افتتاح حساب ترکیه
چیدمان پاییزی منزل

چیدمان پاییزی منزل ظاهری گرم و زیبا به خانه شما می بخشد. برای داشتن یک دکوراسیون پاییزی زیبا نیاز به صرف هزینه های زیاد نیست. شما با چند ایده ی جذاب و کم هزینه می توانید چیدمان منزلتان را عوض کنید. شادمگ این ایده های جذاب را در اختیارتان قرار داده است.

چیدمان پاییزی منزل

پاییز فصل برگ‌ ریز هزار رنگ، یکی از زیباترین فصول سال محسوب می‌شود. با تمام شدن تابستان و تغییر فصل، تاریکی زود هنگام هوا در پاییز می‌تواند بر روی خلق و خو و روحیه تاثیر بگذارد. داشتن دکوراسیون شاد منزل، همیشه یکی از راه‌های مثبتی است که حال و هوای خانه و ساکنینش را عوض می‌کند. با تغییر فصل به پاییز، میتوان با دادن تغییراتی در دکوراسیون خانه، نمودهایی از پاییر را مهمان خانه کرد و از زیبایی آن لذت برد.

دکوراسیون چوبی - چیدمان پاییزی منزل

البته که منظور ما این نیست که کل دکوراسیون خانه عوض شود، این کار نه مقرون به صرفه است و نه توصیه می‌شود. در این مقاله چند ایده دکوراسیون پاییزی منزل را برای شما آماده کرده ایم، با تغییرات کوچکی، می‌توان پاییز دل‌انگیز را در گوشه و کنار خانه مهمان کرد.

ایده هایی جذاب برای چیدمان پاییزی منزل

دکوراسیون شیک خانه - چیدمان پاییزی منزل

دکوراسیون شومینه

شومینه یکی از گزینه هایی است که در پاییزی کردن دکوراسیون منزل بسیار کمک کننده است، بالای شومینه از وسایل دکوری پاییزی استفاده کنید که البته خودتان هم میتوانید این وسایل را بسازید. حتما کنار شومینه یک صندلی قرار دهید و با کوسن های زیبا به فضا نما ببخشید تا در روزهای سرد پاییز بتوانید کمی با خودتان خلوت کنید.

جدید ترین رنگ مبل راحتی را در شادمگ ببینید.

شومینه - چیدمان پاییزی منزل

استفاده از کاغذهای دیواری مناسب فصل پاییز

ایده مناسب دیگر برای داشتن دکوراسیون پاییزی در خانه، استفاده از کاغذهای دیواری مناسبِ این فصل است که حال‌وهوای پاییزی را در خانه‌تان تداعی کنند؛ مثلا کاغذ دیواری به طرح الوار داخل تنه درخت یا کاغذهای دیواری طرح چوب انتخاب‌های مناسبی هستند.

البته یادتان باشد که در این صورت، باید دکوراسیون داخلی خانه را متناسب با کاغذ دیواری جدید طراحی کنید و بچینید؛ مثلا در کنار این کاغذ دیواری، استفاده از مبل‌های چرمی به رنگ قهوه‌ای روشن انتخاب مناسبی خواهد بود.

استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون - چیدمان پاییزی منزل

دکور پاییزی منزل با اضافه‌ کردن چند گلدان کوچک

ایده دیگری که با استفاده از آن می‌توانید حال‌وهوای پاییز را به خانه بیاورید، تهیه گلدانی از گل و گیاه های زیبای پاییزی با رنگ‌های گرم و جذاب است. گلدان کوچکی تهیه کنید و به سلیقه خودتان آن را از چنین گل‌هایی پر کنید؛ برای مثال گل‌های داوودی، آهاری و کوکب انتخاب‌های بسیار خوبی هستند. برای آنکه گلدا‌نتان طبیعی‌تر جلوه کند، می‌توانید با شاخ‌وبرگ‌های کوچک درختان تزیینش کنید و اینها را هم در کنار گل‌ها بگذارید.

لاکچری ترین چیدمان یلدایی 1400 | نکاتی که میز شب چله باید داشته باشد !

دکوراسیون منزل - چیدمان پاییزی منزل

دکوراسیون شومینه با تزیینات پاییزی

ورودی خانه را فراموش نکنید و برای زیباسازی آن خلاقیت به خرج دهید، میتوانید دو طرف پله ها گلدان های پر از گل را قرار دهید و با کدو تنبل های نارنجی ایجاد هارمونی کنید. درب چوبی منزل تان را با تاج گل پاییزی یا ایده های جذاب تر تزیین کنید.

استفاده مناسب از تضاد رنگ‌های سرد و گرم

یکی از مهم‌ترین راهکارها و ایده‌ها برای کامل‌کردن دکوراسیون پاییزی خانه، استفاده مناسب و اصولی از تضاد رنگ‌های سرد و گرم است؛ مثلا می‌توانید چند گلدان کوچک به رنگ‌های آبی آسمانی تهیه کنید و در آنها، شاخ‌وبرگ تزیینی به رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد بگذارید.

دکوراسیون طوسی - چیدمان پاییزی منزل

رنگ‌های سردتری مانند آبی، نیلی و سبز در تضاد با رنگ‌های گرمی مثل قرمز، نارنجی و زرد حال‌وهوای پاییز را به خانه می‌آورند. می‌توانید از این تضاد برای دکور پاییزی منزل استفاده کنید.

پاییزی کردن دکوراسیون ورودی منزل

برای پاییزی شدن فضای اتاق خواب اولین کاری که باید انجام دهید این است که تم رنگی اتاق را به نارنجی و قهوه ای تغییر دهید یعنی از روتختی و بالش هایی به به رنگ های گرم پاییزی استفاده کنید، برای تزیین اتاق خواب هم میتوانید مانند تصویر زیر روی چند تکه کاغذ یک اندازه برگ های پاییزی را بکشید و روی دیوار بالای تخت تان بچسبانید.

استفاده از چوب در دکوراسیون - چیدمان پاییزی منزل

استفاده از چوب در دکوراسیون پاییزی

خالصانه‌ترین عنصر پاییز، چوب است. چوب به نوبه خود احساس گرم و البته دنجی را در خانه ایجاد می‌کند، پس چه بهتر که با رسیدن فصل پاییز به سراغ میز عسلی یا چهارپایه‌های چوبی برای قرار دادن وسایل بروید و در دکوراسیون پاییزی خانه خود از آن‌ها استفاده کنید. از آنجایی که چوب از پرطرفدارترین متریال‌ها در دکور خانه است، به شکل‌های مختلفی می‌توانید با توجه به سلیقه خود از آن بهره ببرید.

دکوراسیون پاییزی در اتاق‌های هال و پذیرایی

تضاد رنگ‌های سرد و گرم برای تزیین اتاق‌های هال و پذیرایی هم به کمکتان خواهد آمد؛ برای مثال می‌توانید از کف‌پوشی به رنگ قهوه‌ای و مبل‌هایی سفیدرنگ استفاده کنید. در دکور اتاق‌ها هم از وسایل تزیینی استفاده کنید، مثل گلدان‌هایی که قبلا درموردشان توضیح دادیم. اضافه‌کردن کوسن‌های کوچک به رنگ‌های قرمز، زرد و نارنجی یا ترکیبی از اینها را هم فراموش نکنید.

چیدمان رنگی خانه - چیدمان پاییزی منزل

دکوراسیون پاییزی اتاق خواب

رنگ نارنجی رنگ پاییز است و باید در دکوراسیون پاییزی تان این رنگ زیبا را جای دهید، میتوانید از کوسن هایی به رنگ نارنجی و طرح برگ های پاییزی استفاده کنید که تاثیر زیادی در دکوراسیون پاییزی منزل تان دارند.

16 ایده جذاب برای دکوراسیون خانه شاد و پر انرژی با کمترین هزینه

دکوراسیون پاییزی میز ناهارخوری

میز ناهارخوری را با یک رومیزی شطرنجی به رنگ‌های سرد و خنثی مثل نیلی، قهوه‌ای و سفید بپوشانید. در دو طرف میز، میوه‌های پاییزی مثل سیب درختی و کدو تنبل بگذارید و با اینها، میزتان را تزیین کنید. با گلدان و گل‌هایی به رنگ قرمز، نارنجی و زرد رنگ دکوراسیون پاییزیِ میز ناهارخوری را کامل کنید.

چیدمان میز - چیدمان پاییزی منزل

دکوراسیون پاییزی خانه با دو تکه رنگ‌زدن دیوارها

یک ایده عالی دیگر برای داشتن دکوراسیون پاییزی در خانه، دو تکه رنگ‌زدن دیوارها است. یعنی نیمی از دیوار را یک رنگ کنید و قسمت باقی‌مانده را رنگی دیگر. هرچه تضاد میان این دو رنگی که انتخاب می‌کنید بیشتر باشد، نتیجه کار و طراحی دکوراسیون داخلی مناسب فصل پاییز، بهتر خواهد شد. درضمن بهتر است رنگ دوم را که رنگ تیره‌تر است، رنگی گرم مثل قهوه‌ای مایل ‌به نارنجی یا چیزی در نزدیک به آن انتخاب کنید.

دکوراسیون منزل تیره - چیدمان پاییزی منزل

استفاده از برگ‌های زرد و نارنجی برای تزیین خانه

چند برگ به رنگ‌های زرد و نارنجی را با ساقه‌هایشان از درخت جدا کنید. سپس آنها را با نوار قرمزرنگ به هم ببندید و روی میز ناهارخوری و جاهای دیگر بگذارید. در گلدان آب هم می‌توانید همین برگ‌ها را با ساقه‌هایشان بگذارید. چند روزی در گلدان آب دوام خواهند آورد. هنگام انتخاب برگ‌ها، دقت داشته باشید که رنگ برگ باید رو به زردی رفته باشد، اما هنوز کاملا پژمرده نشده باشد.

شمع در دکوراسیون پاییزی

از شمع های تزئینی گرفته تا ساده را میتوانید در کنار دیگر عناصر پاییزی دکوراسیون خانه خود استفاده کنید، شمع حس گرما و آرامش خانه را چند برابر می کند.
در کنار تمام این ایده‌های دکورسیون پاییزی، استفاده از یک تایپوگرافی با حال و هوای پاییزی و جمله‌ای متناسب با فصل پاییز می‌توانید ظاهر دکوراسیون خود را دگرگون کنید و جلوه خاصی به آن ببخشید.

دکوراسیون مینیمال - چیدمان پاییزی منزل

تزیین کدو تنبل برای دکوراسیون پاییزی خانه

کدو تنبل هم مثل برگ‌ها و گل‌های زرد و نارنجی‌رنگ، انتخاب بسیار خوبی برای دکوراسیون پاییزی خانه است. می‌توانید چند کدو تنبل را به‌اندازه‌های مختلف تهیه کنید و روی آنها را با شکل‌ها و عبارات موردعلاقه‌تان حکاکی کنید. سپس آنها را در قسمت‌های مختلف خانه، مثلا روی طاقچه، بگذارید. رنگ‌کردن یا چسباندن برچسب بر روی کدو تنبل‌ها، راهکار دیگری برای تزیین‌شان است.

کوسن ها و رویه های مبل پاییزی

یکی از ساده‌ترین و موثرترین راه‌ها تغییر رویه کوسن‌ها به رنگهای زرد و نارنجی و قرمز برای تزئینات پاییزی منزل است. تغییر رویه کوسن‌ها را می‌توان هم در نشیمن و هم در اتاق‌ خواب استفاده کرد. راه دیگر استفاده از پارچه‌ هایی با تم رنگی پاییز است که از آنها به عنوان لباس یا روکش مبل استفاده کنیم.

ایده های جذاب برای داشتن دکوراسیون شاد و دلباز با کمترین هزینه

کوسن مبل - چیدمان پاییزی منزل

لازم نیست که پارچه‌ها کل مبل را بپوشانند یا حتما بعنوان لباس مبل دوخته شوند. با انتخاب پارچه‌های کلفت‌تر میتوان آنها را بر روی پشتی مبلها پهن کرد و مبلمانی پاییزی ایجاد کرد.حتی می توانید برای چیدمان پاییزی منزل از یک شال مبل با تناژ رنگهای پاییزی استفاده کنید. اگر درمورد رنگ ها و تاثیر آنها بر روح و روان انسان کنجکاو هستید،

انداختن ملافه روی تکیه‌گاه مبل‌ها و صندلی‌ها

کار دیگری که می‌توانید برای داشتن دکوراسیون پاییزی در خانه انجام دهید، انداختن شال مبل بر روی قسمت تکیه‌گاه مبل‌ها و صندلی‌ها است. با این کار، فضایی دلپذیر و پاییزی در اتاق نشیمن یا پذیرایی خانه به وجود می‌آورید. علاوه بر این، شال روی تکیه‌گاه‌ها فقط برای افزایش زیبایی خانه نیست؛ مهمانانتان می‌توانند در شب‌های سرد پاییزی، شال‌ها را دور خودشان بپیچند.

دکوراسیون کرم خانه - چیدمان پاییزی منزل

دکوراسیون پاییزی خانه با برگ‌های خشک‌شده

تعدادی برگ در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف بردارید و بگذارید آنها برای چند روزی، لای کتاب قطوری بمانند. بعد از چند روز، برگ‌ها را بردارید و کنار هم روی تکه مقوای سفیدی بچسبانید. می‌توانید مقوای سفید را به سلیقه خودتان جایی به دیوار بزنید. این هم ایده بسیار مناسب دیگری برای تزیین و دکوراسیون پاییزی خانه است.

عوض‌کردن برخی قسمت‌های اثاثیه خانه

همان‌طور که فصل‌ها در گذر ماه‌ها عوض می‌شوند و تغییر می‌کنند، دکوراسیون خانه هم می‌تواند همگام با آنها عوض شود. با ایجاد برخی تغییرهای کوچک و خلاقانه هم می‌توانید حال‌وهوای پاییزی را به خانه‌تان بیاورید؛ مثلا می‌توانید کلاهک آباژور اتاق‌خواب یا اتاق نشیمن را بردارید و به‌جای آن، از کلاهکی پارچه‌ای استفاده کنید که جلوه طبیعی‌تری دارد و برای دکوراسیون پاییزی خانه مناسب است.

دکوراسیون قهوه ای - چیدمان پاییزی منزل

دکوراسیون پاییزی خانه با انداختن قالیچه در آشپزخانه

فرش یا قالیچه‌ای تهیه کنید که رنگ‌های گرم مثل قرمز و نارنجی داشته باشد و با آن، قسمتی از کف آشپزخانه را بپوشانید. این کار هم به ایجاد فضای پاییزی در خانه کمک می‌کند. برای آنکه جلوه دکوراسیون آشپزخانه را به آن چیزی نزدیک‌تر کنید که مدنظر دارید، می‌توانید در سبد کوچکی چند کدو تنبل نارنجی‌رنگ بگذارید و سبدتان را روی پیشخوان آشپزخانه بگذارید.

گیاهان آپارتمانی بزرگ - چیدمان پاییزی منزل

چیدمان پاییزی منزل با ساقه‌های طلایی‌رنگ گندم

شاید کمتر چیزی را بتوان سراغ گرفت که مثل ساقه‌های طلایی‌رنگ گندم بتواند تداعی‌کننده فصل پاییز و زیبایی‌های آن باشد. ساقه‌های گندم را با روبان‌های قرمز‌رنگ کوچک دسته‌بندی کنید و آنها را زیر محفظه‌های استوانه‌ای‌شکل شیشه‌ای قرار دهید. می‌توانید در هر قسمتی از خانه که دلتان بخواهد، از این وسیله تزیینی زیبا استفاده کنید. استفاده از شمع‌های سفیدرنگ در جاشمعی‌های طلایی کنار گندم‌ها، می‌تواند جلوه دکور خانه را بهتر و زیباتر کند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

19 مهر 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *