افتتاح حساب ترکیه
افزایش فشار دوش حمام

افزایش فشار دوش حمام باعث می شود حمامی لذت بخش تر را تجربه کنید. فرقی نمیکند سر دوش شما از چه جنسی باشد، به مرور زمان هر نوع سردوشی دچار گرفتگی می شود. با روش هایی که در شادمگ یادتان داده ایم به افزایش فشار دوش حمام کمک کنید.

آنچه برای افزایش فشار دوش حمام شما نیاز دارید

افزایش فشار دوش حمام با روش خانگی

آیا فشار آب زیر دوش کم است ؟

اگر مشکل فشار آب زیر دوش حمام داشته و قصد خرید پمپ دوش یا دوش قوی برای بهبود فشار را دارید، یک آزمایش سه مرحله ای ساده وجود دارد که می توانید برای آزمایش جریان خود انجام دهید. تنها چیزی که برای انجام این آزمایش نیاز دارید این است: سطل، تایمر و ماشین حساب. * توجه* ما همچنین توصیه می کنیم از یک لوله کش واجد شرایط برای ارزیابی الزامات مورد نیاز خانه خود استفاده کنید

جریان سر دوش خود را آزمایش کنید

دوش را باز کنید. اجازه دهید حدود یک دقیقه کار کند. یک سطل 5 گالنی را زیر جریان آب قرار دهید و مدت زمان لازم برای پر شدن سطل را مشخص کنید. به محض برخورد آب به پایین سطل، تایمر را شروع کنید و زمانی که آب از سطل شروع به سرریز می کند، آن را متوقف کنید. برای محاسبه GPM، عدد 5 را بر مقدار زمان لازم برای پر کردن سطل تقسیم کنید. به عنوان مثال، اگر زمان 2.5 دقیقه باشد: 5 تقسیم بر 2.5 مساوی 2. جریان 2GPM است. نکته برای مرجع، در اینجا معیارهای استاندارد برای جریان GPM آمده است:

سر دوش - افزایش فشار دوش حمام

  • 1.5GPM: میزان جریان استاندارد از سر دوش کم جریان
  • 2GPM: استاندارد فعلی
  • 2.5GPM: حداکثر جریان برای همه سر دوش ها

یک راه حل سریع نیز وجود دارد:

  • مرحله 1: یک سطل 1 لیتری را زیر دوش قرار دهید.
  • مرحله 2: شیر یا دوش مشکل دار را به طور کامل باز کنید.
  • مرحله 3: چقدر طول می کشد تا سطل پر شود.
  • مرحله 4: اگر پر کردن سطل بیش از 6 ثانیه طول بکشد، فشار آب پایینی دارید.

چه چیزی باعث پایین آمدن فشار آب در دوش می شود ؟

فشار پایین آب در سر دوش می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. شایع ترین دلایل عبارتند از: سیستم آب اصلی شما ممکن است از لوله کشی قدیمی استفاده کند. اگر در یا نزدیک یک شهر یا مرکز شهر زندگی می کنید، احتمالاً فشار پایین آب شما ناشی از سیستم آب اصلی است. این به دلیل سیستم های اصلی آب در شهرها و مراکز شهر با استفاده از لوله های بسیار قدیمی است.

همچنین تعویض لوله کشی برای دولت محلی برای دولت محلی دشوارتر است زیرا ممکن است در مرکز شهر اختلال ایجاد کند. سیستم آب خانگی شما ممکن است لوله کشی کم حجمی داشته باشد. یکی از شایع ترین دلایل فشار پایین آب، لوله کشی کم حجم است. این امر در خانه های قدیمی که سیستم لوله کشی اصلی هنوز در آن وجود دارد رایج است. با این کار مقدار آب وارد شده به منزل و دوش شما محدود می شود.

سر دوش بزرگ - افزایش فشار دوش حمام

ممکن است سیستم آب منزل شما مسدود شده باشد

باز هم، اگر در خانه قدیمی زندگی می کنید، ممکن است از لوله های قدیمی و آهنی در سیستم آب خانه خود استفاده کنید. آهن در برابر زنگ زدگی آسیب پذیر است که می تواند از بین برود و باعث انسداد داخل لوله شود. اگر خاک، شن یا ماسه از طریق لوله های ورودی قدیمی وارد سیستم شما شود، این مشکل اغلب بدتر می شود.

هدیه یلدا برای عروس چی می برن + لیست کامل از هدیه های لاکچری شب یلدا

شما یک سر دوش “محدود کننده جریان” یا “صرفه جویی در آب” دارید. یکی از دلایل رایج که اغلب نادیده گرفته می شود، سر دوش است. دوش های مدرن اغلب از سر دوش “محدود کننده جریان” یا شیر فشار شکن استفاده می کنند. دریچه اصلی مسدود است یکی دیگر از دلایل رایج که ممکن است فشار کم آب را تجربه کنید ، انسداد دریچه اصلی است.

اگر به تازگی خانه جدیدی خریده اید یا به تازگی کار ساختمانی را انجام داده اید، باید بررسی کنید که شیر خاموش شده شما کاملاً باز شده است. شیر اصلی معمولاً زیر سینک آشپزخانه قرار دارد. اگر فکر می کنید شیر آب شکسته است، بلافاصله با لوله کش تماس بگیرید.

نحوه افزایش فشار آب در حمام

اگر در افزایش فشار آب در حمام خود جدی هستید، احتمالاً باید با این واقعیت روبرو شوید که باید کمی پول (نه زیاد، کمی) هزینه کنید. چرا؟ خوب، اگر بررسی کرده اید که شیر اصلی کاملاً باز است و از سر دوش “کاهش فشار” استفاده نمی کنید، به احتمال زیاد فشار کم آب ناشی از فشار کم در منبع تغذیه است. به لیست راه حل های زیر نگاه کنید. ابتدا سعی کنید راه حل های ارزان و ساده را امتحان کنید. اگر مشکل حل نشد، راه حل بعدی را امتحان کنید.

سر دوش خود را تمیز کنید

قبل از خرید پمپ دوش یا تعویض لوله کشی، ابتدا سعی کنید رسوبات را از سر دوش پاک کنید. رسوبات ریز می توانند از طریق منبع تغذیه وارد سیستم آب خانگی شوند و اغلب می توانند با گذشت زمان تجمع کرده و جریان آب را در سر دوش کاهش دهند. اگر نمی توانید سر دوش خود را بردارید، به یک نوار لاستیکی و یک کیسه یا سطل نیاز دارید. کیسه یا سطل را با سرکه پر کنید و با استفاده از نوار لاستیکی کیسه را به سر دوش وصل کنید یا داخل سطل بگذارید. این باید به حذف آهک و تجزیه بخشی از رسوب کمک کند.

دوش حمام - افزایش فشار دوش حمام

سر دوش را عوض کنید

اگر سر دوش شما دارای یک “محدود کننده آب” مخصوص است، ممکن است بتوانید با دنبال کردن دفترچه راهنما، آن را پیدا کرده و بردارید. اما اگر دفترچه راهنما را در دسترس ندارید، اکنون دو انتخاب پیش رویتان است. شما می توانید یا: الف) یک لوله کش استخدام کنید تا محدود کننده آب را پیدا کرده و بردارید. یا ب) می توانید سر دوش مخصوص فشار کم خریداری کنید. سر دوش مخصوص فشار کم معمولاً گزینه ارزان تری است. شایان ذکر است که: الف) شما هنوز باید سر دوش را مناسب کنید ب) اگر مشکل ناشی از منبع تغذیه باشد، سر دوش جدید ممکن است فشار آب را بهبود ندهد.

پمپ دوش را نصب کنید

اگر در تنظیم فشار آب زیر دوش جدی هستید، باید یک پمپ دوش با کیفیت بالا خریداری کنید. پمپ دوش یک دستگاه مکانیکی کوچک است که بر روی سیستم آب خانگی شما نصب شده است. آنها به این شکل کار می کنند: الف) وقتی آب را زیر دوش روشن می کنید، پمپ فعال می شود. ب) هنگامی که آب از مخزن خارج می شود و به دوش شما می رود، ابتدا از پمپ دوش عبور می کند. ج) سپس پمپ دوش از پروانه (مانند موتور هواپیما) برای افزایش فشار آب قبل از رسیدن به دوش استفاده می کند. نصب پمپ دوش یک راه آسان و موثر برای افزایش فشار آب در دوش است. توجه: افزودن مستقیم پمپ دوش به فشار آب اصلی غیرقانونی است. فشار اضافی ایجاد شده توسط یک پمپ دوش می تواند به لوله کشی شبکه آسیب برساند.

معجزه ای که این مواد برای برق انداختن چوب مبلمان می کنن

نصب سیلندر بدون فشار

در حالی که نصب پمپ دوش یک راه حل سریع و موثر است، نصب یک سیلندر بدون فشار یک راه حل طولانی مدت است که شامل تعمیر اساسی سیستم لوله کشی فعلی شما می شود. به طور خاص، این شامل برداشتن مخزن آب سرد و جایگزینی آن با یک استوانه تحت فشار است که تغذیه آن را مستقیماً از شبکه اصلی می گیرد. این یک مسئله پیچیده لوله کشی است و بنابراین برای انجام کار به یک لوله کش با مهارت بالا نیاز دارد. اغلب، این روش نیاز به تعویض کل سیستم لوله کشی دارد. اگر خانه قدیمی تری دارید و می خواهید سیستم آب را به روز کنید و مدرن کنید، این می تواند گزینه خوبی باشد.

دوش برقی را با مخزن جمع کننده آب سرد نصب کنید

یکی دیگر از گزینه ها این است که یک دوش برقی مستقل با یک مخزن جمع کننده آب سرد نصب کنید. این گزینه معمولاً هنگامی که آب گرم کم است ، نصب می شود. دوش به طور کامل با آب سرد از مخزن انباشت تغذیه می شود. مخزن باتری یک مخزن جداگانه به مخزن اصلی آب شما است که آب را فقط برای دوش برقی ذخیره می کند. وقتی آب سرد به دوش برقی می رسد، دوش آب را گرم می کند و سپس آب فشار قوی را از سر دوش خارج می کند. این نصب بر مشکلات مانند کاهش فشار هنگامی که فردی شیر آشپزخانه را اجرا می کند ، غلبه می کند.

رسوب زدایی سردوش - افزایش فشار دوش حمام

دوش قدرت نصب کنید

گزینه دیگر نصب دوش قدرت است. یک دوش قوی از آب گرم و سرد برای تغذیه استفاده می کند. به همین دلیل، شما باید مقدار زیادی آب گرم در مخزن آب گرم در دسترس داشته باشید. آنها تقریباً مانند پمپ دوش کار می کنند و در واقع یک پمپ در داخل جعبه روی دیوار نصب شده است که فشار آب را افزایش می دهد. یکی از مسائل مربوط به این گزینه هزینه نصب پرهزینه است، بنابراین پمپ دوش ممکن است گزینه بهتر و مقرون به صرفه تری باشد.

چگونه رسوب سردوش را تمیز کنیم ؟

روش های زیادی برای تمیز کردن رسوب سردوش وجود دارد که در ادامه برخی از مهمترین و همچنین کارآمدترین روش ها را بررسی می کنیم که می توانید با لوازم ابتدایی و ساده در منزل اجرا کنید و تمام رسوبات شیرآلات و سردوش های خود را از بین ببرید.

رسوب زدایی سردوش حمام با سرکه

رسوب زدایی با استفاده از سرکه از جمله روش های بسیار کاربردی و قابل استفاده است که تا کنون افراد بسیار زیادی توانسته اند به کمک این روش تمام رسوبات سردوش و حتی رسوبات داخلی شیرهای اهرمی خود را خارج کنند، برای رسوب زدایی با استفاده از سرکه تنها به کیسه پلاستیکی، فرتچه یا مسواک، کش و مقداری سرکه نیاز داریم.

مراحل آن نیز به شرح زیر است:

ابتدا سرکه را داخل پلاستیک ریخته و اندازه آن نیز با توجه به اندازه و ابعاد سردوش تعیین می شود، سپس سردوش را کاملا درون کیسه حاوی سرکه قرار می دهیم و با کش دور آن را کاملا محکم می بندیم؛ توجه کنید حتما باید تمام سردوش داخل سرکه قرار بگیرید و به مدت 8 الی 10 ساعت در همین حال باقی بماند و اگر بیشتر بماند نیز مانعی ندارد.

پس از آنکه سرکه تمام رسوبات را در خود حل کرد، حالا نوبت به کشیدن فرتچه یا مسواک رسیده است که می توانید با استفاده از آن به آرامی تمام رسوبات را از روی سردوش پاک کنید و با این روش نه تنها سردوش شما کاملا عاری از رسوب خواهد شد بلکه بسیار درخشان و شفاف می شود.

آموزش نگهداری از گلهای بهاری به همراه نکات مهم

سر دوش جدید - افزایش فشار دوش حمام

رسوب زدایی سردوش حمام با جوشاندن

جوشاندن سردوش نیز یکی از روش های کاربردی است اما تنها ایراد آن این است که برای دوش های قابل اجرا است که قابل جدا شدن می باشند، برای این روش نیز تنها به مقداری سرکه و آب احتیاج است که مقدار آن نیز با توجه به ابعاد و اندازه سردوش شما مشخص می شود.

مراحل آن نیز بسیار ساده و به شرح زیر است:

ابتدا سردوش را باز کرده و در یک ظرف مناسب قرار می دهیم، سپس به مقدار متناسب به عنوان مثال یک لیوان سرکه و یک لیوان آب داخل ظرف میریزیم و سپس سردوش را برای 10 تا 20 دقیقه درون این محلول می جوشانیم و پس از آن شعله را خاموش کرده و اجازه می دهیم تا سردوش خنک شود سپس سردوش را خشک کرده و نصب می کنیم و مشاهده می کنیم که تمام رسوب ها از بین رفته و کاملا شفاف و درخشان است.

افزایش فشار دوش حمام با خیساندن در سرکه و جوش شیرین

یکی دیگر از روش های کاربردی رسوب زدایی سردوش حمام برای دوش هایی که قابل باز شدن هستند، قرار دادن آن در محلولی از سرکه، جوش شیرین و نمک است که می توانید سردوش را به مدت یک شب در این محلول قرار دهید تا تمام رسوب های آن کاملا از بین برود و سپس سردوش را کاملا آبکشی کرده و مجدد نصب کنید.

حالا مشاهده می کنید فشار آب در سردوش شما تا چه حد تغییر کرده است و هیچ اثری از رسوب ها بر روی آن باقی نمانده، پس بهتر است این کار را هر چند ماه یک مرتبه تکرار کنید تا تمام رسوبات از سردوش شما از بین برود.

گرفتگی سردوش - افزایش فشار دوش حمام

رسوب زدایی سردوش حمام با کوکاکولا

شاید برایتان عجیب باشد اما بله درست خوانده اید رسوب زدایی از سردوش با نوشابه، برای این کار می توانید سردوش خود را باز کنید و داخل ظرفی قرار دهید و به اندازه ای که روی سردوش نیز پوشیده شود نوشابه بریزید، سپس بهتر است چند ساعت صبر کنید تا تما رسوبات در نوشابه حل شود و در نهایت سردوش را از آن خارج کرده و با آب بشورید تا جرم های باقیمانده نیز از آن پاک شود برای این کار می توانید از یک برس نرم نیز کمک بگیرید.

اگر سردوش شما جدا نمی شود می توانید، نوشابه را درون کیسه نایلونی بریزید و سردوش را درون آن قرار دهید و سپس دور آن را با کش محکم ببندید و همین مدت زمان را برای آن نیز صبر کنید سپس با آب و مسواک بشورید تا اثرات رسوبات از آن پاک شود.

بهترین راه برای افزایش فشار آب دوش حمام چیست ؟

اگر بررسی کرده اید که سر دوش توسط خاک یا محدود کننده آب محدود نشده است، واقعاً فقط یک گزینه دارید: پمپ دوش. چرا؟ پمپ دوش ارزان تر از دوش برقی، دوش برقی یا سیلندر بدون فشار است. نصب پمپ دوش یک کار ساده برای یک لوله کش است، که حدود یک روز طول می کشد تا مناسب باشد. پمپ دوش یک راه حل سریع برای افزایش فشار دوش آب حمام است که شامل تعویض قطعات دوش یا تعویض قطعات سیستم لوله کشی نمی شود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: shadi hemati

آخرین بروز رسانی

3 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *