افتتاح حساب ترکیه

نظافت منزل می تواند کار سختی به نظر برسد، به خصوص اگر زمان زیادی هم برای این کار نداشته باشید. اما با کمی برنامه ریزی می توانید در کمترین زمان نظافت منزل خود را انجام دهید.
یکی از بخشهای مهم نظافت منزل نظافت اتاق خواب است. تمیز کردن اتاق خواب می تواند کار کسل کننده ای به نظر برسد. اما با استفاده از چند ترفند نظافت اتاق خواب به راحتی می توانید اتاق خواب خود را به سرعت مرتب و تمیز کنید. در واقع می توان گفت اتاق خواب پناهگاه همه خانه هاست، جایی که در پایان روز آنجا دراز می کشیم و خستگی هایمان را فراموش می کنیم. پس باید تمیز و مرتب نگه داشتن اتاق خواب را جدی گرفت.

برای نظافت منزل و اتاق خواب خود به دو روش می توانید اقدام کنید. روش اول کمک گرفتن از شرکتهای نظافت منزل است. برای آگاهی از روش کار و قیمت کارگر برای نظافت منزل می توانید با آنها تماس بگیرید و در صورت رضایت، برای نظافت‌ منزل خود درخواست کارگر دهید.

اگر نخواهید از روش اول استفاده کنید می توانید از روش دیگری برای نظافت منزل و اتاق خواب خود استفاده کنید. یعنی خودتان دست به کار شوید و با چند ترفند نظافت اتاق خواب که در ادامه این مطلب به آن خواهیم پرداخت نظافت منزل خود را شروع کنید.

ترفند نظافت اتاق خواب

هرچه اتاق خواب خود را تمیزتر نگاه دارید، احتمال اینکه مجبور شوید در تعطیلات آخر هفته همه وقت خود را صرف تمیزکاری کنید، کمتر می شود. برای اینکه اتاق خوابتان تمیز، مرتب و آرامش بخش باشد، تمام تلاش خود را بکنید تا آن را حداقل یک روز در میان تمیز کنید. با ترفندهایی که در ادامه خواهیم گفت به راحتی می توانید اتاق خواب خود را به سرعت مرتب و تمیز کنید.

۵ روش تضمینی برای رفع مو زائد بدن

اولین ترفند نظافت اتاق خواب: زباله ها را جمع کنید

اولین ترفندی که می توانید به کمک آن اتاق خواب خود را به سرعت مرتب و تمیز کنید این است که زباله ها را جمع کنید و در کیسه زباله بگذارید. اگر آشغال بازیافتی وجود دارد، حتما برای بازیافت در کیسه جداگانه ای بریزید. چون می خواهید یک پاکسازی سریع انجام دهید، این کار کمک می کند نگران مرتب کردن مواردی مانند کاغذهای قدیمی و تصمیم گیری در مورد نگه داشتن یا بیرون ریختن آنها نباشید و درباره آنها سر فرصت تصمیم گیری کنید.

دومین ترفند: لباس های کثیف را جمع کنید

یک ترفند نظافت اتاق خواب دیگر که کمکتان می کند اتاق خواب خود را به سرعت مرتب و تمیز کنید، جمع کردن لباسهای کثیف است. هر لباسی که در اطراف اتاق پراکنده شده است را بردارید. لباس های کثیف را در یک سبد بیندازید. نگران مرتب کردن لباس‌هایتان نباشید، فعلا فقط آن‌ها را از روی زمین بردارید. مطمئن شوید که لباس‌های تمیز را جدا کرده اید تا دوباره شسته نشوند.

سومین ترفند نظافت اتاق خواب: وسایل را سر جای خود برگردانید

در این ترفند نظافت اتاق خواب دنبال چیزهایی مانند کتاب، کاغذ، اسباب بازی، وسایل الکترونیکی یا هرچیز دیگری که جایش در اتاق خواب نیست، بگردید. این وسایل را جمع آوری کنید. هر وسیله ای که متعلق به اتاق های دیگر است را سر جای خود برگردانید. اگر واقعاً برای تمیز کردن اتاق خواب عجله دارید، همه چیز را در یک جعبه بگذارید و بیرون اتاق خواب قرار دهید تا بعداً آنها را جا‌به‌جا کنید.

معرفی سبک‌های برتر ریش و مو در آموزش آرایشگری مردانه

چهارمین ترفند: گردگیری با پارچه مرطوب

برای اینکه بتوانید اتاق خواب خود را به سرعت مرتب و تمیز کنید پارچه ای مرطوب بردارید و گرد و غبار را از روی وسایلی مانند چراغ ها، پرده ها، قفسه ها، کمد و … پاک کنید. با سطوح بلند شروع کنید تا گرد و غبار روی سطوحی که قبلاً تمیز شده است نریزد. سپس از جارو برقی برای تمیز کردن ریز گرد و غبارهایی که هنوز بعد از دستمال کشی باقی مانده استفاده کنید.

پنجمین ترفند نظافت اتاق خواب: تمیز کردن کمد و سایر سطوح

ترفند بعدی که کمکتان می کند اتاق خواب خود را به سرعت مرتب و تمیز کنید این است که کمد و سایر سطوح را با مایع تمیز کننده پاک کنید. روی سطوحی که واقعا کثیف هستند یک پاک کننده خانگی اسپری کنید و آنها را با پارچه پاک کنید.

ششمین ترفند: تمیز کردن کف

یکی از مهمترین بخش های نظافت منزل که باعث می شود اتاق خواب خود را به سرعت مرتب و تمیز کنید، تمیز کردن کف اتاق ها است. با جاروبرقی یا جارو معمولی اتاق خواب را جارو کنید. اگر فرش دارید، آن را جاروبرقی بکشید تا هرگونه کثیفی یا موی حیوان خانگی از بین برود. اگر اتاقتان فرش نشده است از جاروی معمولی هم می توانید استفاده کنید. قبل از جاروبرقی روی فرش کمی جوش شیرین بریزید تا هم فرش باطراوت شود و هم بوهای عجیب و غریب فرش از بین برود.

هفتمین ترفند نظافت اتاق خواب: تمیز کردن تشک

تمیزکاری ممکن است تخت خواب را کمی کثیف کرده باشد؛ پس حتما روی تشک جاروبرقی بکشید. می توانید قبل از جارو برقی کشیدن، کمی جوش شیرین روی تشک هم بپاشید تا تشک تازه و با طراوت به نظر برسد.

هشتمین ترفند: مرتب کردن تخت

آخرین ترفند نظافت اتاق خواب مرتب کردن تخت است. ملحفه تمیز و مناسب بردارید و آن را روی تخت خود پهن کنید. پتو یا روتختی را روی ملحفه صاف پهن کنید. فضایی به اندازه یک بالش در انتهای تخت خالی بگذارید. بالش ها را به طور مرتب در بالای تخت خود قرار دهید. یک تخت خواب منظم می تواند کل اتاق را زیباتر نشان دهد.

قهوه مناسب برای طبع و مزاج شما چیست؟

قیمت کارگر برای نظافت منزل

اگر به هر دلیلی نمی توانید نظافت منزل را خودتان انجام دهید، می توانید از شرکتهای خدمات نظافتی استفاده کنید. استفاده از این شرکتها گذشته از اینکه باعث تمیزی خانه می شود، باعث صرفه جویی در زمان و کاهش استرس شما نیز می شود. خوشبختانه امروزه شرکتهای زیادی هستند که خدمات نظافت منزل به مشتریان خود ارائه می دهند. اما قبل از اینکه با شرکتهای خدمات نظافت منزل تماس بگیرید توجه به چند نکته حائز اهمیت است.

حتما از یک شرکت معتبر درخواست کارگر کنید. شرکتهای معتبر خدمات نظافت منزل، گذشته از اینکه از کادر مجرب برای نظافت منزل شما بهره می برند، در قبال امنیت مالی شما نیز خود را مسئول می دانند. همچنین شرکتهای معتبر خدمات نظافت منزل، از تجهیزات به روز برای نظافت خانه شما استفاده می کنند که این موضوع هم از جنبه تمیزی و هم از جنبه بهداشتی می تواند قابل توجه باشد. پس قبل از درخواست کارگر برای نظافت خانه کمی جستجو کنید و بهترین و معتبرترین شرکت را انتخاب کنید.

یکی از شرکتهای معتبر و خوشنام در عرصه خدمات نظافت منزل شرکت سِرویک است. شرکت سِرویک با سامانه هوشمند ارائه خدمات آنلاین 24 ساعته در خدمت همشهریان تهرانی قرار دارد جذب نیروهای قابل اعتماد و متخصص که همگی باید دارای گواهی سلامت، عدم اعتیاد و عدم سوء پیشینه باشند یکی از ویژگی های بارز سِرویک است. برای اطلاع از قیمت کارگر برای نظافت منزل و همچنین کسب اطلاع از خدمات دیگر سِرویک می توانید به سایت این شرکت مراجعه کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *