افتتاح حساب ترکیه
دکوراسیون ورودی آپارتمان

دکوراسیون ورودی آپارتمان می تواند بازتاب کننده سلیقه و انتخاب شما در طراحی داخلی منزلتان باشد. شما باید درست مانند سایر اتاق های مهم خانه، این مکان را هم جزئی از محل زندگی خود دانسته و باید برای آن ارزش زیادی قائل شوید. نکات مهمی را در این مطلب از گروه دکوراسیون شادمگ در اختیارتان قرار دادیم.

ایجاد فضای ورودی منزل

در برخی خانه ها فضای ورودی از فضای کل منزل تفکیک نشده است . شما می توانید برای تفکیک این فضا از سایر قسمت های خانه از پارتیشن استفاده نمایید . با اضافه کردن یک پارتیشن شما فضای مورد نظر جهت ایجاد محل جاکفشی، چوب لباسی و فضای نشیمن کوچک را در اختیار خواهید داشت و از همه مهم تر، با باز شدن درب خانه، کسی به فضای خصوصی شما دید نخواهد داشت.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

یکی از پارتیشن هایی که برای تفکیک فضای ورودی در نظر گرفته می شود و بسیار کارآمد است ، پارتیشن های ال شکل است که به خوبی محیط را تعریف کرده و دید را به قسمت های دیگر محدود می سازند.

شما می توانید برای تفکیک فضای ورودی از سایر قسمت های خانه از کاغذ دیواری با طرح های متفاوت تری استفاده کنید. جنس سقف و رنگ و نوع کاغذ دیواری ورودی باید با بخش های دیگرخانه تفاوت داشته باشد.

نور پردازی در دکوراسیون ورودی آپارتمان

قبل از هر چیز می‌خواهیم از اهمیت نورپردازی در طراحی راهرو و دکوراسیون ورودی آپارتمان حرف بزنیم. بدون شک در هنگام ورود به خانه اگر با یک راهرو تاریک مواجه شوید احساس خوبی نخواهید داشت. در مقابل اگر طراحی راهرو خانه طوری باشد که فضا روشن بوده و از نورپردازی دکوراتیو استفاده شده باشد احساس شما نسبت به جایی که به آن وارد شده‌اید متفاوت خواهد بود. نورپردازی علاوه بر جلوه‌ی بصری برای تامین ایمنی فضا نیز بکار می‌رود. روش‌های مختلفی برای نورپردازی راهرو ورودی خانه وجود دارد. مثلا:

 • سیستم روشنایی ال‌ای‌دی یا استفاده از لامپ‌های هالوژن سقفی
 • چراغ‌های دیواری دکوراتیو که ظاهر بسیار زیبا و شیکی دارند
 • سیستم روشنایی غیر مستقیم و استفاده از نور مخفی که اغلب با کناف‌کاری سقف یا دیوار امکان پذیر است
 • دکوراسیون ورودی آپارتمان
 • نورپردازی و طراحی ورودی خانه با استفاده از آباژور مخصوصا وقتی فرم وردی‌تان طوری است که از کنسول نیز در آن‌جا استفاده می‌کنید
 • استفاده از لامپ‌ها و لوسترهای آویز

توجه داشته باشید که نورپردازی نه تنها برای طراحی ورودی داخلی خانه، بلکه برای طراحی ورودی حیاط خانه نیز مهم است.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

چه المان‌هایی ظاهر جدیدتری به دکوراسیون ورودی آپارتمان می‌دهند؟

نباید فراموش کنیم که هر چقدر به زیبایی ظاهر وردی خانه اهمیت می‌دهیم نباید از کاربردی بودن آن کم کنیم. این از مهم‌ترین اصول طراحی ورودی خانه است. به هر حال ما نیاز داریم تا بعد از ورود به خانه ابتدا فضایی برای آویزان کردن کت، کیف، سوییچ یا کلید داشته باشیم. اگر مدل خانه طوری است که با کفش وارد ورودی می‌شویم بسیار مهم است که به فضای قرار گرفتن کفش‌ها و صندل‌های روفرشی فکر کنیم. آنچه در طراحی ورودی منزل اهمیت دارد توجه به زیباسازی فضا در عین کاربردی بودن آن است.

باید دقت کنید که چه مدل جاکلیدی را انتخاب می‌کنید. مدل جاکفشی، کمد یا کنسولی که برای قرار دادن در ورودی انتخاب می‌کنید و همخوانی آن‌ها با سبک دکوراسیون منزل‌تان اهمیت زیادی دارد.

به طور کلی این المان‌ها برای استفاده در ورودی خانه مناسب هستند:

 • نصب جاکلیدی به دیوار راهرو ورودی
 • ساعت دیواری روی دیوار آن
 • طراحی دیوار ورودی خانه با آویزان کردن تابلو، دیوارکوب و سایر عناصر تزیینی
 • نصب آینه به دیوار و یا قرار دادن آینه قدی یا آینه کنسول در راهرو ورودی (استفاده از آینه در ورودی خانه هم بسیار کاربرد دارد و هم به روشن‌ و دلباز‌تر شدن فضای ورودی کمک می‌کند)
 •  قرار دادن گلدان‌
 • قرار دادن آباژور
 • طراحی فضایی برای قرار دادن کت، کیف و…
چیدمان بهاری خانه با چند ایده ساده و جذاب

دکوراسیون ورودی آپارتمان

 • تزئین دیوار ورودی با استفاده از دیوار پوش‌های دکوراتیو مثل آجر نما، سنگ آنتیک، دیوارپوش‌های پی‌وی‌سی، کاغذ دیواری، نقاشی و…
 • استفاده از شلف‌های دیواری بر روی دیوار راهرو ورودی
 • تزیین و طراحی ورودی خانه با استفاده از کلسیون قاب عکس‌های خانوادگی
 • به کارگیری پارتیشن‌های جذاب برای طراحی ورودی خانه و جداسازی آن از فضای داخلی

ممکن است شما بتوانید فقط یک یا دو مورد از پیشنهادات بالا را در راهرو ورودی منزل‌تان به کار ببرید که بیشتر به مدل دکوراسیون ورودی آپارتمان و اندازه آن بستگی دارد.

به یاد داشته باشید که هرگز در استفاده از المان‌های تزیینی زیاده‌روی نکنید. مخصوصا وقتی ورودی خانه کوچک است. در کل بهتر است به جای استفاده زیاد از عناصر دکوراتیو، سادگی را حفظ کنید و انتخاب‌های هوشمندانه‌تری داشته باشید.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

انواع ایده های مدرن و جدید برای طراحی دکوراسیون ورودی منزل

استفاده از آینه

برای اینکه راهروی ورودی خانه شما بزرگ تر و زیباتر به نظر برسد بهتر است از آینه استفاده کنید . قاب های برنجی باعث بزرگ تر دیدن شده دکوراسیون ورودی خانه شما می شود. شما می توانید با استفاده از آینه ، فضای ورودی را که در اغلب خانه ها کوچک است را دو برابر نشان دهید و میزان روشنایی آن را بیشتر کنید.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

قرار دادن جا کفشی

یکی از وسایل مورد نیاز برای هر خانه جا کفشی است که بهتر است آن را در راهروی ورودی قرار دهید . برای جلوگیری از بهم ریختگی فضای ورودی و رعایت بهداشت در هنگام ورود به منزل کفش هایتان را در جاکفشی قرار دهید و یا می توانید بر روی قفسه های آن چند دکوری قرار دهید . نکته ای که در انتخاب جا کفشی باید در نظر بگیرید استفاده از جاکفشی های کوچک است.

استفاده از فرشی زیبا و رنگارنگ در راهرو

برای اینکه دکوراسیون ورودی منزل شما شیک و بی نظیر شود ، فرشی رنگارنگ و زیبا را در این بخش از منزل پهن کنید . دقت کنید که رنگ های موجود در فرش باید با سایر رنگ های استفاده شده در دکوراسیون مطابقت و همخوانی داشته باشد.

استفاده از یک کمد کوچک با درب کشویی

معمولا ورودی خانه ها کوچک هستند و نمی توان کمد های معمولی را در آنجا قرار داد بنابراین بهتر است در فضای ورودی خانه یک کمد جمع و جور با درب کشویی قرار داد . درب های کشویی به راحتی باز و بسته می شوند و هنگام گشوده شدن فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

بنابراین قابل استفاده در کوچکترین فضاها با محدودترین عرض هستند. بهتر است درب این کمدها را از جنس آینه انتخاب کنید تا دیگر به دنبال یک آینه برای این فضا نباشید.

نصب رخت آویز و جا کلیدی

نصب رخت آویز در ورودی خانه بسیار ضروری است . شما می توانید لباس هایتان را هر وقت وارد خانه می شود در رخت آویز آویزان نموده تا هنگام خروج از خانه راحت تر از آنها استفاده کنید . استفاده از رخت آویز برای آویزان کردن کیف نیز مفید است .

دکوراسیون ورودی آپارتمان

دنیای مد نمناک پیشنهاد می کند همچنین کلید ها و سوییچ هایی که در طول روز استفاده می کنیم را نیز می توان در جا کلیدی های مخصوص در بخش ورودی خانه قرار داد. برای نصب رخت آویز در فضای ورودی ابتدا با استفاده از برچسب های دیواری طرح دلخواه خود را روی دیوار طراحی کنید و سپس اقدام به نصب رخت آویز روی دیوار نمایید.

ساده ترین روش رنگ کردن کابینت ام دی اف و چوبی برای افراد مبتدی

استفاده از گلدان های زیبا

قرار دادن گلدان های زیبا درز این بخش از خانه علاوه بر اینکه به منزل شما زیبایی می بخشند حس طراوت و شادابی را در شما به وجود می آورند می توانند انرژی مثبت زیادی را به این بخش از منزل تزریق نمایند.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

نورپردازی فضای ورودی خانه

نورپردازی راهرو ورودی از نکات مهمی است که در هنگام طراحی دکوراسیون ورودی آپارتمان باید مورد توجه قرار بگیرد . وجود نور در تمام بخش های خانه، از ارکان بسیار مهم است و دکوراتور ها نیز به این مسئله توجه ویژه ای می کنند.

برای نورپردازی این بخش از منزل می توانید از لوستر های سقفی با طرح فانتزی استفاده کنید و یا اگر نورپردازی مدرن تری را می پسندید ، نورپردازی های هالوژنی و نقطه ای برای شما ایده مناسبی است.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

شما می توانید از یک دیوار استفاده نمایید و لامپ های پر نور را روی آن نصب کنید و یا حتی با نور طبیعی فضای ورودی تان را منحصر به فرد تر نمایید و زیبایی خاصی به آن ببخشید.

استفاده از لوسترو آویزهای زینتی

در گوشه های از فضای ورودی برای زیبا شدن فضا یک لوستر ساده و زیبا را آویزان کنید و تم نور آن را گرم در نظر بگیرید. آویزهای زینتی را طوری انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی نور فضا را نیز تامین کنند تا محیط شما جذاب تر شوند.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

استفاده از قاب عکس های کوچک

یکی از ایده هایی که می توان در راستای زیباتر شدن دکوراسیون ورودی خانه به آن اشاره کرد، استفاده از قاب عکس ها و تابلو های کوچک و فانتزی برای تزیین دیوار است . همچنین شما می توانید یک تابلوی هنری را در این قسمت از خانه به دیوار بزنید تا چشم هر بازدید کننده ای را به خود جلب کند .

استفاده از سبد در دکوراسیون ورودی خانه

یک سبد یا تعدادی جعبه کوچک ایده بسیاری خوبی برای نظم بخشیدن به اشیا است . استفاده از این راهکار در خانه هایی که فضای ورودی خوبی دارند می تواند در ایجاد نظم و ترتیب در دکوراسیون ورودی خانه کمک زیادی نماید.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

یک پیشنهاد :

اگر به نظم اهمیت زیادی می دهید و فضای ورودی خانه شما کوچک است ، فضای کوچک خود را به چند بخش تقسیم کنید. یک بخش را به یک جاکفشی کوچک تبدیل کنید. بخش بعدی را به طاقچه برای قرار دادن برخی وسایل خود اختصاص دهید و بخش دیگری را به صورت محل آویختن لباس ها مورد استفاده قرار دهید تا از ایجاد شلوغی در فضا جلوگیری شود.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

دکوراسیون ورودی آپارتمان در سبک مینیمال

برای اینکه دکوراسیون ورودی منزلتان را مینیمالیستی و ساده نشان دهید یکی از ساده ترین راه ها روشن کردن فضا است. این روشنایی می تواند با نور طبیعی خورشید انجام شود یا اینکه لامپ های دیواری و سقفی بزرگ نور را به اطراف پخش کنند. برای روشنایی بیشتر حتما از آینه های بزرگ نیز در فضای ورودی استفاده کنید. با ترکیب آینه و نور، فضایی روشن و درخشان خواهید داشت. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید هیچ چیز مانند یک آینه بزرگ نمی تواند اتاق را بزرگ نشان دهد.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

هر چه دیوارهای ورودی آپارتمان را خالی تر بگذارید، به دکوراسیون مینیمال و ساده نزدیک تر می شوید، خصوصا اگر راهرو منزلتان باریک و تنگ باشد. یک آینه دیواری و شلف و قفسه دیواری چوبی برای این فضا کافی خواهد بود. البته اگر به کمد لباس نیاز دارید، بهتر است رنگ کمد را خنثی انتخاب کنید تا بر سادگی فضا تاکید شود.

نکات مهم و کاربردی برای خرید صندلی اداری مناسب و شیک

ضمنا حواستان باشد که کمد را با لباس های زیاد پر نکنید چرا که خیلی سریع فضا را بهم ریخته نشان می دهند. رنگ هایی مانند سفید، کرم، خاکستری و قهوه ای برای چنین فضایی بسیار مناسب هستند. بنابراین سعی کنید اولا با وسایل کم و دوما با رنگ های خنثی فضای ورودی خانه را تزیین کنید.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

مینیمال

منظورمان از سبک مینیمال در دکوراسیون ورودی آپارتمان فقط استفاده از اجزا و وسایل کم نیست. تمامی این وسایل باید به شیوه ای درست چیده شوند. حالتی که برای سازمان دهی وسایل ورودی خانه انتخاب می کنید بسیار تعیین کننده است. اما قبل از هر چیزی باید از وسایل ساده و مدرن استفاده کرده و کمد و آینه های کلاسیک با طرح های کنده کاری شده و انحنای زیاد را کنار بگذارید.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

اگر دوست دارید ورودی منزلتان رنگارنگ باشد یک راه حل بسیار خوب می تواند استفاده از وسایل چوبی سفید و سپس قرار دادن لباس ها و کفش های رنگارنگ داخل قفسه ها باشد درست مانند شکل اول در پایین.

بار دیگر تاکید می کنم که تمام المان ها و وسایلی که برای ورودی خانه تهیه می کنید، خواه این وسایل دکوری باشند یا کار خاصی را انجام می دهند، نقشی بسیار تعیین کننده در زیبایی و مرتبی فضا بازی می کنند. اگر خیلی به وسایل دکوری جدید علاقه دارید، بهتر است این وسایل را تا جای ممکن از بین رنگ های شاد و روشن انتخاب کنید. این وسایل می توانند یک گلدان ساده، تابلو دکوری، آباژور یا مجسمه باشند و یا اینکه خود وسایل کاربردی به شکل هنری انتخاب شوند مثلا لوستری باا طراحی جالب یا آینه ای دیواری و ایستاده دکوری.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

انواع دکوراسیون ورودی آپارتمان

با توجه به متراژی که هر خانه دارد، فضایی مختص بخش ورودی برای آن تعریف می‌شود. همین الان یک نگاه کلی به فضای خانه بیندازید! اگر آپارتمان شما دارای متراژ پایینی است نمی‌توانید بخش زیادی را به فضای ورودی خانه اختصاص دهید. نگران نباشید! بهترین راه‌حل استفاده از یک دیوار یا پاراوان (پارتیشن) در کنار یا روبه‌روی در ورودی خانه است. به این شکل می‌توانید فضایی را تحت عنوان ورودی خانه ایجاد کنید.

اما اگر خانه‌تان دارای متراژ بالایی است بدون شک در طراحی آن، فضایی را برای ورودی تعریف کرده‌اند که در این صورت به راحتی می‌توانید مطابق با علاقه و سلیقه‌ خود، دکوراسیون ورودی منزل را طراحی کنید.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

گاهی هم ممکن است خانه‌، متراژی مابین دو فضایی که در بالا توضیح دادیم داشته باشد. یعنی نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ. در این حالت سعی کنید بخشی از ورودی (در کنار در ورودی) را به ورودی منزل اختصاص بدهید و با خلاقیت آن را طراحی کنید.

دکوراسیون ورودی آپارتمان ایرانی تا حد زیادی وابسته به نوع چیدمان دکوراسیون قسمت پذیرایی و آشپزخانه است.

دکوراسیون ورودی آپارتمان

استفاده از ایده های جذاب برای چیدمان فضای ورودی خانه، موجب می‌شود تا در زمان ورود به خانه حس بهتری را تجربه کنید و آخرین صحنه از فضای خانه‌تان در هنگام خروج نیز، زیبا باشد. استفاده از پتانسیل‌های این ناحیه از خانه، برای فراهم کردن نیازهای روزانه، بهترین تصمیم خواهد بود.

 

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

12 خرداد 1401

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *