افتتاح حساب ترکیه
برق انداختن سینک ظرفشویی

خانم های کدبانو همیشه دوست دارند سینک تمیز و براقی داشته باشند. گروه سبک زندگی شادمگ راه برق انداختن سینک ظرفشویی را به شما آموزش میدهد.

برق انداختن سینک ظرفشویی

نظافت سینک ظرفشویی بسیار مهم است چون محل شستشوی ظروف است و غیر مستقیم با غذایی که می خوریم و سلامتی ما در ارتباط است.

برق انداختن سینک ظرفشویی

علاوه همواره در معرض دید است و از نظر زیبایی حائز اهمیت است و یک خانم کدبانو همواره دوست دارد تا ظرفشویی تمیز و براقی داشته باشد. از آن جایی که سینک ظرفشویی هر روز مورد استفاده قرار می گیرد علاوه بر شستشوی روزانه، به دفعات نیاز به شستشو دارد.

در این چگونه گفته ایم که چطور با کمک مواد طبیعی به این مهم بپردازید.

  •  سینک ظرفشویی معمولاً از جنس استیل است. بهتر است از مواد سفید کننده قوی و جرمگیر برای تمیز کردن استفاده نکنید، زیرا رنگ استیل به مرور کدر می شود.

جوش شیرین برای تمیز کردن سینک های استیل عالی عمل می کند. این ماده را به عنوان پودر تمیز کننده به کار گیرید.

  • برای تمیز کردن سینک های آلومینیومی و چینی محلول پودر ماشین لباسشویی توصیه می شود. بعد از آبکشی، با روزنامه مچاله شده سینک را برق بیندازید.
  • برای از بین بردن لکه ها و رسوبات آب روی سینک، پارچه ای را به سرکه سفید آغشته کنید و روی سطح را با آن مالش دهید.

از محلول نمک و جوش شیرین در آب یا سرکه نیز می توانید برای تمیز کردن سینک ظرفشویی استفاده کنید.

برق انداختن سینک ظرفشویی

  • نمک ماده طبیعی مناسب برای ضدعفونی کردن سینک است. برای این منظور نمک خشک را روی سطح آن بپاشید و پس از نیم ساعت بشویید.
  •  از الحاقات سینک و دستشویی شیرهای آب هستند که برای از بین بردن رسوب آب روی آنها می توانید از محلول نمک و جوش شیرین در آب یا سرکه استفاده کنید.

اگر رسوبات خیلی زیادند نمک و جوش شیرین را به صورت خمیر در آورید و روی رسوبات بگذارید تا آن ها را از بین ببرد.

مناسب ترین ماده برای تمیز کردن سینک

سینک ظرفشویی معمولاً از جنس استیل است. مناسب ترین ماده برای تمیز کردن سینک های استیل، جوش شیرین می باشد.

برق انداختن سینک ظرفشویی

بهتر است از مواد سفید کننده قوی برای تمیز کردن این سینک ها استفاده نکنید، زیرا باعث کدر شدن استیل می گردد. برای تمیزکاری روزانه، می توانید از مایع ظرفشویی ملایم استفاده کنید.

همچنین برای از بین بردن لکه های روی سینک ظرفشویی، پارچه ای را به سرکه سفید آغشته کنید و سپس سینک ظرفشویی را با آن تمیز کنید.
تمیز کردن شیرآلات و دستگیره ها نیز می شود از جوش شیرین و یا سرکه استفاده کنید. اگر رسوبات روی سینک و یا شیرآلات خیلی زیاد باشد، می توانید جوش شیرین را به کمک کمی آب و یا سرکه به صورت خمیر در آورید و روی رسوبات بگذارید تا آن ها را از بین ببرد.

آداب خواندن زیارت عاشورا در ماه محرم برای حاجت روایی قطعی

راه‌های برق انداختن سینک ، ظروف و لوازم استیل

ماندن لک آب، لک دست، چربی، رسوب و… که باعث کثیفی و کدر شدن ظروف، لوازم برقی و سینک ظرفشویی می‌شود معمولا به سادگی پاکیزگی را به خود نخواهند دید و دردسرهای زیادی را به وجود می‌آورند.

برق انداختن سینک ظرفشویی

برای همین به نظر می‌رسد وسایلی که از جنس استیل هستند به سرعت و به مرور زمان درخشندگی و زیبایی‌شان را از دست می‌دهند.

اما شما با دانستن یکسری نکات، اصول و راه‌های متنوع و البته بسیار ساده برای تمیز کردن و شفاف نگه داشتن می‌توانید تا سال‌ها از لوازم استیل، لوازم برقی از جنس استیل و سینک ظرفشویی‌تان به دلیل حفظ ظاهر زیبایشان بهره ببرید.

یکی از اصلی‌ترین اوصولی که در زمان نگهداری از ظروف و لوازم استیل لازم است بدانید این است که فاصله زمان تمیز کردن این لوازم را طولانی نکنید. این کار باعث می‌شود لکه‌ها به سادگی از بین نروند.

اگر این کار را به کرات و در فاصله زمان‌های کوتاه انجام دهید می‌توانید تنها با شستن آنها از طریق آب گرم یا کشیدن دستمال نم‌دار بر روی آنها درخشندگی و تمیزی‌شان را به آنها برگردانید.

برق انداختن سینک ظرفشویی

یک دستمال نرم مرطوب به جای سیم و وایتکس

لازم است بدانید برای تمیز کردن لوازم استیل به هیچ عنوان از سیم و لوازم زبر، وایتکس و آمونیاک استفاده نکنید. چون ممکن است موجب به وجود آمدن خش بر روی این لوازم شود و دیگر آن نمای زیبا را نداشته باشند.

با توجه به این موضوع بهتر است شما با کمک شوینده‌های معمولی و یک دستمال نرم چندین بار بر روی وسیله‌تان که از جنس استیل است بکشید.

تابه، قابلمه استیل، سینک آشپزخانه یا کباب‌پز در صورت کثیف بودن به سادگی از این طریق پاک می‌شوند. علاوه بر این، شیشه‌شور نیز به تنهایی و با کمک یک دستمال نرم برای تمیز کردن سطوح استیلی مانند یخچال، مایکروفر، گاز، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و… مناسب است.

برق انداختن سینک ظرفشویی

معجزه سرکه، آبلیمو، جوش شیرین،‌ نمک، آرد و الکل

همچنین سرکه و آبلیمو در این زمینه کمک‌رسان هستند. کافیست کمی محلول آب و سرکه یا آب و آبلیمو را در یک ظرف با درپوش اسپری‌دار بریزید و این محلول را بر روی سطح مدنظر اسپری کنید.

ریختن مقداری الکل سفید بر روی یک پارچه نرم و کشیدن آن به سطح مورد نظر نیز نتیجه مثبتی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. زمانی که از طریق الکل محل مورد نظر را تمیز می‌کنید پس از آن به خوبی با دستمال، خشک و پاک کنید. در این شرایط خودتان هم متوجه تغییر و درخشندگی بیشتر آن وسیله خواهید شد.

برای تمیز کردن ظروف استیل بهتر است چند قاشق سوپ‌خوری سرکه را به همراه ماده شوینده در ماشین ظرفشویی بریزید. هنگام شستن ظرف‌ها با دست نیز مقداری سرکه به ماده شوینده اضافه کنید. سرکه، چربی و لکه را سریع‌تر پاک می‌کند.

برق انداختن سینک ظرفشویی

متاسفانه سینک ظرفشویی فقط با آبکشی تمیز نشده و از جرم و باکتری پاک نمی‌شود. این تصور را کنار بگذارید که با استفاده از مواد سفیدکننده قوی می‌توانید یک سینک ظرفشویی درخشنده و براق داشته باشید.

چون با این کار شما نتیجه معکوس را خواهید دید و سینک ظرفشویی کدر خواهد شد. کارایی مایع ظرفشویی، جوش شیرین، سرکه سفید، نمک، لیموی تازه یا آب لیموی طبیعی، پارچه یا اسفنج نرم و… از مواد شیمیایی قوی بسیار بهتر است و نتیجه مطلوبی از آن خواهید گرفت.

آموزش مرحله به مرحله واکس زدن کفش ؛ خیلی آسونتر از چیزی که فکرشو می کنید

به عنوان مثال برای از بین بردن لکه‌های سمج، می‌توانید از جوش ‌شیرین استفاده کنید. برای تمیز کردن سطح سینک ظرفشویی جوش شیرین را با کمک یک دستمال یا اسفنج نرم به کل سطح سینک بکشید.

خواهید دید که چقدر خوب سینک ظرفشویی شما را تمیز و درخشنده می‌کند بدون آنکه به سطح سینک صدمه وارد شود.

برای از بین بردن لکه‌ها و رسوبات آب روی سینک، پارچه‌ای را به سرکه سفید آغشته کنید و روی سطح را با آن مالش دهید.

بهتر است بگذارید سینک به مدت یک ربع به همان حالت باقی بماند. سرکه یک ضدباکتری طبیعی است و اسید سرکه برای حل رسوب کلسیوم و لک آب بسیار کارآمد خواهد بود. پس حتما از این قابلیت در تمیزی خانه‌تان بهره ببرید.

همچنین می‌توانید نمک را به مدت نیم ساعت بر روی سطح سینک ظرفشویی بپاشید و سپس به خوبی آن را آبکشی کنید.

از محلول نمک و جوش شیرین در آب یا سرکه نیز می‌توانید برای تمیز کردن سینک ظرفشویی استفاده کنید. در صورت ماندن رسوب زیاد این محلول را به صورت خمیر دربیاورید تا اثر قوی‌تری داشته باشد.

مایع ظرفشویی، آرد و حوله یا دستمال نیز از جمله راه‌هایی است که شما با کمک آن به یک سینک تمیز و براق دست پیدا می‌کنید.

کافیست ابتدا سینک را با مایع ظرفشویی بشویید و بگذارید تا کاملا خشک شود، سپس آرد را روی سینک بپاشید و بعد از چند دقیقه با یک دستمال یا حوله خوب بسابید و جلا دهید. به همین سادگی با یک سینک تمیز روبرو خواهید شد.

برای پاک کردن مواد غذایی چسبیده به سینک نیز از دستمال کاغذی حوله‌ای آغشته به سرکه استفاده کنید.

برق انداختن سینک ظرفشویی

اجازه دهید که این دستمال‌های آغشته به سرکه به مدت 30 دقیقه روی آن‌ها بماند، سپس آن‌ها را بردارید و به سطل آشغال بیندازید و با استفاده از یک اسفنج نایلونی و آب و صابون، سینک را بشویید بعد از آم آبکشی فراموش نشود.

فوت کوزه‌گری

آخرین توصیه ما به شما این است که همیشه سعی کنید برای تمیز کردن سینک آشپزخانه‌تان از مواد شیمیایی استفاده نکنید.

در عوض به سادگی پاک‌کننده خانگی بسازید که هم سازگار با محیط زیست است، هم به پوست و ریه شما در زمان نظافت آسیب نمی‌رساند و هم طبیعتا مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

همچنین این نکته را فراموش نکنید از طریق هر روشی که تصمیم گرفتیم لوازم استیل و همچنین سینک ظرفشویی‌تان را تمیز کنید حتما بعد از اتمام کار آن ها را با دستمال تمیز، خشک کنید تا هیچ اثر لکی باقی نماند و درخشندگی لوازم استیل خستگی را از تن‌تان به در کند.

آرد بهترین راه برق انداختن سینک ظرفشویی

بدون به کار بردن هیچ مواد شوینده گران قیمتی، برای برق انداختن سینک ظرفشویی، از آرد استفاده کنید. آرد در هر خانه‌ای یافت می‌شود و بی تردید ارزان‌ترین و البته آسان‌ترین راه برای برق انداختن سینک ظرفشویی است.

تميز كردن چدن گاز با چند ترفند ساده و در كوتاهترين زمان ؛ اينطوري اجاق گاز تون برق مي زنه

ابتدا با یک حوله لطیف و یا با یک دستمال میکروفیبر بدنه سینک را از رطوبت و خیسی پاک کنید.

سینک باید به طور کامل خشک و عاری از هرگونه رطوبت و قطره آبی باشد. بعد از خشک کردن سینک مقداری آرد را روی بدنه و دیواره‌های سینک بپاشید.

سپس با یک دستمال تمیز و لطیف بدنه سینک را از آرد تمیز کنید. به دلیل خشک بودن سینک، آرد به راحتی از سطح سینک جدا خواهد شد.

ترکیب جوش شیرین و آبلیمو؛ تمیزی سینک آشپزخانه

برای تمیز کردن سینک ظرفشویی آشپزخانه به روش طبیعی به یک بسته جوش شیرین احتیاج دارید، لازم نیست کل بسته را برای تمیز کردن سینک مصرف کنید.

برق انداختن سینک ظرفشویی

تنها باید یک قاشق چایخوری از آن را بردارید. مابقی بسته را برای تمیز کردن دیگر قسمت‌های آشپزخانه بردارید .. می‌توانید از جوش شیرین برای تمیز و نظافت کردن هود آشپزخانه و یا حتی فرش خانه استفاده کنید. نگران نباشید، بسته جوش شیرین همیشه در نظافت به کار شما خواهد آمد.

یک عدد لیمو بردارید، آن را نصف کرده و آب آن را بگیرید، یک چهارم فنجان آب لیمو را با یک قاشق چایخوری جوش شیرین ترکیب کرده و آن را روی بدنه و دیواره سینک بریزید.

بگذارید این محلول برای ده الی بیست دقیقه روی سینک باقی بماند. سعی کنید اینکار را هفته‌ای یکبار و یا هر دو هفته یکبار انجام دهید.

جوش شیرین یک ماده پاک کننده طبیعی است، که چربی و غذای باقی مانده روی سینک را از بین می‌برد، ماندن آن روی سینک لکه‌های باقی مانده را ضعیف خواهد کرد. حالا باید یک مسواک کهنه بردارید و صافی بدنه سینک را آرام با آن تمیز کنید.

برای رفع انسداد و گرفتگی درون لوله سینک می‌توانید، یک دوم فنجان جوش شیرین را با یک چهارم فنجان آب لیمو ترکیب کنید.

محلولی که درست کرده‌اید را مستقیم درون صافی سینک بریزید، می‌توانید در ادامه و پشت سر این محلول، کمی سرکه سفید را نیز پشت این محلول درون صافی سینک بریزید.

سپس بعد از گذشت زمانی در حدود ده دقیقه، کمی آب را جوشانده و سپس آن را درون صافی بریزید. این محلول جادویی باعث از بین رفتن انسداد درون لوله‌ها و ضد عفونی شدن آن خواهد شد.

بهترین راه برای تمیز کردن سینک های آلومینیومی و چینی چیست؟

برای تمیز کردن سینک های آلومینیومی و چینی محلول پودر ماشین لباسشویی توصیه می شود. بعد از آبکشی، با روزنامه مچاله شده سینک را برق بیندازید.

چگونه با آرد سینک ظرفشویی را برق بیندازید؟

ابتدا با یک حوله لطیف و یا با یک دستمال میکروفیبر بدنه سینک را از رطوبت و خیسی پاک کنید. سینک باید به طور کامل خشک و عاری از هرگونه رطوبت و قطره آبی باشد. بعد از خشک کردن سینک مقداری آرد را روی بدنه و دیواره‌های سینک بپاشید. سپس با یک دستمال تمیز و لطیف بدنه سینک را از آرد تمیز کنید. به دلیل خشک بودن سینک، آرد به راحتی از سطح سینک جدا خواهد شد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

19 بهمن 1400

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *