افتتاح حساب ترکیه
چیدمان میز تلویزیون

اگر چیدمان میز تلویزیون را بلد باشید شما می تونید با کمترین امکانات و چیدمان درست دکوراسیون خونه تون رو متحول کنید. ما اینجا چند نکته مهم برای چیدمان میز تلویزیون و اینکه کجا بهترین جا و بدترین جا برای میز تلویزیون است را آموزش دادیم.

اولین و بهترین نقطه چیدمان میز تلویزیون

تلویزیون و میز تلویزیون با توجه به فضایی که در آن قرار میگیرند میتواند به عنوان نقطه کانونی آن بخش از خانه مشخص شوند و یا دکوراسیون داخلی به گونه‌ای چیدمان شود که کمترین توجه را به خود جلب کنند که همه‌ی این‌ها بستگی به محل قرارگیری آنها دارد.

چیدمان میز تلویزیون

به طور مثال: در اتاق تی وی روم که کاملا مخصوص این المان طراحی شده است، میز تلویزیون شما باید در نقطه کانونی باشد و افراد بهترین زاویه‌ی دید را داشته باشند؛ اما در اتاق پذیرایی بخاطر نوع طراحی این فضا که مخصوص پذیرایی و خوش‌آمدگویی به میهمانان است، باید دکوراسیون را جوری چیدمان کرد که میز تلویزیون خیلی جلب توجه نکند.

البته حتما برای خرید میز تلویزیون به نکاتی دقت کنید که در شادمگ به آن اشاره کردیم.

اتاق پذیرایی آخرین انتخاب برای میز تلویزیون!

با این که جایگاه تلویزیون در پذیرایی در بین اکثر منازل بسیار رایج است، اما توجه داشته باشید که برای چیدمان تلویزیون و میز تلویزیون، اتاق پذیرایی خانه باید آخرین انتخابتان باشد؛ زیرا پر رفت‌ و آمد‌ترین و پر صداترین قسمت خانه شما همین پذیرایی است و این مسئله باعث میشود نتوانید به خوبی و در زمان دلخواهتان تلویزیون تماشا کنید.

پیشنهاد میشود که تنها در صورتی تلویزیون را در اتاق پذیرایی قرار دهید که متراژ خانه کوچک و تعداد اتاق‌ها کم باشد، در غیر این صورت تلویزیون را به مکانی آرامتر منتقل کنید!

در این نوع چیدمان دکوراسیون، بیشتر کاناپه‌ها باید به تلویزیون دید داشته باشند ولی به هیچ وجه مبلمان و وسایل را به گونه‌ای قرار ندهید که میز تلویزیون المان اصلی و در مرکز توجه باشد، بلکه ست مبلمان و جلو مبلی برای گفت‌و‌گوی میهمانان و میزبان در اتاق پذیرایی مهم‌تر است.

چیدمان میز تلویزیون

هماهنگی سبک میز تلویزیون با مبلمان و به طور کلی با اکسسوری‌های بزرگ در پذیرایی خیلی مهم است، به طوری که انتخاب اشتباه و نامتناسب هر کدام میتواند جلوه‌ و زیبایی تمام محیط را بهم بریزد. به عنوان مثال: اگر یک ست مبل سلطنتی یا سبک کلاسیک را خریداری کردید، میز تلویزیون را نیز با همین سبک و چوبی انتخاب کنید تا هماهنگی مناسب در دکوراسیون خانه برقرار شود.

چند روش برای چیدمان میز تلویزیون

جایی که تلویزیون را قرار می‌دهید می‌تواند به یک نقطه کانونی جذاب در خانه تبدیل شود. اینجا چند ایده برای چیدمان میز تلویزیون و اطراف آن داریم تا این نقطه را جذاب‌تر و گیراتر کند.

معجزه های کاربرد آینه در دکوراسیون منزل | دکوراتیوترین عضو خانه را بشناسید

با استفاده از شلف‌ها فضا ایجاد کنید

قرار دادن شلف در اطراف یک تلویزیون صفحه‌تخت، نمایی طبیعی و جالب به اتاق نشیمن خواهد بخشید. از آنجایی که می‌توانید از شلف‌های ارزان‌قیمت برای اطراف تلویزیون استفاده کنید، این کار بسیار به‌صرفه نیز هست.

چیدمان میز تلویزیون

قفسه‌ها و کمدهای کوچک اطراف میز تلویزیون را پر کنید

قبل از ساخت تلویزیون‌های صفحه‌تخت، وسایل الکترونیکی خود را در گنجه‌های بزرگ نگهداری می‌کردیم. اما به دلیل قطر نازک تلویزیون‌های امروزی، راه‌های جدیدی برای استفاده از گنجه‌ها ایجاد شده و از آن‌ها به عنوان کابینت و کمد استفاده می‌شود.

البته ممکن است برای تزیین فضای اطراف تلویزیون‌های صفحه‌تخت مشکلاتی نیز وجود داشته باشد، به عنوان مثال، ممکن است تزیین فضای اطراف یک تلویزیون صفحه‌تخت که بالای شومینه نصب شده، کمی دشوار باشد، اما با کمی فکر و خلاقیت، راه‌های زیادی پیدا خواهد شد.

قابی از کتاب‌های رنگارنگ برای تلویزیون خود بسازید

با نصب دو طبقه کتاب در بالای تلویزیون و چیدن کتاب‌هایی با جلدهای رنگارنگ و همچنین با چیدن دو ردیف کتاب روی زمین در اطراف تلویزیون، می‌توانید یک نمای بسیار زیبا بسازید.

البته می‌توانید به جای کتاب از گل‌ها و گیاهان سرسبز نیز استفاده کنید، اما با چیدن کتاب‌های رنگارنگ، رنگین‌کمانی از رنگ‌های زیبا در اطراف تلویزیون خود خواهید داشت.

یک گالری دیواری خلق کنید

چیدن مبلمان و وسایل خانه به سمت تلویزیون هیچ اشکالی ندارد. تنها مسئله‌ای که ممکن است به وجود بیاید، این است که در نهایت همه به یک مستطیل بزرگ سیاه رنگ توخالی خیره خواهند ماند.

پیشنهاد ما در این شرایط، این است که با نصب قاب عکس‌های هنری مختلف روی دیوار پشت تلویزیون، یک گالری دیواری کوچک برای خود درست کنید.

چیدمان میز تلویزیون

از برچسب‌های دیواری برای چیدمان میز تلویزیون استفاده کنید

با استفاده از برچسب‌های دیواری، جذابیت بصری به دیوار اطراف تلویزیون خود بدهید. این روش برای مستأجرها بسیار مناسب است؛ زیرا این برچسب‌ها به راحتی از روی دیوار برداشته می‌شوند.

طرح برچسبی که برای این کار انتخاب می‌کنید نباید به گونه‌ای باشد که نمای تلویزیون را کم کند. بنابراین، بهتر است از جملات یا اشعار برای این برچسب‌های دیواری استفاده نکنید. پیشنهاد ما استفاده از برچسب‌هایی با طرح نقطه نقطه یا راه راه، که طرح کاغذ دیواری را تداعی می‌کند، است.

از تزیینات بلند به میزان اندک استفاده کنید

در خانه‌ای پرجمعیت که تلویزیون اغلب روشن است، می‌توانید از تزییناتی مانند یک گلدان چوبی طویل و باریک با گل‌های تازه استفاده کنید. یک ردیف شمع یا چند گلدان مربع شکل کوچک نیز گزینه‌های مناسبی برای تزیین فضای اطراف تلویزیون در چنین خانه‌هایی است.

بهترین چیدمان آباژور ایستاده و کنار سالنی ؛ طوری که دکوراسیون خونه رو بترکونه

طرفین تلویزیون را به صورت قرینه تزیین کنید

طرفین تلویزیون را با اشیای قرینه مانند دو گلدان یک شکل تزیین کنید. حتی می‌توانید خلاقیت بیشتری خرج و با گروهی از لوازم قرینه، مانند دیوارکوب‌ها، گلدان‌ها و جاشمعی‌ها، اطراف تلویزیون را تزیین کنید.

چیدمان میز تلویزیون

به کمدها و کابینت‌های توکار خانه جذابیت ببخشید

اگر منزل شما از خانه‌هایی است که دارای کمدها و کابینت‌های توکار هستند، به جای تلویزیون، این کمدها و کابینت‌ها را کانون توجه چیدمان خود قرار دهید. برای این کار باید از لوازم و تزییناتی استفاده کنید که زمان خاموش بودن تلویزیون، توجه افراد را به خود جلب کند.

تلویزیون را کاملاً مخفی کنید

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به ندرت تلویزیون تماشا می‌کنند، می‌توانید تلویزیون را با یک کابینت دیواری آینه‌کاری‌شده در دیوار پنهان کنید. این روش بهترین راه برای اتاق‌هایی با چیدمان رسمی خواهد بود.

بدترین جا برای میز تلویزیون

تا اینجا درباره‌ی بخش‌هایی از خانه که مناسب چیدمان میز تلویزیون و تلویزیون است به طور کامل توضیح دادیم، اما بهتر است درباره‌ی بخش‌هایی که قرار دادن میز تلویزون در آنجا اشتباه است نیز مطلع باشید:

چیدمان میز تلویزیون

نزدیک به درب ورودی

منظور از درب ورودی همان درب اصلی خانه که برای رفت و آمد همه‌‌ی اعضای خانواده و میهمانان است میباشد؛ زیرا همانطور که در ابتدای متن توضیح دادیم: مکان‌های شلوغ و پرصدا مناسب قرار دادن تلویزیون و میز تلویزیون نیست.

نزدیک به آشپزخانه

کار کردن در آشپزخانه میتواند باعث ایجاد صداهای زیادی بشود که میتواند آرامش شما را در زمان دیدن تلویزیون مختل کند و همچینی اگر چیدمان میز تلویزون اگر در فاصله‌ای نزدیک به آشپزخانه باشد، بوی غذا میتواند در حین آشپزی برایتان آزار دهنده باشد؛ در نتیجه بهتر است تلویزیون را به مکانی مجزا و به دور از آشپزخانه منتقل کنید.

کنار یا روبروی منبع نور

آیا تابحال شده که انعکاس نور از پنجره یا آینه در صفحه‌ی تلویزیون شما را عصبی و ناراحت کند و باعث شود که نتوانید به خوبی برنامه‌ی مورد علاقه خود را تماشا کنید؟ این امر به دلیل نزدیک بودن تلویزیون به پنجره و یا نداشتن پرده‌ای مناسب و ضخیم جلوی پنجره میباشد.

چیدمان میز تلویزیون

اگر محیطی که برای تلویزیون در اختیار دارید بزرگ است، حتما فاصله‌ی بین پنجره و میز تلویزیون را زیاد کنید، اما در صورتی که متراژ کحیط کم است یا شرایط به گونه‌ای است که این امکان برایتان وجود ندارد، میتوانید یک پرده‌ی ضخیم که نور از آن عبود نکند را برای پنجره در نظر بگیرید از این مشکل جلوگیری کنید.

پشت به کاناپه مبل

این مورد بیشتر برای اتاق مخصوص تلویزیون و اتاق نشیمن صدق میکند که درصد تلویزیون دیدن در آنجا بیشتر است، نه اتاق پذیرایی! در این دو مکان هیچ کاناپه‌ای نباید پشت به تلویزیون باشد یا جایی قرار بگیرد که دید کامل به تلویزیون نداشته باشد.

شیک ترین رنگ کابینت برای آشپزخانه را با این ملاک ها انتخاب کنید !

در پذیرایی هدف اصلی دیدن تلویزیون نیست و همین که بیشتر کاناپه‌های مبل روبروی میز تلویزیون با دید کافی باشند کفایت میکند، البته اگر شرایط به صورتی است که ممکن است همه‌ی ست مبلتان دید کافی را داشته باشند اما میز تلویزون در نقطه کانونی نرود بسیار عالی است.

کنار منبع گرما

اشتباه‌ترین و خطرناک‌ترین جا برای تلویزیون فاصله‌‌ای نزدیک به منابع گرمایی مثل شومینه و بخاری است که این نوع چیدمان هم میتواند تلویزیون شما را خراب کند و هم حوادث جبران ناپذیری را به وجود بیاورد، پس حتما تلویزیون و میز تلویزیون را با فاصله‌ی استاندارد از شومینه و بخاری بگذارید و به هیچ وجه از این وسیله‌ی الکتریکی در بالا و کنار شومینه استفاده نکنید.

چیدمان میز تلویزیون

نکات مهم برای دکوراسیون میز تلویزیون

قبل از تزئین میز تی وی لازم تا نکاتی رو بدونیم. دانستن این نکات به ما کمک می‌کنه تا دکوراسیون میز تلویزیون رو طبق اصول طراحی و دیزاین پیش ببریم. اول همه از باید آیتم‌هایی برای تزئین میز تلویزیون انتخاب کنیم که با خود میز و سبک دکوراسیون هماهنگی دارد.

چیدمان میز تلویزیون

میز تلویزیون مدرن سفید طوسی

دکور کردن میز تلویزیون به بهترین و خاص‌ترین شکل ممکن است نیاز به صرف کمی وقت داشته باشد. برای همین بهتر که اکسسوری‌های نامناسب و بی‌کیفیت دوری کرده و برای پیدا کردن دکوری‌های جذاب کمی خلاقیت داشته باشیم و وقت بذاریم. در تصویر پایین میز تلویزیون دیواری تزیین شده رو می‌بینیم.

دکوراسیون میز تلویزیون دیواری مدرن

توجه به نور فضایی که میز تلویزیون رو در آنجا قرار می‌دهیم از عوامل تاثیر گذار بر روی دکور میز تی وی و جذابیت دکوراسیون می‌باشد. اگر میز تلویزیون در فضای دنج و تاریکی قرار دارد، بهتر از اکسسوری‌هایی با رنگ روشن استفاده کنیم تا میز تی وی بیشتر به چشم بیاد.

دکوراسیون میز تلویزیون شلف دار

نکته مهم بعدی برای تزیین میز تلویزیون اینِ که نباید فضا رو با انواع دکوری‌های مختلف و رنگارنگ شلوغ کنیم. ست میز تلویزیون و میز جلو مبلی میتونه ترکیب خوبی باشه. ترکیب وسایل دکوری مختلف در رنگ و اندازه‌های متفاوت نتیجه‌ای جز بی‌نظمی فضا و ایجاد تاثیری منفی روی دکوراسیون نخواهد داشت.

چیدمان میز تلویزیون

دکوراسیون میز تلویزیون با دکوری‌های ساده

برای تزیین میز تلویزیون باید فضای اطراف توجه کنیم، اگر میز تلویزیون در میان انبوهی از وسایل است، یک تزیین بسیار ساده برای آن باید در نظر بگیریم. زمانی که فضای بیشتری اطراف میز تلویزیون داریم، میشه از آیتم‌های تزیینی بیشتری استفاده کرد.

همچنین میز تلویزیون شیشه ای بخاطر شفاف بودن، باعث جلوه بیشتر اکسسوری‌های ما خواهد شد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

28 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *