوی بتوانید بازدید خوبی در یوتیوب داشته باشید، می توانید با برندهای متعدد، ارتباط گرفته و در نهایت تبلیغ آن ها را در ویدئوهای خود انجام دهید.

در این شیوه از کسب درآمد در موتور جستجوی یوتیوب، مراحل شروع تا به نتیجه رسیدن به می توان در سه قدم زیر خلاصه کرد:

یک برند را برای شروع همکاری پیدا کنید.
یک پیشنهاد وسوسه انگیز در مورد بازدیدی که قرار است به وجود بیاید به آن ها ارائه کنید.
به صورت شفاف تبلیغات برند موردنظر را در محتوای خود پیاده سازی کنید.
درست است که این مراحل در ایران هنوز آنطور که باید و شاید همانند تولید محتوا با ترفندهای اینستاگرام، باب نشده است؛ اما باز هم برندهایی هستند که می توانید با آن ها مذاکراتی در مورد تولید محتواهای تبلیغاتی داشته باشید.

4- از طرفداران خود بخواهید تا مستقیم به شما پول پرداخت کنند

این استراتژی برای کسب درآمد از YouTube شامل چند بخش متفاوت است؛ اما همه آن ها یک ویژگی مشترک دارند: شما باید شرایطی را فراهم کنید تا طرفدارانتان به راحتی بتوانند با کارت اعتباری خود از شما قدردانی کنند!

31 روش افزایش آرامش ذهن و درون | راه رسیدن به هر موفقیتی در اینهاست

درآمدزایی از یوتیوب

مرحله 1. میزبان لایوهایی شوید که در آن افراد می توانند از Super Chat استفاده کنند

در اوایل سال 2017، یوتیوب ویژگی Super Fan Funding قبلی خود را جایگزین Super Chat کرد. سوپر چت یک ویژگی خاص است که فقط برای YouTube Partners درحین لایو در دسترس می باشد.

طرفداران شما می توانند نظرات خود را در سوپر چت، به شکل بهتری ارائه کنند؛ این امکان، برای مدت زمان مشخصی بسته به میزان پرداختی آن ها، پین خواهد شد.

مرحله 2. طرفداران خود را تشویق به عضویت در کانال کنید

کسب درآمد از یوتیوب در ایران

YouTube این امکان را دارد که به بینندگان خود اجازه دهید تا عضو کانال شما بشوند. در عوض، آن ها می توانند دسترسی های اختصاصی برای شرکت در لایوهای شما را داشته باشند.

مرحله 3. طرفداران خود را تشویق کنید که اشتراک YouTube Premium را بخرند

این مرحله به طور غیر مستقیم می تواند برای کانال شما سود داشته باشد. وقتی اعضای YouTube Premium محتوای کانال شما را تماشا می کنند، هزینه اشتراک آن ها را کاهش می یابد (این مسئله برای دیگر کانال ها هم صدق می کند).

5- سعی کنید محتواهای خود را وایرال کنید

یوتیوب در این مسئله مثل اینستاگرام یا تلگرام نیست که هرکس دلش خواست بتواند محتوای شما را کپی کرده و به نام خود پخش کند. اگر بتوانید محتواهایی تولید کنید که به حد کافی وایرال و دیده بشوند؛ مطمئن باشید کانال های معتبر خواستار مجوز شما خواهند شد تا بتوانند از محتوای شما نسخه ای برای کارهای خود داشته باشند. این در هر حال یک استراتژی بی نظیر برای کسب درآمد از یوتیوب است اما نیازمند تلاش، پشتکار، متفاوت بودن و البته کمی شانس است.

6- درآمدزایی از یوتیوب با تولید محتوا آموزشی

اگر از 10 کاربر درباره دلیل استفاده از یوتیوب سوال کنید، قطعا 8 نفر، یادگیری و آموزش دیدن را دلیل حضور خود در این شبکه اجتماعی اعلام می کنند. در نتیجه اگر ایده یا استراتژی برای حضور در یوتیوب ندارید، پیشنهاد ما این است که محتوای آموزشی بسازید.

به عنوان مثال اگر به خوبی با اصول سئو آشنا باشید، می توانید با استراتژی های محتوایی مشخص، سئو را به دیگران آموزش دهید. با این کار تجربه و مهارت خود را به رخ کشیده و از این طریق می توانید کارفرماها برای بهینه سازی سایتشان، مجاب کنید. این روش دغدغه کمتری در مقایسه با درآمد دلاری از یوتیوب دارد. این نوع درآمد از یوتیوب را درآمد غیرمستقیم می نامند. (البته فراموش نکنید که در کنار درآمد غیرمستقیم می توانید با گرفتن تبلیغات روی ویدیوها، درآمد دلاری نیز داشته باشید.

درآمدزایی از یوتیوب بدون ساخت ویدیو

کسب درآمد از یوتیوب بدون ساخت ویدیو، ویژه کسانی که به هر دلیلی نمی خواهند خودشان محتوای ویدیویی تولید کنند که به این روش repost نیز گفته می شود. بر اساس این روش شما می توانید ویدیو هایی که سایرین تولید می کنند را دانلود کنید، سپس آن ها را تا حد قابل قبولی که توسط قانون کپی رایت یوتیوب جریمه نشوند ویرایش کرده و در انتها آن ها را در کانال خود منتشر کنید.

برای انجام این روش بهتر است همیشه شبکه های اجتماعی مختلف که در آن ها ویدیو منتشر می شود (بخصوص خود یوتیوب)، به خوبی رصد کنید و به محض انتشار ویدیو های جذاب و کاربرپسند آن ها را دانلود کرده و عملیات ویرایش را شروع کنید.

همچنین برای مشاهده پربازدید ترین ویدیو های موجود در یوتیوب، می توانید در قسمت سرچ عبارت Top 10 را جستجو کرده، سپس از قسمت فیلتر گزینه Creative Commons را انتخاب کنید. ویدیو هایی که در این قسمت نمایش داده می شوند پر بازدید ترین ویدیو ها می باشند و برای ترکیب و ویرایش جهت ساختن محتوای جدید، بسیار مناسب هستند.

نکته مهم

ترکیب خلاقانه چندین ویدیو و مرتبط سازی آن ها با یکدیگر، می تواند موجب شود هم ویدیو های جذابتری داشته باشید، هم شما را از جریمه شدن توسط قانون کپی رایت دور خواهد کرد.

هنگام استفاده از این روش باید بسیار محتاطانه عمل کنید؛ زیرا هوش مصنوعی تشخیص کپی رایت یوتیوب بسیار قوی است، بنابراین باید تا حد ممکن روی ویدیو هایی که مورد استفاده قرار می دهید تغییرات لازم را ایجاد کنید. برای این کار می توانید از شطرنجی کردن بخشی از تصویر، برش آن، تغییر در صوت، اضافه کردن موزیک و… استفاده کنید.

درآمدزایی از یوتیوب

در قوانین کپی رایت یوتیوب ذکر شده است که اگر می خواهید از ویدیو های دارای حق انتشار استفاده کنید، باید تغییرات بسیار زیاد و خلاقانه‌ای را در آن ها ایجاد کرده، سپس مجاز به انتشار آن ها می باشید.

یوتیوب چگونه به شما پول می‌دهد؟

چگونه باید با یوتیوب تسویه حساب کنیم؟ هر کسی که به دنبال کسب درآمد از یوتیوب است، می خواهد بداند که چطور می تواند درآمد خود را نقد کند. برای دریافت وجه از یوتیوب باید چند گام را پشت سر بگذارید.
ابتدا، با استفاده از شناسه Gmail خود برای یک حساب Google AdSense ثبت نام کنید.
سپس انتخاب پرداخت خود را از بین انتقال وجه الکترونیکی فوری (wire transfer)،Western Union Quick Cash، EFT (انتقال وجوه الکترونیکی)، SEPA (منطقه پرداخت واحد یورو) و چک انتخاب کنید.
بسته به موقعیت مکانی شما، ممکن است لازم باشد هنگام ایجاد حساب AdSense، جزئیات مالیاتی خود را نیز ارسال کنید. پس از راه‌اندازی AdSense، می‌توانید پس از رسیدن به حداقل آستانه پرداخت، درخواست واریز داشته باشید.

سخن آخر

در این مطلب شما را با روش های مختلف کسب درآمد از یوتیوب آشنا کردیم.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

8 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *