طرز تهیه بستنی رژیمی

طرز تهیه بستنی رژیمی خوشمزه و سالم که بهترین جایگزین بستنی های صنعتی هستند را یادتان داده ایم. 5 طعم مختلف بستنی رژیمی را تهیه و از خوردن آن لذت ببرید.

بستنی موزی - طرز تهیه بستنی رژیمی

طرز تهیه بستنی رژیمی

پیش از این طرز تهیه بستنی یخی را یادتان دادیم، اکنون ستور تهیه بستنی با شیر را در اختیارتان قرار داده ایم، با ما همراه باشید.

مواد لازم مقدار مواد
موز ۲ عدد
شیر نصف لیوان
پودر کاکائو ۱ قاشق غذا خوری
پودر نسکافه نصف قاشق غذا خوری
کره ۱ قاشق غذا خوری
عسل ( به دلخواه) ۱ قاشق غذا خوری

مراحل طرز تهیه بستنی رژیمی

آماده‌سازی موز

ابتدا دو عدد موز را پوست بگیرید و داخل مخلوط کن بریزید و یا این که موزها را داخل یک ظرف بریزید و با همزن برقی هم بزنید تا کاملاً له شوند و بافت آن‌ها یکدست شود برای درست کردن بستنی بهتر است از موزهای رسیده و شیرین استفاده کنید.

اضافه کردن شیر و مخلوط کردن

بعد مقدار شیر را به آن‌ها اضافه کنید و با همزن برقی هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند و بافت ترکیب تشکیل شده صاف و یکدست شود برای درست کردن بستنی بهتر است که از شیر پرچرب استفاده کنید تا بستنی طعم و کیفیت بهتری داشته باشد.

بستنی رژیمی - طرز تهیه بستنی رژیمی

افزودن پودر کاکائو و نسکافه

سپس مقداری پودر کاکائو را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند و عطر کاکائو در مخلوط پخش شود بعد مقداری پودر نسکافه را هم به مواد اضافه کنید و هم بزنید و با هم ترکیب کنید تا طعم و رنگ و عطر نسکافه در مواد پخش شود.

تنظیم طعم و افزودن کره

با توجه به ذائقه و سلیقه خودتان می‌توانید مقدار پودر کاکائو یا نسکافه را بیشتر یا کمتر کنید تا طعم کاکائو و یا نسکافه در بستنی غالب شود سپس مقداری کره را هم به مواد اضافه کنید و با همزن برقی هم بزنید تا خوب با هم مخلوط و یکدست شوند.

شیرین‌ سازی با عسل

چون در داخل این بستنی از هیچ نوع ماده شیرین کننده‌ای مثل شکر یا پودر قند استفاده نمی‌کنید اگر با توجه به ذائقه خودتان دوست داشتید که بستنی مقداری شیرین شود می‌توانید یک قاشق غذاخوری عسل را به مواد اضافه کنید و با هم مخلوط کنید.

طرز تهیه کیک مرغ خوشمزه مجلسی و شیک | زیباترین غذای مجالس و مهمونی ها

انتقال به فریزر

سپس بستنی را داخل قالب بستنی و یا در یک ظرف مناسب دیگر بریزید و سپس ظرف را در فریزر قرار دهید تا بستنی ببندد و خودش را بگیرد و بافت آن سفت و منسجم شود، بعد از تقریباً ۵ تا ۶ ساعت قالب‌های بستنی را از فریزر بیرون بیاورید.

جداسازی بستنی از قالب

بعد برای این که بستنی‌ها راحت‌تر از قالب جدا شوند می‌توانید قالب‌ها را برای چند دقیقه در آب جوش قرار دهید به طوری که انتهای آن‌ها در آب جوش باشد و آب جوش داخل بستنی‌ها نفوذ نکند و سپس بستنی‌ها را از داخل قالب بیرون بیاورید.

بستنی توت فرنگی - طرز تهیه بستنی رژیمی

تهیه اسکوپ‌ های بستنی

اگر از قالب استفاده نکرده بودید و بستنی را داخل یک ظرف بزرگتر ریخته بودید بعد از این که ظرف بستنی را از فریزر بیرون آوردید با اسکوپ مقداری از بستنی‌ را از داخل ظرف بستنی بیرون بیاورید و داخل ظرف‌های کوچکتر مناسب قرار دهید.

تزئین و سرو بستنی

سپس بستنی‌ها را با پودر پسته، پودر نارگیل، مغز گردوی خرد شده، مغز فندق خرد شده، مغز پسته خرد شده ،خلال بادام و یا شکلات چیپسی و چند برش حلقه‌ای موز و یا توت فرنگی تزئین کنید می‌توانید مقداری شکلات ذوب شده هم روی بستنی بریزید. در آخر بستنی رژیمی را به عنوان دسر شیک و جذاب همراه با انواع شیرینی‌ها و دسرهای دیگر برای پذیرایی و مهمانی‌ها سرو کنید.

طرز تهیه بستنی یخی توت فرنگی رژیمی

مواد لازم برای تهیه این بستنی یخی توت فرنگی رژیمی شامل موارد زیر است:

 • دویست گرم توت فرنگی
 • دو پیمانه ماست یونانی

برای تهیه بستنی یخی توت فرنگی در مرحله اول باید به کمک بلندر یا غذاساز از توت‌ فرنگی‌ها پوره تهیه کنید. در این مرحله اگر می‌خواهید بستنی رژیمی شما کمی شیرین‌تر باشد می‌توانید از عسل به عنوان شیرین کننده استفاده کنید البته توجه داشته باشید که نباید از عسل هم بیش از اندازه استفاده کنید و یک قاشق غذاخوری عسل کافی است.

سپس ماست یونانی را نیز به پوره تو فرنگی خود اضافه کنید و این دو را به خوبی با هم ترکیب کنید. مایه بستنی شما آماده است، حال این مایه بستنی را در قالب‌های یخی ریخته و بگذارید برای چند ساعت در فریزر مانده تا به خوبی سفت شود و سپس نوش جان کنید.

طرز تهیه کیمچی ترشی محبوب کره ای ها که همه دنبالشن

بستنی طالبی - طرز تهیه بستنی رژیمی

طرز تهیه بستنی رژیمی طالبی

مواد لازم برای تهیه این بستنی رژیمی عبارتند از

 • دو قاشق غذاخوری شکر یا عسل
 • سیصد گرم طالبی
 • یک پیمانه شیر

برای تهیه این بستنی رژیمی ابتدا طالبی‌ها را شسته و پوست بکنید و داخل طالبی را خالی کنید. طالبی را در اندازه‌های کوچک برش زده و طالبی خرد شده را برای مدت زمان حداقل چهار ساعت داخل فریزر بگذارید تا یخ بزند. پس از اینکه طالبی‌های خرد شده یخ زدند آن‌ها را همراه با شکر و شیر به کمک یک بلندر یا غذاساز با هم مخلوط کنید.

توجه کنید که برای اینکه بستنی شما سالم‌تر و رژیمی تر باشد می‌توانید عسل را جایگزین شکر کنید. سپس مایه بستنی خود را که تهیه کرده‌اید در قالب‌ها ریخته و در فریزر قرار دهید تا سفت شود و سپس نوش جان کنید.

طرز تهیه بستنی رژیمی شکلاتی

مواد لازم برای تهیه بستنی رژیمی شکلاتی :

 • سه عدد موز
 • دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی
 • یک سوم پیمانه پودر کاکائو

طرز تهیه بستنی رژیمی شکلاتی ابتدا موز‌ها را حلقه حلقه کنید و آن‌ها را در فریزر بگذارید تا یخ بزنند. پودر کاکائو، کره بادام زمینی و موز‌های یخ زده را به کمک یک بلندر یا غذاساز به خوبی با هم مخلوط کنید تا مایه بستنی رژیمی خود را به دست آورید سپس آن را داخل قالب ریخته و در فریزر بگذارید تا سفت شود.

بستنی زعفرانی - طرز تهیه بستنی رژیمی

طرز تهیه بستنی رژیمی با سیب

مواد لازم برای تهیه بستنی رژیمی با سیب عبارتند از :

 • دو پیمانه ماست کم چرب
 • چهار عدد سیب (هر نوع سیبی که دوست دارید)
 • یک قاشق غذاخوری ثعلب
 • دو قاشق غذاخوری عسل
 • به مقدار بسیار کم وانیل

برای تهیه این بستنی رژیمی ابتدا پوست سیب‌ها را بگیرید و بعد آن‌ها را خرد کنید. سیب‌های خرد شده را داخل فریزر بگذارید تا یخ بزند. سیب‌های یخ زده را با ماست کم چرب به کمک بلندر یا غذاساز مخلوط کنید تا یک پوره یکدست حاصل شود. پوره به دست آمده را داخل ظرف بریزید و برای مدت زمان شش ساعت داخل فریزر بگذارید و در این بین هر یک ساعت آن را خارج کرده و هم بزنید تا بستنی شما فرم بهتری پیدا کند.

طرز تهیه بستنی رژیمی با ماست و هلو

مواد لازم برای تهیه این بستنی رژیمی عبارتند از :

 • یک دوم پیمانه شکر
 • یک دوم پیمانه ماست کم چرب
 • سه و نیم پیمانه هلو یخ زده
طرز تهیه گوشفیل اصفهان ، دسری ساده ولی جذاب

برای تهیه این بستنی رژیمی ابتدا هلو یخ زده و شکر را همراه با بلندر یا غذاساز مخلوط کنید تا یک پوره یکدست حاصل شود. در مرحله بعدی ماست را به درون بلندر کم کم اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید تا مایه بستنی رژیمی شما به دست آید. سپس مایه بستنی را داخل یک ظرف بریزید و برای چند ساعت داخل فریزر بگذارید تا سفت شود. پس از چند ساعت می‌توانید بستنی خود را اسکوپ کنید و سرو کرده و نوش جان کنید.

بستنی هلویی - طرز تهیه بستنی رژیمی

طرز تهیه  بستنی رژیمی با آووکادو و لیمو

 • آووکادو: 2 عدد
 • خیار: 2 عدد
 • گشنیز: 1/2 دسته
 • آب لیمو: 2 عدد
 • نمک: مقداری

آووکادو و خیار را خرد کنید. گشنیز را هم به 3 یا 4 قسمت خرد کنید. مواد مورد نیاز بستنی رژیمی با آووکادو را آماده کرده و خرد کنید. خیار، گشنیز و آووکادو خرد شده را درون مخلوط کن ریخته و کاملا میکس کنید.

سپس بعد از میکس شدن، آب لیمو و کمی نمک اضافه کنید. مواد را درون مخلوط کن بریزید و میکس کنید. این مخلوط را برای 2 ساعت درون فریزر قرار داده، بیرون آورده، هم بزنید و دوباره درون فریزر بگذارید.

این کار را 2 یا 3 بار انجام دهید. بعد از اینکه 2 یا 3 بار این کار را انجام دادید بستنی شما آمادست و میتوانید نوش جان کنید.

طرز تهیه بستنی رژیمی وانیلی

وانیل برای افسردگی، بی‌اشتهایی و بی‌حوصلگی نیز کاربردی است؛ چه برسد به این‌که آن را برای تهیه بستنی استفاده کنید. در این طرز تهیه شما به ماست کم‌چرب، شیر وانیل به همراه شیرین‌کننده طبیعی و کمی نمک احتیاج دارید.
حالا برای تهیه بستنی تمام مواد را در غذاساز بریزید و با هم به خوبی ترکیب کنید. پس ‌از این‌که مواد بستنی آماده شد، آن را در قالب‌های کوچک یا در ظرف بزرگتری قرار دهید و به مدت زمان ۲ ساعت الی ۳ ساعت درون فریزر بگذارید.
دقت کنید که در این طرز تهیه، هر ۳۰ دقیقه باید یک‌بار به مدت ‌زمان ۲ دقیقه الی ۴ دقیقه مواد بستنی خود را هم بزنید. این کار سبب می‌شود تا بستنی هوا بگیرد و منسجم‌تر باشد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

25 دی 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *