افتتاح حساب ترکیه
انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست

انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست شاید ساده به نظر برسد و برای شما اهمیتی نداشته باشد ولی تاثیر زیادی در زیبایی شما خواهد داشت. هر رنگی ولو رنگ های ترند و پرطرفدار ممکن است با چهره و پوست شما سازگار نباشد. پس برای انتخاب این لوازم پر کاربرد حتما اسن مطلب شادمگ را خوب مطالعه کنید.

بهترین رنگ رژ لب برای شما کدام است؟

نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد، انتخاب رنگ رژ لب از روی پالت رژ لب است. فرقی نمی‌کند رژ لب خود را به صورت حضوری انتخاب می‌کنید یا آنلاین. در هر دو صورت، شما با سونامی عظیمی از انواع رنگ رژ لب مواجه می‌شوید که انتخاب را برایتان سخت می‌کند. اما با یادگیری چند ترفند سریع و کلیدی، به راحتی می‌توانید این مشکل را پشت سر بگذارید و در کم‌ترین زمان ممکن، رژ لب دلخواهتان را پیدا کنید.

انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست

در گذشته، طیف رنگی رژ لب‌ به تناژهای قرمز و قهوه‌ای محدود می‌شد و گزینه‌های زیادی برای انتخاب محصول مناسب وجود نداشت. اما با پیشرفت‌های اخیر در صنایع آرایشی، تنوع و گستردگی طیف رنگی رژ لب‌ها، به چیزی فراتر از تصور ما تبدیل شده است. این امر اگرچه مزایایی بسیاری دارد، اما گاهی، کار ما را برای انتخاب رژلب مناسب سخت می‌کند.

برای انتخاب بهترین رنگ رژ لب، لازم نیست جای دوری بروید. کافی است چند دقیقه وقت بگذارید و بیشتر با خودتان آشنا شوید. بله درست شنیده‌اید! تعیین رنگ رژ لب، تا حد زیادی به ویژگی‌های فردی شما مانند: رنگ و تناژ پوست، رنگ مو و… بستگی دارد.

حتما با استفاده از روشهای تشخیص لوازم آرایشی اصل بهترین مارک را انتخاب کنید.

انتخاب رژلب مناسب رنگ پوست

اولین قدم در انتخاب رنگ رژ لب مناسب، تعیین رنگ پوست است. رنگ پوست به 5 نوع مختلف تقسیم می شود. 1. رنگ پوست روشن و بور 2. رنگ پوست سفید 3. گندمی یا خرمایی 4. برنز 5. تیره. در ادامه مقاله می توانید با رژ لب مناسب برای انواع رنگ پوست آشنا شوید.

رژلب مناسب رنگ پوست روشن

رژ لب هایی که معمولاً با پوست های روشن بسیار عالی به نظر می رسند، صورتی روشن، مرجانی، هلویی، نود و قرمز جگری هستند.

حرفه ای ها اينطوری بهترين رنگ مداد ابرو رو برای صورتشون انتخاب مي كنند

انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست

افرادی که دارای پوست روشن هستند، عموما از رنگ هایی باید استفاده نمایند که صورت آنها را براق تر و روشن تر نشان دهد. لذا رنگ های تیره چون باعث کدر شدن پوست خواهند شد، گزینه مناسبی نخواهند بود. رنگ های قرمز، هلویی، مرجانی و … می توانند گزینه های خوبی باشند. عموما استفاده آن دسته از رژ ها که دارای اکلیل و براق کننده هستند در گریم و میکاپ پوست های روشن جلوه زیبایی خواهند داشت.

انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست سبزه

رژ لب هایی با رنگ صورتی گل رز، قرمز توت فرنگی و نارنجی رنگ های مناسب برای پوست های سبزه هستند و می توانند زیبایی فوق العاده ای به این رنگ پوست دهند.

برای جذاب تر نشان دادن صورت این دسته از افراد عموما رنگ جیغ گزینه خوبی نیست. شما باید از رژ هایی استفاده نمایید که به پوست ظاهر برنزه ببخشد. رنگ هایی چون آجری؛ کالباسی، آلبالویی، صورتی تیره و مواردی از این قبیل می توانند گزینه خوبی برای آرایش روزانه باشند. در کنار این رنگ از رژ ها استفاده از خط لب کمی تیره تر، می تواند آرایش لب شما را تکمیل نماید.

برای پوست های گندمی، عموما رنگ های ملایم و نود جلوه بهتری می بخشد. معمولا رنگ هایی چون صورتی و نارنجی گزینه های خوبی برای آرایش ملایم صورتی خواهند بود.

انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست

رژ مناسب برای پوست برنزه

خانم هایی که رنگ پوستشان برنزه است، رژلب های مرجانی، صورتی تیره و قرمز روشن مناسب ترین گزینه ها برای انتخاب رنگ رژلب شان است.

انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست تیره

رژلب های قهوه ای و بنفش مثل رژ لب شرابی یا کاراملی برای خانم هایی که پوست کاملا تیره ای دارند بهترین گزینه است.

انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست

برای این دسته از افراد عموما رنگ هایی که دارای پایه قرمز تیره هستند، گزینه مناسبی می باشند. تناژ های شرابی، قهوه ای، قرمز، بنفش و مواردی از این خانواده گزینه خوبی محسوب می شوند. در نظر داشته باشید که با رنگ پوست تیره، هر اندازه که لب ها جلوه زیبا تری داشته باشند، چهره شما شاداب تر به نظر می رسد. لذا می توان از رنگ های تیره در آرایش لب استفاده کرد.

طرز تهیه بهترین ماسک صورت برای جوش ؛ خانگی و تضمینی

حتما بوتاکس طبیعی لب در خانه را امتحان کنید.

انتخاب رژ لب مناسب تن رنگی پوست

شناخت تن رنگی پوست، کمک زیادی به انتخاب شما می کند. به طور کلی 3 نوع تن رنگی پوست وجود دارد: گرم، سرد و خنثی.

تن رنگی سرد

برای پوست بور و روشن و سفید: قهوه ای یا نود

پوست سبزه: صورتی یا قرمز تیره زغال اخته ای

برای پوست برنزه یا تیره: یاقوتی یا شرابی

تن رنگی گرم

برای پوست بور و روشن و سفید: صورتی کم رنگ یا نود هلویی

برای پوست سبزه، برنزه یا تیره: رژلب هایی به رنگ مسی یا برنز

تن رنگی خنثی

برای پوست با تن رنگی خنثی، طیف گسترده ای از رنگ ها هم شامل رژهای مناسب برای پوست با تن رنگی سرد و هم تن رنگی گرم مناسب است.

توجه به رنگ رگ‌های مچ دست

رنگ رگ‌ها در قسمت داخلی مچ دست شما، می‌تواند شاخص مناسبی برای تعیین تناژ پوست باشد. برای استفاده از این راهکار، مچ دستتان را در نور طبیعی بگیرید و به رنگ رگ‌ها دقت کنید:

اگر رگ‌های مچ دستتان بنفش یا آبی به نظر می‌رسند، احتمالا تناژ پوستی سردی دارید.
رنگ سبز رگ‌ها در این ناحیه، نشان دهنده تناژ پوست گرم است.
افرادی که تناژ پوست خنثی دارند، معمولا در تشخیص سبز یا آبی بودن رنگ رگ‌های خود دچار مشکل می‌شوند و ممکن است هر دو رنگ را مشاهده نمایند.

انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست

انتخاب رژ لب مناسب رنگ موها

موهای تیره + پوست روشن

رنگ های صورتی روشن و قرمز به رنگ آلویی و گیلاسی بهترین گزینه هستند.

موهای بلوند + پوست روشن

صورتی روشن، صورتی مایل به بنفش و رنگ های قرمز و سرخابی گزینه های مناسبی هستند.

موهای تیره + پوست برنزه و تیره

بژ طلایی ، قرمز مایل به قهوه ای و رنگ های برنز بهترین گزینه می باشند.

انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست

موهای بلوند + پوست برنزه و تیره

کاراملی، صورتی های گرم و سرخابی گزینه های مناسبی هستند.

موهای قهوه ای + پوست تیره

بژ، مرجانی و صورتی های گرم بهترین گزینه می باشند.

موهای قرمز + پوست روشن

صورتی های گرم، مرجانی و قرمز مایل به قهوه ای گزینه های مناسبی هستند.

توجه به رنگ دندان‌ها

نکته مهمی که معمولا نادیده گرفته می‌شود، تاثیر طیف‌های مختلف رژ لب بر رنگ دندان‌ها است. رنگ‌های سرد و تیره رژ لب، می‌توانند دندان‌های شما را سفیدتر نشان دهند. اما اگر دندان‌هایتان آنطور که می‌خواهید سفید نیستند، بهتر است از رژ لب‌هایی با تناژ نارنجی استفاده نکنید. این رنگ‌ها باعث زرد به نظر رسیدن دندان‌هایتان می‌شوند.

10 ترفند آرایش چشم پف دار ؛ حالت چشمات معرکه میشه

انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست

نکات مهم برای انتخاب رژلب مناسب

قبل از خرید حتما رنگ رژ را بر روی پوست دست خود امتحان کنید. در نظر داشته باشید که این روش همیشه نمی‌تواند مفید باشد. برای افرادی که رنگ پوست بدن ان‌ها با رنگ پوست صورتشان متفاوت است، این روش چندان مفید به نظر نمی‌رسد.
اگر در ساختار رژلب شما ویتامین E وجود داشته باشد، می‌توان به عنوان مرطوب کننده نیز از آن استفاده کرد. در غیر این صورت قبل از استفاده، بهتر است از کرم‌های حاوی ویتامین E استفاده کنید.
اگر مایل هستید لب‌های شما درشت‌تر و گوشتی به نظر برسند، می‌توانید از رنگ های روشن و براق استفاده کنید.
برای آنکه ماندگاری رژ بر روی لب‌ها بیشتر باشد، ابتدا یک لایه از رژ را بر روی لب‌های خود زده و سپس یک دستمال کاغذی بین لب‌ها بگذارید و آن‌ها را بر روی هم فشار دهید تا چربی اضافی رژ جذب دستمال شود. سپس یک لایه دیگر بر روی لب‌ها بکشید.
برای افراد سن بالا عموما رنگ‌های مات، جلوه خوبی ندارند. لذا اگر مایل هستید تا از این رژها استفاده کنید، حتما از برق لب برای روشن‌تر جلوه دادن لب های خود استفاده کنید.
خط لب و برق لب می‌توانند دو گزینه مناسب برای برجسته‌تر نشان دادن لب باشند. سعی کنید تا هنگام خرید رژلب،‌ خط لبی را تهیه کنید که رنگ آن یک درجه تیره‌تر از رنگ رژ باشد.

انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست

یکی دیگر از مواردی که هنگام انتخاب رنگ رژلب باید به آن دقت کنید، تن پوست یا ته رنگ پوست است. تن پوست به سه دسته سرد، گرم، و خنثی تقسیم می‌شود. رنگ مناسب رژلب بر اساس تن پوست به شرح زیر است:

تن پوست سرد: رنگ های قرمز آلبالویی، صورتی، یاقوتی، و شرابی
پوست گرم: هلویی، نارنجی، صورتی کمرنگ، مسی
تن پوست خنثی: همه رنگ های مناسب تن پوست سرد و گرم

انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست

سخن آخر

انتخاب رژ یکی از مواردی است که می بایست با دقت انجام شود زیرا لب ها در چهره شما می توانند بسیار موثر باشند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

19 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *