افتتاح حساب ترکیه
یخ برای لاغری صورت

آیا یخ برای لاغری صورت مفید است؟ یخ برای صورت چه فوایدی دارد؟ چگونه می توانیم با استفاده از یخ صورتمان را لاغر کنیم؟ نحوه ی استفاده از یخ برای لاغری صورت را در شادمگ بخوانید.

یخ چگونه چربی سوزی می کند ؟

لاغری صورت با روش کانتورینگ روشی موقتی است. اگر به دنبال روشی دائمی هستید باید روش های لاغری صورت را بدانید. دانشمندان دریافته اند که اگر چربی های سفید بدن را بسیار سرد کنیم، به چربی های قهوه ای تبدیل می شوند. همان نوع چربی که برای تولید حرارت و گرم کردن بدن انسان کاربرد دارد و بدن آن را راحت تر می سوزاند.

هرچه بافت چربی قهوه ای بیشتری داشته باشید، در برابر چاقی ایمن تر هستید. زیرا این چربی های سفید هستند که در اندام های مختلف به ویژه در ناحیه شکم و پاها تجمع پیدا می کنند. در این روش دانشمندان و محققان چربی ران چند فرد چاق را به مدت ۳۰ دقیقه در مواجهه با بسته یخ قرار دادند. سپس نوع چربی آن ناحیه را بررسی نمودند.

رفع پف زیر چشم - یخ برای لاغری صورت

در این تحقیق مشخص شد که چربی های سفید به چربی های قهوه ای که بدن به طور طبیعی در زمستان با هدف گرم کردن بدن فرد تولید می کند، تبدیل شده اند. در ناحیه شکم نیز مشخص شد که در طول زمستان یا در شرایط مشابه، در معرض کمپرس با یخ، درصد بیشتری از چربی های شکمی از نوع بژ می باشند.

جالب است بدانید تبدیل چربی های سفید به بژ در افراد چاق دشوار تر از افراد لاغر است. همچنین التهابات بدن نیز یکی از دلایلی هستند که مانع ساخت چربی های قهوه ای در بدن می شوند. اما در همین شرایط سرد کردن چربی های سفید می تواند به تبدیل آنها به چربی قهوه ای که راحت تر سوزانده می شود و در نتیجه لاغری کمک کند.

فواید یخ برای صورت

شاید تا کنون درباره فواید یخ روی پوست شنیده باشید. این ماده می‌تواند تاثیرات شگفت انگیزی بر پوست شما داشته باشد و انتظاراتی که افراد از خرید مواد بهداشتی دارند را برای شما به ارمغان آورد. با دانستن تاثیر یخ بر صورت شما نیز دست به کار خواهید شد و استفاده از آن را به روتین پوستی خود خواهید افزود.

معیارهای انتخاب بهترین مدل ابرو متناسب با صورت

از بین برنده چربی پوست

چرب شدن پوست یک امر طبیعی است اما اگر بیش از حد اتفاق می‌افتد به زیبایی و سلامت پوست آسیب می زند. اگر از یخ برای ماساژ صورت استفاده شود با بسته شدن منافذ، چربی کمتری به سطح پوست می رسند. در نتیجه پوست کمتر چرب می‌شود و ماندگاری آرایش بر آن افزایش می‌یابد.

درخشان کننده پوست

ماساژ پوست صورت با یخ باعث می‌شود گردش خون در پوست بهبود پیدا کند. در واقع یخ می‌تواند از انسداد رگ‌های خونی جلوگیری کند و رگ‌های مسدود شده را نیز باز کند. با ادامه این فرایند پوست با نشاط‌ تر و درخشندگی آن بیشتر خواهد شد.

فواید یخ برای لاغری صورت

کاهش منافذ پوستی

بر روی پوست منافذی وجود دارد که محل آزاد شدن ترشحات غده‌های چربی و عرق هستند. بدین صورت پوست تمیز می‌شود و سالم می‌ماند. اما در صورتی که این منافذ با آلودگی مسدود شوند، جوش و آکنه بر روی پوست پدیدار می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاق ماساژ صورت با یخ توصیه می‌شود.

سفت کننده پوست ؛ یخ برای لاغری صورت

ماساژ پوست صورت با یخ موجب بهبود گردش خون شده که نتیجه آن سفت شدن پوست است. برای رسیدن به نتیجه این خواص یخ برای پوست، باید هر روز پیش از خواب، صورت و گردن خود را با یخ ماساژ دهید. این ماساژ می‌بایست تا سه دقیقه ادامه پیدا کند.

بهبود آکنه

همانطور که دانستید یخ می‌تواند موجب کاهش منافذ پوست و چربی آن شود که نتیجه آن بهبود آکنه‌های پوست است. علاوه بر این یخ خاصیت ضد االتهاب، قرمزی و آکنه دارد؛ بنابراین در صورت استفاده مداوم از یخ بر پوست صورت می‌توانید تاثیرات مطلوبی بر آکنه‌های پوست خود مشاهده کنید.

لایه برداری از پوست

برای لایه برداری از پوست از شیر یخ زده استفاده کنید. برای این کار شیر را در قالب یخ ریخته و پس از منجمد شدن، آن را برای ماساژ پوست صورت خود استفاده کنید. اسید لاکتیک موجود در شیر باعث می‌شود سلول‌های مرده از روی پوست شما کنار بروند و درخشندگی به پوست شما باز گردد.

بهبود چین و چروک

با وجود اینکه نمی‌توان از افزایش سن و پیری پوست جلوگیری کرد، اما می‌توان آن را تاخیر انداخت. یخ می‌تواند با بهبود جریان خون در پوست شما، مانع از بروز چین و چروک شود. همچنین با استفاده از یخ می‌توان چین و چروک‌های پوست را کاهش داد.

گام به گام ریمو اکستنشن مو در خانه با روش های ساده

بهبود لکه‌های پوستی

اگر بر روی پوستتان لکه‌های تیره‌ای وجود دارد، یخ می‌تواند به شما کمک کند. برای این کار به مقداری گلاب نیاز دارید تا آن را جوشانده و با عصاره خیار مخلوط کنید. سپس محلول به دست آمده باید در فریزر قرار داده شود تا پس از یخ زدن، مورد استفاده قرار گیرد. برای رسیدن به نتیجه می‌بایست به طور مداوم این نوع یخ را بر روی لکه‌ها بمالید. از این ترکیب می‌توانید برای بهبود تیرگی زیر چشم خود نیز استفاده کنید.

ماساژ با یخ - یخ برای لاغری صورت

بهبود پف زیر چشم

در صورتی که مایعات بیش از حد زیر چشم جمع شوند، این قسمت پف کرده و چشم‌ها خسته به نظر می‌رسند. بهبود این پف، از فواید ماساژ یخ برای صورت است. یخ را بر روی گوشه داخلی چشم قرار دهید و آن را به سمت ابرو بکشید و این حرکت را به صورت دایره وار ادامه دهید. با استفاده از این نوع ماساژ تورم زیز چشم بهبود پیدا می‌کند.

بهبود ترک و التهاب لب

یخ موجب کاهش التهاب می‌شود؛ بنابراین با ماساژ لب با استفاده از یخ می‌توان خراش و ترک‌های آن را بهبود بخشید. در کنار آن نوشیدن آب زیاد را فراموش نکنید تا لب‌ها همبشه مرطوب بمانند.

کاهش درد اصلاح صورت و بهبود التهاب پوست پس از آن

اصلاح صورت دردآور است اما با استفاده از یخ می‌توان از شدت درد آن کاست. اگر قبل از اصلاح یک قالب یخ بر روی قسمت‌ مورد نظر از پوست به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید، آن قسمت بی حس می‌شود و شما درد کمتری احساس خواهید کرد. علاوه بر این اصلاح صورت التهاب کم‌تری به همراه خواهد داشت.

بهبود گرما زدگی و آفتاب سوختگی

گاهی گرما زدگی و آفتاب سوختگی به پوست صورت آسیب وارد می‌کند که این موضوع با استفاده از یخ قابل درمان است. برای این کار باید یخ را در میان پارچه‌ای قرار دهید و محلی که دچار گرما زدگی شده است را با آن ماساژ دهید. بدین صورت التهاب آن قسمت نیز بهبود پیدا می‌کند.

افزایش میزان جذب محصولات مراقبت از پوست

یخ موجب منقبض شدن مویرگ‌های پوست صورت می‌شود و حالت کشسانی آن را افزایش می‌دهد. بدین ترتیب مواد بهداشتی بهتر جذب پوست صورت می‌شود. علاوه بر این با استفاده از یخ پیش از مصرف کرم پایه، می‌توان آرایشی بهتر و ماندگارتر داشت.

یخ برای لاغری صورت

ممکن است شنیده باشید که با استفاده از یخ می‌توان صورت و گونه‌ها را چاق‌تر کرد. در واقع این موضوع صحیح نیست و نه تنها خواص یخ برای چاقی صورت هیچ است، بلکه استفاده مداوم از این ماده باعث لاغرتر شدن صورت می‌شود. همانطور که گفته شد یخ چربی پوست را کاهش می‌دهد که به مرور زمان باعث لاغر و سفت شدن پوست می‌شود. به طوری که حتی برخی افراد از یخ برای لاغر کردن سایر نقاط بدن خود نیز استفاده می‌کنند.

بهترین روش کاشت مژه چیست + آشنایی با معایب کاشت مژه که باید حتما بدانید

درمان پف چشم با یخ - یخ برای لاغری صورت

مضرات یخ برای صورت

همانند هر روش درمانی و مراقبتی دیگر، استفاده از ماساژ یخ برای صورت نیز دارای مزایا و معایب در کنار هم است. در صورتی که ماساژ یخ به روش درست و به مدت کافی انجام نشود، احتمال پدید آمدن عوارض آن بر پوست صورت وجود دارد.

  • سرمازدگی: در صورت تماس طولانی مدت یخ با پوست امکان سرما زدگی و آسیب دیدن عصب‌های پوست وجود دارد.
  • تغییر رنگ پوست: استفاده از یخ برای پوست‌های روشن نتیجه بهتری نسبت به استفاده از آن برای پوست‌های تیره دارد. دلیل آن امکان تغییر رنگ پوست‌های تیره یا برنزه است.
  • قرمزی پوست: این اتفاق ممکن است با هر بار ماساژ پوست با یخ اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از این اتفاق یخ را بیشتر از ۵ دقیقه در تماس با پوست قرار ندهید.
  • حساسیت: حساسیت از دیگر مضرات یخ برای صورت است. این اتفاق برای پوست‌های حساس مستعد روزاسه و کهیر سرد می‌افتد.
  • پارگی مویرگ‌های ظریف در زیر پوست: برای جلوگیری از این اتفاق، یخ نباید با پوست تماس مستقیم داشته باشد، بلکه باید در حوله یا کیسه پلاستیکی قرار داده و بعد استفاده شود.

نحوه ماساژ با یخ برای لاغری صورت

برای ماساژ پوست صورت با یخ دو روش وجود دارد. در روش اول از دست بزای ماساژ استفاده و در روش دوم ماساژ پوست با دستگاهی مخصوص انجام می‌شود. نخست با روش اول ماساژ پوست با یخ آشنا می‌شویم و بعد دستگاه مذکور را معرفی می‌کنیم.

  1. شستن و خشک کردن پوست صورت
  2. قرار دادن یخ در کیسه یا درون حوله (می‌توانید یخ را درون یک بطری نیز قرار دهید)
  3. مالیدن یخ به کل صورت برای مدتی کوتاه
  4. مالیدن یخ به قسمت‌هایی که می‌خواهید بهبود پیدا کنند (غلت دادن بطری یخ بر روی قسمت‌های مورد نظر)
  5. استفاده سریع از محصولات مراقبت پوستی همچون مرطوب کننده یا لوسیون شیری

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

23 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *