افتتاح حساب ترکیه
اشتباهات آرایشی

درست است که آرایش کردن باعث می شود جوانتر و  شاداب تر به نظر برسید ولی اگر این اشتباهات آرایشی را مرتکب شوید نه تنها زیبا نمی شوید بلکه پیر و زشت می شوید. این اشتباهات را گروه زیبایی شادمگ در اختیارتان گذاشته است.

 اشتباهات آرایشی رایج

زیاده روی در زدن کرم پودر

میل به داشتن یک آرایش کاملاً مات باعث شده بسیاری از ما به اشتباه به استفاده ی زیاد از کرم پودر روی آوریم. اگر رنگ کرم پودر را اشتباه انتخاب کنید و مقداری زیادی از آن را هم به صورت خود بزنید، این کار نتیجه ای جز ایجاد تأکید روی چین و چروک ها و پیر به نظر رسیدن چهره نخواهد داشت.

برای جلوگیری از این مشکل، میکاپ آرتیست های برجسته ی دنیا توصیه می کنند از استفاده از کرم پودرهای سفت و غلیظ خودداری کنید. به جای آن ها، از کرم پودرهای مایع و سبک استفاده کنید. این کرم پودرها بدون آنکه پوست را سنگین کنند ظاهری سالم و طبیعی به آن می دهند.

اشتباهات آرایشی

 زیاد زدن ریمل به مژه های پایین

استفاده از ریمل برای پرتر نشان دادن مژه های پایین و ایجاد تأکید روی حاشیه ی چشم ها می تواند نگاه شما را بیش از حد معنی دار می کند.

از طرف دیگر، استفاده ی زیاد از ریمل توجه دیگران را به چین و چروک های دور چشم ها جلب می کند. این چین و چروک ها هر قدر هم که جزئی باشند، ریمل زیاد آن ها را مشخص تر خواهد کرد.

انتخاب رژلب اشتباه

هیچ شکی نیست که رژلب می تواند با چهره ی شما معجزه کند. از امتحان کردن رژلب های پررنگ واههمه نداشته باشید.

اما این را هم فراموش نکنید که اگر لب های باریکی دارید باید از استفاده از رژلب های تیره خودداری کنید. رژلب های تیره ممکن است لب های شما را به مراتب باریک تر نشان دهند.

اگر هم بخواهید لب هایتان پرتر به نظر برسند، استفاده از رژلب می تواند کمک کننده باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که رژلب را ذره ای بالاتر و پایین تر از خط لب اصلی خود بکشید.

 استفاده ی اشتباه از سایه های تیره

دقت داشته باشید که نباید سایه چشم را روی کل پلک بزنید. این کار سن تان را بالا می برد. روش درست این است که سایه را فقط به گوشه های بیرونی چشم ها بزنید.

استفاده از خط چشم تیره برای پلک پایین

کشیدن خط چشم تیره در پایین چشم ها باعث می شود چشم ها کوچک تر دیده شوند.

برای آنکه عکس این حالت را ایجاد کنید و کاری کنید که چشم هایتان درشت تر به نظر برسند، از یک مداد چشم سفید استفاده کنید. این کار باعث می شود چهره ی شما بازتر به نظر برسد.

اشتباهات آرایشی

زدن رژگونه به برآمدگی گونه ها

با رژگونه های تیره و پررنگ خداحافظی کنید! وقتش رسیده از رنگ های روشن تری مثل صورتی کمرنگ یا هلویی استفاده کنید.

دقت داشته باشید که رژگونه را باید به قسمت بالایی گونه ها بزنید نه مرکز آن ها. ایجاد تأکید روی برآمدگی گونه ها شاید وقتی جوان تر بودیم مشکلی ایجاد نمی کرد اما با بالا رفتن سن باید تغییرات پوست خود را هم در نظر بگیریم.

به جای تلاش برای ایجاد تأکید روی قسمت مرکزی گونه ها، رژگونه را روی قسمت بالایی استخوان گونه بزنید، به طوری که خیلی نزدیک به قسمت بینی نباشد. استفاده از رنگ های ملایم و طبیعی ظاهری جوان تر و حالتی رمانتیک به چهره می دهد. علاوه بر این، زدن رژگونه به استخوان گونه یک حالت لیفتینگ به این قسمت از چهره می دهد.

ایجاد تأکید بیش از اندازه روی ابروها

استفاده از رنگ های تیره برای کلفت تر نشان دادن ابروها و ایجاد تأکید روی آن ها می تواند چهره را نامرتب و پیر نشان دهد. برای ابروهای خود از رنگی استفاده کنید که یک درجه روشن تر از رنگ طبیعی آن ها باشد.

استفاده نکردن از کانسیلر

بسیاری از افراد به مشکل سیاهی زیر چشم دچار هستند. با بالا رفتن سن، این سیاهی مشخص تر هم می شود. استفاده از کرم پودر نتیجه ای جز تشدید مشکل ندارد.

برعکس، استفاده از کانسیلر معجزه خواهد کرد. مقداری کانسیلر به تیرگی زیر چشم ها بزنید و آن را پخش کنید. لایه ی کانسیلر باید تا حد ممکن نازک باشد.

 استفاده نکردن از مداد خط لب

استفاده از مداد خط لب یکی از ضروریات یک آرایش موفق است. این کار به شما این امکان را می دهد که طرح کلی دهان را مشخص تر و زیباتر کنید.

با این حال، نباید سعی کنید با کشیدن خط لب، خیلی بالاتر و پایین تر از دهان، لب های خود را بزرگ تر نشان دهید. مداد خط لب را باید هر چه می توانید به مرکز لب ها نزدیک تر بکشید، در غیر اینصورت در واقع برای خود سبیل درست خواهید کرد!

اشتباهات آرایشی

 زیاده روی در زدن پنکک

استفاده از پنکک در مقادیر اندک می تواند به اصلاح برخی عیوب پوستی کمک کند. اما اگر در زدن پنکک زیاده روی کنید، خود به یک مشکل تبدیل خواهد شد.

محبوبترین و جدیدترین رنگ مو 2022 زنانه و دخترانه جذاب

برای از بین بردن چربی ها و گرفتن برق ناحیه ی T صورت (پیشانی، بینی و چانه)، از پنکک های مینرال یا رایس استفاده کنید. از زدن پنکک به دور چشم ها خودداری کنید چون نتیجه ای جز ایجاد تأکید روی چین و چروک ها و خشک نشان دادن پوست ندارد.

اشتباهات آرایشی که ظاهر شما را به جای زیبایی زشت می کند

اگر چه آرایش صحیح تاثیر زیادی در زیباتر به نظر رسیدن شما دارد اما اشتباهات آرایشی در قسمت های مختلف صورت می تواند نتیجه ی معکوس داشته باشد شما را به نوعی پیر و زشت نشان دهد.

در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک ، اشتباهات آرایش صورت را برایتان خواهیم گفت تا با انجام ندادن آنها یک آرایش زیبا و مناسب داشته باشید.

اشتباهات آرایش چشم

اشتباهات آرایشی چشم که باعث می شود زشت و پیر به نظر برسیم . چه فردی باشید که به آرایش چشم معتاد است و چه کسی که تا به حال یک بار هم خط چشم نزده ، در نهایت راهکارهایی برای شما داریم که می تواند استایل شما را بهبود ببخشد و صورت شما را شاداب کند.

روشن کردن بیش از اندازه زیر چشم ممنوع

تیرگی زیر چشم هم برای زنان و هم مردان یکی از موانع زیبا دیده شدن است.برای بهتر شدن کافیست خواب کافی داشته و رژیم غذایی مناسب داشته باشید، اغلب خانمها برای پوشاندن حلقه های تیره در زیر چشماز کانسیلر و روشن کننده ها بهره می گیرند.

اما با افزایش سن ، پوست زیر چشم نیز نازک تر می شود و برای زیباتر شدن مجبور به استفاده از این کرم هامی شوید .اما توجه داشته باشید که گذاشتن لایه ضخیم از سفیدکننده زیر چشم اصلا ظاهر خوبی ندارد.

آرایش چشم های سیاه و پرشور در سنین بالاتر زیبایی چشمگیری ندارد. با افزایش سن ، مژگان کم پشت تر می شود و اکثر خانمها تمایل بیشتری برای استفاده از آرایشهای زیاد و تیره دارند.

اشتباهات آرایشی

بهتر است به جای خط چشم سیاه از قهوه ای تیره یا خاکستری به میزان کم استفاده کرد. برای خط چشم از خط چشم های مایع دوری کنید ، زیرا خیلی غلیظ هستند . برای کشیدن خط چشم بهتر است از مداد های نرم و راحت استفاده کنید .

با اینکه خط چشم پهن که از نوک چشم تا انتهای آن کشیده شده باعث کوچکتر دیده شدن چشم ها می شود، اما یک خط چشم نصفه هم جالب نخواهد بود.

اگر از گوشه داخلی چشمتان خط نازکی تا نزدیکی مردمک چشمتان بکشید و سپس این خط را کمی کلفت تر کرده و تا انتهای چشمانتان ادامه دهید آرایش چشمانتان زیباتر خواهد بود.در مرحله آخر هم می توانید با یک برس سایه آن را از گوشه خارجی به سمت گوشه داخلی کمی پخش کنید.

سایه های براق را دور بریزید

براق بودن پشت پلک ها ظاهر خیلی خوبی به چشم می دهد و شاید مطابق مد هم باشد اما از انواع آرایش های دیگر ، بیشتر افزایش سن را نشان می دهد.

اولین عضو صورت که بالا رفتن سن را نشان می دهد ، چشما ها هستند. زیرا قسمت پلک انسان فاقد غده های چربی است .بنابراین براق کردن پشت پلک هایی که دارای خط و چروک هستند بیشتر موجب دیده شدن افزایش سن می شود.

نحوه آرایش زیر چشم

در میانسالی، برای اینکه ظاهر جوان تری داشته باشید نباید از ریمل و خط چشم در زیر چشم استفاده کنید. این کار به جای زیباتر نشان دادن چشمها،باعث بیشتر دیده شدن دایره تیره زیر چشم و دیگر اثرات بالا رفتن سن می شود.

کم آبی در اطراف چشم ها

اگر به پوست اطراف چشم خود آب کافی نرسانید و آن را تقویت نکنید، در نتیجه چشمانی خسته و نیمه باز خواهید داشت که شما را پیر نشان می دهد .

اشتباهات آرایشی

اگر مایلید که چشمانتان در مرکز توجه باشد ، حتما باید این ناحیه را مرطوب نگه دارید که می توانید با استفاده از سرم ها، کرم های دور چشم و پرایمرهای جوانسازی این ناحیه را تقویت کنید . این کرم های دور چشم می تواند تیرگی های اطراف چشم را نیز از بین ببرند .

استفاده از سایه چشم پودری

سایه چشم پودری نیز می تواند چشم شما را پیرتر نشان دهد ، در این مواقع بهتر است که از سایه های کرمی استفاده کنید و البته که این سایه های پودری برای افراد جوان مشکلی ایجاد نمی کند .

استفاده از سایه های کرمی آسان تر است ، بافت یکدست تری دارد و مدت زمان بیشتری نیز دوام می آورد .

مات کردن دور چشم

اگر عادت به استفاده از پودر و مات کردن کل صورت دارید ، بهتر است که کمی دست نگه دارید زیرا دور چشم شما نیاز خاصی به مات کردن ندارد و ممکن است که شما را پیرتر نشان دهد .

پوست اطراف چشم نازک تر از قسمت های دیگر است و به مات کردن نیاز ندارد و اگر فکر می کنید که چربی اطراف چشم شما زیاد است ، از پرایمر چشم استفاده کنید .

ضخامت خط چشم و مشخص بودن خط آن

تقریبا این نوع خط چشم ها محبوبیت خود را از دست داده اند . متخصصان پیشنهاد می کنند که بعد از خط چشم کشیدن کمی آن را محو کنید و حالت سایه به آن بدهید ، یعنی هرگونه جای خطی را در آن محو کنید .

جلوگیری از لاغری صورت اون هم ماه رمضان مگه میشه ؟ این توصیه ها رو جدی بگیرید تا باور کنید

ریمل نزدن

افراد زیادی هستند که بعد از تمام شدن آرایش چشم ریمل نمی زنند که این کار می تواند سن افراد را بالاتر نشان دهد و بهترین راه برای باز نگه داشتن چشم ها استفاده از ریمل می باشد که هم چشمان شما را شاداب تر نشان می دهد و هم باعث حجم بیشتر مژه ها می شود .

اشتباهات آرایش پوست با کرم پودر

پوست با آرایش کمتر جوان تر و بهتر دیده می شود . زدن لایه ضخیم از کرم پودر و کانسیلر و پن کیک روی پوست سبب پیرتر نشان دادن پوست شما و جلب توجه بیشتر به نقاط دارای مشکل پوست شما می شود .

برای زیباتر شدن پوستتان ، روی پوست خود لایه نازکی کرم پودر بزنید یا از مرطوب کننده و پن کیک استفاده کنید.

برای بهتر شدن پوستتان نیز بهتر است از محصولات بهداشتی استفاده کنید .

قبل از زدن کرم پودر برای اینکه از جمع شدن کرم پودر در لابلای خطوط صورتتان جلوگیری کنید ، مرطوب کننده بزنید.

از لوازم آرایش با پایه معدنی برای پوشاندن جوش ها و لکه های صورت مناسب است.

اشتباهات آرایشی

شما می توانید از کرم پودرهای ژله ای که به تازگی وارد بازار شده اند و پوشانندگی بسیار عالی دارند و پوست شما را طبیعی نشان دهد ، استفاده نمایید.

برنزه کردن پوست

اگر برای برنزه شدن پوستتان ساعات زیادی را زیر نور خورشید می گذرانید ، باید بگوییم در اشتباه هستید زیرا نورخورشید ، سبب پیری زودرس ، تجزیه رشته های کلاژن پوست ، ازبین رفتن ظاهر نرم و کشسان پوست ، نابودی سلول های پوست، تغییر رنگدانه ها و ایجاد نقاط تیره ی دائمی می شود .

اشتباهات کشیدن خط لب

آرایش صحیح لب باعث زیبایی شما می شود . برای آرایش لب خود از رنگ های طبیعی و برق لب استفاده نمایید و هیچ گاه رژ خود را بیرون لبتان نکشید . برق لب ، لب ها را حجیم تر می کند و جلوه طبیعی آن را حفظ می کند .

برای بزرگتر جلوه نمودن لبهایتان ، خط لب خود را روی مرز لب هایتان بکشید و بعد از زدن رژ لب از محصولات حجم دهنده لب استفاده کنید و به قسمت میانی لب ها برق لب بزنید.

برای مشخص نمودن حدود لبتان و اصلاح شکل لبتان از خط لب استفاده کنید . رنگ خط لب شما باید نزدیک به رنگ طبیعی لب هایتان باشد و هیچ گاه خط لب تیره تر از رژ لب خود را نزنید . برای زدن رژ لب تیره، مثل قرمز، بنفش یا قهوه ای پر رنگ از خط لبی همرنگ با رژ لبتان استفاده کنید.

استفاده زیاد از مداد ابرو

اگر دارای ابروهای پرپشت و مشکی هستید، با ژل ابرو به آنها فرم دهید و درون آنها مداد نکشید . اگر ابروهایتان کم پشت هستند از سایه های مخصوص ابرو استفاده نمایید و به وسیله برس کمی سایه ابرو به قسمت های کم پشت ابرویتان بزنید.

در صورتی که ابروی بسیار کم پشتی دارید ، با مداد ابرو به حالت هاشوری به آن شکل دهید و سپس از سایه ابرو استفاده کنید.

اشتباهات آرایشی

اشتباهات استفاده از رژگونه

برای اینکه گونه های برجسته و زیبا داشته باشید ، در خط آرواره و سرحد موی سر و پیشانی از کرم برنزه استفاده کنید ، سپس کمی رژگونه به برجستگی گونه خود بزنید .

زدن رژ گونه زیاد به گونه ها نه تنها شما را زیبا نشان نخواهد داد بلکه باعث مضحک به نظر رسیدنتان می شود. هیچگاه به گونه های خود ، رژگونه قرمز نزنید زیرا این رنگ دیگر از مد رفته و شما با زدن رژگونه قرمز به یک پیرزن تبدیل خواهید شد .

برای زدن رژگونه از یک برس بزرگتر استفاده نمایید . بعد از آغشته کردن برس به رژ گونه با آن روی دستتان ضربه بزنید تا پودرهای اضافه گرفته شوند.

سپس برای مشخص شدن برجستگی گونه تان لبخند بزنید . رژگونه را از قسمت برجسته گونه رو به بالا، به سمت گوش هایتان به صورت یکسان روی پوست خود پخش کنید تا گونه هایتان طبیعی و زیبا دیده شوند . اگر رنگ رژگونه شما بیش از حد پر رنگ بود کمی پنکیک روی آن بزنید.

اشتباهات آرایشی

اشتباهات آرایشی را برای همیشه کنار بگذارید

بی شک همه بانوان ممکن است اشتباهات آرایشی داشته باشند. لازم است تا شما برای آرایش چهره از تکنیک ها و فوت و فن های آرایشی کاملا آگاه باشید تا دچار اشتباهات آرایشی نشوید. اشتیاهات آرایشی می تواند در طی آرایش هر یک از اجزای چهره همچون چشم ها، گونه ها، ابرو ها، چانه و …رخ دهد.

اشتباهات آرایشی در استفاده از لوازم بهداشتی

استفاده از لوازم آرایش دیگران

لوازم آرایش جزو وسایل بسیار شخصی و خصوصی است، متاسفانه یکی از اشتباهات آرایشی رایج در میان زنان، استفاده از لوازم آرایش یکدیگر است.

باید لوازم بهداشتی را همچون مسواک خصوصی و مهم بدانید و نه تنها خود از دیگران قرض نمی کنید بلکه وسایل آرایشی را به دیگران نیز قرض ندهید.

چون لوازم آرایشی به راحتی می توانند عفونت ها و میکروب ها را به دیگری منتقل کنند و سبب ایجاد بیماری های پوستی، عفونی و…شوند بنابراین اگر به دنبال حفظ سلامتی خود هستید لازم است تا اشتباهات آرایشی را کنار بگذارید.

 خوابیدن با آرایش یکی از متداول ترین اشتباهات آرایشی

خوابیدن با آرایش از متداول ترین اشتباهات آرایشی است که شما را در معرض بیماری های پوستی و چشمی قرار می دهد.

چگونگی داشتن ناخن های زیبا و طبیعی + روشهای خانگی مراقبت از ناخن

حتی اگر خسته هستید هم هرگز با آرایش نخوابید زیرا خوابیدن با آرایش باعث بسته شدن منافذ پوست، سوزش چشم، جوش زدن، گل مژه و… می شود.

اشتباهات آرایشی

لوازم آرایش تاریخ گذشته از خطرناک ترین اشتباهات آرایشی

همیشه به هنگام خرید لوازم آرایش به تاریخ انقضای ثبت شده بر روی قوطی های آن دقت نمایید. متاسفانه بسیاری از بانوان دچار اشتباهات آرایشی می شوند و هیچ گونه توجهی به تاریخ مصرف لوازم آرایشی خود ندارند .

به همین دلیل صرفا زمانی که مواد آرایشی آن ها به اتمام برسد، آن را دور می اندازند.

اما لازم است بدانید که استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته باعث ابتلا به عفونت و تحریک پوستی می شود و زیبایی صورت شما را به خطر می اندازد.

اشتباهات آرایشی مربوط به قبل از آرایش

مواردی که باید قبل از شروع آرایش رعایت شود به اندازه مراحل میکاپ مهم و ضروری است. به طوری که داشتن پوستی آماده برای افزودن کرم‌پودر یا مواد دیگر آرایشی را می‌توان تا حدودی تعیین کننده کیفیت میکاپ بدانیم. به همین خاطر در ادامه این بخش ابتدا به سراغ اشتباهات آرایشی مربوط به قبل از آرایش می‌رویم.

آماده نکردن پوست قبل از آرایش

زمانی که می خواهید شروع به آرایش کنید، اولین قدم این است که کرم پودر بزنید. درست است؟ خیر، کاملا اشتباه است. هنگام شروع روتین آرایشی خود، مهم است که ابتدا پوستتان را آماده کنید تا یک آرایش بی عیب و نقص داشته باشید.

نحوه آماده کردن پوست با توجه به نوع پوست هر کس متفاوت است. اما به طور کلی شستشوی کامل صورت و سپس هیدراته کردن آن با کرم های نرم کننده و آبرسان و استفاده از پرایمر بهترین روش برای داشتن یک پوست صاف و زیباتر شدن آرایشتان است.

برای این کار بهتر است از شوینده مخصوص پوست خود و یک نرم کننده متناسب با وضعیت پوستی خودتان استفاده کنید.

داشتن پوستی خشک و یا پوستی چرب

همان طور که می‌دانید داشتن پوستی خشک و پوسته پوسته شده و یا پوستی چرب و دارای تعریق، برای هیچکس خشنود نیست. پوست صورت، برای همه افراد الخصوص مردان بسیار مهم می‌باشد.

اشتباهات آرایشی

اگر شما بدون توجه به نوع پوست خود، صورتتان را آرایش کنید و خشکی پوست و یا چرب بودن پوستتان مشخص باشد، همسرتان را از خودتان دور می‌کنید.

علاوه بر پوست صورت، داشتن آرنج و پاشنه‌های خشک نیز بسیار ناخوشایند است. بنابراین اگر پوستی دارید که در نواحی مختلف خشک است، حتما برای رفع این مشکل، ژل‌های مرطوب کننده و یا مرطوب کننده‌های طبیعی را مصرف کنید.
همچنین اگر پوستی چرب دارید، حتما به پزشک مراجعه کرده و به او کمک این مشکل را برطرف کنید.

آرایش کردن در محیط کم نور

یکی از اشتباهات آرایشی رایج، آرایش کردن در محیط کم نور است. حتما برای شما هم پیش آمده که در یک اتاق کم نور آرایش کرده اید و بیرون از منزل متوجه شده اید که چه اتفاقی برای صورتتان افتاده!

برای جلوگیری از این اتفاق، حتما نور محلی که آرایش می کنید را تنظیم کنید تا به طور دقیق بتوانید تمام جزئیات صورت خود را ببینید. اگر نور طبیعی ندارید، از نور LED سفید استفاده کنید که بیشتر شبیه به نور بیرون است.

داشتن موهای زائد در صورت

یکی از مسائلی که همواره و در همه جا باید به آن دقت کنید، نداشتن موهای زائد است. این موضوع، هم برای آقایان و هم برای بانوان صدق می‌کند. آقایان سعی دارند تا همیشه موها و خط ریش مرتبی داشته باشند.

بانوان نیز همواره سعی دارند تا صورتی اصلاح شده و موهای مرتبی داشته باشند. بانوان پیش از شروع آرایش بهتر است تا صورت خود را اصلاح کنند؛ زیرا، مردان از داشتن موهای زائد الخصوص در صورت، بدشان می‌آید.

در واقع اگر صورتتان دارای مو باشد و از لوازم آرایش استفاده کنید، زیبایی شما کم شده و مردان از شما فراری خواهند شد.

بی توجهی به دندان‌ها

زمانی که با شخصی صحبت می‌کنید و یا زمانی که می‌خندید، اولین چیزی که دیده می‌شود دندان‌های شماست. اگر دندان‌های زردی داشته باشید، اگر مقداری رژ به دندان‌هایتان مالیده شده باشد و غیره، باعث می‌شود تا شخص مقابل از شما فراری شود.

این مسئله هم برای بانوان و هم برای آقایان اهمیت بسیار زیادی دارد. بنابراین، همیشه پیش از این که آرایش صورت را شروع کنید، حتما دندان‎های خود را مسواک بزنید.

شما همواره باید از زیبایی و سلامت دندان‌هایتان مطمئن شده و دهانی خوش بو داشته باشید.

زیاد زدن ریمل به مژه های پایین چه مشکلی ایجاد میکند؟

استفاده ی زیاد از ریمل توجه دیگران را به چین و چروک های دور چشم ها جلب می کند. این چین و چروک ها هر قدر هم که جزئی باشند، ریمل زیاد آن ها را مشخص تر خواهد کرد.

اشتباهات آرایش پوست با کرم پودر چیست؟

پوست با آرایش کمتر جوان تر و بهتر دیده می شود . زدن لایه ضخیم از کرم پودر و کانسیلر و پن کیک روی پوست سبب پیرتر نشان دادن پوست شما و جلب توجه بیشتر به نقاط دارای مشکل پوست شما می شود .

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

20 بهمن 1400

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *