افتتاح حساب ترکیه
دادن خبر بارداری - سونو گرافی جنین

دادن خبر بارداری خیلی هیجان انگیزه مخصوصا اگر بخواین این خبر رو به همسر یا مادرتون بگید. به نظر ما این خبر خوشحال کننده و جذاب بارداری باید با جذابترین حالت ممکن مطرح بشه. شادمگ کمکتون کرده. ایده های ما رو خوب ببینید.

روش های دادن خبر بارداری

فهمیدن باردار بودن یکی از تکان دهنده ترین، هیجان انگیز ترین یا شکه کننده ترین لحظات زندگی یک زن است. مخصوصا اگر اولین باری است که باردار می شوید ذوق و هیجان شما با شنیدن خبر بارداری خیلی بیشتر خواهد بود. خبر حاملگی نه تنها برای شما بلکه برای اطرافیان نزدیک مخصوصا شوهرتان نیز یک خبر شادی بخش خواهد بود.

دادن خبر بارداری - لمس شکم

خیلی از خانم ها به این موضوع که چگونه خبر بارداری ام را به همسرم بگویم، فکر می کنند و برای گفتن این موضوع به دنبال یک سوپرایز عاشقانه حاملگی هستند.  در این مقاله برای شما ایده های خلاقانه ای برای گفتن خبر بارداری به همسر را نگارش کردیم. اگر شما نیز جز آن دسته از خانم هایی هستید که دوست دارید خبر حاملگی خود را عاشقانه به شوهرتان بدهید و خبر پدر شدن همسرتان را با یک سوپرایز همراه کنید، با ما همراه باشید.

چه زمانی به همسر و خانواده بگوییم بارداریم؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای خانم ها بعد از شنیدن خبر حاملگی شان به وجود بیاید این است که کی به دیگران بگیم بارداریم؟ یا چه زمانی به همسرم بگویم پدر شده است؟

این موضوع که چه زمانی به شوهرتان بگویید باردار هستید و به اشتراک گذاشتن این خبر خوشحال کننده، یک تصمیم شخصی است. هرکسی متناسب با شرایط خود و خانواده اش تصمیم می گیرد که در چند هفتگی باید این خبر را به بقیه بدهد. اما قبل از اینکه به دیگران بگویید باردار هستید بهتر است نخست به همسرتان بگویید. بهترین تصمیم این است که شریک زندگیتان اولین نفری باشد که می فهمد شما مادر شده اید. بهتر است این خبر را از خودتان بشنود. نگفتن خبر بارداری برای مدت طولانی به همسرتان ممکن است باعث ناراحتی او شود.

دادن خبر بارداری - دادن خبر به مادر

این موضوع که تصمیم به بچه دار شدن داشتید یا بارداری شما ناخواسته بوده فرقی ندارد. می توانید از روش های خلاقانه و عاشقانه برای اطلاع دادن به همسرتان یا گفتن خبر بارداری به خانواده ها استفاده کنید. در نهایت این شما هستید که باید تصمیم بگیرید چگونه و چه زمانی این خبر را اعلام کنید. مطمئن باشید شما بهترین تصمیم را خواهید گرفت.

ایده برای دادن خبر بارداری به همسر

دادن خبر بارداری - خوشحالی

1. با یک کتاب اعلام کنید:

اگر اولین بار است که باردار شده اید، شوهر شما باید چیزهای زیادی را برای انجام دادن به عنوان یک پدر یاد بگیرد. یک کتاب راهنما بخرید که به او در ایفای بهتر نقش جدید پدر کمک کند و آن را به او هدیه دهید.

2. یک نان یا کیک خوشمزه درست کنید.

یک نان یا کیک را درست کنید و روی آن با خامه یا هرچیزی که دوست دارید بنویسید، عشق من، ما پدر و مادر شده ایم و آن را درون فر قرار دهید یا داخل یخچال بگذارید و از شریک زندگی خود بخواهید که آن برای خوردن بیاورد. به او فرصت دهید پیام را کامل بخواند و بعد واکنش او را ببینید.

چطور مهربان بودن را تمرين كنيم ؟ + راز هاي ساده برای تبدیل مهربانی به یک عادت برتر

3. بی بی چک خودتان را که جواب آزمایش روی آن مشخص شده کادو کنید.

نوار تست بارداری خود را کادو پیچ کنید و در مکانی قرار دهید که شریک زندگی شما بتواند ببیند. وقتی آن را باز کند، مطمئناً غافلگیر می شود.

دادن خبر بارداری - بی بی چک

4. از یک جفت کفش کودک استفاده کنید.

یک جفت کفش کوچک بچه زیبا بخرید. به شریک زندگی خود بگویید که شما به خرید رفته اید و چیزی برای او تهیه کرده اید. بگذارید بفهمد که کجا آن را نگه داشته اید و آن را باز کند. می توانید کفش ها در جاکفشی قرار دهید تا خودش ببیند که قرار است یک فرد جدید به جمع شما اضافه شود و واکنش او را ببینید. این روش یا خزید یک لباس کودک یا خرید لباس بارداری بسیار غافلگیرکننده است.

دادن خبر بارداری - کفش نوزادی

5. خبر دادن خبر بارداری را روی تخته سیاه یا روی آینه بنویسید.

تا جایی که می توانید روی تخته سیاه یا آینه خلاق باشید. این خبر مهیج را با کشیدن کودک، موارد مرتبط یا تاریخ حاملگی و تاریخ تولد اعلام کنید.

دادن خبر بارداری - نوشتن روی تخته

6. خبر را با بادکنک اعلام کنید:

شما می توانید چندین روش خلاقانه برای آشکار کردن بارداری خود از طریق بادکنک انجام دهید. پیام را روی یک بادکنک مخصوص نوزاد بنویسید و آن را داخل کمد لباس او آویزان کنید و یا مثلا حروف کلمه BABY را روی چهار بادکنک بنویسید و آنها را در چندین جای خانه خود آویزان کنید تا شوهرتان ببیند.

7. بگذارید فرزندتان خبر بارداری را اعلام کند:

اگر اولین بارداری شما نیست، می توانید پیام را از طریق فرزند دیگرتان به پدرش اعلام کنید. یک لباس سفارشی زیبا برای فرزند خود تهیه کنید که روی آن نوشته شده باشد، «من خواهر یا برادر کوچکی خواهم داشت» یا «کودکان به زودی بهم می پیوندد». قبل از اینکه پدر به خانه بیاید لباس را به تنش کنید تا خودش گویای خبر مهم بارداری باشد.

دادن خبر بارداری - شماره گذاری بچه ها

8. کوکی یا کلوچه بپزید:

یک سینی کوکی یا کلوچه خوشمزه بپزید و هنگامی که می خواهید برای همسرتان چای یا قهوه بیاورید آن ها را هم بیاورید و وقتی او مناسبتش را پرسید با خنده ماجرا را برایش بگویید.

10. یک بسته پوشک به او بدهید.

این روش یک ایده گیج کننده اما مهیج است. یک بسته پوشک بخرید و وقتی همسرتان به خانه آمد به او بدهید تا در کمد بگذارد و یا وقتی به فروشگاه رفتید از او بخواهید حتما یک بسته پوشک هم بخرد. اولش کمی گیج می شود اما کم کم ذوق زده خواهد شد.

11. ثبت لحظه اعلام خبر

یک جشن کوچک را برنامه ریزی کنید و در حین گرفتن یکی از عکس ها سریعا بگویید من باردار هستم و عکس را بگیرید. با این روش واکنش همسرتان را همیشه به یادگار نگه خواهید داشت.

12. استفاده از پازل سونوگرافی

عکس سونوگرافی خود را به شکل یک پازل برش دهید و مانند طرح یک معما به همسرتان بدهید تا آن را درست کرده و بگوید چه چیزی می بیند؟

تکنیک های موثر برای ایجاد تنوع در زندگی ؛ اینطوری زندگی تو گرم و شیرین کن

دادن خبر بارداری - عکس سونو

12. در منزل خودتان برای کودک جا باز کنید:

یکی از قفسه های لباس یا کتاب و یا هر کمد دیگری که همسرتان بیشتر به سراغش می رود را خالی کرده و روی آن یک یادداشت بگذارید؛ مثلا بنویسید «بابا جای من را هم باز کن»! همچنین می توانید برخی از اسباب بازی ها، لباس ها یا کفش های کودک را در آن قفسه یا کمد قرار دهید. همسرتان با دیدن این یادداشت بسیار هیجان زده خواهد شد.

13. از قاب عکس برای دادن خبر بارداری  استفاده کنید:

یک پیام زیبا مثل «دوستت دارم بابا جون» را بصورت تایپی یا هر طور که خودتان فکر می کنید زیباتر است تهیه کرده و قاب کنید. قاب را در جایی نصب کنید که همسرتان ببیند. همچنین می توانید یادداشت ریزی بنویسید و در آخر بنویسید «محل گذاشتن عکس عضو جدید به زودی»

14. یک بشقاب اضافه سر میز بگذارید!

هنگام چیدن میز برای غذا یک بشقاب و فنجان کوچک روی میز و یک صندلی کنار میز قرار دهید. همسرتان حتما متوجه این موضوع خواهد شد.

15. لیوان خودتان را با یک بطری جا به جا کنید.

دفعه بعد که خواستید جلوی همسرتان آب بخورید به جای لیوان از یک بطری استفاده کنید. او گیج شده و به شما نگاه می کند. شما هم لبخند بزنید و به شکم خود اشاره کنید.

16. دادن خبر بارداری با پوشیدن لباس مخصوص

یک تی شرت یا پیراهن سفارشی که دارای عکس نوزاد یا عکس دست و پای کوچک باشد تهیه کرده و زمانی که شوهرتان خواست به خانه بیاید بپوشید و دور و برش پرسه بزنید. این روش برایتان جالب خواهد بود زیرا باید منتظر باشید تا ببینید چقدر طول می کشد که همسرتان به اشکال روی لباس شما توجه کند و معنی آن ها را متوجه شود.

دادن خبر بارداری - لباس بارداری

17. دادن خبر با بطری

این روش یک سبک قدیمی و بسیار زیبا است. پیامی در یک کاغذ بنویسید که به او بگوید به زودی پدر خواهد شد و درب آن را با چوب پنبه ببندید و بطری را در مکانی قرار دهید که توجه همسرتان را جلب کرده و آن را باز کند.

18. پانتومیم

اگر شوهرتان اهل بازی هایی مانند پانتومیم است از او بخواهید با شما بازی کند. وقتی نوبت او شد که حدس بزند خبر را برای او اجرا کنید تا خودش بگوید.

19. روی شکم خودتان یادداشتی بنویسید.

بر روی شکم خودتان یادداشت کنید که کوچولوی من به زودی خواهد آمد یا شما یک پدر نمونه هستید. لحظه ای که همسرتان پیام را بخواند به وجد خواهد آمد و بسیار خاطره انگیز خواهد شد.

20. از حیوان خانگی خودتان کمک بگیرید.

روی کاغذی بزرگ بنویسید که خانم خانه باردار است و به گردن حیوان بیندازید. وقتی همسرتان از سر کار آمد و در حال استراحت بود حیوان را به سراغ او بفرستید. این روش بسیار غافلگیرکننده است.

21. هنرمند باشید:

اگر اهل هنر و نقاشی هستید یک تصویر از خودتان، همسرتان و فرزندتان بکشید و آن را به همسرتان هدیه دهید یا در محلی بچسبانید که او متوجه شود.

دادن خبر بارداری - نقاشی

22. کیلیپ درست کنید.

اگر اهل کارهای گرافیکی و کامپیوتری هستید می توانید چند عکس زیبا که در ابتدای رابطه خود گرفته اید و بعد عکس مراحل بعدی مانند عقد و عروسی را انتخاب کرده و در پایان تصویری از تست بارداری خودتان قرار دهید. این روش یکی از زیباترین و عاشقانه ترین روش های اعلام این خبر مهم است.

راه های تضمینی و شگفت انگيز برای افزایش جذابیت زنانه / چطور با مهارت‌ زنانه مرد مورد‌علاقه‌ مان را جذب کنیم ؟

23. برای او از طریق شبکه های مجازی پیام یا عکس بفرستید.

هنگامی که سرکار است عکس جواب آزمایش یا سونوی خود را یا شعری در مورد بارداری برای او ارسال کنید. منتطر باشید تا تایید رسیدن پیام به او بخورد و بعد واکنش او را ببینید.

24. از یک فنجان استفاده کنید.

روی یک کاغذ خبر بارداری را بنویسید و داخل فنجان بگذارید. زمانی که از شما درخواست قهوه یا چای کرد فنجان بدون نوشیدنی را برای او ببرید و واکنشش را ببینید.

25. پیام دادن خبر بارداری را در کتاب بنوسید.

اگر همسرتان اهل مطالعه است و در حال حاضر کتابی را روزانه مطالعه می کند. دقیقا جایی که نشانک را گذاشته باز کرده و پیامی درشت بنویسید که وقتی برای مطالعه به سراغ کتابش رفت خبر را متوجه شود.

دادن خبر بارداری - کتاب

26. سبد کودک تهیه کنید.

یک سبد تهیه کرده و مقداری از وسایل کودک مثل کفش، پوشک و … را خریده و درون آن بگذارید و تزئین کنید. وقتی همسرتان بیاید سریعا متوجه آن خواهد شد.

27. یک قلک برای دادن خبر بارداری تهیه کنید.

یک قلک بخرید و یک یادداشت روی آن بچسبانید که مشخص شود این قلک مال فرزند شماست یا مثلا بنویسید ما در نه ماه آینده باید در این قلک پس انداز کنیم.

28. به مکان خواستگاری خودتان بروید.

با یک برنامه ریزی همسرتان را به محلی که برای اولین بار از شما درخواست ازدواج نمود ببرید و تمام خاطرات آن زمان را بصورت جزئی یادآوری کنید و در آخر جواب آزمایش بارداری را مانند یک نامه عاشقانه به او بدهید.

29. از طریق غذا خبر را به او بدهید.

این روش کمی وقت گیر است اما نتیجه آن جالب خواهد بود. مقداری غذاهای کودکانه بپزید و یا کیک های کوچک درست کنید و سر میز شام بیاورید و منتظر بمانید تا ببینید آیا او می تواند حدس بزند؟

30. برای دادن خبر بارداری از میوه استفاده کنید.

اگر همسرتان اهل میوه خوردن است روی یکی از میوه های مورد علاقه اش حروف بابا را حکاکی کنید و برایش ببرید.

31. با خوردن بستنی خبر را به او بدهید.

از همسرتان بخواهید که برای خوردن بستنی شما را بیرون ببرید و هنگامی که خواست سفارش دهد به او بگویید برای شما دو عدد بخرد. این کار توجه او را جلب می کند و می خواهد بداند چرا شما می خواهید دو تا بستنی بخورید!!!؟

32. برنامه پیگیری بارداری را روی گوشی خودتان نصب کنید.

این برنامه به گونه ای است که در هر روز ویژگی های نوزاد شما را از نظر اندازه و … می گوید. اگر نوع صوتی آن را بتوانید نصب کنید عالی می شود. زمانی که می خواهد پیام را اعلام کند گوشی را نزدیک همسرتان قرار دهید و واکنش جالب او را ببینید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

11 اردیبهشت 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *