افتتاح حساب ترکیه
پرده پذیرایی

اگر برای خانه خود دنبال جدیدترین و زیباترین مدل پرده پذیرایی میگردید سری به گروه دکوراسیون شادمگ بزنید. ما به شما نمونه های زیبا ارائه میکنیم.

پرده پذیرایی

جذابیت دکوراسیون داخلی منازل با انتخاب وسایل زیبا شکل می گیرد و هر چه شما انتخاب های هوشمندانه تری در مورد وسایل و عناصر مختلف دکوراسیون داشته باشید در نهایت نتیجه کار زیباتر و جذابتر خواهد بود.

انتخاب مبلمان مناسب با سبک و متراژ خانه برای دکوراسیون منزل و همچنین سرویس خواب زیبا و هماهنگ با مبلمان و قسمت‌ های دیگر و وسایل دیگری که در قسمت‌های مختلف خانه قرار دارند ، می توانند این زیبایی را برای شما رقم بزنند. فاکتوری که باعث می ‌شود این زیبایی بیشتر به چشم بیاید تناسب و هارمونی بین طرح و رنگ در قسمت ‌های مختلف خانه است.

اگر شما یک سبک مشخصی را برای خانه خود انتخاب کرده اید، بهتر است همه وسیله ها را متناسب با آن خریداری کنید .

پرده پذیرایی پرده پذیرایی پرده پذیرایی

حتی اگر یک تم رنگی مشخص برای خانه خود تعیین کرده اید، باید همه رنگ هایی که در وسایل مختلف به کار می ‌روند یا همرنگ با آن باشند یا باید در هارمونی با آن باشند .

تضاد رنگ‌ها در صورتی که معنی دار باشد می ‌تواند جذاب باشد و عدم تناسب و هماهنگی بین رنگ ها باعث می ‌شود که زیبایی فضا از بین برود و فضا شلوغ تر به نظر برسد.

پرده پذیرایی

انتخاب پرده پذیرایی

یکی از المان هایی که تاثیر زیادی در زیبایی خانه ها دارند ، پرده ها هستند زیرا قسمت زیادی از دیوار خانه را به صورت عمودی در بر می گیرند و هر چه پرده ای که برای پذیرایی انتخاب می کنید با رعابت اصول و قواعد بیشتری خریداری شده باشد فضای دلنشین تری را برای خانه شما فراهم می کند.

اما در انتخاب پرده پذیرایی باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید و فقط تنها فاکتور شما برای خرید پرده پذیرایی زیبایی آن نباشد و علاوه بر آن جنس پرده، ابعاد آن و رنگ و طرح و موارد مختلف این چنینی هم باید رعایت شوند تا در نهایت پرده شما بهترین گزینه ممکن برای دکوراسیون پذیرایی شما باشد.

وقتی سبک مشخصی برای خانه خود انتخاب کردید باید به سراغ خرید پرده بروید و در عین حال متراژ خانه را نیز در نظر داشته باشید. اگر خانه شما خیلی کوچک باشد می توانید برای بزرگتر نشان دادن فضا و دلباز تر نشان دادن آن از پرده های رنگ روشن استفاده کنید و یا از پرده های حریر که هم رنگ دیوار خانه شما باشند استفاده کنید تا فضا بزرگتر نشان داده شود.

پرده پذیرایی پرده پذیرایی پرده پذیرایی

با انتخاب این نوع پرده هم هزینه زیادی را تقبل نمی کنید و هم خانه شما شیک تر و بزرگ تر نشان داده می شود در عین حال اگر پرده شما نورگیر باشد می توانید به راحتی از نورگیری پنجره استفاده کنید. زیرا به طور کلی هر چه نور در یک فضا بیشتر باشد و رنگ ‌های روشن بیشتری در آن وجود داشته باشد فضا بزرگتر نشان داده می‌شود .

پرده برای خانه های کوچک

برای خانه های کوچک انتخاب پرده های مخملی یا ضخیم و رنگ تیره اصلا گزینه مناسبی نیست و همچنین پرده های گلدار هم نمی تواند گزینه خوبی برای خانه های کوچک باشد و هرچه پرده ساده تر و روشن تر باشد شیک تر است.

نکته دیگری که باید برای خرید پرده پذیرایی در نظر داشته باشید توجه به سقف خانه است. اگر سقف خانه شما کوتاه باشد بهتر است از والان و پرده های پر نقش و نگار استفاده نکنید و در عوض از یک قاب چوبی ساده برای چوب پرده و قسمت بالایی پرده خود استفاده کنید، زیرا هم خیلی شیک تر به نظر می رسد و هم سقف را بلندتر نشان می‌ دهد.

چطور مبل رو با فرش فیلی ست کنیم ؟ اصول مهم چیدمان خانه لاکچری با رنگ ترند فرش

نکته ی دیگری که می توانید در انتخاب پرده ها مد نظر داشته باشید این است که حتی اگر پنجره شما به صورت تمام قد ارتفاع دیوار را فرا نگرفته باشد، شما می توانید برای خرید پرده ، از یک مدل سرتاسری از بالا تا پایین به صورت عمودی استفاده کنید، چون خطای دید در مخاطب باعث می شود که سقف شما را بلندتر ببیند و این در زیباتر به نظر رسیدن فضای خانه شما تاثیر گذار است.

پرده پذیرایی پرده پذیرایی پرده پذیرایی پرده پذیرایی

اگر خانه شما دارای پنجره های متعددی است به فاصله پنجره ها دقت کنید و اگر فاصله پنجره ها کم بود از پرده یکدست استفاده کنید و اگر فاصله زیاد بود می توانید از دو یا چند پرده روی ضلع دیوار استفاده کنید و بهتر است برای پر کردن فضای بین این پرده ها از تابلو یا وسایل دکوری متناسب با سبک خانه استفاده کنید.

طرح و رنگ پرده پذیرایی

انتخاب یک رنگ مناسب برای پرده می تواند گزینه بسیار تاثیرگذاری در زیبایی آن خانه باشد. اگر خانه شما با فرش ‌های پر نقش و نگار و مبل های طرح دار پر شده است، بهتر است از پرده های ساده استفاده کنید و ممکن است خیلی از افراد تصور کنند که اگر پرده در تناسب با مبلمان است باید مانند مبل ها طرح دار باشندف اما اینطور نیست و اگر پرده ساده در کنار مبلمان طرح دار باشد زیبایی بیشتری خواهد داشت.

اگر فرش و مبلمان شما طرح های بسیار ساده ای دارند می‌ توانید در کنار آن ها از پرده های نقش دار استفاده کنید و یکنواختی و خنثی بودن محیط را بشکنید و از این رو باعث زیباتر شدن فضا شوید.

همچنین اگر در فضای خانه شما از یک رنگ مشخص به صورت یک دست استفاده شده است ، می توانید از پرده ای استفاده کنید که دارای رنگ های مختلف در تناسب با تم محیط باشد و در کنار پرده پذیرایی می توانید کوسن هایی که روی مبلمان قرار می‌ گیرند ، به همراه رومیزی و وسایل تزیینی رل در هارمونی با این رنگ پرده انتخاب کنید.

در خرید وسایل مختلف برای منزل این نکته را فراموش نکنید که زیبایی در گرو گران ‌تر بودن وسیله یا تجملی تر بودن آن نیست بلکه زیبایی در گرو تناسب بین قسمت ‌های مختلف وسایل منزل است و هر چه قوانین را بیشتر در دکوراسیون داخلی منزل خود به کار ببرید، نتیجه آن را به صورت ملموس تری خواهید دید.

طراحی کلاسیک برای پرده های پذیرایی

طرح های کلاسیک که با نام سلطنتی و والان دار نیز شناخته می شوند، همیشه جزو پرفروش و محبوب ترین گزینه ها در بازار به شمار رفته اند؛ که از سوی مشتریان بسیار مورد استقبال قرار می گیرد.

پرده پذیرایی پرده پذیرایی

این نوع پرده ها معمولا جنسی ضخیم دارند. با طراحی های خارق العاده از طبیعت، شکوفه و درختان، نگاره های باستانی، یونانی، رومی و هخامنشی و یا حتی ساده و با استفاده از کتیبه های نیمه یا کامل نمایی شیک و اشرافی از پذیرایی را به نمایش می گذارد.

پرده های کلاسیک معمولا در برابر نور و سرما عایق های خوبی محسوب شده . و در حفظ حریم خصوصی نیز ایده آل هستند. در برخی از پرده های کلاسیک ترکیبی از تور، حریر به همراه آستر نیز به کار می رود . که با توجه به ابعاد پنجره و هماهنگی رنگی که با وسایل ایجاد می کند می تواند تناسب زیادی با سبک دکوراسیون خانه شما داشته باشد.

اگر در منازلی با متراژ کوچک یا آپارتمان هایی با پنجره های متوسط زندگی می کنید، پرده ای ضخیم و کلاسیک نمی تواند نمایی زیبا را برای پذیرایی شما به ارمغان بیاورد . زیرا نور کافی به داخل خانه نمی آید و فضایی تاریک، کسل کننده و کوچک تر از آنچه هست را برای بیننده تداعی خواهد کرد.

قبل از خرید هر نوع پارچه یا پرده از مشاوران فروش خانه ی پرده کمک بگیرید تا شما را در انتخاب خارق العاده ترین پرده ها راهنمایی نمایند.

استفاده از پرده های رنگ روشن و با جنسی از توری یا حریر شفاف معمولا برای تمام خانه ها می تواند مناسب به نظر برسد . اما منازلی که متراژ بسیار بالایی دارند بهتر است از پرده های کلاسیک بهره برده و به زیبایی قسمت پذیرایی خانه بیافزایند.

تابلو های پذیرایی رو اینجوری بچینید تا چیدمان پذیرایی جذاب تر بشه

پرده پذیرایی پرده پذیرایی پرده پذیرایی

طرح های مدرن برای پرده پذیرایی

طرح های مدرن در دهه اخیر به سرعت مورد استقبال مشتریان قرار گرفتند و توانستند تنوعی خارق العاده در سبک دیزاین منازل ایجاد کنند. استفاده از پارچه های حریر، تور، گیپور سلطنتی و شفاف به همراه تلفیقی از سبک های کلاسیک جلوه ای ویژه به پذیرایی ها بخشیده است. امروزه به کار بردن انواع رنگ ها بخصوص رنگ های گرم و شاد در میان مردم رایج گردیده . به سادگی قابلیت هماهنگ سازی با سایر وسایل خانه را نیز دارند.

در خانه هایی که کوچک اند یا پنجره های زیادی ندارند، بهتر است از پرده های مدرن که عموما جنسی سبک و شفاف دارند استفاده شوند . تا نور و نمای زیباتری به پذیرایی ها داده شود و موجب بهتر دیده شدن وسایل موجود در منزل بشوند.

یکی دیگر از طراحی های مدرن در صنعت پرده، گونه های کرکره ای هستند . به پرده زبرا مشهور می باشند. این پرده ها ویژگی سبکی، سهولت در نصب، قابلیت شست و شوی آسان، تنظیم نور بدون جمع کردن پرده دارند. و  توانسته اند تا به سرعت در میان مشتریان محبوب شده و جلوه ای کاملا مدرنیته به منازل ببخشند.

تناسب پنجره ها و انتخاب پرده مناسب

همه ما به خوبی می دانیم که اندازه و ابعاد پنجره نقشی بسیار مهم در انتخاب پرده خواهد داشت. از همین رو باید با توجه به تعداد پنجره ها نوع پارچه و طرح همسان را انتخاب کنید . به طور مثال در منازلی که پنجره های کوچک دارند باید پرده های مدرن که عمدتا سبک و شفاف هستند نصب شوند. خانه هایی که پنجره های بزرگ و یک تکه دارند، باید از پرده های سلطنتی و کلاسیک بهره ببرند و زیبایی پذیرایی را دوچندان نمایند.

در منازلی که دو پنجره بزرگ نزدیک به هم دارند بهتر است از دو پرده کلاسیک استفاده شود . و حد فاصل پنجره ها را با تابلویی شیک و خاص طراحی شوند.

این کار علاوه بر متصل ساختن پرده ها به یکدیگر نمایی باشکوه تر ایجاد کرده و جلوه ای خیره کننده از پرده ها به نمایش خواهد گذاشت.

اما پذیرایی هایی که پنجره های متوسط با تعداد زیاد دارند، ایده آل ترین گزینه استفاده از پرده های مدرن همچون پرده زبرا یا حریر می باشد.

پرده پذیرایی

چرا که این پرده ها تناسب رنگ و طرح همسانی دارند. علاوه بر این بهتر است که از هماهنگی رنگ پرده ها با وسایل موجود در منزل نیز غافل نشوید.

پذیرایی فاقد پنجره

پذیرایی فاقد پنجره نور خود را از آشپزخانه که درست در تقابل با آن قرار گرفته تامین می کند.

توصیه می کنیم برای روشن تر شدن فضای منزل از تنوع خارق العاده پرده زبرا بهره بگیرید و از زیبایی منزل تان لذت ببرید.

توجه داشته باشید ارتفاع پنجره ها نیز باید حتما مورد توجه قرار بگیرند. تا انتخاب اشتباهی صورت نپذیرد. به طور مثال پرده های بلند را نباید بر روی پنجره هایی که کوتاه هستند و نیمی از دیوار را به خود اختصاص داده اند،.

همین طور در پنجره های یک تکه که تمام دیوار را شامل می شوند. بهترین گزینه پرده های کاملا بلند است که تا روی زمین برسند.

نکات طلایی برای انتخاب یک پرده مناسب

الهام گرفتن از رنگ محیط

در انتخاب یک پرده زیبا و مناسب برای پذیرایی بهتر است از رنگ لوازم یا وسایل موجود در آن بهره بگیرید. شما با توجه به یک رنگ خاص می توانید پرده ای متناسب و هماهنگ با آن را نصب نموده و هارمونی بی نظیری در منزل خود ایجاد کنید.

برای همسانی بهتر در فضای پذیرایی استفاده از حریرهای متنوع و رنگی جزو ایده آل ترین گزینه ها به شمار می روند.

از سویی دیگر استفاده از قانون تضاد رنگی نیز نظریه ای خاص و متفاوت می باشد. که جلوه ای منحصر به فرد را پدید می آورد.

پرده پذیرایی

به طور مثال اگر مبلمان شما رنگی روشن دارد، بهتر است از پرده های تیره استفاده کرد. با به کار بردن این تضاد رنگی از یکنواختی فضای پذیرایی جلوگیری نمایید.

آشنایی با کاربرد ویدئو پروژکتور خانگی + مزایای بهترین جایگزین تلویزیون !

نقش روی نقش نیاندازید

اگر پذیرایی منزل شما پنجره ای بزرگ ندارد و یا پنجره ها بسیار به هم نزدیکند از پرده های ساده استفاده کنید. زیرا اگر نقش های پرده بر روی یکدیگر قرار بگیرند، نه تنها نمایی زیبا ایجاد نمی کنند. بلکه جلوه ای نا متقارن را به نمایش می گذارند.

انتخاب پرده باید به گونه ای صورت بگیرد که نقش و طرح پارچه به خوبی قابل رویت باشند. و بتوانند ذوق و سلیقه شما را به تصویر بکشند.

علاوه بر این به کار بردن طرح های شلوغ محیط پذیرایی را کوچک تر کرده و به سرعت موجب دلزدگی خواهد شد.

از آستری استفاده کنید

استفاده از آستری برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به پرده و فرسایش سریع آن کمک میکند. و همچنین حفظ حریم خصوصی منزل بسیار اهمیت دارد.

پرده پذیرایی

بهتر است آستری با پرده ای که خریداری می کنید تناسب داشته باشد . به لحاظ نمایش رنگ و طرح، نوعی لذت دیداری برای بیننده ایجاد کند.دوخت آستری برای پرده های حریر نقشدار می تواند در زمان شب طراحی پرده را به خوبی نشان دهد و از سایه انداختن ممانعت کنند.

تناسب سبک دکوراسیون و پرده اهمیت زیادی دارد

یکی از توصیه های مهم مشاوران مرکز فروش خانه ی پرده، ایجاد هماهنگی میان نوع وسایل منزل با پرده ی انتخابی می باشد.

پرده پذیرایی باید با لوازم منزل همسانی داشته باشد. مثلا اگر وسایل شما کلاسیک و سلطنتی هستند نمی توان از پرده های مدرن در دیزاین پنجره ها بهره گرفت. زیرا نمایی نامتقارن ایجاد خواهد کرد. و یا لوازم مدرن و امروزی در کنار پرده های مدرن همچون پرده زبرا جلوه ای خیره کننده تر به خود می گیرند. پس قبل از انتخاب پرده ابتدا به نوع وسایل منزل توجه نمایید.

پرده پذیرایی را در نزدیک ترین مکان به سقف نصب کنید

نصب پرده پذیرایی باید در حد فاصل نهایتا دو سانتی متری از سقف قرار بگیرد. این کار به طرز شگفت آوری فضای پذیرایی را بزرگ تر نشان داده و نمایی زیباتر از پرده را به تصویر می کشد.

نا متقارن بودن پنجره ها

چنانچه در منازل قدیمی با سبک معماری تعدد پنجره های نا متقارن زندگی می کنید، نباید نگران چگونگی هماهنگی بین پرده ها و پنجره باشید. برای پنجره های کوچک و متوسط بهتر است از میله پرده ها و پرده های هم اندازه استفاده کنید. تا نمایی یکسان به پذیرایی شما ببخشد.

متصل کردن پنجره ها به یکدیگر

اگر در پذیرایی شما دو پنجره به هم نزدیک قرار گرفته توصیه می کنیم به جای استفاده از دو پرده از یک پرده عریض بهره بگیرید. فضای بزرگ تری به پذیرایی اختصاص داده تا بتوانید نمایی یکدست را ایجاد کنید.

پرده پذیرایی

نصب دو پرده هم می تواند گزینه ای مناسب باشد. اما در طراحی مدرن پرده هایی که عریض تر هستند جلوه ای باشکوه تر به منزل شما می بخشند.

چنانچه تمایل دارید از پرده های مجزا در دیزاین پذیرایی استفاده کنید. ابتدا پرده های مدرن و سبکی همچون پرده زبرا را در نظر بگیرید. پرده زبرا علاوه بر تامین نور کافی تصویری شیک تر به خانه داده و دلزدگی برای بیننده پدید نمی آورد.

چرا انتخاب پرده پذیرایی مهم است؟

یکی از المان هایی که تاثیر زیادی در زیبایی خانه ها دارند ، پرده ها هستند زیرا قسمت زیادی از دیوار خانه را به صورت عمودی در بر می گیرند و هر چه پرده ای که برای پذیرایی انتخاب می کنید با رعابت اصول و قواعد بیشتری خریداری شده باشد فضای دلنشین تری را برای خانه شما فراهم می کند.

پرده برای خانه های کوچک چگونه باشد؟

برای خانه های کوچک انتخاب پرده های مخملی یا ضخیم و رنگ تیره اصلا گزینه مناسبی نیست و همچنین پرده های گلدار هم نمی تواند گزینه خوبی برای خانه های کوچک باشد و هرچه پرده ساده تر و روشن تر باشد شیک تر است.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

25 تیر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *