افتتاح حساب ترکیه
رنگ سال 2024

رنگ سال 2024 چیست؟ این روز ها همه به دنبال معرفی رنگ سال 2024 هستند تا از آن برای استایل و دکوراسیون سال جدید ایده بگیرند. با شادمگ همراه باشید تا رنگ سال 1403 را به شما معرفی کنیم.

رنگ سال 2024

همانطور که می دانید هر ساله موسسه پنتون (Pantone) رنگ سال جدید را معرفی می کند. پیش از این با رنگ ترند سال ۲۰۲۳ آشنا شدید، امسال هم رنگ سال 2024 یا همان رنگ سال ۱۴۰۳ که همه منتظرش بودند را رنگ نارنجی یا هلویی منتشر کردند. این رنگ با در نظر گرفتن شرایط متفاوتی مانند شرایط: اجتماعی، اقتصادی، سلامت و حتی سیاست، انتخاب می شود.

رنگ سال 2024 چیست

به گفته متخصصان مؤسسه رنگ Pantone: رنگ‌های مورد استفاده در هفته مد نیویورک بهار ۲۰۲۴/ رنگ سال ۱۴۰۳ با یک حس خاص از گذشته همراه هستند، اما در عین حال با تحول صحبت می‌کنند، زیرا که ما به شیوه‌ای مثبت‌تر به زندگی نگاه می‌کنیم. در این پالت رنگی، حس آزادی جدیدی به تصویر کشیده شده است که با توجه به این تنوع از رنگ‌های خاطره‌انگیز و آشنا، دربه در باز شده است تا به اکتشاف پتانسیل خلاقانه ما برای بازنمایی آینده بپردازیم.

با تمایل به بیان شخصی در مرکز مد، احساسات شادی و آرامش از طریق رنگ‌هایی که با آن‌ها در ارتباط هستیم، معتبر و قابل تشخیص هستند، در حالی که به جسارت در این دوره جدید وارد می‌شویم.

رنگ هلویی - رنگ سال 2024

“رنگ‌های هفته مد نیویورک بهار ۲۰۲۴ احساسات رها شدن را الهام می‌بخشند. این رنگ‌ها باز کردن تخیل و تقویت و آزاد کردن روح هنری منحصر به فرد خودمان را ممکن می‌سازند و به ما این امکان را می‌دهند که خودمان را با روش‌های خلاقانه‌تر بیان کنیم”، گفته است Leatrice Eiseman (لیتریس ایسمان)، مدیر اجرایی مؤسسه رنگ Pantone. “این رنگ‌ها ترکیب هماهنگی از سایه‌های آشنا با لمسه معاصر، یک تفسیر جدید از زمان حال را معرفی می‌کنند، زیرا که خاطرات گذشته و نگاه به آینده امید به حال را می‌آورند”.

آشنایی با تاثیر جوراب در استایل ؛ جفت دوست داشتنی چه تاثیری در استایل شما دارد ؟

چرا رنگ هلویی به عنوان رنگ سال رنگ سال 2024 انتخاب شد ؟

رنگ هلویی نوعی رنگ نارنجی است که از ترکیب رنگ قرمز و زرد ایجاد می‌شود. این رنگ انرژی زیادی دارد و ست کردن آن با دیگر رنگ‌ها بسیار راحت است. استفاده از رنگ هلویی برای لباس و دکوراسیون داخلی موجب افزایش انرژی، بهبود روابط و انتقال حس گرما به مخاطب می‌شود. معمولا رنگ سال با توجه به احساساتی که مردم دنیا بیشتر درگیر آن هستند، انتخاب می‌شود.

رنگ سال ۱۴۰۳ یک رنگ سرشار از آرامش است که برای ایجاد احساس امنیت و آرامش در دنیا انتخاب شده است. استفاده از این رنگ موجب بهبود روحیه و افزایش انرژی می‌شود و احساسات مثبت و عاشقانه را در انسان زنده می‌کند. در ادامه به برخی از آثار روانشناختی رنگ سال ۲۰۲۴ اشاره شده است.

۱- ایجاد احساس آرامش و تعادل

رنگ هلویی بسیار آرامش بخش است و به خاطر تناژ گرم و آرامی که دارد، احساس آرامش و تعادل را در ما زنده می‌کند. استفاده از این رنگ موجب کاهش استرس و نگرانی می‌شود.

۲- افزایش انرژی

هلویی یک رنگ جذاب از طیف رنگ‌های نارنجی است که انرژی فوق‌العاده‌ای دارد. زمانی که از رنگ هلویی در لباس یا دکوراسیون خانه استفاده کنید، احساس مثبت اندیشی، انرژی و شادمانی در شما بیشتر می‌شود.

رنگ سال 1403 - رنگ سال 2024

۳- افزایش احساسات عاشقانه

رنگ هلویی نماد عشق است و استفاده از آن حس عاشقانه، احساس دوستی و اتحاد را تقویت می‌کند. این رنگ حس علاقه و دوست داشتن را افزایش می‌دهد و احساسات عاشقانه را برانگیخته می‌کند.

راهنمای خرید لباس بارداری شیک و باکلاس و راحت

۴- افزایش خلاقیت و نوآوری

استفاده از رنگ هلویی موجب افزایش خلاقیت و نوآوری می‌شود. این رنگ به شکوفا شدن خلاقیت شما کمک می‌کند و موجب می‌شود تا ایده‌هایی جذاب و نوآورانه در ذهن ایجاد شود.

۵- جلوگیری از استرس

رنگ سال ۱۴۰۳ یک رنگ سرشار از آرامش است که جلوی استرس و نگرانی را می‌گیرد. این رنگ از شما در برابر استرس‌های روزانه محافظت می‌کند و احساس آرامش را در شما زنده نگه می‌دارد.

سال ۱۴۰۳ چه رنگ‌هایی را با هم ست کنیم ؟

رنگ هلویی از ترکیب دو رنگ نارنجی و صورتی ایجاد می‌شود و از همین رو می‌توانید این رنگ را با رنگ‌های پرانرژی زیادی ست کنید. در ادامه به شما می‌گوییم که رنگ هلویی را با چه رنگ‌هایی ست کنید.

دکراسیون با رنگ هلویی - رنگ سال 2024

۱- هلویی و سورمه‌ ای

می‌توانید رنگ هلویی را با رنگ سورمه‌ای ست کنید. برای این کار بهتر است از یک شلوار جین سورمه‌ای تیره یا کت سورمه‌ای در کنار یک شومیز یا بافت هلویی استفاده کنید.

۲- هلویی و سفید

سفید از آن رنگ‌هایی است که به راحتی با همه رنگ‌ها ست می‌شود. می‌توانید رنگ هلویی را با سفید ست کنید. برای ست کردن رنگ هلویی در دکوراسیون نیز رنگ سفید انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای است.

۳- رنگ هلویی با طوسی روشن

ترکیب رنگ هلویی با طوسی به طرز شگفت‌انگیزی جذاب است. می‌توانید از این دو رنگ هم در استایل و هم دکوراسیون منزل استفاده کنید.

۴- هلویی با نارنجی روشن

هلویی یکی از رنگ‌های زیرمجموعه نارنجی است که می‌توانید آن را با رنگ نارنجی روشن ست کنید. سایه و روشنی که این دو رنگ در استایل شما ایجاد می‌کنند، بسیار جذاب و خیره‌کننده است و به خصوص برای فصل پاییز و زمستان گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

بهترین لباس مناسب مجلس ختم چه بپوشیم ؟ + راهنمای استایل مناسب

رنگ سال - رنگ سال 2024

سال ۱۴۰۳ چه رنگی بپوشیم ؟

زمانی که رنگ مشخصی به عنوان رنگ سال مشخص می‌شود، شرکت‌های مد و استایل به سرعت شروع به تولید لباس‌هایی با رنگ‌های اعلام شده می‌کنند. معمولا در زمان اعلام رنگ اصلی هر سال رنگ‌های دیگری نیز برای استفاده در استایل و لباس اعلام می‌شود. در ادامه به شما می‌گوییم که رنگ سال ۱۴۰۳ علاوه بر رنگ هلویی چه چیزی است و به جز این رنگ دیگر از چه رنگ‌هایی در استایل خود استفاده کنیم.

  • رنگ نارنجی روشن برای بهار: رنگ نارنجی روشن یکی از زیباترین رنگ‌های بهار امسال است که می‌توانید آن را در کنار کرم یا رنگ‌های خنثی ست کنید.
  • رنگ قرمز تیره: قرمز تیره یا رنگی شبیه به چای تیره یکی دیگر از رنگ‌هایی است که می‌توانید برای بهار و تابستان ۱۴۰۳ در لباس‌هایتان استفاده کنید. این رنگ شیک موجب پرانرژی نشان دادن شما می‌شود و ظاهری به روز و جذاب به استایل شما می‌بخشد.
  • رنگ قرمز آتشین: یکی دیگر از رنگ‌های سال ۱۴۰۳ که می‌توانید از آن در استایل خود استفاده کنید، رنگ قرمز آتشین است که درواقع ترکیبی از قرمز و نارنجی است که به طرز شگفت‌انگیزی موجب جذاب‌تر به نظر رسیدن شما و القای انرژی و به مخاطب می‌شود.
  • رنگ‌های پاستیلی: رنگ‌های پاستیلی همچنان به عنوان رنگ‌هایی ترند و مد روز در استایل استفاده می‌شوند. امسال می‌توانید در استایل خود از رنگ‌هایی مثل آبی روشن، یاسی کبود و خاکی روشن استفاده کنید. استفاده از این رنگ‌های حسی سرشار از آرامش و ظاهری دوست‌داشتنی به شما می‌بخشند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

14 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *