افتتاح حساب ترکیه
رژ لب قرمز

رژ لب قرمز چیزی نیست که از مُد بیفتد یا تکراری شود. این رنگ جادویی حس‌ و حالی دارد که ظاهر را از این رو به آن رو می‌کند. اما در صورتی با این رنگ رژ زیبا و جذاب می‌شوید که اصولی را بدانید. این اصول را گروه زیبایی شادمگ در اختیارتان قرارد اده است.

رژ لب قرمز

از ملکه الیزابت تا مرلین مونرو، رژ لب قرمز یکی از اصلی ترین لوازم آرایش آن ها بوده است. زنان (و حتی در برخی اوقات مردان) از زمانی که آرایش کردن رواج یافت، قرمز کردن لب با مواد رنگزای طبیعی را دوست داشتند. اما آیا پیدا کردن بهترین رژ قرمز برای همه آسان است؟ انواع رژ قرمز شامل رژ قرمز تیره، قرمز خونی، قرمز روشن و دیگر قرمزها برای همه به یک اندازه زیبایی آفرین نیست. پس چگونه بهترین رژ لب قرمز مخصوص به خود را پیدا کنیم؟

رژ لب قرمز

در این مطلب علاوه بر روش انتخاب صحیح رژ قرمز با توجه به ته رنگ پوست، به آموزش آرایش با رژ قرمز هم می پردازیم.

قبل از هر چیز ته رنگ یا رنگ زمینه پوست شما مهم است که شناخت آن باعث پیدا کردن بهترین آرایش صورت با رژ قرمز برای شما است. اگر تا به حال اصطلاح ته رنگ پوست به گوش شما نخورده است، نگران نباشید ما به شما می گوییم که چطور آن را برای آرایش با رژ لب قرمز تشخیص دهید.

پیدا کردن ته رنگ پوست برای زیباترین ارایش صورت با رژ لب قرمز

پوست شما دو لایه دارد. اولین لایه، لایه بالایی پوست است که به چشم ما می آید. زیر لایه بالایی که ته رنگ پوست به آن برمی گردد، لایه دوم پوست است. شما می توانید ته رنگ سرد، خنثی و گرم داشته باشید.

در میان انواع رژ قرمز انتخاب بر اساس ته رنگ پوست یکی از روش های صحیح است بنابراین در ادامه، راه های شناختن ته رنگ پوست را توضیح می دهیم تا بهترین آرایش با رژ لب قرمز را داشته باشید.

1. شناخت ته رنگ پوست با توجه به زیورآلات

اگر زیورآلات نقره ای بیشتر به شما می آید، شما ته رنگ سرد دارید اما اگر زیورآلات طلایی برای شما بهتر است، ته رنگ گرم دارید. همچنین اگر هر دو رنگ زیورآلات به شما می آید احتمالا ته رنگ خنثی دارید. این نکته را برای آرایش با رژ لب قرمز به یاد داشته باشید.

رژ لب قرمز

2. شناخت ته رنگ پوست با توجه به رنگ لباس

چه رنگ لباس هایی بیشتر به شما می آید؟ اگر لباس هایی با تم رنگی آبی، سبز و آبی – قرمز بیشتر از باقی رنگ ها به شما می آید، ته رنگ شما سرد است اما اگر با رنگ های زرد یا نارنجی – قرمز بهتر هستید، ته رنگ گرم دارید.

3. شناخت ته رنگ پوست با توجه به رنگ رگ ها

اگر رنگ رگ های شما متمایل به آبی یا بنفش به نظر می آیند، ته رنگ سرد و اگر رنگ رگ ها بیشتر به سبز متمایل است، ته رنگ گرم دارید. افرادی که ته رنگ خنثی دارند، به راحتی قادر به تشخیص رنگ رگ های خود نیستند یا رنگ آن ها شبیه به رنگ پوست شان است. یکی از بهترین و آسان ترین راه های شناخت ته رنگ پوست برای آرایش با رژ لب قرمز با توجه به رنگ رگ های مچ دست است. این کار به تعیین رژ لب قرمز مناسب برای زیباترین آرایش دخترانه با رژ قرمز شما هم بسیار کمک می کند.

رژ لب قرمز

4. شناخت ته رنگ پوست با توجه به آفتاب

اگر در زیر نور آفتاب، دچار آفتاب سوختگی می شوید، ته رنگ سرد و اگر دچار آفتاب سوختگی نمی شوید ته رنگ گرم دارید. البته این بدین معنا نیست که پوست های با ته رنگ گرم نیازی به استفاده از ضد آفتاب ندارند.

روش های گفته شده در بالا به شما کمک می کنند تا ته رنگ پوست خود را به درستی شناسایی کنید و مدل میکاپ با رژ قرمز مناسب خودتان را درست تشخیص دهید. شناخت صحیح ته رنگ پوست علاوه بر انتخاب بهترین آرایش با رژ لب قرمز، در زمان انتخاب رنگ مواد آرایشی دیگر و حتی انتخاب رنگ مو مناسب، به شما کمک می کند.

آرایش مناسب با رژ لب قرمز

حال که ته رنگ پوست خود را شناختید زمان انتخاب رژ برای آرایش با رژ قرمز است. در ادامه انتخاب بهترین رژ قرمز را با توجه به انواع تناژ رژ لب قرمز توضیح می دهیم تا در زمان خرید انتخاب صحیحی داشته باشید اما قبل از آن بیایید با روشی که در تصویر زیر گفته شده است، رژ لب مناسب خود را برای آرایش با رژ لب قرمز انتخاب کنید و ببینید آیا رژ قرمزی که برای شما به دست می آید را دوست دارید؟ این کار اولین قدم در ارایش با رژلب قرمز است.

چگونه تشخیص دهیم کدام عطر ماندگاری بالا دارد ؟

اگر بخواهیم به صورت دقیق تر تناسب ته رنگ پوست با رنگ رژ لب قرمز مناسب خود را بررسی کنیم، به این نتایج می رسیم:

ارایش با رژ قرمز گرم برای پوست با ته رنگ گرم

اگر پوست شما ته رنگ گرم دارد، بهتر است مدل ارایش با رژ قرمز تن رنگی گرم داشته باشید. یعنی رژ های قرمزی که با ته رنگ نارنجی، مسی، طلایی یا قهوه ای می تواند برای شما مناسب باشد.

معمولا در نام رژ لب های قرمز با ته رنگ گرم، از کلماتی همچون نارنجی (Orange)، طلایی (golden)، غروب خورشید (sunset)، مرجان (coral) یا آتشین (fiery) استفاده شده است.
اگر دندان های شما به اندازه کافی سفید نیست، از انتخاب رژ قرمز با ته رنگ نارنجی بپرهیزید زیرا دندان های شما را بیشتر زرد نشان می دهد.

میکاپ با رژ لب قرمز سرد برای پوست های با ته رنگ سرد

اگر پوست شما ته رنگ سرد دارد، بهتر است از میکاپ با رژ زرشکی یا رژ قرمز با ته رنگ سرد در آرایش استفاده کنید. در واقع استفاده از قرمزهایی که ته رنگ آبی، صورتی یا گوجه ای دارند برای شمایی که پوستی با ته رنگ سرد دارید بهتر است.

در نام رژهای قرمز با ته رنگ سرد معمولا از کلماتی همچون گیلاس (cherry)، تمشک (raspberry)، بورگاندی (burgundy)، شراب (wine)، رز (rose) یا لاکی (crimson) آمده است.

رژ لب قرمز
اگر دندان هایی کمی زرد دارید، استفاده از رژ قرمز با ته رنگ آبی گزینه مناسبی برای شما است. ته رنگ آبی به سفیدتر نشان دادن دندان های شما کمک می کند.
صورتی تند و تن های رنگی برگرفته از توت نیز دندان های شما را سفیدتر نشان می دهند.

از رژ های قرمز سرد برای آرایش پوست های با ته رنگ سرد استفاده کنید.

همخوانی رنگ پوست و تیرگی رنگ رژ لب قرمز

به غیر از در نظر گرفتن ته رنگ پوست در انتخاب رنگ رژ قرمز، همخوانی داشتن تیرگی آن با میزان تیرگی رنگ پوست شما در زمان آرایش هم مهم است. اگر تضاد زیادی ببینید، رژ قرمز روی لب شما زننده به نظر می رسد و اگر از قرمزی استفاده کنید که به اندازه پوست شما تیره نباشد، ممکن است به اندازه کافی دیده نشود.

فام های مختلف را انتخاب کنید تا ببینید کدام یکی بیشتر به شما می آید.
اگر پوست روشن دارید، لب هایی به رنگ قرمز روشن یا براق می تواند برای شما برازنده باشد. اگر پوست روشن و موهایی تیره دارید، قرمز تیره نیز به شما می آید.
چنان چه پوستی با رنگ متوسط دارید، می توانید طیف های مختلفی از قرمز روشن و براق تا تیره و مات و از آن بهتر مدل آرایش با رژ زرشکی را امتحان کنید.
اگر پوستی تیره دارید، قرمز تیره یا روشن تند می تواند برای شما مناسب باشد. همچنین اگر ظاهری لطیف تر می خواهید از قرمز خالص یا روشن استفاده کنید و آرایش لایت با رژ قرمز داشته باشید.

نحوه آرایش ساده با رژ قرمز

با اینکه اکثر ما تصور می کنیم رژ لب زدن یکی از ساده ترین مراحل آرایش صورت است اما همین کار ساده نیز اصول و مراحلی دارد که در ادامه با هم مرور می کنیم. چه به میکاپ با رژ قرمز ملایم علاقه داشته باشید و چه آرایش اسموکی با رژ قرمز انجام مراحل زیر الزامی است.

رژ لب قرمز مناسب خود را انتخاب کنید.

رژ لب قرمز

استفاده از اسکراب لب قبل از آرایش با رژ لب قرمز باعث لایه برداری از پوست لب شده و آن را صاف و یکدست می کند.

اسکراب لب قبل از رژ قرمز زدن

دور لب را با مداد لب همرنگ رژ لب قرمز خود بکشید و داخل آن را پر کنید. سپس از رژ لب خود استفاده کنید. این کار باعث می شود هم تمیزتر رژ بزنید و هم ماندگاری آن بیشتر شود.

می توانید در زمان آرایش لب با رژ لب از تناژ های مختلف این رنگ که به شما می آید استفاده کنید یا چند تناژ را روی هم به کار ببرید و رنگ قرمز اختصاصی خود را بسازید.

اگر به دنبال ماندگاری بیشتر بعد از آرایش با رژ قرمز هستید، از نوع مات آن استفاده کنید. به طور مثال انواع رژ لب مخملی بسیار جذاب هستند و جزء ترندهای این روزها هم به شمار می روند.
بعد از آرایش لب های خود با رژ لب قرمز حتما به کمک یک دستمال کاغذی، مقدار اضافه آن را بگیرید. یک ورق دستمال را بین لب های خود قرار دهید و کمی فشار دهید. این کار از کثیف شدن لباس، لبه لیوان یا پوست شما با این رژ جلوگیری می کند.

مدل جلوی موی جدید و شیک ترند 2024 دخترانه برای زیر شال و روسری

مراحل آرایش با رژ قرمز را می‌شناسید؟

هیچ جای شکی نیست که رژ قرمز می‌تواند توجه همه را به سوی خود جلب کند و بسیار جذاب باشد. کسی که از رژ قرمز استفاده می‌کند، شیک و خاص به نظر می‌رسد. رعایت اصول و نکات زیر می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر از این رنگ و عنصر جذاب در آرایشتان استفاده کنید:

قدم نخست: لب‌ها را از قبل آماده کنید

برای اینکه رژ به‌خوبی روی لب‌هایتان بنشیند، باید قبل از استفاده از آن اقداماتی را در نظر داشته باشید. بالم لب یا مرطوب‌کننده‌ها یاورتان در این مسیر هستند. باید کمی مرطوب‌کننده یا بالم بزنید و آنها را به‌طور یکدست روی لب‌ها پخش کنید.

در واقع، باید به لایه‌برداری پوست لب، قبل از شروع آرایش فکر کنید. اگر لب‌تان پوسته‌پوسته است و خشکی‌هایی رویش وجود دارد، همه این مسائل را رفع کنید و بعد به فکر رژزدن باشید. چون رژ قرمز روی لبی با این مشکلات جلوه خوبی نخواهد داشت. اسکراب‌های خانگی و شیمیایی در قالب کرم‌ها و… برای لایه‌برداری از لب موجودند اما نباید در استفاده از آنها زیاده‌روی کنید چون امکان دارد که لب را زخم و آسیب‌پذیر کنند.

قدم دوم: خطوط بیرونی دور لب را به‌درستی بکشید

مطابق شکل بالا باید کشیدن خطوط اطراف لب را شروع کنید. کار خط‌کشی را از دو ناحیه بالای لب آغاز نمایید و بعد به سراغ کل حواشی لب بروید. کشیدن درست خط لب به شما کمک می‌کند تا رژ بهتر و صاف‌تر روی لب بنشیند.

رژ لب قرمز

قدم سوم: لب‌ها را با مداد لب پُر کنید

بعد از اینکه خطوط دور لب را کشیدید، با یک دستمال کاغذی سعی کنید که پررنگیِ زیاد خط لب را خنثی کنید و بعد نگاهی بیندازید و ببینید که کدام قسمت‌ها بدون رنگ باقی مانده یا خط کج و ناموزون شده است. این موارد را اصلاح کنید که می‌خواهیم در گام بعدی به سراغ بخش اصلی کار برویم.

قدم چهارم: رژ قرمز را روی لب‌ها بمالید

اگر با شکل لب‌هایتان مشکلی ندارید، شروع به مالیدن رژ روی خطوط اصلی لب کنید اما اگر می‌خواهید اصلاحاتی انجام شود و لب‌ها قرمزتر به نظر برسند، از بالای خط اولیه لب یعنی جایی که خط لب را در مرحله قبلی کشیده بودید، شروع به مالیدن رژ کنید.

کشیدن رژ روی خط لب، بهترین راه برای قرمزتر نشان‌دادن لب و برجسته‌‌کردن آن است. برای اینکه رژتان جلوه‌ای تمیز و مرتب داشته باشد، بهتر است که اطراف لب‌ها را کانسیلر بزنید.

رژ لب قرمز

ست کردن رژ لب قرمز با آرایش صورت و لباس

برای هماهنگی رژ قرمز با آرایش دیگر بخش های صورت و همچنین لباس خود، در نظر گرفتن چند نکته ضروری است. انواع مختلفی از آرایش صورت با رژ قرمز وجود دارد که در ادامه به صورت خلاصه به آن ها می پردازیم:

1. آرایش کلاسیک با رژ قرمز

از آنجایی که آرایش با رژ قرمز قدمتی دیرینه دارد، یکی از متداول ترین آرایش های کلاسیک نیز با کمک این رژها صورت می گیرد. در آرایش کلاسیک، چشم ها فقط با ریمل آرایش می شوند و خط چشم های خاص و سایه با رژ قرمز به کار نمی روند. آرایش صورت نیز نباید پر رنگ باشد.

از رژگونه های کم رنگ و متناسب با رنگ گونه های خود استفاده کنید.

2. با رژ قرمز چه سایه ای بزنیم؟

بسیاری از افراد نمی توانند بعد از آرایش با رژ لب قرمز از آرایش چشم بگذرند زیرا چشم ها برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. حال برای متناسب بودن آرایش چشم با رژ قرمز چه کنیم و چگونه با رژ لب قرمز سایه بزنیم؟

سایه قهوه ای که یک تا دو درجه تیره تر از پوست باشد، یکی از ساده ترین نوع آرایش چشم متناسب با رژ قرمز است. برای زیباتر شدن این آرایش، گوشه داخلی چشم را سایه روشن تری بزنید و هرچه به سمت خارج چشم می روید، سایه خود را تیره تر کنید.

رژ لب قرمز

یکی از زیباترین سایه های چشم با رژ قرمز، سایه دودی است. همانطور که در سایه قهوه ای اشاره کردیم، بهتر است سایه در گوشه داخلی چشم روشن تر بوده و هر چه به سمت گوشه خارجی چشم می روید، از سایه تیره تری هم استفاده کنید.

استفاده از سایه های طلایی، آبی و سبز هم به همراه رژ قرمز بسیار زیباست. البته این سایه ها را بی محابا به کار نبرید بلکه تناسب آن ها با رنگ پوست یا تم آرایش و همچنین رنگ لباس بسیار مهم است.

اگر به سایه های براق علاقه دارید، می توانید از سایه های براق طلایی، سفید یا مشکی برای آرایش چشم مشکی با رژ قرمز استفاده کنید.

3. انواع خط چشم با رژ قرمز

معمولا افرادی که از میکاپ لایت با رژ قرمز استفاده می کنند، می خواهند توجه ها به سمت لب ها باشد. از این رو آرایش چشم ها هر چه سبک تر باشد، زیباتر خواهد بود. پس استفاده از خط چشم های ضخیم در زمان آرایش با رژ قرمز مناسب نیست.

رفع ترک پوستی با روش های فوق العاده موثر و فوری خانگی

اما اگر تمایل دارید از خط چشم های مشخص تری استفاده کنید، کشیدن خط چشم گربه ای یا بالدار هم زیبا خواهد بود. در صورت استفاده از این خط چشم ها، از سایه های خاص و رنگی استفاده نکنید. این کار به بزرگ نشان دادن چشم ها در آرایش با رژ لب قرمز کمک می کند و میکاپ دخترانه با رژ قرمز زیبایی به ارمغان می‌آورد.

4. ست کردن رژ لب قرمز با لباس

زمانی که از ارایش لایت با رژ لب قرمز استفاده می کنید، علاوه بر هماهنگی آرایش با آن، باید رنگ لباس خود را هم متناسب با آن انتخاب کنید.

رژ لب قرمز

لباس های با رنگ مشکی، سفید، قرمز و همچنین رنگ های طیف طوسی و خاکستری به همراه رژ قرمز بسیار زیبا می شوند. البته هماهنگ کردن رنگ لاک ناخن هم می تواند ایده جذابی برای آرایش با رژ لب قرمز باشد.

اگر با خواندن این مطلب علاقه پیدا کردید که رژ لب قرمز متفاوتی برای خود خریداری کنید، می توانید به فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی میس و مستر رفته و برای آرایش با رژ لب قرمز خرید خود را از بین رژ لب های مختلف انجام دهید.

نکاتی در خصوص استفاده از رژ لب قرمز

رژ قرمز همیشه ودر همه ی جای دنیا رنگی شیک و کلاسیک بوده و هست و هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد. اگرچه برخی خانم‌ها گمان میکنند رژ لب قرمز بـه آنها نمی آید اما این رنگ برای هر صورت ودر هر سنی مناسب اسـت. مهم ترین اصل در استفاده از رژ قرمز، انتخاب رنگ مناسب اسـت کـه بـه پوست شـما بخورد.

آرایش دیگر قسمت‌ های صورت

رژ قرمز بسیار جلب توجه میکند همانند یک گردنبند بزرگ نگین‌دار. بهمین خاطر بایستی دیگر قسمت‌هاي صورت ساده باشند. کمی کرم پودر یا کانسیلر بـه همراه ریمل درکنار استفاده از رژ لب استایلی جذاب و زیباست کـه هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد.

میتوانید همراه با استفاده از رژ لب قرمز، یک آرایش گربه‌اي برای چشم‌ها انجام دهید اما دیگر قسمت‌هاي صورت را خالی و ساده نگه دارید.

رژ لب قرمز

استفاده از خط لب

برای آنکه رژ لب بـه مدت طولانی‌تری روی لب بماند، از خط لب استفاده کنید. استفاده از خط لب علاوه بر این‌کـه بـه دوام رژ لب کمک می کند، از بیرون زدن رژ لب از لب‌ها نیز پیشگیری میکند، بدین صورت رژ لب صاف و تمیز روی لب‌ها قرار میگیرد.

اگر میخواهید بـه منظور بزرگتر نشان دادن لب‌ها رژ لب رابه اطراف لب نیز بزنید، رنگی را انتخاب کنید کـه بـه رنگ پوستتان بخورد و تمام لب رابا آن پر کنید تا رنگ پایه برای رژ لب ایجاد شود.

برای آنکه رژ لب بـه مدت طولانی‌تری روی لب بماند از خط لب استفاده کنید

رژ لب قرمز

انتخاب رنگ درست

اگر رنگ پوست شـما روشن اسـت و چشم‌هاي سبز یا آبی دارید، از رژ لب قرمزی کـه سایه‌هاي آبی در خود دارد «و نه رژ لبی با تن نارنجی رنگ» استفاده کنید. این رنگ بـه پوست شـما بیشتر می آید.

اگر سبزه یا گندمی هستید با چشم‌هاي قهوه‌ اي «آرایش چشم خانم هاي چشم قهوه اي را بخوانید»، از رژ قرمزی کـه پایه قهوه‌اي یا نارنجی دارد استفاده کنید. اگر در انتخاب رنگ شک داشتید، در مغازه فروش لوازم آرایشی، رنگ‌ها را روی پوست خود تست کنید تا رنگی کـه بیشتر با پوستتان هم خوانی دارد را پیدا کنید.

ترکیب رنگ

بـه منظور حجم دادن بـه لب‌ها سعی کنید چند رنگ رژ لب رابا هم ترکیب کنید. اطراف لب از رژ لب قرمز روشن استفاده کنید سپس در مرکز لب‌ها از رژ لب قرمز تیره‌تر استفاده کنید تا لب‌ها بزرگتر و حجیم‌تر بـه نظر برسند.

اگر تا بحال از رژ قرمز استفاده نکرده‌اید و این رنگ برایتان تازگی دارد، رژ لب صورتی یا رژ لب رنگ روشن رابا رژ لب قرمز خود ترکیب کنید تا ظاهر طبیعی‌تری ببخشد. می توانید هرروز کمی رنگ قرمز بـه رژ لب خود اضافه کنید تا پس از مدتی رژ لب قرمز رابه تنهایی بزنید.

رژ لب قرمز

مرطوب‌ کننده لب

لب‌ها بـه مرور زمان و با افزایش سن نازک میشوند و گاهی تیره شدن لب‌ها آنرا برجسته‌تر نشان می دهد. قبل از استفاده از رژ لب ، لب‌ها را مرطوب کنید. قبل از خواب یک مسواک قدیمی را روی لب‌ها بزنید تا پوست مرده لب‌ها از بین برود سپس مرطوب‌کننده بزنید. پس از مدتی خواهید دید لب‌هایي زیبا و جذاب خواهید داشت.

رنگ قرمز برای همه ی در هر سنی و با هر رنگ پوستی مناسب اسـت. اگرچه ممکن اسـت نسبت بـه رنگ‌هاي روشن و طبیعی‌تر، رنگ جسورانه‌ تری باشد اما تاثیر زیادی بر زیبایی چهره شـما خواهد داشت و زیبایی‌تان را دو چندان می کند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

5 تیر 1401

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *