آینه کاری دیوار راهرو

آینه کاری دیوار راهرو سریع‌ ترین و ساده‌ ترین راه برای تغییر فوری ظاهر ورودی خانه است که باعث شیک شدن و بزرگتر نشان دادن فضای خانه می شود. همین موضوع اهمیت آینه کاری مخصوصا ورودی خانه را دوچندان می کند. این مقاله شادمگ را از دست ندهید.

ضرورن آینه کاری روی دیوار راهرو

در برخی از فضاهای خانه هیچ ایده مناسبی وجود ندارد و یک طراح برای رسیدگی به این بخش ها نیاز به یک ابزار قوی دارد. یکی از این فضاها محل تقاطع یا همان بخشی است که راهرو به راهروهای دیگر راه پیدا می کند. در این بخش باید به این نکته توجه کنیم که طرح های شلوغ و بیش از اندازه متنوع می تواند موجب آشفتگی شود و از کاربرد آینه در دکوراسیون نباید غافل شد.. به عنوان مثال می توانید به چیدمان و طراحی اتاق های مجاور راهرو توجه ویژه ای داشته باشید به این ترتیب فضای هماهنگ و جذابی بوجود خواهید آورد.

آینه کاری دیوار راهرو

جدا از اینکه به شما اجازه می دهد تا انعکاس فوق العاده خود را بررسی کنید – استفاده از ایده های آینه راهرو یکی از قدیمی ترین ترفندهای طراحی در تاریخ است که به افزایش فضای کوچک کمک می کند. یکی از بهترین ترفندهای طراحی، استفاده از آینه برای انعکاس نور و ایجاد فضایی گسترده تر است.

با این حال، فقط به این دلیل که یک آینه در بیشتر موارد کاربرد دارد به این معنی نیست که در همه موارد کار می کند. ورودی یک مانع معمول طراحی است که در آن آینه می تواند فضا را بسازد یا بشکند. اگر تصمیم دارید یک آینه ورودی نصب کنید، در اینجا چند نکته ضروری وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. آینه می تواند دکوراسیون ورودی شما را متحول کند، اما قبل از انجام هر کاری به دقت فکر کنید.

آینه کاری دیوار راهرو

مزیت آینه کاری دیوار راهرو

وقتی شما راهروی منزل خود را آینه کاری می کنید فضا را بزرگ تر از آنچه هست نشان می دهد. اگر منزل شما کوچک است یک دیوار را به انتخاب خود آینه کاری کنید. پیشنهاد ما به شما این است که دیوار کنار میز غذاخوری یا میز کنسول را انتخاب کنید زیرا که خانه شما زیباتر و جذاب نشان می دهد.

آینه کاری دیوار راهرو

بعد از آن که آینه کاری شما تمام شد آن موقع است که می فهمید چقدر فضای خانه شما بزرگ تر و دلبازتر شده است. برای آن که بخواهید اتاق خود را جذاب کنید می توانید با زدن آینه دکوراتیو و یا آینه های لامپی اتاق خود را به یک محیط جذاب تبدیل کنید. با زدن آینه در راهرو یا اتاق خواب می توانید نور محیط را چند برابر کنید.

آینه ها قابلیت آن را دارند که نور را منعکس کنند و نور بیشتری را به اتاق خواب یا راهروی منزل شما هدیه کنند. با نصب آینه شما می تونید هر موقع که خواستید ظاهر اتاق را آراسته کنید و انرژی بسیار خوبی دریافت کنید.

به این دلایل به فکر آینه کاری دیوار راهرو باشید

نور را منعکس کنید

آینه ها یک راه عالی برای وارد کردن نور به خانه شما هستند. اگر ورودی شما مستقیماً روبروی یک پنجره یا منبع نور طبیعی دیگر باشد، یک آینه می تواند نور را چند برابر کند و باعث شود ورودی شما وسعت بیشتری پیدا کند. بدون انعکاس نور در آینه، ممکن است برخی از اثرات را از دست بدهید.

همه چیز در مورد دکوراسیون بالکن ؛ از ایده های خلاقانه تا خطاهای بزرگ

اگر نورهای زیبایی در این نزدیکی دارید که می توانند به انعکاس نور نیز کمک کنند، این ایده می تواند بسیار کارآمد باشد. منابع نور خود را در نظر بگیرید و به این فکر کنید که آن نور چگونه فضای شما را ایجاد می کند. انعکاس نور فلورسنت با حداکثر کارایی ممکن است اثر معکوس با آنچه شما در نظر دارید داشته باشد.

آینه کاری دیوار راهرو

تجهیزات مورد علاقه خود را منعکس کنید

آینه ها به ورودی شما عمق می دهند، اما در نظر بگیرید که چه چیزی را به مهمانان خود منعکس می کنید. اگر آینه جزئیات معماری را برجسته می کند، انتخاب آن به عنوان طراحی بسیار خوب است. اگر آینه شما ویژگی‌هایی را منعکس می‌ کند که شما آن را دوست ندارید، آن آینه را نیز دوست نخواهید داشت.

آینه ها برای دو برابر کردن قسمت هایی از خانه که دوست دارید فوق العاده هستند. اگر ورودی شما مملو از نور طبیعی زیبا و ویژگی های قالب سازی زرق و برق دار است، یک آینه این موارد را به شما ارائه می دهد. آینه ها نور طبیعی بیشتری را اضافه می کنند، توهم فضای بیشتری را ایجاد می کنند، ظاهری منحصر به فرد می دهند و خیلی چیزهای دیگر.

اگر ورودی شما در یک نقطه ایده آل قرار ندارد، یک نوع متفاوت از آثار هنری می تواند به پنهان کردن چیزهایی که دوست ندارید کمک کند. فکر کنید یک آینه به شما دو برابر چیزی را که دوست دارید می دهد.

آینه کاری دیوار راهرو

بزرگ و ساده

یک آینه بزرگ می تواند چشم را به سمت بالا بکشد و توهم فضای بیشتری را ایجاد کند. آینه ورودی شما باید جلو و وسط باشد و چند تزئین کوچکتر در کنار آن وجود داشته باشد که فضای شما را اشغال کند. با این حال، شما می خواهید مطمئن شوید که آینه شما خیلی بالا آویزان نیست.

آینه ای تهیه کنید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا دیوار را بپوشاند. همچنین عرض آینه را با میزی که در ورودی خود دارید یا اگر مبلمان ندارید با سه چهارم فضای دیوار مطابقت دهید. اگر نمی توانید یک آینه مناسب برای مطابقت با این ابعاد پیدا کنید، بهتر است منتظر بمانید یا یک جایگزین پیدا کنید. اگر مطمئن نیستید، سعی کنید از شخصی بخواهید که آینه را در چند موقعیت مختلف نگه دارد تا ببینید وقتی وارد ورودی خود می شوید چه احساسی دارید.

آینه کاری ورودی برای رفع نقص ها

اگر دیوارهای راهرو ورودی منزل شما دارای عیوبی نظیر فرسودگی، شکاف، لکه و رنگ پریدگی یا وجود طاقچه های قدیمی می باشد که به هر دلیل نمی خواهید آن نقص را رفع کنید، می توانید از آینه کاری در راهروها نفع زیادی ببرید. در نتیجه می توانید آینه ها را بر روی این قسمتهای آزار دهنده نصب کنید.

آینه کاری دیوار راهرو

نصب آینه ها در راهروها هیچ محدودیتی ندارد

از دیگر مزیت های آینه کاری می توان به این اشاره کرد که بر روی تمام دیوارها اعم از سیمانی، گچی یا چوبی انجام پذیر است.

مواردی که باید از آنها اجتناب کرد

چند دلیل وجود دارد که ممکن است بخواهید از آویزان کردن آینه در ورودی خود اجتناب کنید: با توجه به فاکتورهای فنگ شویی، آیا باید آینه را جلوی در آویزان کنید؟ اگر از اصول فنگ شویی پیروی می کنید، ممکن است بخواهید در قرار دادن آینه راهرو و ورودی خانه تجدید نظر کنید.

طبق فنگ شویی، آویزان کردن آینه روبروی درب ورودی می تواند پول و فرصت را از شما سلب کند و باعث شود برای آنچه دارید سخت تر کار کنید. با این حال، برای فضای خاص خود و نیازهای انرژی آن باید با یک متخصص فنگ شویی مشورت کنید. اگر از پیروان فنگ شویی نیستید، اما می خواهید از انرژی های منفی در امان باشید، ممکن است آن را برای مدت زمان معینی امتحان کنید تا ببینید چگونه پیش میرود.

کاربرد نرده چوبی در داخل آپارتمان + معرفی انواع مدل های نرده چوبی

آینه کاری دیوار راهرو

چند مدل پرطرفدار ساده آینه کاری راهرو ورودی

برای آینه کاری روی دیوار راهرو می توان آینه ها را با اشکال مختلف مانند یک پازل در کنار هم نصب کرد. در این مدل می توان با نظر و سلیقه ی افراد خانواده به یکی از این روش ها عمل کرد:
در روش اول تمام قطعات آینه ها را یک شکل و یک اندازه برش زده و در کنار یکدیگر بر روی دیوار راهرو نصب میشود. این روش در دکوراسیون داخلی کاربرد زیادی دارد و با هزینه کم می توان ورودی ساختمان را فوق العاده زیبا و جذاب کرد.

آینه کاری راهرو ورودی خانه

دومین روش اینکه آینه ها را به شکل و سایزهای مختلف درآورده و روی دیوار قرار بدهید.

آینه کاری دیوار راهرو

آینه کاری برای راهرو ورودی

اگر مدل پازلی مورد پسند شما نیست می توانید از آینه های یک دست و کامل استفاده کرده و یک آینه در اندازه ی دلخواه و متناسب با دیوار ها و راهرو انتخاب کرد. استفاده از یک یا چندین آینه فانتزی با قاب خاص و زیبا نیز خالی از لطف نخواهد بود.

نصب آینه در راهرو ورودی با نور طبیعی یا پنجره

برای راهروهایی که دارای پنجره هستند و نور طبیعی در آنها می تابد می توان یک دیوار را که کنار منبع نور طبیعی است در نظر گرفته و به صورت کامل و یکدست با یک آینه ی بزرگ بپوشانید. با این کار شما یک فضای روشن تر از قبل خواهید داشت که بسیار درخشان و دلباز خواهد بود. و همچنین انعکاسی از تصویر بیرون از راهرو را در آینه خواهید داشت، مثلا تصویر آسمان آبی ..!

آینه کاری برای راهروهای بزرگ منزل

اگر فضای راهروهای شما بزرگ است می توانید یک آینه ی بزرگ بر روی زمین قرار داده و در کنار آن از یک مبل لوکس و یا نیمکت استفاده کنید. اگر این راهروی بزرگ متعلق به ورودی منزل شماست این فضا و چیدمان می تواند در لحظه ورود و خروج از منزل تبدیل به یک سالن انتظار شیک و لاکچری شود.

آینه کاری دیوار راهرو

آینه کاری راهرو ورودی با سقف کوتاه

راهروهایی که سقف نسبتا کوتاهی دارند آینه کاری می تواند علاوه بر یک دیوار روی تمام سقف نیز ایجاد شود و به این وسیله ارتفاع را بیشتر نشان دهد در این راهروها شما باید علاوه بر آینه از خاصیت نور و رنگ آمیزی نیز بهره ببرید.

آینه کاری راهروهای تاریک

راهروها معمولا در قسمت هایی از منزل قرار دارند که هیچ پنجره یا نورگیری ندارد، همین باعث می شود که فضایی تاریک و دلگیر داشته باشند. افراد از این راهروها به سرعت عبور می کنند چون نمی خواهند دلگیری را تحمل کنند. برای رفع این مشکل می توانید آینه های بزرگ را در راهرو نصب کرده و نورهای نواری ال ای دی را دورتا دور آینه ها قرار دهید. با همین ابزارهای ساده و هزینه ی کم مشکلتان رفع شدنی است.

آینه کاری راهروهای طولانی

آینه ها به محیط عمق بیشتری می دهند. اگر راهرویی طولانی در منزلتان واقع شده هرگز در قسمت انتهایی آن آینه قرار ندهید. آینه ها را در هر دو طرف دیوار نصب کرده و با این کار عرض را وسعت بدهید و در انتهای راهرو نیز یک نقطه کانونی توسط یک صندلی یا میزی با چند اکسسوری بوجود بیاورید.

آینه کاری راهروهای باریک با سقف بلند

اگر راهرو باریک بوده اما سقف بلندی دارد باید آینه هایی گرد و بزرگ را بر روی دیوارهای دو طرف قرار دهید. از نورپردازی حرفه ای در اطراف آینه ها و سقف در این شرایط نباید غافل شوید.

آینه کاری دیوار راهرو

راهروهای با رنگ های سرد

آینه کاری ورودی خانه همچنین برای راهروهایی که با رنگ های سرد رنگ آمیزی شده اند مناسب است. زیرا آینه ها به محیط گرمی می دهند و انرژی خوبی را در فضای راهرو به جریان می اندازند. اگر برایتان این امکان فراهم باشد که در کنار یا مقابل آینه ها از شمع استفاده کنید به راحتی خاصیت رنگ سرد محیطتان را از بین برده و گرما و صمیمیت را جایگزین آن خواهید داشت.

مزایا و معایب مبل تختخواب شو | نکات مهم برای خرید پرکاربردترین مبل خانه های کوچک

چگونه بهترین آینه را برای دیوار راهرو انتخاب کنیم؟

برای انتخاب یک آینه مناسب برای راهرو خانه، ابتدا به نحوه استفاده از فضا فکر کنید. این مشخص می‌کند که به کدام سبک نیاز دارید، آیا شما صرفاً جنبه تزئینی آینه کاری دیوار راهرو برایتان اهمیت دارد یا به یک عنصر ذخیره سازی نیز نیاز دارید؟

همچنین محل قرار دادن آینه را در نظر بگیرید، زیرا این به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید که کدام نوع آینه بهتر به نظر می‌رسد. اگر قرار است آینه کاری را روی یک دیوار خالی انجام دهید و مبلمانی در نزدیکی آن وجود ندارد، یک آینه تمام قد بهترین انتخاب خواهد بود.

آینه کاری دیوار راهرو

همچنین اگر می‌خواهید آینه را در انتهای راهرو روی دیواری خالی قرار دهید، آینه‌های تمام قد معمولاً بهترین انتخاب هستند. این آینه‌ها نه تنها فضای راهرو را طولانی‌تر نشان می‌دهند، بلکه برای کسانی که می‌خواهند قبل از رفتن به بیرون از خانه، ظاهر کامل بدن خود را بررسی کنند، ایده‌آل است.

انواع آینه

آینه‌ گرد، آینه مستطیلی یا مربعی، آینه با لبه‌های ناموزون و آینه‌هایی که دارای شکل و ظاهر خاصی هستند نیز از جمله گزینه‌های بسیار عالی برای آینه کاری دیوار راهرو بوده که می‌توانید با توجه به سلیقه و ترجیحات خود بهترین مدل از آینه را انتخاب کرده و دیوار راهروها را زیباتر کنید.

بهتر است این مدل از آینه‌ها را در بالای یک کنسول باریک و متناسب با فضای راهرو نصب کنید تا گزینه‌های بیشتری برای تزیین و دکوراسیون داشته باشید.

در صورت امکان سعی کنید آینه را در مقابل یا در مجاورت منبع نور قرار دهید، زیرا این کار باعث می‌شود حداکثر نور به فضا منعکس شود.

آینه کاری دیوار راهرو

آیا آینه کاری راهرو ایده خوبی است؟

آینه ها به خانه شما گرما می بخشند. همان طور که اشاره کردیم هرچه آینه شما بزرگ تر باشد فضای خانه شما را بزرگتر نشان می دهد همچنین آینه ها می توانند انرژی را در فضای خانه شما جذب کنند. آینه های بزرگ بسیار مناسب برای خانه هایی است که فضای کوچکی دارند.

همان طور که آینه ها می توانند فضا را برای شما بزرگتر نشان دهند یکی دیگر از مزیت های استفاده از آینه افزایش نورپردازی است. شما می توانید با استفاده از آینه نور محیط منزل خود را چند برابر کنید و داشتن نور کافی در محیط خانه باعث شادی و دور شدن از افسردگی است. اما به این نکته توجه کنید که زیاد به آینه نگاه نکنید زیرا که از منظر روانشناسی خیره شدن بیش از حد در آینه عمل خوبی نیست.

آینه کاری دو طرفه

از آینه کاری دو طرفه برای محافظت از پوشش های انعکاسی و همچنین اطمینان از انعکاس نور رو به جلو استفاده می شود. به این معنی که با استفاده از این ترفند می توان نور و روشنایی مضاعفی را ایجاد کرد.

آینه کاری دیوار راهرو

سوالات متداول

مزایای آینه کاری دیوار راهرو چیست؟

جدا از اینکه به شما اجازه می دهد تا انعکاس فوق العاده خود را بررسی کنید، استفاده از ایده های آینه راهرو یکی از قدیمی ترین ترفندهای طراحی در تاریخ است که به افزایش فضای کوچک کمک می کند. یکی از بهترین ترفندهای طراحی، استفاده از آینه برای انعکاس نور و ایجاد فضایی گسترده تر است.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

28 آبان 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *