افتتاح حساب ترکیه
مزایای شیر رو­گازی

با خواندن این مطلب از گروه دکوراسیون شادمگ و شنیدن مزایای شیر رو­گازی قطعا شما هم ترغیب می شوید از این نسل جدید اکسسوری آشپزخانه که کاربردهای زیادی دارد استفاده کنید. این مطلب را تا انتها بخوانید.

شیر روگازی یا شیر قابلمه پرکن چیست ؟

اگر اهل آشپزی و پخت‌وپز باشید، به خوبی می‌دانید که جابه‌جا کردن قابلمه‌ ها و کتری‌ها، بین سینک و اجاق گاز چه کار پردردسری است. مساله تنها زمانگیر بودن پر شدن ظروف نیست؛ بلکه بعد از پر شدن، این ظرف‌ها بسیار سنگین می‌شوند و جابه‌جا کردن آن دشوار است؛

حالا هرچقدر کتری یا قابلمه شما بزرگ‌تر باشد، سنگین‌تر می‌شود و دردسرتان نیز بیشتر خواهد شد. به عبارت بهتر میتوان گفت که شیر قابلمه پرکن (شیر آب بالای گاز) برای پایان دادن به این دردسر روزمره طراحی شده است.

شاید در نگاه ابتدایی، پرداختن به این مساله جزئی به نظر بی‌اهمیت برسد اما حقیقت آن است که کیفیت زندگی ما ارتباط مستقیمی با این جزئیات به ظاهر بی‌اهمیت دارد. ریختن آب در ظروف و حمل آن تا اجاق گاز، شاید در ابتدا مساله‌ای جزئی و بی‌اهمیت به نظر برسد. اما شما این کار را بارها و بارها در طول روز انجام می‌دهید و همین کار ساده، بر روی انرژی شما و تجربه‌تان از کارهای روزمره در آشپزخانه، اثر به سزایی دارد.

مزایای شیر رو­گازی

شیر قابلمه پرکن (شیر آب بالای گاز) یکی از انواع شیرآلات مدرن آشپزخانه است و در واقع شیر آب مخصوصی است که بالای اجاق گاز نصب می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد تا همان‌جا ظروف خود را پر از آب کنید.

با نصب شیرالات روگازی، دیگر نیازی نیست کتری یا قابلمه‌های کوچک و بزرگ خود را درون سینک آشپزخانه جا دهید و آن‌ها را پر کرده و تا اجاق گاز حمل کنید. در نتیجه احتمال ریختن آب در مسیر بین سینک تا اجاق نیز به کلی از بین می‌رود.

استفاده از شیر قابلمه پرکن (شیر بالای گاز) در کنار شیر ظرفشویی علاوه بر زیبایی منحصر به فردی که در فضای آشپزخانه شما به وجود می‌آورد، باعث بالا رفتن سرعت عملکرد شما می‌شود.

طراحی شیر روگازی چگونه است؟

شیر روگازی از دو اهرم با اندازه‌های متفاوت تشکیل شده است. این اهرم‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند تمام سطح اجاق گاز شما را به هر اندازه‌ای که باشد، پوشش بدهند. در واقع طراحی شیر بالای گاز به شکلی است که شما می‌توانید ظرف خود را روی هر شعله اجاق گاز بگذارید و باز هم در هر زاویه‌ای، آن را به راحتی پر کنید.

نکات خرید لوستر آشپزخانه متناسب با دکوراسیونتان

در واقع این شیرآلات مدرن، طراحی منعطفی دارند و برای هر اجاق و آشپزخانه‌ای مناسب هستند. همچنین این محصول با یک ورودی و به صورت تک حالته با آب گرم و یا سرد تعبیه می‌شود.

مزایای شیر رو­گازی

شیر قابلمه پرکن نیاز به مغزی توکار ندارد و به شکل روکار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول جلوه‌ای زیبا و مدرن به محیط آشپزخانه می‌بخشد.

انواع شیر رو­گازی

در خصوص مزایای شیر رو­گازی باید بدانید پات فیلرها بر اساس جنس به کار رفته در آن ها و یا طراحی آن ها ممکن است متفاوت باشند.

مثلا پات فیلر هایی که مفصل بلندی دارند، می توانند در مواقعی به کار بیاید که نمی خواهید شیر را از روی خود گاز عبور دهید( به هر حال اگر شیر رو گازی دقیقا بالای شعله ها باشد، پس از مدتی آن را گرم خواهد کرد)

نوع دیگری از شیرهای پات فیلر وجود دارد که اهرمی هستند و رواج زیادی دارند. البته این شیرها را می توان به نحوهای مختلف باز و بسته کرد اما استفاده از شیرآلات اهرمی در این نوع شیرها، می تواند انتخاب مناسب و عاقلانه ای باشد.

در ضمن طراحی و دیزاین این شیرهای روگازی نیز بسیار حائز اهمیت است. برخی از این شیرآلات آبکاری شده اند و کیفیت بسیار بالایی دارند.

برخی دیگر انواع شیرهای پات فیلر به این شکل هستند که دو محور دارند و از هر دو محور، قابلیت جمع شدگی خواهند داشت.

مزایای شیر رو­گازی

در ضمن بیشتر این شیرها، باید با انواع گازهای صنعتی و خانگی تناسب داشته باشند و در سایز مناسبی ساخته شوند. این گزینه برای تمامی خریداران قابل سفارش است.

محل نصب شیر رو­گازی

محل نصب این محصول تاثیر مستقیمی بر عملکرد آن دارد بنابراین شما باید ارتفاع استاندارد نصب شیر روگازی را با دقت رعایت کنید تا بتوانید مدت‌ها از این محصول استفاده کنید.

ارتفاع نصب شیرآلات توکار چقدر است ؟ شیر روگازی در حد فاصل میان اجاق گاز و هود قرار می‌گیرد. به طور کلی فاصله استاندارد میان سطح اجاق گاز و هود آشپزخانه، 60 سانتی‌متر تا 80 سانتی‌متر است. در واقع شما باید شیر روگازی را در این فضا نصب کنید.

شیر قابلمه پرکن باید در فاصله‌ای از گاز قرار بگیرد که بتواند کتری‌ها و قابلمه‌هایی با ارتفاع بلند را هم پر کند. از طرفی این فاصله نباید آن‌قدر زیاد باشد که در عملکرد شیر اختلالی ایجاد شود.

به طور کلی و استاندارد، ارتفاع نصب شیر روگازی (شیر روی گاز) 30 الی 35 سانتی‌متر از سطح گاز است. در این فاصله ایده‌آل شما می‌توانید ظروف با ارتفاع گوناگون را روی گاز قرار دهید و بدون مشکل آن‌ها را پر کنید.

ایده های جالب از اپن آشپزخانه جدید و مدرن + تصاویر و توضیحات

مزایای شیر رو­گازی

مزایای شیر رو­گازی

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از شیر روگازی، امکان باز و بسته کردن این شیر از دو نقطه است. همچنین این شیرآلات قابلیت جمع‌شوندگی از دو محور را دارند و با توجه به این قابلیت، برای انواع اجاق گازهای خانگی و صنعتی با ابعاد متفاوت، محصولی مناسب به شمار می‌روند و می‌توانند تمام سطح اجاق و زوایای مختلف را پوشش دهند.

این شیرالات مدرن با بالا بردن سرعت عمل در آشپزخانه‌های صنعتی به راندمان نیز کمک به سزایی می‌کنند. طراحی نوآورانه و مدرن این محصولات، تجربه کاربری لذتبخشی را برای افراد رقم می‌زند.

خرید شیر پرکننده قابلمه به شما این امکان را می‌دهد تا از آشپزخانه خود نهایت استفاده را ببرید و در استفاده از فضا صرفه جویی کنید. در اینجا چهار مزیت داشتن شیر آب پرکننده وجود دارد:

مزایای شیر رو­گازی

آب می‌تواند سنگین شود، یک قابلمه آب تقریبا 3 تا 4 کیلوگرم وزن دارد. هنگامی که مجبور هستید قابلمه‌های پر آب را در سراسر آشپزخانه و از سینک ظرفشویی تا اجاق گاز حمل کنید، این وزن بسیار افزایش می‎‌یابد.در نتیجه یک شیر آب در محدوده شما کمک می‌کند از این فشار سنگین قابلمه جلوگیری کنید. این شیر‌ها می‌توانند تفاوت بزرگی در آشپزخانه‌های شلوغ ایجاد کنند، به ویژه با چرخاندن منظم قابلمه‌های پر آب سنگین فضا یا آشپزخانه شلوغ‌تر می‌شود.

دیگر مزایا

نصب شیر آب پرکننده یک راه عالی برای انجام چند وظیفه در آشپزخانه است. با استفاده از این شیر می‌توانید قابلمه‌ها را روی اجاق گاز پر کرده و سینک آشپزخانه خود را آزاد کنید. این بدان معناست که در هنگام پختن شام برای یافتن جایی در سینک ظرفشویی خود تلاش نکنید. این افزایش توانایی شما برای انجام چند کار در آشپزخانه نه تنها در وقت شما صرفه جویی می‌کند، بلکه به شما کمک می‌کند تا کارهای دشوار برای غذاهای خوشمزه را سریعتر و با سهولت بیشتری انجام دهید.

مزایای شیر رو­گازی

شیرهای قابلمه به شما کمک می‌کنند بی نظمی آشپزخانه خود را به حداقل برسانید. آن‌ها همچنین با حذف آشفتگی سینک به شما کمک می‌کنند تا فضا را باز کنید. از آنجا که این شیرها به شما اجازه می‌دهند ظرف‌ها و قابلمه‌ها را درست در اجاق گاز پر کنید، این امر باعث می‌شود سینک ظرفشویی شما برای آماده سازی و تمیز کردن غذا باز بماند. علاوه بر این، احتمال ریختن نشتی را که ممکن است هنگام حمل قابلمه از سینک به اجاق گاز اتفاق بیفتد، کاهش می‌دهد.

آشنایی با کاربرد شومینه و جایگاه ویژه آن در دکوراسیون داخلی

آنچه باید قبل از نصب پرکننده‌های قابلمه بدانید!

کریستین راموس(Christine Ramos)، مدیر ارشد محصولات شیرهای آشپزخانه در کوهل، معتقد است با بزرگتر شدن آشپزخانه‌ها، پرکننده‌های قابلمه روند رو به رشدی دارند.

اگر شما خیلی اهل آشپزی نیستید و زمان زیادی را در آشپزخانه صرف نمی‌کنید، نصب پرکننده قابلمه ضروری نیست. اما برای کسانی که عاشق آشپزی هستند، یک وسیله مانند پرکننده قابلمه می‌تواند این تجربه را لذت بخش‌تر کند.

نکاتی درباره مزایای شیر رو­گازی

مهم‌ترین نکته درباره نصب شیر قابلمه پرکن (شیر آب بالای اجاق گاز) این است که شما باید از پیش، انشعاب لوله‌کشی آب را در دیوار پشت اجاق گاز انجام داده باشید؛ در غیر این صورت نصب این شیر ممکن نخواهد بود.

مزایای شیر رو­گازی

قیمت شیر روگازی نیز به طور معمول در رده متوسط قرار می‌گیرد. اما هزینه نهایی این محصول با توجه به برند تولیدکننده ، مواد و متریال، طراحی و کیفیت ساخت آن ممکن است متفاوت باشد.

این شیر در طول روز به دفعات مورد استفاده قرار می‌گیرد و عمر مصرفی آن مساله‌ای قابل توجه است. بنابراین لازم است در هنگام خرید حتما از کیفیت کارتریج استفاده شده در این شیر و اهرم‌های متحرک آن مطمئن شوید تا در هنگام استفاده دچار مشکل نشوید.

مزایای شیر رو­گازی چیست و چرا در کابینت آشپزخانه لازم است؟

معایب شیر رو­گازی

با وجود شیر قابلمه پر کن نظافت می‌تواند مشکل باشد، اکثر لوازم لوکس در آشپزخانه مانند شیر آب پرکننده برای تمیز ماندن احتیاج به مراقبت و نظم دارد. چون شیر بالای گاز و در محل پخت و پز قرار دارد در نتیجه با قرار گرفتن در محل، به نگهداری و نظافت بیشتری احتیاج دارد و از ایجاد آلودگی در اطراف آن بر روی دیوار جلوگیری می کند.

مشکل نشتی، مانند هر شیر آب، خطر نشت احتمالی ایجاد می کند، در شیرهای آب روی سینک ظرفشویی، اگر نشتی وجود داشته باشد بلافاصله در سینک می‌ریزد و ممکن است ناخوشایند باشند.

اگر آب این شیر‌ها بر روی گاز بریزد بسیار خطرناک خواهد بود با توجه به گاز‌هایی که کنار سینک ظرفشویی هستند و شیر آب دو منظوره است شرایط فرق دارد.

مزایای شیر رو­گازی

اگر شیر آب شما فقط یک سوپاپ برای بستن داشته باشد، ممکن است هنگامی که به سفر رفته اید یا در منزل حضور ندارید دچار نشتی شوید.هزینه‌های نصب شیر پات فیلر(pot filler) بسیار بالا خواهد بود، قبل از خرید شیر آب پرکننده و پرداخت هزینه،حتما چندین مرتبه از سالم بودن آن مطمئن شوید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

18 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *