از بین بردن تعبیر خواب بد

از بین بردن تعبیر خواب بد امکان پذیر است تنها کافیست که به نکاتی که در اختیارتان قرار دادیم توجه کنید و برخی دعا ها و ذکر ها را زمزمه کنید.

 هرگاه خواب بدی دیدیم چه کنیم؟

اغلب افراد معمولا هر شب رویاهای مختلفی می‌بینند که هم می‌تواند شیرین و هم ترسناک وعجیب باشد. کابوس دیدن یک تجربه درناک است و باعث احساس ناخوشایندی در فرد می‌شود. اما چرا ما کابوس می بینیم؟ بعد از دیدن کابوس چه کنیم؟ اگر شما هم هر شب کابوس می بینید و نمی دانید برای رفع تعبیر خواب های بد چه کنید، این بخش را بخوانید.

از بین بردن تعبیر خواب بد

دلیل و علت؛ چرا خواب بد می‌بینیم؟

کابوس خواب‌های بدی است که در کودکان و بزرگسالان شایع است. استرس، درگیری و ترس، ضربه، مشکلات عاطفی، استفاده از دارو، بیماری و… از دلایل کابوس دیدن هستند. کابوس ها بیشتر حوالی صبح اتفاق می افتند ومعمولا تجلی اتفاقات روزمره، دغدغه های فکری، ناراحتی ها، نگرانی های هیجانی و عاطفی بیننده خواب است. تکرار شدن یک کابوس نشان می دهد که یک اختلال یا یک موضوع فکر فرد را آزار می دهد.

دعای دفع بلا می تواند شما را از انواع بلایا و اتفاقات ناگوار که در زندگی هر شخصی ممکن است رخ دهد در امان بدارد.

اعمال مذهبی برای از بین بردن تعبیر خواب بد

امام صادق (ع) درباره خواب ها می فرماید:

رؤیا، بر سه قسم است:گاهی بشارتی از ناحیه خدا است. گاهی وسیله غم و اندوه از سوی شیطان است. گاه، مسائلی است که انسان در فکر خود (در روزها هنگام بیداری) می پروراند و آن ها را در خواب می بیند.( ثقة الاسلام کلینی، کافی، ج 8، ص 90)

از این فرمایش امام صادق (ع) می توان استنباط نمود که اکثر خواب ها به دلیل دل مشغولی ها، نگرانی ها، میل ها و ترس های نفسانی است و بیش تر انسان‏ها به دلیل دل مشغولی‏های دنیوی، از دیدن رؤیای رحمانی محروم اند پس نباید بیش از حد به کابوس ها اعتنا نمود.

رفع فوری زرد شدن قاب گوشی ژله ای و سیلیکونی مثل روز اول براق و تمیز

بسیاری از خواب هایی که به ظاهر بد و نگران کننده هستند، معنای خوبی دارند که تنها معبران قوی آن را می فهمند، به همین خاطر باید کابوس ها را حمل بر خیر کنیم. اگر کابوس دیده اید که در کتاب تعبیر خواب، تعبیر خوبی برای آن ذکر نشده، نگران نباشید زیرا یک خواب، برای افراد مختلف یا در زمان های مختلف، دارای معانی مختلف می باشد و لذا فکر نکنید که معنای خواب همان چیزی است که در کتاب های تعبیر خواب آمده است.

حتی خواب بد، ممکن است القاء شیطان بوده تا فرد را بترساند یا توجه او را از چیز خوب و معنوی ای که در بیداری به آن دست یافته اند منحرف سازد.

از بین بردن تعبیر خواب بد

حتما دعای حل مشكل فوری را از شادمگ بخوانید.

راه حل؛ بعد از دیدن خواب بد چه کنیم؟

اگر خواب بد دیدید، آن را تعبیر به خیر کنید و نگران نباشید و برای رفع تعبیر خواب های بد طبق احادیث امامان بزرگوار عمل کنید.

آیات و سوره های مناسب برای رفع خواب بد

یکی از راه کارهای رفع خواب بد و پریشان، خواندن آیاتی است که دراحادیث امامام معصوم عنوان شده است.

توصیه امام صادق(علیه السلام) برای از بین بردن تعبیر خواب بد

هر گاه کسی خوابی پریشان و ناخوشایند دید (و از خواب بیدار شد) پهلو به پهلو شود و آیه 10 سوره مبارکه «مجادله» را بخواند:«إِنَّمَا النَّجْوَی مِنَ الشَّیْطَانِ لِیَحْزُنَ الَّذِینَ آمَنُوا وَلَیْسَ بِضَارِّهِمْ شَیْئًا إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ»

سپس بگوید:

«عذت بما عاذت به ملائکة الله المقربون و انبیاۆه المرسلون و عباده الصالحون من شر ما رأیت و من شر الشیطان الرجیم» به آنچه فرشتگان مقرب الهی و پیامبر مرسل و بندگان شایسته خدا پناه برده‌اند، پناه می‌برم از شر خوابی که دیده‌ام و از شر شیطان رجیم. (الکافی، جلد 8، ص 142)

امام باقر (ع) و از بین بردن تعبیر خواب بد

مَنْ‏ أَصَابَهُ‏ فَزَعٌ‏ عِنْدَ مَنَامِهِ‏ فَلْیَقْرَأْ إِذَا أَوَی إِلَی فِرَاشِهِ- الْمُعَوِّذَتَیْنِ وَ آیَةَ الْکُرْسِی‏

کسی که ناراحتی یا ترسی در خواب به وی دست دهد باید هنگامی که به خوابگاه خود رود معوذیتن و آیة الکرسی را بخواند.( شیخ صدوق‏، من لا یحضره الفقیه،ج‏1، ص 470)

از بین بردن تعبیر خواب بد

دعا برای بچه دار شدن را در شادمگ بخوانید.

بهترین ذکر برای رفع تعبیر خواب بد

علاوه بر آیات، ذکرهایی نیز برای شرایطی که خواب بد دیده می شود توصیه شده است که شامل:

شخصی از امام صادق (ع) سؤال کرد:

روش تشخیص روغن زیتون اصل با استفاده از 5 ترفند ساده

زنی است که شب در خواب، شخصی را به هراس می‏اندازد. امام فرمود به آن شخص بگو که:

از بین بردن تعبیر خواب بد

تسبیحی بساز و سی و چهار بار اللَّه اکبر بگو و سی و سه بار سبحان اللَّه و سی و سه بار الحمد للَّه، و ده مرتبه بگوید:« لا إِلهَ إِلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لا شَرِیکَ لَهُ لَهُ الْمُلْکُ وَ لَهُ الْحَمْدُ یُحْیِی وَ یُمِیتُ وَ یُمِیتُ وَ یُحْیِی بِیَدِهِ الْخَیْرُ وَ لَهُ اخْتِلافُ اللَّیْلِ وَ النَّهارِ وَ هُوَ عَلی‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیر». (کلینی، دار الکتب الإسلامیة‌، ج‏2، ص 537.)

صدقه برای رفع تعبیر خواب های بد

حوادثی که بوسیله خواب از آن ها مطلع می شویم، قابل تغییر می باشد؛ یعنی ما می توانیم با پرداخت صدقه و نذر و نیاز به درگاه الهی از وقوع آن جلوگیری نمائیم زیرا وقوع همه حوادث و وقایع به اراده و اذن الهی وابسته است و لذا می توان با صدقه دادن توجه بیشتر خداوند متعال را جلب نمود چنانکه نقل شده که شخصی یهودی بر پیامبر (ص) گذشت و گفت:السام علیک، حضرت در جواب فرمود:علیک، اصحاب عرض کردند که این یهودی به‌جای سلام سام گفت و سام به معنی مرگ است؛ یعنی مرگ بر تو باد.

حضرت فرمود که:من هم همچنان بر او برگردانیدم، بعد از آن حضرت فرمود که:این یهودی را ماری سیاه در پشت گردنش می‏گزد، و او را می‏کشد بعد از آن یهودی رفت و در حالی که هیزم بسیاری جمع کرده بود بزودی برگشت.

آن گاه رسول خدا (ص) به وی گفت:هیزم را بر زمین بگذار، وقتی این کار را انجام داد دیدند که مار سیاهی در میان هیزم است و دندان خود را بر چوبی گذاشته حضرت فرمود:ای یهودی امروز چه عملی انجام داده ای؟ گفت:عملی نکرده ام مگر این هیزم را که برداشته‏ام و با من دو نان بود یکی را خوردم و دیگری را بر مسکینی تصدّق نمودم.

پس حضرت فرمود که:به سبب آن نانی که صدقه داده خداوند بلا را از وی دفع نموده، و فرمود که:صدقه مردن بد را از آدمی دفع می کند. (شرح آقا جمال الدین خوانساری بر غرر الحکم‏، ج‏3، ص 212.)

دعا برای رفع تعبیر خواب های بد

خواب های بد اگر بخواهند تعبیر شوند و به قضای الهی هم رسیده باشند، با دعا و توسل می توانند تغییر کنند پس اگر خواب بدی دیدید، دعا کنید.

از بین بردن تعبیر خواب بد

از امام کاظم (ع) نقل شده:

بر شما باد به دعا کردن، زیرا دعا و درخواست از خدا بلائی را که از مرحله‌قدر و قضا گذشته و جز امضای آن نمانده (یعنی تمامی اسباب آن فراهم شده، ولی هنور در خارج وجود پیدا نکرده) بر می‌گرداند. ( ترجمه تفسیر المیزان‏، موسوی همدانی، ج 2، ص 55.)

حتما اینجوری برس موهاتونو تمیز کنید تا ریزش مو نگیرید !

امام صادق(ع) می‌فرماید:

“دعا، قضای الهی را بر می‌گرداند، اگر چه قضای الهی محکم شده باشد. از این رو زیاد دعا کن که آن کلید هر رحمت و بر آوردن هر حاجت است”. (ثقة الاسلام کلینی، الکافی، ج 2، ص 470.)

دعای پیامبر برای رفع خواب بد

دعای پیامبر برای رفع خواب بد، دعایی است که حضرت جبرئیل بر ایشان آموختند. در زندگینامه حضرت زهرا (س) آمده است که ایشان روزی خواب بدی دیده و برای تعبیر آن به پیامبر اکرم (ص) مراجعه کردند. حضرت محمد (ص) پس از شنیدن خواب دو رکعت نماز ادا کردند و با خدای خود درباره این خواب مناجات کردند. اینجا بود که جبرئیل بر ایشان نازل شد و علت مشاهده چنین خواب‌هایی را شیطانی به نام ذهار معرفی کرد. سپس به حضرت محمد (ص) گفت اگر تو یا یکی از مومنین خواب بد و خوفناکی دیدید بگوئید:

“وَ أَعُوذُ بِاللَّهِ بِمَا عَاذَتْ بِهِ اَلْمَلاَئِکَةُ اَلْمُقَرَّبُونَ وَ أَنْبِیَاؤُهُ اَلْمُرْسَلُونَ وَ عِبَادُهُ اَلصَّالِحُونَ مِنْ شَرِّ مَا رَأَیْتُ وَ مِنْ شَرِّ رُؤْیَایَ”

سپس سوره‌های حمد و فلق، ناس و توحید (قل هو الله احد) را بخوانید و سه مرتبه آب دهان را به سمت چپ خود پرت کنید. با این کار دیگر ضرری از آن خواب بد بر شما وارد نخواهد شد.

از بین بردن تعبیر خواب بد

نكات مهم براي باطل کردن تعبیر خواب بد

  • دلیل خواب های بد انسان شیطانی به نام ذهار است که باعث می شود انسان اینگونه خواب ها را ببنید.
  • خواب خود را برای کسی تعریف نکنید.
  • تعریف کردن خواب به طور کل خوب نیست و هر کسی توانایی تعبیر کردن آن را ندارد.
  • خواب تا زمانی که تعبیر نشود ضرر و زیانی نخواهد داشت حتی اگر بد باشد.
  • تعبیر بد باعث جذب انرژی منفی می شود و ناخداگاه انسان در دلش آشوب می شود.

از بین بردن تعبیر خواب بد

سخن آخر

دیدن کابوس و خواب بد به طور مکرر بسیار آزار دهنده است. در این مقاله به شما گفتیم که برای خواب بد چه سوره‌ ای بخوانید و چه دعاهایی به رفع خواب بد کمک می‌کند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

13 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *