افتتاح حساب ترکیه
مرد مورد علاقه زنان

مرد مورد علاقه زنان چه خصوصیاتی دارد؟ مردها چطور باشند که خانم ها عاشق آنها شوند. میل به جذاب بودن احتمالاً در تمامی ما انسان‌ها وجود دارد، مخصوصاً وقتی که صحبت از جذاب بودن برای جنس مخالف می‌شود. با توجه به اهمیت موضوع در این مقاله می‌خواهیم به شما توضیح بدهیم که مرد مورد علاقه زنان چه ویژگی‌ها و جذابیت‌هایی دارد . با شادمگ همراه شوید.

تیپ شخصیتی مرد مورد علاقه زنان

اگر می‌خواهید در آشنایی، ازدواج و داشتن یک زندگی خانوادگی نمونه موفق باشید باید آقایان را بیشتر بشناسید و راه های افزایش جذابیت زنانه را بلد باشید.

مرد مورد علاقه زنان

مرد‌ها مانند هم نیستند، علاوه بر تفاوت‌های ظاهری، نژادی و قومیتی مرد‌ها دارای تیپ‌های شخصیتی مختلفی نیز هستند.مرد واقعی همان شوهری است که وقتی دیگران به او نگاه می کنند، انگیزه می گیرند و خیلی وقت ها هم نگاهشان با کمی حسادت همراه است. او همان مردی است که خانم ها به دنبالش هستند. این مرد بدون اینکه بخواهد، در هر جمعی مرکز توجه است اما از نظر خانم ها مرد واقعی چه ویژگی هایی دارد؟

مرد مورد علاقه زنان چه ویژگی دارد؟

 مردی که حامی است

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک زن از مرد انتظار دارد، حامی بودن است! در واقع از همان ابتدا و طی این چند هزار سال عمر بشر، همیشه زنان از مردان انتظار داشتند که بتوانند حامی آن‌ها باشند و به همین دلیل هم هست که امروز زنان ترجیح می‌دهند از مردانی که نمی‌توانند از خودشان شهامت نشان داده و همیشه خجولی‌گری می‌کنند، دور شوند.

چرا که آن‌ها تصور می‌کنند این مرد نمی‌تواند در یک رابطه یا حتی در ازدواج به عنوان حامی او عمل کند. پس اگر انسان خجالتی هستید بدانید که بسیاری از زن‌ها ترجیح می‌دهند با شما معاشرتی نداشته باشند. در این زمینه “متخصصان مشاوره فردی” می‌توانند برای رفع خجالت کمک زیادی به شما کنند.

حتما علائم عاشق شدن مردها را که خیلی متفاوت است بشناسید.

مرد مورد علاقه زنان

مرد پیروز، نه شکست خورده

اگر دقت کرده باشید مخصوصاً در شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از جوانان و مرد‌ها اقدام به انتشار محتوا‌های ناراحت‌کننده می‌کنند که آن‌ها را به عنوان یک مرد شکست‌خورده نشان می‌دهد. محتواهایی که مربوط به شکست عشقی، تنهایی، بیچارگی و… است. جالب اینجاست که بسیاری از آن‌ها تصور می‌کنند با انتشار چنین محتوایی قرار است زنانی که برای‌شان دل می‌سوزانند را پیدا کرده و با آن‌ها رابطه برقرار کنند.

اما نکته اینجاست که زنان از افرادی که به عنوان یک شکست‌خورده دیده می‌شوند خوش‌شان نمی‌آید! در بهترین حالت ممکن هم احتمال دارد زنی برای مدتی و صرفاً از سر دلسوزی به سراغ چنین مردی رفته و بعد هم با او قطع رابطه کند. بنابراین از امروز تلاش کنید هر چیزی که در زندگی شما به عنوان نشانه یک مرد شکست‌خورده است را از بین ببرید.

دقت کنید، علاوه بر موضوعاتی مثل پست‌های‌تان در شبکه‌های اجتماعی، گفت‌وگو و صحبت‌هایی که با طرف مقابل می‌کنید هم اهمیت دارد و اگر خانم متوجه شود قرار است در رابطه هم دائم او را با درد و دل ناراحت کنید، احتمالاً شما را ترک می‌کند.

 مردی که شهامت جلو آمدن دارد

یکی دیگر از ویژگی‌های مردان مورد علاقه زنان، شهامت در برقراری ارتباط است. در واقع خانم‌ها اصلاً دوست ندارند با کسی رابطه برقرار کنند که شهامت جلو آمدن و گفتن حرف دلش را ندارد.

مرد مورد علاقه زنان

 مردی که شوخ‌طبع باشد

اگر قرار به اولویت‌بندی “ویژگی های جذاب مردان” بود، قطعاً باید شوخ‌طبعی را در ابتدای این مقاله قرار می‌دادم. در واقع اغلب خانم‌ها دوست دارند با آقایی رابطه داشته باشند که می‌تواند آنها را بخنداند و حس شوخ‌طبعی دارد. (منبع) در عین حال بعضی از زنان ترجیح می‌دهند مردشان این حس شوخ‌طبعی را صرفاً برای خلوت دو نفره خودشان نگاه دارد و بعضی دیگر هم دوست دارند آقا در تمامی جمع‌ها از جمله جمع دوستان و‌ فامیل شوخ‌طبع باشد.

بحران میانسالی در زنان و نکته های مهمش ؛ تکنیک های شگفت آور مقابله با بحران 40 سالگی

مردی که اهل ریسک کردن است

البته هستند خانم‌هایی که به شدت از ریسک کردن ترس دارند و می‌خواهند یک زندگی آرامش‌بخش و عادی داشته باشند. اما اغلب خانم‌ها مردی را دوست دارند که می‌تواند ریسک کند و شجاعت و شهامت انجام کار‌های خارق‌العاده و بزرگ را دارد. (منبع)

مردی که مسئولیت‌پذیر است

مسئولیت‌پذیری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک انسان سالم است که در مقالاتی مثل معیار‌های ازدواج موفق و معیار‌های ازدواج برای دختر هم به آن اشاره کردم. به زبان ساده اگر انسانی هستید که ترجیح می‌دهید تمامی مشکلات و مسئله‌های زندگی را بر گردن دیگران انداخته، به خاطر مشکلاتی که در رابطه به وجود می‌آید شریک‌تان را سرزنش کنید و به طور کلی مسئولیت هیچ چیزی را قبول نکنید، بدانید که شما که انسان مسئولیت‌پذیری نیستید! در ادامه جدای از اینکه احتمالاً صلاحیت کافی برای ورود به یک رابطه جدی را ندارید برای زنان هم جذاب نخواهید بود.

آراستگی مرد مورد علاقه زنان

به طور کلی در دنیای روانشناسی و ارتباطات چیزی به اسم تأثیر اولیه وجود دارد. این موضوع در واقع به این اشاره می‌کند که دیگران در چند ثانیه اولی که شما را می‌بینند، در مورد‌تان قضاوت می‌کنند و تغییر دادن این قضاوت در آینده کمی سخت است.

مرد مورد علاقه زنان

حالا برای برقراری ارتباط با یک خانم، که در اغلب مواقع برای این کار زمان کمی در اختیار دارید، باید به تأثیر اولیه به شدت اهمیت بدهید. بنابراین اولین چیزی که باید به آن توجه کنید آراستگی ظاهری است. پیشنهاد من این است که ترجیحا برای خرید لباس یا از متخصصان این حوزه کمک بگیرید یا حداقل با مطالعه و بررسی یک‌سری محتوا در سطح وب، مطمئن شوید لباس‌هایی که می‌خرید هم‌خوانی لازم را دارند و می‌توانند شما را به عنوان یک مرد آراسته و جذاب نشان دهند.

 مردی که اهل زیاده‌روی نیست

زیاده‌روی را در خیلی موقعیت‌ها می‌شود تعریف کرد. از زیاده‌روی در خورد و خوراک گرفته تا زیاده‌روی در صحبت و شوخی کردن و… . به زبان دیگر بهتر است بگویم مرد مورد علاقه زنان کسی است که “آداب معاشرت” را به درستی بلد است.

مردی که می‌تواند با بقیه ارتباط برقرار کند

بسیاری از زنان دوست دارند با مردی در رابطه باشند که توانایی برقراری ارتباط با دیگران را دارد. کسی که به خوبی می‌تواند با هم‌جنس و جنس مخالف خود ارتباط گرفته و اعتماد به نفس دارد.

 مردی که واکنش‌های شدید احساسی نشان نمی‌دهد

نشان دادن واکنش احساسی شدید در اغلب مواقع نشان از عدم توانایی در کنترل احساسات و عملاً ضعف دارد. اما منظور از واکنش احساسی چیست؟ منظور واکنش‌های شدیدی هستند که در اثر یک احساس مثل خشم یا حتی شادی نشان می‌دهید.

مثلا کسی که بعد از ناراحت شدن شروع به داد و بیداد می‌کند، کسی که در جمع در اثر هیجان‌زدگی زیاد، رفتار‌های بدی از خودش نشان می‌دهد و… . این‌ها واکنش‌های احساسی هستند و به شدت دختران و دیگر افراد را از شما می‌رنجانند.

مرد مورد علاقه زنان

 مردی که به آن‌ها توجه کند

این موضوع باز هم یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مرد مورد علاقه زنان است. شاید اگر 10 سال پیش در حال نوشتن این مقاله بودم صرفاً به این اشاره می‌کردم که زنان دوست دارند مردشان برای‌شان گل بخرد و این، نشانی از توجه کردن مرد به زن است.

روش های طلایی برای افزایش صمیمیت با همسر

اما امروز کمی باید دقیق‌تر به این موضوع اشاره کرده و بگویم که زنان دوست دارند فرد مورد نظر بیشتر از این‌ها از آنها اطلاع داشته باشد و توجه زیادی نشان بدهد. مثلاً زن مورد علاقه شما شاید دوست داشته باشد بدانید که او چه گلی را دوست دارد و دقیقاً همان گل را برایش بخرید. یا اینکه بدانید از چه کاری بیشتر خوشحال می‌شود، چه مکانی را برای تفریح دوست دارد و…. بنابراین اگر می‌خواهید محبوب دل زن مورد علاقه‌تان باشید باید بیش از این‌ها به او توجه کنید.

 مردی که کنترل‌گری نمی‌کند

یک زن سالم، کسی که از نظر روانی و رفتاری سالم بوده و مشکل خاصی ندارد، به هیچ عنوان نمی‌تواند “کنترل‌گری” طرف مقابلش را تحمل کند! البته احتمالاً بار‌ها زنانی را مشاهده کرده‌اید که پارتنر‌شان به شدت کنترل‌گر بوده و به آن‌ها دستور می‌دهد، اما باز هم خانم رابطه با آقا را ادامه می‌دهد. ولی همانطور که گفتم صحبت اینجا در مورد زنان سالم است و اصولاً یک زن سالم نمی‌تواند زمان زیادی را با یک انسان کنترل‌گر در رابطه باقی بماند.

 مرد موفق یا حداقل تلاشگر

بیایید روراست باشیم، قطعاً بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند با مردی در رابطه باشند که از همین حالا از نظر مالی وضعیت خوبی داشته و انسان موفقی است. حتی اگر این موفقیت در اثر کمک‌های پدر و خانواده او باشد!

اما در عین حال بسیاری از زن‌ها هم هستند که بیشتر از موفقیت به میزان تلاش فرد مورد نظر توجه کرده و اینکه متوجه شوند او انسان تلاشگری است و برای رسیدن به موفقیت سختی‌ها را تحمل می‌کند، باعث جذب شدن‌شان به او می‌شود.

 مردی که وابسته نیست

بله، یک خانم جذاب و سالم، کسی نیست که دوست داشته باشد آقا همیشه به او وابسته باشد! در واقع به طور کلی “وابستگی ناسالم” یک رفتار و ویژگی نامناسب در انسان است اما اصولا زن‌ها بیشتر از مردان از مشاهده فردی که به آن‌ها زیاد وابسته شده و رفتار‌های ناسالم نشان می‌دهد، ترس دارند. بنابراین یادتان باشد که نباید به آن‌ها وابسته شوید یا حداقل نباید وابستگی‌تان را به آن‌ها نشان بدهید.

مردی که به رابطه جنسی اهمیت می‌دهد

بسیاری از مردم تصور می‌کنند صرفاً تمایل‌شان به برقراری رابطه جنسی برای خانم کافی است و همین موضوع باعث می‌شود زن نسبت به آن‌ها جذب شود. اما اگر رابطه‌تان به مرحله‌ای رسیده که در آن با فرد مقابل رابطه جنسی دارید، بدانید که صرفاً برقراری رابطه کافی نیست و شما به عنوان یک “مرد جذاب” باید اطلاعات‌تان را در مورد زنان و نحوه برقراری یک رابطه جنسی خوب و لذت‌بخش با آن‌ها بالا ببرید. بنابراین به چیزی که صرفاً الان می‌دانید و در سر دارید بسنده نکرده و به دنبال یادگیری نکات بیشتر باشید.

شناخت نقاط حساس بدن زنان از ملزومات رابطه جنسی و زناشویی است تا رابطه جنسی بسیار لذت‌ بخش و رضایت‌ بخش‌تر  شود.

 مردی که صحبت می‌کند!

بسیاری از مردان وقتی در رابطه به تعارض و مشکل خورده ترجیح می‌دهند یا از گفت‌وگو فرار کرده یا حتی با داد و بیداد مشکل را به‌شکل موقتی از بین ببرند. اما زنان سالم دوست دارند در زمان برخورد با هر نوع تعارضی، با گفت‌و‌گو و صحبت کردن مشکل را حل کنند. بنابراین بهتر است از قبل با “اصول حل تعارض” آشنا شوید و مانند یک انسان عاقل در زمان برخورد با تعارضات، با فرد مورد نظر صحبت کنید. در صورتی که نیاز داشته باشید، “مشاوران پیش از ازدواج و همینطور موفقیت فردی” اصول این مهارت را به شما آموزش می‌دهند.

روش های صحیح و اصولی برخورد با خیانت همسر + راهکارهای مفید برای بازگشت به زندگی

مرد مورد علاقه زنان

مردی که حس آرامش منتقل می‌کند

مردانی که توانایی همدلی و گفتگوی سالم دارند، مرد مورد علاقه زنان هستند.

ما به روابط وارد می‌شویم تا درد تنهایی وجودی را کاهش دهیم، دوست داشته شویم و آرامش دریافت کنیم. بنابراین مورد مورد علاقه زنان مردی است که می‌تواند حس آرامش و احترام را به شریک عاطفی خود منتقل کند. مردی که بتوانی در کنار او خود واقعی‌ات باشی و فارغ از نقص‌هایی که داری، رابطه‌ای امن و بالغانه را تجربه کنی.

 مردی که می‌تواند نقاط مثبت را ببیند

در زندگی همه ما شرایط سخت و لحظات تاریک وجود دارد اما مردان مورد علاقه زنان، مردانی هستند که می‌توانند نکات مثبت و نیمه پر لیوان را ببینند. البته که همیشه نمی‌توان این‌گونه بود و خوش‌خیالی نابالغانه کمکی به حل شرایط نخواهد کرد ولی دیدن سیاهی مطلق و نکات منفی نیز انرژی حل مشکل را از ما می‌گیرد. بنابراین اندکی خوش‌بینی و دیدِ‌ مثبت به جذابیت مردها می‌افزاید.

 مردی که خود را مرکز دنیا نمی‌بیند!

زنان چه مردانی را بیش‌تر دوست دارند؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم مردانی که برای دیگران اهمیت قائل هستند. همه ما مردهایی را دیده‌ایم که توانایی همدلی با دیگران یا به رسمیت شناختن مشکلات و احساسات دیگران را ندارند. به بیان دیگر فقط به جهان درونی خود و نیازها و اولویت‌هایی که دارند اهمیت می‌دهند. زندگی در خانواده‌های مرد سالار هم اندکی به این طرز تفکر پر و بال می‌دهد. بنابراین ویژگی مهم بعدی، داشتن مهارت همدلی و درک اطرافیان است.

 مردی که در کارهای منزل کمک می‌کند

مردانی که کار منزل را وظیفه تام و تمام زن نمی‌دانند، جذاب هستند! در جوامع مدرن با مواردی رو به رو می‌شویم که مردها هم مزایای تقسیم وظایف سنتی و هم مزایای زندگی مدرن را می‌خواهند. به این صورت که از زن خود برای تأمین نیازهای مالی کمک می‌گیرند اما تمایلی به همکاری در کارهای داخل منزل ندارند. تقسیم وظایف به صورت عادلانه و همکاری در امورات مربوط به داخل منزل، از ویژگی‌های مثبت به شمار می‌رود. (در مقاله «وظایف مردان در زندگی مشترک» بیش تر به این موضوع پرداخته‌ایم.)

 مردی که به دنیای مطلوب افراد دیگر احترام می‌گذارد

زنان چه مردانی را بیشتر دوست دارند؟ مردانی که می‌توانند دنیای مطلوب افراد دیگر را درک کنند و به آن احترام بگذارند؛ حتی اگر خودشان علاقه‌ای به مطلوبیت‌های فرد مقابل نداشته باشند. هر فرد در دنیای ذهنی خود، دفترچه‌ای دارد که دنیای مطلوب نامیده می‌شود. صفحات این دفترچه با افراد، فعالیت‌ها، اشیاء و هر نوع مطلوبیتی پر شده است. مردان جذاب می‌توانند دنیای مطلوب دیگران را بپذیرند و سعی در تغییر آن ندارند.

مرد مورد علاقه زنان

 مردی که برای اصلاح خود تلاش می‌کند

یکی از ویژگی‌های جذاب برای هر زن و مردی این است که برای اصلاح و پیشرفت خود زمان صرف کند و به دنبال ساختن ورژن بهتری از خود باشد. کتاب خواندن، تمرینات ذهن آگاهی، مراجعه به روانشناس، پرداختن به ناراحتی‌های درونی و یادگیری موضوعات جدید، مواردی از این قبیل است.

سخن آخر

قطعا به هیچ عنوان نمی‌شود به مرد مورد علاقه همه زنان تبدیل شد. اما با رعایت یک‌سری از نکات مهم در رفتار، می‌توانید بسیاری از خانم‌ها را به خودتان جذب کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

7 دی 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *