افتتاح حساب ترکیه
شوهر تنبل

شوهر تنبل در رابطه و زندگی مشترک برای طرف مقابل بسیار آزاردهنده است. این مدل مردها از قبول مسئولیت سرباز می زنند و استراحت و راحتی خودشان را ترجیح می‌دهند. اما شادمگ در حمایت از شما خانوم متعهد برخی نکات را آموزش داده که از شوهر تنبل شما بک مرد متعهد و جنتلمن خواهد ساخت. با ما همراه باشید.

با شوهر تنبل چه کنیم و چطور رفتار کنیم ؟

همه ما می دانیم زندگی آرام و لذت بخش در راستای انجام تکالیف و مسئولیت های زن و شوهر ساخته می شود اما در این میان زوج هایی هستند که به دلیل تنبلی از انجام مسئولیت ها سرباز می زنند و روابط زناشویی را دچار مشکل می کنند.به همین دلیل در این بخش علائم و راه کارهای رویارویی با آن را بررسی و به اشتراک می گذاریم . بخشی از این تنبلی به دلیل رفتارهای اشتباه زنان انجام می شود. لازم است در رفتارتان تجدید نظر کنید.

شوهر تنبل - فریاد زدن زن

علائم یک شوهر تنبل چیست ؟

همه ما روزهای تعطیل داریم، زمانی که احساس می کنیم نباید هیچ کاری انجام دهیم. این باعث نمی شود که شوهر شما یک فرد تنبل به نظر برسد این به این معنی است که شوهر شما در آن روز خاص احساس تنبلی می کند و احتمالا به استراحت نیاز دارد. با این حال، عدم تمایل شدید به کار و دروغ گفتن به مدت چند روز باعث می شود که فرد تنبل به نظر برسد. مرز باریکی بین خون سرد بودن و تنبلی وجود دارد. متاسفانه این رفتار ها می تواند سبب دعوای بی دلیل زن و شوهر شود.

شوهر بسیار تنبل:

اگر شما هر بار که از او بخواهید کاری انجام دهد، مثل تمیز کردن منزل یا پرداخت قبوض و یا فقط نگهداری از کودکان بهانه بیاورد قطعا همسری دارید که از زیر کار شانه خالی می کند اما اگر تنبلی او با ویژگی هایی چون خودخواهی، بیکاری و …همراه باشد، این حالت تنبلی افراطی است. در چنین مواردی، همسر باید گام های جدی برای تضمین آینده خود بردارد، چرا که شوهر بی کار نمی تواند اهداف ازدواج را عملی کند.

پسر بزرگ یا شوهر ؟

اگر احساس می کنید که شوهر تان به اندازه کودک شما نیاز به توجه دائم دارد از بیدار شدن برای سرکار رفتن و غذا دادن، در این صورت پسری دارید که به طور فیزیکی رشد کرده است . شما باید مهارت های والدین برای تربیت کودکان در زمینه تنبل نشدن را برای همسر هم مورد توجه قرار دهید.

شوهر تنبل - لیست کار های خانه

دست پا چلفتی:

اگر اغلب از اینکه کاری را به همسرتان سپرده اید پشیمان می شوید آن وقت شوهر دست پا چلفتی دارید که می دانند چطور تنبلی خود را با ناشیگری پوشش دهند. شعار آنها این است:” همه چیز را به شیوه ای رقت باری انجام بده که هیچ کس از تو نخواهد کاری را انجام دهید.”

راز شاد بودن در زندگی چیست | فرمول شگفت انگیز خوشحالی

خودخواه و متعصب :

اگر شما هر بار که از همسر می خواهید در آشپزخانه کمک و یا با بچه ها بازی کند، خود را سرگرم کرده به احتمال زیاد سعی دارد برتری خود را نشان دهد در حالی که واقعا تنبلی خود را پنهان می کند. او احتمالا تصور می کند بحث کردن در مورد یک کار عادی، شما را از انتظاری که از او دارید دلسرد می کند.

شیرین زبان:

اگر شوهرتان با گفتن جملاتی مثل “من نمی توانم این کار را به خوبی شما انجام دهم” تملق می کند و به طور مرتب هر کاری که به او محول می شود را کنار می زند، پس یک همسر شیرین زبان دارید که تنبلی خود را پوشانده است او می تواند آنقدر جذاب باشد که حتی متوجه نشوی که او دارد تو را بازی می دهد.

شوهر تنبل - بازی کردن مرد

فرد ناتوان:

همسر شما گاهی نمی بیند و حتی بعد از اینکه دقیقا به او بگویید کجا را نگاه کن، نمی تواند شیشه شیر کودک را پیدا کند. او تصمیم می گیرد که نشنود و بگوید که “تو هیچ وقت به من نگفتی باید هر روز زباله ها را بیرون ببرم”. خیلی وقت ها حافظه اش را از دست می دهد، به خصوص در مورد کاری که باید انجام می داده است. ناگهان از خود حالت های بدن درد را نشان می دهد.

نشانه‌های شوهر تنبل

۱. همیشه ادعا می‌کند خسته است

فرقی نمی‌کند که از شوهرتان چه کاری بخواهید و او همیشه می‌گوید: «الان نه. خسته‌ام.» این اتفاق فقط هنگام درخواست کارهای فیزیکی نمی‌افتد، بلکه شامل نیازهای عاطفی شما را نیز می‌شود. اگر شوهرتان مدام بدون توضیح معقول از زیر بار گفت‌وگو یا بیرون‌آمدن با شما شانه خالی می‌کند، یعنی تنبل است.

شوهر تنبل - استراحت مرد

تنبلی را با اهمال‌کاری اشتباه نگیرید، چون تنبلی و اهمال‌کاری ۲ چیز متفاوت‌اند. شوهر اهمال‌کار گفت‌وگو یا قرار را به تعویق می‌اندازد، در حالی که شوهر تنبل هرگز قصد انجام کارها را ندارد.

۲. هرجا می‌رود، آشفتگی بر جای می‌گذارد

اگر شوهرتان تنبل باشد، به‌احتمال زیاد مدام باعث بی‌نظمی خانه می‌شود. نمونه‌ای از این بی‌نظمی‌ها پرت‌کردن لباس‌ها روی زمین و گذاشتن بشقاب‌های خالی غذا در اطراف خانه است. کمی بی‌نظم‌بودن جرم نیست، اما اگر فرد قصد تمیزکردن این بی‌نظمی‌ها را نداشته باشد، به‌احتمال زیاد تنبل است.

۳. هر کاری می‌کند تا از زیر بار کارهای روزمره دربرود

شوهر تنبل به‌دلیل بی‌انگیزگی، برای انجام‌ندادن کارها و وظایف خانه بهانه می‌تراشد. البته قبل از نتیجه‌گیری سریع، کمی فکر کنید و از خودتان بپرسید: «آیا بهانه‌اش معقول است؟» اگر این بهانه‌تراشی مدام تکرار می‌شود، نشانه تنبلی همسر شماست.

۴. برای کمک داوطلب نمی‌شود

چه در حال پختن شام باشید، چه تاکردن لباس‌ها یا کمک به بچه‌ها برای انجام تکالیفشان، شوهر تنبل می‌نشیند و شما را تماشا می‌کند. این فرد هیچ‌وقت پیشنهاد کمک نمی‌دهد، چون می‌ترسد پیشنهادش را بپذیرید و کاری را به او محول کنید.

رفتارهای اشتباه زنان که می تواند زندگی را نابود کند | این کارهای زنانه باعث فرار مردان می‌شود !

شوهر تنبل - جارو کردن زن با بچه

۵. کارهای شما را کم‌اهمیت جلوه می‌دهد

شوهر تنبل ممکن است ادعا کند کارهایی که شما برای رابطه یا خانواده انجام می‌دهید، کارهای سطحی و ساده‌ای هستند، اما خودش برای انجام آنها تلاشی نمی‌کند. با این حساب ممکن است کار خودش را به کار شما ترجیح دهد و ادعا کند کاری که انجام می‌دهد، بسیار مهم‌تر است. مراقبت از خانه و خانواده مهم است، بنابراین اجازه ندهید سخنان آزاردهنده او به اعتمادبه‌نفس شما خدشه‌ای وارد کند.

اگر احساس می‌کنید در رابطه‌تان از شما قدردانی نمی‌شود، با کسی که به او اعتماد دارید (مثل دوست یا درمانگر) تماس بگیرید و احساسات خود را بیان کنید.

روش های هوشمندانه برای مقابله با شوهر تنبل

1. پیدا کردن راه حل با او

گفت وگوی منطقی با هم داشته باشید. تمام ناراحتی های عملی ناشی از تنبلی او و بچه ها را بیان کنید. به او بگویید که چگونه کودک نوپای شما جوراب های چرک او را در دهان برده است. سعی کنید نا امیدی و انتظارات خود را بیان و به روشنی به او بگویید که چه کاری از او می خواهید انجام دهد. فقط مطمئن شوید که در هنگام انجام این کار بیش از حد خشن، نباشید و یا طعنه آمیز صحبت نکنید.

شوهر تنبل - کار کردن زن و شوهر

2. قهرمان ساختن همسر

به او بگویید کارهایی هست که فقط او می تواند برای شما انجام دهد. از او بخواهید در برخی کارها با شما همکاری کند بگذارید احساس نیاز کند (حتی اگر لازم نباشد). او را از همه تغییرات مثبت که تنها می تواند با کمی کمک انجام دهد، آگاه کنید. زمانی که او تجربه می کند که چقدر می تواند شما و بچه ها را با انجام دادن کمی کار بیشتر در خانه خوشحال کند ، وسوسه می شود .

3. استانداردها و انتظارت خود را کم کنید

این ممکن است برای شما کمی سخت باشد، اما در نهایت، شما کارتان را دقیقا آنطور که می خواهید انجام خواهید داد. شما فقط باید کار اتفاقی توسط شوهرتان را در مراحل اولیه قبول کنید تا ثابت کنید باید آن کار خاص را کامل کند. وقتی می فهمد که نمی تواند با آن کنار بیاید، دفعه بعد کار بهتری انجام خواهد داد شما فقط باید صبر داشته باشید.

شوهر تنبل - نظافت خانه

4. قدردانی – همیشه، همیشه

قدردانی بارها و بارها به شما کمک می کند تا همسرتان را متقاعد کنید به شما در خانه کمک کند. فقط مطمئن شوید که بی غل و غش به نظر می آیید در حالی که از او در مورد کاری که به خوبی انجام شده است تعریف و تمجید می کنید،می توانید با اعطای پاداش به او، قدردانی خود را به او نشان دهید.

با رئیس زورگو و پرتوقع چگونه برخورد کنیم ؟ رفتار شایسته در محیط کار

5. از تهدید اجتناب کنید

مهم نیست که تا چه حد شوهر شما صبر و شکیبایی دارد،هیچ وقت به تهدید یا ضرب العجل ها متوسل نشوید تا یک کار عادی انجام شود به او فرصت کافی بدهید تا کارش را به روش خودش انجام دهد وقتی متقاعد شد مهم نیست چقدر طول می کشد تا برای انجام اینکار صبر کنید، اینکار را انجام خواهد داد. حتی ممکن است شما را با انجام این کار حتی بهتر از آن که انتظار داشتید، غافلگیر کند.

شوهر تنبل - کمک کردن مرد

6. محکم باشید

بدون تغییر لحن خود هرجا که نیاز است محکم و قاطع باشید. ممکن است فکر کنید که بالا بردن صدا در رساندن پیام به بچه ها برای انجام کاری برای شوهر هم مفید باشد، اما در واقع این کار نه تنها برای بچه ها بلکه برای همسر هم کارآمدنیست بنابراین فقط باید محکم باشید و به او بگویید هیچ راهی برای خارج شدن از زیر مسئولیت وجود ندارد.

7. ارتباط برقرار کنید

نمناک توصیه می کند سعی کنید تا زمانی که همسرتان در خانه به شما کمک می کند، با او ارتباط برقرار کنید. سعی کنید کارهایی مثل تمیز کردن خانه و یا آشپزی انجام دهید و گفتگوهای عمیق در مورد احساسات و تجربیات داشته باشید. این موضوع تمرکز را از این که چقدر کار می کند تغییر خواهد داد تا گفتگوهای دوستانه داشته باشید.

شوهر تنبل - عاشقانه

8. انعطاف پذیر باشید

شما ممکن است روش خود برای انجام برخی کارها را داشته باشید، که ممکن است بهترین راه برای شما باشد، اما زمانی که شما شوهر خود را برای انجام کاری انتخاب می کنید، در کارش دخالت نکنید. انعطاف پذیر باشید و روش انجام آن را بپذیرید. اگر شما دخالت کنید، ممکن است هیچ وقت دیگر در کارها با شما همکاری نکند.

9. از انجام کاردوباره که همسر انجام داده خودداری کنید

مهم نیست کاری که شوهر شما انجام می دهد چقدر بد یا خوب است، آن را فورا یا در حضور شوهرتان تکرار نکنید. این راهی برای جلوگیری از پشیمان شدن او از انجام این کار خاص در آینده است.

او همیشه احساسی خواهد داشت که مهم نیست چه باشد، او قادر نخواهد بود سطح انتظارات شما را برآورده کند، بنابراین بهتر است هیچ کاری انجام ندهید.

شوهر تنبل - اسباب کشی

10. دقت کنید

ضرورت و اولویت مسئولیتی که به شوهرتان داده اید را در نظر بگیرید و سعی کنید نقطه نظر او را نیز ببینید. اگر از OCD رنج می برید، نمی توانید شوهر خود را به تنبلی متهم کنید. فقط به این دلیل که شما عادت دارید بلافاصله فنجان چای را پس از اتمام چای بشویید ، به این معنی نیست که شوهر شما مجبور است همان کار را انجام دهد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

27 اردیبهشت 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *