افتتاح حساب ترکیه
پیست های اسکی ایران

اسکی تفریح قشر مرفه جامعه نیست و پیست های اسکی ایران به اندازه تمام مردم برای لذت بردن از برف جا دارند. پیشنهاد می کنیم با خواندن این مطلب از گروه سفر شادمگ شال و کلاه کنید و لذت سُرخوردن بر دامنه های برفی را تجربه کنید.

بهترین پیست های اسکی ایران

ایران، این کشور چهار فصل دارای لیست بلند بالایی از پیست‌های اسکی است که سالانه و از آن سوی مرزها، گردشگران فراوانی را به خود جذب می‌کند.

در این بین ما لیستی از بهترین پیست های اسکی ایران را برای شما عزیزان به همراه آدرس دقیق آن‌ها گردآوری کرده‌ایم.

پیست اسکی دیزین

نام دیزین کافی است تا ذهنتان به یاد برف یکدست سپید و از آن مهم‌تر اسکی بیفتد. دیزین نه تنها به عنوان یکی از بهترین پپیست های اسکی ایران شناخته می‌شود بلکه در خاورمیانه نیز گل سر سبد تمامی پیست‌هاست!

علاوه بر تمامی این خصوصیات، پیست اسکی دیزین، نخستین پیست خاورمیانه محسوب می‌شود که از طرف فدراسیون جهانی اسکی برای برگزاری مسابقات رسمی مورد تایید قرار گرفته است.

فاکتورهایی مانند: شیب و درازای مسیر، امکانات لوکس و رفاهی و …، از دلایل اصلی انتخاب این پیست برای میزبانی چندین مسابقه معروف بوده است؛ از این جهت این پیست به عنوان یکی از بهترین پیست های اسکی ایران شناخته می‌شود.

پیست های اسکی ایران

اگر در پایتخت زندگی می‌کنید، دیزین را به عنوان یکی از پیست‌ های اسکی تهران می‌شناسید اما اگر بخواهیم کمی بهتر به این موضوع نگاه پیست اسکی دیزین تا حد زیادی از تهران فاصله دارد! در واقع این پیست در استان البرز قرار دارد.

جالب است بدانید که دیزین رفتن هم فال است و هم تماشا زیرا تنها در فصل زمستان نیست که می‌شود به دیدن این پیست رفت. در فصل‌های گرم‌تر سال و مخصوصا تابستان، دیزین میزبان مسابقات اسکی روی چمن است.

راستی فراموش نکنید که دیزین بزرگترین پیست اسکی ایران محسوب می‌شود و از این جهت برای هر نوع سلیقه‌ای دارای امکانات فراوانی است.

مسیر دسترسی به پیست دیزین

برای رفتن به دیزین دو مسیر موجود است اگر از ما می‌پرسید، در زمستان تنها یک مسیر برای رسیدن به دیزین وجود دارد! و آن هم اتوبان بابایی به سمت لشکرک و در نهایت فشم است.

چرا می‌گوییم یک مسیر؟ چون در زمستان برف و بوران به حدی زیاد است که مسیر شمشک به دیزین یا همان جاده بالا مسدود می‌شود.

پیست اسکی شمشک

شمشک یکی از بهترین مناطق برای اسکی در ایران است و پس از دیزین به عنوان یکی محبوب‌ترین پیست های اسکی ایران از نگاه فدراسیون به شمار می‌رود.

اگر ساکن شمال شرق تهران هستید، شمشک از نظر مسافت یکی از بهترین پیست های اسکی ایران محسوب می‌شود و جان می‌دهد آخر هفته‌ای را در میان برف و هیجان اسکی سر کنید.

پیست های اسکی ایران

به طور دقیق فاصله شما از پیست شمشک ۵۷ کیلومتر است؛ اما همه این‌ها را فراموش کنید، شمشک به عنوان یکی از مهم ترین پیست‌ های اسکی ایران به شمار می‌رود که نه تنها پیست روزانه دارد بلکه پیست شبانه آن هم دایر است.

اگر حوصله شلوغی پیست را ندارید، پیست شبانه از ساعت ۱۸ تا ۲۲ میزبان شما عزیزان است.

مسیر دسترسی به پیست شمشک

از اتوبان بابایی به سمت لشکرک پیش بروید تا آنجایی که در مسیر خود از میگون عبور کنید. پس از گذر از درود تابلوهای راهنما شما را تا پیست اسکی شمشک می‌رسانند.

پیست اسکی توچال

وقتی در کلان‌شهری مانند تهران زندگی کنید، نداشتن وقت و حوصله یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی است که با آن دست و پنجه نرم خواهید کرد.

یکی از بهترین مناطق برای اسکی و آن هم در دل تهران، پیست اسکی توچال است؛ البته اگر بخواهیم حقیقت را بگوییم توچال پیستی است که در مناطق شمالی تهران و درست در ارتفاعات بالای ولنجک واقع شده است.

برای دسترسی به این پیست اسکی تنها راهی که وجود دارد، استفاده از تله‌کابین توچال است. ایستگاه ۷ تله‌کابین توچال با داشتن دوتله سیژ و یک تله اسکی، از اواسط آبان ماه و تا اواخر خرداد میزبانان دوستداران اسکی روی برف است.

پیست های اسکی ایران

البته فراموش نکنید که برف و میزان بارش آن، عامل اصلی است که زمان دقیق اسکی رفتن را تعیین می‌کند پس قبل از حرکت، حتما سایت و شبکه‌های اجتماعی این مجموعه را چک کنید.

توچال از آن دست پیست‌های اسکی محسوب می‌شود که امکاناتش با پیست‌های اسکی خارج از کشور برابری می‌کند. از جمله امکاناتی که این پیست رویایی دارد، یک هتل، دو رستوران، مدرسه مجهز اسکی و طولانی‌ترین خط تله کابین و سورتمه کشور است. اگر قصد ماندن در توچال را دارید می‌توانید در هتل توچال تهران اقامت کنید.

معرفی روستاهای پلکانی ایران ؛ جذاب ، زیبا و خاص

نکته: اگر می‌خواهید کودکان خود را از ابتدا با این ورزش هیجان‌انگیز آشنا کنید، فراموش نکنید که هوای موجود در ارتفاعات می‌تواند برای کودکان زیر ۱۰ سال بسیار خطرناک باشد.

مسیر پیست اسکی توچال

برای آن‌که به پیست اسکی توچال برسید، باید بزرگراه چمران به سمت شمال بروید تا به خیابان یمن برسید، انتهای خیابان ولنجک به ورودی مجموعه توچال می‌رسید.

پیست اسکی آبعلی

همه آبعلی را به خاطر دوغ‌های گازدار و خنکش می‌شناسند اما برای ورزشکاران آبعلی خانه یکی از قدیمی‌‌ترین پیست های اسکی ایران است. هنگام بارش برف و درست در زمانی که برف سپید و یکدست، تمامی ارتفاعات آبعلی را پوشانده است، این پیست دیدن دارد و جان می‌دهد برای اسکی!

پیست های اسکی ایران

‍آبعلی با داشتن امکاناتی همچون ۱ تله کابین، ۵ تله اسکی بشقابی، ۱ تله سیژ و ۳ تله اسکی چکشی یکی از مهم ‌ترین پیست اسکی ایران به شمار می‌آید و با وجود آن که قدمتی بیش از ۶۰ سال دارد به عنوان یکی از مجهزترین پیست‌ های اسکی ایران شناخته می‌شود.

اگر هم به تازگی به ورزش اسکی علاقه‌مند شده‌اید، آبعلی می‌تواند بهترین پیستی باشد که در آن به اسکی بپردازید اما نکته‌ای درباره این پیست وجود دارد و آن هم زمان است.

فراموش نکنید که بهترین زمان برای اسکی در پیست آبعلی اواسط دی تا اواخر اسفند است پس اگر از آن دست افرادی هستید که کیفیت پیست برایتان مهم است و صبر ندارید، آبعلی نمی‌تواند پیستی باشد که شما را به خود علاقه‌مند کند!

مسیر پیست اسکی آبعلی

برای رسیدن به این پیست جذاب، ۲ راه وجود دارد. جاده فیروزکوه و جاده هراز یا امامزاده هاشم، دو راهی است که شما را به پیست اسکی آبعلی می‌رساند و در نهایت به مازندران ختم می‌شود.

با اجاره ویلا در فیروزکوه به مدت یک شب می‌توانید برنامه اسکی خود را به یک سفر جذاب دو روزه در اطراف تهران تبدیل کنید.

پیست اسکی دربندسر

لذت بارش برف تنها به برف بازی و از آن مهم‌تر تعطیلی مدارس ختم نمی‌شود! این تجربه‌ای است که از اسکی در ارتفاعات دربندسر برای هر فردی رقم خورده است.

دربندسر یکی از بزرگترین پیست های اسکی ایران است که برای هر نوع سلیقه و مهارتی، بخش‌های متنوعی در نظر گرفته است.

به طور متوسط ابن پیست برای افراد مبتدی ۲۵ درصد، برای افرادی که به طور پیشرفته اسکی می‌کنند ۵۰ درصد و برای حرفه‌ای‌هایی که به طور مستمر به این ورزش می‌پردازند، ۲۵ درصد از زمین‌های دربنسر را در نظر گرفته است.

پیست های اسکی ایران

پیست اسکی دربندسر دارای امکاناتی همچون: ۳ دستگاه تله سیژ، یک دستگاه تله‌ اسکی بشقابی، یک دستگاه تله‌ کابین ۱۲ نفره و دو دستگاه تله اسکی چکشی است. علاوه بر این موارد، پیست اسکی شبانه نیز از جمله امکانات مهم دربنسر به شمار می‌آید و این پیست را از بقیه همتایان خود، خاص می‌کند.

مسیر دسترسی به پیست اسکی دربندسر

پیست اسکی دربنسر در ۳۵ کیلومتری پایتخت قرار دارد و در محله دربنسر شهر جدید شمشک واقع شده است، پس برای دسترسی به این پیست باید به منطقه شمشک بروید.

پیست اسکی پولادکف

بد نیست کمی از تهران و پیست‌های اسکی آن فاصله بگیریم و به سراغ یکی از شهرهای خوش آب و هوای ایران برویم. شیراز این شهر شعر و ادب ایرانی را که فقط در اردیبهشت نباید دید!

اگر سری به پیست پولادکف بزنید متوجه حرف ما می‌شوید که چرا این پیست یکی از بهترین پیست های اسکی ایران است.

پولادکف یکی از محبوب‌ترین پیست های ایران است که در حوالی شهرستان سپیدان و حوالی شیراز واقع شده است. این پیست دارای امکاناتی همچون: هتل چهارستاره، رستوران‌، تله کابین، زیپ‌ لاین، ۸ دستگاه موتور برفی و دو دستگاه تله اسکی به طول ۱۶۰۰ متر است.

پیست های اسکی ایران

همچنین پس از پیست اسکی دیزین، پولادکف به عنوان بزرگترین پیست اسکی ایران شناخته می‌شود که در سال‌های اخیر، به عنوان دومین پیست بین‌المللی اسکی کشورانتخاب شده است.

مسیر دسترسی به پیست پولادکف

از شیراز به سمت سپیدان بروید، در۱۵ کیلومتری اردکان با توجه به تابلوهای راهنما به پیست اسکی پولادکف خواهید رسید.

پیست اسکی فریدون‌ شهر

پیست اسکی فریدون‌ شهر، یکی دیگر از پیست های اسکی ایران است که در نزدیکی شهر اصفهان واقع شده است و به هنگام بارش برف دیدن دارد.

این پیست در ۱۸۰ کیلومتری غرب شهر اصفهان واقع شده است و متاسفانه تنها پیست مجهز این استان محسوب می‌شود.

مهم‌ترین امکانات این مجموعه که در طی روز به آن احتیاج پیدا خواهید کرد شامل: دستگاه برف‌کوب، تله سیژ، بالابر بشقابی و زیپ‌لاین می‌شود؛ علاوه بر این، پیست فریدون شهر دارای یک رستوران، پارکینگ با ظرفیت ۱۵۰۰ خودرو و واحدهای اقامتی متنوع است.

معرفی جذابترین جاهای دیدنی آمل همراه با عکس و آدرس

پیست های اسکی ایران

اگر هم به تازگی به این ورزش هیجان‌انگیز علاقه‌مند شده‌اید، مدرسه اسکی این مجموعه را از دست ندهید، مربیان حرفه‌ای پیست اسکی فریدون‌ شهر شما را راهنمایی خواهند کرد.

مسیر دسترسی به پیست اسکی فریدون شهر

برای رسیدن به این پیست کافی است از فریدون شهر ۶ کیلومتری را به سمت ارتفاعات گردنه روستای چیغورت پیش بروید.

پیست اسکی خوشاکو

اگر کمی از پایتخت و مرکز ایران زمین فاصله بگیریم و به سمت شمال کشور عزیزمان پیش برویم، با یکی از محبوب‌ترین پیست های اسکی ایران یعنی پیست اسکی خوشکا روبه‌رو خواهیم شد.

پیست اسکی خوشکا در ارومیه و درست در دل یکی از مناطق برف‌گیر به نام راژان واقع شده است و هر ساله گردشگران فراوانی را به خود جذب می‌کند. البته ناگفته نماند که به خاطره عدم وجود زیرساخت‌های مناسب، این پیست به هنگام بارش‌های فراوان تعطیل می‌شود.

پیست های اسکی ایران

جالب است بدانید که در حوالی خوشکا، دو پیست دیگر به نام‌های سهند و آلوارس نیز وجود دارد و متوسط زمانی که می‌شود از خوشکا به این پیست‌ها رسید به ترتیب، ۳ و ۵ ساعت است.

مسیر دسترسی به پیست خوشاکو

برای رسیدن به این پیست جذاب، باید ۳۴ کیلومتری به سمت غرب ارومیه و درست به منطقه راژان بروید؛ پس از آن تابلوهای راهنما شما را تا روستای خوشاکو و پیست این منطقه همراهی می‌کنند.

ارومیه شهر زیبایی‌های فراواهای خوش صدا است. پس اگر گذرتان به اینجا افتاد حتما سری به جاهای دیدنی زیبای ارومیه بزنید و در جادوی آن غرق شوید.

پیست اسکی چلگرد (کوهرنگ)

در فصل زمستان، دامنه‌های زاگرس پر از برف یکدست سپیدی می‌شود که شما را به یک اسکی هیجان انگیز دعوت می‌کند.

پیست اسکی چلگرد یکی از مهمترین پیست های اسکی ایران در بخش‌های مرکزی و درست در دل شهرکرد محسوب می‌شود که از امکانات ویژه‌ای برخوردار است.

برف‌کوب، تله اسکی و دستگاه‌های بالابر به طول ۲۰۰ متر از جمله امکانات این مجموعه است.

مسیر دسترسی به پیست چلگرد

برای اسکی کردن در این پیست، باید خودتان را به استان چهارمحال بختیاری برسانید از آنجا به سمت کوهرنگ بروید و از آنجا با کمک تابلوهای راهنما می‌توانید مسیر دسترسی به پیست را می‌توانید بیابید.

پیست اسکی آلوارس

در سرعین اردبیل پیستی به نام آلوارس وجود دارد که به هنگام زمستان، اسکی کردن در آن بسیار هیجان انگیز است. این پیست در دامنه کوه سبلان قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگترین پیست های اسکی ایران شناخته می‌شود.

پیست های اسکی ایران

این پیست دارای امکاناتی همچون: تله سیژ، بالابر و … است. یکی از نکات بسیار مهمی که درباره این پیست وجود دارد، آموزش اسکی آن است. به جرا ت می‌توان گفت که در آلوارس هزینه یادگیری اسکی نسبت به دیگر پیست‌های دیگر کم‌تر است.

مسیر دسترسی به پیست اسکی آلواراس

اگر مبدا را مرکز اردبیل قرار دهیم، برای رسیدن به پیست آلوارس باید به ۲۵ کیلومتری سرعین بروید. آنقدر پیش بروید تا روستاهای گاریز و علیداشین را پشت سر بگذارید از این پس مقصد تنها چند کیلومتر با شما فاصله دارد.

پیست اسکی دیزین

دیزین را می توان مهم ترین پیست های اسکی ایران و خاورمیانه دانست که در شهر کرج، استان البرز قرار دارد. در میان پیست های اسکی ایران اولین موردی که موفق شد به رسمیت شناخته شود و میزبان مسابقات بین المللی شود پیست اسکی دیزین بود.

دیزین دارای ۲۳ پیست اسکی می باشد و امکاناتی چون انوع تله کابین، تله سیژ، تله اسکی و پیست چمن در آن تعبیه شده است. در دیزین ۷.۵ کیلومتر مسیر اسکی وجود دارد که از ارتفاع ۳۶۰۰ متری تا ۲۶۵۰ متری تغییر می کند. دیزین با باز بودن از اوایل آذرماه تا اواخر اردیبهشت بیشترین زمان را در اختیار اسکی بازان قرار می دهد.

در فصل تابستان نیز پیست اسکی دیزین بسیار هنک و دلپذیر است و امکان اسکی روی چمن در آن وجود دارد از دیگر تفریحات این مجموعه در فصل تابستان، دوچرخه سواری کوهستانی، تیراندازی با کمان، کایت سواری و لذت بردن از طبیعت فوق العاده آن است.

پیست های اسکی ایران

پیست اسکی خور

در کنار سد کرج در روستایی باستانی به نام خور پیست اسکی خور تاسیس شد. این پیست در ارتفاع ۳۰۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد . دارای دو مسیر ۱۸۵۰ و ۳۰۰ متری است.

مسیر دسترسی به پیست خور

برای دسترسی به آن کافی است از جاده چالوس ۲۳ کیلومتر در جاده فرعی برانید. در این پیست تله اسکی نیز ساخته شده است.

پیست اسکی تاریک دره (الوند)

این مورد از پیست های اسکی ایران در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی گنج نامه شهر همدان در کنار دامنه های کو.ه الوند ساخته شده است.

این مجموعه ۱۶۰۰ متر طول دارد. این مجموعه دارای دستگاه بالابر و تله سیژ و پناهگاه و مهمانسرایی با زیربنای ۵۵۰ متر مربع، خوابگاه، رستوران، مدرسه اسکی و تاسیسات برق اضطراری است.

بهترین و خوشمزه ترین سوغاتی کرمانشاه را بشناسید

در فصل تابستان که هوای شهر همدان بسیار دلپذیر است امکان اسکی روی چمن در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع مجهز به دستگاه تله اسکی وجود دارد.

پیست اسکی نسار

این مورد از پیست های اسکی ایران در شهر بیجار استان کردستان قرار دارد. این پیست دسترسی آسانی دارد و چشم انداز فوق العاده ای به شهر دارد.

پیست های اسکی ایران

از ویژگی های آن قیمت پایین ورودی و دوره های آموزی آن است. از امکانات مجموعه می توان به تله سیژ، پیست چمن، پارکینگ، هتل و رستوران اشاره کرد.

پیست اسکی کاکان (دنا)

پیست اسکی دنا با نام پیست اسکی کاکان نیز شناخته می شود. در ۱۸ کیلومتری شهر یاسوج واقع شده و ۱۵۰۰ متر طول و ۶۰۰ متر عرض دارد. در نتیجه جزو پیست های اسکی وسیع ایران محسوب می شود.

امکانات متنوع این پیست، همچون تله اسکی بشقابی، پیست کوب، خوابگاه و رستوران به همراه مربیان آن را برای آموزش بسیار مناسب کرده و پیست اسکی فعال در نیمه جنوب کشور است.

از این پیست اسکی در فصل زمستان تا اوایل بهار می توان استفاده کرد.

پیست اسکی پیام

از دیگر پیست های اسکی آذربایجان شرقی در نزدیکی شهر مرند، پیست اسکی پیام است. اگر علاقمند به ورزش های زمستانی زمستانی هستید و در اطراف این شهرستان زندگی می کنید حتما به این پیست اسکی بروید.

پیست اسکی پاکل

پیست اسکی شازند با نام دیگر پاکل در استان مرکزی و ۲۵ کیلومتری شهرستان شازند قرار گرفته است. این پیست اسکی در ارتفاعات پلنگ در و در نزدیکی به روستای پاکل و در ۵۵ کیلومتری اراک واقع شده است.

پیست اسکی به طول ۶۰۰ متر با سه دستگاه تله‌سیژ، رستوران، تجهیزات برفروبی و ساختمان اداری فضای ورزشی و تفریحی  است. بارش برف زود هنگام این پیست اسکی را در لیست یکی از بهترین پیست های اسکی ایران قرار داده است.

پیست های اسکی ایران

ارتفاع آن، ۲۷۶۰ متر از سطح دریا بوده و در فصل زمستان و بهار قابل استفاده است. حتی از استان های اطراف نیز برای اسکی به این پیست اسکی می آیند.

پیست اسکی شیرباد

محل پیست شیرباد در نزدیکی نیشابور و در دامنه بلندترین قله استان خراسان با ارتفاع ۳۳۱۰ متر بوده و با اینکه مسیر دسترسی خطرناکی دارد اما علاقمندان به اسکی فراوانی را به خود جذب می کند.

تله اسکی با طول ۹۰۰ متر یک ساختمان ۳ طبقه دارای رستوران و اقامتگاه به همراه انباری برای گذاشتن وسایل اسکی دارد. طول مسیر مسیری هزار و ۲۰۰ متری این پیست اسکی لذت فراوانی به همراه دارد. سوئیت های اقامتی امکان ماندن در این پیست را برایتان فراهم می آورد.

زمان استفاده از پیست اسکی شیرباد تا اواسط اردیبهشت ماه است.

پیست اسکی سیرچ

سیرچ یکی از شهرهای استان کرمان است. شاید تعجب کنید اگر بدانید که در کنار کویر زیبای شهداد پیست اسکی و برف هم وجود دارد.

اگر مسیر کویر شهداد را پیش بگیرید، ابتدا به روستای سیرچ و پیست اسکی آن می رسید. پیست اسکی سیرچ تنها پیست برفی جنوب‌ شرقی کشورمان ایران است که مناظر زیبا و بی بدیلی را به نمایش می گذارد.

این منطقه با آبشار و کوه هایی که دارد برای کوهنوردی در فصل تابستان نیز مکان مناسبی است.

پیست اسکی پاپایی

پیست اسکی پاپایی با بیش از ۶۰۰ متر طول در ارتفاعات استان زنجان و با فاصله ۳ کیلومتری شهرستان ایجرود قرار دارد.

این پیست مجهز به دستگاه بالابر، ماشین برف کوب، مدرسه اسکی، له اسکی، سوئیت، رستوران، کافی شاپ و پارکینگ می‌باشد. پیست شیب ملایمی دارید و برای افرادی که در این ورزش تجربه ای ندارند نیز مناسب می باشد.

پیست اسکی آبعلی برای رسیدن به این پیست جذاب، ۲ راه وجود دارد. جاده فیروزکوه و جاده هراز یا امامزاده هاشم، دو راهی است که شما را به پیست اسکی آبعلی می‌رساند و در نهایت به مازندران ختم می‌شود. با اجاره ویلا در فیروزکوه به مدت یک شب می‌توانید برنامه اسکی خود را به یک سفر جذاب دو روزه در اطراف تهران تبدیل کنید.

برای رفتن به دیزین دو مسیر موجود است اگر از ما می‌پرسید، در زمستان تنها یک مسیر برای رسیدن به دیزین وجود دارد! و آن هم اتوبان بابایی به سمت لشکرک و در نهایت فشم است.

پیست اسکی آبعلی کجاست؟

برای رسیدن به این پیست جذاب، ۲ راه وجود دارد. جاده فیروزکوه و جاده هراز یا امامزاده هاشم، دو راهی است که شما را به پیست اسکی آبعلی می‌رساند و در نهایت به مازندران ختم می‌شود. با اجاره ویلا در فیروزکوه به مدت یک شب می‌توانید برنامه اسکی خود را به یک سفر جذاب دو روزه در اطراف تهران تبدیل کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

23 بهمن 1400

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *