دکور زیبا - دکوراسیون شاد منزل

دکوراسیون شاد منزل می تواند انرژی بسیار زیادی را برای خانه و اهالی خانواده به ارمغان بیاور البته به شرطی که با اصول چیدمان یک دکوراسیون شاد آشنا یاشید. این مطلب از گروه دکوراسیون شادمگ را از دست ندهید.

اصول دکوراسیون شاد منزل

دیوارهای سفید، مبل‌های خاکستری چرک و کابینت‌های استیل، خانه را شبیه یک سکوت دائمی می‌کنند؛ انگار در این خانه قرار نیست هیچ اتفاق خوبی بیفتد. برای اینکه  کمی نشاط و شادابی به خانه‌تان اضافه کنید و دکوراسیون خانه تان را از بی حال به دکوراسیون شاد تغییر دهید.

چیدمان شاد - دکوراسیون شاد منزل

راهکارهای ساده‌ای وجود دارد. شاید با همین چند تغییر ساده حس و حال خودتان هم بهتر شد. البته لازم است حتما انواع سبک های دکوراسیون داخلی را خوب بشناسید.

ایده های مهم برای چیدمان دکوراسیون شاد منزل

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون داخلی

مصنوعی؟ نه. گل و گیاه طبیعی می‌تواند حس و حال خانه را واقعا عوض کند. اگر نگران نور خانه هستید، بهتر است بدانید حتی مناسب خانه‌هایی در زیرزمین هم که مطلقا نور طبیعی ندارند، گیاهان آپارتمانی وجود دارد. در این باره می‌توانید از گل‌فروش‌ها کمک بگیرید. با اضافه کردن چند گلدان برگ سبز (و اگر نور کافی دارید، گیاهان گلدار) هم حس و حال خانه را عوض می‌کنید و هم موجب خنکی و تصفیه هوای خانه‌تان می‌شوید و هم دکوراسیون شاد منزل را تجربه می کنید.

گیاه - دکوراسیون شاد منزل

گذاشتن چند شاخه گل ساقه‌ای در یک گلدان کوچک روی میز هال یا اوپن هم تاثیری مثل همین دارد؛ با این تفاوت که این گل‌ها مدت کوتاهی دوام دارند. یک‌بار که امتحانش کنید، مشتری دائمی می‌شوید. کافی است یک وعده غذا را با حضور گل‌های رنگارنگ و خوشبو روی میز صرف کنید تا حس و حال‌تان به کلی عوض شود و دکوراسیون شاد منزل حکمفرما شود! سبد حصیری در دکوراسیون هم می تواند کمک کند تا دکوراسیون شما جذاب تر شود.

در دکوراسیون داخلی خانه تان حرکت ایجاد کنید

هر حرکتی در خانه می‌تواند موجب نشاط و تازگی شود. فرقی نمی‌کند این حرکت مال ماهی‌های کوچک داخل تنگ باشد یا آبنما که آرام و ملایم آب را به حرکت درمی‌آورد یا حتی نوارهای رنگی‌ای که به پنکه کنار هال بسته شده است. سعی کنید یک شیء پویا و در حال حرکت به خانه اضافه کنید. چراغ‌های تزیینی که خاموش و روشن می‌شوند، ساعت‌های پاندول‌دار و آکواریومی پر از ماهی یا قفس بزرگی برای چند تا پرنده می‌توانند دکوراسیون شاد منزل را به شما تحویل دهند.

نور را مهمان دکوراسیون داخلی خانه تان کنید

یک لوستر معمولی روی سقف؟ تکراری نشده؟ وقتش است که حس و حال خانه را با چند نور موضعی عوض کنید. یکی، دو تا آباژور یا لامپ دیواری این کار را برای شما انجام می‌دهد. کافی است به جای اینکه لوستر اصلی را روشن کنید، فقط نور موضعی را در نقطه‌ای که نشسته‌اید، روشن کنید. کنتراست تیره و روشن خانه، موجب حس پویایی و صد البته دکوراسیون شاد منزل می‌شود.

همه نکات مهم و اصلی برای مراقبت و نگهداری از پارکت چوبی

نور در دکوراسیون - دکوراسیون شاد منزل

دکوراسیون شاد منزل با طرح های شاد

سطوح ساده و بدون طرح به عنوان زمینه هر چیزی مناسبند اما اگر همه سطوح خانه همین‌طوری باشند، دیگر هیچ حس و حالی برای خانه نمی‌ماند. اگر دیوارهای‌تان سفید رنگ‌آمیزی شده‌اند، مبل‌های‌تان روکش‌های پارچه‌ای ساده‌ای دارند، پرده‌ها از تور ساده هستند یا کف خانه پارکت یا موکت است، وقتش است که چند جور طرح شلوغ به این ترکیب اضافه کنید. کوسن‌های راه‌راه، رومیزی‌های خال‌خالی، پرده‌های گل‌گلی یا تابلوهایی از مناظر شلوغ می‌توانند ناگهان فضای شما را از یک شکل تخت و بدون فرم به یک خانه گرم و دلنشین تبدیل کنند.

اگر نور خانه کم است، سراغ پرده‌ها نروید. اجازه دهید سادگی پرده‌ها خانه را پرنورتر کند و در عوض سراغ کوسن‌هایی با رنگ‌های تند و طرح‌های شلوغ بروید تا دکوراسیون شاد را تجربه کنید.

اگر دیوارهای‌تان تک‌رنگ است، به ایده تابلوهای بزرگ شلوغ یا چند تابلوی کوچک در کنار هم می‌توانید فکر کنید اما برای دیوارهایی با کاغذدیواری طرحدار بهتر است دیوار را خالی نگه دارید.

رنگبندی - دکوراسیون شاد منزل

در مورد مبل‌ها هم اگر روکش‌های ساده و تک‌رنگ (یا با طرح‌های خیلی ریز) دارید، سراغ کوسن‌های طرحدار بروید؛ در غیر این صورت کوسن‌های ساده اما با رنگ‌های تند و همخوان با طرح‌های رومبلی انتخاب کنید.

دکوراسیون شاد منزل با بافت های گرم و دوست داشتنی

دیوارها نقاشی شده‌اند؟ پرده‌ها تور ساده هستند؟ کف خانه سرامیک یا موکت است؟ خانه شما «بافت» کم دارد. دکوراسیونی شاد با بافت هایی گرم و جذاب هرقدر که رنگ در نگاه اول می‌تواند خانه را بانشاط یا بی‌روح نشان دهد، بافت در درازمدت می‌تواند فضای خانه را گرم و راحت یا سرد و بی‌روح کند.

شال مبل - دکوراسیون شاد منزل

حجم زیادی از نخ و پارچه (مثلا فرش‌هایی با پرزهای بلند، مبل‌های حجیم پارچه‌ای، کوسن‌های زیاد و… ) به بافت خانه گرما و راحتی اضافه می‌کند.

کاغذ دیواری طرحدار

کاغذدیواری‌های حجیم (که طرح‌های برجسته دارند) هم می‌توانند بافت را در خانه ایجاد کنند. پرده‌های چندلایه و پارکت‌های برجسته هم همین کار را انجام می‌دهند. وجود بافت در خانه اگر در حد تعادل باشد، موجب القای احساس گرما و نشاط می‌شود اما نباید همه جای خانه را با سطوح برجسته و بافت‌دار بپوشانید؛ چون این‌طوری ذهن و حس لامسه بدن خسته می‌شود.

رنگ های شاد برای دکوراسیون شاد منزل

این یکی را باید اول می‌گفتیم اما از قصد گذاشتیم آخر کار! رنگ، راحت‌ترین و موثرترین گزینه برای ایجاد دکوراسیون شاد منزل است؛ حتی اضافه کردن یک تابلوی هنری قرمز وسط یک دیوار سفید می‌تواند حس و حال خانه را به کل عوض کند؛ البته به خاطر همین تاثیر شدید و فوری باید در انتخاب رنگ دکوراسیون خانه بسیار دقت کرد.

طراحی استخر خانگی و نکات مهمی که باید بدانید

دکور صورتی - دکوراسیون شاد منزل

سه تا از بهترین رنگ‌ها برای ایجاد نشاط در خانه سبز، زرد و صورتی هستند. این رنگ‌ها به اندازه آبی، قرمز و بنفش، تند و موثر نیستند اما با ملایمت موجب تاثیر عمیق و نشاط‌آور می‌شوند. لازم نیست برای استفاده از این رنگ‌ها ناگهان کل خانه را به یک رنگ درآورید. بهتر است نگاهی به یکی از اتاق‌های خانه (مثلا نشیمن) بیندازید. بعد ببینید رنگ غالب دکوراسیون این اتاق به کدام‌یک از این سه رنگ نزدیک‌تر است؟ یکی را که به فضای فعلی اتاق نزدیک‌تر است، انتخاب کنید و با افزودن چند وسیله دکوری جدید برای خانه  به آن رنگ (و شاید حذف کردن چند عاملی که به این رنگ نمی‌آید) فضای اتاق را به نفع رنگ انتخابی‌تان تغییر دهید. البته که ساخت دکوری با لوازم دور ریختنی هم می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

ادغام مدل های مختلف از فرهنگ های متفاوت

یکی از جالب توجه ترین دکورهای خانه ترکیب فرهنگ و دوره های مختلف زمانی است. با قرار دادن وسایل بلند و کوتاه در کنار هم می توانید نمایی تصادفی و بسیار خودمانی درست کنید که حس خوبی به بیننده القا می کند. اتاق نشیمنی که در عکس ملاحظه می کنید، شامل میز پیش دستی مربوط به دهه ۱۹۳۰ میلادی، مبلمان دهه ۴۰ و صندلی های دهه ۵۰ و آینه ای با طراحی دهه ۷۰ میلادی تزئین شده است. کاربرد آینه در دکوراسیون فوق العاده است.

دکور قدیمی - دکوراسیون شاد منزل

استفاده از وسایل تزئینی دلخواه

در خانه خود می توانید از هر نوع وسیله تزئینی که دوست دارید، استفاده کنید. بدون شک اگر چیزی را دوست داشته باشید، حتما برای آن در خانه جایی پیدا خواهید کرد.

وسایلی را انتخاب کنید که هرگز از دیدن آنها خسته نمی شوید. می توانید اتاق نشیمن خود را با انواع وسایل عتیقه همچون شومینه های ساختگی و دکوری یا مجسمه های پایه دار تزئین کنید. دیدن وسایلی که دوست دارید به شما نشاط می دهد.

ایمان به معجزه رنگ سفید

سفید منعکس کننده نور است به همین دلیل، انرژی های مثبت زیادی از خود منعکس می کند. این رنگ ترکیبی از انواع رنگ هاست و شما آن را نمی بینید و همین آن را به منبعی از انواع انرژی ها تبدیل کرده است. برای اتاق های کوچک و تاریک می توانید رنگ سفید را انتخاب کنید تا بزرگ تر، دلبازتر و شادتر دیده شوند.

دکور سفید - دکوراسیون شاد منزل

 استفاده از مبلمان منحنی برای دکوراسیون شاد منزل

استفاده از وسایل و مبلمان با لبه های گرد و منحنی کمک می کند تا فضا دوست داشتنی تر و شادتر دیده شود. همچنین استفاده از میز پیش دستی بیضی، لوستر استوانه ای یا مبل های انحنادار همه در شاد و زیباتر کردن فضا نقش موثری دارند.

آشنايي كامل با پرده زبرا همراه با آموزش نصب و شستشوي پرده زبرا

استفاده از طرح و رنگ های خنثی

سعی کنید در وسایل خانه خود از رنگ های خیلی تند و طرح های بولد و شلوغ استفاده نکنید. هر چه مبلمان ساده تر و رنگ ملایم تری داشته باشد، انسان احساس راحت تری برای برقراری ارتباط خواهد داشت. به طور مثال، وقتی کاناپه شما سفید است گویا شما را هدایت می کند تا با اطرافیان مکالمه ای شاد داشته باشید.

تابلوی تزئینی - دکوراسیون شاد منزل

استفاده از گزینه های رنگی در ورودی خانه

همیشه نخستین برخوردها ارزش بالایی دارند. به همین دلیل، مهم است که وروی خانه خود را با وسایل زیبایی تزئین کنید تا حس خوبی برای دیدن باقی جاهای خانه به بیننده القا کند. استفاده از وسایلی که رنگ های شاد و جذاب دارند، موجب شادی و سرزندگی می شود.

ترکیبی از رویا و تخیل در دکوراسیون شاد منزل

استفاده از وسایل تعجب برانگیز در دکور خانه، فضای خانه را از جدی و خشک بودن خارج می کند. به طور مثال، بسیار جالب است اگر وسایل مختلف را در جاهای غیرمعمول بگذارید. با این کار تعجب بیننده را بر می انگیزید و موجب شادی او می شوید.

کوسن قلبی - دکوراسیون شاد منزل

جسارت به خرج دادن در فضاهای کوچک

هر چه اتاق کوچک تر باشد، باید جذابیت بیشتری به آن ببخشید. به طور مثال، می توانید از کاغذدیواری هایی با رنگ های تند و طرح های شلوغ برای تزئین اتاق خواب استفاده کنید. سعی کنید در فضاهای کوچک تا می توانید از هنرهای خود کمک بگیرید تا فضا شاد به نظر برسد.

خلق زیبایی با اعمال کنتراست

با قرار دادن وسایل ساده و بی ارزش در کنار وسایل قیمتی می توانید جذابیت جالبی به فضا ببخشید. بهترین اتاق برای اعمال این گونه تضادها، آشپزخانه است. به طور مثال، می توانید سنگ مرمر سفید را روی کانتر آشپزخانه ای جزیره ای گران قیمت خود کار کنید. این کار فضا را خودمانی تر و در نتیجه شادتر می کند.

در دکوراسیون شاد منزل شلوغی را کنار بگذارید

اگر واقعاً در ایجاد یک محیط شاد جدی هستید، از شلوغی دوری کنید. ما واقعاً اعتقاد داریم که اگر بتوانید خود را به جایی برسانید که فقط چیزهایی را نگه دارید که در خدمت هدفی باشند یا باعث شادی شما شوند، این امر نه تنها فضای جسمی بلکه فضای روانی شما را نیز پاک می‌کند.

دکور شلوغ - دکوراسیون شاد منزل

کنار گذاشتن شلوغی و توجه به سادگی قسمت بزرگی از خوشبخت بودن است. وابستگی به چیزها بسیار آسان است و هرچه این وابستگی بیشتر باشد، باید از آن بیشتر مراقبت کرد. بنابراین توصیه شماره یک این است که فقط در مواردی سرمایه گذاری کنید که برای شما شادی به ارمغان می‌آورند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *