از بین بردن بوی پیاز از دهان

از بین بردن بوی پیاز از دهان با کنار گذاشتن سیر و پیاز از رژیم غذایی اصلا کار درستی نیست چرا که به‌دلیل مزایای زیادی که برای سلامتی دارند، عاقلانه نیست که از خوردن‌شان اجتناب کنیم. شادمگ به شما راهکار های فوق العاده ای پیشنهاد کرده که فوری بوی بد سیر و پیاز را از بین می برد.

چه عواملی موجب بوی بد دهان پس از صرف سیر و پیاز می شوند ؟

سیر و پیاز حاوی ترکیباتی هستند که موجب بوی بد دهان و یا حتی بوی بد بدن می شوند. این ترکیبات عبارتند از:

از بین بردن بوی پیاز از دهان

آلیسین: هنگامی که سیر در معرض هوا قرار میگیرد ، ماده ای به نام آلین به آلیسین تبدیل میشود . آلیسین حاوی ترکیبات گوگردی است که موجب بوی بد دهان میشود.
آلیل متیل سولفید : آلیل متیل سولفید ترکیبی است که هنگام برش دادن سیر و پیاز آزاد میشود. پس از صرف مواد غذایی حاوی سیر و پیاز ، این ماده جذب خون شده و از طریق ریه ها و منافذ پوستی ساطع میشود.
آلیل سیستئین سولفوکسید: آلیل سیستئین سولفوکسید ترکیبی حاوی گوگرد است که تقریباً بلافاصله پس از خوردن سبزیجات باعث آزادسازی رایحه نامطبوع آن می شود.

۱۲ روش ساده برای از بین بردن بوی پیاز از دهان

اگر به سیر و پیاز علاقه دارید اما نمی دانید با بوی آنها چه کنید در این مقاله ما روشهای خانگی رفع بوی سیر و پیاز از دهان را به صورت کامل توضیح خواهیم داد تا دیگر با خیال آسوده این دو مواد غذایی را میل کنید. به دليل خواص سیر ناشتا برای لاغری قطعا اين مطلب را خوب بخوانيد تا از معجزه لاغري سير غافل نشويد.

از بین بردن بوی پیاز از دهان

سیر و پیاز ، عطر و طعم را به وعده های غذایی اضافه می کند و می توانند مزایای سلامتی زیادی را به همراه داشته باشند. متأسفانه ، هر دو همچنین می توانند باعث بوی بد دهان به ویژه هنگام خام خوردن نیز شوند .

خوشبختانه ، بسیاری از داروهای خانگی می توانند از بوی بد دهان جلوگیری کرده و یا از بین ببرند. در زیر ، را شرح می دهیم.

راهکارهای موثر و فوری برای رفع بوی بد کفش و پا

برخی افراد تنها به دلیل بوی بد دهان از خواص بیشمار سیر و پیاز چشم پوشی کرده و از خوردن آن اجتناب میکنند. شما میتوانید با به کارگیری این نکات ساده ، به راحتی مصرف سیر و پیاز مصرف کنیدو همانطور كه از بین بردن بوی بد ماهی کار زیاد سختی نیست.

از بین بردن بوی پیاز از دهان

۱_ برای از بین بردن بوی پیاز از دهان آب بنوشید

نوشیدن آب پس از غذا در حذف بقایای سیر و پیاز از روی زبان و دندان اثر مطلوبی دارد . نوشیدن آب میتواند موجب تحریک ترشح بزاق دهان شود و در نتیجه باکتری ها را از سطح دهان پاک کند.

۲_ از مسواک و نخ دندان استفاده کنید

بوی بد دهان ، عموما ناشی از باکتری های موجود بر روی دندان و لثه می باشد . مسواک زدن و استفاده از نخ دندان پس از هر وعده غذایی ، باکتری های سطح دهان را به میزان قابل توجهی کاهش میدهد و همچنین عواملی که در ایجاد بوی بد دهان موثرند نظیر پلاک ها و غذاهای به جامانده لا به لای دندان ، را به طور کامل از بین می برد.

از بین بردن بوی پیاز از دهان از بین بردن بوی پیاز از دهان

۳_ برای از بین بردن بوی پیاز از دهان سطح زبان را لایه برداری کنید

مردم غالبا بر این باورند که مسواک زدن تنها مختص به دندان است. این در حالیست که پشت زبان محیط مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری میباشد. حتی ممکن است لایه ای سفید رنگ بر روی سطح زبان شکل بگیرد.

به این منظور لازم است روزانه با استفاده از لایه بردار های مخصوص زبان یا مسواک در جهت از بین بردن سلول های مرده ، میکروب ها و ذرات ریز غذا استفاده کنید .

۴_ از دهانشویه استفاده کنید

دهانشویه هایی با رایحه قوی مانند دهانشویه های حاوی عصاره نعناع میتواند بر بوی سیر و پیاز غلبه کنند . برخی تحقیقات حاکی از آن است که استفاده از دهانشویه های حاوی دی اکسید کلر در زدودن باکتری ها ، پلاک ها و ذرات غذا اثر مطلوبی دارد و در نتیجه به رفع بوی سیر و پیاز از دهان کمک خواهد کرد.

از بین بردن بوی پیاز از دهان

۵_ از میوه و سبزیجات تازه استفاده کنید

خوردن میوه و یا سبزیجات همراه غذا یا پس از وعده های غذایی تاثیر زیادی در کاهش بوی سیر و پیاز دارد. تحقیقات نشان میدهد مصرف سیب یا کاهوی خام تاثیر به سزایی در کاهش بوی سیر در دهان دارد.

تمیز کردن نرده راه پله چوبی و فلزی با ساده ترین روش ؛ باورتون نمی شه که دکور خونه اینطور تغییر کنه

۶_ برای از بین بردن بوی پیاز از دهان از برگ گیاهان استفاده کنید

یکی از درمان های سنتی برای از بین بردن بوی پیاز از دهان جویدن جعفری پس از صرف غذا میباشد . این گیاه علاوه بر ضدعفونی کردن کام میتواند بر بوی نامطبوع دهان غلبه کند. همچنین برگ نعناع تاثیر به سزایی در کاهش و رفع بوی سیر از دهان دارد .

۷_ از سرکه سیب استفاده کنید

نوشیدن ترکیب یک قاشق غذاخوری سرکه سیب به همراه یک لیوان آب ،قبل یا بعد از صرف غذا ، به طرز چشمگیری بوی سیر و پیاز را کاهش می دهد . به این نکته توجه کنید که این روش مورد تایید علم پزشکی نیست و حتما پیش از استفاده از سرکه سیب به عنوان یک درمان خانگی با پزشک خود مشورت کنید.

۸_ یک فنجان چای سبز میل کنید برای از بین بردن بوی پیاز از دهان

نوشیدن چای سبز پس از صرف غذا به حذف بوی بد دهان کمک کرده و اثرات آن به مراتب از نعناع ، جعفری و جویدن آدامس بهتر می باشد. علاوه بر این ، مصرف چای سبز فواید دیگری نیز دارد. نتیجه تحقیقات حاکی از آن است که دهانشویه های حاوی کاتچین (نوعی ترکیب مفید در چای سبز ) ، در مقایسه با دهانشویه های ضدعفونی کننده ، در کاهش پلاک ها عملکرد یکسانی دارند.

از بین بردن بوی پیاز از دهان

۹_ آدامس بجوید

جویدن آدامس های حاوی اسانس و رایحه نعناع ، بوی نامطبوع دهان را از بین می برد . همچنین با تحریک ترشح بزاق دهان ، به از بین بردن باکتری ها و ذرات به جا مانده از غذا کمک می کند. طبق آمار منتشر شده از انجمن دندانپزشکی آمریکا ، روزانه جویدن آدامس بدون قند تنها به مدت ۲۰ دقیقه ، خطر پوسیدگی دندان را کاهش می دهد.

۱۰_ شیر بنوشید برای از بین بردن بوی پیاز از دهان

نوشیدن شیر همراه یا پس از صرف غذا ، موجب کاهش غلظت ترکیبات گوگردی (که مسبب بوی بد دهان هستند) ، می شود . تحقیقات حاکی بر این است که شیر پرچرب نسبت به شیر کم چرب عملکرد بهتری در جهت کاهش بوی دهان ایفا میکند.

۱۱_ از آب لیمو استفاده کنید

مصرف آب لیمو در از بین بردن بوی پیاز از دهان اثر مطلوبی ایفا میکند. نوشیدن ترکیبی از آب و آبلیموی تازه(حدود یک قاشق غذا خوری آب لیمو را به یک لیوان آب اضافه کنید) پس از صرف غذاهایی که حاوی سیر و پیاز هستند ، برای از بین بردن بوی بد دهان موثر است.

پاک کردن لکه مام روی لباس با چند ترفند ساده

از بین بردن بوی پیاز از دهان

۱۲_ ریشه سیر را خارج کنید

شما میتوانید پیش از اضافه کردن سیر به غذا ، میزان پراکندگی رایحه و بوی آن را کاهش دهید. ابتدا هر حبه سیر را از وسط برش دهید و سپس ریشه آن را خارج کنید . در این صورت ، سیر تاثیر چندانی بر بوی دهان شما نخواهد گذاشت.

از بین بردن بوی سیر و پیاز از دست

بوی سیر یا پیاز در هنگام آشپزی ممکن است مدت زیادی روی دست شما باقی بماند. برای رفع بوی سیر یا پیاز از دست چند راهکار ارائه میکنیم که میتواند برای شما مفید باشد.

قهوه: چند عدد قهوه را روی پوست دست بمالید تا بو کاملا از بین برود.

از بین بردن بوی پیاز از دهان
خمیردندان: مقداری از آنرا روی دستتان مانند کرم به هم بفشارید تا بخوبی در همه دستتان پخش شود. بعد از اینکار دست خود را با آب و صابون بشویید.

لیمو: استفاده از لیمو نه تنها به سرعت بوی سیر و پیاز را از بین میبرد بلکه باعث خوشبویی و لطافت پوست دست شما خواهد شد.

از بین بردن بوی پیاز از دهان

نکات مهم برای از بین بردن بوی پیاز از دهان

نوشیدن مقدار زیادی آب برای ترویج تولید بزاق، به عنوان یک عامل پاک کننده عمل می کند. آدامس نیز باعث تولید بزاق می شود. اما سعی کنید از آدامس بدون قند استفاده کنید.
برای از بین بردن بوی پیاز ، دندان هایتان را با خمیر دندان قوی بشویید. این فرایند باید حداقل ۲ دقیقه ادامه پیدا کند.
می توانید از یک دهان شستشو با عطر مرکبات یا نعنا ۲ یا ۳ بار در روز استفاده کنید.
از نوشیدنی های الکلی، مصرف سیگار و آبجو به دلیل این که می‌توانند مشکل را تشدید کند، اجتناب کنید.
دندان هایتان را با دقت مسواک بزنید تا ذراتی که می‌توانند بوی بد ایجاد کنند، از بین بروند.

از بین بردن بوی پیاز از دهان
زبان را نیز به طور کامل مسواک بزنید تا میکروب ها حذف شوند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

4 بهمن 1401

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *