لیست لوازم برقی جهیزیه

لیست لوازم برقی جهیزیه یکی از لیست هایی هست که اگر عروس خانم ها آماده داشته باشند خیلی راحت تر و سریع تر می توانند جهیزیه خود را آماده کنند. البته که خرید همه لوازم برقی موجود در بازار هزینه بر و غیر ضروری است. این مقاله شادمگ به شما در خرید لیست لوازم برقی جهیزیه کمک میکند.

انواع لوازم برقی آشپزخانه

هر روزه محصولات جدید و مختلفی به عنوان دستگاه لوازم خانگی برقی آشپزخانه معرفی می‌شوند. در گذشته‌ای نه چندان دور، حتی وسیله مهمی مانند مایکروفر نیز در در دسته اقلام ضروری قرار نمی‌گرفت. اما امروزه به دستگاهی بسیار کاربردی و پرطرفدار تبدیل شده است.

لیست لوازم برقی جهیزیه

این در حالی است که مثلا سرخ‌کن‌های بدون روغن یا ایر فرایر، هنوز به عنوان یک کالای اساسی آشپزخانه در نظر گرفته نمی‌شوند. بنابراین کامل کردن لیست لوازم برقی آشپزخانه با همه موارد موجود منطقی نیست. در نتیجه ما این محصولات را در سه دسته به شما معرفی کرده و در هر دسته مهم‌ترین دستگاه‌ها را پیشنهاد داده‌ایم.

لوازم برقی آشپزی

منظور از لوازم برقی آشپزی، هرگونه وسیله‌ای است که برای تهیه و پخت خدا به شما کمک می‌کند. به عنوان مثال انواع خردکن، آسیاب و غذاساز در تهیه غذا، و محصولاتی مانند پلوپز، بخارپز و… در پخت غذا نقش دارند. نکته مهم این است که بسیاری از این محصولات، علی‌رغم تفاوت‌های ظاهری، از نظر عملکرد با یک‌دیگر شبیه بوده و کارهای مشابهی را انجام می‌دهند.

مثلا اگر شما یک غذاساز چندکاره خریداری کنید؛ به احتمال زیاد نیازمند خرید یک خردکن و یک مخلوط کن به صورت جداگانه نیستید. در این شرایط این شمایید که با توجه به نیاز، میزان استفاده و سلیقه خود، باید در مورد انتخاب صحیح تصمیم بگیرید.

انتخاب لوازم برقی جهیزیه

در همین ابتدا خاطرنشان کنیم که در زمان خرید لوازم جهیزیه به‌خصوص لوازم برقی، باید مشخص کنید که چه لوازمی ضروری و چه لوازمی غیرضروری هستند. این کار باعث می‌شود با اولویت‌بندی مناسب از خرید لوازم غیرضروری جلوگیری شود و هزینه آن‌ها برای لوازم ضروری استفاده شود.

شاید در درجه اول این کار بی‌اهمیت جلوه کند، اما زمانی متوجه اهمیت آن خواهید شد که برخی لوازم را خریداری کرده‌ اید، اما هزینه کافی برای لوازم ضروری‌تر باقی نمانده است. برای جلوگیری از این اتفاق حتما اولویت‌بندی کنید.

نحوه تشخیص خربزه شیرین و رسیده با 10 ترفند بسیار ساده

شستن کاور لوازم برقی کار سختی نیست از ترفندهای شادمگ برای اینکار کمک بگیرید.

لیست لوازم برقی جهیزیه

لیست جهیزیه عروس برای لوازم برقی منزل

وسایل ضروری

اتو
جارو برقی
تلفن
تلویزیون
پنکه

وسایل غیر ضروری

جارو شارژی
اتو پرس
سینما خانگی
بخاری

لیست لوازم برقی جهیزیه
بخار شور

لیست جهیزیه عروس برای لوازم برقی آشپزخانه

شپزخانه قلب هر خانه محسوب میشود و شما زمان زیادی را در آشپزخانه خواهید گذراند. تعداد زیادی از اقلام نوشته شده در لیست جهیزیه عروس، مربوط به آشپزخانه عروس می‌باشند. اما اگر بخواهیم فقط وسایل ضروری آشپزخانه را تهیه کنیم، ظبیعتاً تعداد اقلام نیز کاهش می‌یابد. به طور کلی لیست لوازم برقی ضروری و غیر ضروری آشپزخانه به شرح زیر است.:

وسایل ضروری

یخچال
فریز
اجاق
گاز
لباسشویی

وسایل غیر ضروری

ماشین ظرفشویی
مایکروویو یا فر
آسیاب مخلوط کن
پلوپز
چایی‌ساز
چرخ گوشت
غذاساز
ساندویچ‌ساز
گوشت‌کوب برقی
آبمیوه‌گیری
بخار پز
توستر
آرام‌پز
سولاردوم
سرخ‌کن
قهوه جوش
کباب‌پز

لیست لوازم برقی جهیزیه
سبزی خردکن برقی
همزن برقی

نکته

این نکته قابل توجه است که مشخص کردن لوازم غیرضروری به سبک زندگی افراد بستگی دارد. برای مثال اگر شما دائما قهوه می‌نوشید یا به دلیل مشغله زیاد می‌خواهید غذاهای خود را در کمترین زمان درست کنید، نیازمند قهوه ساز یا غذاساز هستید.

از این‌رو اولویت‌بندی خود را در انتخاب و مشخص کردن ضرورت یا عدم ضرورت لوازم این چنینی، باید براساس سبک زندگی‌تان مشخص کنید. بهتر است بدانید که به طور کلی این لوازم برای درصد بالایی از افراد، غیرضروری تلقی می‌شوند.

لوازم برقی شیرینی پزی

گروه دوم از لوازم برقی موجود در لیست لوازم ضروری آشپزخانه جهیزیه عروس شامل لوازم برقی شیرینی پزی است. همان‌طور که از نام این دسته برمی‌آید؛ وجود آنها معمولا ضروری نیست. اما اگر به انجام کار شیرینی پزی در خانه علاقه‌مند هستید؛ طبیعتا وجود برخی از لوازم برقی می‌تواند برای شما ضروری باشد. در اینجا نیز توجه به برخی نکات، مانند کارکرد مشترک وسایل مهم است. چراکه به شما در انتخاب گزینه‌های ضروری‌تر کمک می‌کند.

به عنوان مثال بسیاری از دستگاه‌های مایکروفر امروزی، کار فر را نیز کرده و می‌توانند در پخت انواع کیک و شیرینی به شما کمک کنند. بنابراین اگر مایکروفر دارید؛ احتمالا می‌توانید به‌جای اجاق گاز فردار، به یک اجاق گاز صفحه‌ای اکتفا کنید.

روش های شستن کفش در لباسشویی های مختلف بدون آسیب دیدن

به توجه به توضیحات گفته شده، در ادامه لیستی از لوازم ضروری برقی در شیرینی پزی را ارائه کرده‌ایم:

فر (یا جداگانه یا در قالب اجاق گاز و مایکروفر)
همزن برقی دستی
همزن برقی کاسه‌ای
خمیرگیر برقی
کیک پز
ترازو

لیست لوازم برقی جهیزیه

لوازم برقی نوشیدنی ساز

امروزه نوشیدنی‌ها بخش مهمی از خوراک روزانه ما هستند. داشتن هرکدام از لوازم برقی نوشیدنی ساز در لیست جهیزیه می‌تواند برای شما ضروری باشد. با این وجود کافی است نگاهی به سلیقه خود در زمینه نوشیدنی‌ها بیندازید؛ تا بتوانید دستگاه‌های مناسب را انتخاب کنید.

بر اساس توضیحات گفته شده، پیشنهاد ما برای تکمیل لیست لوازم ضروری آشپزخانه جهیزیه عروس انتخاب موارد زیر است:

قهوه ساز
اسپرسو ساز
کتری برقی
چای ساز
مخلوط کن
آبمیوه گیری
آب مرکبات گیری

لیست لوازم برقی ضروری خانه

در تعریف لوازم ضروری چه برای جهیزیه و چه برای خرید روتین یک خانه، باید گفت که این‌ها لوازمی هستند که به‌صورت روزانه به آن‌ها احتیاج پیدا می‌کنید و امکان حذف آن‌ها وجود ندارد. از این لوازم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خرید یخچال

یخچال جزو لوازم برقی آشپزخانه و همچنین لوازم ضروری منزل است که باید به‌طور ۲۴ ساعته کار کند. پیشنهاد می‌شود اگر امکان حذف لوازم غیر ضروری را دارید، هزینه باقی مانده از آن‌ها را به خرید یخچال باکیفیت اختصاص دهید. چراکه این وسیله در صورت خرابی و عدم کیفیت می‌تواند در طول زمان هزینه‌های زیادی را بر دوش شما بگذارد.

خرید تلویزیون

دومین لوازم برقی مهم در لیست جهیزیه تلویزیون است. این وسیله نیز در برخی خانه‌ها به طور ۲۴ ساعته کار می‌کند. برای خرید این دستگاه باید به چندین فاکتور توجه کنید تا مدلی را که مورد نظر است، خریداری کنید. از جمله این فاکتورها می‌توان به ابعاد، کیفیت رنگ، رزولوشن، تعداد خروجی و در نهایت زیبایی ظاهری اشاره کرد. نکته مهم در خرید این دستگاه توجه به ابعاد خانه و تناسب آن با ابعاد تلویزیون است.

خرید ماشین لباسشویی

سومین لوازم برقی ضروری برای جهیزیه، ماشین لباسشویی است. این دستگاه به‌طور ۲۴ ساعته مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، اما جزو ملزومات زندگی است. ممکن است مادرها یا مادربزرگ‌های شما این دستگاه را غیرضروری بدانند، اما در جهان امروز که زمان اهمیت بیشتری پیدا کرده است، کمتر کسی وقت خود را صرف شست‌وشوی لباس می‌کند.

برای خرید ماشین لباسشویی بهتر است به میزان مصرف آب و برق این دستگاه توجه کنید تا با خرید خوب، مانع از افزایش مصرف انرژی و در پی آن هزینه بالای قبوض شوید.

ترفند فوری برای رفع مشکل گیر کردن پدال گاز ماشین

لیست لوازم برقی جهیزیه

خرید جاروبرقی

این دستگاه نیز به عنوان لوازم برقی ضروری قلمداد می‌شود. شما با مراجعه به بازار با انواع و اقسام و برندهای متنوع از این دستگاه مواجه خواهید شد. اما فاکتورهای مهم در خرید جاروبرقی، توجه به مصرف انرژی، مدل‌های کیسه‌دار و بدون کیسه، عصایی یا ایستاده بودن، هوشمندی دستگاه، میزان مکش و همچنین میزان صدا است.

اگر مکش جارو برقی شما دچار مشکل شد با کمک شادمگ قدرت مکش جارو برقی را زیاد کنید.

خرید اجاق گاز

این دستگاه هم به صورت برقی و هم به صورت غیر برقی در دسترس است، شما می‌توانید انواع فردار یا توکار، رومیزی و غیره را انتخاب کنید.

خرید ماشین ظرف شویی

ماشین ظرفشویی در حال حاضر به عنوان کالای ضروری مورد توجه نیست، چراکه هنوز خانواده‌های بسیاری نیاز همیشگی به آن را اذعان نکرده‌اند. از این‌رو می‌تواند به عنوان کالای غیرضروری نیز به حساب بیاید. اگر دوست دارید که این دستگاه را در لیست جهیزیه خود داشته باشید، اما هزینه آن برای شما بالا است، می‌توانید آن را در ابعاد و اندازه کوچک‌تر تهیه کنید. ماشین ظرفشویی را می‌توان در اندازه‌های ۶ نفره، ۱۲ نفره و بالاتر انتخاب کنید.

خرید مایکروویو، مایکروفر، سولاردام، توستر و فر

این لوازم را می‌توان جزو لوازم غیر ضروری قلمداد کرد. به همین دلیل در یک دسته‌بندی قرار گرفته‌اند. این چند دستگاه برقی تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که لزوم خرید آن‌ها را مشخص می‌کند. اگر قصد خرید این لوازم را دارید، برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌توانید با مطالعه تفاوت بینشان، آن وسیله‌ای که به نظر شما ضروری‌تر است را انتخاب کنید.

لیست لوازم برقی جهیزیه

خرید خرد کن، مخلوط کن و گوشت‌کوب برقی

این گروه از لوازم برقی نیز غیرضروری هستند، اما بسیاری از خانواده‌ها از برخی از آن‌ها به‌طور مداوم استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از این دستگاه‌ها را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برخی از این دستگاه‌ها چندکاره هستند، بنابراین در زمان خرید جهیزیه  به این نکته توجه کنید تا از خرید کالای غیرضروری و دوباره آن‌ها جلوگیری شود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

3 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *