افتتاح حساب ترکیه
بهترین رنگ تیپ تابستانی

گرمای روزهای فصل تابستان می تواند آزاردهنده باشد به همبن دلیل باید بدانیم برای رهایی از گرمای فصل تابستان چه بپوشیم و یا بهترین رنگ تیپ تابستانی چه رنگی است. گروه استایل شادمگ در این خصوص به شما راهنمایی کرده است.

بهترین رنگ برای تیپ تابستانه

در روزهای تابستان که اکثر افراد اوقات فراغت بیشتری دارند و زمان زیادی را در بیرون از خانه سپری می کنند، گرمای هوا می تواند کلافه کننده باشد بنابراین همه افراد دنبال راهی برای خنک شدن هستند. یکی از بهترین راه ها برای خنک شدن در تابستان پوشیدن لباس مناسب این فصل است.

بهترین رنگ تیپ تابستانی

لباس های مناسب فصل گرما باید نخی، خنک و از جنس نازک تهیه شده باشند، علاوه بر این ویژگی ها، استفاده از لباس های رنگ روشن در تابستان ضروری است و سبب جذب کمتر نور خورشید و در نتیجه خنک شدن فرد می شود.

طراحان مد برای پوشاک، چند نمونه از ترکیب رنگ های تابستانه را ارائه کرده اند که می تواند راهنمای مفیدی برای طرفداران مد باشد. در این بخش از دنیای مد نمناک بهترین رنگ های لباس برای تیپ تابستانه را آورده ایم.

در تابستان رنگ تیره نپوشید

پوشیدن رنگ تیره و یا لباس سیاه در تابستان که نور خورشید به طور مستقیم می تابد ، نور و حرارت خورشید را به خود جذب می کند و بنابراین سطح آن بسیار داغ می شود و پس از مدتی شما گرمای شدیدی را احساس می کنید.

بهترین رنگ تیپ تابستانی

به همین دلیل معمولا مردم در فصل گرم تابستان لباس های روشن و خنک می پوشند.

پوشیدن لباس های رنگ روشن و تنفس پوست

بدن انسان بخشی از انرژی پتانسیل خود را در محیط به صورت انرژی گرمایشی پراکنده می سازد . پوشیدن لباس های رنگ روشن سبب تنفس و طراوت پوست شده و حس خنکی ایجاد می کند.

سلامتی رنگ

گذشته از نوع رنگ، چون عموما رنگ ها از مواد سربی یا آرسنیکی یا از آنیلین تهیه می شوند، بهتر است لباس هایی که مستقیما با پوست تماس دارند، از پارچه های رنگین انتخاب نشوند. وگرنه موجب مسمومیت های مزمن می شوند.

بهترین رنگ تیپ تابستانی

اگر می توانید از لباس هایی استفاده کنید که با رنگ های گیاهی و طبیعی رنگ شده اند؛ زیرا این رنگ ها در فرآیند رنگرزی، برای آب، خاک و هوا آلودگی ایجاد نمی کنند و درحقیقت سازگار با محیط زیست هستند.

این مدل مانتو ژاکارد مجلسی الان مد شده | عید دیدنی ها رو این مدلی بپوش

رنگ های گیاهی در برابر نور خورشید بسیار پردوام هستند. برخلاف رنگ های شیمیایی که در مقابل آفتاب کمرنگ می شوند. رنگ های گیاهی و حیوانی یا معدنی حساسیت های پوستی ایجاد نمی کنند و درخشش و نور خاص خود را دارند.

تاثیر رنگ ها در تابستان

قرمز

یکی از رنگ های پرکاربرد در تابستان که یادآور گل هاست ، رنگ قرمز است . اگر برای تفریحات تابستانی به جایی می روید حتما از این رنگ استفاده کنید زیرا بهترین رنگ برای محیط های تفریحی تابستانی است . رنگ قرمز سبب بالا رفتن ضربان قلب فرد شده و حس خوبی به فرد می دهد.

سفید بهترین رنگ تیپ تابستانی

رنگ سفید ،رنگ خنک کننده ای است و نور و حرارت خورشید را منعکس می کند .

بهترین رنگ تیپ تابستانی

این رنگ ، رنگ پاکی و تمیزی است و برای اطرافیانمان یادآور یخ است و سبب می شود آنها احساس خنکی کنند . این رنگ بسیار خنک سبب بهبود روحیه و حس و حال می شود.

سبز

رنگ سبز از دیگر رنگ های مناسب تابستانی است که بسیار راحت با سایر رنگ ها هماهنگ می شود و در خنک ماندن بدن بسیار اثربخش است. این رنگ یاد آور طبیعت است و در صورت استفاده نوید آغازی نو، ثروت و سلامت را خواهد داد .

بهترین رنگ تیپ تابستانی

رنگ سبز سبب راحتی ذهن شده وموجب بالا رفتن اعتماد به نفس می شود.

زرد و نارنجی

از بهترین رنگ های مورد استفاده در تابستان که یادآور رنگ خورشید است ، دو رنگ زرد و نارنجی هستند که بسیار انرژی بخش هستند و باعث سرزندگی انسان می شوند. این رنگ های گرم، با خنده و امید مرتبطند.

بهترین رنگ تیپ تابستانی

آبی بهترین رنگ تیپ تابستانی

رنگ آبی یکی از رنگ های مناسب فصل گرماست زیرا احساس خنکی بسیاری به فرد می بخشد .  آبی آرامش بخش است و دیدن آن سبب ترشح مواد شیمیایی آرام کننده در بدن خواهد شد. این رنگ حس معنوی و امنیت برای فرد ایجاد می کند.

بنفش کم رنگ

رنگ بنفش کمرنگ ، رنگی لاکچری و شیک است که به دلیل شادابی و جذابیت آن، از رنگ های تابستان به شمار می رود و چنانچه در دنیای مد نمناک گفته ایم این رنگ را به سادگی می توان با رنگ های دیگری ست کرد.

بهترین راهنمای انتخاب مانتو برای افراد با پایین تنه بزرگ

بهترین رنگ تیپ تابستانی

بنفش پر رنگ

رنگ بنفش پر رنگ نیز مانند بنفش کمرنگ ، رنگ تابستانه و محبوبی است . این رنگ ، رنگی آرامش بخش است و شادی ایجاد می کند.

صورتی بهترین رنگ تیپ تابستانی

رنگ صورتی رنگی است که خانم ها عاشق آن هستند زیرا رنگ صورتی نمادی از قدرت و ظرافت زنانگی است . می توانید در کل تابستان با پوشیدن این رنگ لباس لذت را ببرید.

بهترین رنگ تیپ تابستانی

رنگ نقره ای برای فصل تابستان

نقره ای بخاطر اینکه به رنگ سفید خیلی نزدیکه، یک رنگ مناسب برای ست لباس توی فصل تابستان حساب میشه. نقره ای جزو رنگ هایی که حتمن باید اون رو با رنگ های دیگه ترکیب کنید.

بهترین رنگ تیپ تابستانی در حالت کلی

10 رنگ، برای فصل تابستان مناسب تر از باقی رنگ ها هستند که عبارتند از :رنگ های بنفش و بنفش کمرنگ، صورتی، آبی آسمانی، سبز نعنایی؛ سبز ارتشی، شیری، شکلاتی، زرد و قرمز گوجه ای.

بهترین رنگ تیپ تابستانی

برای انتخاب رنگ بهتر است به قابلیت جذب حرارت نیز توجه نماییم . قابلیت جذب حرارت در رنگ سفید 100 ، قابلیت جذب حرارت توسط رنگ های زرد 140، قرمز 168، قهوه ای 1958 و مشکی 208، خواهدبود.

انتخاب رنگ لباس در تابستان با توجه به طیف وسیع رنگ های تابستانه مشکل است پس بهتر است برای انتخاب رنگ به رنگ پوست، مو، چشم ها و خلق و خوی خود نیز توجه کنید.

بهترین رنگ تیپ تابستانی

رنگ رگ های دست خود را نگاه کنید . اگر رگ های شما بنفش یا آبی رنگ باشند، پوست شما سرد است. آن ها سبز باشند، پوست شما گرم است. رنگ آبی و سبز نمایانگر باشند، احتمالا دارای پوستی با رنگ خنثی هستید و می توانید با خیالی راحت رنگ مناسب را برای خود انتخاب کنید.

رنگ های تابستانه مناسب پوست سرد : صورتی، زمردی و بنفش خالص و آبی یخی. برای خنثی کردن آن ها از خاکستری، سفید و طلایی استفاده کنید، اما نارنجی و زردنپوشید .

چه رنگ لباس هایی مناسب تابستان است؟

از رنگ های تیره دوری کنید

رنگ های تیره، به ویژه رنگ مشکی، گرما را به خودت جذب می کنند. در واقع بازتاب این رنگ ها کم است و پس از تابش خورشید به لباس، انرژی آن را در خود ذخیره می کنند. به همین دلیل باعث میشوند گرما را بیشتر احساس کنیم. بنابراین از پوشیدن این رنگ ها اجتناب کرد.

جدیدترین و شیک ترین مدل صندل دخترانه مد سال همراه با اصول مهم خرید صندل

بهترین رنگ تیپ تابستانی

از رنگ های روشن بیشتر استفاده کنید

بر خلاف رنگ های تیره، رنگ های روشن انعکاس بالایی دارند. این رنگ ها، نور خورشید و انرژی حاصل از آن را بازتاب می دهند به همین خاطر از احساس گرما جلوگیری می کنند.

رنگ های گرم را کمتر بپوشید

رنگ هایی مانند رنگ قرمز، نارنجی و زرد و … در دسته رنگ های گرم قرار میگیرند، به این معنا که این رنگ ها احساس نشاط و گرما را منتقل می کنند. بنابراین سعی کنید میزان استفاده از این رنگ ها را در تابستان کاهش دهید.
اگر به رنگ های گرم علاقه مند هستید، از رنگ های ملایم ترشان استفاده کنید.

بهترین رنگ تیپ تابستانی

به طور مثال اگر به رنگ زرد علاقه دارید، به جای استفاده از رنگ زرد پر رنگ، می توانید از لیمویی استفاده کنید. هرچه رنگ کم رنگ تر و به سفید نزدیک تر باشد، هم از نظر رنگ شناسی رنگ خنک تری است و هم از نظر بازتاب نور خورشید.

رنگ های سرد را از یاد نبرید

در مقابل رنگ های گرم، رنگ های سرد قرار دارند. مانند آبی، فیروزه ای، نقره ای،….. این رنگ ها برخلاف رنگ های گرم، احساس سردی و آرامش را منتقل می کنند. به همین دلیل این رنگ ها برای فصل تابستان مناسب است.

بهترین رنگ تیپ تابستانی

رنگ های خنثی را در تیپ خود جای دهید

رنگهایی مانند خاکستری، سفید  رنگ های خنثی هستند، در واقع بین گرمی و سردی این رنگ ها تعادل وجود دارد. به همین جهت در این رنگ ها به سادگی سِت می شوند.

بهترین رنگ تیپ تابستانی

رنگ های خنثی باعث می شوند توجه به رنگ اصلی بیشتر شود. بنابراین توصیه می شود که برای فصل تابستان ترکیبی از رنگ های سرد و خنثی را بپوشید.

نکته بهترین رنگ تیپ تابستانی

هر رنگی دارای قابلیت جذب حرارت مشخصی دارد برای مثال برای رنگ سفید 100 و برای رنگ مشکی 208 عنوان می‌شود. می‌توانید در هنگام انتخاب رنگ مناسب به این نکته توجه کنید.

برای یک استایل مناسب تنها نمی‌توان به رنگ توجه کرد نوع اندام شما، رنگ پوست، رنگ چشم و … در انتخاب رنگ مناسب موارد بسیار مهمی است.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

12 خرداد 1401

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *