افتتاح حساب ترکیه
خرید تخت خواب دو نفره - تخت کرم

خرید تخت خواب دو نفره نیازمند بررسی برخی اصول است که بیشتر از زیبایی باید مورد توجه قرار گیرد. ما در شادمگ نکاتی را برای شما گردآوری کردیم که به تصمیم شما برای انتخاب و خرید سرویس خواب تخت دو نفره کمک می کند.

راهنمای خرید تخت خواب دو نفره

داشتن خوابی راحت و باکیفیت نیاز اصلی همه ما انسان ها است، داشتن تخت خوابی مناسب و استاندارد میتواند تاثیر زیادی در راحتی خواب ما داشته باشد به همین دلیل است که باید در انتخاب و خرید تخت خواب دقت کنید و نکات مهمی را رعایت کنید.

برخی از افراد همیشه صبح ها وقتی از خواب بیدار میشوند عصبانی و اوقات تلخ هستند دلیل آن هم این است که بد استراحت کرده اند و خواب راحتی نداشته اند . نداشتن تخت خواب مناسب و تشک راحت باعث ایجاد چنین وضعیتی میشود که اثرات جانبی مثل سر درد ، کمر درد دارد.

خرید تخت خواب دو نفره - سرویس خواب طوسی

چالش خرید تخت‌خواب جدید برای اتاق‌خواب

به طور کلی دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است شما را به فکر خرید یک تخت‌خواب جدید بیاندازد. در همین راستا شناسایی انگیزه‌ی اصلی شما برای خرید این محصول می‌تواند در انتخاب بسیار کمک‌کننده باشد.

تغییر دکوراسیون اتاق خواب

اگر دلیل اصلی شما برای خرید یک تخت‌خواب جدید تغییر دکوراسیون است، احتمالاً اولویت یافتن یک چارچوب شیک در طراحی است که کاملاً با ظاهر جدید اتاق خواب، مطابقت داشته باشد. در ادامه‌ی این مطلب نکاتی وجود دارد که به شما در انتخاب بین سبک‌های مختلف این کالا کمک شایانی می‌کند.

صرفه‌جویی در فضای ذخیره‌سازی

اگر اتاق‌خواب شما فضای چندان فراخی ندارد بهتر است به مدل‌های تاشو و کوچک که به خوبی در چنین محیط‌هایی قرار می‌گیرند، فکر کنید.

همچنین تخت‌خواب‌های مدل عربی فضایی آرام‌ و به دور از هر نوع شلوغی‌ای فراهم می‌کنند، بنابراین تصمیم برای انتخاب و خرید تختی جمع‌وجور که به خوبی در فضایی کوچک جا شود، به سبک و مدل کالا وابستگی مستقیمی دارد.

تخت‌خواب برای مهمان‌ها

اگر به دنبال یک تخت جدید برای تکمیل اتاق مهمان هستید، یا می‌خواهید مدل قدیمی را با گزینه‌ای جدید جایگزین کنید، بدون شک مدل‌های اختصاصی مهمان، یا از منظر اقتصادی مبل تخت‌خواب‌شو بهترین انتخاب‌ها هستند.

خرید تخت خواب دو نفره - تخت چرمی

خرید تخت‌خوابی جدید برای فرزندان

سرانجام زمانی فرا می‌رسد که فرزند شما برای تخت‌خواب خردسال خود بیش از حد بزرگ است، بنابراین خرید مدلی کامل که بتواند نیازهای یک کودک در حال رشد را برطرف کند بسیار مهم است. در ادامه در مورد نکات لازم برای خرید انواع تخت‌های مخصوص کودکان و نوجوانان صحبت خواهیم کرد.

نکات مهم در خرید تخت خواب دو نفره

ابعاد تخت خواب دو نفره استاندارد

قبل از انتخاب مدل شما می‌بایست ابعاد اتاق خود را اندازه‌گیری کنید چراکه تختخواب‌های دونفره دارای سایزهای مختلفی است، پس حتماً ابعاد تخت خواب شما باید متناسب با فضای اتاق باشد. ابعاد استاندارد تخت‌های دونفره معمولاً صد و شصت در دویست سانتی‌متر و صد و هشتاد در دویست سانتی‌متر است..

انتخاب بهترین مدل فرش مناسب اتاق خواب لاکچری و شیک

خرید تخت خواب دو نفره - سویس خواب

تشک مناسب

برای این‌که بتوانید تشک تخت خواب خود را به صورت مناسب انتخاب کنید ابتدا باید با انواع تشک تخت خواب آشنا شوید تا بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید. ضدآب بودن، ضد حریق بودن و ضد نفوذ حشرات بودن از جمله مواردی است که در هنگام خرید باید به آن دقت کنید. تشک‌های فنری برای کسانی که دارای سن پایین و وزن کم می باشند بسیار مناسب است. تشک‌ های طبی و فنری که تشک خوب محسوب می‌شوند برای تمامی افراد در وزن‌های مختلف و همه سنین قابل استفاده هستند. تشک‌های طبی فنردار نیستند و خاصیت طبی دارند.

ارتفاع مناسب

نکته مهم دیگری که در هنگام خرید تخت خود دارای اهمیت می‌باشد ارتفاع آن است. ارتفاع مناسب و ایده‌آل برای تخت خواب بین سی و پنج تا چهل سانتی‌متر است و اندازه‌های کمتر و یا بیشتر از آن ممکن است برایتان مشکل‌ساز شود.

ارتفاع تخت خواب تاثیر زیادی در آرامش هنگام خواب دارد .کارشناسان علم فنگ شویی معتقدند که برای خواب آرام باید انرژی مناسب در اطراف تخت شما جریان داشته باشد. به همین علت این کارشناسان استفاده از تخت خواب های دونفره‌ای که ارتفاع کمی دارند را توصیه نمی‌کنند. از نظر زیباشناسی نیز ارتفاع تخت دارای اهمیت بالایی‌ست. به‌‌عنوان مثال اگر سقف منزل شما بلند باشد بهتر است از تخت خواب های بلند استفاده کنید.

جنس تخت خواب دو نفره

جنس تخت خواب‌ها می‌تواند از چوب، ام دی اف، فلز و غیره باشد. هرکدام از این دست تخت خواب های دو نفره می‌تواند برای فضاهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تخت خواب استحکام آن است که برای استحکام بیشتر باید از مواد مرغوب در تولید آن استفاده شود.

شما می‌توانید جنس تخت خواب را براساس سبکی که برای فضا و اتاق خواب خود در نظر گرفته‌ شده است تعیین کنید. به‌‌عنوان مثال اگر سبک اتاق خواب شما دکوراسیون مدیترانه‌ای می‌باشد شما می‌توانید از تخت خواب‌های چوبی یا ام دی اف استفاده کنید یا اگر دکوراسیون اتاق خواب شما مدرن باشد می‌توانید از تخت خواب های فلزی استفاده کنید.

تخت خواب دو نفره چوبی یا فلزی؟

تخت خواب چوبی یا فلزی؟ مسئله این است! در صورتی که از لحاظ مادی مشکلی برای هزینه کردن ندارید بهتر است به سمت تخت خواب های دو نفره چوبی بروید چرا که این نوع تخت دارای استحکام کافی هستند و می‌توان به راحتی آن را با محیط اتاق ست کرد. سرویس خواب مناسب می تواند شامل اجزای زیادی باشد اما به صورت کلی تخت خواب های چوبی دارای پاتختی، کمد، دراور و … می باشد.

خرید تخت خواب دو نفره - خرید چوبی

طرح های به کار رفته در تخت خواب های چوبی بسیار زیبا هستند و به نسبت تخت خواب های فلزی از این جهت برتری دارند. اگر از لحاظ مالی آزادی عمل زیادی ندارید بهتر است به سراغ تخت خواب دونفره مناسب فلزی بروید و سرویس های خواب فلزی را خریداری کنید. تخت خواب های فلزی در انواع یک نفره، دو نفره و دو طبقه وجود دارد که برای اتاق خواب‌های مختلف قابل استفاده هستند.

ایده های مدرن و شیک برای دکوراسیون ورودی آپارتمان + نکات مهمی که باید بدانید

انواع تخت خواب دو نفره

تخت خواب های سنتی و مدرن

تخت خواب‌های کلاسیک دارای ظاهر مشخصی هستند که خود تخت خواب‌های کلاسیک را می‌‌توان به انواع مختلفی تقسیم‌بندی کرد. این تخت خواب‌های کلاسیک عمدتاً از چوب ساخته شده‌اند و یکی از ویژگی‌های اصلی و کلیدی که در ساخت آن‌ها به کار می‌رود کنده‌کاری و منبت‌کاری روی چوب است.

منبت کاری‌ها به نقوش مختلفی مانند نقش‌های گیاهی گفته می‌شود. در برخی از تخت خواب‌های کلاسیک لمس‌دوزی روی قسمت‌های مختلفی از پارچه ایجاد می‌شود. باید بیان کرد تخت خواب‌های کلاسیک به‌صورت معمول دارای تاج بزرگی هستند و باشکوه به نظر می‌رسند. اگر بخواهید برای یک فضای لوکس از تخت خواب استفاده کنید قطعاً استفاده از تخت خواب‌های کلاسیک را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

تخت خواب‌های مدرن دارای ظاهری هندسی هستند و در ساخت آن‌ها از تزیینات زیادی استفاده نمی‌شود. بر خلاف تخت خواب‌های کلاسیک طرح و نقش‌های کمی بر روی تخت خواب‌های مدرن وجود دارد. امکانات مختلفی در تخت خواب‌های مدرن ایجاد می‌شود و این تخت خواب ها در انواع تاشو و غیره ساخته می شوند.

در ساخت تخت خواب‌های مدرن از متریال مختلف که به‌صورت ترکیبی با هم قرار می‌گیرند استفاده می شود. تخت خواب‌های مدرن می توانند از جنس چوب، فلز، ام دی اف و غیره باشند. در برخی از تخت خواب‌های مدرن از خطوط منحنی نیز استفاده می شود. تخت خواب‌های مدرن محدودیت خاصی نداشته و چارچوب‌های خاصی برای آن تعیین نشده است. به همین خاطر این نوع تخت خواب ها تنوع زیادی در طرح، رنگ و ابعاد و همچنین اندازه دارند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود یکی از انواع تخت خواب‌های مدرن را انتخاب کنید و از خرید خود لذت ببرید.

خرید تخت خواب دو نفره - مدل کلاسیک

تخت خواب های فرانسوی و انگلیسی

تخت خواب‌های مدل فرانسوی معمولاً یادآور فضاهای خیال‌انگیز قصرهای پادشاهی موجود در رمان‌ها هستند. این تخت خواب ها لوکس بوده و سلطنتی می‌باشد که در دکوراسیون کلاسیک می‌تواند خودنمایی کند. اگر بخواهیم در مورد سبک و سیاق تخت خواب‌های فرانسوی برای شما بیشتر بیان کنیم باید بگوییم فرم‌های کلاسیکی دارند که به‌صورت تاج‌های مشخصی در آن دیده می شود. تخت خواب های دو نفره فرانسوی تزئینات طلایی و طرح‌های گل زیادی ندارند و ساده به نظر می‌رسند.

تخت خواب‌های انگلیسی معمولاً از جنس چوب بوده و خراطی هایی روی آن انجام شده است. باید دقت کنید کار روی چوب و کنده‌کاری‌ها در این مدل به صورت واضح دیده نمی‌شود، اما در برخی از تخت‌ها می‌‌توان لمس دوزی را مشاهده کرد. تخت خواب دونفره تابع سبک‌های موجود در مبلمان منزل است.

تخت خواب های ترکیبی چرمی

چرم یکی از موارد مورد استفاده در تخت خواب های دو نفره است که در صورت داشتن کیفیت مناسب هر روز به زیبایی آن افزوده می‌شود. تخت خواب‌های دونفره چرمی می‌تواند گزینه مناسبی برای استفاده در فضاهای مدرن باشد. این تخت خواب ها در مدل و شکل‌های مختلفی وجود دارند. از چرم های رنگ‌بندی‌شده که دارای بافت‌های مختلف و متفاوتی هستند، می‌‌توان برای ساخت انواع تخت خواب‌ها استفاده کرد. تخت خواب‌های دونفره چرمی به‌‌عنوان یک گزینه مناسب برای اتاق خواب زوج‌های جوان به کار می‌رود چرا که این نوع تخت خواب‌ها فضای اتاق را پویا ، جذاب و هیجان‌انگیز می‌کنند.

پنجره پانوراما چیست | مزایا و معایب نسل جدید پنجره های پرطرفدار

تخت خواب های دارای متریال مختلف

در انتخاب مدل‌های تخت خواب دونفره می‌‌توان مدل‌هایی را مشاهده کرد که از یک یا چند متریال مختلف ساخته شده‌اند. این تخت خواب های دونفره به دلیل جذابیت خاصی که دارند می‌توانند در فضای مدرن استفاده شوند به‌‌عنوان مثال می‌‌توان برای تخت خواب از چند ترکیب چوب و چرم استفاده کرد.

این ترکیب را می‌‌توان در قسمت‌های مختلف تخت مانند تاج و قسمت پایینی تخت مشاهده کرد. استفاده از این نوع تخت خواب دونفره می‌تواند باعث شود تا سایر اجزای اتاق نیز طبق همین متریال مورد استفاده قرار گیرد. به‌‌عنوان مثال می‌‌توان از ترکیب مواد استفاده‌شده در لوسترهای چوبی و غیره استفاده کرد که در کنار تخت‌های دونفره جلوه زیبایی دارند. طرح‌های مختلفی برای تخت‌های دونفره وجود دارد که ترکیبی از شکل و جنس چوب و چرم می‌باشد که هرکدام باعث می شود تا فضای اتاق به یک فضایی دل‌نشین و زیبا تبدیل شود.

خرید تخت خواب دو نفره - تخت اسپرت

آشنایی با انواع تشک و انتخاب تشک مناسب

تشک ها یکی از بخش های مهم و اساسی تختخواب به شمار می روند که البته به بیانی قسمت اصلی آن می باشد؛ تشک ها دارای تنوع و تقسیم بندی های دو گونه می باشند؛ ۱- تشک های ضد آتش سوزی، تشک های ضد آب، و تشک های ضد ورود حشره ها.

انواع تشک های طبی، تشک های فنری، تشک های فنری و طبی

تشک های طبی دارای فنر نبوده و اثر درمانی دارد.

تشکهای فنری مناسب کودکان و افراد لاغر و سبکاست.

تشک های فنری و طبی مناسب جهت انتخاب از سوی تمامی افراد می باشد.

عوامل موثر بر قیمت تخت خواب

یکی از مهم ترین فاکتور ها در هنگام خرید تخت خواب ساده و شیک، قیمت محصولات است. بهتر است بدانید که قیمت بالای محصول ضمانتی بر کیفیت بالای آن نخواهد بود.

از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت تخت خواب می توان به موارد زیر اشاره کرد.

اولین و مهمترین عامل تاثیر گذار بر قیمت تخت خواب، تک یا سرویس بودن آن است. اگر شما تصمیم به خرید سرویس خواب دارید، قطعا باید مبلغ بیشتری هزینه کنید.
نوع چوب مصرفی در تولید تخت خواب و همچنین کیفیت و دوام آن، از دیگر عوامل موثر بر قیمت تخت خواب ساده و شیک خواهند بود.
استفاده از پارچه، آینه و فلز در طراحی تخت خواب می تواند تاثیر مستقیم بر قیمت این محصول داشته باشد.
نوع کلاف بندی و همچنین جنس کف تخت نیز بر قیمت تمام شده تاثیر گذار است.

خرید تخت خواب دو نفره - تخت طوسی
رنگ تخت و رزین به کار رفته در تولید تخت خواب از دیگر فاکتور های موثر بر قیمت تخت خواب ساده و شیک خواهد بود.
نوع طراحی و نقشه تخت خواب نیز بر بر قیمت تاثیر مستقیم دارد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

10 اردیبهشت 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

2 دیدگاه

 • عاطفه رضایی:

  واقعا چالشه. ممنون از راهنمایی تون

  پاسخ
  • admin:

   خواهش میکنم، سپاس از توجهتون

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *