زن مورد علاقه مردان

زن مورد علاقه مردان از نگاه روانشناسی دارای یک ویژگی واحد نیستند. چون سلیقه همه انسان ها متفاوت است اما برخی ویژگی ها وجود دارد که اکثر آقایان آن را می پسندند و می‌تواند باعث شود یک زن برای بعضی مردان جذاب‌ تر باشد. این ویژگی ها را در این مقاله شادمگ مطالعه می کنید.

مردان جذب چه زنانی می شوند؟

زنان مورد علاقه مردان زنانی هستند که بتوانند آرام و مهربان بمانند. زیبایی و خوشگل بودن چیزی فراتر از آرایش و مدل مو و رنگ موهای جدید است. مردان هنگامی زنان را جذاب تر می بینند که مرتب و تمیز باشند. مردان زنانی را که بوی خوبی دارند، موهایی تمیز و پوستی مرطوب دارند، جذاب ‌تر از چهره ‌ای کاملاً پوشیده از آرایش می ‌دانند. ما قبلا در مورد ویژگی مرد مورد علاقه زنان هم مطلبی منتشر کردیم.

زن مورد علاقه مردان

زن مورد علاقه مردان از نظر روانشناسی

راستش را بخواهید از دیدگاه روانشناسی اصلاً اینطور نیست که یک زن با یک‌سری جذابیت‌های خاص، برای تمامی مرد‌های جذاب باشد. حتی اگر به تاریخ هم نگاه کنیم همیشه بود‌ه‌اند زنانی که برای چندین مرد مورد توجه و جذاب محسوب می‌شدند اما هیچ گاه حتی همان زنان نمی‌توانستند برای تمامی مردان عصر خودشان جذاب به نظر برسند.

بنابراین اگر بخواهیم از دید منطقی نگاه کنیم مردان بنا بر اعتقادات، ژنتیک، فرهنگ، نگرش‌ها سلیقه و حتی انتظارات‌شان ممکن است از زن‌های مختلف و با ویژگی‌های متفاوتی خوش‌شان بیاید.

اما خوب در عین حال یک‌سری ویژگی‌هایی هستند که احتمالاً برای بسیاری از مردان، مهم و پراهمیت محسوب شده و اغلب‌شان به این ویژگی‌ها توجه می‌کنند. بنابراین در ادامه یکی‌یکی به آن‌ها اشاره خواهم کرد.

20 ویژگی‌ زن مورد علاقه مردان

دوستان عزیز دقت کنید، ویژگی‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنم، اغلب ویژگی‌هایی هستند که برای مردان سالم جذابیت دارند. در واقع هزاران رفتار و ویژگی وجود دارد که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد و شما هم با بروز آن‌ها مردانی که مشکلات رفتاری مثل وابستگی، کنترل‌گری، هوس‌بازی و… دارند را به خودتان جذب کنید. اما هدف اینجا چنین چیزی نیست. در ضمن هیچ کدام از این‌ها پشتوانه علمی ندارند و اغلب‌شان بر اساس تجربه گفته می‌شوند.

زن مورد علاقه مردان

 زنی که وابستگی ندارد

منظور از وابستگی همان چیزی است که باعث می‌شود بعد از مدتی از ورود به رابطه، دائم فرد مورد نظر را کنترل کنید، در نبودش نگران باشید، دائم با او تماس بگیرید و عملاً با رفتارهای‌تان جانش را به لبانش برسانید.

درست است که در عین حال ممکن است اگر درگیر کسی شوید که او هم رفتار‌های ناسالم داشته باشد، از این وابستگی شما خوشش بیاید. اما مرد‌های سالم در نهایت زنانی را دوست دارند که شخصیتی مستقل داشته و به آن‌ها وابستگی زیادی نشان نمی‌دهند.

اگر دقت کنید این ویژگی در خود شما زنان هم وجود دارد و در واقع اغلب مواقع زنان وقتی متوجه شوند که فرد مورد نظر بیش از حد به آن‌ها وابسته شده و رفتار‌های عجیبی از خود نشان می‌دهد، کم‌کم آزرده شده و ترجیح می‌دهند رابطه‌شان را با او قطع کنند. بنابراین در درجه اول اگر انسان وابسته‌ای هستید روی این رفتار ناسالم کار کرده و آن را از بین ببرید. (متخصصان “مشاوره فردی” در این زمینه به شما کمک خواهند کرد.)

 زنی که خیلی ساده‌دل نیست

راستش را بخواهید خیلی از مردان ترجیح می‌دهند با زنی باشند که کمی هوشمندی در رابطه دارد و اصطلاحا ساده نیست. البته این به این معنی نیست که به مرد مورد نظر دروغ بگویید یا او را سر کار بگذارید. منظور از ساده بودن این است که مثلاً در قرار اول تمامی درد و دل‌ها و راز‌های زندگی‌تان را با او در میان بگذارید، آداب و رفتار‌های اجتماعی را به درستی و مانند یک زن سیاستمدار به جا نیاورید و… .

شاید اینجا با خودتان بگویید که خب من دوست دارم صادق باشم و با طرف مقابل به شدت به سادگی رفتار کنم! باز هم در جواب باید همان گفته بالا را تکرار کنم، ساده نبودن صرفا به این معنی است که چند رفتار و آداب معاشرت خاص به جای بیاورید که جذابیت‌تان را بیشتر کند. (“می‌توانید مقاله زن جذاب را بخوانید تا متوجه منظورم شوید.”)

31 روش افزایش آرامش ذهن و درون | راه رسیدن به هر موفقیتی در اینهاست

 زنی که اعتماد به نفس دارد

زنی که اعتماد به نفس کمی دارد، به‌شکلی رفتار می‌کند که اطرافیان فکر کنند واقعاً او به ما نیاز دارد و اگر ما در کنارش نباشیم، او چیزی نیست. بنابراین حتماً با شرکت در کلاس‌ها یا در جلسات روانشناسی و “مشاوره فردی” سعی در افزایش اصولی عزت نفس و اعتماد به نفس‌تان کنید. در ضمن اعتماد به نفس را با غرور اشتباه نگیرید.

زن مورد علاقه مردان

 زنی که خوش‌بین است

ببینید، امکان دارد اگر انسان بدبینی باشید و دل به دل طرف مقابل داده و هر روز با هم از بدی‌های زمانه و مشکلات اقتصادی بگویید، در میان مردان، معدود افرادی هم از این رفتارتان خوش‌شان بیاید.

اما همانطور که گفتم اینجا پیش‌فرض ما مردان سالم (از نظر فتاری و روانی) هستند و چنین مردانی احتمالا نمی‌توانند با بدبینی طرف مقابل کنار بیایند.

نکته: دقت کنید دوستان، منظور از خوش‌بینی، خوش‌بینی‌های افراطی و ساده‌لوحانه نیست که باعث می‌شود فرد تمامی واقعیت‌های اطرافش را نادیده گرفته و فقط در رویا‌هایش زندگی کند.

زنی که پر هیجان و سرزنده است

احتمالا در میان اطرافیان خودتان، هم مردان و هم زنانی را دیده‌اید که عملاً هیچ هیجانی در زندگی‌شان ندارند. زنانی که صبح تا شب صرفاً یا در حال انجام کار‌های خانه هستند یا به تلفن همراه‌شان سرگرمند، و مردانی که بعد از آمدن از سر کار مستقیم به سراغ تلویزیون رفته و تا شب در مقابل همان تلویزیون سر می‌کنند.

زن مورد علاقه مردان

قطعاً اگر زن یا مرد بی‌هیجانی باشید، برای چنین افرادی جذابید اما باز اگر هدف‌تان جذب مردان خاص و جذاب است، باید هیجان را چاشنی رفتار‌ها و زندگی‌تان کنید. این هیجان می‌تواند در رفتار‌ها، در گفت‌وگو‌ها و در کلام و حتی در سلایق و تفریحات‌تان دیده شود!

مثلاً چه اشکالی دارد اگر به عنوان یک خانم 30 ساله از طرف مقابل بخواهید برای تفریح به شهربازی بروید، به جای اینکه فقط در سینما تفریح کنید؟

 زنی که کمی شوخ‌طبعی دارد

ببینید، شاد و خوشحال بودن انتظاری است که هر زن و مردی از رابطه دارد. به همین دلیل، چه مرد و چه زنی که توانایی شوخ‌طبعی و خنداندن طرف مقابلش را داشته باشد، جذاب است.

زن مورد علاقه مردان

 زنی که صادق است

هم برای مردان و هم برای زنان صادق بودن اهمیت زیادی دارد. اما گاهی بعضی خانم‌ها تفاوت و مرز میان صداقت و سیاست را درک نکرده و تصور می‌کنند برای داشتن کمی “سیاست زنانه” حتماً باید به طرف مقابل دروغ بگویند. چنین چیزی ممکن است به طور کلی رابطه شما را به هم بزند. بنابراین بهتر است از همان روز‌های اول رابطه در مورد صداقت با طرف مقابل گفت‌وگو کرده و به او بفهمانید که هم انسان صادقی هستید و هم برای‌تان صداقت او اهمیت زیادی دارد.

زن مورد علاقه مردان ؛‌ زنی که می‌بیند!

همه کسانی که با دیگری در رابطه هستند، دوست دارند با انجام دادن کارهایی، طرف مقابل را خوشحال کنند تا به این صورت نیازی از نیازهای اساسی خود را ارضا کنند – مثلا احساس دوست‌داشته‌شدن و تعلق خاطر و به همین ترتیب، حتی احساس کنترل بیشتری بر رابطه‌شان داشته باشند.

حالا زنی که تلاش‌های مرد برای رابطه را نمی‌بیند و سپاسگزار و قدردان آن‌ها نیست، به مرور باعث می‌شود مرد به واسطه کارهایی که در رابطه انجام می‌دهد، نیازهایش ارضا نشده و احساس ناخشنودی داشته باشد. اما در مقابل اگر واقعاً قدردان رابطه و رفتار‌های مرد باشد، رابطه بهتر و جذاب‌تری خواهد داشت.

زن مورد علاقه مردان

 زنی که به جای غر زدن، رفتار قاطعانه دارد

زنان عادی که اصول رفتار و “جذابیت زنان” را بلد نیستند، موقعی که با مشکلی روبرو می‌شوند تلاش می‌کنند با غر زدن و اصطلاحاً اوقات‌تلخی طرف مقابل را به تغییر رفتارش راضی کنند. اما زنان جذاب ترجیح می‌دهند به جای چنین کاری و پایین آوردن شأن خودشان رفتار قاطعانه داشته باشند.

این یعنی اگر موضوع اهمیت زیادی برای‌شان ندارد، در موردش گفت‌وگویی کرده و بر سر آن بحث راه نمی‌اندازند. اما وقتی که موضوع واقعاً پر اهمیت است، رفتار قاطعانه از خودشان نشان داده و به فرد مقابل می‌فهمانند که با فلان رفتار نامناسب یا فلان ویژگی، به هیچ عنوان سازگاری نداشته و حاضرند به خاطر این موضوع حتی قید رابطه را بزنند. عملاً این یکی از همان “رفتار‌های زنان سیاست‌مدار” است.

تست شخصیت شناسی چیست و چرا باید تست MBTI بدیم ؟

 زنانی که روی احساسات‌شان کنترل دارند

به طور کلی در روانشناسی انسان‌هایی که رفتار‌های احساسی شدیدی از خودشان نشان می‌دهند، جای کار زیادی داشته و حتماً باید به کمک یک متخصص “مشاوره فردی”، اصول کنترل احساسات‌شان را یاد بگیرند. منظور مثلاً کسی است که به محض خشمگین شدن شروع به داد و بیداد می‌کند یا کسی که وقتی کمی خوشحال می‌شود وعده و قول‌های غیر عملی می‌دهد. یا حتی کسی که وقتی دچار احساسات عاشقانه می‌شود، اقدامات نامناسب و دور از انتظار می‌کند.

زن مورد علاقه مردان

 زنی که به اندازه زن بودن خودش، حامی است

می‌دانم که اصولاً باید این ویژگی را در مقاله مرد مورد علاقه زنان نوشته و اشاره کنم که زنان از مردانی که حامی هستند، خوش‌شان می‌آید. اما در عین حال باید بدانید که مردان هم چنین بوده و دوست دارند طرف مقابل در زندگی حامی آن‌ها باشد؛ البته از جنس متفاوت. مثلاً دوست دارند وقتی که کار اشتباهی انجام داده و با شکست مالی روبرو شده‌اند، خانم‌شان آنها را تسلی خاطر بدهد؛ یا اگر در حال تلاش کردن برای رسیدن به موفقیت هستند و سختی‌های زیادی را تحمل می‌کنند، باز هم خانم در کنارشان بوده و به آن‌ها انگیزه بدهد.

زن مورد علاقه مردان ؛  زنی که ورزش می‌کند

هم به دلیل سلامتی ایجاد شده در اثر ورزش و هم تناسب بدنی، ورزش کردن می‌تواند یکی از کار‌هایی باشد که به شدت آقایان را به خودش جذب می‌کند. همینطور برای بعضی مردان ورزش‌های رزمیِ زنان جذاب‌تر است.

شنیدن!

مردها (و البته زن‌ها) به طور کلی دوست دارند شنیده شوند و در صورتی که زنی چنین کاری را به دقت و بر اساس روش‌های درست انجام دهد، یعنی خلاصه‌سازی، تایید احساس و در نهایت همدلی لازم را با او داشته باشد، طبیعتا مرد در رابطه با او بسیار لذت برده و نگرشش به چنین زنی بسیار متفاوت خواهد بود.

 زنی که از او تعریف صادقانه می‌کند

نه که فقط بحث آقایان باشد، در کل تعریف صادقانه و گفتن ویژگی‌های مثبت یک فرد به او به عنوان یکی از تکنیک‌های “ساختن رابطه مؤثر” شناخته می‌شود.

 زنی که مهربان است

الزاما برای اینکه به او نشان بدهید زن مهربانی هستید، نیازی نیست در کنار خودش این کار را انجام بدهید. در واقع کمک کردن به یک انسان در خیابان، کمک کردن به خانم همسایه و… از جمله کار‌هایی است که نشان می‌دهد خصلت مهربانی در شما وجود دارد. علاوه بر موارد فوق در مقاله «جذابیت‌های زنان از نظر مردان» به سایر موارد مهم پرداخته‌ایم.

زن مورد علاقه مردان

زنی که ثبات دارد

زن دلخواه مردان، زنیست که ثبات شخصیتی و رفتاری دارد. مغز از غیر قابل پیش‌بینی بودن، خوشش نمی‌آید؛ بنابراین هر مردی دوست دارد که شریک عاطفی‌اش دچار تغییرات زیاد و ناگهانی در خلق و خو نباشد یا به عبارتی ثبات اخلاقی داشته باشد. همچنین خود واقعی‌اش را نشان دهد و برقراری رابطه با او حس امنیت را منتقل کند. هیچ کدام ما نمی‌خواهیم با کسی وارد رابطه شویم که ندانیم چه زمانی ما را رها خواهد کرد! یا وقتی می‌بینیم شریک عاطفیمان در لحظه‌ای بسیار خوشحال و بلافاصله در اوج ناراحتی است، حس عدم امنیت می‌کنیم. (تجربه هیجانات گوناگون امری طبیعیست. نکته اصلی در تغییر مود شدید است.)

با مهارت همدلی آشناست

یکی از پاسخ‌ها به پرسش «مردان چه زنانی را دوست دارند؟»‌ این است: زنی که می‌تواند همدلی کند. گاهی با افرادی صحبت می‌کنیم که همیشه حقیقت تلخ را به صورتمان می‌کوبند (!) و سعی می‌کنند منطقی رفتار کنند. اما این روش همیشه هم جوابگو نیست. گاهی با دیگران درد دل می‌کنیم تا همدلی دریافت کنیم. می‌خواهیم این جملات را بشنویم‌: «حق با تو است.» یا «شرایط سختی را می‌گذرانی؛ درک می‌کنم.» بنابراین زنانی که با مهارت همدلی آشنا هستند، زنان دلخواه مردان محسوب می‌شوند.

زن مورد علاقه مردان

 زنی که استرس وارد نمی‌کند!

یکی از ویژگی‌های مهم در زنان مورد علاقه مردان ایرانی (یا شاید بین‌المللی!) این است که بتوانند حس آرامش را منتقل کنند و به طور مداوم افکار اضطراب آور نداشته باشند. استرس و اضطراب انسان را به مرور جسم و روان انسان را فرسوده می‌کند و افراد مضطرب، احساسات خود را به دیگران هم منتقل می‌کنند. (در مقاله «تأثیر استرس بر بدن» بیش‌تر به این موضوع پرداخته‌ایم.)

 زنی که به خودش می رسد

چه چیزی در زنان مردان را جذب می‌کند؟ این مورد خلاصه‌ای از موارد قبل محسوب می‌شود. زنانی که برای خودشان ارزش قائل هستند، به تفریحات و ظاهر خود اهمیت می‌دهند و برای علاقه‌مندی‌ها و اهدافشان زمان صرف می‌کنند، جذاب به نظر می‌رسند. شاید به نظر برسد زنی که همواره خودش را فدای دیگران می‌کند و ایثارگری افراطی دارد، جذاب است؛ اما زنان با اهمیت قائل شدن برای خود به فرد مقابل این پیام را می‌رسانند که «من برای خودم ارزش قائل هستم، پس تو هم برای من ارزش قائل باش.»

توصیه هایی برای نحوه درست خبر بد دادن به دیگران

زنی که قدرت پذیرش دنیای مطلوب دیگران را دارد

مردان عاشق چه زنانی می‌شوند؟ زنانی که می‌توانند به دنیای مطلوب دیگران احترام بگذارند. هر فردی یک کتاب در ذهن خود دارد که صفحات این کتاب با اشخاص، فعالیت‌ها و تمام چیزی‌‌هایی که برای او ارزشمندند، پر شده است. یکی از لازمه‌های روابط باکیفیت این است که طرفین بتوانند به دنیای مطلوب یک‌‌دیگر احترام بگذارند؛ حتی اگر خودشان اهمیتی برای صفحات کتاب فرد مقابل قائل نیستند.

زن مورد علاقه مردان

رفتار‌های فریبنده برای جذب مردان

خب تا اینجا به یک‌سری از رفتار‌ها و ویژگی‌هایی اشاره کردم که وجودشان در زنان باعث افزایش جذابیت آنها برای مردان می‌شود. اما در عین حال یک‌سری رفتار‌های کوچک هم هست که تجربه تأیید کرده انجام‌شان از طرف خانم می‌تواند به‌شکل متفاوتی روی آقا تأثیر گذاشته و عملاً دل را ببرد. در واقع اینها “تکنیک های جذب مردان” هستند!

دقت کنید تأثیر این رفتار‌ها به‌شکل مقطعی است. یعنی در یک لحظه کوتاه می‌تواند باعث شود مرد از شما خوشش بیاید اما در نهایت برای اینکه زن محبوب مورد نظر بمانید، نیاز به ویژگی‌هایی دارید که بالاتر از آن‌ها اسم بردم، یعنی شاخصه‌های زن مورد علاقه مردان نیاز دارید.

چشمک زدن از رفتارهاي زن مورد علاقه مردان

چشمک زن یکی از رفتار‌هایی است که می‌تواند باعث شود مردان نسبت به طرف مقابل جذب شوند. (نه الزاما چشک زدن به خود مرد.)

زمزمه کردن

بله زمزمه کردن در گوش مرد احتمالاً باعث افزایش جذابیت شما برای او می‌شود.

گاز گرفتن لب

احتمالاً خودتان از قبل می‌دانستید که گاز گرفتن لب یکی از چیز‌های مورد علاقه آقایان است.

گذاشتن عینک مناسب بر چشم

زدن عینکی که شما را کمی هوشمند و جذاب نشان می‌دهد، تأثیر‌گذار است.

زن مورد علاقه مردان

ریز کردن چشم‌ها

اینکه هر از گاهی حین صحبت با او یا صحبت با دیگران چشمان‌تان را ریز کرده و نشان بدهد که در حال توجه کردن هستید، باعث افزایش جذابیت‌تان می‌شود

طعنه زدن از ويژگي هاي زن مورد علاقه مردان

نه از نوع بی‌ادبانه آن اما مردان طعنه زدن‌های شوخ‌طبعانه در میان گفت‌و‌گو را دوست دارند.

خشک کردن مو با حوله

این هم یکی از این رفتار‌های جذاب برای مردان است.

آهسته نوشیدن

نوشیدن آهسته نوشیدنی‌هایی مثل چای و قهوه و… یکی از آن رفتار‌های جذاب است که مردان را به خودش جذب می‌کند.

کج کردن سر

شاید عجیب به نظر برسد ولی حتی اینکه سرتان را موقع صحبت کردن کمی کج کرده و به بالا نگاه کنید، برای او برای او جذاب است

نکته مهم

قبل از اینکه اقدام به انجام این حرکات فریبنده کنید، بهتر است چند بار آن‌ها را جلوی آینه تمرین کرده و مطمئن شوید که واقعاً حالت جذابی پیدا می‌کنید.

آیا شهوت‌انگیز بودن مرد‌ها را جذب می‌کند؟

احتمالاً برای بسیاری از مرد‌ها انجام کار‌های شهوت‌انگیز و اصطلاحا عشوه‌های زنانه، جذاب است. اما خب در عین حال باید بدانید که ممکن است با انجام چنین کار‌هایی مرد‌هایی را به خودمان جذب کنیم که انسان‌های سالمی نبوده و بیشتر به دنبال هوس‌بازی هستند.

زن مورد علاقه مردان

آیا مغرور بودن مرد‌ها را جذب می‌کند؟

راستش را بخواهید باید گفت بله، در درجه اول مغرور بودن خانم ، از ویژگی‌ هایی است که می‌تواند مرد را به خودش جذب کند. اما اگر با انسان سالمی در رابطه هستید که برای خود شخصیت داشته و عزت نفس بالایی دارد، در صورتی که بخواهید غرور زیادی به او نشان داده و در اثر این غرور به او بی‌احترامی کنید، قطعاً طی مدت کوتاهی کنار گذاشته می‌شوید!

بنابراین نشان دادن کمی غرور در ابتدای رابطه انتخاب خوبی است اما در ادامه نباید بیش از آن به سراغ این ویژگی بروید. در کنار جذابیت‌ها، آشنایی با زنانی که برای ازدواج مناسب نیستند نیز بسیار اهمیت دارد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

13 دی 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *