افتتاح حساب ترکیه
بهترین رنگ دکوراسیون خانه

بهترین رنگ دکوراسیون خانه که هیچ وقت هم از مد نیفتد چه رنگیست؟ تغییر رنگ دکوراسیون هزینه های زیادی برایتان خواهد داشت، بنابراین انتخاب رنگی که دلتان را نزند و از مد هم نیفتد باعث صرفه جویی در هزینه هایتان خواهد شد. با شادمگ همراه باشید تا بهترین رنگ دکوراسیون خانه را به شما معرفی کنیم.

بررسی چند رنگ مهم و تاثیرات آنها از لحاظ روانشناسی

در ابتدا به چند رنگ مهم و خصوصیات آنها اشاره می‌کنیم تا به تاثیرات آنها بر روی خلق و خو و رفتارهای انسان پی ببریم.

دکوراسیون شیک پذیرایی - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

 • رنگ آبی: آبی یکی از رنگ‌های آرامش بخش است و تداعی‌گر آسمان و دریا می‌باشد. از ویژگی‌های رنگ آبی در دکوراسیون میتوان به جاه طلبی، کنترل‌گری و خرسندی اشاره کرد.
 • رنگ قرمز: رنگ قرمز، رنگ هیجان و آدرنالین است و نشانگر فعالیت، هیجان، قدرت، جاه طلبی، اعتماد به نفس و رهبری می‌باشد.
 • رنگ سبز: این رنگ نماد زندگی و طبیعت است و از ویژگی‌هایی چون تعادل، رشد، امنیت و شفافیت برخوردار می‌باشد.
 • رنگ بنفش: رنگ بنفش از جمله رنگ‌های پرطرفدار در دکوراسیون است که از ویژگی‌های آن میتوان به قابل اعتماد، عمیق، محرک و خلاقیت اشاره کرد.
 • رنگ نارنجی: نارنجی رنگ پاییز است و حس گرم، مثبت‌گرا، آزاد و با انگیزه را منتقل می‌کند.

دکوراسیون مینیمال - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

تغییر ابعاد خانه با ترکیب رنگ مناسب

بله درست است! با انتخاب مناسب رنگ‌ها می‌توان ابعاد خانه را بزرگ‌تر و یا کوچک‌تر جلوه داد.

 • در چیدمان خانه های کوچک استفاده از رنگ‌های تیره در چیدمان توصیه نمی­شود چرا که محیط را کوچک‌تر جلوه می‌دهد.
 • استفاده از رنگ‌های ملایم و روشن مانند سفید، خاکستری، سبز و آبی کمرنگ به‌ خصوص برای زمینه محیط را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد. اما این بدان معنا نیست که نمی‌توان از رنگ‌های شاد در دکوراسیون استفاده کرد بلکه کاملاً برعکس برای جلوه دادن به این رنگ‌های خنثی، باید از وسایل رنگی استفاده کرد.

دکوراسیون پذیرایی کوچک - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

بهترین ترکیب رنگ برای سالن پذیرایی

در وهله اول باید اشاره کنیم که انتخاب رنگ کاملا سلیقه‌ای است. بنابراین شما می‌توانید رنگ‌ها را بر اساس سلیقه خود انتخاب کرده و در کنار هم به کار ببرید. در رابطه با بهترین رنگ برای دیوار‌ خانه و اتاق نشیمن باید اشاره کنیم که از آنجایی که معمولا این فضا اولین بخش خانه بوده و در معرض دید زیادی قرار دارد، باید در انتخاب رنگ آن دقت زیادی کرد. در اینجا به چند رنگ مناسب برای این فضا اشاره می‌کنیم.

 • رنگ کرم و سفید: از بیشترین رنگ‌هایی که در دکوراسیون فضای نشیمن و سالن پذیرایی به کار برده می‌شود، رنگ‌های گرمی چون قهوه‌ای، کرم و حتی رنگ خنثی سفید است. ترکیب این رنگ‌ها سبب زیباتر شدن فضا شده و به آن جلوه زیبایی می‌بخشد.
 • سبز: اگر به رنگ سبز و نماد طبیعت علاقه دارید، می‌توانید آن را در سالن پذیرایی و نشیمن خود به کار ببرید و به آن جلوه بیشتری ببخشید.

دکوراسیون سفید پذیرایی - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

بهترین رنگ برای آشپزخانه و دکوراسیون آن

آشپزخانه یکی از بخش‌های مهم خانه و ویلا است و در انتخاب رنگ برای آن باید دقت زیادی کرد. در اینجا به چند رنگ رایج و مناسب برای آشپزخانه اشاره می‌کنیم.

 • رنگ زرد: اگر از رنگ زرد برای کابینت‌های آشپزخانه استفاده کنید، محیط شادی‌آور و زیبایی را خلق می‌کنید. رنگ زرد سبب انرژی بخشیدن به افراد شده و حتی می‌تواند به سوخت و ساز بدن کمک نماید.
 • رنگ خاکستری: در صورتی که از رنگ زرد برای بخشی از دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید، می‌توانید آن را با خاکستری ترکیب کرده و فضای زیبایی را با آن خلق نمایید.

بهترین رنگ کابینت آشپزخانه - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب

ترکیب رنگ اتاق خواب باید به گونه‌ای باشد که احساس آرامش را به افراد منتقل کند. برای همین نباید از رنگ‌های تند و مهیج برای آن استفاده شود. رنگ‌هایی چون قرمز یا نارنجی برای اتاق خواب مناسب نیستند و سبب ایجاد اختلال در خواب می‌شوند. از بهترین رنگ‌های موجود برای اتاق خواب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رنگ آبی: همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم، رنگ آبی جزو رنگ‌های آرامش بخش است و سبب تاثیرات مثبتی بر روی خواب افراد می‌گردد. بنابراین می‌توانید از ترکیب رنگ آبی تیره و روشن برای اتاق خواب استفاده کرده و یک محیط زیبا و آرام را در آن خلق نمایید.
 • بنفش: رنگ بنفش کمرنگ یا اسطوخودوسی، یکی از بهترین و محبوب‌ترین رنگ‌ها برای اتاق خواب است و می‌تواند سبب آرامش و تقویت اعصاب شود. بنابراین با استفاده از آن می‌توانید بی‌خوابی و اضطراب را رفع کرده و اعصاب خود را تقویت نمایید.
 • سبز: رنگ سبز برای اتاق خواب نیز گزینه مناسبی است و میتوان از ترکیب رنگ تیره و روشن آن برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کرد.

دکوراسیون با چوب - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

نکاتی که باید هنگام انتخاب رنگ خانه در نظر بگیرید

انتخاب رنگ خانه می‌تواند یکی از سخت‌ترین تصمیمات طراحی داخلی باشد. در ادامه 15 نکته را برای انتخاب رنگ خانه معرفی می‌کنم که می‌توانند در این فرآیند به شما کمک کنند:

۱. نورپردازی: رنگ دیوارهای یک اتاق می‌تواند نورپردازی و انرژی کل اتاق را تحت تأثیر قرار دهد، بنابراین نورپردازی را در نظر بگیرید.

۲. اندازه اتاق: رنگ دیوارها باید با اندازه اتاق هماهنگ باشد؛ اتاق‌های بزرگ را با رنگ‌های تیره، و اتاق‌های کوچک را با رنگ‌های روشن تر ترسیم کنید.

۳. استایل داخلی: استایل داخلی خانه شما همچنین باید در نظر گرفته شود؛ استایل‌های کلاسیک، مدرن و بوهمیایی به رنگ‌های مختلف نیاز دارند.

۴. روشنایی: رنگ‌های روشن تر اتاق را بزرگ‌تر و بازوا و رنگ‌های تیره‌تر آن را کوچک‌تر و فشرده‌تر به نظر می‌آورد.

۵. میزان نور طبیعی: میزان نور طبیعی در اتاق‌ها هم باید در نظر گرفته شود؛ اتاق‌هایی با میزان نور کم نباید با رنگ‌های تاریک پر شوند.

۶. میزان رطوبت: میزان رطوبت در مناطق مرطوب، باید در انتخاب رنگ دیوارها ملاحظه شود. رنگ‌های تیره در این مناطق باید جلوی رطوبت و پوسیدگی را بگیرند.

۷. حس روانی: رنگ‌های درست می‌توانند حس روانی شما را تحت تأثیر قرار دهند؛ برای مثال رنگ آبی برای اتاق خواب آرامش بیشتری به شما می‌دهد.

دکوراسیون سبز یشمی - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

۸. انتخاب بهترین رنگ خانه و میزان ترافیک: میزان ترافیک در اتاق هم باید در نظر گرفته شود؛ اتاق‌هایی که بیشتر استفاده می‌شوند باید با رنگ‌های قابل تمیز شدن تزئین شوند.

بهترین جای تلویزیون در دکوراسیون خانه کجاست ؟ + اصول مهم محل قرارگیری تلویزیون

۹. هماهنگی با مبلمان: در انتخاب بهترین رنگ خانه رنگ دیوارهای خانه باید با مبلمان هماهنگ باشد؛ رنگ‌های قهوه‌ای، سفید و خاکستری با هر نوع مبلمانی هماهنگی خوبی دارند.

۱۰. هماهنگی با کف: هماهنگی رنگ دیوارها با کفپوش‌ها هم باید در نظر گرفته شود؛ رنگ دیوارها باید با کفپوش‌هایی که در اتاق نصب شده‌اند هماهنگ باشند، بنابراین در انتخاب رنگ دیوارها به کفپوش‌های موجود توجه کنید.

۱۱. شخصیت شما: در انتخاب بهترین رنگ خانه رنگ دیوارها می‌تواند شخصیت شما را نشان دهد؛ بنابراین برای انتخاب رنگ دیوارها به شخصیت و سلیقه شما توجه کنید.

۱۲. تعداد روزهای آفتابی: تعداد روزهای آفتابی در منطقه شما هم باید در نظر گرفته شود؛ رنگ‌های تیره در مناطقی که بیشتر روزهای آفتابی وجود دارد باید با دقت انتخاب شوند.

۱۳. رنگ دوست‌داشتنی: رنگ دوست‌داشتنی شما هم باید در نظر گرفته شود؛ رنگی که به شما خوشایند است و احساس راحتی و خوشحالی به شما می‌دهد را انتخاب کنید.

۱۴. انتخاب بهترین رنگ خانه و رنگ‌های مد: رنگ‌هایی که در مد روز دنیا استفاده می‌شوند هم می‌توانند برای انتخاب رنگ دیوارها مفید باشند؛ از روی رنگ‌های مد روز دنیا الهام گرفته و رنگ دیوارها را انتخاب کنید.

۱۵. تنوع: در نهایت، برای جلوگیری از خستگی از رنگ دیوارها، از تنوع در انتخاب رنگ استفاده کنید؛ برای مثال رنگ‌های تیره و روشن را با هم ترکیب کنید.

بهترین رنگ برای مبلمان - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

آیا رنگ دیوارها باید با رنگ مبلمان هماهنگ باشد ؟

رنگ دیوارها با رنگ مبلمان هماهنگ کردن یکی از روش‌هایی است که معمولاً در دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود، اما اجباری نیست که همه رنگ‌ها با یکدیگر هماهنگ باشند. در واقع، هماهنگی رنگ‌ها می‌تواند به طوری که همه چیز یکدست باشد، خسته کننده به نظر بیاید. برای جلوگیری از این موضوع، می‌توانید از رنگ‌های متفاوت و تنوع در دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

با این حال، برای ایجاد تعادل و هماهنگی در دکوراسیون داخلی، می‌توانید از رنگ‌های مشابه و یا رنگ‌های کمرنگ‌تر و یا تیره‌تر از رنگ مبلمان استفاده کنید. در نهایت، انتخاب رنگ دیوارها و مبلمان باید بر اساس سلیقه شخصی شما و همچنین سبک دکوراسیون داخلی خانه شما صورت گیرد.

در دکوراسیون داخلی چه رنگ‌ هایی را میتوان با هم ترکیب کرد ؟

در صورتی که دوست دارید از رنگ دلخواه خود برای دکوراسیون داخلی خانه استفاده نمایید، باید به ترکیب رنگ‌های مناسب با آن توجه نمایید. چرا که اگر رنگ‌های نامناسب را با هم ترکیب کنید، باعث خستگی و آشفتگی ذهنی می‌گردند. در اینجا به چند ترکیب رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی اشاره می‌کنیم.

 • بهترین ترکیب رنگ برای آبی

رنگ آبی جزو رنگ‌های سرد است و با این حال آرامش خاصی دارد. در صورتی که این رنگ را با رنگ گرمی چون نارنجی ترکیب نمایید، می‌توانید گرما و شادابی زیادی را فراهم نمایید. همچنین میتوان از ترکیب آن با سبز استفاده کرده و فضایی چشم نواز و زیبا را با آن ایجاد کرد. ترکیب آبی با سبز و سفید، نوعی حس ذهنی خنکی را در افراد القا کرده و برای فصل تابستان و گرما بسیار مناسب است.

دکوراسیون با رنگ زرد - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

 • بهترین ترکیب رنگ برای زرد

اگر زرد رنگ مورد علاقه‌تان است و دوست دارید آن را در دکوراسیون داخلی استفاده کنید، می‌توانید آن را با رنگ‌های طیف بنفش ترکیب کنید. طیف‌های روشن بنفش سبب ایجاد لطافتی خاص در دکوراسیون شده و طیف‌های تیره آن شکوه خاصی را در فضا ایجاد می‌نمایند. علاوه بر این باید اشاره کرد که رنگ زرد با رنگ‌های زیادی ست می‌شود و سبب بزرگتر و دلبازتر شدن فضا می‌گردد.

 • بهترین ترکیب رنگ‌ها برای سفید بهترین رنگ دکوراسیون خانه

سفید رنگ خنثی‌ای است که با هر رنگ دیگری به راحتی ست می‌شود. برای همین اگر این رنگ را به عنوان رنگ اصلی دکوراسیون خود در نظر بگیرید، می‌توانید آن را با هر رنگ دلخواه دیگری ست کنید. رنگ‌های سفید و سبز، سفید و زرشکی، سفید و آبی و غیره از جمله بهترین ترکیب رنگ‌ها هستند. شما می‌توانید رنگ سفید را به عنوان رنگ زمینه در نظر گرفته و سبب از سایر رنگ‌ها برای جلوه بخشیدن به آن استفاده نمایید.

 • ترکیب رنگ کرم و قهوه‌ای برای دکوراسیون

یکی از ترکیب رنگ‌های محبوب در دکوراسیون داخلی، ترکیب رنگ کرم و قهوه‌ای است. این ترکیب رنگ‌، جزو ترکیب‌هایی است که هیچ وقت از مد نیفتاده و قدیمی نمی‌شود. برای همین اگر دوست دارید برای چندین سال از یک سبک دکوراسیون استفاده کنید، می‌توانید از رنگ کرم و قهوه‌ای استفاده نمایید. این ترکیب در کنار آبی یا فیروزه‌ای بسیار زیباتر شده و به محیط جلوه بیشتری می‌بخشد. همچنین میتوان از رنگ طلایی در کنار آنها استفاده کرده و سبب شیک و مجلل شدن دکوراسیون داخلی شد.

 • ترکیب صورتی و سبز بهترین رنگ دکوراسیون خانه

شاید در نگاه اول صورتی یک رنگ دخترانه باشد اما در کنار سبز و البته طراحی صحیح و انتخاب هوشمندانۀ وسایل می‌تواند محیط اتاق نشیمن را از حالت خنثی و بی‌روح خارج کند. رنگ قهوه‌ای نیز در کنار این دو رنگ ترکیب زیبایی را ایجاد خواهد کرد.

دکوراسیون صورتی پذیرایی - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

 • خاکستری، فیروزه‌ای و بنفش

این سه رنگ در ترکیب با یکدیگر محیط پرزرق و برق و زیبایی را به وجود می­آورند و ضمن ایجاد آرامش در فضا ترکیبی بسیار شیک را ایجاد می‌کنند.

چند ایده برای داشتن دکوراسیونی خلاق

 • سفید بهترین رنگ دکوراسیون خانه

اصلی ترین و پرطرفدارترین رنگ شیک دکوراسیون داخلی طبق تمامی آمار به دست آمده، رنگ سفید است به چند دلیل! اول از همه اینکه رنگ خنثی محسوب می شود بنابراین به راحتی با هر رنگ دیگری می توانید ست کنید. دوم اینکه اگر فضای کوچکی داشته باشید آن را بزرگتر و روشنتر جلوه می دهد. سومین دلیل این است که هیچ وقت از مد نمی افتد. چهارم اینکه با هر نوع سبک دکوراسیون داخلی مخصوصا مدرن سازگاری دارد. یکی از بهترین تناژهای سفید که به عنوان شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل می شناسند، سفید گرم است که ترکیب سفید و کمی خاکستری است.

در برخی موارد رنگ ترکیبی خاکستری – سبز را هم با سفید قاطی می کنند که پیشنهاد یکی از طراحان معروف دنیا به نام Laurel Bern است. این ترکیب رنگ برای همه جای خانه مخصوصا نقاطی که نورگیری خوبی دارند فوق العاده است و برای قسمت هایی که چندان نورگیری خوبی ندارند باید از رنگ های روشنتر استفاده کرد.

برای استفاده از رنگ سفید و تناژهای آن به عنوان شیک ترین رنگ دکوراسیون خانه توصیه می کنیم دیوارهای سفید رنگ را با کفپوش های چوبی و قرنیزهای چوب طبیعی ترکیب کنید تا زیبایی آن بیشتر به چشم بیاید. آویز کردن تابلوهای هنری و عکس های مختلف بر روی دیوار سفید هم معجزه می کنند. اگر در ویلا یا خانه خود شومینه آجری یا سنگی هم داشته باشید ترکیب رنگ آتشی و تیره آجرها یا سنگ های اطراف شومینه با دیوار سفید نقطه کانونی بسیار زیبایی می سازد.

صفر تا صد نکات مهم برای انتخاب پارکت مناسب خانه

برخی افراد ترجیح می دهند از سفید به عنوان شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل به تنهایی استفاده کنند و به عبارتی مونوکروماتیک عمل کنند که در این صورت برای نشان دادن بافت و فرم و جزئیات ریزتر به کار می رود. در این حالت استفاده از اکسسوری های مختلف و مبلمان ست شده با دیوار توصیه می شود. 

دکوراسیون سفید پذیرایی - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

 • بژ

رنگ بژ به انتخاب طراح معروف جهانی Jane Lockhart برای کسانی که به دنبال رنگ های گرم می گردند انتخاب بسیار مناسبی است مخصوصا که تناژها و ترکیب های رنگی بژ هم زیبا هستند. به عقیده این طراح خانه هایی که به رنگ بژ هستند ساکنین آن تا سالیان طولانی می توانند بدون نیاز به تعویض رنگ دیوارها زندگی کنند که این نشان دهنده سازگاری و انعطاف پذیری این رنگ با انواع ترکیب و چیدمان دکوراسیون و سبک های معماری مختلف است.

4 نوع تناژ و ترکیب رنگی بژ توسط طراحان توصیه شده و پیشنهاد می کنند از این رنگ برای خانه هایی که طراحی پلان باز دارند استفاده شود. یکی از ترکیب های رنگی بژ دارای ته رنگ قرمز است که با وسایل و قسمت های چوبی که از درخت گیلاس هستند و یا رنگ قهوه ای مایل به قرمز ست می شود. ترکیب رنگی دیگری از بژ که بسیار هم محبوب است و طبق قوانین رنگ در دکوراسیون داخلی هم کاربردهای زیادی دارد، گریژ نامیده می شود. گریژ به ترکیب بژ و خاکستری می گویند و در سال 2022 به بعد بسیار محبوب شد.

ترکیب های رنگی دیگر بژ هم که در لیست شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل قرار می گیرند شامل بژ روشن، بژ مایل به سفید، بژ کاراملی تا تیره، قهوه ای مات و غیره هستند که با ته مایه هایی از رنگ های زرد، سبز و قرمز زیبایی خاصی به منزل شما می بخشند. طبق نظر Ralph Lauren رنگ بژ سبب آرامش بخشی است و بسیار چشم نواز است. همچنین Barbara Richardson نه تنها بژ را به عنوان شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل می داند بلکه بهترین رنگ برای سبک های معماری سنتی و معاصر در نظر گرفته است.

بهترین رنگ برای مبلمان - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

 • خاکستری بهترین رنگ دکوراسیون خانه

قطعا در لیست شیک ترین رنگ های دکوراسیون منزل، باید رنگ خاکستری هم وجود داشته باشد به نحوی که به عقیده برخی طراحان مثل Lisa Mende قابلیت این را دارد که حتی پرکاربردتر و بهتر از سفید و بژ عمل کند. رنگ خاکستری را به عنوان رنگ سفید جدید (بهترین جایگزین برای رنگ سفید) و یکی از فوق العاده ترین رنگ ها و محبوب ترین و شیک ترین رنگ ها از نظر طراحان دکوراسیون داخلی می دانند. در انواع مدل های رنگ آمیزی ساختمان می توانید روی خاکستری حساب ویژه باز کنید و حتی به تنهایی و به شکل مونوکروماتیک هم قابل استفاده است و لزومی به ترکیب شدن با سایر رنگ ها ندارد.

برخی ترکیب ها و تناژهای رنگی خاکستری مثل ته مایه های آبی و سبز در رنگ خاکستری مکمل های بی نظیری هستند مخصوصا اگر بخواهید با وسایل چوبی و روکش های چرمی مبلمان هم ست کنید. بد نیست بدانید که رنگ خاکستری هم جزو رنگ های خنثی است پس می توانید با هر رنگی ترکیب کنید و اگر طرفدار سبک مدرن هستید و سفید خالص نمی پسندید پس بدون شک به سراغ رنگ خاکستری بروید.

تناژهای تیره تر خاکستری بیشتر جنبه رسمی پیدا می کنند بنابراین برای سبک های معماری سلطنتی توصیه می کنیم مخصوصا اگر به دنبال یک تأثیر دراماتیک و نمایشی بر روی دیوارهای شاخص و اصلی خانه هستید. از طرفی رنگ خاکستری علاوه بر اینکه برای دیوارها شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل است پس زمینه بسیار زیبایی هم با مبلمان به سبک وینتیج و آنتیک می سازد.

تناژهای روشن خاکستری هم حتی جزو شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل هستند اما نکته بسیار مهمی دارد. وقتی از خاکستری روشن برای دکوراسیون منزل استفاده می کنید حالت غباری و مه مانند ایجاد می کند بنابراین اگر در مناطق گرم و خشک و جنوبی کشور زندگی می کنید یا قصد دارید رنگ شیک برای اتاق های جنوبی انتخاب نمایید به سراغ رنگ خاکستری روشن بروید. از طرفی از رنگ خاکستری روشن برای سقف یا ایجاد محیطی آرام و ریلکس کننده هم استفاده می کنند.

دکوراسیون با بنفش - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

 • آبی

طبق نظر The Huffington Post یکی از گزینه های قطعی در لیست شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل، آبی است مخصوصا برای کسانی که به دنبال رنگ هایی بجز رنگ خنثی هستند. بد نیست بدانید که در همین سال های گذشته نتایج یک نظرسنجی از 30 کشور مختلف نشان دادند که 42% آقایان و 30% خانم ها رنگ آبی را به عنوان رنگ مورد علاقه و یکی از شیک ترین رنگ ها اعلام کردند.

رنگ آبی آرامش بخشی خاصی دارد و هنگامی که با رنگ های طبیعی چوبی ترکیب می شود اثر آن چند برابر است. آبی رنگ انعطاف پذیری است بنابراین با همه انواع سبک های معماری سازگار است و در کنار شیک بودن بسیار زیباست. رنگ آبی در ترکیب با خاکستری و سبز معجزه می کند. برخی طراحان و شرکت ها توصیه می کنند که از ترکیب آبی و نارنجی در اتاق استفاده کنید. اگر به دنبال سبک مدرن هستید باید رنگ آبی را با یکی از رنگ های خنثی و یا از جنس خاک ترکیب کنید در غیر این صورت ترکیب آبی با رنگ هایی مثل مثل کرم تا بژ و قهوه ای برای سبک سنتی یا ایرانی مناسب هستند.

اما جدای از بررسی تخصصی و روانشناسانه رنگ ها که براساس آن شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل را برای شما لیست کردیم برخی از رنگ ها هم شیک و زیبا هستند هر چند کمتر توصیه شده اند که دلیل اصلی آن انعطاف پذیری نه چندان بالاست و اینکه شاید همیشه ترند و روی مد نباشند. در این لیست می توان رنگ های زیر را اسم برد:

 • فندقی بهترین رنگ دکوراسیون خانه

رنگ فندقی را می توان جزو شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل نام برد ولی بهتر است به عنوان رنگ اتاق خواب زوجین یا بر روی دیوارهای شاخص خانه استفاده شود تا اثر رمانتیک و شکوهمند خود را حفظ کند و سبب دلگیر شدن فضای منزل نشود.

رنگ بنفش برای دیوار - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

 • بنفش

قطعا رنگ بنفش جزو شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل است اما به عقیده طراحان رنگ عجیب و غریبی است چون اگر براساس طرح و برنامه و سبک معماری دکوراسیون داخلی خود از تناژ مناسب استفاده نکنید یقینا ناخوشایند خواهد شد. بنابراین با رنگ بنفش محتاط باشید چون همانقدر که می تواند حس لاکچری و لوکس بودن بدهد و شما را به عرش برساند قابلیت زمین زدن کل زیبایی دکوراسیون داخلی را هم دارد. از طرفی در طی سال های اخیر رنگ بنفش بارها مد شده و دوباره از مد افتاده است با این حال هنوز هم جزو رنگ های شیک دکوراسیون خانه است.

همه چیز در مورد انواع روف گاردن + نکاتی که بام‌ باغ را زیبا می کند !

اگر محیط آرامش بخش می خواهید که حس راحتی به شما تلقین کند از بنفش تیره استفاده کنید اما فقط برای دیوارهای شاخص پذیرایی یا اتاق خواب. این رنگ برای مناطق سردسیر هم عالی است مخصوصا اگر با رنگ های آبی دریایی در بهار یا نارنجی ملایم در تابستان و کرم در پاییز ترکیب شود. خلاصه اینکه اگر رنگ بنفش انتخاب کردید بهتر است با رنگ های خنک ترکیب کنید هر چند باز هم بستگی به سلیقه و محیط زندگی شما دارد.

 • خردلی بهترین رنگ دکوراسیون خانه

در لیست زیباترین رنگ دکوراسیون منزل، رنگ خردلی آنطور که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته تا جایی که برخی دکوراتورهای معروف دنیا مثل Abb Fenimore و Caitlin Murray به رنگ خردلی رنگی شیک ولی قهرمان گمنام (Unsung Hero) می گویند. از خواص جالب رنگ خردلی حالت متعادل کنندگی آن است و گرمی و صمیمیت را وارد محیط می سازد. از طرفی یکی از بهترین رنگ های متضاد در فضاهایی است که با رنگ های خنثی رنگ آمیزی کرده اید.

دکوراتورهای معتبر دنیا توصیه می کنند برای اینکه بیشتر از رنگ خردلی لذت ببرید و بفهمید چرا به عنوان یکی از شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل معرفی شده آن را با رنگ هایی مثل سبز کله غازی ترکیب کنید. مثلا مبلمان زرد با دیواری به رنگ سبز کله غازی فوق العاده است. یا مثلا از وسایل خردلی رنگ در اتاقی با پس زمینه آبی استفاده نمایید. ترکیب رنگ خردلی با رنگ های خنثی هم برای ایجاد حس رمانتیک و نشان دادن روحیه جسورانه شما و ساخت یک فضای بصری یونیک عالی است.

رنگ دیوار فندقی - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

دکوراسیون فندقی ، زیبا

سایه هایی از رنگ گرم فندقی ، رنگی همه پسند و بسیار شیک است ، اگر دوست دارید در شبهای رمانتیک زندگیتان چراغ ها را کم کنید و عود و شمع روشن کنید ، رنگ فندقی بسیار مناسب و روح فزاست . با اکثر رنگها ترکیب جالبی پیدا می کند و انرژی را به جریان می اندازد . اما مواظب باشید همه چیز را کرم و قهوه ای نکنید .

دکوراسیون خاکستری کبود  بنفش ، ظریف

گرچه رنگ خاکستری کبوتری ، یکی از کلاسیک ترین رنگ های موجود است اما ترکیب آن با بنفش و یاسی دقیقا آنرا به رنگی مدرن تبدیل می کند . که می تواند فضایی متفاوت و بسیار خاص بوجود آورد . افزودن رنگ صورتی یا انواع ترکیب‌های رنگ بنفش به خاکستری به آن روح و گرما می دهد و خاکستری را از حالت خنثی خارج می کند . افرادی که شخصیتهای ظریفی دارند معمولا ز این ترکیب رنگ استقبال می کنند . رنگ بنفش رنگ سال 2018 از سوی شرکت پنتون بود و رنگی بسیار نشار آور برای پذیرایی و تا حدی اتاق هاست .

سبز یشمی بهترین رنگ دکوراسیون خانه

سبز تیره یکی از رنگهای اعلام شده شرکت پنتون در سال 2019 برای دکوراسیون است که به آن نام night watch را داده است . در دهه 90 میلادی این رنگ بسیار مورد توجه طراحان داخلی قرار گرفت و همچنان زیبایی و طراوت خود را دارد . لحن طبیعت وار این رنگ ، موجب یادآوری طبیعت در ذهن بیننده و حس نشاط و سرسبزی است . این رنگ برای اتاق های بزرگ و نورگیر و یا سالنهایی با فضای دلباز و روشن مناسب است چراکه استفاده از آن در مکان های کوچک و تاریک آن فضا را کوچکتر و تاریک تر جلوه خواهد داد.

رنگ کالباسی دیوار - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

دکوراسیون رنگهای گچی ، ملایم

رنگهای گچی بسیار زیبا و آرامش بخش هستند . قابل ترکیب با هر رنگ و سبکی خصوصا برای استفاده در مکان های عمومی مناسبند . این رنگهای روشن بیشتر برای سرویس های بهداشتی و کابینتهای آشپزخانه به کار می روند . همچنین یک زمینه مناسب برای طراحی مینیمالیستی هستند . ترکیب آن با مرمر در آشپزخانه ترمیبی است یادآور تمیزی و در سالن شکوه و قدرت . ترکیب رنگهای گچی مثل سفید مات با طلایی و نقره ای برای سبکهای کلاسیک و با رنگهای شادتر برای سبک مدرن مناسب خواهد بود .

دکوراسیون ماهاگونی ، با شکوه

یکی از بهترین جایگزین های برای قهوه ای ماهاگونی است . که مورد پسند افراد پرهیجان و پرشور است . این رنگ جذاب با تناژ قرمز پنهانی که دارد فضا را بسیار رسمی و با شکوه می کند .

آبی مرواریدی بهترین رنگ دکوراسیون خانه

سنتی پسندان آبی را دوست دارند ، مدرن پسندها نیز . این رنگ به فضا نور و بزرگی می دهد و می توان در استفاده از آن زیاده روی کرد . چراکه القا کننده حس آرامش و امنیت است . همچنین آبی یخی می تواند به عنوان یک رنگ خنثی در کنار سایر رنگها استفاده شود تا اثرات شدید آن رنگها را تقلیل دهد .

دکوراسیون خامه ای ، محبوب

ترکیب کرم خامه ای و قهوه ای رنگی آرام است که مخصوص سالن پذیرایی و مهمان خانه هاست . آرامش خوبی دارد و تقریبا همه چیز با آن هماهنگ می شود . وقتی وارد خانه ای خامه ای می شوید احساس دلبازی و آرامش ناخودآگاه به شما دست خواهد داد .

دکوراسیون رنگی - بهترین رنگ دکوراسیون خانه

دکوراسیون رنگ رنگی ، تنوع

رنگ رنگی یکی از زیباترین و شادترین هاست . حتی اگر شده اتاقی رنگ رنگی داشته باشید و همه چیز را با هر رنگی در آن بگذارید تا به همه رنگها اجازه ورود به زندگیتان داده باشید .

قانون ۶۰-۳۰-۱۰

در انتخاب ترکیب رنگ دکوراسیون منزل با پیروی از قانون ۶۰-۳۰-۱۰ یک ترفند حرفه‌ای برای داشتن بهترین ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون خانه است. طبق این قانون هنگام انتخاب رنگ برای یک محل رنگ‌ها با این نسبت تقسیم می­شوند:

۶۰ درصد رنگ قالب، ۳۰ درصد رنگ‌های ثانویه و ۱۰ درصد رنگ‌های فرعی
برای توضیح بیشتر این مسئله یک کت و شلوار مردانه را در نظر بگیرید، ۶۰ درصد از کل لباس را کت و شلوار، ۳۰ درصد آن را پیراهن و ۱۰ درصد آن را کراوات تشکیل می­دهد. اگر همین قانون را برای انتخاب ترکیب رنگ‌ها به کار ببریم دیوارها و کف‌پوش ۶۰ درصد، اثاث و لوازمی مانند مبلمان ۳۰ درصد و چیزهای فرعی‌تر مانند گلدان، مجسمۀ یا هر وسیلۀ تزیینی دیگر ۱۰ درصد از رنگ محیط را در بر می‌گیرد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

23 آبان 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *