افتتاح حساب ترکیه
رفتار مقابل خانواده شوهر

رفتار مقابل خانواده شوهر  یکی از سیاست های زنانه است که بسیار مهم است. خانم ها بایستی بدانند چطور به خانواده همسر خود توجه ویژه ای کنند تا جایگاه و منزلت خود را در نزد همسر و خانواده بالا ببرید . ما در گروه موقیت شادمگ به شما کمک می کنیم عروس روبایی برای خانواده شوهر شوید.

ارتباط درست و رفتار مقابل خانواده شوهر

ارتباط با خانواده همسر همیشه یکی از مسائلی بوده است که زوجین با آن مشکل داشته اند. بر اساس صحبت های مشاورین خانواده ( چگونگی رفتار با خانواده همسر) یکی از سوالات اصلی زوج ها می باشد. در انتخاب همسر مناسب بهتر از قبل از ازدواج با دید باز تصمیم بگیرید که بعد ها با مشکل رو به رو نشوید. رفتار با همسر در جمع یکی از فاکتور های مهم در رفتار است.

قهر با شوهر - رفتار مقابل خانواده شوهر

وقتی که تصمیم به ازدواج می گیرید، ناخودآگاه تصوراتی از خانواده همسرتان در ذهنتان شکل می گیرد. با خود می گویید حالا من علاوه بر پدر و مادر خودم، پدر و مادر دلسوز دیگری هم دارم که می توانم از تجربه شان استفاده کنم و یا افراد جدیدی هستند که می توانم با آن ها وقت بگذرانم و حتی ممکن است در آینده تبدیل به بهترین دوستان من بشوند.

اما خب خوب است بدانید که چگونگی رفتار خانواده همسرمان با ما تا حد زیادی به نحوه رفتار ما با آن ها و رفتار ما با همسرمان بر می گردد. اگر خود ما حد و حدود ارتباط با خانواده همسر را بدانیم احتمال این که به مشکل بر بخوریم خیلی کمتر است. برخی از زوجین وقتی با خانواده همسرشان به مشکل می خورند به جای حل کردن مشکل خود به قطع رابطه با خانواده همسر می اندیشند که این موضوع کاملا اشتباه است. در ادامه چند راهکار برای رابطه با خانواده همسر اورده ایم. با ما همراه باشید.

اداب و رسوم خانوادگی - رفتار مقابل خانواده شوهر

قوانین کلی در مورد نحوه رفتار مقابل خانواده شوهر

مسائل مالی زندگیتان را خصوصی کنید

بسیاری از خانواده ها همسر سعی می کنند که به فرزند و یا عروس و دامادشان کمک کنند یا زوج را از لحاظ مالی حمایت کنند اما اگر آنها به این طریق در نحوه خرج کردن پولشان، یا پس انداز کردن آن و یا حتی مقدار درآمد ماهیانه شان دخالت کنند و مدام آنها را مورد عیب جویی قرار دهند و بخواهند روش زندگی خودشان را بر زندگی فرزندشان پیاده کنند، عاقلانه تر آن است که زوجین در صورت نیاز از افراد دیگری پول قرض بگیرند و برخی مسائل زندگیتان را بین خود و همسرشان خصوصی کنند تا در خانواده های همسرتان نفوذ نکند.

برای رفتار مقابل خانواده شوهر نگهداری فرزندتان را به خانواده همسر نسپارید

خانواده همسر پدربزرگ و مادربزرگ فرزندتان هستند نه یک مراقب برای او پس هیچگاه نگهداری فرزندتان را حتی اگر آنها صلاحیت و توانایی این کار را دارند به آنها نسپارید زیرا این کار بسیار اشتباه است و می تواند به یک موضوع ناراحت کننده بین شما تبدیل شود چرا که آنها تمام رفتارهای شخصی خودشان را وارد تربیت فرزند شما می کنند . در نتیجه در شکل گیری و تربیت کودکتان می توانند دخالت کنند و بچه ها دو سری پدر و مادر خواهند داشت.

تربیت فرزند - رفتار مقابل خانواده شوهر

با دخالت های مادر شوهر خونسرد برخورد کنید

برای افراد زیادی برقراری ارتباط با خواهرشوهر و مادرشوهر سخت است . بسیاری از عروس خانم ها به علت حسادتی که در رابطه وجود دارد توسط مادرشوهرشان احساس تحقیر و سرزنش می کنند و شاهد رفتار بد دیگران هستند. . باید بدانید که بسیاری ازدخالت های مادرشوهرها به این خاطر است که او همسر و فرزند شما را دوست دارد و نگران نحوه رفتار شما با پسرش است و می خواهد بهترین کارها را برای آنها انجام دهد بنابراین نگران غذا خوردن پسر و نوه اش است وهر روز از نوع غذا سوال می پرسد تا خیالش در این باره راحت شود و همچنین برای اتو کردن لباسهای پسر و نوه اش اصرار می کند و وانمود می کند که شما لباسهای پسرش را اتو نمی کنید.

درچنین مواردی بهترین طرز برخورد با مادرشوهر، این است که خونسرد باشید و اجازه دهید هرآنچه که می خواهد انجام دهد و از اوتشکر کنید چون هر شب شما هستید که همسرتان را در خانه می بینید. در این مواقع برای راحتی کار خودتان می توانید از تکنیک های صاف کردن لباس بدون اتو استفاده کنید.

بین خود و خانواده همسرتان حد و حدودی مشخص کنید

ارتباط برقرار کردن با مادر شوهر کمی سخت است اما با مشخص کردن حد و حدودی بین شما و او مشکل حل می شود. هرگز نباید بدگویی همسرتان را نزد خانواده اش بکنید زیرا پدر و مادر ها همه از عیوب فرزندشان آگاهند و نیازی به یادآوری نیست.

خانواده شاد - رفتار مقابل خانواده شوهر

اگر همسرتان مشکلاتی دارد به جای درمیان گذاشتن آن با مادر شوهرتان آن را با دوستانتان در میان بگذارید و یا در یک دفتر بنویسید زیرا زمانی که مشکلتان با شوهرتان حل شد، آنچه به مادر شوهرتان گفته اید به خاطرش می ماند.

در روابط همسرتان با خانواده شوهرش دخالت نکنید

در روابط همسرتان با خانواده اش دخالت نکنید و هیچ واکنشی به بحث و دعوا کردن آنها با هم نشان ندهید و مشغول کار دیگری شوید تا حرمت شما حفظ شود. ضمن اینکه روش های آشتی با همسر را در مطلبی قبلا به شما آموزش داده ایم که می تواند راهگشا باشد.

برای رفتار مقابل خانواده شوهر صریح و روشن صحبت کنید

اگر مشکل و یا دلخوری برایتان پیش آمد صراحت را پیشه ی خودتان کنیدو بدون اینکه چیزی را بپوشانید، درباره اش صحبت کنید.

بحث با مادرشوهر - رفتار مقابل خانواده شوهر

نسبت به اخلاق خانواده همسرتان شناخت پیدا کنید

با ازدواج دو نفر با هم ، ارتباط خانواده های زن و شوهرنیز به هم گره می خوردو عروس وارد خانواده ای می شود که هیچ شناختی از آن ها ندارد پس باید ابتدا سعی کند نسبت به اخلاق پدر شوهر و مادر شوهرش شناخت پیدا کند و علت رفتارها و کلام آنان را بفهمد . این کار سبب می شود که از برخی از رفتارها که موجب تحریک مادرشوهر و اختلاف می گردد دوری کند و برخی رفتارهای آنان را بدون ناراحتی بپذیرد. باید بدانید که همۀ انسان ها یک سری نقص هایی دارند و خانواده همسر شما نیز از این قائده مستثنی نیستند.

راه اندازی کار با دوستان | مزایا و معایبی که قبل از شروع کار باید بدانید !

خط قرمز های روابط تان را به آنها بفهمانید

در مرحله اول بعد از بروز اختلاف باید بدانید که چه اتفاق هایی ممکن است بیفتد و در مقابل این اتفاق ها چه حرکتی باید انجام دهید تا حریم احترام و صمیمیت بین شما حفظ شود . باید بیاموزید به جای شکایت مادر شوهر و جاری به همسرتان، به صحبت کردن با خانواده او و بیان انتظاراتتان بپردازید.گله گذاری به همسر و وارد کردن همسرتان در این مسائل کار درستی نیست. چون روابط شما را با خانواده همسر و به تبع آن با همسرتان تیره و تار می کند.

پس بهتر است با روش صحیح خط قرمز های روابط تان را به آنها بفهمانید و مؤدب و مهربان بدون اینکه از کوره دربروید و با انتخاب کلمات مناسب و واژه های درست جلوی کنجکاوی های مادرشوهر را بگیرید. اختلاف داشتن در زندگی کاملاً طبیعی است و مشکل محسوب نمی شود، بلکه روش حل اختلاف همواره می تواند مشکل ساز باشد.

تربیت صحیح فرزند - رفتار مقابل خانواده شوهر

برای رفتار مقابل خانواده شوهر کلام آنها را تایید کنید

در برخورد با مادر شوهر و یا خانواده شوهر حد فاصل را رعایت کنید ومشکل را برطرف کنید زیرا ممکن است مشکل کوچک شما به مشکل بزرگ تبدیل شود . پس آرامش خود را حفظ کنید و اجازه دهید آنها هر چه می خواهند بگویند و فقط حرف هایشان را کاملا گوش دهید . پاسخ شما بهتر است فقط تأیید باشد تا گفتگو کوتاه شود اما بعدش دنبال کار خودتان بروید؛ البته اگر با صحبتشان اصلا موافق نیستید بدون ابراز مخالفت آن را تأیید نکنید. اینگونه می توانید از زندگی با خانواده همسر لذت ببرید.

چند راهکار برای رفتار مقابل خانواده شوهر

1. ارتباط درست با همسر

رفتار مقابل خانواده شوهر با حل کردن مشکلات بین شما و همسرتان شروع می شود. دکتر لوری روزاکیس در این باره می گوید: (تا وقتی که نتوانید مشکلات بین خودتان و همسرتان را حل کنید نمی توانید رابطه خوبی با خانواده همسر خود داشته باشید.) باید به یاد داشته باشید که شما و همسرتان در یک طرف هستید.

بزرگ ترین اشتباهی که در اینجور مواقع زوجین می کنند این است که همسرشان را در دوراهی انتخاب بین آن ها و خانواده اشان قرار می دهند.

اگر این چنین کنید در حقیقت همسرتان را در یک انتخاب غیرممکن قرار می دهید و طبیعتا نباید انتظار داشته باشید که نتیجه خوبی داشته باشد. علاوه بر این باید سعی کنید که شرایط همسرتان را درک کنید و اگر مشکلی وجود دارد باید با حمایت از همسر آن را حل کنید.

حتی اگر همسر شما خانواده ای از جنس شیطان هم داشته باشد باید به این نکته دقت کنید که هنوز خانواده او هستند!

روابط زناشویی - رفتار مقابل خانواده شوهر

2. مرز و محدودیت تعیین کنید

وقتی صحبت از تعیین محدودیت می شود باید دقت کنید که هدف از این کار قطع کردن ارتباط با خانواده همسرتان و بی احترامی به خانواده همسر نیست بلکه ما این محدودیت ها را تعیین می کنیم که نیازی به قطع رابطه با خانواده همسر نباشد. در این زمینه باید دقت کنید که وقتی دارید محدودیت ها را تعیین می کنید نباید قولی بدهید که عمل کردن به آن غیر ممکن باشد زیرا در این صورت شما نه تنها مشکلات خود را در رابطه با خانواده همسر حل نکرده اید بلکه یک مشکل دیگر به نام بدقولی بین زوجین را به وجود آورده اید.

به طور مثال یکی از محدودیت هایی که می توانید تعیین کنید این است که پول دادن به خانواده های یکدیگر را ممنوع کنید. دقت داشته باشید نوع این محدودیت ها تا حد زیادی مربوط به نوع فرهنگی است که شما و همسرتان در آن پرورش یافته اید.

3. مستقیما در ارتباط باشید

به هر صورت که ممکن است از ارتباط غیر مستقیم با خانواده همسرتان جلوگیری کنید. به طور مثال اگر در مورد یک چیزی می خواهید از خواهر شوهر خود سوال کنید از شوهرتان نخواهید که این کار را بکند بلکه خودتان حتی اگر شده با یک تماس ساده این کار را انجام دهید. حتی اگر چیزی شما را آزار می دهد صراحتا با آن ها در میان بگذارید زیرا ممکن است عمدی نباشد و یک سوتفاهم باشد. گاهی اوقات مشکلاتی که دارید فقط مربوط به تفاوت فرهنگ ها می شود.

اختلاف زن و شوهر - رفتار مقابل خانواده شوهر

4. برای دیگران زندگی نکنید

شکسپیر خیلی قبل این توصیه را کرده است که : خودتان را به آدمی که خانواده همسرتان می خواهد تبدیل نکنید. دیگران باید آن طوری که شما هستید شما را قبول کنند همانطور که همسر شما این کار را کرده است. مطمئن باشید نیازی نیست که برای این که از شما خوششان بیاید خودتان را تغییر دهید بلکه فقط کافی است با آن ها به درستی رفتار کنید.

5. آرامش خود را حفظ کنید

یاد بگیرید برای آرام شدن اعصاب خود چه کار کنید. بسیاری از اوقات بهترین کار این است که هیچ کاری انجام ندهید. شما باید بدانید که هر چقدر در مورد یک چیز بیشتر واکنش نشان بدهید احتمال خطای شما بیشتر خواهد شد. بنابراین در اینجور مواقع انجام ندادن هیچ کاری عاقلانه تر به نظر می رسد. این موضوع به خصوص برای خانم ها بسیار مهم است زیرا در هنگام رفت و آمد با خانواده شوهر خود گاهی اوقات بر روی مسائل بسیار کوچک بسیار حساس می شوند و خیلی سریع و بیش از حد واکنش نشان می دهند.

6. انتظارات معقولانه داشته باشید

پدر و مادر شما در هر شرایطی عاشق شما هستند انگار یک نوع قرارداد است که در هر صورت والدینتان شما را دوست دارند اما این موضوع در مورد پدر و مادر همسرتان صحیح نیست. باید قبول کنید که والدین همسرتان والدین شما نیستند و نمی توانید نحوه رفتاری که والدینتان با شما دارند از آن ها انتظار داشته باشید. باید سعی کنید نسبت به این موضوع متفاوت فکر کنید.

فرمول موفقیت اینجاست | ساده ترین راه‌ های موفقیت

شکست رابطه - رفتار مقابل خانواده شوهر

یکی از بهترین کارهایی که می توانید بکنید این است که خودتان را جای خانواده همسرتان بگذارید و یا اینکه خودتان را در چند سال آینده تصور بکنید. زمانی که فرزندان شما بزرگ شده اند و شما عروس و یا داماد خواهید داشت. اگر در چنین شرایطی قرار بگیرید خود شما چگونه رفتار خواهید کرد؟

7. مهربان باشید

اگر حتی گاهی اوقات از روی خشم دندان هایتان را بر رو هم فشار می دهید سعی کنید یک جمله زیبا به زبان بیاورید. اگر واقعا شرایط برای شما بسیار غیر قابل تحمل است فقط ساکت باشید و لبخند بزنید.

اگر قرار باشد جواب بدی را با بدی بدهید مطمئن باشید سنگ روی سنگ قرار نمی گیرد.

8. شوخ طبع باشید

هیچ کس از یک آدم خشک و بی روح خوشش نمی آید. مطمئن باشید وقتی که آدم باحال و شوخ طبعی باشید حتی اگر در برخی از شرایط اشتباه بکنید و یا برخی از اخلاق هایتان بد باشد باز هم در ارتباط با خانواده همسر از کسی که از شما بهتر است ولی آدم خشک و بی روحی است موفق تر خواهید بود.

یکی از روش های بیان مشکلات خود به خانواده همسرتان بدون این که ناراحتشان کنید استفاده از شوخ طبعی است البته باید مراقب باشید که به لودگی منجر نشود.

استفاده از شوخ طبعی می تواند یکی از راه های تعامل با خانواده زن باشد زیرا به طور معمول مردها بیشتر شوخ طبع هستند.

خانواده پر جمعیت - رفتار مقابل خانواده شوهر

رابطه درست با خانواده همسر چیزی نیست که در طی یک شب بدست بیاید بلکه شما باید بر روی آن کار بکنید و در این راه صبر داشته باشید زیرا چیزهایی که مربوط به نگرش دیگران نسبت به ما می باشد برای اصلاح شدن نیاز به زمان دارند.

برای حل اختلافات و مشکلات با خانواده شوهر باید چکار کنید؟

۱- در مورد آنها پیش قضاوت نکنید

با افکار و الگو های کهنه ای که در مورد خانواده شوهر وجود دارد و بدون دقت به عملکرد و شخصیت آنها در موردشان قضاوت نکنید و مسئله اختلاف را به عنوان امری طبیعی نگاه کنید چون در هر حال شما از دو خانوداه با ویژگی های متفاوت هستید اما باید بهترین راه حل را انتخاب کنید و زمانی که از طرف حانواده شوهرتان اختلاف یا ناملایمتی صورت می گیرد آن را بر عهده همسر خود نگذارید و سعی کنید برای حل آن فقط از او کمک بگیرید.

۲- برای رفتار مقابل خانواده شوهر در ارتباط با آنها حریم تعیین کنید

برای جلوگیری از اختلاف و یا حل کردن ناملایماتی که با خانواده شوهرتان پیش می آید لازم است شما محدوده ارتباطاتتان را از هر نوعی از جمله عاطفی، مالی و غیره تعیین کنید بخصوص اگر کنار هم و یا در منازل آپارتمانی نزدیک هم هستید حتما به طور غیر مستقیم هم باشد باید این کار را انجام دهید و با همسر خود بر سر این مسائل به توافق برسید.

سلامت روانی خانواده - رفتار مقابل خانواده شوهر

۳- از شخص سوم برای انتقال پیام استفاده نکنید

اگر با خانواده شوهرتان اختلافی پیدا کردید یا سوء تفاهمی بر سر یک مسئله برای شما ایجاد شد از یک شخص سوم مانند مانند همسرتان استفاده نکنید برای مثال اگر از مادر شوهر خود دلخور هستید خودتان مستقیم و در کمال احترام مسئله را با او بحث کنید و این کار خیلی بهتر است تا آن را به شخصی دیگر بسپارید و اختلافات بیشتر ریشه پیدا کند.

۴- برای قانع کردن آنها خیلی تلاش نکنید

اگر بر سر مسائل مختلفی از جمله مسائل مالی، سیاسی، تربیت فرزند و غیره دیدگاه تان با خانواده شوهر یکی بود پس جای نگرانی نیست اما اگر دیدگاهتان مخالف باشد آن موقع است که اختلاف صورت می گیرد جون تا تضاد نباشد اختلاف هم نیست پس در درجه اول سعی کنید تلاش خود را برای تغییر دیدگاه آنان به کار نگیرید و برای راضی کردن آنها تلاش نکنید و ثانیا باید درک کنید که آنها تجربه ای بیشتر از شما دارند و به خاطر اینکه در زمان قدیمی تری زندگی کرده اند شاید هرگز دیدگاه امروزی شما را اگرچه درست هم باشد نپذیرند.

۵- برای رفتار مقابل خانواده شوهر راز های خانواده خود را حفظ کنید

اگرچه شما خانواده ای کوچک هستید اما شما هم برای رابطه و سایر مسائل خود راز هایی دارید که نباید برملا شوند و با این کار خانواده شوهر یا خانواده خودتان نیز اجازه دخالت پیدا کنند. بنابراین قبلا با همسرتان توافق کنید که چه مسائلی باید در چهارچوب خانه بماند و با فاش کردن آنها استقلال خانوداگی خود را زیر سوال نبرید و ناخواسته باعث اختلاف نشوید.

حسادت مادرشوهر - رفتار مقابل خانواده شوهر

۶- همیشه فاز مخالفت به خود نگیرید

شاید شما هم مانند آن دسته از افراد فکر کنید که ممکن است هر نظر و ایده ای را از سمت خانواده شوهر نوعی دخالت به حساب بیاورید و یا فکر کنید آنها مغرضانه این کار را می کنند اما پیشنهاد می شود در صوتی که صاحب این تفکر هستید کمی واقع بین باشید و قبل از هر کاری و ایجاد تفکر منفی پیشنهاد آنها را برای خود بسنجید اگر آن را دوست داشتید و به نفعتان بود که چه بهتر اما اگر به نفعتان نبود به جای اینکه سریعا مخالفت خود را به رخ آنان بکشید کمی صبورباشید و به ایشان بگویید حتما به پیشنهاد و ایده شان فکر میکنید و با این کار ادب شما نیز در مقابل آنان حفظ خواهد شد.

۷- احترام و جایگاه خود را حفظ کنید

اگر می خواهید با خانوده شوهر خود با مشکل مواجه نشوید باید صمیمت خود را در حد خاصی نگه دارید چون شما تجربه داشتید که حتی با صمیمی ترین دوست و اعضای خانواده خود نیز اختلاف داشته اید بنابراین به آنها احترام بگذارید تا احترام خودتان نیز حفظ شود و هرگز آنقدر صمیمی نشوید که هر وقت بخواهید و سرزده به آنجا بروید و یا تماس مکرر با آنها برقرار کنید به این طریق آنها هم کمتر به خود اجازه دخالت کردن می دهند.

چگونه خودتان را در دل خانواده همسرجا کنید؟

جا شدن در دل خانواده جدید کار ساده ای نیست چون شما طبق اصول درستی اقدام به انتخاب همسر مناسب کرده اید.. راز و رمزهای گرفتن ارتباط صمیمانه با خانواده همسر را یاد بگیرید و سعی کنید هر طور شده این موارد را به کار ببندید.

یادگیری این مهارت شغلی های پولساز برای موفقیت شما لازمه ؛ با این مهارت ها بیکار نمی مونی !

به آنها کمک کنید

اگر می خواهید مادر شوهرتان از شما راضی باشد و عروس خوبی برای او باشید ، گهگاهی به او کمک کنید و وقت خود را با او در آشپزخانه بگذرانید تا تنها نباشد یا گاهی اگر خریدی دارند و شما هم از قضا همان خرید را دارید برای ایشان هم خرید کنید و یا اگر امروز حال خوبی ندارند و می دانید که مریض هستند غذایی درست کنید و برایشان ببرید. اما در این کار زیاده روی نکنید زیرا زیاده روی در این عمل سبب می شود کمک کردن به وظیفه همیشگی تان تبدیل شود.

احترام بگذارید

آنچه که برای خانواده همسر شما از همه چیز مهم تر است ، احترام گذاشتن به آنها است پس همیشه با ادب و فروتنی صحبت کنید و در صورت موافق نبودن با نظر آنها بحث را خاتمه دهید و صدای تان را بلند نکنید و اگر می خواهید نظرتان را اعلام کنید ادب را رعایت کنید.

رابطه همسرتان را با خانواده اش زیر سوال نبرید

هیچ گاه رابطه همسرتان را با خانواده اش زیر سوال نبرید زیرا این کار رابطه شما و همسرتان را تحت تاثیر قرار می دهد.

شناخت بیشتری از خانواده همسرتان به دست آورید

درباره علاقه مندی ها و خلق و خوی خانواده همسرتان شناخت بیشتری به دست آورید و دریابید چه مسائلی برای آنها مهم است که پا روی خط قرمزهای آنها نگذارید.

گاهی نظر آنها را جویا شوید

گه گاهی برای رفتار مقابل خانواده شوهر از خانواده همسرتان نظرخواهی کنید و نظر آنها را جویا شوید و برای احترام گذاشتن به آنها برای تصمیم گیری های بزرگ خانه ، نظر آنها را جویا شوید. اما اولویت تصمیم گیری با خود شما و همسرتان است و لازم نیست برای تصمیمات جزئی نظر خانواده ها را جویا شوید.

مادر شوهر بد - رفتار مقابل خانواده شوهر

موافق نظر خانواده همسرتان باشید

در حضور خانواده همسر با پیشنهاد آنها ، موافقت کنند اما تصمیم نهایی تان را خود و همسرتان بگیرید و در تنهایی نظر واقعی خود را به همسرتان بگویید تا او تصمیم تان را به خانواده اش اعلام کند.

بحث نکنید

هیچ گاه در بحث های خانوادگی آنها شرکت نکنید و اظهارنظر نکنید. برای رفتار مقابل خانواده شوهر در مواردی که میان شما و خانواده همسر شما مسئله ای ایجاد شد ، قضاوت را به او بسپارید.

هوای همسر جان را داشته باشید

در حضور خانواده همسرتان ، به همسر خود رسیدگی کنید. آنها با دیدن رسیدگی و احترام شما به همسرتان ، دید مثبتی نسبت به شما پیدا می کنند. شما با بی احترامی به همسرتان ، به او نشان خواهید داد که اختلاف دارید و به او اجازه می دهید در زندگی خصوصی تان دخالت کند.

روابط سالم زن و مرد - رفتار مقابل خانواده شوهر

شوخی هایتان به جا باشد

در حضور خانواده همسر شما باید حرف زدنتان حساب شده و منطقی باشد و در شوخی کردن با خانواده همسرتان حد و مرز خاصی داشته باشید و همواره احترام او را حفظ کنید.

خانواده همسر خود را مانند خانواده خود بدانید

همانطور که شما خانواده خود را دوست دارید ، همسرتان نیز احساس و احترامی نسبت به پدر و مادر خود دارد پس هیچ وقت به دنبال تغییر این احساس نباشید و به خانواده همسرتان نیز مانند خانواده خود محبت کنید.

برای راحتی خودتان از این بازی های بیهوده و بی معنای عروس و مادرشوهر و داماد و مادرزن دست بردارید. با آن ها مثل پدر و مادر خودتان رفتار کنید و دوستی را بر این بازی بیهوده ترجیح بدهید.

بدگویی مادرشوهر - رفتار مقابل خانواده شوهر

ذهنیت خوبی نسبت به خانواده شوهر داشته باشید

درباره همسر خود و خانواده اش افکار منفی ای نداشته باشید زیرا این افکار باعث جهت گیری منفی و رفتار منفی در شما می شود. اگر خانواده همسر شما رفتاری از خود نشان دادند که مطابق میلتان نبود چه واکنشی دارید؟ اگر خانواده خودتان همان رفتار را داشتند باز هم همین واکنش را نشان می دادید.

مسئله ای که باعث ناراحتی شما شده است را بررسی کنید

بعد از به وجود آمدن مسئله ای که باعث ناراحتی شما شده است سعی کنید برای رفتار مقابل خانواده شوهر خودتان را جای آن ها بگذارید و اتفاق پیش آمده را از نظر آنها ببینید و بهتر و منطقی تر موضوع را بررسی کنید سپس بعد از تشخیص مشکل آن را ارزیابی کنید و ببینید که می توانید مشکلتان را نادیده بگیرید و یا بهتر است درباره آن صحبت کنید. بعد از گرفتن تصمیم آن را عملی کنید و هرگز همسرتان را وارد مشکلات نکنید. اینگونه مسائلی که باعث ناراحتی شما شده اند خیلی زود حل می شوند و کینه و کدورتی در دلتان باقی نمی ماند.

اگر پدر و مادر همسرتان مسن هستند ، ممکن است برای مصلحت شما نکاتی را گوشزد کنند ، پس اگر مخالفتی می کنند و تذکری می دهند آن را به حساب بازی های پدر و مادر شوهری و پدر و مادر زنی نگذارید.

همان گونه که هستند ، باورشان کنید

فاصله سنی والدین همسرتان با شما ممکن است بیش از یک نسل باشد ، شما نمی توانید آن ها را تغییر و نگرش ها واعتقاداتشان را با مسایل امروز تطبیق دهید ، آن ها ارزش های خود را باور دارند و بر اساس اصول خودشان زندگی کرده اند ، پس همان گونه که هستند ، باورشان کنید و آن ها را بپذیرید. همان قدرکه شما از مواضع خود دفاع می کنید و معتقدید که درست هستند ، آن ها نیز همین احساس و فکر را دارند پس کارهایی نکنید که بی حرمتی به ارزش های آن ها تلقی شود ، این به نفع خودتان است.

سیاست های زنانه - رفتار مقابل خانواده شوهر

از هر دست بدهی از همان دست پس می گیری

به روزی فکر کنید که شما هم صاحب عروس و داماد می شوید و فاصله شما هم با آن شاید بیش از یک نسل باشد و … پس حواس تان به دست تان باشد و هر چه برای خودت می پسندی برای دیگری هم بپسند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

3 اسفند 1401

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *