افتتاح حساب ترکیه
افزایش ماندگاری کرم پودر - کرم پودر نامرغوب

افزایش ماندگاری کرم پودر حداقل فایده ای که دارد این است که وسط جشن و مهمانی مجبور نیستید آرایش خودتان را تمدید کنیدیا نگران پاک شدن آن باشید. ترفندهای ما در شادمگ کمک می کند تا کرم پودر بهترین کاور را روی صورت شما داشته باشد و در مدت کوتاهی کیفیت خود را از دست ندهید.

راز افزایش ماندگاری کرم پودر چیست ؟

چه کنیم که کرم پودر به خوبی روی پوستمان بخوابد و یک ساعت بعد برق نیفتد؟ چگونه می توانیم منافذ پوست خود را فاش نکنیم و به قول معروف کرم پودر روی پوست چگونه شکسته و خشک نشود؟ البته ساخت کرم پودر خانگی می تواند شما را از دست هزینه بالای کرم پودرهای صنعتی که می تواند بعضا نامرغوب هم باشند نجات داده و سلامت و شادابی را به پوست شما برگرداند.

افزایش ماندگاری کرم پودر - فیکس کردن آرایش

شما برای ماندگاری کرم پودر روی پوست باید تمام مراحل زیر را انجام دهید تا یک آرایش حرفه ای و بی عیب و نقص داشته باشید که پوست شما را کاملا صاف، یکدست و ابریشمی می کند.

اگر به دنبال روش هایی برای ماندگاری آرایش بر روی صورت خود هستید اول از همه، شما باید نوع پوست خود را بشناسید. اگر پوست چربی دارید میتوانید با روش های درمان خانگی مانند مطلبی که در چربی پوست صورت را چگونه از بین ببریم گفتیم به صورت کامل مطالعه و درمان را شروع کنید.

انتخاب بهترین کرم پودر براساس نوع پوست

همان‌طور که انتخاب شامپو باید براساس نوع مو صورت بگیرد، انتخاب کرم پودر و لوازم آرایشی نیز باید بر‌اساس نوع پوست انجام شود. برای این‌که نوع پوست خود را بشناسید و در خریداری لوازم آرایشی بهترین عملکرد را داشته باشید. در این قسمت به معرفی انواع پوست می‌پردازیم تا شما در این روند با هیچ مشکلی برخورد نداشته باشید:ماندگاری بیشتر کرم پودر روی صورت

1. پوست خشک

افرادی که پوست خشک دارند در طول روز کشیدگی و خشکی پوست خود را به‌خوبی احساس می‌کنند. این افراد باید پس از شستن صورت از آبرسان‌های مناسب پوست خود استفاده کنند تا حالت کشیدگی و خشکی پوست آن‌ها کاهش پیدا کند. این افراد باید از کرم پودر‌های مایع استفاده کنند.

2. پوست معمولی

اشخاصی که دارای پوست معمولی هستند، به‌ندرت جوش می‌زنند و حالت خشکی را بر روی پوست خود را احساس نمی‌کنند. پوست این افراد براق نمی‌شود؛ اما مشکل ماندگاری کرم پودر روی صورت آن‌ها به وضوح دیده می‌شود.

افزایش ماندگاری کرم پودر - انواع کرم

3. پوست چرب

افرادی با پوست چرب باید مراقبت از پوست چرب را جدی بگیرند، جوش و آکنه بر روی پوست این افراد بسیار زیاد است و پوست آن‌ها در مدت زمان کوتاهی براق می‌شود. افرادی با پوست چرب، موهای چرب نیز دارند و حداقل 3 روز یک‌بار باید به حمام بروند‌. این اشخاص باید از کرم پودر‌های فاقد چربی استفاده کنند.

با این نوشیدنی بدون هزینه برای مهمونی ها موهاتو صاف و شلاقی کن

4. پوست ترکیبی (مختلط)

افرادی که قسمتی از پوست آن‌ها خشک بوده و قسمت دیگر چرب و دارای آکنه است، دارای پوست ترکیبی هستند. این افراد باید در انتخاب کرم پودر و لوازم آرایشی نهایت حساسیت را به خرج دهند.

راهکارهایی که باعث ماندگاری کرم پودر روی پوست می‌شود!

ماندگاری کرم پودر بر‌ روی پوست بسیار کم بوده و پس‌ از گذشت چند ساعت به‌طور کامل محو می‌شود. برای این‌که ماندگاری لوازم آرایشی بر‌ روی پوست را چندین برابر کنید، یک‌سری ترفند وجود دارد که باید آن‌ها رعایت کنید.

1. انتخاب کرم پودر‌های خوب و استاندارد برای ماندگاری کرم پودر روی صورت

برای ماندگاری هرچه بیشتر کرم پودر بر‌ روی پوست، بهترین و ساده‌ترین روش انتخاب یک کرم پودر با‌کیفیت است. انتخاب کرم‌های ضد‌آب بهترین انتخاب هستند. برای این‌که بتوانید لوازم آرایشی‌های مناسب پوست خود را خریداری کنید، پیش از هر کاری بهتر است با مشاوران پوست و مو مشورت کنید‌. این افراد در زمینه خرید بهترین محصول، شما را به‌خوبی راهنمایی می‌کنند‌.

افزایش ماندگاری کرم پودر - رژ گونه

2. شستشوی صورت و پاکسازی چربی روی پوست

پیش از استفاده از کرم پودر، صورت خود را با شوینده مناسب شست‌وشو دهید تا چربی‌های پوست از بین بروند؛ چون کرم پودر بر روی پوست چرب به‌خوبی نمی‌نشیند و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به‌طور کامل از بین می‌روند.شستشوی صورت قبل از آرایش

3. مرطوب‌کننده برای ماندگاری کرم پودر روی صورت

پس از این‌که صورت خود را به‌خوبی شست‌وشو دادید، با استفاده یک آبرسان یا مرطوب‌کننده مناسب و استاندارد تمام قسمت‌های پوست خود را ماساژ دهید. با این کار شرایط برای زدن پرایمر فراهم شده و تأثیر آن دو برابر می‌شود.

4. استفاده از زیرساز‌های مناسب

برای این‌که بتوانید از پاک شدن کرم پودر بر‌ روی پوست صورت جلوگیری نمایید، به شما توصیه می‌کنیم از پرایمر‌های سیلیکونی استفاده کنید. با استفاده از این مواد، سطح پوست به‌خوبی صاف شده و شرایط برای استفاده از کرم پودر فراهم است. بکارگیری زیر‌ساز‌های مناسب پیش از زدن کرم پودر بسیار کارآمد بوده و باعث ماندگاری بیشتر کرم پودر روی صورت می‌شود.

این نکته طلایی را در نظر بگیرید؛ زدن بیش از حد کرم پودر نه‌تنها ماندگاری آن را بالا نمی‌برد؛ بلکه رنگ پوست را نیز از حالت طبیعی خارج کرده و ممکن است برای پوست شما عوارض داشته باشد، پس به اندازه کافی از کرم پودر استفاده کنید.

5. استفاده از اسپری‌های فیکس‌کننده

اگر می‌خواهید که کرم پودر مدت زمان طولانی بر‌ روی پوست شما بنشیند، پیشنهاد می‌کنیم تا پس از استفاده از کرم پودر، از اسپری‌های فیکس‌کننده استفاده کنید. بکارگیری این مواد دوام و ماندگاری کرم پودر بر‌ روی پوست را افزایش می‌دهد.

افزایش ماندگاری کرم پودر - ماندگاری کرم

6. استفاده از براش یا قلم آرایشی برای ماندگاری کرم پودر روی صورت

برای پخش کردن و فید کردن کرم پودر بهتر است از قلم‌ آرایشی مناسب استفاده کنید. با استفاده از این قلم، کرم به‌صورت یکنواخت قسمت‌های مختلف پوست را به‌خوبی پوشش می‌دهد.

لمینت ناخن ؛ طبیعی ترین مدل کاشت ناخن همراه با مزایا و معایبی که بد نیست بدانید

موارد مهم در ماندگاری کرم پودر در آرایش

۱- قبل از آرایش صورت خود را با پاک کننده مخصوص پوست بشویید. این ممکن است تاثیر کمی داشته باشد، اما چربی را از صورت از بین می برد. برای این کار از ژل شستشو استفاده کنید. این باید بر اساس نوع پوست شما انتخاب شوند.

۲- اگر پوست مختلط یا چرب دارید از مرطوب‌کننده پوست نوع ژله ای یا آنهایی که پایه آنها آب است استفاده کنید زیرا نوع کرم شامل روغن و چربی است و چند دقیقه بعد از استفاده صبر کنید. تا زمانی که پوست شما آن را کاملا جذب کند.

۳ – این یک مرحله بین پوست و لوازم آرایشی شماست. انتخاب پرایمر مناسب بسیار مهم است (در مناطقی که پوست چرب است، نه در کل صورت) استفاده کنید. پرایمر کرمی با بافت کرمی یا ژله ای است که روی پوست مالیده می شود. این شما را برای کرم پودر آماده می کند. با بستن منافذ پوست، ماندگاری کرم پودر خود را افزایش می دهید، چربی پوست خود را کنترل می کنید و از چرب شدن کرم پودر بعد از یک ساعت روی پوست خود جلوگیری می کنید.

افزایش ماندگاری کرم پودر - کرم

۴- کرم پودر غیر چرب و مات:

یادتان باشد هنگام زدن پرایمر یا کرم پودر، محصول را زیاد به پوست خود نزنید و برای زدن آن از برس استفاده کنید. اگر از قبل استفاده شده باشد، می تواند چربی ها و باکتری های قدیمی را به پوست شما منتقل کند.

۵. از روغن آرایشی برای ترکیب کرم هایلایت و کانتور استفاده نکنید و به جای کرم کانتور از کانتور پودر استفاده کنید.

۶- کرم پودر فیکس کننده:

از پنکیک برای ترمیم استفاده نکنید، زیرا باعث می شود یک لایه دیگر از کرم پودر به لایه زیرین ریخته شود. اگر پنکیک می خواهید، پودرهای شفاف بهترین جایگزین هستند. با نوک انگشتان خود هم بزنید و به جای مالش، به آرامی پد یا برس خود را روی پوست صورت خود بزنید.

۷- از محصولاتی که به پوست برق و براقیت می بخشند خودداری کنید. آنها ممکن است جذاب باشند، مانند برنزه کننده براق یا رژگونه براق، اما پوست را چرب نشان می دهند و منافذ باز روی صورت شما را آشکار می کنند. از گونه های خود استفاده کنید.

۸- از اسپری ترمیم کننده بدون چربی یا اسپری کنترل چربی استفاده کنید.

افزایش ماندگاری کرم پودر - رنگ های کرم پودر

مراحل آرایش حرفه ای

 قبل میکاپ و آرایش پوست صورتتان را بشویید

از یک شوینده ی مناسب پوست برای شستشوی صورت خود استفاده کنید. اگر پوست صورتتان چرب است سعی کنید از شوینده های چرب استفاده نکنید. شستن پوست صورت باعث می شود چربی روی صورت پاک شده و میکاپ بهتری روی پوستتان بنشیند و یکدست شود.

افزایش ماندگاری کرم پودر - کرم پودر خوب

 پوست صورتتان را مرطوب کنید

بعد از شستن صورت برای جلوگیری از خشکی پوست باید از آبرسان برای پوست استفاده کنید تا پوست صورتتان شفاف و شاداب شود و بعد از آرایش پوستی یکدست داشته باشید.

جدیدترین مدل های آرایش شب یلدا برای خاص پسندان

اگر پوست چربی دارید از کرم های مرطوب کننده فاقد چربی استفاده کنید. مرطوب کننده های ژله ای بدون چربی که پایه ای آن ها آب است برای پوست های چرب گزینه ی مناسبی هستند. بعد از مرطوب کردن اجازه دهید تا پوست کاملا رطوبت را جذب کند.

پرایمر

پرایمرها یا مواد کنترل کننده چربی برای میکاپ پوست چرب مناسب هستند پس باید پرایمر مناسب پوست خود را انتخاب کنید و قسمت های چرب صورتتان را با پرایمر پوشش دهید. دقت کنید که پرایمر را به تمام صورت خود نزنید و مقدار خیلی زیادی از پرایمر به پوستتان نزنید. برای مشاهده پرایمر های رایا میکاپ میتوانید روی این لینک کلیک کنید.

بعد از استفاده پرایمر بایستی از کرم پودر استفاده کنید و کرم پودر را به مقدار کافی به پوستتان بزنید. استفاده ی بیش از حد از کرم پودر فقط منافذ را پر نمیکند بلکه در سایه ی روشن منافذ را بیشتر آشکار می کند. برای استفاده از کرم پودر از براش یا فرچه ی میکاپ استفاده کنید. براش را قبل از استفاده تمیز کنید و بشورید. وجود مواد قبلی روی براش به معنی انتقال چربی و باکتری به پوست است.

افزایش ماندگاری کرم پودر - رژ قرمز

 از کانتور پودری استفاده کنید

نباید از کرم های هایلایت، کانتور و روغن آرایشی استفاده کنید و بجای کرم کانتور از کانتور پودری استفاده کنید.

فیکس کردن کرم پودر

نباید از پنکک برای فیکس کردن کرم پودر استفاده کنید. ممکن است در ابتدا بعد از زدن در ظاهر خوب باشد، اما اینکار باعث میشود یک لایه دیگر از کرم پودر، به لایه زیری اضافه شود.

از محصولات درخشان کننده استفاده نکنید

از محصولات براق و درخشان کننده ی پوست استفاده نکنید، مانند؛ برنزر شیمر دار، یا رژگونه ی براق که باعث درخشان شدن پوست می شوند. در ابتدا شاید استفاده از این محصولات زیبا به نظر برسد ولی بعد از مدتی چربی پوست را در ظاهر بیشتر نشان میدهند. همچنین استفاده از هایلایتر باید، فقط در گوشه ی انتهایی گونه باشد و نباید روی بینی استفاده شود چون اطراف بینی چرب است و استفاده از هایلایتر در این ناحیه از پوست باعث درخشش میشود.

به اندازه از مواد آرایشی استفاده کنید

مواد آرایشی مانند کرم پودر و پرایمر و … باید به اندازه به پوست زده شود. هرچه محصولات کرمی که برای میکاپ استفاده میکنید بیشتر باشد احتمال برق افتادن پوست هم بیشتر است و میکاپ صورت را بسیار غیر طبیعی نشان می دهد.

افزایش ماندگاری کرم پودر - آرابش کردن

استفاده از اسپری فیکس کننده

برای ثابت کردن آرایش یا فیکس کردن لازم است اگر پوست چربی دارید از اسپری فیکس بدون چربی یا کنترل کننده چربی استفاده کنید تا مدت بیشتری میکاپ روی پوستتان باقی بماند. در صورت نیاز به خرید اسپری انواع فیکس میتوانید روی اسپری فیکس کلیک کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

24 اردیبهشت 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *