افتتاح حساب ترکیه
رفتار با همسر در جمع

رفتار با همسر در جمع باید محترمانه و با رعایت حد و حدودها باشد. باید با همسرتان آن‌گونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کند و در رفتارتان عشق و احترام تواما نمایان باشد. نکات مهمی که باید در برخورد با همسر بدانید را در این مطلب از شادمگ به طور مفصل آورده ایم.

رفتار با همسر در جمع

ازدواج هم مانند هر رابطه دیگری نیاز به مراقبت و تقویت دارد، اما متاسفانه برخی از افراد تصور می‌کنند بعد از ازدواج دیگر همه چیز امن و با ثبات است و زن و شوهر لازم نیست به اندازه دوران نامزدی و دوستی به یکدیگر بها دهند! چنین تصوری به سرعت صمیمیت در ازدواج را از بین می‌برد رو شما را از یکدیگر دور می‌کند!

رفتار با همسر در جمع

یکی از این مراقبت‌های مهم در روابط اجتماعی اتفاق می‌افتد. نحوه برخورد ما در ارتباط با اعضای خانواده و دوستان و آشنایان با همسرمان اهمیت زیادی دارد. چرا اهمیت دارد و چطور باید با همسرمان در جمع برخورد کنیم موضوع مهم این مقاله است که در ادامه برایتان شرح می‌دهیم.

چرا برخورد با همسرمان در جمع مهم است ؟

رفتار مقابل خانواده شوهر و در جمع دوستان بسیار مهم است، در ادامه به چند نمونه از رفتارهای متشخصانه پرداخته ایم.

احترام همسرتان احترام شماست !

شما و همسرتان برای دیگران یک نفر هستید! وقتی می‌گویند خانواده “فلانی” در واقع شما و همسرتان را در یک دسته قرار می‌دهند. بنابراین کوچکترین بی‌احترامی به همسرتان در واقع بی احترامی به خود شماست، چه این بی احترامی از سمت خودتان باشد چه از سمت دیگران! وقتی فردی در جمع همسر شما را مسخره می‌کند و شما همراه با بقیه به او می‌خندید در واقع در حال مسخره کردن خودتان هستید!

شاید با خود بگویید مگر می‌شود شخصی در جمع با دیگران همسرش را مسخره کند! بله به سادگی چنین اتفاقی می‌افتد، مثلا وقتی دیگران در حال مسخره کردن رانندگی خانم‌ها هستند و شما هم وارد این صحبت می‌شوید و چند مثال از اشتباهات رانندگی خانمتان می‌زنید در حال مسخره کردن دست جمعی همسرتان هستید!

یا وقتی در جمع شخصی پرخوری شوهرتان را به شوخی به رخش می‌کشد و شما می‌گویید از صبخ تا شب در حال سیر کردن شکم او هستید دقیقا همین کار را کرده‌اید. خلاصه کلام را با یک ضرب المثل خدمتتان عرض می‌کنیم، اگر می‌خواهید شاه/ ملکه باشید با همسرتان مانند ملکه/شاه رفتار کنید!

رفتارتان با همسرتان تعیین کننده رفتار دیگران با اوست

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باید به برخود خودتان با همسرتان در جمع توجه کنید این است که رفتار و برخورد شما در واقع تعیین کننده نحوه برخورد دیگران با اوست! بی احترامی و بی توجهی شما به همسرتان در واقع باعث می‌شود دیگران هم به خودشان اجازه دهند چنین رفتاری را با همسرتان داشته باشند!

در واقع شما با بی توجهی و بی احترامی به همسرتان این مجوز را به دیگران می‌دهید که به هسمرتان بی‌احترامی کنند! این موضوع به خصوص در خانواده خودتان خیلی مهم است! اگر شما نزد خانواده خودتان، پشت سر همسرتان صحبت کنید، او را تحقیر کنید، به او بی توجهی کنید و الویتش قرار ندهید خانواده‌تان نیز متقابلا این رفتارها را با شدت کمتر یا حتی بیشتر با او می‌کنند و این موضوع چالش‌های بسیار سختی را بین شما، همسر و خانواده‌تان به وجود می‌آورد و رابطه آن‌ها را نیز با هم بد می‌کند!

معیار های اصلی و فرعی مجرد ها برای انتخاب همسر مناسب

حد و مرزتان را مشخص می‌کنید

رفتار شما در جمع با همسرتان حد و مرز دخالت و اظهار نظر دیگران را در رابطه شما مشخص می‌کند. وقتی شما در جمع شروع می‌کنید به درد و دل کردن و گلایه کردن از همسرتان دیگران هم معمولا راهی جز اظهار نظر ندارند! خانه شما حریم شخصی همسرتان است، اینکه شما زیر یک سقف زندگی می‌کنید مجوز پخش اتفاقات درون آن را به شما نمی‌دهد مگر اینکه خود همسرتان راضی باشد! شما و همسرتان باید حد و مرز محکمی بین حریم خصوصی‌تان و دیگران داشته باشید.

رفتار با همسر در جمع

یادآوری می‌کنید همسرتان الویت شماست

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، رابطه فرآیندی نیست که مراقبت از آن تمامی داشته باشد! شما تا زمانی که باهم هستید، برای داشتن یک رابطه سالم باید مراقب آن باشید. زمان دوستی و نامزدی را به خاطر بیاورید، احتمالا همیشه سعی می‌کردید بهترین ورژن خودتان باشید تا توجه همسرتان را جلب کنید، لباس خوب می‌پوشیدید، در جمع کنارش بودید، مراقب بودید که اگر چیزی خواست برایش فراهم کنید و … . این روند نباید انتهایی داشته باشد!

متاسفانه برخی دیدگاه‌ها در جمع باعث می‌شود زن و شوهر از هم دور شوند، دیدگاه‌هایی مثل این صحبت‌های نابجا:” ای بابا دوران نامزد بازی تموم شدها”، “چه خبره اینطوری چسبیدید به هم مگه خودتون خونه ندارید”، “از شما دیگه گذشته” و … اسیر این حرف‌های پوچ نشوید و نشان دهید همسرتان هنوز الویت اصلی شماست که از کنارش بودن لذت می‌برید!

جلوی سوء استفاده دیگران را می‌گیرید

متاسفانه مکن است همیشه در جمع افرادی باشند که از بهم خوردن رابطه شما ناراحت نشوند

بهترین و مناسب ترین طرز برخورد با همسر در جمع

یکی از اصول مهم زندگی مشترک موفق، احترام گذاشتن زوجین به یکدیگر است. رابطه ای که از این اصل حیاتی محروم باشد، دیر یا زود به سمت ویرانی پیش خواهد رفت بنابراین لازم و ضروری است که زن و شوهر در زمان تنهایی و یا حضور در جمع به یکدیگر احترام گذاشته و رفتار شایسته ای با هم داشته باشند.

اگر می خواهید زندگی موفق، پایدار و سرشار از عشقی را تجربه کنید، اصل احترام به همسر را فراموش نکنید و در جمع خانوادگی و دوستانه به شایستگی با همسرتان رفتار کنید تا افراد دیگر نیز به او احترام بگذارند. البته که باید در ملاک های انتخای همسر مناسب هم برخی نکات مهم را لحاظ کنید.

مانند کودک با همسرتان رفتار نکنید

بیشتر منظورمان در این بخش با خانم ها است، توجه کنید شما با یک فرد عاقل و بالغ ازدواج کرده اید، پس در جمع به همسرتان امر و نهی نکنید و با او مانند یک کودک رفتار نکنید، باید بدانید همسر شما فرزندتان نیست و نمی توانید برای او تعیین و تکلیف کنید. توجه داشته باشید که رابطه شما با همسر باید تفاوتی داشته باشد.

رفتار با همسر در جمع

همسرتان را در جمع خانوادگی نادیده نگیرید

بسیاری از زوجین زمانی که به جمع خانوادگی خود وارد می شوند، همسرشان را نادیده می گیرند و دیگر توجه ای به او نمی کنند و توجیه شان این است که ما در خانه به همسر خود توجه می کنیم، چه اشکالی دارد در جمع خانوادگی فقط به والدین و خانواده اهمینت بدهیم.

بی توجهی و نادیده گرفتن همسر در جمع نوعی بی احترامی به او است و شاید بسیار ساده و مسخره به نظر بیاید اما از نظر روانشناسی اگر آن را رعایت نکنید دچار مشکلات زیادی خواهید شد پس در مهمانی ها طوری رفتار کنید که همسرتان برای داشتنتان افتخار کند.

به او خیانت نکنید

تحت هیچ شرایطی مشکلاتتان را به بقیه مانند خانواده بازگو نکنید زیرا این کار شما خیانت است و خیانت فقط در خصوص احساس و یا جنسی نیست و نوع دیگر خیانت که بسیاری دچار آن هستند بیان اطلاعات مختص به شما و همسرتان، به دیگران است.

ترفند های شگفت انگیزی که به شما جسارت تغییر شغل می دهد !

همسر خود را در هنگام پذیرایی فراموش نکنید

در جمع دوستانه و خانوادگی برای نشان دادن احترام خود به همسر به جزئیات نیز توجه کنید مثلا اگر در یک مهمانی شما در کنار همسرتان نشسته بودید، هنگامی که میزبان برای شما نوشیدنی تعارف می کند شما اول نوشیدنی را برای همسرتان بردارید و در زمانی که قصد خوردن میوه را داشتید می توانید سیب یا پرتغال پوست کنده و به او تعارف کنید.

اینگونه رفتار محبت آمیز و با احترام نه تنها سبب افزایش مهر و محبت بین شما خواهد شد بلکه با رفتارتان نشان می دهید که چقدر همسرتان برای شما محترم و با ارزش است.

رفتار با همسر در جمع

رفتار اجتماعی داشته باشید

گاهی برخی از افراد بعد از رفتن به خانه اقوام همسر خود مانند مجسمه رفتار می کنند و نه حرفی می زنند و نه کاری انجام می دهند. باید توجه داشته باشید، رفتار محترمانه با خانواده و اقوام همسر نوعی احترام به خود اوست پس زمانی که به جمع خانوادگی آنها می روید خوب و درست رفتار کنید و زمانی که آن ها در حال صحبت کردن هستند لبخند بزنید و خجالت را کنار بگذارید و گاهی صحبت کنید تا هم خانواده همسرتان و هم همسر شما به وجودتان افتخار کند.

در مهمانی به همسرتان اعتراض نکنید

شاید شما در جمع خانوادگیتان احساس راحتی و صمیمیت زیادی داشته باشید و به همین دلیل و گاهی درد و دل با خانواده شروع به گفتن عیوب همسرتان نمایید اما این کار به شدت آزار دهنده است و باعث کدورت و از بین رفتن احترام ها می شود.

رفتار با همسر در جمع

هیچ انسانی بی ایراد و کامل نیست به هر حال هر کسی ضعف و ایراداتی دارد، اگر می خواهید همه به همسرتان احترام بگذارند پس شماهم احترام آن را نگه دارید و عیب های او را فقط به خودش بگویید و لزومی ندارد در جمع مطرح کنید.

وسط صحبت همسرتان نپرید

یکی از اشتباهاتی که گاهی زوجین در جمع انجام می دهند ، قطع صحبت همسر است. ممکن است این کار به علت فضای مشترک ذهنی و شناخت کافی آنها از یکدیگر برای تکمیل نمودن صحبت همسر باشد اما نباید صحبت های همسرتان را قطع کنید تا خودتان بتوانید تکمیل کنید. اگر صحبتی دارید صبر کنید حرف او پایان پیدا کند سپس شما شروع به گفتن کنید.

حریم خصوصی را حفظ کنید

مطمئنا شما و همسرتان صحبت هایی را با یکدیگر در خانه دارید، که مایل نیستید بقیه افراد مانند خانواده یا دوستانتان از آن مطلع شوند. در جمع صحبت های خصوصیتان را مطرح نکنید و حریم خصوصی را حفظ کنید زیرا اگر شما آن سخنان را بگویید موجب شرم زدگی همسرتان در جمع می شود.ممکن است تعریف شما از حریم خصوصی با دیگران متفاوت باشد.

شوخی آزار دهنده نکنید

زمانی که با همسرتان به میان جمع دوستانه ای می روید ، بیشتر به رفتار خود توجه کنید، شما نباید شوخی هایی را که در زمان تنهایی با همسرتان دارید را در حضور افراد دیگر داشته باشید. باید بگوییم که بین شوخی آزار دهنده و شوخی معمولی یک مرز بسیار کوچکی قرار دارد. شاید در نظر شما شوخی که کرده اید بی ضرر و ناراحت کننده نباشد اما امکان دارد نظر همسرتان این نباشد.

حتی شاید همسر شما در زمان تنهایی تان از این شوخی ناراحت نشود اما در جمع او حساس تر است و از شما انتظار رفتار محترمانه دارد پس در صورتی که با او شوخی نمودید و متوجه ناراحتی همسرتان شدید، سریع تر پیش همان افراد معذرت خواهی کنید و اشتباه خود را بپذیرید.

روش های طلایی پس انداز کردن را یاد بگیرید !

رفتار با همسر در جمع

رفتارتان را در نظر بگیرید

یکی از مهم ترین قانون های زنذگی مشترک اخلاق و رفتار شما باهم است اگر شما انتظار احترام از همسرتان داشته باشید باید به او احترام بگذارید در واقع خیلی ساده است هر عملی عکس العملی دارد پس طوری رفتار کنید که اگر جای او بودید دلخور نشوید.

همه چیز را در جمع مطرح نکنید

همسر شما مطمئنا در کنار شما مغایر با جمع رفتار می کند، پس لزومی ندارد شما خصوصیات رفتاری پنهان او را مطرح کنید و درباره مسائل خصوصی جنسی و اندام شریک احساسی خود در جمع صحبت نمایید زیرا این رفتار نتیجه ای جز ناراحتی و دلخوری نخواهد داشت.

همسرتان را با بقیه مقایسه نکنید

یکی از کارهایی که سبب تحقیر همسر در جمع می شود، مقایسه او با دیگر افراد است. همسرتان را حتی به شوخی با بقیه مقایسه نکنید و رفتار و اندام همسرتان را مسخره نکنید زیرا این مسئله باعث بی احترامی به همسرتان می شود.

نکاتی که باعث می‌شود رابطه‌تان محترمانه و عاشقانه به نظر برسد

۱. وقتی برای اولین بار با همسرتان وارد یک جمع می‌شوید، خودتان را به عنوان یک زوج معرفی کنید تا همه بفهمند به ازدواج خود افتخار می‌کنید.
۲. همسرتان را با عنوان “همسرم” معرفی کنید. این باعث می‌شود او احساس امنیت کند.
۳. هرگز همسر خود را در جمع ساکت نکرده یا سر او فریاد نزنید.
۴- در بیرون از خانه برنامه‌ها و فعالیت‌های دو نفره ترتیب دهید. این کار عشق شما را تقویت می‌کند.
۵- همسرتان را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید. با این کار حس مسئولیت و تعهد بین‌تان تقویت می‌شود.
۶. از دوستان و خانواده‌تان بخواهید به همسرتان احترام بگذارند.
۷. در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی عشقتان را ابراز کنید. این کار باعث می‌شود تردید‌ها و سوءظن‌های کوچک بین‌تان از بین برود. البته در این کار افراط نکنید!

رفتار با همسر در جمع

به اشتراک گذاری عشق در فضای مجازی

۸- در جمع با همسرتان با شوخ طبعی و گرم برخورد کنید. این باعث می‌شود صمیمت شما افزایش یابد.
۹. در میان جمعیت حواستان به همسرتان باشد و نشان دهید که به او توجه کرده و اهمیت می‌دهید.
۱۰. در مکان‌های عمومی کنار هم نشسته و از بودن با هم لذت ببرید.
۱۱. با افرادی که می‌خواهند به صورت مجازی یا واقعی به شما نزدیک شوند، جدی برخورد کنید. وقتی شما به ازدواج خود احترام بگذارید، دیگران نیز به ازدواج و رابطه شما احترام خواهند گذاشت.
۱۲. در مراسم یا رخداد‌هایی که برای همسرتان اهمیت دارد، حاضر شوید تا نشان دهید، شما یک تیم هستید.
۱۳- در مکالمات‌تان زیاد از او نام ببرید تا به همه نشان دهید که چقدر به هم نزدیک هستید.
۱۴- قبل از پذیرش یک پیشنهاد، دعوت به یک مهمانی یا هر درخواست دیگری با همسر خود مشورت کنید. این نشان می‌دهد که شما با هم یکی هستید.
۱۵. در جمع از همسر خود تعریف کنید و ارزش او را بالا ببرید.
۱۶. اگر قصد دارید جمع یا مهمانی که با هم در آن هستید را ترک کنید، به همسر خود اطلاع داده و با احترام و محبت از او خداحافظی کنید.

رفتار با همسر در جمع
۱۷- در جمع دست همسر خود را بگیرید و با هم احساس راحتی کنید.
۱۸- قبل از ارائه خدمات به دیگران، نیاز همسرتان را رفع کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

3 اسفند 1401

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *