افتتاح حساب ترکیه
لباس برای خانم های مسن

لباس برای خانم های مسن همیشه نباید گشاد و گل گلی باشد بلکه حتی خانم ها با سن بالا می توانند استایل شیک و جذابی داشته باشند. چیزی که این روزها در صنعت مد به آن توجه بیشتری می شود. این مطلب شادمگ راهنمای خوبی برای اصول انتخاب لباس برای خانمهای مسن است. با ما همراه باشید.

استایل مد لباس برای خانم های مسن

وقتی خانم‌ها کمد لباس مناسبی را انتخاب می‌کنند می‌توانند در هر لباسی که می‌پوشند احساس راحتی و اعتماد به نفس داشته باشند علاوه بر این ما قاطعانه می ایستیم که زنان باید تشویق شوند تا استایل خود را برای بیان خود آزمایش کنند.

لباس برای خانم های مسن

استایل مد برای خانم ها در سنین بالا ! نیازی نیست خود را محدود به سن خود کنید! وقتی صحبت از مد می شود سن فقط یک عدد است هر کس باید چیزی بپوشد که به آنها احساس زیبایی توانمندی و اعتماد به نفس می دهد.

در اینجا برخی از ایده های لباس برای زنان در گروه های سنی مختلف از جمله مد برای زنان مسن را بررسی می کند:

لباس های شیک

لباس های شیک برای خانم های مسن که می خواهند شیک و مد روز به نظر برسند به خوبی جواب می دهد. تکه‌های ساده و کلاسیک مانند کت‌های خوش‌پوش، شلوارهای دوخته‌شده، و بوت کلاسیک برای ایجاد زیبایی‌شناسی زیبا عالی هستند.

لباس برای خانم های مسن

همچنین از رنگ های خنثی مانند سیاه، سفید حتی خاکستری استفاده کنید تا ظاهری کلاسیک داشته باشید که به راحتی ترکیب می شود و هرگز از مد نمی افتد.

آرامش و راحتی

با افزایش سن، راحتی در مد برای زنان در تمام سنین به طور فزاینده ای مرتبط می شود لباس‌های دنج یک جایگزین عالی برای زنان مسن‌تر هستند که آماده نیستند راحتی لباس را فدای سبک کنند. پارچه های نرمی مانند ترمه، پشم و پنبه برای راحتی مناسب هستند. تاپ های راحت خود را با شلوار لی یا یک شلوار جین ست کنید تا حالتی معمولی و در عین حال شیک داشته باشید.

لباس های میدی

لباس های میدی یک انتخاب عالی برای خانم های 30 ساله است که می خواهند زنانه و قدرتمند به نظر برسند. این نوع لباس‌ها به زانو یا درست زیر آن ضربه می‌زنند و حالتی جذاب ایجاد می‌کنند. این ایده عالی است که یک لباس میدی را با یک شال، پاشنه یا نیم بوت زیبا ست کنید تا ظاهری شیک و شیک داشته باشید. البته در انتخاب لباس و استایل قد بلند ها باید بیشتر دقت کنید.

لباس برای خانم های مسن

دامن مدادی

دامن های مدادی یکی دیگر از موارد اصلی مد بی انتها است که مظهر مد برای زنان در تمام سنین است. دامن‌هایی که پوست را در آغوش می‌گیرند، منحنی‌های بدن شما را برجسته می‌کنند و حالتی جذاب ایجاد می‌کنند، یک دامن مدادی را با یک بلوز یا ژاکت خنثی ست کنید تا ظاهری شیک و مطبوع داشته باشید.

بلیزرهای خوش پوش

بلیزرها مد برای خانم ها در هر سنی هستند. اما آنها به طور انحصاری برای خانم های بالغ با حس شخصی بالا ظاهر خوبی دارند. کت‌های ژاکت‌های منتخب آنچنان تکه‌های جاودانه و همه‌کاره‌ای هستند که به یک کمد لباس برای خانم‌های 40 ساله تبدیل شده‌اند. برای وضوح بیشتر به دنبال کتانی باشید که به خوبی بر روی شانه ها بچسبد و در قسمت کمر مناسب باشد.

شلوار مربعی گشاد

شلوارهای مربع گشاد احتمالا شیک ترین و راحت ترین گزینه لباس برای خانم های 40 ساله هستند این مدل شلوار گشاد و روان است و ظاهری آرام و بدون زحمت ایجاد می کند. برای یک لباس عالی، شلوار مربع پهن خود را با یک پیراهن کلاسیک سفید یا یک بلوز تنگ تک رنگ ست کنید.

لباس برای خانم های مسن

دامن ماکسی

برای خانم‌هایی که در دهه 50 زندگی‌شان به دنبال ظاهری شیک هستند دامن‌های ماکسی همه موارد را مشخص می‌کنند.

دامن های ماکسی بلند و گشاد هستند. اگر به دنبال راه هایی برای به دست آوردن ظاهری بی دردسر هستید این لباس ها همه در مورد حداکثر راحتی و پوشش بدن هستند ایجاد یک لباس شیک با دامن ماکسی آسان است. به سادگی آن را با یک بلوز یا پیراهن پوشیده ترکیب کنید.

چند نکته مهم برای خرید تیشرت لانگ دخترانه راحت و شیک

پیراهن های خوش پوش

فقط پیراهن‌هایی بخرید که به خوبی روی شانه‌ها قرار می‌گیرند و در قسمت کمر برای تعریف طراحی شده‌اند. و البته از رنگ های کلاسیک مانند سفید، مشکی و سرمه ای استفاده کنید تا ظاهری ماندگار داشته باشید.

لباس برای خانم های مسن

با افزایش سن، شکل بدن ما تغییر می کند شما باید بیشتر حواس تان باشد و لباس هایی را انتخاب کنید که اندام شما را صاف می کند بدون اینکه ارزان یا کم به نظر برسید.

برای خانم های 60 ساله، اساساً لباس پوشیدن با قطعات کلاسیک با حال و هوای شیک و جاودانه است. مد برای یک زن 70 ساله نیز چندان متفاوت نیست. حتی اگر 70 ساله باشید ما هنوز متقاعد شده‌ایم که مد برای زنان در هر سنی وجود دارد!

کت و شلوار

یک کت شلوار خوش دوخت یک گزینه شیک برای ایجاد ظاهری به یاد ماندنی است. ترکیبی از یک ژاکت برش و شلوار راسته منجر به ایجاد یک لباس شیک و راحت می شود که برای یک خانم در دهه 60 خود بیش از اندازه کافی به نظر می رسد.

لباس برای خانم های مسن

لباس مجلسی برای زن های مسن

پیدا کردن لباس مجلسی برای خانوم های مسن کمی سخت است و باید نوکاتی را رعایت کنید تا به خوش تیپی آن ها کمک کند. خانوم ها فکر می کنند وقتی پیر یا سن بالا می شوند دیگر باید دور لباس های شیک و مد روز را خط بکشند. اما اینطور نیست شما میتوانید مانند دوران جوانی تان خوشتیپ باشید و با سبک لباس پوشیدن تان کاری کنید تا سن تان کمتر به نظر برسد.لباس های شیک برای خانم های با سن بالای 50 سال

پوشاندن چاقی برای خانوم های مسن

بیشتر خانوم های مسن دنبال لباس هایی هستند که آنها را لاغر تر نشون میدهند. خانوم های مسن که چاق هستند با پوشیدن لباس‌های تنگ پوشیده نمی‌شود و لباس‌های گشاد نیز شما را توپرتر از آن چه که هستید نشان می‌دهند. بنابراین بهتر است سراغ لباس‌های خیلی تنگ یا خیلی گشاد نروید.

طرح های درشت و گل دار یا راه دارِ افقی شما را چاق تر و طرح های ساده تر یا راه دارِ عمودی شما را لاغر تر نشان خواهند داد. پارچه های نازک شما را لاغرتر و پارچه های کلفت شما را چاق تر نشان خواهند داد. رنگ های تیره به خصوص مشکی به لاغرتر نشان دادنِ شما کمک خواهند کرد.

لباس برای خانم های مسن

جنس پارچه برای افراد مسن

علاوه بر مدل لباس برای افراد مسن،جنس پارچه نیز بسیار مهم است. جنس پارچه ای که برای لباس مجلسی افراد مسن انتخاب می شود، اغلب پارچه هایی شق و رق هستند تا جلوه لباس بر تن این افراد حفظ شود. از سوی دیگر پارچه های گیپور، مخمل، کرپ، گاباردین، دانتل و … برای لباس این افراد گزینه های بهتری هستند.

طرح پارچه  برای خانمهای مسن

طرح های درشت و گل دار یا راه دارِ افقی شما را چاق تر و طرح های ساده تر یا راه دارِ عمودی شما را لاغر تر نشان خواهند داد.

پارچه های نازک شما را لاغرتر و پارچه های کلفت شما را چاق تر نشان خواهند داد.

بهترین رنگ برای خانوم های مسن

برای خانم‌های بالای ۵۰ سال، بهتر است رنگ‌های لباس «خود» را در میان سایه‌های بژ، صورتی کم‌رنگ، شیری، یاسی، هلویی و آبی جستجو کنند. در عین حال، بهتر است پیراهن ها، تی شرت ها و بلوزهای سفید را از کمد لباس حذف کنید، زیرا آنها به طور نامطلوبی بر عیوب پوست تأکید می کنند.

لباس برای خانم های مسن

لباس های تیره برای زنان بالای ۵۰ سال بهترین انتخاب نیست، زیرا رنگ های خاکستری، قهوه ای، مشکی و آبی می توانند حداقل ۵ سال دیگر به سن موجود اضافه کنند. اگر خانمی واقعاً لباس هایی با رنگ های تیره دوست دارد، پس باید یاد بگیرد که چگونه آنها را با کفش ها و اکسسوری های رنگ های روشن و گرم ترکیب کند.

رنگ های تیره به خصوص مشکی به لاغرتر نشان دادنِ شما کمک خواهند کرد.

اگر انتخابِ شما لباس های دو تیکه ای مانند کت شلوار و یا کت دامن است، بهتر است دو تکه ی لباستان همرنگ باشند.

شیک ترین استایل دخترانه با پافر بلند و کوتاه | پافر رو با این لباس ها بپوش همه عاشقت میشن

اصول اساسی انتخاب لباس برای خانم های مسن

سبک منحصر به فرد خودتان را به وجود بیاورید

داشتن یک مدل لباس بانوان میانسال که سر زنده است و همیشه زیبا به نظر می رسد با خرید آیتم های مدرن آغاز می شود. اغلب اوقات رسیدن به نقطه مورد نظر تان و لباس هایی که به آن ها نیاز دارید و هسته مرکزی کمد لباستان با پاکسازی لباس های قبلی آغاز می شود. در حالی که قدم به قدم کمد لباستان را می چینید نکات زیر را حتما مد نظر داشته باشید.

لباس برای خانم های مسن

 متناسب با سن و سال خودتان لباس ها را انتخاب کنید

یکی از اصلی ترین نگرانی ها در هنگام خرید لباس بانوان میانسال این است که آیا با پوشیدن این لباس دوست دارند خیلی جوان تر باشند به خصوص زمانی که می خواهند مدل لباس بانوان میانسال ترندی را خریداری کنند. گاهی اوقات نگران این مسئله هستند که مدل لباس بانوان میانسال برای سن و سالشان چندان مناسب نباشند پاسخ این سوال معمولاً یک نه بزرگ است.

خانم ها در هر سن و سالی دوست دارند که زیبا و زنانه به نظر برسند و هیچ دلیلی وجود ندارد که استایل های خودتان را به خاطر سن و سالتان محدود کنید با این حال چند نکته را باید مد نظر داشته باشید و از آنها اجتناب کنید.

بیشتر خانم ها بعد از دهه ی 20 زندگیشان بهتر است که دامن های کوتاه و تنگ را کنار بگذارند اما لزومی ندارد دامن های بلند یا پیراهن های بدون شکل و فرم را بپوشید تنها به خاطر این که فکر می کنید برای داشتن چندین استایل خاص بیش از حد پیر شده اید.

لباس برای خانم های مسن

شما قرار نیست ست که چندین دهه آینده زندگیتان را با لباس های بگذرانید که مورد علاقه تان نباشد انتخاب لباس بانوان میانسال متناسب با سن و سال برای خانم های میانسال به معنی پوشیدن لباس بانوان میانسال فیت بدن و زیبا است که حس استایل خاص بودن استایل شما را منعکس کند.

با اینکه بهتر است از لباس بانوان میانسال که بیش از حد باز هستند اجتناب کنید اما مدل لباس بانوان میانسال جذاب و زیبای بیشماری وجود دارد که می ‌توانید آن ها را به کمد لباس تان اضافه کنید و این لباس بانوان میانسال هاخوش دوخت هستند و برای فرم بدنی شما کاملا مناسب می باشد.

با دقت اکسسوری های خود را انتخاب کنید

هنگامی که نوبت به انتخاب اکسسوری برای خانم های بالای 40 سال می رسد هر چه کمتر باشد بهتر است. آنها را انتخاب کنید که ساده هستند و طراحی ظریفی دارند به این ترتیب بیش از قبل آن ها را استفاده خواهید کرد.

لباس برای خانم های مسن

به علاوه این گونه اکسسوری ها را با ترندی ترین لباس ها می توانید ست کنید و همچنین با جواهرات مورد علاقه تان مناسب ‌تر هماهنگ می شود بعلاوه جواهرات ظریف و اکسسوری های ساده ظاهر شما را آراسته تر و مرتب تر نسبت به مدل های شلوغ نشان می دهند.

اکسسوری های مانند شال شراگ یا رویی دو وظیفه را همزمان برای شما انجام می دهد هم گرمای بیشتری به استایلتان اضافه می‌کند و هم می تواند بازو های تان را بپوشاند.

مدل لباس بانوان میانسال ؛ کلاسیک

یک روش وجود دارد که شما می توانید مدل های ترندی را به مدل لباس بانوان میانسال اضافه کنید. اما برای این کار باید چند المان اساسی را که حس و حال کلاسیک دارند همچنین لباس های خوش دوخت و طراحی شده به کمد لباس تان اضافه کنید اگر شما یک آیتم ترندی را در میان چندین لباس بانوان میانسال کلاسیک استفاده کنید علاوه بر این که مد روز را رعایت کرده اید جوری به نظر نمی رسد که انگار می خواهید سنتان را بیش از حد کم نشان بدهید

لباس برای خانم های مسن

  متناسب با فرم بدنتان لباس بپوشید

با یادگیری نحوه پوشاندن نواحی که می خواهید از نظرها دور بماند مانند پایین تنه یا شکم های بزرگ می توانید در استایل کردن استاد شوید . به عنوان مثال یک کت و شلوار به عنوان لباس بانوان میانسال که زیر خط باسن بلندی دارد به راحتی این ناحیه را می پوشاند و بعلاوه بهتر است که تاپ خودتان را روی شلوار بیندازید به جای اینکه آن را درون شلوار فرو کنید و یا روی آن از کمربند استفاده کنید و یا از تاپ هایی که کمر تنگ دارند به عنوان لباس بانوان میانسال استفاده کنید.

این مدل شومیز لمه پرطرفدار و ترند رو برای عید بپوش و پزشو بده

باتوجه به مقالاتی که اخیرا منتشر شده است یکی از از رایج ترین اشتباهاتی که خانم های میانسال انجام می دهند این است که بر روی لباس بانوان میانسال با کیفیت سرمایه گذاری نمی کنند که می تواند تغییر در فرم بدنی را پنهان کند کمی زمان بگذارید و لباس بانوان میانسال را انتخاب کنید که کاملاً با فرم بدنی شما هماهنگ باشد.

بهترین ویژگی های چهره تان را برجسته ‌تر کنید

هنگامی که سن شما بالاتر می رود زمانی که به 40 سال می رسید باید بدانید که چه رنگی بیش از همه با ظاهر شما هماهنگی دارد رنگ های مختلف را امتحان کنید تا متوجه شوید کدامشان با تناژ پوست شما هماهنگی بیشتری دارد.

بهترین مدل لباس مجلسی زنانه برای افراد مسن

 کت و دامن

کت دامن مجلسی عموماً از پارچه های باکیفیت و با طرح ها و جزئیات زیبا دوخته می‌شود. این لباس برای مجالس و مراسم های رسمی بسیار مناسب است و با توجه به طرح و رنگبندی آن، می‌تواند شما را بسیار جذاب و خوشتیپ نشان دهد.

لباس برای خانم های مسن

کت دامن مجلسی برای خانم‌های میانسال با الگوها و طرح‌های کلاسیک و مجلسی عرضه می‌شود. طرح‌های گلدار، گیپور و توپی توپی از جمله طرح‌های محبوب هستند که به این لباس شیکی و جذابیت می‌بخشند. شما با توجه به سن خود باید یکی از این طرح ها را انتخاب کنید.

برش و طراحی کت دامن مجلسی نیز نقش مهمی در ظاهر این لباس دارد. برش‌های متنوع با اندازه و طول‌های مختلف، از جمله طراحی آستین و یقه، به شما امکان می‌دهد کت دامن مجلسی را به طور مناسب با شکل بدن خود ترکیب کنید.

انتخاب جنس و بافت مناسب برای کت دامن مجلسی بسیار مهم است. جنسی مانند پشم یا کشمیر نرم و گرم برای استفاده در تمامی فصل مناسب است. همچنین بافت‌هایی مانند چرم مصنوعی و ولور نیز به کت دامن مجلسی جذابیت و زیبایی می‌بخشند.

لباس هایی با آستین های گیپوری یا توری

از دسته پر طرفدارترین لباسهای مجلسی می‌ توان به لباس و دامن بلند مجلسی زنانه گیپور کوتاه با تنخور بسیار شیک در مدل های جدید اشاره کرد، که بین بانوان طرفداران زیادی دارد.

لباس هایی با آستین های گیپوری یا توری است. اغلب این دسته از لباس ها قدی تا سر زانو و یا بلندتر دارند و یقه های آن ها ساده طراحی شده اند. بدون تردید این لباس ها برای افراد مسن بسیار مناسب هستند و خوشبختانه در رنگ های مختلفی تولید و طراحی می شوند.

لباس برای خانم های مسن

لباس های کت دار

در بیشتر کت و شلوار های مخصوص بانوان فرم بدن خاصی را لحاظ نموده اند و اگر شما این فرم بدن را رعایت نکنید ممکن است کت و شلواری که انتخاب نموده اید برای بدن شما تنگ و یا گشاد جلوه نماید. این نکته بسیار مهم است که کت و شلوار شما باید دقیقا مطابق فرم و استایل بدن شما طراحی و دوخته شده باشد. کت اسپرت با هر نوع ست، شما را جذاب‌تر و باکلاس‌ تر می‏کند و جنس کش آن احساس راحتی بیشتری را به وجود می‏آورد.

نکاتی برای خانوم های مسن

خانوم های مسن بهتر است به نوکاتی توجه کنند تا بهتر دیده شوند.

تا حد امکان از انتخاب لباس‌های بسیار کوتاه بپرهیزید. این لباس‌ها عموماً برای افرادی که سن کمتری دارند مناسب‌تر است. سعی کنید قد لباس همیشه زیر زانو باشد. از پوشیدن دامن‌هایی که پف زیادی دارند بپرهیزید کنید این مدل نمیتواند زیاد خوب باشد.

رنگ‌های جیغ و پررنگ می‌توانند باعث نامرتب و پریشان نشان دادن شما شوند.

حتماً سایز لباس را مناسب با سایز خودتان انتخاب کنید. نه بزرگ‌تر نه کوچک‌تر. این گونه اندام شما بسیار زیباتر به نظر می‌رسد.

نقاط قوت اندام خود را بشناسید و سعی کنید ست لباس مجلسی به گونه‌ای بشد که این نقاط را نشان دهد.

لباس‌ هایی که در قسمت بازوها پوشیده هستند را انتخاب کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

8 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *