پیراهن چهارخانه

پیراهن چهارخانه در رنگ بندی و مدل های مختلفی وجود دارند، این لباس های پرطرفدار برای استایل رسمی و روزمره، بسیار مناسب هستند. در مورد ويژگي هاي اين مدل پرطرفدار در اين مطلب از گروه استايل شادمگ اطلاعاتي نوشته شده است.

انواع طرح‌های چهارخانه و کاربرد هر طرح

چهارخانه دنیای پرنقش‌ونگاری است، پر از طرح و رنگ. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هر چهارخانه‌ای لقب و پیشینه خاص خودش را دارد؛ حتی کاربرد چهارخانه‌های مختلف و میزان رسمی‌بودن‌شان هم می‌تواند متفاوت باشد. این شما و این ۸ مدل چهارخانه معروف که می‌توانید برای خرید لباس چهارخانه مردانه مدنظر داشته باشید:

۱. گینگام

گینگام طرح چشم‌آشنایی است؛ شاید چنین اسمی به گوش‌تان غریبه باشد، اما مطمئنا از طرح گینگام چیزهای مختلفی دیده‌اید. به‌احتمال قوی با دیدن پیراهن چهارخانه‌ تن آقای شیک‌وپیک بالا یاد رومیزی افتاده‌اید که بی‌دلیل هم نیست، چون طرح گینگام برای پارچه رومیزی هم کاربرد دارد. گینگام‌ها به چشم اغلب‌مان بیشتر با ترکیب رنگی قرمز و سفید یا آبی و سفید آشنا می‌زنند، اگرچه ترکیب‌های رنگی دیگری هم برای طرح گینگام در بازار موجودند. پارچه‌های این طرحی غالبا پنبه‌ای یا از الیاف ترکیبی پنبه‌دارند و پشت‌ورو یکی به نظر می‌رسند.

پیراهن چهارخانه

بیشترین استفاده طرح گینگام برای لباس چهارخانه مردانه در پیراهن دکمه‌دار خلاصه می‌شود. چهارخانه‌های گینگامی را برای به‌خصوص سر کار پیشنهاد می‌کنیم و ست‌کردن‌شان هم اصلا سخت نیست؛ با مثلا گینگام سبز و سفید می‌توانید شلوار کرم و کت اسپرت کتانی سبز زیتونی ست کنید و با گینگام آبی و سفید شلوار چینوی کرم و کت اسپرت سرمه‌ای.

۲. شاهزاده ولز

چهارخانه این طرحی دارای پیشینه‌ای سلطنتی است، چون طرح موردعلاقه شاهزاده ولز، معروف به ادوارد هفتم، بود. چهارخانه طرح شاهزاده ولز بیشتر با ترکیب رنگی مشکی و سفید به چشم‌ها آشناست، اما گاهی با رنگ‌های دیگری از قبیل قهوه‌ای هم تولید می‌شود. ناگفته نماند که برای چهارخانه شاهزاده ولز شاید به طرح‌های متنوعی بربخورید که در برخی ریزه‌کاری‌ها با هم متفاوت‌اند، اما، درمجموع، از چهارخانه‌های این طرحی معمولا برای دوخت کت‌وشلوار یا کت و شلوار تک استفاده می‌شود، جلیقه هم همین‌طور.

تک‌کت‌ چهارخانه اسپرت طرح شاهزاده ولز با به‌خصوص شلوار ساده تیره خوب ست می‌شود و اتفاقا ست جالبی هم برای سر کار است. با شلوار تک این طرحی هم ترجیحا به پیراهن تک‌رنگ بسنده کنید تا زیادی شلوغ‌کاری نشود. نسخه پیراهنی طرح شاهزاده ولز را هم که به‌اسم گِلِن معروف است، با کت‌وشلوار ساده پیشنهاد می‌کنیم. شاهزاده ولز برای پالتوی زمستانی هم طرح شکیلی است و هرگز از مد نمی‌افتد.

پیراهن چهارخانه

۳. پنجره‌ای

چهارخانه پنجره‌ای از طرح‌های کلاسیکی است که در سال‌های اخیر مجدد مد شده. پارچه‌های این طرحی به‌دلیل شباهت به پنجره‌های چهارخانه‌ای به طرح پنجره‌ای معروف‌اند. چهارخانه‌های پنجره‌ای معمولا برای کت‌وشلوار یا تک‌کت و جلیقه کاربردی‌ترند تا پیراهن. اما یادتان باشد چهارخانه‌های پنجره‌ای همیشه مربعی نیستند، بلکه گاهی مستطیلی‌شکل‌اند، مستطیل‌هایی که در جهت عمودی بلندترند؛ جالب اینجاست که با پنجره‌ای‌های این مدلی کمی قدبلندتر به نظر می‌رسید. اما، درکل، چهارخانه‌ پنجره‌ای طرح بولد و توی چشمی است، مگر اینکه دنبال مدل‌هایی با خطوط نه خیلی پررنگ و محو بگردید.

۴. تارتان

تارتان (شلوار موجود در تصویر بالا) از چهارخانه‌هایی است که انوع‌واقسام بسیار مختلفی دارد و هیچ چهارخانه‌پسندی نیست که نتواند از تارتان‌ها چیزی انتخاب کند! اصلیت چهارخانه‌ طرح تارتان به اسکاتلند برمی‌گردد؛ ملاکان اسکاتلندی در فصل شکار برای استتار از لباس‌های تارتانی با رنگ‌های الهام‌گرفته از طبیعت استفاده می‌کردند.

از معروف‌ترین تارتان‌ها می‌توان به طرح بلک واچ اشاره کرد که تارتان شناخته‌شده و پرطرفداری است و همان طور که در تصویر بالا می‌بینید، از چهارخانه‌های آبی و سبز تشکیل می‌شود. ضمنا چهارخانه معروف برند بِربری هم درواقع نوعی تارتان محسوب می‌شود.

پیراهن چهارخانه

درکل، چون تارتان طرح متنوع و انعطاف‌پذیری است، در لباس‌های جورواجوری کاربرد دارد، اما یادتان باشد که با طرح تارتان هم شلوغ‌کاری ممنوع! با لباس‌های طرح تارتان ترجیحا لباس طرح‌دار دیگری ست نکنید، مگر با احتیاط.

۵. بوفالو

بوفالو طرح چهارخانه‌ای معروف پیراهن‌های زمستانی است و غالبا با ترکیب رنگی قرمز و مشکی شناخته می‌شود. همان طور که احتمالا می‌دانید، طرح بوفالو برای پیراهن‌های رسمی نیست، اما برای استایل کژوال، یا بهتر بگوییم سبک راحتی، طرح چهارخانه‌ای دلنشین و چشم‌نوازی است. سوئیشرت‌های این طرحی هم جذاب‌اند.

۶. گراف

پارچه‌های این طرحی به کاغذ گراف یا همان کاغذ رسم می‌مانند. گراف ساده‌ترین طرح لباس چهارخانه است و اغلب هم برای پیراهن استفاده می‌شود. متن سفید با خطوط آبی رایج‌ترین ترکیب مورداستفاده در پارچه‌های این طرحی است. این را هم بدانید که معمولا اندازه مربع‌های چهارخانه‌های گراف کوچک است، حدود یک‌چهارم اینچ، و هرچه مربع‌ها بزرگ‌تر باشند، پیراهنی با جلوه غیررسمی‌تر خواهید داشت. گراف‌های ریزنقش برای ست‌کردن با کراوات‌های مختلف راحت‌ترند. تصویر بالا ازجمله ست‌هایی است که به پیراهن گراف می‌آید.

۷. تاتِرسال

تاترسال در نگاه اول به پارچه‌های گراف می‌ماند، اما خطوط چهارخانه‌ طرح تاترسال از دو یا چند رنگ مکمل تشکیل می‌شوند؛ ضخامت و پررنگی خطوط هم می‌تواند با هم متفاوت باشد، اما اندازه مربع‌هایی که می‌سازند، همیشه دقیقا یکی است. از پارچه‌های این طرحی معمولا برای پیراهن یا جلیقه استفاده می‌شود؛ رایج‌ترین رنگی که برای جلیقه‌های طرح تاترسال جا افتاده، ترکیب خطوط قرمز و آبی روی پس‌زمینه‌ زرد یا نخودی است.

۸. مادراس

طرح مادراس دارای ریشه هندی است؛ چهارخانه‌های این طرحی معمولا رنگی‌رنگی‌ طراحی می‌شوند و متشکل از چهارخانه‌های غیرهم‌اندازه‌اند. مادراس ازلحاظ طرح‌ونقش به تارتان‌های اسکاتلندی شبیه است، اما ترکیب رنگی مادراس‌ها به منسوجات هندی رفته و گزینه مناسبی برای پیراهن‌های تابستانی است.

لباس چهارخونه دخترانه

لباس های چهارخونه دخترانه بسته به جنس و رنگ آمیزی پارچه چهارخانه دارند. از انواع لباس های چهارخانه می توان لباس چهار خانه دخترانه، شومیز چهار خانه دخترانه، پیراهن دخترانه و زنانه، پیراهن های چهار خانه زنانه بلند و انواع مدل های چهار خانه پاییزی شلوار و شال های چهار خانه پشمی مخصوص فصل سرما استفاده کرد.

پیراهن چهارخانه

اگر این لباس ها به صورت پشمی باشند، بیشتر در فصل های زمستان و پاییز مورد استفاده قرار می گیرند. البته لباس های چهار خانه در طرح و نقش نیز تفاوت بسیار دارند که از این انواع می توان پارچه رویال استوارترکه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد نام برد. طرح های زیبای پارچه شطرنجی بربری که بیشتر برای مانتو و شلوار استفاده می شود.

از انواع طرح پارچه های چهار خانه می توان glenplaid ، tatan، gingham ،houndstooth، madres، tattersal، windowland می باشد. یک طرح پارچه که هم خانم ها و هم آقایان به آن علاقه دارند، پارچه چهارخانه قرمز و مشکی است. پارچه چهارخانه با رنگ های آبی و سبز نیز انتخاب خوبی می تواند باشد.

راهنمای جامع برای انتخاب مدل لباس خانم های لاغر | لاغر اندام ها اینطوری شیک و مجلسی شوید !

لباس های چهارخونه دخترانه در محیط های خانه و یا مهمانی ها هم می تواند انتخابی خوبی باشد، زیرا یک استایل غیررسمی یا نیمه رسمی است. هنگامی که این لباس های چهارخانه را با لباس های مناسب ست کنیم می توانیم باعث دو چندان شدن زیبایی لباس چهار خانه شویم.

ترفندهای ست کردن لباس چهارخانه

لباس های چهارخانه همانطور که گفته شد مختص آقایان نیست و امروزه بیشتر مورد استفاده بانوان قرار می گیرد. لباس های چهارخانه اگر پشمی باشند، معمولا در فصل های پاییز و بهار مورد استفاده قرار می گیرند. بهتر است هنگام خرید این مدل لباس به این نکته توجه کنید که در فصل های پاییز بهتر است از رنگ های گرم و در فصل بهار از رنگ های سرد استفاده کنید. روش های ست کردن لباس های چهار خانه شامل چندین موارد می شوند که ما سعی می کنیم در این مقاله به چند مورد از آن ها بپردازیم:

 ست پیراهن چهارخانه

بهتر است ابتدا برای ست کردن لباسی که نمی دانید و سوال برایتان پیش می آید که با چه لباس هایی می توانید ست کنید، ابتدا آن لباس را بپوشید و لباس هایی که مد نظر خود دارید را نیز همراه آن به تن کنید تا ببینید که کدام لباس به لباس چهار خانه شما بهتر می آید و باعث بیشتر دیده شدن آن می شود.

یکی از مدل های چهارخانه ای که زیبا و به حالت استایل های اداری می باشند، طرح سیاه و سفید مدل چهارخانه ای است. شما می توانید هنگام پوشیدن لباس چهارخانه با ترکیب رنگ های سفید و مشکی، از لباس هایی با رنگ های پاییزی استفاده کنید. این طرح های سیاه و سفید می تواند انتخاب خوبی برای کت و شلوار خانمانه باشند. یک زیر مانتویی سفید می تواند جلوه خوبی برای لباس شما با طرح چهارخانه سیاه و سفید باشد. این طرح پارچه سیاه سفید می تواند با یک نیم بوت مشکی یا خاکستری و با کیف همراه با آن، باعث زیباتر شدن استایل شما شود.

پوشیدن پیراهن چهارخانه دخترانه با یک شلوار جین می تواند انتخاب خوبی باشد.

برای ست کردن یک پیراهن چهار خانه با آستین کوتاه را می توان با شلوارهای لوله تفنگی، دم پا گشاد یا راسته ست کرد. لباس چهارخانه ی آستین کوتاه اگر دارای خطوط سفید و روشن و مشکی است می توانید با دامن مشکی یا سفید ست کنید. یا اگر در خطوط آن تناژهای سبز و مشکی وجود دارد با شلوارهای مشکی می توانید ست کنید.

پیراهن چهارخانه

برای انتخاب کفش یا از نیم بوت ها و یا از کفش های تخت و متناسب با رنگ لباس یا شومیز خود انتخاب کنید. پیراهن های چهارخانه زنانه و دخترانه را می توانید با شلوارهای کتان استفاده کنید. پیراهن چهارخانه ریز سفید و مشکی برای ست کردن با هر نوع شلوار یا کفشی مناسب است، تنها باید از رنگ سفید یا مشکی برای انتخاب شلوار استفاده کنید.

ترکیب کردن پیراهن چهار خانه سبز و آبی با شلوارهای به رنگ کرم می تواند یک استایل نیمه رسمی جذاب برای شما درست کند. آن دست از پیراهن های چهار خانه با طرح های ریز خاکستری برای پوشیدن در محل های کار و اماکن اداری مناسب ترند.

 ست کردن مانتو چهار خانه

اگر می خواهید مانتو چهارخانه را انتخاب کنید، می توانید یک زیر کت یا هودی تک رنگ بپوشید و هنگامی که کلاه آن را به بیرون از کت می آورید به استایل شما حال و هوای جوانی می دهد. در انتخاب اکسسوری برای مانتو های چهارخانه درشت، سعی کنید از چرم استفاده کنید، مثلا دستبند های چرم می توانند انتخاب خوبی باشند.

شما می توانید مانتو چهار خانه خود را با یک تیشرت ساده و یک دامن، که با طرح چهار خانه ی مانتو ست است، استفاده کنید. اگر طرح پارچه چهار خانه شما برای مثال خاکستری باشد می توانید از یک زیر مانتویی سفید و یک دامن ساده خاکستری یا ست شده با مانتو را استفاده کرده و کفش و کیف مشکی را همراه با آن انتخاب کنید.

دقت کنید، مانتو های چهارخانه رنگی که از رنگ های قرمز و صورتی تشکیل شده است مناسب برای محل های رسمی نیست و بیشتر استایل غیررسمی می باشد که باید در مهمانی ها استفاده شوند. این مانتو های قرمز را باید با شلوار و شال یا روسری یک رنگ استفاده کنید، زیرا لباس های چهارخانه به اندازه کافی جلب توجه می کنند.

 ست پیراهن چهار خانه قرمز دخترانه

لباس های چهارخانه با زمینه قرمز و چهارخونه هایی با رنگ های تیره، یک طرح شاد برای استفاده در مهمانی ها و دورهمی ها، انتخاب بسیار خوبی می تواند باشد. پیراهن های چهارخانه را می توان با شلوارهای جین یا مشکی ست کرد. اگر پیراهن چهارخانه قرمز روشن را انتخاب می کنید، به این موضوع نیز توجه کنید که رنگ قرمز برای تحریک ذهن و گردش خون استفاده می شود.

 ست پیراهن چهارخانه زنانه

برای پوشیدن پیراهن های چهارخانه زنانه باید ابتدا به رنگ چهارخانه هایی که مد نظرتان هست دقت کنید. مثلا رنگ های روشن و راه راه های مشکی انتخاب خوبی می تواند برای یک خانم باشد، یا استفاده از طرح چهارخانه houndstooth می تواند انتخاب شیک و در عین حال ساده ای باشد.

پیراهن چهارخانه

اگر درشت اندام هستید پارچه های چهارخانه شما را لاغرتر و قد بلند تر نشان می دهند. اگر می خواهید از پیراهن های با چهارخانه های ریز استفاده کنید باید دقت کنید که این چهارخانه ها معمولا برای خانم های ریز اندام می باشد. معمولا لباس هایی که خانم ها انتخاب می کنند به دلیل پوشیده بودن آنها یا از مانتو های چهارخانه یا از شومیزهای چهارخانه کاملا پوشیده استفاده می کنند. خانم ها می توانند از طرح چهار خانه ی شیک و زنانه glenpaid برای استفاده به عنوان مانتو انتخاب کنند.

پیراهن چهارخانه را با چه لباس‌ هایی نپوشیم

فقط یک لباس با طرح چهارخانه بپوشید

طرح‌های چهارخانه مدل‌های متفاوت و رنگ‌های متنوعی دارد و خطوط رنگی روی پارچه به اندازه کافی جلب توجه می‌کند. به همین دلیل ست کردن چند طرح چهارخانه با هم ظاهر را شلوغ و نامرتب نشان می‌دهد. فقط یک استثنا در این قانون است؛ اگر یکی از اکسسوری‌ها مانند روسری، کیف، کلاه یا دستکش‌ از طرح چهارخانه است، می‌توانید لباس اصلی استایل خود را نیز با طرح چهارخانه انتخاب کنید.

جديدترين مدل های کلاه بافتنی دخترانه 2023 كه حتما عاشقش می شيد

لباس‌ چهارخانه را با رنگ‌های طبیعی و خنثی ست کنید

رنگ‌های خنثی در کنار طرح شلوغ پارچه‌های چهارخانه تعادلی دلنشین ایجاد می‌کند. رنگ‌های خنثی عبارتند از: سفید، مشکی، خاکی، سرمه‌ای، خاکستری و بیشتر طیف رنگ قهوه‌ای و بژ.

پیراهن چهارخانه

رنگ‌ پارچه چهارخانه را با رنگ لباس‌ها مطابقت دهید

لازم نیست همیشه لباس چهارخانه را با رنگ‌های خنثی بپوشید و می‌توانید لباس‌های دیگر را از رنگ‌های به کار رفته در پارچه چهارخانه انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر چند شلوار آبی روشن دارید، می‌توانید آنها را با پیراهنی چهارخانه که خطوط آن آبی است ست کنید. لازم نیست که رنگ‌ها کاملا شبیه هم باشد، می‌توانید از طیف‌های متفاوت هر رنگ استفاده کنید.

رنگ مناسب برای موقعیت مناسب

رنگ‌های روشن و پاستلی برای مهمانی‌ها و مراسم غیر رسمی و فصل‌های گرم سال و رنگ‌های تیره‌تر برای مراسم‌ رسمی‌تر و فصول سرد سال مناسب است. به عنوان مثال هیچوقت یک پیراهن چهارخانه صورتی را برای مصاحبه کاری انتخاب نکنید، در صورتی که پیراهن چهارخانه سرمه‌ای گزینه مناسبی برای این موقعیت است.

پیراهن چهارخانه

اکسسوری را فراموش نکنید

اکسسوری‌ها بهترین راه برای افزودن رنگ‌ها به لباس چهارخانه است. البته به یاد داشته باشید که استفاده از دو تکه لباس یا اکسسوری با طرح چهارخانه، منوط به یکسان بودن طرح آنهاست.

لباس چهارخانه زنانه

ومیزهای چهارخانه زنانه دو دسته‌اند؛ شومیزهای زنانه راحت و آزاد که می‌توانید آنها را با تیشرت ساده سفید یا تاپ ساده ست کنید. شلوار جین رنگ روشن و گشاد هم انتخاب مناسبی برای ست شدن با این مدل شومیزها است. شومیز فیت و اندازه که ظاهر رسمی‌تری دارد و می‌توانید در مهمانی‌های نیمه رسمی از آنها استفاده کنید.

پیراهن‌های چهارخانه را هم می‌توانید با جوراب شلواری مشکی ست کنید. از اکسسوری‌های طلایی مانند گوشواره و دستبند کمک بگیرید و استایل خود را با بوت یا کفش‌های پاشنه بلند مشکی تکمیل کنید.

لباس چهارخانه مردانه

آقایان بهتر است پیراهن‌های چهارخانه خود را از رنگ‌های کلاسیک مانند قرمز، خاکستری و مشکی انتخاب کنند.

پیراهن چهارخانه

این پیراهن‌ها را می‌توانید با یک جفت کفش روزمره و شلوار جین یا کتان ست کنید. تیشرت‌های ساده سفید یا مشکی برای پوشیدن زیر این پیراهن‌ها ایده‌آل است. پیراهن‌های چهارخانه رنگ روشن فقط برای خانم‌ها نیست، بلکه آقایان هم می‌توانند از این طرح‌ها استفاده کنند. رنگ‌های روشن را بهتر است با شلوار جین یا کتان خاکستری یا خاکی ست کنید.

گاهی اوقات استفاده از طرح چهارخانه در اکسسوری مانند کراوات می‌تواند تاثیر خیلی خوبی داشته باشد. کراوات‌ چهارخانه برای موقعیت‌های رسمی مناسب نیست. حتما هنگام انتخاب کراوات یا پاپیون چهارخانه از پیراهن‌های ساده با رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

پوشیدن کت و شلوار چهارخانه خیلی رایج نیست، ولی اگر دوست دارید این طرح کت و شلوار را انتخاب کنید، دقت داشته باشید که حتما پارچه نازک و ظریف و از رنگ‌های خنثی باشد.

پیراهن چهارخانه را با چه چیزی ست کنیم؟

کفش های دخترانه که با لباس های چهارخانه دوخته می شود و بیشتر شبیه پیراهن های مردانه است، یکی از پرکاربردترین لباس هایی است که برای انواع اسپرت استفاده می شود. این پیراهن ها اغلب با برش های ازادتر از سایز افراد دوخته می شوند. ست کردن این لباس ها نیاز به دقت زیادی دارد زیرا طرح زیادی در پارچه های آنها وجود دارد.

پیراهن چهارخانه

شلوار جین بهترین انتخاب برای انواع اسپرت است: نکته مهمی که همیشه باید به خاطر بسپارید این است که اگر شلواری متناسب با رنگ لباس مورد علاقه تان پیدا نکردید، شلوار جین می تواند بهترین انتخابی باشد که تقریباً برای همه انواع ورزش ها مناسب است. بنابراین می توانید با این کفش ها شلوار جین را ست کنید، حتی اگر رنگ آن دقیقاً در کفش نباشد.

ست و کیف چهارخانه: یکی از زیباترین استایل هایی که می توان با این کیف ها داشت این است که یک تی شرت آستین کوتاه یا یک تاپ ساده زیر این کیف ها بپوشید و کیف را روی لباس هایتان بپوشید و روی شلوار بگذارید. این ست اسپرت و راحت است که می توانید با این کفش ها ست کنید.

چگونه پیراهن چهارخانه مردانه را در استایل اسپرت به کار ببریم

پیراهن‌های چهارخانه‌های درشت برای ست کردن با استایل نیمه‌رسمی و اسپرت مناسب ترین انتخاب هستند. اگر دوست دارید که استایل شما کاملاً اسپرت محسوب شود؛ از رنگی استفاده کنید که خنثی نباشد. به بیان بهتر رنگ قرمز مشکی،سبز و کرم، سبز مشکی، زرد مشکی، طوسی مشکی و ترکیباتی از قبیل سبز آبی و زرد آبی نیز مناسب برای ست کردن با استایل کژوال و اسپرت هستند.

پیراهن چهارخانه

پیراهن مردانه با پترن چهارخانه و رنگ قرمز مشکی را می توانید با شلوار جین آبی روشن (تیپ مردانه با شلوار لی)
و اسنیکرز سفید یا مشکی با ترکیب رنگ قرمز با اکسسوری های فلزی و چرمی ست کنید.

استایل کامل و منحصربه‌فرد، استایل اسپرت با پیراهن چهارخانه به شما کمک میکند که فردی نوین و شیک‌پوش جلوه کنید. همچنان پوشیدن پیراهن چهارخانه درشت در استایل کژوال و روزمره برای پسران جوان انتخابی فوق العاده محسوب می‌شود.

ست کردن پیراهن چهارخانه با استایل رسمی و نیمه‌رسمی

پیراهن‌های چهارخانه در قالب‌های متوسط تر برای ست کردن با استایل رسمی و پوشیدن به همراه شلوار کتان و پارچه‌ای عالی هستند. اما علی رغم رسمی بودن به هیچ عنوان برای پوشیدن به همراه کت‌شلوار در یک مراسم رسمی و مراسم‌های جشن و عروسی توصیه نمی‌کنیم.

متداول‌ترین انتخاب برای استایل های نیمه‌رسمی که با شلوار پارچه‌ای یا شلوار کتان می توان پیشنهاد داد، پیراهن چهارخانه ریز سفید مشکی است. این مدل پیراهن به دلیل کنتراست خوبی که ایجاد می‌کند برای ست کردن با هر نوع شلوار و استایلی مناسب است.

ترکیب پیراهن چهارخانه‌ی سبز و آبی به همراه شلوار کتان کرم و یک بوت چوکا می‌تواند استایل نیمه‌رسمی جذابی را برای شما بسازد. پیراهن‌هایی که پارچه‌ی آن‌ها چهارخانه‌های ریز دارد ظاهری ساده‌تر دارند. از این رو برای افرادی که دوست دارند شیک‌پوش و در عین حال امروزی و متناسب با سن خود لباس بپوشند. همچنان پیراهنی که دارای چهارخانه ریز باشد برای استفاده در محل کار و موقعیت‌های مختلف و بیرون رفتن‌های دوستانه و خانوادگی مناسب است.

استفاده‌ی پیراهن چهارخانه مردانه در فصل‌های مختلف سال

پیراهن چهارخانه‌ی مردانه از معدود آیتم‌هایی است که می‌توانید در چهار فصل سال پوشید. چرا که میتوان در جنس های مختلف آن را تهیه کرد. همچنان جنس پارچه‌ی ‌های مختلف نیز به این موضوع دامن زده است. به‌طور مثال پیراهن چهارخانه‌ای که مناسب فصل بهار و تابستان است، از جنس پارچه‌های نخی و کتان و پوپلین و تترون می‌باشد.

پیراهن چهارخانه

که این جنس پارچه‌ها معمولاً خنک‌تر هستند و مناسب برای روزهایی که دارای هوای معتدل و نسبتاً گرم تابستان هستند. پیراهن‌های چهارخانه‌ ی دیگر نیز وجود دارد که جنس پارچه‌ی آن‌ها پشمی و یا فلانل هستند، که کمی ضخیم‌تر از چند نمونه پارچه قبل هستند. با لمس کردن آن‌ها متوجه خواهید شد که جنس این پیراهن مناسب برای دمای پایین‌تر هوا و روزهای پاییزی سرد نیز می‌باشد.

معرفی چند مدل تاج عروس شیک و لاکچری + راهنمای انتخاب

همچنان پیراهن چهارخانه‌ی مردانه در زمستان نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، به‌طور مثال همین نمونه پیراهن چهارخانه پشمی و فلانل مردانه را می‌توانید در زیر کت یا کاپشن و پالتو خود در روزهای سرد زمستان بپوشید. معمولاً جنس‌های پیراهن چهارخانه‌ی مردانه که کمی ضخیم‌تر و پشمی (پارچه فلانل) به نظر می‌رسند.

انتخاب پیراهن چهارخانه‌ی مردانه بنا به موقعیت‌های مختلف

جهت انتخاب اصولی و بهتر پیراهن چهارخانه‌ی مردانه بایستی در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که پیراهنی که می‌خواهید بپوشید برای چه موقعیت و مکانی مناسب است. انتخاب رنگ مناسب و طرح مناسب برای رفتن به مهمانی‌ها و دور همی های دوستانه قطعاً با مدل و طرح پیراهن چهارخانه‌ای که می‌خواهید.در محل کار و انجام کارهای روزمره خود بپوشید متفاوت است. حتی می‌توانید برای داشتن استایلی کژوال و خاص، یک پیراهن چهارخانه بپوشید و دکمه‌های آن را باز بگذارید. در زیر آن بنا به سلیقه و ست کردن رنگی لباس تی‌شرت یقه‌گرد یا یقه‌هفت بپوشید.

شلوار جین رنگ روشن یا تیره‌ی زغالی نیز با یک جفت کتانی رنگ سفید نیز به نظر استایل جذاب و شیکی را برای شما خواهد ساخت.

با هر لباس مردانه چه مدل چهارخانه‌ای بهتر درمی‌آید؟

پیراهن چهارخانه؛ انتخاب خوب و مطمئنی برای ست‌کردن با کت‌وشلوار ساده

پیراهن دکمه‌دار چهارخانه انتخاب خیلی خوبی برای ست‌کردن با کت‌وشلوارهای ساده و تک‌رنگ است؛ مثلا پیراهن چهارخانه طرح گینگام آبی با کت‌وشلوار سرمه‌ای یا پیراهن چهارخانه طرح پنجره‌ای محو با کت‌وشلوار راه‌راه باریک و صدها ست دیگر، چراکه با کت‌وشلوار ساده دست‌تان برای انتخاب پیراهن باز خواهد بود.

پیراهن چهارخانه

اما همه پیراهن‌های چهارخانه که برای استایل رسمی نیستند! اتفاقا پیراهن‌های چهارخانه کژوال و غیررسمی هم خیلی پرطرفدار و جوان‌پسندند. پیراهن چهارخانه طرح بوفالو با تیشرت و شلوار جین سنگ‌شور ست بهاری پیشنهادی ماست. برای تابستان هم پیراهن چهارخانه آستین‌کوتاه طرح مادراس با شلوار جین رنگ روشن مدنظرتان باشد.

کت‌وشلوار چهارخانه؛ مخصوص چهارخانه‌پوش‌های قهار

کت‌وشلوار چهارخانه سرمه‌ای طرح پنجره‌ای ازجمله گزینه‌های پیشنهادی ما به شما چهارخانه‌دوست‌های قهاری است که علاقه‌مندید به‌وضوح کامل چهارخانه بپوشید! چهارخانه شاهزاده ولز را هم برای کت‌وشلوارهای زمستانی فراموش نکنید.

اما یادتان باشد با کت‌وشلوارهایی که چهارخانه خیلی توی چشمی دارند، مابقی اجزای لباس‌تان نباید شلوغ‌پلوغ باشد؛ در چنین مواردی مثلا پیراهن سفید کلاسیک و کراوات طرح ساده انتخاب مطمئنی است، اما با چهارخانه‌های محوتر گاهی حتی کراوات راه‌راه پررنگ هم انتخاب نابجایی نیست.

کت‌وشلوار چهارخانه

تک‌کت چهارخانه

برای اینکه سرتاپا چهارخانه نباشید، تک‌کت چهارخانه هم فکر خوبی است. ازجمله ست‌های پیشنهادی ما تک‌کت چهارخانه مشکی با پیراهن سفید و شلوار مشکی است. می‌پرسید با تک‌کت چهارخانه چه شلواری ست کنم؟ انتخاب اصلا سختی نیست! برای ایجاد هارمونی کافی است از رنگ خود چهارخانه‌های کت برای ست‌کردن شلوار کمک بگیرید.

البته که با کت‌های چهارخانه هم می‌توان پیراهن چهارخانه پوشید، اما یادتان باشد که اندازه چهارخانه‌ها یکی نباشد و رنگ چهارخانه‌های کت با پیراهن‌تان بخواند. این را هم بدانید که قفسه سینه با کت چهارخانه کمی پهن‌تر به نظر می‌رسد.

شلوار تک چهارخانه

شلوار تک چهارخانه انتخاب تقریبا پرریسکی است. در این مورد هم پیشنهاد می‌کنیم برای بالاتنه از رنگ‌های موجود در چهارخانه شلوار کمک بگیرید. ازجمله طرح‌های رایج برای شلوار چهارخانه می‌توان به طرح تارتان مدل بلک واچ اشاره کرد که با کت دو طرف دکمه‌دار رنگ مکمل، ترجیحا سبز یا سرمه‌ای، و پیراهن آبی یخی ست شیکی به دست می‌دهد.

جلیقه چهارخانه

جلیقه چهارخانه هم از دیگر گزینه‌های پیش رو برای خرید لباس چهارخانه مردانه است. ما که پیشنهاد می‌کنیم با جلیقه تک چهارخانه از کت‌وشلوار ساده استفاده کنید تا چهارخانه‌های جلیقه تن‌تان بیشتر به نما بیاید.

اکسسوری‌های چهارخانه

کراوات تنها اکسسوری مردانه برای استایل چهارخانه نیست؛ شما چهارخانه‌دوست‌های غیرکرواتی‌ها می‌توانید برای مجالس رسمی از دستمال جیب یا دستمال‌گردن چهارخانه استفاده کنید. اما کژوال‌پوش‌ که باشید، برای اکسسوری‌های چهارخانه گزینه‌های بیشتری پیش رو دارید: کلاه، شال‌گردن یا حتی کوله‌پشتی چهارخانه.

لباس چهارخانه زنانه، بهترین ایده‌ها و مدل‌ها

شما می توانید از یک طرح پارچه چهارگوش برای کل لباس تان استفاده کنید. البته اگر طرح چهارخانه لباس تان ساده تر و رنگ آن خنثی باشد، بهتر است.

دامن های چهارخانه ماکسی، برای میهمانی ها بسیار شیک می باشند. تنها کافی ست پیراهنی ساده و همرنگ دامن تان انتخاب کنید و آنها را به تن کنید.

نه تنها دامن های بلند، بلکه دامن های کوتاه نیز انتخاب خوبی برای استفاده از طرح چهارخانه در استایل تان می باشد. از آنجا که دامن های کوتاه حالتی اسپورت دارند، شما می توانید آنها را به همراه یک سویشرت به تن کنید.

پیراهن های چهارخانه نیز از دیگر گزینه هایی ست که می توانید به آن فکر کنید. فقط حواس تان باشد که طرح لباس پایین تنه تان را ساده انتخاب کنید تا شلوغی بیش از حد ظاهرتان توی ذوق نزند.

یکی از طرح هایی که معمولا برای کت ها انتخاب می کنند، طرح چهارخانه است. از این جهت که ساده بوده و به راحتی با لباس های زیر آن ست می شود. شما می توانید یا کت تان را رنگی انتخاب کنید و لباس های زیر آن را ساده بپوشید یا برعکس، شلوار و پیراهن تان رنگی باشد و کت تان را ساده انتخاب کنید.

پیراهن چهارخانه

لباس مهماني

از لباس های میهمانی که بگذریم، شما می توانید این طرح را برای تیپ خیابانی خود نیز انتخاب کنید. یک کت چهارخانه به ظاهر شما استایلی کلاسیک و شیک خواهد داد.

اگر کت چهارخانه ندارید اما می خواهید که این طرح را در استایل تان جا دهید، به دنبال شالی با طرح چهارخانه باشید.

طرح بربری نیز یکی از طرح های محبوب چهارخانه است که هیچگاه از مد نمی افتد.

نکته ای که باید در پوشیدن طرح های چهارخانه در نظر بگیرید این است که رنگ های لباس ها و حتی اکسسوری هایتان را با رنگ چهارخانه لباس تان ست کنید. مثلا اگر رنگ کت تان سفید و مشکی و کرم است، سعی کنید که کل ظاهرتان را با این ۳ رنگ ست کنید.

پیراهن چهارخانه رنگی

اگر کل ظاهرتان ساده و به رنگ های خنثی باشد، یک پیراهن چهارخانه رنگی در وسط آن به زیبایی هر چه تمام تر خواهد درخشید.

پیراهن چهارخانه

رنگ سرمه ای از جمله رنگ های کلاسیک و بسیار شیک است. این استایل برای یک میهمانی عصرانه یا حتی شبانه، انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

 

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *