افتتاح حساب ترکیه
دعای سال تحویل برای حاجت

دعای سال تحویل برای حاجت روایی قطعی هديه زیبایی از طرف شادمگ برای لحظه تحویل سال به شما کاربران عزیز است. ما در تيم شادمگ سال خوب و خوشی را براي شما آرزومنديم و اميدواریم در سال پيش رو به همه آرزوهای قلبی خود برسيد. خوشحاليم كه همراه ما در شادمگ بوده و هستيد.

زمان ساعت تحویل سال ۱۴۰۳

زمان تحویل سال 1403: ساعت: ۰۶:۳۶:۲۶ بامداد

دعای سال تحویل برای حاجت

روز تحویل سال 1403: (چهارشنبه 1403/01/01) روز چهارشنبه، ۱ فروردین ۱۴۰۳ هجری شمسی

مطابق با ٩ رمضان ١٤٤٥

March 20, 2024 میلادی

چهارشنبه 1403/01/01

سال 1403 در طالع بینی چینی سال اژدها است.

دعای تحویل سال نو با معنی

جهت آغاز سال نو مستحب است این دعا و ذکرهای مجرب خوانده شود تا سالی پر برکت تر و بهتر رابا یاری خداوند متعال آغاز نمایید. در غیر کتب مشهوره روایت کرده ‏اند که در وقت تحویل سال نو، این دعا را بسیار بخوانند و بعضی سیصد و شصت و شش مرتبه گفته ‏اند:

دعای سال تحویل برای حاجت

يَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَي أَحْسَنِ الْحَالِ‏

دعای تحویل سال نو به روایت دیگر

  1. يَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ
  2. يَا مُدَبِّرَ اللَّيْلِ وَ النَّهَارِ
  3. يَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ
  4. حَوِّلْ حَالَنَا إِلَي أَحْسَنِ الْحَالِ‏،

معنی دعا

اي دگرگون کننده ي قلب ها و چشم ها

ای گرداننده و تنظیم کننده ي روزها و شب ها

اي تغییر دهنده ي حال انسان و طبیعت

حال ما رابه بهترین حال دگرگون فرما

چون چنین کنی گناهان پنجاه ساله تو آمرزیده شود و بسیار بگو:

يَا ذَا الْجَلالِ وَ الْإِکْرامِ

تفسیر کامل دعای تحویل سال نو

«یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ»

قلب و بصیرت قلبی، از مؤلفه‌های مهم معنوی در مسیر کمال انسان است که در قرآن کریم و روایات ناب اسلامی تأکید بسیاری بر ان شده است. قلب سرچشمه تمامی جوشش‌های و خیزش‌های وجود آدمی است.

دعای سال تحویل برای حاجت

«یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ»

انسان به تصریح قرآنی،‌ جانشین خدا بر روی زمین است و این شایستگی را دارد که مرآت تمام‌نمای ربوبی و مجلای ظهور و بروز اسما و صفات الهی شود. یکی از اسمای حق تعالی «مدبّر» است که پروردگار عالمیان به وسیله ان؛ به تدبیر روز و شب یا تدبیر نظام زمین و آسمان و به طور کلی، نظام خلقت میپردازد. انسان نیز باید خویشتن را متخلق به اخلاق الهی نماید و تدبیرگر روز و شب خویش باشد.

«یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ»

«حَول» در دعای عید نوروز، به معنای «سال» است و «احوال» جمع حال، به معنای طبیعت و ضمیر یا تغییر و دگرگونی وضعیت انسان است. از این رو، خداوند تغییر دهنده سال و یا دگرگون کننده طبیعت مربوط به مخلوقات است و این صیرورت و تحول در مسیر رشد و کمال موجودات، لازمه امر زندگی و حیات است.

از بین بردن خش روی شیشه گوشی ، ماشین ، آینه و عینک فوری و کاربردی

مي توانيد از پیام تبریک عید نوروز در شادمگ هم استفاده كنيد.

ذکرهای لحظه تحویل سال

قبل از سال تحویل 365 مرتبه «یا مقلب القلوب و الابصار…» و 120 مرتبه «أَمَّنْ يُجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذا دَعاهُ وَ يَکْشِفُ السُّوءَ» خوانده شود.

آیه الکرسی رابه تعداد روزهای سال بخوانید و پس از ان این دعا را بخوانید:

«اللَّهُمَّ هَذِهِ سَنَةٌ جَدِیدَةٌ وَ أَنْتَ مَلِکٌ قَدِیمٌ أَسْأَلُکَ خَيْرَهَا وَ خَيْرَ مَا فِیهَا وَ أَعُوذُ بِکَ مِنْ شَرِّهَا وَ شَرِّ مَا فِیهَا وَ أَسْتَکْفِیکَ مَؤُنَتَهَا وَ شُغْلَهَا يَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ.»

دعای سال تحویل برای حاجت

هفت سین قرآنی برای سفره هفت سین

امیر المومنین علی «ع» دستور داده اند که: بر روی ظرف چینی با زعفرانی که با گلاب مخلوط شده این هفت ذکر قرآنی نوشته شود:

1- سلام علی آل یاسین

2- سلام علی نوح فی العالمین

3 -سلام علی ابراهیم

4- سلام علی موسی و هارون

5- سلام قولا من رب رحیم

6- سلام علیکم طبتم فادخلوها خالدین

7- سلام هی حتی مطلع الفجر

دعای سال تحویل برای حاجت

سپس این نوشته ها با آب شسته شود «که بهتر است آب زمزم و یا باران باشد» و آب جمع شده رابه افراد خانواده بنوشانید؛ امید است که باعث دفع بلا و کسب سلامتی در طول سال جدید شود.

بهترین دعا برای تحویل سال

دعای برای فرج آقا امام زمان (عج)

دعا برای امام عصر ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ یكی از وظایف شیعه در عصر غیبت امام زمان ـ عجل الله تعالی فرجه الشریف ـ تضرع و زاری و دعا برای تعجیل در فرج آن حضرت است.

در حدیث است كه «اكثروا الدعا بتعجیل الفرج فان فی ذلك فرجكم»( بحار، ج53، ص181) یعنی برای تعجیل فرج، بسیار دعا كنید به راستی كه فرج شما در آن است.

بهترین دعا همین طلب عاقبت به خیری است، اگر ما فقط دنیا را بخواهیم و همیشه هم خوش باشیم و قرار باشد آخرت خوبی نداشته باشیم این خوشی پشیزی نمی ارزد دعا کنیم خداوند یاریمان کند طوری زندگی کنیم که عاقبت به خیری نتیجه اش باشد و بس

دعا برای سلامتی و طول عمر خود و خانواده هایمان

سلامتی نعمتی است که تا از دستش ندهیم قدرش را نمی دانیم، همانطور که قدر والدینمان را هم نمی دانیم، ما وقتی پای دعا کردن میان می آید شاید کمتر برای این نعمت ها دعا کنیم چون هم اکنون آن ها را داریم، ولی یادمان می رود برای تداومشان دعا کنیم، اگر خدای ناکرده یکی از عزیزانمان را از دست بدهیم به هیچ قیمتی باز نمی گردند .

تمیز کردن قالب سیلیکونی با ترفند های ساده و بی دردسر | قاب موبایل سیلیکونی رو مثل اولش کن

دعا کنیم که خداوند خانواده و عزیزان و خود ما را در سلامتی و سعادت در کنار هم خوش و خرم نگه دارد ، تا در سایه عنایت خداوند در طلب رضای ربوبیش سال های سال زندگی پر ثمری داشته باشیم.

مرحوم سیّد طاووس از امام صادق علیه السلام نقل می کنند: به مردی که تقاضای طولانی شدن عمر خود و نزدیکانش را کرده بود فرمودند:

دعای سال تحویل برای حاجت

این دعا را بعد از هر نماز بخوان.

«اَلْلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اَلْلهُمَّ اِنَّ رَسُولَکَ الصّادِقُ الْمُصَدَّقَ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ الِهِ قالَ اِنَّکَ قُلْتَ ما تَرَدَّدْتُ فی شَیْءٍ اَنَا فاعِلُهُ کَتَرَدُّدی فی قَبْضِ روحٍ عَبْدِیَ الْمُوْمِنِ یَکْرَهُ الْمَوْتَ وَ اَکْرَهُ مَسآئَتَهُ اَلْلهُمَّ فَصَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَ الْعافِیَةَ وَ النَّصْرَ وَ لاتَسُوْنی فی نَفْسی وَ لا فی اَحَدٍ مِنْ اَحِبَّتی» ؛‌

خدایا درود فرست بر محمد و آل محمد خدایا این مطلب را پیامبر راستگوى تصدیق شده که درود تو بر او و آلش باد فرمود که هماناتو فرموده اى من در کارى که مى کنم مردّد نشدم مانند مردّد شدنم در گرفتن روح بنده مو منم او مرگ را خوش ندارد و من هم ناراحتى او را خدایا پس درود فرست بر محمد و آل محمد و شتاب کن در فرج ولىّ خود و عافیت و یاریش و بد حالم مکن درباره خودم و نه درباره یکى از دوستانم و اگر خواهى یک یک از دوستان خود را نام ببر و بگو: «وَ لافى فُلانٍ وَ لا فى فُلانٍ»

راوی می گوید در اثر استمرار این دعا چنان عمر طولانی یافتیم که از زندگانی خسته شدیم . (مفاتیح الجنان ، تعقیبات مشترکه)

 دعا برای مردممان

این روزها بسیاری از مردم عزیز ما در فشار اقتصادی هستند ،خیلی هایشان بر تخت های بیمارستان خوابیده اند و خیلی هایشان داغدار شده اند برای مردم خوبمان هم سلامتی و ثروت، سعادت و امنیت را بخواهیم ، دعا کنیم خداوند به ما کمک کند همدیگر را دوست بداریم و اختلاف سلیقه در زمینه های مختلف دل های ما را از هم دور نگرداند.

سلامتی نعمتی است که تا از دستش ندهیم قدرش را نمی دانیم، همانطور که قدر والدینمان را هم نمی دانیم، ما وقتی پای دعا کردن میان می آید شاید کمتر برای این نعمت ها دعا کنیم چون هم اکنون آن ها را داریم، ولی یادمان می رود برای تداومشان دعا کنیم، اگر خدای ناکرده یکی از عزیزانمان را از دست بدهیم به هیچ قیمتی باز نمی گردد

دعا کنیم خداوند همه ما مردم ایران را با هم دوست و غمخوار یکدیگر قرار بدهد،

و بگوییم : خدایا مشکلات مالی و اجتماعی ما را خودت برطرف ساز، خدایا دعای همه ما را در حق همکیشانمان همه شیعیان و مسلمانان اجابت کن و همه ما را به عزت و آبرومندی برسان …الهی آمین

روش های مختلف کاشت پیاز سنبل در آب و خاک + اصول نگهداری از پیاز سنبل

 دعا برای عاقبت به خیری

بهترین دعا همین طلب عاقبت به خیری است، اگر ما فقط دنیا را بخواهیم و همیشه هم خوش باشیم و قرار باشد آخرت خوبی نداشته باشیم این خوشی پشیزی نمی ارزد دعا کنیم خداوند یاریمان کند طوری زندگی کنیم که عاقبت به خیری نتیجه اش باشد و بس .

دعای سال تحویل برای حاجت

و وقتی الماس های اشک از چشم های پاکتان جاری شد لطفا ما را هم از دعای خیرتان محروم نفرمایید ، باشد که آمرزیده شویم .

نماز عید نوروز

از معلی بن خنیس نقل میکند که امام صادق در مورد عید نوروز فرمودند هنگامیکه روز نوروز فرا رسید … همین که نماز نافله و ظهر و عصر خواندی چهار رکعت نماز به این ترتیب بخوان:

رکعت اول بعد از سوره «حمد» ده مرتبه سوره «قدر» بخوان

در رکعت دوم بعد از سوره «حمد» ده مرتبه سوره «کافرون» را قرائت کن

رکعت سوم ده مرتبه سوره مبارکه «توحید» را بخوان

ودر رکعت چهارم بعد از سوره «حمد» هر یک از معوذتین «سوره فلق و ناس» را ده مرتبه قرائت کن

و سپس سر بر سجده بگذار و سجده شکر بجای آور و این دعا را بخوان خداوند گناهان 50 ساله تو را می‌آمرزد:

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَي مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ الْأَوْصِيَاءِ الْمَرْضِيِّینَ وَ عَلَي جَمِیعِ أَنْبِيَائِکَ وَ رُسُلِکَ بِأَفْضَلِ صَلَوَاتِکَ وَ بَارِکْ عَلَيْهِمْ بِأَفْضَلِ بَرَکَاتِکَ وَ صَلِّ عَلَي أَرْوَاحِهِمْ وَ أَجْسَادِهِمْ اللَّهُمَّ بَارِکْ عَلَي مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ بَارِکْ لَنَا فِي يَوْمِنَا هَذَا الَّذِي فَضَّلْتَهُ وَ کَرَّمْتَهُ وَ شَرَّفْتَهُ وَ عَظَّمْتَ خَطَرَهُ اللَّهُمَّ بَارِکْ لِي فِیمَا أَنْعَمْتَ بِهِ عَلَيَّ حَتَّي لا أَشْکُرَ أَحَدا غَيْرَکَ وَ وَسِّعْ عَلَيَّ فِي رِزْقِي يَا ذَا الْجَلالِ وَ الْإِکْرَامِ اللَّهُمَّ مَا غَابَ عَنِّي فَلا يَغِیبَنَّ عَنِّي عَوْنُکَ وَ حِفْظُکَ وَ مَا فَقَدْتُ مِنْ شَيْ‏ءٍ فَلا تُفْقِدْنِي عَوْنَکَ عَلَيْهِ حَتَّي لا أَتَکَلَّفَ مَا لا أَحْتَاجُ إِلَيْهِ يَا ذَا الْجَلالِ وَ الْإِکْرَامِ.

وقایع مهمی که در نوروز رخ داده است

عید نوروز روزی است که کشتی نوح بر کوه جودی قرار گرفت

روزی است که جبرئیل بر نبی «ع» نازل شد.

نوروز روزی است که قائم آل محمد «عج» ظهور خواهد کرد

امام عصر «عج» بر دجال پیروز خواهد شد

روزی است که حضرت سلیمان «ع» انگشتری خویش را پس از مدتی پیدا کرده است.

رسول اکرم «ص» علی «ع» را بر دوش کشید تا بت هاي‌ قریش را از بالای کعبه رمی کند

نوروز روزی است که نبی «ع» به وادی جن رفت و از ایشان بیعت گرفت

روزی است که برای علی «ع» از مردم بیعت گرفت «غدیر خم»

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

24 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *