تاپ زنانه

تاپ زنانه به دلیل راحتی و در عین‌ حال جذابیت یکی از لباس‌ های پرکاربرد زنانه در استایل‌ خانم‌ها است. این لباس پرطرفدار انواع مختلفی دارد که در این مطلب از گروه استایل شادمگ انواع انها را خواهید شناخت.

تاپ چیست؟

تاپ یک واژه ی انگلیسی است که در واقع هر نوعی پوشش یا لباس زنانه است که از کمر تا گردن ( بالا تنه ) را می پوشاند. و انواع مختلفی دارد که همچنین تیشرت ها راهم می توان در دسته ی تاپها قرارداد. اما در ایران این دو کالا از هم کاملا مجزا هستند و با خرید تیشرت یا خرید تیشرت ساده قطعا به شما تاپ نمی دهند.

تاپ زنانه

اما در واقع تاپ زنانه یک لباس راحتی برای خانم ها است. که انواع مختلفی دارند که یا بند دارند و یا بدون بند هستند. تاپ ها به دلیل ویژگی خنکی و راحتی که دارند از طرفداری زیادی در بین خانم ها وجود دارد. اما در زبان فارسی واژهٔ تاپ معمولاً فقط برای انواع خاصی از این نوع پوشش که آستین ندارند به کار می‌رود.

چرا تاپ ها در بین خانم ها بسیار پر طرفدار است؟

1. راحت بودن و خنک بودن
2. با هر لباسی میتوان تاپ ها را ست کرد
3. راحت تر از بقیه لباس ها پوشیده می شوند
4. تاپ ها علاوه بر کوچک بودن، بسیار سبک و کم وزن نیز می باشند.

تاپ زنانه

انواع تاپ

در این بخش چند مدل از تاپ های پر کاربرد را معرفی میکنیم:

شومیز ها

بولوز و یا شومیز ها جز دسته تاپ ها هستند که معمولا آستین سه ربع یا نیمه آستین هستند البته بصورت تمام آستین هم پیدا میشود این مدل تاپ های شومیزی نسبتا بلند قسمت بالای بولیز آزاد است ودر قسمت کمر آنها جذب و کمی کشی است در مهمونی های رسمی و دورتر با یک شلوار جین بسیار مناسب است.

تاپ گیپوری

گیپوری تاپ های گیپور مدل دیگری از تاپ هاست این مدل طرفدارهای خاص خود را دارد پارچه های گیپور به صورت طرح های بافت می باشد یا در برخی مدل ها ترکیبی از پارچه ساده و گیپور هستند حالت برجسته ای که این مدل تاپ ها دارند بسیار سنگین و شیک و مناسب مجالس است.

تاپ زنانه

تاپ نیم تنه

مدل دیگری از این تاپها نیم تنه ها هستند. از طرفی تاپ های نیم تنه را هم می توان نوعی تاپ بندی نامید. نیم تنه با یک بند نازک که برای دخترای ورزشکاری که چربی شکمی ندارند مناسب است حتی اگر لاغر و قد کوتاه باشید هم مناسب شما است چرا که لباس نیم تنه قد شمارا بلند تر نشان میدهد میتوان با یک لگ یا شلوار کتان یا شلوار جین زنانه ازاد و چسبان ست کرد.

تاپ بندی

تاپ بندی یا بندار یک مدل ساده دیگر از انواع تاپ هاست که دختران ورزشگاری که تمایل دارند تاپ بدون آستین بپوشند از این مدل استفاده میکنند.

تاپ زنانه

در انگلیسی به این تاپ ها tanks top گفته میشود. مدل تاپ بندی یا تاپ بندار می تواند ساده و اسپرت و یا به صورت یک تاپ مجلسی باشد که با پوشیدن آن می توانید در مرکز توجه قرار بگیرید.برندهای زیادی از جمله H&M و Nike انواع تاپ هارا تولید و وارد بازار میکنند.

تاپ رکابی

از دیگر مدل ها تاپ های رکابی هستند در نگاه اول این تاپ ها با تاپ های بندار اشتباه گرفته میشود چرا که ظاهر شبیه هم دارند .اما رکابی هارا معمولا زیر پیراهن نیز میپوشند این مدل تاپ های رکابی که بسیار سبک و راحت اند. فرق بین این تاپ های رکابی با تاپ های بندار اینست. که درواقع بندهای نازک و یقه نسبتا بزرگ دارد.

صفر تا صد نکات مهم برای خرید شلوارک زنانه شیک و لاکچری

تاپ زنانه

در انگلیسی به تاپ رکابی Cami top میگویند برای ست کردن این مدل تاپ ها بهترین ترکیب با یک شلوارک و به مراه یک صندل است.

تاپ یقه رومی

از انواع مجلسی تر تاپ ها (تاپ مجلسی) به مدل یقه رومی میتوان اشاره کرد این تاپ ها تنها دارای یک بند میباشند تاپ های رومی در اندازه کوتاه و بلند موجود است و برای ست کردن بهتر اینگونه تاپ های یقه رومی با یک دامن کوتاه ست کرد که جذابیت بخصوصی دارد نسبت یه شلوار.در انگلیسی به تاپ های یقه رومی میگویند one-shoulder .

تاپ تیوپی

تاپ های تیوپی مدل دیگر تاپ های زنانه و پر طرفدار هستند این مدل تاپ ها بدون بند بوده و به صورت نیم تنه هستند که خط گردن شما مشخص است این مدل تاپ ها در مجالس و دورهمی های دوستانه بسیار مناسب هستند .به زبان انگلیسی به این نوع تاپ ها tube top می گویند این مدل تاپ ها برای افراد لاغر بسیار شیک و مناسب است و میتوانند با یک دامن کوتاه و یا شلوار به راحتی آن را ست کنند.

تاپ زنانه

تاپ تونیک

خب مدل بعدی تونیک ها هستند در دنیای مد و طراحی تونیک های زنانه جزو انواع تاپ ها به شمار می آیند این مدل تاپ ها نسبتا بلند هستند تقریبا تا روی باسن را می پوشانند تفاوت دیگر تونیک ها با سایر تاپ اینست که تونیک ها با استین و بدون استین هم طراحی میکندد .

چرا که گاهی اوقات از تونیک ها به جای مانتو برای استایل روزانه استفاده میکنند یقه تونیک ها معمولا به صورت U و یا V طراحی میشونئد. به مدل بدون آستین تاپ تونیک میگویند از این تونیک ها افرادی که شکم دارند به راحتی میتواند استفاده کنند و نگران تیپشون نباشند. برای ست کردن این مدل تونیک های بدون آستین میتوان از یک شلوار مناسب استفاده کرد.

تاپ کیمونو

یکی از پرکاربردترین تاپ های مناسب فصل تابستون و پاییز تاپ هاب راحتی کیموننویی هستند حالت شل و مدل آستین کیمونویی که دارد هم بسیار جذاب هست و به برای هر هیکلی ک مناسب هستند.

تاپ زنانه

چراکه این مدل تاپ و آستین بخاطر حالت شلی که دارد و مدل آستینش باعث میشود عیب های بدن شما را مثلا شکم را بپوشاند و یا کمتر نشان دهد. در لاتین به این مدل تاپ ها kaftan میگویند.

تاب بی شونه

تاپ بدون سرشونه یا مدل های بدون سرشونه از تاپ های جذاب دیگری هستند که بسیاری از خانمها از این مدل استفاده میکنند معمولا آستین این مدل تاپ ها بلند هستند که قسمت روی سرشونه آن باز ست. برای دورهمی های خانوادگی بسیار جذاب و شیک هستند معمولا میتوان این مدل تاپ هارا با یک شلوار ست کنند.

تاپ زنانه

تاپ حریر

تاپ هایی از جنس حریر بهترین گزینه از مدل تاپ های مجلسی هستند این مدل تاپ ها به صورت شومیزهای آستین دار و یا بدون آستین در بازار وجود دارند موقع استفاده از این مدل تاپ ها استفاده از اکسسوری های مناسب,بسیار ظاهر شیکی به استیل شما میدهد تنوع طرح و رنگ در مدل حریر بسیار زیباست هم بصورت تک رنگ و وجو دارند.

هم طرح دا و در رنگ های مختلف به دلیل نازک بودنش معمولا از چند لایه حریر و یا یک پارچه ساتن در زیر تاپ های حریر استفاده میکنند تا بدن نما نباشند.شومیز های بدون آستین و یا همون تاپ شومیز ها را میتوان با یک شلوار ست کرد.

تاپ زنانه

تاپ جین

از دیگر مدل های پر طرفدار تاپ ها جنس جین هستند اگر جزو اون دسته افرادی هستید که به جین علاقمند هستید تاپ های جین به همراه شلوار بخصوص شوار جین برای شما یک ست بسیار مناسب و شیک خواهد بود. / برای خرید شلوار جین کلیک کنید.

آشنایی با انواع پیراهن چهارخانه + ایده های شیک برای لباس پاییزی

تاپ یقه بسته

تاپ یقه بسته همانند دیگر تاپ ها هستند اما با این تفاوت که یقه های این تاپ ها بسته است و یا مدل یقه اسکی هم میتوان گفت. یقه ی خاص این مدل تاپ ها اون هارو از سایر تاپ ها متمایز کرده است یقه هایی که حتی تا روی گردن را میپوشاند اما آستین های تاپ های یقه گرد مانند بقیه تاپ ها بصورت حلقه ای هستند این تاپ ها طرفداران خاص خود را دارند اگر به لباس های یقه گرد علاقمند هستید این تاپ ها برای شما مناسب هستند.

تاپ های ترک

تاپ ترک از مدل های محبوب و پر فروش هستند زیرا به دلیل کیفیت بالایی که دارد همیشه طرفدار های خودش را حفظ کرده همانطور که روشن است همیشه جنس های ترک دارای کیفیت خاصی هستند در این مورد هم صدق میکند. این تاپ ها در فصل گرم تابستان به شما احساس خنکی میدهد که ین ویژگی میتواند امتیاز ویژه ای برای تاپ های ترک باشد

تاپ زنانه

درباره تاپ بندی

این مدل تاپ لباس های مناسبی برای خانم ها هستند به خصوص در فصل بهار و تابستان وقتی که هوا رو به گرما میرود این تاپ ها بسیار پرکاربردند. تاپ ها معمولا کوتاه هستند که بالا تنه را می پوشاند و به همین دلیل در زبان انگلیسی می گویند top یعنی بالا.

تاپ زنانه

جالب است بدانید بیش از 45 نوع تاپ برخی با آستین و برخی بدون آستین هستند.

تاپ ها بسیار پر کاربرد هستند اگر بلند باشد مناسب فصل زمستان است به دلیل نازک بودن و سبکی دارد به راحتی میتوان زیر لباس ها پوشید برخی از تاپ های بلند به تنهایی مناسب مجلس ها یا دورهمی های دوستانه اند و بعضی از تاپ ها را میتوان با یک شلوار جین یا دامن برای مهمانی ها و یا دور همی های خانوادگی پوشید.

ویژگی تاپ زنانه

هنگام فرا رسیدن فصل تابستان، یکی از اولین انتخاب‌های خانم‌ها در خرید لباس راحتی برای منزل تاپ زنانه است. این پوشش نه تنها به عنوان لباس راحتی، بلکه می‌توان به عنوان لباس مناسبی برای ورزش های مختلف در نظر گرفته شود. البته باید به این موضوع نیز توجه شود که هنگام پوشیدن این لباس، بانوان بسیار احساس خوبی دارند زیرا علاوه بر راحت بودن، نیازی به استفاده از لباس های زیر مانند سوتین نیست و سینه ها در بهترین حالت ممکن قرار دارند.

همچنین این نوع لباس برای مادرانی که فرزند شیرخواره دارند، پوشش مناسبی به شمار می رود زیرا، به راحتی می توانند نوازادان خود را در آغوش بگیرند و به آن ها شیر دهند. از سوی دیگر نیز این پوشش برای انجام فعالیت‌های روزمره نیز مناسب است و این امکان را فراهم می کند تا این لباس را در زیر مانتو خود هم استفاده نمایند و تحمل گرمای تابستانی را به حداقل برسانند.

تاپ زنانه

استفاده از تاپ‌های زنانه در منزل یکی از پوشش‌های بسیار زیبا و جذاب محسوب می‌شود و امکان داشتن رابطه های زناشویی را با این لباس بسیار راحت و جذاب می نماید. همچنین از این لباس می توان به عنوان لباسخواب نیز استفاده کرد و خواب آسوده و راحتی را تجربه نمود.

10 مورد از شباهت ها و تفاوت های تاپ های دخترانه و زنانه

تنوع زیاد در مدل ها، طرح ها و رنگها
با توجه به استایل خود می توانید از مدل های نیم تنه ای و بلند نیز استفاده کنید.
دارای یقه های مختلف و گوناگون
دارای انواع نخی، پارچه ای، بافتنی و… می باشند
رایج ترین تاپ ها، تاپ رکابی می باشد که در زیر اکثر لباس ها استفاده می شود.
هر نوع تاپ طرفداران و علاقه مندان مخصوص خود را دارد.
از تاپ های دکلته می توان در الگو های جذب و آزاد استفاده کرد
تاپ ها دارای قد و اندازه های متفاوتی هستند.
از تاپ هایی که می توان در اکثر استایل ها استفاده کرد می توان به تاپ هایی که دارای برش های خاصی هستند مانند تاپ یقه رومی و تاپ دور گردنی اشاره کرد که در زیر کت، نیز زیبایی خاصی دارند.
تاپ های بافتنی ریز، مانند قلاب بافی ها نیز زیبایی خاص خود را دارند.

استایلی متفاوت و خاص با انواع شلوار جین + ویژگی های هر مدل

تاپ زنانه

کاربرد تاپ زنانه و دخترانه

تاپ های زنانه و دخترانه، به دلیل کاربردها و استفاده روزانه بسیار مورد توجه قرار می گیرند. تاپ ها در هر محیطی قابلیت استفاده دارند هم می توان در منزل از تاپ ها استفاده کرد و هم در محیط های دوستانه مراسمات رسمی و خیلی از مکان های دیگر می توان استفاد کرد. از تاپ های زنانه و دخترانه شیک که با پارچه های حریر و گیپور دوخته می شود می توان در مجالس رسمی و مهمانی ها استفاده کرد میتوانید از تاپ ها در زیر کت خود استفاده کنید علاوه بر این می توانید از تاپ های حریر اورسایز با چین های چند طبقه و یا پارچه های طرح دار زیبا نیز استفاده نمایید.

نکات مهم در هنگام خرید تاپ زنانه

خرید تاپ زنانه مناسب یکی از مهم ترین دغدغه های همیشگی دختران و خانم ها می باشد که با رعایت اصول زیر می توانید از اسن اضطراب رهایی یابید.
1. برای خرید تاپ مناسب ابتدا دقیقا مشخص کنید که تاپ را برای استفاده در چه مکانی می خواهید، منزل، مهمانی، مجالس رسمی و…

تاپ زنانه
2. سپس با توجه به سایز بدن خود، قد اندازه مناسب خود را انتخاب کنید.
3. توجه به نوع رنگ و طرح های مختلف تاپ تاثیر زیادی بر روی استایل و تیپ شما دارد، در صورتی که قصد استفاده در مراسم مجلسی دارید از تاپ های دخترانه و زنانه اسپرت و شیک با رنگ های شاد استفاده کنید ولی در صورتی که برای منزل می خواهید می توانید از هر رنگ و طرحی استفاده کنید.

تاپ زنانه
4. برای خرید تاپ در تابستان ها می توانید از رنگ های شاد و هم رنگ همون فصل استفاده کنید تا علاوه بر ست بودن با محیط باعث ایجاد شور و نشاط نیز شود.
5. سعی کنید از تاپ های با کیفیت و اصل استفاده کنید، هر چه جنس تاپ شما از الیاف طبیعی و پنیه ای باشد و کمتر از الیاف مصنوعی تهیه شده باشد، حساسیت کمتری در شما ایجاد می کند. و اگر کاملا جنس پارچه اصل و خالص باشد هیچ گونه حساسیتی در پوست و بد شما ایجاد نمی کند.

1- چک کردن سایز و اندازه در خرید تاپ

در ابتدا قبل از خرید تاپ به جدول اندازه ها و سایز های تاپ حتما توجه کنید.
در هنگام خرید هر نوع تاپ سعی کنید به فیت بودن آن در تن خود توجه کنید از تاپ های گشاد و خیلی بزرگ استفاده نکنید تا استایل شما از زیبایی خارج نشود.

2- توجه به جزئیات و ریزه‌کاری‌ها

1. تاپ ها با اینکه یکی از ساده ترین بخش لباس ها و استایل ما هستند اما توجه به جزئیات آنها بسیار مهم است.
2. شما می توانید با ایجاد برش ها و طرح هایی هر چند کوچک، تغییراتی بسیار زیاد و اساسی در استایل خود ایجاد کنید.

تاپ زنانه

3- بررسی درز‌ها و نحوه دوخت تاپ

معمولا هر برند را می توان با توجه به نوع دوخت، کیفیت دوخت و مهارت خیاطان آن برند شناسایی کرد. در هنگام خرید ریز شوید و به درزها و نوع دوخت توجه کنید.

 

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.