آبی کلاسیک در دکوراسیون

آبی کلاسیک در دکوراسیون یکی از رنگ های منحصر به فرد شناخته می شود. اگر به دنبال طراحی فضایی چشم نواز و لاکچری هستید، می توانید از این آبی زیبا استفاده کنید. در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد نوع استفاده از این رنگ در دکوراسیون آمده است.

رنگ آبی کلاسیک چه تاثیری در دکوراسیون داخلی دارد ؟

برای روانشناسان، رنگ از اهمیت زیادی در ساختار شخصیت شناسی بر خوردار است و از طریق دسته‌بندی‌های شخصیتی (تیپ شخصیتی) می‌توان به ابعاد ذهنی افراد دست پیدا کرد. رنگ نیز یکی از این پارامترها است. اهمیت رنگ در سایر موارد و مسایل فردی و اجتماعی نمود خاص خود را دارا می باشد. یکی از این موارد طراحی دکوراسیون و صنعت مد می‌باشد.

آبی کلاسیک در دکوراسیون

Mary Maydan یکی از طراحان مطرح کالیفرنیا معتقد است: آبی کلاسیک رنگ بسیار زیبایی می باشد که نوعی احساس پیچیدگی و تجمل را در بیننده القا می کند. به طوریکه در استفاده از آن در دکوراسیون داخلی باید برای تاریکی و سایه ایجاد شده توسط آن نوعی تعادل را در محیط ایجاد کرد.

استفاده از رنگ آبی کلاسیک در دیوار و یا مبلمان باعث برجسته تر شدن این رنگ در فضای داخلی می گردد. در این صورت برای سایر لوازم جانبی موجود در محیط باید از رنگ های مکمل آن استفاده نمود. در حالت کلی پیشنهاد میشود تا از رنگ آبی کلاسیک در دکوراسیون منزل زیاده روی نشود و فضای تک رنگ را با آن ایجاد نکنید. این رنگ یکی از بهترین رنگ دکوراسیون خانه است.

رنگ آبی چند نوع است؟

از میان رنگ‌های موجود در طیف رنگ آبی، بی شمار رنگ ترکیبی و خالص می‌توان استخراج کرد. ما قصد نداریم تمامی رنگ‌های آبی را مورد بررسی قرار دهیم؛ چرا که این امر تقریبا غیر ممکن به نظر می‌رسد. ولی با در نظر گرفتن دسته‌های اصلی این رنگ، آن‌ها را تشریح خواهیم کرد.

در ابتدا رنگ آبی را به دو بخش آبی روشن و آبی تیره تقسیم بندی می کنیم. آبی‌های روشن را به دسته آبی فیروزه‌ای، آبی دریایی ( به رنگ دریا )، سبز آبی، آبی آسمانی و آبی فسفری دسته بندی می‌کنیم.

همچنین آبی‌های تیره نیز به دسته آبی نفتی، لاجوردی، سرمه ای و آبی کدر تقسیم می‌شوند. در بخش مکان مورد استفاده نیز به محیط داخلی و خارجی، مسکونی و اداری اشاره می‌کنیم.

آبی و ترکیبات مناسب با آن در دکوراسیون داخلی

ترکیب نقره ای و آبی

استفاده از المان هایی نقره ای در کنار آبی بدون شک نمایی بسیار خیره کننده ایجاد خواهد کرد. استفاده از این ترکیب در طراحی کلاسیک جایگاه ویژه ای داشته و توجه همگان را به خود جلب می کند.

ترکیب رنگ های سفید و آبی

یکی از زیباترین ترکیب رنگ هایی که می توان با استفاده از آبی به آن دست یافت، استفاده از آبی و سفید در کنار یکدیگر می باشد. استفاده از این ترکیب در ایجاد فضایی سرزنده و تمیز به شما کمک خواهد کرد.

آبی کلاسیک در دکوراسیون

ترکیب عنابی و آبی

در صورتی که از آبی تیره مات در طراحی فضای مورد نظر استفاده کرده اید، عنابی نمونه ای مناسب است که می توانید در کنار آبی مورد استفاده قرار دهید.

استفاده از این ترکیب بیش تر در طراحی های سبک سنتی مورد استفاده قرار می گیرد و در جهت ایجاد فضایی گرم و آرام بخش به شما کمک می کند. استفاده از این ترکیب در طراحی اتاق نشیمن و طراحی اتاق خواب تاثیرگذاری خوبی دارد.

رنگ های برنزی و آبی

از آن جایی که رنگ آبی رنگ سردی است، استفاده از رنگ برنزی در کنار آن به القای گرما به فضای اتاق به شما کمک خواهد کرد. برنز را می توان مکمل رنگ آبی دانست.

استفاده از این دورنگ در کنار یکدیگر باعث ایجاد فضایی جذاب می شود و در طراحی مدرن کاربرد فراوانی دارد.

 

ترکیب رنگ های هلویی و آبی

هلویی به عنوان رنگی ملایم شناخته می شود و ترکیب آن با آبی باعث ایجاد فضایی سرزنده در طراحی خانه می شود.

بهتر است در جهت ایجاد کنتراست از طیف تیره آبی در کنار هلویی استفاده نمایید. بدون شک استفاده از این ترکیب ایده ای منحصر بفرد در جهت اجرا می باشد.

 زرد و آبی

از دیگر رنگ هایی که ترکیب بسیار زیبایی در کنار یکدیگر ایجاد می کنند، رنگهای آبی و زرد می باشند. استفاده از این ترکیب به نوعی یادآور آبی آسمان و نور زرد خورشید نیز می باشد. استفاده از این ترکیب در ایجاد فضایی روشن نیز به شما کمک خواهد کرد.

آبی کلاسیک در دکوراسیون

ترکیب سبزآبی و آبی

ترکیب آبی و سبزآبی می تواند نمای زیبایی در طراحی و دیزاین خانه ایجاد کند. استفاده از این ترکیب در طراحی اتاق نشیمن، فضای غذاخوری و یا اتاق خواب می تواند باعث ایجاد نمای منحصر بفردی شود.

رنگ های گندمی و آبی

اگر به دنبال طراحی فضایی دنج در خانه هستید پیشنهاد ما استفاده از آبی و گندمی می باشد. این دورنگ به طرز باورنکردنی مکمل یکدیگر می باشند. استفاده از این دورنگ در ایجاد تم کلاسیک نیز به شما کمک خواهند کرد.

معایب کابینت ممبران که شما را از خرید این کابینت لوکس و شیک منصرف می کند !

 یاسی و آبی

ترکیب آبی و یاسی در جهت ایجاد فضایی آرام بخش می تواند به شما کمک کند. بنابراین اگر به دنبال اجرای طراحی آرام بخش و استفاده از رنگ های ملایم در کنار یکدیگر هستید، پیشنهاد ما استفاده از این دورنگ در کنار هم می باشد.

ترکیب صورتی و آبی

ترکیب صورتی و آبی ایده ای بسیار کاربردی در طراحی اتاق خواب دخترانه می باشد و بدون شک نمای زیبایی ایجاد می کند. نکته مهم در استفاده از این دورنگ در کنار یکدیگر، انتخاب طیف مناسب از هر دورنگ می باشد.

ترکیب رنگ آبی و رنگ پاستیلی

اگر به دنبال ایجاد فضایی آرام بخش هستید می توانید از رنگ های پاستیلی در کنار آبی استفاده نمایید. ترکیب رنگ های پاستیلی و آبی می تواند باعث ایجاد تعادل در فضای مورد نظر شود.

ترکیب سیاه و آبی

سیاه نمونه ای از رنگهایی است که به راحتی با سایر رنگها ترکیب می شوند. استفاده از این ترکیب ممکن است در طراحی فضاهای مردانه مانند اتاق کار یا اتاق خواب پسرهای جوان بیش تر به چشم بخورد. همچنین از این ترکیب رنگ می توان در سرویس بهداشتی، حمام و روشویی استفاده نمود.

ترکیب رنگ آبی و خاکستری

از دیگر رنگ هایی که می توانید در کنار آبی مورد استفاده قرار دهید، رنگ خاکستری می باشد. خاکستری و آبی در کنار یکدیگر فضایی مدرن و بسیار چشم نواز ایجاد می کنند. ترکیب آبی و خاکستری امروزه جزو پرطرفدارترین ترکیب رنگها در طراحی دکوراسیون داخلی شناخته می شود.

استفاده از آبی کلاسیک در دکوراسیون اتاق ها

Carleton Varney از طراحان مطرح فلوریدا معتقد است که: آبی کلاسیک رنگ بسیار آرامش بخشی می باشد و بهتر است برای دکوراسیون اتاق و کتابخانه استفاده شود. علاوه براین، استفاده از این رنگ با ترکیب رنگ مناسب باعث میشود تا محیط بزرگتر بنظر برسد.

آبی کلاسیک در دکوراسیون

حتی اگر رنگ اصلی و غالب در دکوراسیون اتاق را آبی کلاسیک انتخاب نمی کنید، بهتر است گلدان، کوسن و سایر لوازم جانبی را با رنگ آبی کلاسیک انتخاب کنید. ترکیب رنگ زرد، نارنجی، طلایی و سفید می تواند فضایی بسیار زیبا را در اتاق ایجاد کند.

استفاده از آبی در حمام

آبی در طراحی اسپا حمام

استفاده از آبی برای طراحی فضای اسپا در حمام بسیار مناسب می باشد. اگر نگاهی اجمالی به طراحی اسپاها بیاندازید متوجه خواهید شد که در بیش تر آن ها از آبی برای رنگ آمیزی دیوار و طراحی فضا استفاده شده است.

آبی بسیار آرام بخش می باشد. این تاثیر به دلیل وجود شباهت میان این رنگ و رنگ آسمان و دریا می باشد.

توجه داشته باشید که در صورتی که تمایل به استفاده از این رنگ در طراحی فضای اسپا دارید، بهتر است از طیف روشن آن استفاده نمایید. برای تکمیل این طراحی استفاده از یک وسیله روشنایی مناسب را فراموش نکنید.

استفاده از آبی در حمام

آیا به دنبال اجرای یک طراحی به روز در حمام خانه هستید؟ پیشنهاد ما به شما استفاده از آبی و سفید می باشد. این دورنگ هیچ گاه قدیمی نشده و تاثیر بسزایی در زیبایی حمام دارند. استفاده از این دورنگ در طراحی حمام، انتخاب سایر المان های تزئینی را نیز برای شما ساده می کند.

از دیگر ایده هایی که می توانید در استفاده از این دورنگ به کار گیرید، استفاده از آبی در قسمت کفپوش و رنگ آمیزی دیوار به سفید می باشد.

آبی روشن در حمام باعث بزرگ تر نشان دادن فضای حمام شده و استفاده از آن باعث ایجاد حس خوشایندی در افراد می شود.

از دیگر طیف های آبی که استفاده از آن در حمام نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند، استفاده از آبی فیروزه ای در حمام می باشد.

رنگ آبی فیروزه ای برای دیوار

آبی تیره در حمام اگر به درستی با رنگ دیگری ترکیب شود، فضای بسیار مناسبی ایجاد می کند. در کنار آبی می توانید از استنسیل هایی با نقش ماهی بر روی دیوار حمام استفاده نمایید.

آبی کلاسیک در دکوراسیون

آبی تیره بیش تر در حمام هایی که در آن ها از سبک مدرن برای طراحی استفاده شده است، کاربرد دارد. استفاده از این رنگ در کنار وسایل حمام مانند دوش و یک وان مناسب باعث ایجاد فضایی مینیمال و مدرن می شود.

چگونه از رنگ آبی در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

بهترین رنگ از میان دسته‌های رنگی برای اتاق نشیمن آبی فیروزه‌ای روشن و آبی آسمانی و سفید می‌باشد. دلیل این موضوع ایجاد حس آرامش و کاهش هیجانات درونی بدن است، به خصوص این که میهمانان شما باید در محیطی قرار بگیرند که حس اطمینان و آرامش برای آن‌ها تداعی شود.

بهتر است در استفاده از رنگ آبی برای نشیمن زیاده روی نشود؛ چون سردی بیش از حد محیط را در پی دارد. مبلمان خود را همگام و همراه با رنگ دیوارها ست کنید. بدین صورت که اگر از رنگ آبی فیروزه ای استفاده کردید، یعنی به سمتِ رنگ‌هایی راه پیدا کرده‌اید که چیدمان شما حال و هوای کلاسیک به خود می‌گیرد. مبلمان کلاسیک با رنگ پارچه فیروزه ای و مبلهای استیل با پارچه‌های طرح دار آبی روشن، مکمل این اتاق نشیمن خواهند بود.

صفر تا صد اصول دکوراسیون اتاق نشیمن شیک و لاکچری

اگر بخواهید سبک مدرن را در خانه حفظ کنید و در کنار آن از تاثیر رنگ آبی در دکوراسیون بهره ببرید، بهترین پیشنهاد استفاده از دسته رنگ‌های آبی تیره است. آبی نفتی و سرمه‌ای با دکوراتیو و مبلمان راحتی سفید یک ترکیب بی نظیر پدید می‌آورد. استفاده از ترکیب سفید و آبی تیره در اتاق نشیمن حس نظم و یکپارچه بودن محیط را به میهمان و مخاطب شما القا می‌کند.

کاغذ دیواری با پترن آبی ( الگوهایی که در آن رنگ‌های آبی به کار رفته است )، رنگ کردن دیوار، استفاده از دیوار پوش‌ها، پرده‌ها و موارد این چنینی روش‌هایی هستند که شما می‌توانید محیط را به رنگ مورد نظر (رنگ آبی در این مطلب ) بیارایید.

آبی کلاسیک در دکوراسیون مدرن

آبی کلاسیک بر اساس سبک کلی محیط

Cleveland مدیر بازاریابی رنگ شروین ویلیامز؛ سبک های طراحی دکوراسیون منزل بسیار متنوع بوده و هر یک دارای ویژگی های خاصی می باشند. با توجه به جلوه و ظاهر بسیار زیبا رنگ آبی کلاسیک می توان در اغلب سبک های طراحی از آن استفاده نمود. برای این منظور کافیست مکمل های آبی کلاسیک را با دقت انتخاب کنید تا تناسب خوبی در محیط ایجاد کنید.

به عنوان مثال، اگر دکوراسیون منزل شما و جدید ترین رنگ مبل راحتی شما مدرن می باشد، می توانید در کنار آبی کلاسیک از رنگ زرد و سبز استفاده کنید. در سبک های هنری می توانید از فلزات زرد رنگ در بخش های مختلف محیط استفاده کنید و جلوه مناسبی را در محیط ایجاد نمایید.

خلاق باشید

آبی کلاسیک در دکوراسیون منزل جذابیت پیچیده ای دارد و می توان آن را با خلاقیت در محیط های مختلف به کار برد. به عنوان مثال می توان از این رنگ در سقف اتاق استفاده نمود و ترکیب رنگ های خلاقانه برای آن در نهایت می تواند محیطی کاملا مجلل را ایجاد کند. استفاده از خطوط و اشکال هندسی و نقاشی های دیواری با ترکیب رنگ آبی کلاسیک و سفید می تواند جلوه خوبی را برایتان فراهم کند.

آبی کلاسیک در دکوراسیون

دقت در انتخاب مکمل آبی کلاسیک در دکوراسیون

آبی کلاسیک بخاطر تیره بودن آن، با اغلب رنگ ها قابل ست شدن می باشد. اما هنر واقعی آن است که بتوان بهترین انتخاب را برای آن داشت. از بهترین رنگ ها برای ست شدن با آبی کلاسیک، زرد، نارنجی، طلایی، مسی، قهوه ای، سبز، سفید، طوسی و رنگ های پاستیلی و خنثی می باشند. با توجه به سبک کلی دکوراسیون اتاق خواب یا سایر بخش ها، می توانید ترکیب رنگ زیبا و خلاقانه ای داشته باشید.

اگر از آن گروه افرادی هستید که همیشه علاقه مند به بروز بودن می باشید، با کمی هزینه و استفاده از لوازم جانبی با رنگ های آبی کلاسیک می توان محیط را زیباتر کرد. به عنوان مثال اگر رنگ مبلمان شما زرد، سفید، سبز و نارنجی می باشد، کافیست کوسن های آبی کلاسیک را برای آن تهیه کنید. علاوه براین، استفاده از گلدان، قاب عکس و وسایل تزئینی کوچک براحتی و با کمترین هزینه می تواند محیط را با رنگ سال 2020 هماهنگ سازد.

چگونگی استفاده از آبی کلاسیک در دکوراسیون خانه

بهترین ترکیب رنگ با آبی را انتخاب کنید

یک قانون کلی در انتخاب بهترین ترکیب رنگ این است که با گذشت زمان هم، جذابیت خودش را داشته باشد. مثلا سفید و آبی که قدیمی‌ترین ترکیب رنگ در دکوراسیون خانه و تزیین وسایل مختلف است همچنان چشم‌های بسیاری را به سمت خود می‌چرخاند و یک گزینه با ارزش برای تمام سلیقه‌هاست.

آبی کلاسیک در دکوراسیون

برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی قوانینی وجود دارد که به شما کمک می‌کند، تاثیرگذاری بیشتری به کمک رنگ‌ها در خانه داشته باشید. اگر با این قوانین آشنا نیستید حتما به مطلب ۵ قانون مهم برای ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی سر بزنید تا با قوانین ترکیب رنگ و تاثیر آن بر فضای خانه آشنا شوید.

استفاده از طرح و نقش‌ها در ترکیب آبی کلاسیک در دکوراسیون

با وجود اینکه آبی یکی از رنگ‌های محبوب است؛ با این حال بسیاری از دوست‌داران آبی برای استفاده از آن در دکوراسیون خانه شک و تردید زیادی دارند.

معرفی آبی به‌عنوان رنگ سرد و نگرانی برای تاثیر منفی آن بر اعضای خانواده در بلندمدت باعث می‌شود بسیاری آبی را در خانه‌های خود حذف کنند.

اما باید تاکید کنیم که ترکیب‌کردن رنگ‌ها به کم‌‎کردن تاثیر منفی هر رنگ بر افراد و جذابیت بیشتر آن‌ها در فضای خانه کمک می‌کند. مثلا با ترکیب رنگ سفید و آبی با هم در چیدمان وسایل می‌توانید طرح و نقش‌های متنوعی را به کار ببرید و از سرد شدن فضای خانه با رنگ آبی یکدست پیشگیری کنید.

در خانه زیر طراح از دو قانون بالا به خوبی برای دکوراسیون خانه استفاده کرده است؛ یعنی آبی و سفید که بهترین ترکیب رنگ است را در کنار الگوها و طرح‌های مختلف قرار داده است تا جذابیت این ترکیب رنگ را برای بیننده بیشتر کند.

گرم‌کردن خانه آبی با رنگ‌های دیگر

برای انتخاب رنگ‌های مکمل جهت ترکیب با رنگ آبی در دکوراسیون داخلیِ خانه های آبی می‌توانید نگاهی به آثار هنری معروف بیاندازید.

آبی کلاسیک در دکوراسیون

هیچ‌کس بهتر از نقاش‌ها و طراحان گرافیک، قوانین ترکیب رنگ‌ها را نمی‌داند و نتیجه این قوانین را به‌راحتی می‌توانید در آثار آن‌ها مشاهده کنید. پس اگر فکر می‌کنید بهتر است برای ترکیب رنگها از یک متخصص راهنمایی بگیرید، آثار هنری را با دقت نگاه کنید و رنگ‌هایی که در زمینه آبی جلوه بیشتری دارند را به‌عنوان رنگ‌های مکمل در دکوراسیون خانه در نظر بگیرید.

لاکچری ترین چیدمان یلدایی 1400 | نکاتی که میز شب چله باید داشته باشد !

در این جست‌وجو می‌توانید روی رنگ‌های گرم تمرکز بیشتری داشته باشید تا به کمک آن‌ها بتوانید سردی رنگ آبی را خنثی کنید. در خانه‌های زیر جذابیت رنگ‌های گرم که در جزییات دکوراسیون خود را به رخ می‌کشند، بیشتر از زمانی است که تنهایی در دکوراسیون داخلی استفاده می‌شوند. بنابراین با انتخاب درست مکمل‌های رنگی برای خانه آبی خودتان می‌توانید فضای بسیار دلنشینی داشته باشید.

بهترین بافت‌ها را در کنار رنگ آبی قرار دهید

در کنار رنگ‌ها می‌توانید از بافت‌های مختلف و تاثیر آن‌ها برای جلوه بیشتر خانه‌های آبی کمک بگیرید. اجازه دهید در قالب یک نمونه این بخش را توضیح دهیم. به تصویر خانه زیر که رنگ آبی در دکوراسیون داخلی حرف اول را می‌زند، توجه کنید؛ در نگاه اول غیر از رنگ آبی، چه چیزی توجه شما را جلب می‌کند؟

 

پخش‌کردن رنگ آبی روی دیوار

معمولا برای دکوراسیون آبی به دنبال مبلمان آبی، پرده‌ها یا فرش‌های آبی می‌رویم. اگر چندان موافق خرید مبلمان و وسایل دکوراسیون آبی رنگ نیستید می‌توانید به دیوارهای آبی فکر کنید.

نکته مثبت دیوارهای آبی این است که هر زمان احساس کنید دیگر رنگ آبی برای شما جذابیت چندانی ندارید با هزینه بسیار کمی می‌توانید آبی را با هر رنگ دیگری جایگزین کنید. ولی عوض‌کردن مبلمان یا پرده‌های آبی با مبلمان تازه هزینه بسیار زیادی را به شما تحمیل خواهد کرد.

بنابراین با انتخاب یک طرح زیبا برای کاغذ دیواری یا نقاشی یک طرح روی دیوار که رنگ قالب آن آبی است، به راحتی رنگ آبی را در دکوراسیون داخلی خانه وارد کرده‌اید. مثلا اگر از دلباخته‌های این رنگ هستید، مهم‌ترین دیوار از اتاق کارتان را آبی کنید تا با آرامش این رنگ کمی استرس و فشارهای کاری را کاهش دهید.

اکسسوری‌ها را آبی بخرید

روش دیگر برای استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون داخلی، توجه بیشتر به آبی از طریق جزییات موجود در فضای خانه است.

در این روش مبلمان، فرش و پرده‌ها با رنگ‌های دیگر که ترکیب‌کردن آن‌ها با آبی انتخابی مناسب است در فضای خانه قرار می‌گیرند. حتی لازم است تاکید کنیم هیچ رد و نشانی از آبی در این وسایل نباشد. با این توضیحات یک نمونه عالی از خانه‌ای که فقط به کمک اکسسوری‌ها و وسایل دکوری به رنگ آبی درآمده است را نشان می‌دهیم:

اکسسوری‌ها را آبی بخرید

براساس آنچه توضیح دادیم در مبلمان خانه، آبی هیچ جایگاهی ندارد؛ اما آنچه باعث شده است همه ما این دکوراسیون را در گروه دکوراسیون آبی قرار دهیم وجود اکسسوری‌های آبی است که در قسمت‌های مختلف خانه پراکنده شده‌اند. پس اگر هنوز وسایل تزیینی و دکوری خانه را خریداری نکرده‌اید، یک نگاه کلی و جامع به فضای خانه بیندازید تا اگر جایی برای رنگ آبی وجود دارد به خرید وسایل تزیینی آبی هم فکر کنید.

برای پاسخ به این سوال مهم که برای تزیین خانه چی بخرم؟ می‌توانید به مطلبی خوگر با همین عنوان سر بزنید و برای خرید وسایل دکوری ایده بگیرید.

آبی کلاسیک در دکوراسیون

آبی‌های مختلف را با هم ترکیب کنید

از اصول مهم در دکوراسیون خانه این است که رنگ‌های مکمل را حتی در بخش‌های کوچک، کنار هم قرار دهیم تا به‌واسطه رنگ‌ها برای بیننده دلربایی کنیم.

یکی از ایده‌های موفق برای دکوراسیون خانه‌های آبی این است که به جای استفاده از رنگ‌های مکمل در کنار هم، تناژهای مختلف آبی را با هم ترکیب کنیم. مثلا اتاق‌خواب زیر نشان می‌دهد که طراح شیفته رنگ آبی بوده است و تمرکز خود را بر آبی برای رنگ‌کردن دیوار و سرویس‌خواب قرار داده است. همان‌طور که می‌بینید جذابیت این اتاق در این است که انواع رنگ‌های آبی با صمیمیت بسیار کنار هم نشسته‌اند. البته از رنگ سفید هم برای جذاب‌تر شدن آبی‌ها کمک گرفته است.

فرش و پرده‌ها را آبی کنید

بعد از مبلمان، پرده‌ها و فرش نقش موثری در دکوراسیون خانه دارند.

در صورتی که هنوز بهترین منطقه‌های خانه برای دکوراسیون آبی را انتخاب نکرده‌اید، کمی به کف و سقف خانه نگاه کنید. اگر فضای خانه اجازه می‌دهد، سقف، فرش یا حتی پرده‌ها را آبی کنید.

این سه بخش تاثیر زیادی در تغییر فضای خانه دارند و با هزینه‌ای نسبتا کم می‌توانید خانه‌ای وسیع‌تر با رنگ آبی داشته باشید.

خانه‌های آبی با آشپزخانه‌های آبی

در تعریف از آشپزخانه‌های اپن، لیست بلندی از مزیت‌های آن را ردیف می‌کنیم که از مهم‌ترین آن‌ها نقش آشپزخانه در دکوراسیون خانه است. شما می‌توانید با کابینت‌ها و وسایلی که در آشپزخانه قرار می‌دهید، سبک دکوراسیون داخلی خانه را بیان کنید. پس می‌توانید با انتخاب کابینت‌های آبی برای آشپزخانه اپن، فضای خانه را به‌راحتی آبی کنید و در بخش‌های دیگر آن با دیگر تناژ‌های آبی، نقاشی خانه را کامل کنید.

آبی کلاسیک در دکوراسیون

سخن آخر

نکات مهم استفاده از آبی کلاسیک در دکوراسیون منزل 2020 در این مطلب اشاره شد و مدل های بسیار زیبا از انتخاب این رنگ در دکوراسیون ارائه گردید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

14 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *