افتتاح حساب ترکیه
خواص طلا

مهم نیست تاجر طلا باشید یا یک خانم علاقمند به زیور آلات. باید بدانید خواص طلا آنقدر زیاد است که اهمیت استفاده آن را دو چندان میکند. گروه سبک زندگی شادمگ این خواص طلا را برای شما توضیح داده است.

فوايد طلا در حوزه سلامت

طلا از ديرباز در رابطه با سلامت انسان نقش با اهميتي داشته است و دانشمندان مختلف ايراني نيز در مورد خواص درماني طلا بسيار سحن گفته اند .

از جمله آن ها مي توان به اين اشاره کرد که :
طلا فلزي است داراي طبيعت گرم و تر ، به قلب نيرو بخشيده و اگر با آن بر روي پوست داغ زنند ( در قديم بين بعضي اقوام رسم بوده است ) عفونتي را به دنبال ندارد .

در طرفي ديگر براي خانوم ها فوايدي زيادي دارد از جمله نابهنجاري هاي غددي و عصبي را از بين مي برد و فشار عصبي را کاهش مي دهد. به نوشته روزنامه روسي وزگلياد طلا فشار خون را پايين مي آورد ولي نقره عملکرد عکس دارد.

طلا نيز به رفع بيماري هاي قلبي بسيار کمک مي کند. شايد به همين خاطر است که در طب سوزني در بعضي نقاط بدن از فلز طلا و در بعضي ديگر نقره استفاده مي کردند.
لازم است به اين نكته اشاره كنيم كه علت علاقه خانم‌ها به طلا علاوه بر زيبايي آن و خواص درماني، “پس‌انداز امن بودن” آن است.

خواص طلا

به عنوان سلطان فلزات از ارزش بالايي نسبت به فلزات ديگر برخوردار است و قدرت خريد خود را هميشه حفظ مي‌كند.

طلا به عنوان يكي از معروف‌ترين دارايي‌هاي جهان يك كالاي خاص و منحصر به فرد است و تنها كالايي است كه براي اندوختن توليد مي‌شود .

به جرات مي‌توان گفت تمام طلا‌هايي كه در طول تاريخ توليد شده در خزانه دولت‌ها و بانك‌ها، گاوصندوق‌هاي طلا فروشان و صندوقچه‌هاي خانم‌ها انبار شده است.

خواص طلا براي زن

در گذشته‌هاي نه چندان دور هنگامي که زني به دليل ترس و يا وحشت غش مي‌کرد و يا فشار خون او پايين مي‌آمد براي درمان او تکه طلايي مانند گردنبند، انگشتر و يا دستبند طلايي را در ظرف آب مي‌انداختند . با قاشق طلا را در آب هم مي‌زدند و به خورد فرد مورد نظر مي‌دادند تا بهبود يابد که البته بسيار تاثيرگذار هم بود.

اروپايي‌ها در قرن هجدهم با اين روش شرقي‌ها يعني انداختن تکه طلايي در آب براي بهبود سلامت زنان آشنا شدند . با اين روش توانستند با خوراندن به اصطلاح آب طلا به زنان غش کرده و از حال رفته آنان را بهبود بخشند و با چشمان خود تماشا کنند که زنان به سرعت به هوش مي‌آيند.

خاصیت علمی طلا

پس از مدتي متوجه اين موضوع شده‌اند که اين روش يک روش کاملا علمي و کاربردي است و آن را به اثبات رساندند. هنگامي که مي‌گوييم طلا فلز گران‌بهايي است منظور ما قيمت مادي طلا نيست بلکه از نظر کاربرد آن در علم پزشکي است.

طلا داراي سازگاري بالايي است و به همين دليل پزشکان از آن به عنوان پايداري در برابر خوردگي اعضاي بدن استفاده مي‌کنند.

هنگامي که طلا در درون بدن قرار بگيرد هيچ گونه واکنش شيميايي از خود نشان نمي‌دهد و همچنين بدن انسان نيز هيچ مشکلي با آن ندارد.

خواص طلا

طلا تمامي جريان الکتريسيته را از خود عبور مي‌دهد و از آن به عنوان بهترين هادي ياد مي‌کنند. اين فلز بسيار انعطاف‌پذير است و به همين دليل از آن براي درست کردن انواع قطعات پزشکي که نياز به دقت بالا دارند استفاده مي‌شود.

تمامي الکترون‌هاي طلا در زير ميکروسکوپ ديده مي‌شوند که اين نشان دهنده رسانا بودن آن است که البته هيچ فلزي به اندازه طلا به اين اندازه قدرت رسانا ندارد.

پژوهش هاي فراوان علمي ديگر نشان مي دهد که اشعه هاي طلا نقش منفي بر روي هورمون هاي جنسي مردان دارد درحالي که اشعه هاي عنصر «نقره» بر مردان و زنان چنين تأثيري ندارد. رسول اکرم(ص) قرن ها پيش درباره اين موضوع فرمودند: طلا براي مردان امتم حرام و براي زنان امتم حلال است؛ اين مطلب ميزان اهميت و فايده احکام اسلامي را ثابت مي کند.

در بسیاری از مواقع با گرگرفتگی و سایر مشکلات بدن روبرو می‌شوید که ناشی از تغییرات بدن است.

طلا کمک می‌کند تا از این مشکل جلوگیری کنید و به طور طبیعی دمای بدن‌تان را حفظ کنید. به عنوان مثال، زنانی که یائسگی را پشت سر می گذارند، دچار گرگرفتگی می شوند.

دعا برای از بین بردن شک به همسر از دیدگاه پیامبر و امامان

یکی از فواید طلا در خانم های یائسه کمک به کاهش گرگرفتگی است. در خانم هایی که هنوز در سن باروری هستند نیز استفاده از طلا میتواند به تنظیم دمای بدن در دوره های ماهانه کمک کند.

بنابراین یکی از خواص فلز طلا برای خانم ها کاهش درد و گرگرفتگی یا تنظیم دما است.

کمک به التیام درد

انسان ها بعد از آنکه طلا را کشف کردند از آن برای مصارف مختلف بهره بردند. هنوز مدت زمان زیادی از کشف این فلز خارق العاده نگذشته بود که انسان متوجه خواص شفادهنده و ارزش آن شد.

از همین رو ارزش طلا در پیش چشمان بشر دو چندان شد. از همان ابتدای کشف طلا و بعد از آنکه خواص درمانی طلا آشکار شد ، از این فلز به شکل طبیعی خود برای درمان درد و زخم استفاده می شد.

خواص طلا

انسان ها فهمیدند که گذاشتن طلا و یا گرد طلا میتواند جلوی عفونت زخم ها را بگیرد و به ترمیم زخم ها کمک زیادی میکند. آن ها همچنین فهمیدند که با بستن طلا به زخم ها و خراش های شدید میتوان به کاهش درد نیز کمک کرد.

افزایش بهزیستی کلی و شور نشاط در روانی

اگر همیشه احساس بیحالی و افسردگی میکنید، جواهرات طلا می توانند حس و حال شما را بهتر کنند زیرا طلا دارای تاثیرات مثبتی است که می تواند بر مشکلات روحی و روانی درون بدن یا ذهن شما غلبه کند.

این تاثیرات یا انرژی مثبت، ارتعاشات گرم و تسکین دهنده ای را در داخل بدن به جریان میاندازد که رگ های خونی شما را شل کرده و توزیع اکسیژن به سلول ها را تقویت کرده یا افزایش میدهد. این به نوبه خود، سطح انرژی شما را بالا می برد و بدن شما بهتر به خواسته هایتان واکنش نشان می دهد.

با افزایش جریان اکسیژن در بدن، طلا و فواید طلا به هر قسمت از بدن کمک می کند عملکرد بهتری داشته باشد و انجام کارهای روزمره برای شما راحت تر خواهد بود.

گردش خون خوب جنبه مهمی در پیشگیری از بیماری دارد و این یکی از دلایلی است که امروزه بسیاری از افراد جواهرات طلا را مستقیماً بر روی پوست خود استفاده میکنند.

بهبود و درمان علائم آرتریت و آرتروز

افرادی که آرتروز دارند درد زیادی متحمل می شوند که استفاده درست و طبیعی از انگشتان دست و پاها را برای آنها غیرممکن می کند.

آویختن و استفاده از طلای ۲۴ عیار یا قرار گرفتن آن در معرض پوست ناحیه دچار آرتروز، خاصیت تسکین دهنده ای دارد و علائم نامطلوب مرتبط با آرتروز را کاهش می دهد.

در این خصوص محققان مطالعاتی انجام داده اند که نتایج مثبتی برای بیماران آرتروزی داشته است.

مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی آمریکا (NCBI) در این خصوص می گوید که استفاده از طلا به جهت تسکین درد آرتروز در تحقیقات مختلف مورد بررسی است و هرچند که مطالعات زیادی برای اثبات این ادعا مورد نیاز است ولی در حال حاظر بهره گیری از فواید طلا برای بیماران آرتروزی توصیه شده است.

کاهش استرس و اضطراب

زندگی سخت است و بعضی اوقات، ممکن است احساس کنید که انجام هیچ کاری برای شما مفید نیست و به عبارتی هیچ چیزی به شما مزه نمیدهد.

زمانی که در این وضعیت روانی و استرس زا هستید قرار گرفتن در مسیرها اشتباه و بیراهه بسیار محتمل است. انتخاب چنین مسیرهای زندگی شما را به خطر می اندازد و سخت تر میکند.

با این وجود، با آویختن جواهرات طلا می توانید بر چنین روحیه بد و استرس زا غلبه کنید. آویختن طلا نه تنها برای بهبود وضع روحی و کاهش استرس خوب است بلکه به شما اعتماد بنفس بالایی میدهد.

هنگام استفاده یا آویختن جواهرات طلای ظریف، بهتر میتوانید با مردم تعامل داشته باشید و آسانتر میتوانید خواسته های خود را به آن ها منتقل کنید در نتیجه هر چه این روابطه آسانتر و بهتر باشد استرس و اضطراب نیز کم و کمتر خواهد شد.

بدین ترتیب جواهرات و فواید طلا، سلامت و رفاه عاطفی شما را تقویت می کنند به مقدار قابل توجهی فشار و بار روانی شما را کاهش میدهند.

خواص طلا

افزایش روند بهبود زخم ها

کلئوپاترا از طلا به عنوان یک راه حل عالی و یک داروی ضد پیری استفاده می کرد و اتفاقا تاریخ میگوید که او جواب گرفت. اگر به تاریخ نگاهی انداخته باشید میتوانید متوجه شوید که این ملکه مظهر زیبایی در طول تاریخ است.

از طلا همچنین در دوران روم باستان برای درمان عفونت های پوستی استفاده می شد و یک راه حل شایع برای درمان مشکلات و بیماری های پوست بود.

امروزه بسیاری از متخصصان پوست معتقدند که طلا از قدرت فوق العاده ای برای شفابخشی پوست برخوردار است. بنابراین امروزه و در عصر خاظر هم بسیاری از خانمها با استفاده از فواید طلا به درمان جادویی پوست خود متوسل شده اند.

بدون نیاز به دستگاه ، میوه خشک با کیفیت درست کن !

علاوه بر این، بسیاری از محصولات درمانی پوست که در بازار مشاهده می کنید نیز از طلا به عنوان ماده تشکیل دهنده و شفابخش خود استفاده می کنند.

اگر به دنبال محصولات مراقبت از پوست هستید باید حتما به دنبال درمان های پوستی مبتنی بر طلا باشید. اینها باعث می شوند پوست شما عالی به نظر برسد و از آن نشاط جوانی که کلئوپاترا برای مدت طولانی از آن برخوردار بود برخوردار شوید.

افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن

همه دوست دارند همیشه سالم بمانند ، اما این واقعا کار آسانی نیست. پاتوژن ها و عوامل بیماری زا همیشه در اطراف شما وجود دارد و همواره میتوانند سلامتیتان را به خطر بی اندازند.

اما به لطف فواید طلا و جواهرات، شما میتوانید همواره از محافظت اضافی در برابر عفونت ها و موارد بیماری زا برخوردار باشید. جواهرات و طلاها ایمنی بدن را تقویت می کند.

به همین دلیل است که اغلب خانم ها در بیشتر طول عمرشان طلا استفاده میکنند. این خانم ها معمولا سلامتی بالایی دارند و کمتر به بیماری ها مبتلا میشوند.

بهبود سیستم عصبی و سیستم لنفاوی بدن

یکی از مهمترین فواید طلا و جواهرات مبتنی بر طلا، کمک به بهبود سیستم عصبی و همچنین سیستم غدد درون ریز است.

مطالعات انجام شده در این زمینه و بر روی بیمارانی که از طلا و جواهر طلا استفاده می کنند، نشان دهنده اثبات این ادعا است.

برای جلوگیری از بروز مشکلات غدد درون ریز مانند تیروئید و یا مشکلات عصبی میتوانید از جواهرات طلا و فواید طلا استفاده کرده و بهره ببرید.

خواص طلا

فواید طلا در طب سنتی و سوزنی

طب سوزنی یکی از قدیمی ترین روشهای پزشکی است. متخصصان طب سوزنی برای کاهش درد و آزاد کردن جریان انرژی در بدن از سوزن هایی استفاده میکنند که نوکشان از طلا ساخته شده است.

سایر شفابخش های جایگزین در سراسر جهان نیز از کریستال های رنگی طلایی استفاده می کنند زیرا دارای خواص درمانی هستند و میتوانند درد و رنج را تسکین ببخشند.

خواص طلا از نظر علمي

دانشمندان بلاروس به افرادي که داراي زخم معده يا بيماري هاي ديگر معده ميباشند توصيه ميکنند از طلا و اشخاصي که عصبانيت و تند خويي دارند نقره استفاده کنند.
اگر حلقه ي طلا بر روي انگشت دستتان سياه ميشود ميتواند نشان دهنده ي بيماريتان باشد.
پزشکان استفاده آلياژ مرکب طلا و نقره را توصيه نکرده و به استفاده ي مجزاي آنها اعتقاد دارند.
و استفاده ي طلا براي مردان به علت داشتن تشعشعات مضر بوده و براي زن ها مفيد است.
هندي ها رکورد دار استفاده از طلا هستند

علاقه مردم هند به طلا سال به سال افزايش پيدا مي کند به همين دليل هند بيشترين مصرف طلا را در دنيا به خود اختصاص داده است. مردم اين کشور از طلا هم براي سرمايه گذاري و هم به خاطر ارزش هاي فرهنگي که براي آن قائلند استفاده مي کنند.

طلا شما را خنک نگه مي دارد

از طلا در ساخت کلاه فضانوردان و مخصوصاً شيشه آن استفاده مي شود زيرا طلا اشعه فرا بنفش را منعکس کرده و همزمان اجازه مي دهد که نور خورشيد به داخل کلاه بتابد. بدين ترتيب فضاي داخل کلاه روشن اما خنک باقي مي ماند.

در خريدن طلا به اين نکات دقت کنيد

در انتخاب طرح ها و مدل ها بايد توجه کنند که چه طرحي براي آنها مناسب است. به طور مثال براي پوست هاي سفيد طلاي سفيد مناسب است.

طلاي قرمز هم که به تازگي وارد بازار شده است براي پوست هايي با رنگ برنز جلوه بيشتري پيدا مي کند.

طلاي خوب و بد را چطور از هم تشخيص دهيم

براي اطمينان از نوع عيار بايد به طلا فروشي و جواهر فروشي مورد وثوق و اعتماد شان مراجعه کنيد. اگر کسي طلافروشي مورد وثوق نداشت و براي اولين بار قصد خريد کرد چه کند؟
در اين صورت مي توانند به واحد هاي ناظر بر طلا و جواهر فروشي مراجعه کنند و يا از مغازه اي خريد کنند که جواز کسب داشته باشد.

خواص طلا

چرا که مغازه هايي که جواز کسب داشته باشند زير مجموعه اتحاديه طلا و جواهر هستند و به لحاظ کيفيت و عيار مرتب کنترل مي شوند.

طلا و آلرژي

يکي از شايع ترين عوارض جانبي استفاده ي درماني از طلا ، واکنش هاي آلرژيک است.

اين فلز از طريق اتصال به پروتئين هاي خاصي در سلول هاي ايمني بدن و جلوگيري از ساخت مواد شيميايي التهابي، بيماري هايي مانند التهاب مفصل را بهبود مي بخشد.

اما اين روند اتصال باعت ايجاد تغيير شکل پروتئينها شده و در ادامه سيستم ايمني بدن اين پروتئين هاي با اشکال سه بعدي جديد را بيگانه شناسايي مي کند و همين روند موجب افزايش ِ واکنش آلرژيک مي شود.

در بعضي موارد شروع اين واکنش ِ آلرژيک حتي تا چند ماه بعد از شروع استفاده از طلا به تاخير مي افتد.

ترفندهای رسوب زدایی سردوش حمام با روش های تضمینی خانگی ؛ آسان و تمیز

خواص طلا

طلا یک فلز گرانبها است که علاوه بر سرمایه گذاری مادی، برای بدن انسان پرخاصیت است. این خواص بیشتر برای بانوان، استفاده کنندگان اصلی طلا و جواهرت صدق می‌کند.

بر مبنای طب سنتی، طلا یک داروی قوی برای تقویت مغز و اعصاب است بنابراین برای افراد دارای ناراحتی عصبی مانند ام‌اسی ها بسیار توصیه می‌شود. این فلز گرانبها گرمای بدن انسان را تنظیم می‌کند و از بسیاری از بیماری‌ها همچون سرطان و نارسایی قلبی انسان را رها می‌کند.

ویژگی‌های طلا

طلا ویژگی‌های متمایز کننده‌ای دارد. از مهمترین ویژگی‌های این فلز ارزشمند، شکل پذیری آن است. علاوه بر آن، همراهی این فلز با دیگر فلزها به صورت آلیاژ، مقاومت در برابر رطوبت و بعضی از اسیدها را می‌توان از دیگر ویژگی‌های فلز طلا دانست. طلا یک رسانای خوب است و این یکی دیگر از ویژگی‌های بی نظیر این فلز است.

کاربردهای طلا در جواهر سازی، هنری، الکترونیک، پزشکی و خوراکی

طلا مانند دیگر فلزات کاربردهای مختلفی از گذشته تا الان دارد. ضرب سکه یکی از کاربردهای اساسی و قدیمی این فلز است.

همچنین در طول این سال‌ها توانسته اند طلا را در صنعت خوراکی و هنری مورد استفاده قرار دهند. ساخت انواع جواهرات، تولید شیشه‌های رنگی، دندانپزشکی و صنایع الکترونیک از دیگر کاربردهای فلز طلا بوده است.

خواص طلا

فواید آب طلا

یکی از فواید و خواص اساسی طلا، کاهش استرس و اضطراب است. توصیه می‌شود به افرادی که ترسیده خاطر شده اند، کمی آب طلا داده شود.

آب طلا به افراد مبتلا به دل‌شوره، دلواپسی و نگرانی به کنترل اعصاب و ایجاد آرامش کمک می‌کند . این رسم از قدیم‌الایام وجود دارد و هنوز تأییدی بر استفاده از این قضیه وجود ندارد. چرا که طلاها آغشته به انواع میکروب‌ها بوده است . این روش برای استفاده از طلا در جهت کاهش استرس نادرست به نظر می‌رسد.

هرچند از نظر طب سنتی طلا میکروب نمی‌گیرد و دلیل استفاده از آن در زیارتگاه‌ها همین ویژگی است.

مضرات طلا برای آقایان

طلا دارای گرمای بسیاری برای بدن انسان است. اما از آن جایی که بدن آقایان گرما و حرارت زیادی دارد. استفاده از طلاها مانند انگشتر و یا گردنبند طلا برای آنها توصیه نمی‌شود.

به این علت که با افزایش گرمای بدن مردان، آسیب به سلول‌های آنها وارد می‌شود.

طلا، فلز درمان کننده پوست

کلئوپاترا از طلا به عنوان اکثیر ضد پیری استفاده کرد و با آن جادو کرد. ملکه کلئوپاترا با طلا، مظهر زیبایی شد. بسیاری از زنان با استفاده از طلا به درمان جادویی پوست روی آورده اند.

طلا زمانی در روم، که از “نمک طلا” برای درمان عفونت های پوستی استفاده می شد، یک محلول رایج برای درمان پوست بود. امروزه بسیاری از متخصصان پوست معتقدند که طلا قدرت شگفت انگیزی در بهبود پوست دارد.

بسیاری از محصولات درمانی پوست که در بازار پیدا می کنید، از طلا به عنوان ماده تشکیل دهنده استفاده می کنند. اگر بدنبال محصولات مراقبت از پوست هستید، باید به دنبال درمان های پوستی مبتنی بر طلا باشید.

این محصولات جلوه زیبایی را در پوست شما ایجاد می کنند و شما می توانید از نشاط جوانی بر روی پوست خود لذت ببرید.

کاربرد طلا در پزشکی مدرن

طلا فلزی گرانبها در پزشکی است زیرا نه تنها اثرات نا مطلوب و مضری را در بدن انسان در پی ندارد ، بلکه به علت سازگاری بالای زیستی ، قابلیت انعطاف پذیری مناسب ، پایداری در برابر خوردگی ، عدم واکنش شیمیایی با بدن لزوم استفاده هر چه بیشتر از آن را به وجود می آورد.

طلا هادی خوب جریان الکتریسیته می باشد. در زیر میکروسکوپ الکترونی به راحتی مشاهده شده و به خاطر نرمی ، کار با آن در زیر میکروسکوپ الکترونی جهت اعمال جراحی پیشرفته به آسانی صورت می گیرد .

از سیم ها و صفحات طلا جهت رفع انسداد شراین و تنظیم دوباره ضربان قلب در بیماری های قلبی استفاده می شود. به دلیل پایداری در برابر واکنش های باکتریایی ، ماده ای مناسب در این موارد است.

فوايد طلا در حوزه سلامت چیست؟

طلا نابهنجاري هاي غددي و عصبي را از بين مي برد و فشار عصبي را کاهش مي دهد. طلا نيز به رفع بيماري هاي قلبي بسيار کمک مي کند. شايد به همين خاطر است که در طب سوزني در بعضي نقاط بدن از فلز طلا و در بعضي ديگر نقره استفاده مي کردند.

آیا طلا باعث کاهش تب و دمای بدن می شود؟

طلا کمک می‌کند تا از این مشکل جلوگیری کنید و به طور طبیعی دمای بدن‌تان را حفظ کنید. به عنوان مثال، زنانی که یائسگی را پشت سر می گذارند، دچار گرگرفتگی می شوند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

23 بهمن 1400

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *