افتتاح حساب ترکیه
مانتوی راحت برای سفر

مانتوی راحت برای سفر یکی از لازمه های هر سفری است . انتخاب مانتو آنقدر مهم است که اگر می خواهید تجربه یک سفر عالی را داشته باشید نباید این انتخاب را به عنوان کار لحظه آخری باقی گذاشت. انتخاب مانتوی راحت برای سفر روی کیفیت سفر شما اثر مستقیم دارد و لذت بردن شما را از سفر دو چندان می کند. پس اگر در این روزهای گرم تابستان قصد سفر دارید با استفاده از این مطلب شادمگ مانتوی راحت و مناسب برای سفر انتخاب کنید.

انتخاب بهترین مدل مانتوی راحت برای سفر

مهم نیست امسال تابستان چقدر درگیر هستید، به هر حال باید چند روزی را به یک سفر اختصاص دهید. شاید شما از آن گروه افرادی هستید که خوابیدن در خانه را به سفر چند روزه ترجیح می‌دهید، چون راحتی خانه با هیچ جا قابل مقایسه نیست اما این دلیل خوبی برای محروم کردن خودتان از سفر نیست.

طبیعت گردی - مانتوی راحت برای سفر

اگر لباس‌های مناسب و راحتی را برای سفر انتخاب کنید، نیمی از آسودگی خانه در سفر همراه شماست. شما می توانید از انواع مانتو تابستانی ۱۴۰۲ بهترین نوع را برای سفر انتخاب کنید و با توجه به راحتی آن چمدان خود را ببندید.

بهترین مدل مانتوی راحت برای سفر

برای سفر سراغ مانتو های مرسوم خود که در محل کار، خرید یا مهمانی می‌پوشید، نروید. مانتوی بلند یا گشاد انتخاب خوبی برای یک سفر تابستانی نیستند. شما احتیاج به مانتویی آزاد ولی نه گشاد، سبک و خنک دارید. حتما از انواع پارچه‌ مناسب مانتو تابستانی برای این نوع مانتوها استفاده کنید تا گرمازده نشوید.

استایل تابستانی - مانتوی راحت برای سفر

مانتوهایی که مدل پیراهن مردانه هستند، انتخاب راحت و خوبی محسوب می‌ شوند. یک مانتوی راحت و اسپرت با رنگ شاد می‌ تواند مقدمه سفر شاد و انرژی‌بخش شما باشد. برای مقصد سفر نیز می توانید از مانتوهایی که جنس پارچه آنها کمتر چروک می شود استفاده کنید. مانتو با پارچه ی ابروبادی یکی از بهترین مدلها  به دلیل خنکی و چروک نشدن هستند.

سعی کنید مانتو و روسری های خود را در کاوری جداگانه از چمدان بسته بندی کنید. روسری نخی مجلسی بهترین گزینه برای پوشش در روزهای گرم ساله تا هم شیک و با کلاس شوید و هم خنک تر باشید.

مانتو سفید - مانتوی راحت برای سفر

با توجه به اینکه نیاز به پوشیدن مانتو دارید بهتر است در طول سفر زیر مانتو از لباس های نازک و لباس های ساده استفاده کنید. یک تاپ بدون آستین می تواند گزینه مناسبی باشد. در هنگام خرید لباس های مناسب زیر مانتو بهتر است دقت کنید لباس‌هایی با جنس مرغوب طبیعی پیدا کنید . به خنک بودن آنها دقت بیشتری بکنید. سمت لباس هایی با جنس پلاستیک نروید زیرا می تواند گرما را به بدن شما منتقل کند.

همچنین در انتخاب شلوار نیز بسیار دقت کنید. شلوارهای نخی و البته جین های نازک می توانند گزینه های خنک و مناسبی برای طول سفر باشند .رنگ شلوار ها اهمیت دارد رنگ های روشن تر گرما را کمتر جذب می کند و می تواند شما را خنک تر نگه دارند. اگر یک شلوار نخی با رنگ روشن انتخاب کنید می‌تواند در کنار خنک بودن راحتی را در طول مسیر همراه شما نگه دارد.

شما می توانید از انواع جدید ترین مدل مانتو بهاره ۱۴۰۲ در شادمگ هم دیدن کنید و بهترین مدل را مناسب نوع سفر خود انتخاب کنید.

شلوار گشاد - مانتوی راحت برای سفر

مانتوی راحت برای سفر تابستانی

مانتو هایی که مدل پیراهن مردانه هستند انتخاب هایی راحت و خوب برای سفرهای تابستانی می باشند یک مانتو راحت و اسپرت با رنگ شاد می تواند مقدمه برای شروع یک سفر شاد و پر انرژی باشد.

مانتوهای مرسوم خود که در محل کار خرید و مهمانی از آنها استفاده می کنید را فراموش کنید. مانتوی مناسب و البته با جنسی خنک انتخاب کنید. شما به مانتوی آزاد احتیاج داریم اما نباید خیلی گشاد باشد . این مانتو باید سبک و خنک باشد و بتواند در طول مسیر دست شما را در انجام کارها باز بگذارد.

ژورنالی از مانتو نخی دخترانه تابستانی شیک ترند 1402

مانتو ابرو بادی - مانتوی راحت برای سفر

مانتو کفتان لباس مناسب تابستان

فراموش نکنید که شما برای سفرهای تابستانی احتیاج به مانتویی آزاد ولی نه خیلی گشاد و البته سبک و خنک دارید. مانتوهایی که مدل پیراهن مردانه هستند، انتخاب راحت و خوبی محسوب می‌ شوند. یک مانتوی راحت و اسپرت با رنگ شاد می‌ تواند مقدمه سفر شاد و انرژی‌ بخش شما باشد.

کفتان سبز - مانتوی راحت برای سفر

بعد از مانتوهای شومیز ی و رنگی رنگی کفتان ها می توانند برای استایل شما معجزه کنند زیرا این مانتوها علاوه بر اینکه تن خور راحت و آزادی دارند، استایل ساده و اسپرت شما را به یک استایل زیبا و شیک تبدیل می کنند. حتما از انواع مدل مانتو کفتان در شادمگ دیدن کنید و بهترین را برای سفر خودتان انتخاب کنید.

برای سفرهای تابستانی مانتو جلو بسته را فراموش نکنید

یکی از نکته هایی که برای سفرهای تابستانی باید رعایت کنید این است که از استایل های لایه لایه و شلوغ تا می توانید باید دوری کنید، زیرا این نوع از لباس پوشیدن باعث می شود شما گرما را بیشتر احساس کنید و در طول روز کلافه باشید.

بلوز شلواز - مانتوی راحت برای سفر

پس برای جلوگیری از استایل و لباس های لایه لایه بهتر است که مانتوهایی را انتخاب کنید بصورت جلوبسته طراحی و تولید می شوند. زیرا این نوع مانتوها را می توان بصورت تنها استفاده کرد و دیگر نیازی به انتخاب آیتم اضافه برای زیر آن ها نمی باشد.

در کل می توان گفت این مانتو ها نسبت به مانتوهای جلوباز ست کردن راحت تری هم دارند و این ویژگی در سفر بسیار کمک کننده خواهد بود.

مانتو لنین بهترین و راحت ترین مانتو برای سفر

فراموش نکنید که در سفرهای تابستانی بهتر است از مانتوهایی که جنس پارچه آنها الیاف طبیعی و یا صد در صد پنبه می باشد استفاده کنید و سعی کنید مانتو و روسری های خود را در کاوری جداگانه از چمدان بسته بندی کنید تا لباس هایتان آسیب نبینند.

مانتو لنین - مانتوی راحت برای سفر

مانتو و تونیک بهاره لنین جدا از اینکه تن خور راحت و سبکی دارد استایل شما را زیبا می کند، البته مهم ترین ویژگی درباره این نوع مانتوها این است که آن ها تنفس پذیر هستند؛ پس شما هنگام استفاده از آن ها گرما را کمتر حس می کنید و کمتر عرق می کنید.

مدل مانتو برای سفر یک روزه

اگر قرار است به یک سفر کوتاه یک روزه بروید، برای انتخاب کمی دستتان باز است، می توانید هر مدل مانتویی دوست دارید بپوشید، به شرطی که جنس پارچه آن کاملا نخی، سبک و مناسب فصل باشد، و در آن احساس راحتی بکنید. مثلا اگر دوست داشتید مسافتی را بدوید، یا کنار رودخانه راه بروید، دوچرخه سواری کنید و …، مانتوی شما تنگ، چسبان یا بیش از حد آزاد نباشد، چون در هر دو صورت شما احساس راحتی و آرامش نخواهید داشت.

اگر این تور گردشی در فصل تابستان است، از مانتوهای کوتاه از جنس نخ پنبه، ترجیحا جلو بسته، بدون دکمه و با آستین های کوتاه استتفاده کنید. رنگ و طرح مانتو بستگی به سلیقه شما دارد، ولی پیشنهاد ما رنگ های شاد، ملایم و پاستیلی است.

گردش - مانتوی راحت برای سفر

اگر سفرتان در فصل زمستان است، از رنگ های جیغ، تند و گرم استفاده کنید. بافت مانتو یا لباس شما حتما ضخیم و گرم باشد؛ حتی می توانید چندین لباس را به صورت لایه لایه بپوشید. بهتر است مانتوی شما حتما یک جیب کوچک داشته باشد که وسایل کوچک و ضروری، مثل تلفن همراه، جی پی اس، سوئیچ و… را نزدیک خودتان نگهدارید.

مدل مانتوی مناسب برای کمپینگ

کمپینگ هم نوعی طبیعت گردی است، با این تفاوت که طبیعت گردی شاید گاهی یک سفر 1 روزه باشد، ولی کمپینگ حداقل 2 الی 3 روز طول می کشد، و معمولا کمپ در نقاطی از طبیعت برقرار می شود که ممکن است از امکانات رفاهی و بهداشتی فاصله خیلی زیادی داشته باشد، یا اصلا چنین امکاناتی در منطقه وجود نداشته باشد، که البته این هم بخشی از جذابیت های غیرقابل چشم پوشی کمپینگ است.

در چنین مواقعی بهتر از مانتو و لباس هایی استفاده کنید که به صورت تخصصی برای طبیعت گردی حرفه ای طراحی شده اند. این لباس ها ایمنی بالاتری دارند، خیلی دیرتر کثیف می شوند و بو می گیرند، کاملا راحت هستند و از شما در برابر آسیب های سطحی محافظت می کنند.

معرفی انواع ترند بهار و تابستان 2022 ؛ راز شیک پوشی شما اینجاست !

کپپینگ - مانتوی راحت برای سفر

معمولا این مدل مانتوها در فروشگاه های لباس ورزشی فروشی در رنگ ها و طرح های متنوع، و حتی به صورت ست های ورزشی فوق العاده زیبا و جذاب فروخته می شوند، پس از سر زدن به این مراکز غافل نشوید.

مدل مانتو برای جشن در طبیعت

قصد دارید امسال تولد همسر عزیزتان را در دامان طبیعت برگزار کنید، و او را حسابی هیجان زده کنید. از چند ماه قبل به مقصد سفر، تجهیزات لازم و ضروری، هم سفرانتان، تم تولد، موسیقی، تزیین کیک و… فکر کرده اید و برنامه ریزی های لازم را انجام داده اید، ولی هنوز لباس یا مانتو مناسبی برای خودتان انتخاب نکرده اید! نمی دانید چه باید بپوشید، و این موضوع حسابی ذهن شما را درگیر کرده، ولی جای برای نگرانی نیست؛ در چنین مواقعی باید مدل مانتویی را انتخاب کنید که:

مانتو سنتی - مانتوی راحت برای سفر

نوع جنس پارچه آن نخ، کتان یا از جنس الیاف طبیعی باشد.
رنگ مانتو، دقیقا مناسب فصل باشد (در بهار و تابستان رنگ های پاستلی، شاد و سرد، و در پاییز و زمستان رنگ های گرم، تیره و خنثی).
برای فصول سرد، مانتوهای ضخیم و دارای بافت درشت و قطور بپوشید تا سرمای هوا شما را آزار ندهد.
قد مانتو کاملا متناسب با طول قد شما باشد؛ انتخاب مانتوهای بلند، نه تنها حرکت شما را کند می کند، بلکه در مواقعی که لازم است سریعتر راه بروید یا بدوید، مانع حرکت شما می شود و حتی ممکن است آسیب ببینید.

نکته مهم

به زیبایی ظاهری مانتو هم دقت کنید. از پارچه های گُل دار و رنگو لعاب دار استفاده کنید تا عکس های بسیار زیبا و جذابی داشته باشید. اگر تم تولد، بانک آرایی و کیک تولد از قبل تدارک دیده اید، می توانید رنگ، طرح و مدل مانتو را متناسب با رنگبندی و تم جشن تولد در نظر بگیرید.

مانتوی راحت برای سفر

حتی می توانید یک دست لباس متناسب با تم، برای همسرتان هم ببرید تا برای عکس و فیلم بپوشد.

سایر لباس های مناسب و راحت برای سفر

شلوار جین

شلوار جین تقریبا برای سفر به هر منطقه ای مناسب است. اگر هوایی سفر می کنید می توانید به طور معمول شلوار جین خود را برای سوار شدن در هواپیما بپوشید. در سفرهای زمینی و دریایی هم همینطور عمل کنید. بنابراین مجبور نیستید آن را در چمدان بگذارید و جا برای لباس و وسایل دیگر بیشتر است.

کت شلوار زنانه - مانتوی راحت برای سفر

اگر در سفر خود از یک کارخانه یا یک منطقه روستایی دیدن می کنید یا از یک مکان گردشگری که افراد محلی در آنجا شلوار جین پوشیده اند، پس پوشیدن شلوار جین امری عادی است. البته شلوار جینی که می پوشید باید اندازه اش مناسب و صاف و مرتب باشد. حتی بهتر است از رنگ آبی تیره یا مشکی استفاده کنید. شلوارهای بگی، پاره و زاپ دار، و حتی جین کشی تنگ در خارج از آمریکا آنچنان مرسوم نیست.

دامن

دامن پوششی ساده است که تقریباً در هر نوع بدنی زیبا به نظر می رسند. برای سفر در تابستان یا مناطق گرمسیر می توانید چند دامن نخی را همراه خود داشته باشید. تا کردن و میزان جای اشغالی توسط دامن ها نیز محدود است. شما می توانید براحتی آنها را در چندان خود جا کنید.

بلوز دامن - مانتوی راحت برای سفر

ژاکت سبک

همراه داشتن یک ژاکت سبک هنگام سفر به مناطق مختلف ضروریست. در بعضی از مناطق آب و هوایی صبح ها و عصرها در طول سال به یک ژاکت نازک نیاز دارید. حتی در برخی از ساختمان ها در اوج تابستان نیز به دلیل وجود کولر ممکن است احساس سرما کنید.

ژاکت های کش باف پشمی یک گزینه عالی برای سفر به مناطق سردسیر است. ژاکت کش باف پشمی می تواند بلافاصله شما را گرم کند. این لباس برای آن روزهایی که هوا نوسان دارد بسیار مناسب است.

بلوز ، تونیک و تیشرت

همراه داشتن تی شرت یا تونیک بسته به نوع پوشش انتخابی خودتان هم مهم است. سعی کنید از تی شرت و بلوزهای هایی با رنگ های شاد استفاده کنید. این لباس ها را با شلوار یا دامن خود استفاده کنید.

صفر تا صد نکات ست کردن با رنگ سال 2024 هلویی و گلبهی

تاپ های کژوال و تی شرت هایی با رنگ های خنثی و گرم یا به صورت ترکیبی راه راه یا با طرح های دیگر هم برای رفتن سفر ساحلی شما عالی هستند. ان ها غیر رسمی اما شیک و استایلیش هستند و به شما حس بهتری میدهند. همچنین به راحتی با جین و صندل ست می شوند .

مانتو راه راه - مانتوی راحت برای سفر

پیراهن های تابستانه، مناسب ترین لباس برای سفر در تابستان

لباس های تابستانه با پترن های گلدار و برگ های بزرگ و یا با طرح های هاوایی ایتم بسیار مناسبی است. می توانید این لباس ها را در چمدانتان داشته باشید. اینگونه شما با طبیعتی که سفر کردید به خوبی همخوانی دارید. این لباس به خاطر داشتن سبک بوهو برای هر نوع فرم اندام مناسب است.

پیراهن - مانتوی راحت برای سفر

پیراهن هایی از الیاف طبیعی که فوق العاده راحت هستند و سبک کژوال دارند را می توانید با اکسسوری های مختلف نظیر یک دستمال گردن ، گردنبند یا گوشواره های بزرگ بپوشید و استایل متفاوتی با سلیقه ی خودتان برای تعطیلات داشته باشید.

شلوارهای راحتی، لباس مورد نیاز برای سفر

شلوار های گشاد (به اصطلاح ما شلوار دامنی ) و شلوار سمبادی: شما می توانید مدت طولانی ان را به تن داشته باشید و کنار ساحل برای تعطیلات یکی از بهترین ایتم ها خواهد بود . می توانید با استفاده از یک کمربند با رنگ متضاد یا با گره زدن کمربند از جنس شلوارتان ان را کمی متفاوت تر بپوشید .

عبا - مانتوی راحت برای سفر

کفش و صندل

مععمولا همراه داشتن دو تا سه جفت کفش یا صندل برای سفر کافیست. یک مدل کفش کتانی راحت برای پیاده روی های طولانی، یک کفش زیبا و شیک برای رفتن به مکان های خاص، و یک جفت صندل هم برای راحتی در هتل و یا سایر مکان ها لازم است.

اگر در فصل زمستان مسافرت می کنید کار کمی سخت تر است و باید چکمه یا بوت را همراه خود ببرید. برای سفر تابستانی صندل انتخاب بهتری نسبت به کفش‌ های اسپرت و راحت است چون پا احساس گرمای کمتری می‌ کند اما حواس‌ تان باشد و سراغ صندل‌ های تخت نروید.

کفتان - مانتوی راحت برای سفر

برای سفر تابستانی خود صندلی انتخاب کنید که کفی طبی و متناسب با فرم کف پا داشته باشد. صندل‌ های تخت برای سفر راحت نیستند. اگر هم به مناطق ساحلی می روید همراه داشتن دمپایی لا انگشتی برای رفتن به دریا را فراموش نکنید.

کیف

کیف سفر هم باید جادار باشد و هم سبک؛ این دو ویژگی میسر نیست مگر اینکه شما سراغ کیف‌ های پارچه‌ ای بروید. در میان کیف‌های پارچه‌ ای بهتر است نمونه‌ ای را انتخاب کنید که دسته بلند برای یک‌ طرفه انداختن کیف دارد. همچنین بند پشتی برای استفاده به شکل کوله‌ پشتی را داشته باشد. با چنین کیف راحتی شما امکان پیاده‌روی چند ساعته را هم دارید. برای سایر مکان ها هم می توانید از کیف های دستی کوچک و ظریف استفاده کنید.

شال، روسری و کلاه

گرمای تابستان، آزاردهنده‌ ترین بخش یک سفر تابستانی، آن هم با ماشین است. اما می‌ توانید با انتخاب لباس‌ های خنک و تابستانی از آزار گرما کم کنید. برای سفر با ماشین، شال انتخاب بهتری نسبت به روسری است. چون گرمای کمتری دارد و امکان بستن به شیوه‌های مختلف را به شما می‌دهد.

ژیله شلوار - مانتوی راحت برای سفر

شال خود را حتما از رنگی روشن انتخاب کنید. اما سفید انتخاب خوبی نیست چون با شروع حرکت در جاده، به خاکستری تغییر رنگ می‌دهد. استفاده از روسری های زیبا و یا کلاه های مختلف هم در سفر می تواند استایلی زیبا را برای شما به ارمغان آورد.

سخن آخر

حالا که نکات لازم برای انتخاب مدل مانتوی راحت برای سفر را خیلی خوب یاد گرفتید، زودتر بروید سراغ کمد لباسهایتان و چمدانتان را جمع کنید. البته اگر مدلی که لازم دارید، در کمد لباستان موجود نیست، حتما بهترین مدل مانتو مناسب خودتان را انتخاب کنید و زودتر آن را به ساک سفرتان اضافه کنید. سفر شاد و دلچسبی را برای شما آرزو می کنیم.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

1 مرداد 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

4 دیدگاه

 • اکرم:

  واقعا این مدلای جلو بسته و نخی خیلی برای تابستون و سفر راحت هستند

  پاسخ
  • شاد مگ:

   بله همینطوره . خوشحالیم که از این مطلب خوشتون اومده.

   پاسخ
 • شیرین کریمی:

  چه مدلهای قشنگی

  پاسخ
  • شاد مگ:

   خوشحالیم که از این مطلب خوشتون اومده. ممنون که نظرتون رو با ما به اشتراک می گذارید.

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *