افتتاح حساب ترکیه
جا انداختن زیپ در رفته

جا انداختن زیپ در رفته کار سختی نیست. ما چند ترفند ساده به شما آموزش می دهیم تا به علت در رفتن زیپ قید لباس یا کیف را نزنید. با شادمگ همراه شوید.

طرز جا انداختن زیپ

فرض ما این است که شما زیپ و سرزیپ مناسب به آن زیپ را کاملا صحیح انتخاب کردین و هیچ مشکلی از نظر اختلاف سایز و نوع با هم ندارند .ما با سعی و خطا بهترین و راحت ترین حالت وصل کردن سرزیپ به زیپ را بدست آوردیم که در ادامه به شما اموزش خواهیم داد.

دوخت دامن بلند بدون الگو کار ساده ایه. حتی نیاز نیست که قبلا خیاطی بلد باشید. این مطلب شادمگ رو خوب مطالعه کنید.

کوله با زیپ در رفته - جا انداختن زیپ در رفته

چطور زیپ در رفته را درست کنیم؟

پیش از اینکه بخواهید زیپ در رفته خود را عوض کنید توصیه می کنیم از شیوه خیلی ساده ای که در ادامه برای تعمیر زیپ در رفته آورده ایم استفاده کنید. سعی کنید به وسیله قیچی برشی مایل به زیپ بدهید ( زیپ فلزی و پلاستیکی هیچ فرقی نمی کند ).

توجه کنید که قسمت پارچه ای جای دست شما خواهد بود و این شکل سبب میشود شما بهترین جهت وارد کردن نیرو به زیپ را در اختیار داشته باشید .

یک طرف زیپ را بصورت مایل برش دهید. فقط یک سمت زیپ را از سر زیپ بگذرانید.تنها یک طرف زیپ را از سر زیپ عبور دهید.

راحت ترین و ساده ترین ترفند ها برای پاک کردن غلط گیر از لباس ، پارچه ، مبل و سطوح

بریدن زیپ - جا انداختن زیپ در رفته

طرف دیگر زیپ را وارد سرزیپ کنید. با یک دست دو لبه پارچه ای بالای زیپ را محکم نگهدارید و با دست دیگر سرزیپ را به سمت پایین بکشید. خواهید دید که سرزیپ به راحتی در زیپ شما قرار خواهد گرفت( این کار شاید برای اولین بار برای شما کمی دشوار باشد، اما اطمینان داشته باشید در بار دوم بدون هیچ مشکلی این کار را انجام خواهید داد)

مشکلات مختلف زیپ و راه حل جا انداختن زیپ در رفته

وقتی زیپ گیر کرده باشد

گیر کردن زیپ بسیار کلافه کننده است ، مخصوصا وقتی که لباس تنتان می باشد و تا زیپ باز نشود نمی‌توانید رها شوید. بهترین راه برای رفع این مشکل استفاده از یک مداد سیاه معمولی است. نوک مداد را روی دندانه زیپ بمالید و این کار را آن قدر ادامه دهید تا زیپ رها شود.

درست کردن سر زیپ - جا انداختن زیپ در رفته

چنانچه این شیوه جواب نداد، می‌توانید از یک ماده روان کننده مانند مایع شیشه شوی استفاده کنید زیرا پایه روغنی ندارد و لباس شما را لک نمی‌کند.

اما شما می‌توانید از صابون یا وازلین هم برای این کار کمک بگیرید. ماده روان کننده را ذره ذره روی دندانه‌های زیپ بریزید و زیپ را قدری بکشید، مجددا قدری مایع روان کننده بریزید و همینطور ادامه دهید تا زیپ به طور کامل رها شود. این شیوه مخصوصا هنگامی که پارچه زیر زیپ گیر کرده کارایی دارد.

وقتی دندانه‌های زیپ جفت نمی‌شوند

یکی از متداول ترین مشکلات زیپ، در رفتن و جفت نشدن دندانه‌های آن است. علل گوناگونی سبب این اتفاق می شوند. بعضی اوقات استفاده از نوک مداد یا صابون که در شیوه قبلی گفته شد دندانه‌ها را به مقدار کافی روان می‌کند تا مجددا درست کار کنند.

صفر تا صد روش صحیح هرس کردن گیاهان آپارتمانی

زیپ خراب - جا انداختن زیپ در رفته

وقتی زیپ باز می‌ماند

یکی از مشکلات متداول شلوار، باز ماندن زیپ آن است. این زیپ را نمی‌توانید تعمیر کنید اما می توانید به صورت موقت مشکل را رفع کنید. یک حلقه جاکلیدی را از زیپ رد کنید و آن را به دکمه شلوارتان محکم کنید. این کار جلوی پایین آمدن زیپ را می‌گیرد. برای انعطاف پذیری بیشتر می‌توانید از کش پلاستیکی نیز استفاده کنید.

در رفتن زیپ - جا انداختن زیپ در رفته

وقتی سر زیپ شکسته شده

چنانچه سر زیپ کنده شود یا نتواند دندانه‌ها را خوب جفت کند، باید سر زیپ را تعوض کنید. برای کندن سرزیپ خراب می‌توانید با انبردست آن را بشکنید. اکنون سرزیپ جدید را داخل دندانه‌ها سُر دهید. عوض کردن سر زیپ کار دشواری نیست و تنها چند دقیقه زمان می برد.

سر ریپ - جا انداختن زیپ در رفته

وقتی دسته سر زیپ کنده شده

شکسته شدن دسته سر زیپ، باز و بسته کردن زیپ را سخت می‌کند. برای این مشکل می توانید با استفاده از یک گیره کاغذ، حلقه جاکلیدی یا حتی یک تکه سیم تلفن، سر زیپ را بکشید.

جا انداختن زیپ در رفته با چنگال

سخن آخر

ما در این مطلب چند روش به شما یاد می دهیم تا زیپ در رفته رو تعمیر کنید و آن را دور نندازید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

31 مرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *