افتتاح حساب ترکیه
کم محلی - رفتارهای اشتباه زنان

رفتارهای اشتباه زنان و ارائه راهکار‌های مفید به زنان برای جلوگیری از عدم ارتکاب آن بتعث می شود تا زن و شوهر بتوانند روابط مطمئن‌تر و عشق پایدارتری را در زندگی زناشویی خود داشته باشند. شادمگ راهنمای شما در این خصوص خواهد بود.

رفتارهای اشتباه زنان در زندگی مشترک

بسیاری از زنان در نحوه رفتار با همسر در جمع مرتکب اشتباهاتی می شوند که رابطه آنان را دچار اختلال می کند. بسیاری از این اشتباهات در نتیجه الگوهای رفتاری است که ما از مادران و مادربزرگ های خود گرفته ایم. هنگامی که این عادت ها و روش ها را در دنیای امروز به کار می بریم احساس بدی به ما می دهند و باعث می شوند همسران مان نیز رفتار بدی با ما داشته باشند.

عاشقانه - رفتارهای اشتباه زنان

بعضی از این اشتباهات از این گونه اند که با هم در ادامه با هم خواهیم خواند.

رفتار های اشتباه زنان در رابطه

اشتباهات و خطاها بخش اجتناب ناپذیر زندگی هستند و حتما در یک زندگی مشترک اتفاق خواهند افتاد. دانستن این اشتباهات به شما کمک می کند که از آنها دوری کنید و درگیری ها و کشمکش هایی که وجود دارد را حل کنید. این اشتباهات اگر به اشتباهات مداوم در رفتار زنان تبدیل شود می تواند پایه های ازدواج شما را تهدید کند و حتی منجر به پایان دادن به زندگی مشترک شما شود.

زنان با آگاهی از این اشتباهات باید سعی کنند که دیگر آنها را در رفتار خود تکرار نکنند و راه هایی برای اجتناب از آنها پیدا کنند. پس به عنوان یک اقدام پیش گیرانه برای راز خوشبختی در زندگی زناشویی نگاهی به 11 مورد از مهم ترین و شایع ترین اشتباهات یک زن در زندگی می پردازیم.

تلاش برای تغییر شریک زندگی خود از رفتارهای اشتباه زنان

مردها اصلا دوست ندارند که همسرانشان دائم در حال انتقاد از آنها باشند و بخواهد سبک زندگی، رفتارها، اخلاق و یا ظاهر آنها را عوض کنند. اگر شما بخواهید شیوه زندگی مرد خود را تغییر بدهید همسرتان این گونه تصور می کند که شما همیشه عیب و نقص های او را می بینید و اهمیتی به خود واقعی او نمی دهید. این کار می تواند به شدت باعث تضعیف روحیه و کاهش اعتماد به نفس مرد شود. حواستان باشد شما همسرتان را با همین ظاهر و همین اخلاق و رفتار انتخاب کرده اید و نمی توانید تمام شیوه و سبک زندگی او را تغییر بدهید.

دلسرد شدن - رفتارهای اشتباه زنان

راه حل

اگر رفتار و یا اخلاقی را نمی پسندید و مرد شما آن را تکرار می کند می توانید به جای انتقاد مخرب از انتقاد سازنده استفاده کنید. یکی از بهترین راه ها برای اصلاح کسی این است که با محبت و عشق با او رفتار کرد. اینکه شما بخواهید رفتار یا ظاهر همسرتان را تغییر بدهید دشوار و گاهی نشدنی است. سعی کنید با او ارتباط موثر برقرار کنید، در نهایت هر دو شما برای جلوگیری از آسیب رساندن به یکدیگر، همدیگر را درک کنید.

تشکر نکردن از تلاش های همسر خود

قدردانی و تشکر از شریک زندگی یک مسئولیت دو طرفه است. این کار باعث ارزش نهادن به همسر می شود. برای اینکه شوهر شما بداند که تلاش های او و زحماتش برای شما قابل درک است باید از او تشکر و قدردانی کنید. برخی از زنان تلاش ها و زحمات شوهرشان را یک وظیفه خطاب می کنند و حتی از یک جمله کوچک برای تشکر استفاده نمی کنند. این رفتار اشتباه زنان باعث دلزدگی از زندگی می شود.

راه حل

این اشتباه را مرتکب نشوید و نگویید که کار کردن و تامین نیازهای خانه وظیفه شوهر است. حتما قدردان زحمات همسرتان باشید. وقتی از سرکار می آید به او خسته نباشید بگویید، برایش نوشیدنی آماده کنید و سعی کنید با جملات محبت آمیز خستگی و مشغله های او را از بین ببرید.

وقتی شوهرتان لطفی در حق شما می کند، ارزش کار او را بدانید و تشکر کنید. برای جبران لطف او تلاش کنید تا او بفهمد که شما برای او ارزش قائل هستید. قدردانی از شریک زندگی خود به او انگیزه می دهد تا بیشتر به فکر شما باشد و کارهای بیشتری را برای خوشحالی و شادی شما انجام دهد.

روش های طلایی پس انداز کردن را یاد بگیرید !

دعوا - رفتارهای اشتباه زنان

حسادت کردن به دیگران و زندگی آنها

اینکه شما دائم زندگی خود را با زندگی خواهر یا دوست و آشناهای خود مقایسه کنید اصلا کار درستی نیست. مردها به شدت از مقایسه شدن با دیگران بی زارند. مقایسه، صمیمیت و عشق را در یک رابطه از بین می برد. وقتی شما دائم در حال حسادت کردن به زندگی بقیه باشید لذتی از زندگی زناشویی خود نمی برید.

باور کنید امکانات مالی نشانه های خوشبختی در زندگی نیستند. لطفا از آنچه که در زندگی دارید لذت ببرید و به دنبال پیشرفت و ترقی باشید نه اینکه به دیگران حسادت کنید. این کار باعث می شود که همسرتان احساس کند شما، او و زندگی که برای شما ساخته را در شان خود نمی بینید و باعث کاهش اعتماد به نفس و امید به زندگی و افسردگی مرد می شود.

راه حل

وقتی که شما همسرتان را برای زندگی مشترک خود انتخاب کرده اید، یعنی او را همانطور که بوده است، برگزیده اید. پس لطفا دست از حسادت و مقایسه بردارید. وقتی شما وقت خود را برای حرص و حسادت به زندگی دیگران تلف کنید در اصل از زندگی خود غافل شده اید. روزی به خودتان می آیید و می بینید که تمام عمر خود را با حسادت و فکرهای بیهوده تلف کرده اید. درصورتی که می توانستید بهترین زندگی را داشته باشید. پس سرگرم زندگی خود باشید و سعی کنید حسادت را در وجود خود ریشه کن کنید.

اجازه صحبت ندادن - رفتارهای اشتباه زنان

مراقبت نکردن از خود از مهمترین رفتارهای اشتباه زنان

بعضی از خانم ها وقتی وارد زندگی مشترک می شوند و مسئولیت های زیادی را متحمل می شوند دیگر به فکر خود نیستند. یکی از بزرگترین اشتباهات زنان در زندگی این است که به خودشان اهمیت نمی دهند. آنها وقتی که بچه دار می شوند وضع بدتر از این نیز می شود. دیگر تمام اولویت و فکر و ذهن آنها، فرزندانشان می شود. این یک کار بسیار اشتباه و آسیب رسان است. وقتی یک زن به جسم خود و ظاهر و روح و روانش اهمیت بدهد دیگران نیز برای او ارزش قائل می شوند. سعی کنید خودتان را فراموش نکنید

راه حل

به لباس ها و ظاهر خود رسیدگی کنید. همیشه بوی خوب بدهید و برای سلامتی روح خود به ورزش کردن بپردازید. اهمیت دادن به خودتان را به یک عادت تبدیل کنید. اینکار باعث می شود: اعتماد به نفستان افزایش یابد، همسرتان همیشه جذب شما شود، شوهرتان به شما اهمیت بدهد، روحیه خود و خانواده تان همیشه شاد باشد و …

عادت به پرخاشگری منفعلانه

پرخاشگری منفعلانه یعنی وقتی شما از کسی یا چیزی ناراحت هستید در مورد آن صحبت نکنید و با سکوت و گوشه گیری بخواهید خشم و عصبانیت خود را نشان بدهید. پرخاشگری منفعل با سکوت در هنگام عصبانیت یا ناراحتی مشخص می شود. این رفتار زنان باعث آزار دادن همسرشان می شود.

داد زدن - رفتارهای اشتباه زنان

سکوت هنگام ناراحتی یکی از اشتباهات رایج بین زنان است. وقتی همسرتان از شما دلیل سکوت و بی اعصابی و گوشه گیریتان را می پرسد، به جای گفتن کلمه چیزی نیست با او صحبت کنید. اگر او را در تاریکی رها کنید بار دیگر که شما سکوت کردید دلیل آن را نمی پرسد و سعی می کند بی اهمیت باشد.

راه حل

با خودتان تمرین کنید که در مواقع ناراحتی یا عصبانیت بتوانید با همسرتان در این باره صحبت کنید. نه لازم به داد و بیداد و پرخاشگری است و نه نیاز به سکوت. سعی کنید وقتی آرام شده اید به صورت خیلی منطقی با همسرتان صحبت کنید. تمرین کنید که خشم خود را به صورت درست نشان بدهید و درگیری ها را به طور مسالمت آمیز رفع کنید.

درگیر کردن خانواده و یا دوستان

در هر زندگی مشترک اختلاف و کشمکش ها وجود دارد. یکی از بدترین اشتباهات زنان این است که ناراحتی ها و یا دعواهای خانه را برای خانواده و یا دوستان خود تعریف می کنند و باعث درگیر شدن آنها می شوند. این کار اغلب اوقات پایان خوشی ندارد زیرا نفر سوم ممکن است از روی ناراحتی و یا اینکه شما را دوست دارد دخالت بی موردی کند و یا پیشنهاد غیر منطقی بدهد و باعث آسیب رساندن به رابطه شما بشود.

راه حل

حل مسائل و مشکلات در داخل خانه و بین شما و همسرتان باعث می شود شوهرتان متوجه ارزش و احترامی که برای زندگی مشترک خود قائل می شوید، شود. همچنین مشکلات بعدی را بهتر و راحت تر بتوانید بین خودتان، دو نفر، حل کنید. اگر نمی توانید با یکدیگر تصمیم بگیرید و مشکلات خود را حل کنید بهترین ایده مشورت با مشاوره خانواده است.

بازگو کردن راز با افراد قابل اعتماد + ویژگی های فرد رازدار

روابط دوستانه - رفتارهای اشتباه زنان

همیشه منفی نگر بودن

اینکه همیشه انرژی منفی یک رابطه باشید و در مورد هر موضوعی منفی فکر کنید اصلا درست نیست. شما نباید نظر یا پیشنهاد شریک زندگی خود را صرفا به خاطر اینکه مطابق میل شما نیست رد کنید و در مورد آن منفی فکر کنید. استفاده از جملات منفی باعث ایجاد یک جو و فضای آلوده و نامناسب در زندگی مشترک شما می شود.

راه حل

اگر احساس می کنید همسرتان تصمیم اشتباهی را گرفته، راه های زیادی برای ابراز نگرانی و مخالفت وجود دارد که بهتر از منفی بافی است. سعی کنید همیشه در برابر پیشنهادات همسرتان شکایت و انتقاد نداشته باشید.

عدم اعتماد به شوهر ؛ از رفتارهای اشتباه زنان

اعتماد لازمه زندگی مشترک است. زن و مرد هر دو باید نسبت به هم اعتماد داشته باشند. اگر در زندگی مشترک به همسرتان اعتماد نداشته باشید، هرگز احساس امنیت را تجربه نخواهید کرد. نبود اعتماد باعث می شود که همسرتان نیز نسبت به زندگی خود احساس دلزدگی و درماندگی داشته باشد. اگر تا به حال بدی یا خیانت از همسرتان ندیده اید، پس اعتماد نداشتن به او بدون دلیل بسیار اشتباه است.

راه حل

سعی کنید دلیل بی اعتمادی خود نسبت به همسرتان را پیدا کنید و آن را حل کنید. اگر او اشتباهی مرتکب شده است باید به دنبال جبران آن باشد و اگر شما دلیل منطقی برای بی اعتمادی خود ندارید باید تمرین کنید که به همسرتان بی جهت شک نکنید. می توانید از روانشناس یا مشاور برای درمان شک و بدبینی خود کمک بگیرید.

رابطه جنسی را به عنوان اولویت آخر می دانند

شاید بزرگترین اشتباهات زنان در زندگی این باشد که اهمیت رابطه جنسی و زندگی جنسی را نادیده می گیرند. بسیاری از زنان اهمیت رفتار و رابطه جنسی با همسر را نمی دانند. رابطه جنسی نه تنها راه اصلی برای ارتباط موثر با شوهر است بلکه یکی از اساسی ترین موضوعات در زندگی مشترک موفق به حساب می آید. یک زندگی جنسی خوب، فواید بی شماری دارد. از افزایش ارتباط و رفاه عاطفی گرفته تا ارتقای سلامت جسمانی.

عشق - رفتارهای اشتباه زنان

راه حل

اکثر مردان شکایت دارند که شروع یک رابطه جنسی همیشه با آنها است. این یکی از بزرگترین اشتباهات زندگی مشترک است. تا جایی که نیاز است شما نیز به دنبال همسر خود برای برقراری یک رابطه جنسی باشید. غرور و یا خجالت را کنار بگذارید. تغییراتی را در اتاق خواب خود ایجاد کنید و صمیمیت جنسی خود و همسرتان را افزایش دهید. سعی کنید رابطه جنسی خود را از یک رابطه خسته کننده و کسل کننده به یک رابطه عالی تبدیل کنید. اولویت دادن به رابطه جنسی در ازدواج و زندگی مشترک برای زوجین بسیار مفید خواهد بود.

کم توجهی به تاثیر محبت کردن از رفتارهای اشتباه زنان

مردان از نظر عاطفی سرسخت تر از زنان هستند ولی این دلیلی نمی شود که مردان نیازهای عاطفی نداشته باشند. البته که نیازهای عاطفی زنان متفاوت تر از مردها است اما همچنان شما به عنوان یک زن نباید نیاز به محبت و دوست داشتن مرد را نادیده بگیرید. یکی از اشتباهات رایج زنان در روابط عاطفی استفاده نکردن و فراموش کردن جملات عاشقانه برای همسر است. یک زن ممکن است از کلمات و جملات محبت آمیز برای فرزند خود استفاده کند اما از شوهرش و نیازهای عاطفی او غافل شود.

راه حل

تماس چشمی، کلمات محبت آمیز، جملات عاشقانه و … برای مردها مهم هستند، حتی اگر به زبان نیاورند. همسرتان را در آغوش بگیرید و از او تمجید و تعریف کنید. این کارها به شما کمک می کند تا ارتباط بهتری را با همسرتان برقرار کنید.

قرار دادن فرزندان به عنوان اولویت اول

هر پدر و مادری فرزندان خود را دوست دارد و برای آنها هر کاری می کند تا در رفاه و آسایش باشند. اما اگر شوهرتان را به خاطر رسیدگی به فرزندان فراموش کنید و یا کنار بگذارید اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. این کار باعث می شود همسرتان به این نتیجه برسد که برای شما دیگر مهم نیست و به او اهمیت نمی دهید. به یاد داشته باشید که چند سال دیگر فرزندانتان بزرگ می شوند و خودشان زندگی مستقلی را آغاز می کنند و مجدد این شما و همسرتان هستید که با هم تنها خواهید ماند.

موثرترین و آسان ترین تکنیک برای کنترل خشم را یاد بگیرید

راه حل

به فرزندان خود اهمیت بدهید ولی نه آنقدر که همسرتان را فراموش کنید. نیازهای همسرتان را گاهی اولویت اول خود قرار بدهید و برای برآورده کردن انتظاراتش تلاش کنید. برقراری تعادل بین شوهر و فرزندان بهترین راه حل است.

چرا زنان در روابط خود را فدای دیگران می کنند؟

زنان به دلایل زیادی این کار را انجام می دهند چون هزاران سال است که به زنان آموزش داده اند که خود را فدای شوهرانشان کنند. (علایق، استعداد، و شغل هایشان را و….) چون مادران و مادر بزرگانمان خود را این گونه دیده اند. به عوض آن که تلاش کنیم رویا های خودمان را تحقق ببخشیم فدا کردن انها در راه مردانمان را نوعی ایثار و قربانی می دانیم.

خیلی ساده است که بگوییم:می توانم درسم را تمام کنم و یک مهندس شوم، اما دوست داشتم حمایت بیشتری از همسرم که در رشته عمران تحصیل می کرد، بکنم، بنا براین تصمیم گرفتم از حق خودم بگذرم. وقتی شخصیت خودتان را برای این که بیشتر دوست داشته شوید زیرا پا می گذارید نتیجه این خواهد شد که خودتان را کمتر دوست داشته باشید.

حرف نزدن - رفتارهای اشتباه زنان

راه حل: چگونه از فدا کردن رویاها در رابطه با همسرمان پرهیز کنیم

از تمامی رویا ها و خواسته های گذشته تان که بخاطر عشق شوهرتان زیر پا گذاشته اید لیستی تهیه کنید (درسته که سخته اما این کار را انجام دهید) تا در آینده دیگر مرتکب چنین کاری نشوید.
رویاهایتان را تعقیب کنید و شخصیت خود را تمام و کمال بخاطر بسپارید و به خاطر شخصی به هر رنگی در نیاید به امید اینکه مردی را بیابید که بتواند شما را اغنا کند. هر چه زنی کامل تر باشید احتمال اینکه مستاصل شوید کمتر است و ارزش هایتان را کمتر زیر پا می گذارید.

دلیل بی فایده بودن محبت بیش از حد در زندگی مشترک

اما چرا بعد از مدتی با وجود تمام این فداکاری هایتان، باز هم روابطتان خراب می شود؟ علی رغم اینکه در ابتدا این روابط جوانب مثبتی دارد اما بعد از گذشت زمان همسرتان از شما منزجر شده و علیه شما طغیان خواهد کرد.

ممکن است از رفتارتان شکایتی نداشته باشد، حتی ممکن است اصرار کند به این کار خود ادامه دهید، اما یک روز شورش خواهد کرد چون الان او همانند یک پسر بچه ای است که همیشه آرزوی این را دارد که خانه، هم چنین مادر خود را ترک گفته و مستقل زندگی کند و با برقراری رابطه ای جدید آنها مادرشان (همسرانشان) را با یک معشوقه معاوضه می کنند.

با همسرتان طوری رفتار می کنید که گویی او بی لیاقت است، و لذا او نیز احساس بی لیاقتی کرده و در نتیجه اعتماد به نفسش پایین خواهد آمد و باعث به وجود آمدن یک چرخه ی معیوب در زندگی می شود. وقتی یک مرد احساس خوبی نسبت به خودش ندارد شما را نیز کمتر دوست خواهد داشت.

راه حل رفتارهای اشتباه زنان

از انجام دادن کار هایی که همسرتان خودش می تواند انجام دهد پرهیز کنید. اجازه دهید خودش دنبال کلیدش بگردد. ولی هیچ گاه جواب سرد کننده ای به او ندهید مثلا به او نگویید خودت برو بگرد من که مادرت نیستم، حتی توصیه نمی کنم که در حق همسرتان مهربان و حمایت گر نباشید، بلکه هدف این است که کمتر مانند یک مادر با او رفتار کنید.

با همسرتان مانند شخصی لایق، دانا و قابل اعتماد رفتار کنید. به جای او فکر نکنید و تقویمش نباشید. یک بار که وقت دکترش را فراموش کرد دفعه ی بعدی آن را به خاطر می سپارد.
مسئولیت ها را به او واگذار کنید و اگر از انجام آنها برنیامد سعی نکنید مسولیت ها را از او سلب نمایید.

دعوای زن و شوهری - رفتارهای اشتباه زنان

به او اجازه دهید اشتباه کند و عواقب آن را نیز بپذیرد، زیرا تنها از این راه می تواند بیاموزد کارها را به درستی انجام دهد.
از رفتار های مادرانه خود لیستی تهیه کنید، چند هفته مراقب اعمال و رفتارتان باشید. اولین قدم در تغییر رفتارهای خود آگاه شدن از آن ها است.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

17 فروردین 1402

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *