افتتاح حساب ترکیه
دیزاین اتاق طوسی سفید

یکی از رنگهایی که در سال های اخیر در دکوراسیون به خصوص اتاق خواب مورد توجه قرار گرفته دیزاین اتاق طوسی سفید است. دیزاین اتاق طوسی سفید نیازمند رعایت اصولی است که در این مطلب گروه دکوراسیون شادمگ جمع آوری شده است.

اتاق طوسی سفید

خاکستری از انواع رنگ های خنثی می باشد و شما می توانید برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن و یا اتاق خواب خود از این رنگ زیبا استفاده کنید.

دیزاین اتاق طوسی سفید

برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود اگر قصد دارید که از رنگ خاکستری استفاده کنید بهتر است که این رنگ را با سایر رنگ های مناسب نظیر سفید و زرد روشن و قرمز و ارغوانی و آبی روشن و قهوه ای ترکیب کنید. ترکیب کردن خاکستری با رنگ های روشن می تواند حس نشاط و زیبایی برای دکوراسیون اتاق خواب شما به ارمغان بیاورد.😍

حسی فوق العاده آرامش بخش در مورد طرح رنگ خاکستری و سفید وجود دارد، که به همین دلیل ترکیب بسیار خوبی برای اتاق خواب می تواند باشد. اگر به فکر این هستید که از این دو رنگ در فضای خواب خود استفاده کنید، می توانید از این اتاق های جذاب الهام بگیرید.

دیزاین اتاق خواب طوسی سفید

رنگ خاکستری با سایه تیره فضای اتاق خواب را تیره و کوچکتر می کند و رنگ خاکستری با سایه روشن اتاق فضای اتاق خواب را دلباز تر می کند و علاوه بر این خاکستری روشن برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک ایده مناسبی است.

از حس خاص فضای تاریک استفاده کنید

در حالی که رنگ های روشن باعث می شوند که اتاق جا دار و درخشان به نظر برسد، رنگ های تیره حسی دنج به فضا می دهند. بنابراین اگر ترجیح می دهید که اتاق خوابتان خودمانی و دنج باشد، سایه ای عمیق تر از رنگ خاکستری می تواند انتخاب ایده آلی باشد.

دیزاین اتاق طوسی سفید

قالب تیره پشت تختخواب در این تصویر فضای خوابیدن را در برگرفته، و بافت های نرم روی کوسن ها و روکش ها حس گرمای بیشتری نیز اضافه می کند. رختخواب سفید و دیوار آجری کمک می کند که طرح رنگ تقویت شود و اِلِمان های خاکستری حتی بیشتر هم به چشم بیایند.

با استفاده از رنگ تأکیدی، طرح کلی را تقویت کنید

زیبایی رنگ های خنثی مثل خاکستری و سفید این است که می توانید آن ها را تقریباً با هر رنگ دیگری هماهنگ کنید. در این اتاق خواب، طرحی ساده از خاکستری روشن و سفید براق پس زمینه اتاق را شکل می دهد. با فقط اضافه کردن کوسن های زرد، طرح کلی فضا به خوبی تقویت شده است.
زمانی که صاحب خانه هوس تغییر پیدا کند، می تواند کوسن های زرد را با کوسن هایی به رنگی دیگر عوض کند.

کمی رنگ کرم ملایم اضافه کنید

برای اینکه طرح خاکستری و سفید هماهنگی کامل پیدا کند، مهم است که دیگر عناصر موجود در اتاق را نیز در نظر بگرید. این دو رنگ در ساده ترین حالت خود می توانند بسیار سرد به نظر برسند، پس موضوع مهم اینجاست که لایه هایی از رنگ و بافت اضافه کنید. در این اتاق، طراحان چند پارچه به رنگ کرم اضافه کرده اند که به سرعت طرح سرد خاکستری و سفید را ملایم تر می کند.

ایده های مدرن و شیک برای دکوراسیون ورودی آپارتمان + نکات مهمی که باید بدانید

دیزاین اتاق طوسی سفید

در دیزاین اتاق طوسی سفید از چوب طبیعی بهره بگیرید

این فضای خواب سبک اسکاندیناویایی پالت رنگ محدودی از سفید، خاکستری و مشکی دارد. این اتاق تمیز و مدرن به نظر می رسد، ولی چند عنصر ساده باعث شده که ظاهر آن از سرد به گرم تغییر کند. الگوهای روی روکش تک رنگ تختخواب مقداری بافت جالب اضافه کرده و استفاده از چوب روی اثاثیه، تُن رنگ گرم را اضافه کرده است.
اگر برای اتاق خواب به دنبال ظاهری شبیه به این هستید، یادتان باشد که سطوح متفاوتی را استفاده کنید تا بین دیزاین مدرن و دنج تعادل ایجاد کنید.

بافندگی در پارچه ها

همه چیز در مورد این اتاق خواب گرم و هیجان انگیز به نظر می رسد، ولی ظاهری آرامش بخش و منظم دارد. با طرحی ساده از رنگ خاکستری و سفید، حالتی طبیعی، الگوهای جالب و بافت هایی مجلل به اتاق اضافه شده بدون اینکه فضا را تحت تأثیر قرار دهد.
برای به دست آوردن ظاهری آرامش بخش و در عین حال متنوع مثل این، حتماً از رنگ هایی ساده استفاده کنید.

دیزاین اتاق طوسی سفید

ظاهر مدرن

طرح خاکستری و سفید در این اتاق خواب، حسی هوشمندانه و شهری به آن داده است. سر تخت زغالی به دیوار به رنگ طوسی تیره منتهی می شود، و حتی تابلوی هنری و قالی نیز این پالت دو رنگی را تکرار می کنند.
یک بار دیگر، بافت آن باعث شه که اتاق گرم به نظر برسد و حسی دنج داشته باشد. لایه های رختخواب، روکش و کوسن ها باعث شده که تخت بسیار راحت و هیجان بخش به نظر برسد.

سبک های نو را امتحان کنید

آیا دوست دارید که اتاق خواب شما حسی شبیه به هتل های بوتیک داشته باشد؟ با اضافه کردن چند آیتم ساده، می توانید طرح دکور خاکستری و سفید خود را از دوست داشتنی به لوکس تغییر دهید. در این اتاق خواب، پارچه ابریشمی و کوسن ها به سرعت تخت را تقویت می کنند، و سر تخت مخملی نقطه ای عالی برای دراز کشیدن فراهم می کند.

زیبایی را در دیزاین اتاق طوسی سفید از یاد نبرید

معمولاً در مورد خاکستری و سفید به عنوان رنگ هایی خنک، هوشمندانه و مدرن نگاه می کنیم، ولی این ترکیب رنگ می تواند زیبا هم باشد. به این اتاق خواب دلپذیر با طرح رنگ مینیمال آن نگاه کنید؛ درست است که خاکستری است، ولی همچنین کلی الگو و طراحی جذاب در آن استفاده شده است.

کاغذ دیواری زیبا موقعیت را توصیف می کند و خودش نیز به عنوان ستاره صحنه مورد توجه قرار می گیرد، ضمن اینکه طراحان از آویزهای شیشه ای شفاف در کنار تخت استفاده کرده اند. کوسن های جذاب، لحاف مجلل و سر تخت مخملی زرق و برق بیشتری به فضا اضافه کرده اند.

حس آرامش بخش را حفظ کنید

برای اینکه جذابیت آرامش بخش بیشتری به طرح خاکستری و سفید خود دهید، خاکستری را با تُن رنگ سبز استفاده کنید. در این تصویر به سختی می توان گفت که دیوار رنگ سبز دارد یا خاکستری، ولی مسلماً طرح کلی را تقویت می کند.

دیزاین اتاق طوسی سفید

پارچه های لایه دار روی تخت و طراحی آویز سفید ملایمت بیشتری نیز به فضا اضافه می کند، و در مقابل رنگ زیبای دیوارها بسیار با شکوه به نظر می رسد.

تابلو های پذیرایی رو اینجوری بچینید تا چیدمان پذیرایی جذاب تر بشه

دیزاین اتاق کودک طوسی سفید

در انتخاب رنگ مناسب اتاق کودک لازم است به شرایط روحی و احساسات، میزان نور طبیعی در محیط و همچنین بزرگ یا کوچک بودن فضا توجه شود. ترکیب طوسی و سفید به چند دلیل می تواند انتخاب خوبی برای اتاق نوزاد و کودک به شمار رود؛ سفید رنگ پاکی و آرامش بوده و خاکستری رنگ خنثی و پایه می باشد. به همین دلیل استفاده از این دو در کنار هم می تواند فضایی بسیار آرام را برای زندگی نوزاد و کودکتان به همراه داشته باشد.😍

از دیگر دلایلی که می توان سفید خاکستری را برای اتاق کودک و نوزادان انتخاب کرد، عدم تعلق به جنسیت خاص می باشد. به عبارت دیگر، از این ترکیب رنگ می توان برای اتاق دخترانه و پسرانه استفاده کرد و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

البته به این نکته توجه داشته باشید که طوسی و سفید در کنار هم اگر به مقدار زیاد استفاده شوند، به مرور ذهن را خسته و انرژی را کم می کند. به همین دلیل بهتر است از سایر رنگ ها از قبیل صورتی، زرد و ابی، قهوه ای و غیره بر حسب شرایط و سبک چیدمان در اتاق استفاده کنید.

دیزاین اتاق طوسی سفید

دیزاین اتاق خواب طوسی سفید

برای دیزاین اتاق خواب به رنگ طوسی ملزم به طوسی کردن تمام اتاق نیستید، چه بسا که این نحوه طراحی فضایی خسته کننده، یکنواخت و البته ساده و پیش پا افتاده به فضای مورد نظر می بخشد. استفاده از رنگ طوسی تنها برای بخش هایی از محیط همچون دیوارها، کمد، پرده، تخت و روتختی (پارچه های مخمل و ساتن طوسی) و کوسن کفایت می کند.

سایر اجزا همچون آثار هنری، رومبلی های گوناگون و رنگارنگ، بافتنی ها، لوازم چوبی و چرم، خز مصنوعی و … دیگر ایده های ایده آل برای این منظور محسوب می شوند.😍

نورپردازی در دکوراسیون اتاق خواب طوسی

نورپردازی سهم مهمی در دیزاین اتاق خواب دارد، پیش از انتخاب تکلیف خودتان را با چگونگی نور اتاق مشخص نمایید؛ مثلا تمایل به داشتن یک فضای روشن دارید می توانید از پرده های رنگ روشن بهره ببرید, در صورت تمایل به داشتن یک فضای دیزاین شده طوسی دارای خیلی پرنور می توانید از وسایل دکوری با رنگ نقره ای بهره ببرید.

برای فضایی تاریک و شاعرانه دارید می توانید از پرده هایی با رنگ تیره و کلفت و از مشکی در گوشه هایی بهره ببرید. در نهایت جهت نورپردازی می توانید از لامپ های آباژور و دیواری به میزان متفاوا در هر یک از این طراحی استفاده نمایید.

دیزاین اتاق طوسی سفید

طراحی شیک اتاق طوسی سفید و ترکیب با سایر رنگ ها

رنگ طوسی رنگی زیبا و پر از ویژگی است . جذابیت و تو دل برو بودن آن ها با تلفیق شدن با دیگر رنگ ها به اوج خود رسیده و صحنه ای بی نظیر را بر روی بوم اتاق خواب شما به تصویر می کشد. و اما از مهمترین ویژگی یا بهتر بگوییم مزیت آن انعطاف پذیر بودن در ترکیب شدن با رنگ ها از رنگهای ملایم و پاستلی – رنگهای تند و پررنگ می باشد .

اما هر یک از این ادغام ها نتیجه ای متفاوت را به بار می آورند که لازم است به آنها آگاهی داشته باشید. به عنوان مثال ترکیب رنگ سفید با طوسی فضایی پرنشاط ایجاد می کند، و ترکیب صورتی با طوسی با استفاده از خز مصنوعی و لوستر کریستالی طراحی شکوهمند و شیک به وجود می آورد. و در صورتی که قصد عمق بخشیدن به فضای اتاق رنگ های تند و متضاد طوسی را برای ترکیب انتخاب نمایید.

بهترین مدل چیدمان نشیمن های کوچک شیک و لاکچری

ترکیب رنگی های فوق العاده برای دیزاین اتاق طوسی سفید

طوسی رنگی است که تناژهای رنگی مختلف و متنوعی از طوسی روشن تا طوسی تیره و نیز تناژهای سرد و گرم هستند.😍 این رنگ یعنی طوسی با رنگهای گوناگونی از جمله سفید، نقره ای، سیاه، طلایی، نارنجی، زرد خردلی، صورتی، کرم، آبی و بنفش قابل ترکیب می باشد که در ادامه چند نمونه از ترکیب آنها را معرفی خواهیم کرد.

طراحی کرم و طوسی

این ترکیب فضا را آکنده از آرامش همراه با جذابیت می سازد و مناسب اتاق خواب بزرگسالان می باشد.

 

دیزاین اتاق طوسی سفید

طراحی سیاه و طوسی

این ترکیب رنگی شما را به طراحی مدرن می رساند، اما لازم است به نکاتی همچون نورگیر بودن و بزرگ بودن محیط توجه داشته باشید.

طراحی زرد و طوسی

این ترکیب رنگی فضایی شاد و سرزنده ایجاد می نماید که برای نوجوانان و بزرگسالان مناسب می باشد. در صورت انتخاب برای نوجوان باید از رنگ زرد لیمویی یا فسفری بهره ببرید و در صورت انتخاب برای بزرگسالان باید از زرد طلایی و خردلی بهره ببرید.

دیزاین اتاق طوسی سفید

طراحی صورتی و طوسی

با توجه به اینکه صورتی رنگی دخترانه است با تلفیق آن با رنگ جذاب طوسی فضایی منحصر به فرد را ایجاد می کنید . البته بیشتر برای دختران عزیز مورد مناسب می باشد.

طراحی آبی و طوسی

آبی رنگی آرامش بخش و واقعا زیبا است که با کاربرد آن به راحتی می توانید محیطی پر از آرامش و در عین حال زیبا و مدرن ایجاد کنید.

طراحی بنفش و طوسی

یکی دیگر از رنگ های زیبا و محبوب بنفش و انواع طیف های رنگی آن از جمله بنفش سیر، بادمجانی، یاسی، ارغوانی و …. می باشد که با کاربرد آن در کنار رنگ طوسی شیک و مدرن بودن را به اتاق خواب می بخشید.

دیزاین اتاق طوسی سفید

دیزاین اتاق طوسی سفید با عکس و تابلو

دیوار گالری (دیوار پر از عکس و تابلو) یکی از ویژگی های بارز خانه های مدرن و امروزی است که روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند. طراحی این دیوار، پروژه راحتی است. دیوار گالری با هرجور تصویری از عکس های شخصی گرفته تا علامات مختلف، پر می شود و می تواند در هر نقطه ای از اتاق قابل اجراست. مثل هدبورد یا هر گوشه خالی و بی استفاده ای در اتاق خواب. دیوار گالری، یک ویژگی جذاب و چشمگیر است که با کمترین هزینه طراحی می شود.

رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب با چه رنگهایی ست می شود؟

برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود اگر قصد دارید که از رنگ خاکستری استفاده کنید بهتر است که این رنگ را با سایر رنگ های مناسب نظیر سفید و زرد روشن و قرمز و ارغوانی و آبی روشن و قهوه ای ترکیب کنید.

رنگ سفید خاکستری برای اتاق کودک پسرانه است یا دخترانه؟

از این ترکیب رنگ می توان برای اتاق دخترانه و پسرانه استفاده کرد و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

2 فروردین 1401

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *