افتتاح حساب ترکیه
تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج

تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج یکی از مواردی است که شما باید با شروع فصل گرما و همزمان با خاموش کردن رادیاتور بدانید. حتما به این نکات دقت کنید تا پکیج شما آسیب نبیند. با شادمگ همراه باشید.

چرا باید تبدیل حالت زمستانی به تابستانی را یاد بگیریم ؟

با شروع بهار و آغاز گرما دیگر باید کم کم رادیاتور شوفاژ را خاموش کرده و پنجره ها را با این هوای بهاری باز کنیم. برای تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج شما باید نکاتی را مانند راه اندازی رادیاتور شوفاژ  آموزش ببینید و از پکیج و دکمه آن کمی اطلاعات داشته باشید. برای تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج  نیازی به سرویسکار ندارید.

تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج

در تمامی مدل های پکیج سه دکمه قابل تنظیم وجود دارد:

  • حالت تابستانه
  • حالت زمستانه
  • حالت خاموش

هر کدام از این دکمه ها برای فصل و موقعیت خاصی کاربرد دارند و همانطور که از اسم آنها پیداست حالت زمستانه برای گرم کردن خانه و وقتی که هوا سرد می شود و حالت تابستانه برای فصل گرما و زمانی که به گرم کردن رادیاتورها نیازی ندارید استفاده می شود.

حالت زمستانه پکیج دیواری

در حالت زمستانه پکیج دستگاه پکیج دیواری شما علاوه بر گرم کردن آب ، شوفاژها و رادیاتورها را نیز گرم می کند. امروزه بسیاری از خانواده ها برای گرم کردن آب مصرفی در خانه از پکیج استفاده می کنند که استفاده آن بسیار راحت تر از آبگرم کن های قدیمی است. پکیج ها علاوه بر کم جا بودن دمای خانه را یک دست می کنند.

اما نکته مهم در نحوه کارکرد پکیج این است که پکیج قادر است به طور همزمان آب گرم بهداشتی و آب داغ حرارتی تولید کند . در واقع زمانی که شما با آب گرم کار می کنید رادیاتور ها از انرژی ذخیره شده استفاده می کنند و آب داغ تولید می شود. یعنی وقتی که نیاز به آب گرم بهداشتی ندارید، پکیج برای داغ کردن آب مصرفی رادیاتور ها فعال می شود.

قوانین آپارتمان نشینی که باید برای زندگی در آپارتمان بدانید + باید ها و نباید ها آپارتمان نشینی

لازم به ذکر است که آب مصرفی بهداشتی آبی است که به عنوان آب خوردن و همچنین آب مورد نیاز برای شست و شو استفاده می شود. زمانی که دستگاه در حالت زمستانه قرار دارد ، پکیج توان تامین آبگرم بهداشتی و آب داغ گرمایشی رادیاتور ها را دارد. به یاد داشته باشید اگر دستگاه در این حالت دچار مشکل بود به یک تعمیرکار نیاز دارید .

تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج

دلیل سرد گرم شدن آب پکیج را در مجله شادمگ آموزش ببینید.

حالت تابستانه پکیج دیواری

پکیج در این حالت آب مصرفی رادیاتور ها را گرم نمی کند.  این حالت پکیج برای هوای گرم است که شما نیازی به گرمای رادیاتورها ندارید که معمولا هم در فصل بهار یا تابستان اتفاق می افتد. در این حالت پکیج فقط وظیفه گرم کردن آب را بر عهده دارد .

حالت خاموش

در حالت خاموش ، رادیاتور با انرژی ذخیره شده خود، محیط را گرم می کند و برای مدت کوتاهی خاموش می شود .اصولا این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که پکیج در حالت زمستان قرار دارد و اواویت با گرم کردن آب با آب مصرفی می باشد. در چنین حالتی پکیج خاموش شده و تنها آب مصرفی را گرم می کند.

سه ولوم اصلی پکیج

همه پکیج ها سه ولوم اصلی دارند که هر کدام از آنها برای نیاز های خاصی طراحی شده اند. مثلا یکی برای حالت زمستانه دستگاه ، یکی برای حالت تابستانه . دانستن اطلاعاتی در مورد این ولوم ها بد نیست و می تواند مفید باشد.

ولوم اول

پیچ اول برای روشن و خاموش کردن دستگاه پکیج و ر سمت راست دستگاه نصب شده است. هنگام که ولوم روی صفر قرار بگیرد نشان دهنده این است که دستگاه خاموش است و اگر روی یک قرار بگیرید دستگاه روشن می شود.

تميز كردن چدن گاز با چند ترفند ساده و در كوتاهترين زمان ؛ اينطوري اجاق گاز تون برق مي زنه

تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج

ولوم دوم

این ولوم که در قسمت وسط دستگاه قرار گفته برای  تنظیم دمای آب طراحی و نصب شده است. شما می توانید درجه آب مصرفی را با این پیچ کم و یا زیاد کنید. این ولوم معمولا با تنظیمات بار اول راه می افتد و نیاز نیست به طور مرتب آن را تنظیم کنید. بعترین حالت این پیچ قرار گرفتن در حالت وسط است اما باز هم با توجه به شرایط و مصرف خانوار تغییر خواهد کرد.

ولوم سوم

مهمترین ولوم که در سمت چپ دستگاه قرار دارد، برای تبدیل حالت زمستانه پکیج به تابستانه مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این ولوم روی صفر در حالت تابستانه قرار می گیرد، اما اگر بخواهید دمای خانه را بالا ببرید و رادیاتور ها را راه اندازی کنید ، می توانید ولوم را افزایش دهید تا پکیج در حالت زمستانه قرار بگیرد.

سعی کنید تنظیمات را بصورت استاندارد انجام دهید و هیچگاه ولوم را در بالاترین حد خود نگذارید؛ اینکار به دستگاه فشار وارد کرده و ممکن است باعث خرابی آن شود.

چگونگی تبدیل حالت زمستانی به تابستانی

تبدیل حالت زمستانی به تابستانی در پکیج ایران رادیاتور

 ابتدا مطمئن شوید که پکیج خاموش است. بعنی باید ولوم سمت راست روی حالت صفر قرار گیرد. سپس شیرهای رفت و برگشت رادیاتورها را ببندید و  از بسته بودن آنها مطمئن شوید.

تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج

سپس با استفاده از ولوم وسطی دستگاه دمای مورد نظر خانه را تعیین کنید. همانطور که قبلا هم گفتیم بهترین حالت این پیچ قرار دادن آن در نقطه ی وسط است. البته باز هم تاکید میکنیم که این میزان دما با توجه به سلیقه و محیط محل زندگی تان می توانید  متغیر باشد. در پایان ولوم سمت چپ یا همان ترموستات مدار شوفاژ را در حالت صفر بگذارید تا گرمایش رادیاتور ها خاموش شود. این عملیات به پایان رسید.

20 علت روشن نشدن کولر گازی ؛ روش های رفع مشکل کولر گازی رو بدون نیاز به سرویسکار یاد بگیر

تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج بوتان

پکیج بوتان نیز مانند پکیج دیواری ایران رادیاتور در سه حالت تابستان  و زمستان و خاموش کار می کند. ولوم ها دقیقاً ساختاری شبیه پکیج ایران رادیاتور دارند . تنها تفاوت ایجاست که شما پیش از روشن کردن پکیج بوتان برای انجام عملیات ، باید از تنظیم استاندارد درجه فشار مطمئن شوید. بهترین حالت فشار پکیج ، قرار گرفتن آن روی عدد یک می باشد. اگر فشار کمتر از این بود، شیر کوچک پکیج را باز کرده و فشار را افزایش دهید . زمانی که به عدد استاندارد مورد نظر رسید شیر را ببندید.

تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج

سپس پکیج را در حالت تابستانه قرار داده تا وقتی که نمایشگر وضعیت کارکرد پکیج بوتان سبز رنگ شود.، در اینصورت مطمئن خواهید شد که مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشته اید و اکنون دستگاه در حالت تابستانه قرار دارد.

تبدیل حالت زمستانه پکیج به تابستانه در پکیج دیواری ایساتیس

در در پکیج ایساتیس تبدیل حالت زمستانه به تابستان با پکیج های دیگر متفاوت است. پس خوب به این نکات توجه کنید. برای تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج ایساتیس  2 مرحله را باید پشت سر بگذارید. ابتدا برای روشن کردن پکیج،  فشار شیرپرکن را چک کنید و مطمئن شوید که فشار بین یک تا یک و نیم می باشد. سپس دکمه پاور را بزنید با ورود رمز چهار صفر 0000 پکیج را روشن کنید. پس از روشن کردن پکیج با فشردن دکمه شماره 7mode دستگاه در حالت تابستان قرار می گیرد.

تبدیل حالت زمستانی به تابستانی پکیج

سخن آخر

تبدیل حالت زمستانه پکیج به تابستانی در پکیج ها نیازی به تخصص و سرویسکار نیاز ندارد. اغلب دستگاه های پکیج با چند مرحله ساده در حالت تابستانی قرار می گیرند. باید تمام مراحل را با دقت انجام دهید تا دستگاه دچار مشکل نشود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

18 فروردین 1403

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *